Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 06:22:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 309 310 311 312 313 314 315 [316] 317 318 319 320 321 322 323 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21463434 alkalommal)
0 Felhasználó és 116 vendég van a témában
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #15750 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 20:09:21 »

Végül is nem mondassz hülyeséget mert változik a hang akkor is ha kitérek az egyenes irányból.
kapaszkodnak a töcskök és bogarak amiket korábban elcsaptál... eplus2
..egyébként nekem is "ciripel" valami a fék környékén... szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #15751 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 20:45:02 »

... valami tárcsa ami a féktárcsát védi.

porvédő lemeznek is hívják és úgy talán könnyebb megjegyezni is Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
szendre
Vendég
« Új hozzászólás #15752 Dátum: 2008.05.05 hétfő, 21:12:51 »

porvédő lemeznek is hívják és úgy talán könnyebb megjegyezni is Smiley

Na akkor azt a porvédő tücsköt majd jól megnézem!
Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15753 Dátum: 2008.05.06 kedd, 07:07:57 »

Sziasztok!

Én is szenvedek ezzel a nyikorgással. Már kétszer megnézettem, de széttárták a karjukat, hogy a kézifék tökéletes, nem tudni honnan jön...Nekem azt szokta csinálni, hogy menet közben (fékezés nélkül) hallani, hogy nyik-nyik-nyik...ahogy a kerék forog... Undecided
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15754 Dátum: 2008.05.06 kedd, 09:37:43 »

Sziasztok!

Én is szenvedek ezzel a nyikorgással. Már kétszer megnézettem, de széttárták a karjukat, hogy a kézifék tökéletes, nem tudni honnan jön...Nekem azt szokta csinálni, hogy menet közben (fékezés nélkül) hallani, hogy nyik-nyik-nyik...ahogy a kerék forog... Undecided

Hozzááér a fékbetét a tárcsához.
Először a durva hibákat ellenőrizném (nem kopott-e a fékbetét, esetleg hozzáér valami fém a tárcsához), de ha ez sem, akkor lekapnám az összes betétet, megjáratnám a fékhengereket, és letörném a betét élét (reszelővel).
A hátsó fékre gyanakodj. Néha berohad.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #15755 Dátum: 2008.05.06 kedd, 10:17:54 »

Sziasztok!

Én is szenvedek ezzel a nyikorgással. Már kétszer megnézettem, de széttárták a karjukat, hogy a kézifék tökéletes, nem tudni honnan jön...Nekem azt szokta csinálni, hogy menet közben (fékezés nélkül) hallani, hogy nyik-nyik-nyik...ahogy a kerék forog... Undecided

Elozo heten, sajnos engem is elkapott ugyanez a jelenseg, csak a legdurvabb verzioban.
10KM utan annyira felhangosodott a zaj, hogy alig lehetet megmaradni.
Kanyarban es fekezesnel elhallgatott, egyenesben mindig elojott ugyanaz a hang.
Csak kesztyuvel tudtam leszedni a jobb hatso felnit annyira felmelegedett a fek.
Masnap elvittem Ford-hoz (ismeros), egy kofelverodes miatt eldeformalodott a kezifektarto bowdent tarto lemez (eleg hulyen hangzik tudom), de en is alabujtam es a sajat ket szememmel lattam, ahogy kalapalta vissza a helyere a lemezt ugy engedett vissza a fek is.
Szereny velemenyem szerint, kozrejatszott a terheles valtozas is, ugyanis aznap kb. 100kg cucc volt a csomiban. A bowden elvileg a kocsi aljara a kasztnihoz van rogzitve.
Szoval ha mar egy kicsit el van deformalodva az a bizonyos lemezke, akkor a terheles miatt meghuzhatja annyira a bowdent hogy befogjon a fek.
Amiota visszakalapaltak a lemezt ugyanazzal a terhelessel a dolog nem ismetlodott meg.
Szerintetek?
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #15756 Dátum: 2008.05.10 szombat, 18:38:12 »

Egy 2.0 benzines, automata MKIIInak miért lehet 180km/h a vége? 4200as fordulat és nem akar sehogysem továbbmenni. A váltó amugy szépen vált. Egy hibakód van: a levegőhőmérséklet érzékelő túl magas értéket küld.
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.10 szombat, 18:43:59 írta Rocco » Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

oszi
Vendég
« Új hozzászólás #15757 Dátum: 2008.05.11 vasárnap, 08:58:35 »

Egy 2.0 benzines, automata MKIIInak miért lehet 180km/h a vége? 4200as fordulat és nem akar sehogysem továbbmenni. A váltó amugy szépen vált. Egy hibakód van: a levegőhőmérséklet érzékelő túl magas értéket küld.

Szia!
Igazából nem tudom,hogy ez lehet  e a hiba oka,de többet kéne mennie!
Naplózva
lpetri
Vendég
« Új hozzászólás #15758 Dátum: 2008.05.12 hétfő, 21:24:58 »

mi okozhatja a következőket:
megyek az úton normál sebességgel, sávot váltok, hallok egy gyenge "sírást".
ha meg akarok fordulni és kitekerem a kormányt, akkor meg már nem gyenge, hanem rendesen síró hangot hallok a kormány felől.  Mi lehet a gond?
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #15759 Dátum: 2008.05.12 hétfő, 21:26:12 »

mi okozhatja a következőket:
megyek az úton normál sebességgel, sávot váltok, hallok egy gyenge "sírást".
ha meg akarok fordulni és kitekerem a kormányt, akkor meg már nem gyenge, hanem rendesen síró hangot hallok a kormány felől.  Mi lehet a gond?
Szervóolaj szintjét ellenőrizd.
Naplózva
lpetri
Vendég
« Új hozzászólás #15760 Dátum: 2008.05.13 kedd, 11:10:38 »

Szervóolaj szintjét ellenőrizd.

ellenőríztem, MAXig van. Legalábbi a fehér műanyag tartálya MAX jelzésig barna, felette fehér. Kell cserélni a rendszeresen a szervóolajat? szerintem ez még eredeti a gépben.
Naplózva
FeGa
Vendég
« Új hozzászólás #15761 Dátum: 2008.05.13 kedd, 16:41:56 »

ellenőríztem, MAXig van. Legalábbi a fehér műanyag tartálya MAX jelzésig barna, felette fehér. Kell cserélni a rendszeresen a szervóolajat? szerintem ez még eredeti a gépben.
Ki. Majd a szakértők megmondják milyen időközönként.
Naplózva
Leni
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15762 Dátum: 2008.05.14 szerda, 09:17:37 »

Hello!

Tegnap gondolt egyet a fényszórómosóm és kinnt maradt. Hazaérek nézem,  mégegyszer rányomok... semmi. Segítek kézzel neki.. nehezen visszamegy. Megint bekapcsolom, megint kinntmarad. szomoru1 bezsíroztam a szárát ami csúszik a másikban, de semmi. Volt már valakinek ilyen? Mit lehetne vele kezdeni? help
Naplózva

volt:2001 TDDi, Kombi, Ghia, Facelift hűtőrács,  Egrus Kipufogó-vég,
Skoda Octavia 1.8 TSI (2011)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #15763 Dátum: 2008.05.14 szerda, 09:24:19 »

Hello!

Tegnap gondolt egyet a fényszórómosóm és kinnt maradt. Hazaérek nézem,  mégegyszer rányomok... semmi. Segítek kézzel neki.. nehezen visszamegy. Megint bekapcsolom, megint kinntmarad. szomoru1 bezsíroztam a szárát ami csúszik a másikban, de semmi. Volt már valakinek ilyen? Mit lehetne vele kezdeni? help
Lehet hogy kontkat hibás valahol, akkor szokott ilyet csinálni. Először meghuzogatnám a xenon táp csavarjait ja és a testelés csavarját is.
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #15764 Dátum: 2008.05.15 csütörtök, 07:53:18 »

Sziasztok!

Gondolkozom azon, hogy beprogramozom az automatikus ajtózárást.
Viszont a feleségem attól fél, hogy egy esetleges balesetnél kivülről nem tudják kinyitni az ajtókat és hátul meg ott ül a kisfiúnk.
Kérdésem, hogy működik ez?
Balesetnél nyílnak automatikusan az ajtók? Pl. ha a kinyílik valamelyik légzsák, akkor kinyílnak a zárak is. Vagy valami más hasonló jelre.
Illetve ez akkor is érdekes, amikor az ember maga zárja be belülről az ajtókat. Valahogy csak ki lehet nyitni az ajtókat kívülről is, vészhelyzet esetén. Gondolom én.

Köszi a választ előre is!

u.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #15765 Dátum: 2008.05.15 csütörtök, 08:09:42 »

Sziasztok!

Gondolkozom azon, hogy beprogramozom az automatikus ajtózárást.
Viszont a feleségem attól fél, hogy egy esetleges balesetnél kivülről nem tudják kinyitni az ajtókat és hátul meg ott ül a kisfiúnk.
Kérdésem, hogy működik ez?
Balesetnél nyílnak automatikusan az ajtók? Pl. ha a kinyílik valamelyik légzsák, akkor kinyílnak a zárak is. Vagy valami más hasonló jelre.
Illetve ez akkor is érdekes, amikor az ember maga zárja be belülről az ajtókat. Valahogy csak ki lehet nyitni az ajtókat kívülről is, vészhelyzet esetén. Gondolom én.

Köszi a választ előre is!

u.

Puffnál már MKI is nyitotta az zárakat - olvasd el a használatit biztos említi
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #15766 Dátum: 2008.05.15 csütörtök, 09:50:38 »

Puffnál már MKI is nyitotta az zárakat - olvasd el a használatit biztos említi

Átnéztem a használati utasítást, de semmit nem találtam  Sad.
"Mindig zárja be az ajtókat (beleértve a csomagtérajtót is), ha elindul gépjárművével, nehogy valaki kinyissa az ajtókat (pl. piros lámpánál áll)."
Egy ilyen szöveget találtam csak, tehát ebből feltételezem, ha ezt ajánlja a Ford, akkor valamiképpen nyílnak az ajtók ütközésnél, de konkrétan nincs leírva.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #15767 Dátum: 2008.05.15 csütörtök, 10:11:38 »

Átnéztem a használati utasítást, de semmit nem találtam  Sad.
"Mindig zárja be az ajtókat (beleértve a csomagtérajtót is), ha elindul gépjárművével, nehogy valaki kinyissa az ajtókat (pl. piros lámpánál áll)."
Egy ilyen szöveget találtam csak, tehát ebből feltételezem, ha ezt ajánlja a Ford, akkor valamiképpen nyílnak az ajtók ütközésnél, de konkrétan nincs leírva.

Vegyél egy ablaktörő kalapácsot az anyos üléshez akkor no para
Naplózva
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #15768 Dátum: 2008.05.15 csütörtök, 10:18:55 »

Érdekes ez a bezárás.
Az új Fordoknál,már nem lehet házilagosan bűvészkedve beprogramozni.
A szerviz se csinálja meg, csak ha aláírsz egy nyilatkozatot, hogy Te kérted.
Ennek biztosan van valami oka. Lehetett valahol a világban olyan baleset,
ahol mégsem nyílt ki az ajtó...
A Mondeom nekem is bezár automatice, de az új Focus már nem.
Naplózva
nooy
Vendég
« Új hozzászólás #15769 Dátum: 2008.05.15 csütörtök, 16:22:24 »

Sziasztok! Meg tudnátok mondani, hogy Mondeo MK III-ban hol találom pontosan a motorvezérlő elektronikát (computer-t), mert a rá menő kábelkötegen van egy matrica egy számmal amire szükségem lenne! 
Köszi  Nooy
« Utoljára szerkesztve: 2008.05.15 csütörtök, 16:56:14 írta nooy » Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15770 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 09:01:58 »

Sziasztok!

Régen távirányítóval fel és le tudtam húzni az ablakokat, de most nem működik. Hogy kell ezt újra beprogramozni?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15771 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 09:14:05 »

Sziasztok!

Régen távirányítóval fel és le tudtam húzni az ablakokat, de most nem működik. Hogy kell ezt újra beprogramozni?

Gonolom, az akksi lenn volt.
Szimplán be kell programozni az automata felhúzást. Felhúzod az albakot, majd ha felért, elengeded a gombot, és ismét megnyomod, 2 másodpercre.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15772 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 09:18:55 »

Gonolom, az akksi lenn volt.
Szimplán be kell programozni az automata felhúzást. Felhúzod az albakot, majd ha felért, elengeded a gombot, és ismét megnyomod, 2 másodpercre.

Na ezt már megtettem, és az működik is. (Gombnyomásra felhúzza teljesen az ablakot) De a távirányítós ablakhúzás nem akar működni...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15773 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 10:25:28 »

Na ezt már megtettem, és az működik is. (Gombnyomásra felhúzza teljesen az ablakot) De a távirányítós ablakhúzás nem akar működni...
Programozd át egy másikra, hogy mit csináljon záráskor.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15774 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 10:38:50 »

Programozd át egy másikra, hogy mit csináljon záráskor.

Húh, ezt most nem vágom...Mit programozzak át egy másikra?
Mikor lehúztuk az akksit, utána mind a 4 ablakra beprogramoztam, hogy egy gombnyomásra felmenjenek. Elvileg így már a távirányítónak is működni kéne?
Naplózva
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #15775 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 11:23:31 »

Húh, ezt most nem vágom...Mit programozzak át egy másikra?
Mikor lehúztuk az akksit, utána mind a 4 ablakra beprogramoztam, hogy egy gombnyomásra felmenjenek. Elvileg így már a távirányítónak is működni kéne?
Elvileg igen, de ha csak az egyik ablak nincsen így beprogramozva, és három igen, akkor sem húzza fel.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15776 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 11:40:39 »

Húh, ezt most nem vágom...Mit programozzak át egy másikra?
Mikor lehúztuk az akksit, utána mind a 4 ablakra beprogramoztam, hogy egy gombnyomásra felmenjenek. Elvileg így már a távirányítónak is működni kéne?

De fel is megy mind a 4 ablak, és a tetőablak is (ha van)? Ellenőrizd le.

Arra gondoltam, hogy lehet programozni, hogy nyitáskor mit nyisson: csak a sofőrajtót, vagy mind a 4-et, stb.
Változtasd meg.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #15777 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 11:46:56 »

Sziasztok!

Megtenné vki, akinek teljes pótkereke van, hogy megnézi a pótkerék alatti műanyag dobot, hogy van-e egy válla, amire ráül a kerék?
Azért kérdezem, mert amikor az enyémet takarítottam, nekem van egy magas váll, ami a szükségkereket magasan tartja, és arra gondolok, hogy ha nem lenne ez a váll rajta, akkor teljes értékű pótkereket is tehetnék bele, nem csak ezt a vackot. Ugye a külső átmérő ugyanaz, és az üreg, amiben a kerék van, az is elég mélynek tűnik.
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #15778 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 11:51:17 »

Sziasztok!

Megtenné vki, akinek teljes pótkereke van, hogy megnézi a pótkerék alatti műanyag dobot, hogy van-e egy válla, amire ráül a kerék?
Azért kérdezem, mert amikor az enyémet takarítottam, nekem van egy magas váll, ami a szükségkereket magasan tartja, és arra gondolok, hogy ha nem lenne ez a váll rajta, akkor teljes értékű pótkereket is tehetnék bele, nem csak ezt a vackot. Ugye a külső átmérő ugyanaz, és az üreg, amiben a kerék van, az is elég mélynek tűnik.

nekem semmi ilyen nem rémlik. lent fexik a kerék a lemezen.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #15779 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 11:57:23 »

nekem semmi ilyen nem rémlik. lent fexik a kerék a lemezen.
Köszönöm!
Na erre gondoltam én is. Szóval sak szerválni kell egy másik műanyag betétet és mehet bele a teljesértékű kerék.
Akkor viszont a tank mérete és a pótkerék milyensége közötti összefüggésről szóló filozofálgatás is valószínűleg megbukott...
Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15780 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 12:23:22 »

Köszönöm!
Na erre gondoltam én is. Szóval sak szerválni kell egy másik műanyag betétet és mehet bele a teljesértékű kerék.
Akkor viszont a tank mérete és a pótkerék milyensége közötti összefüggésről szóló filozofálgatás is valószínűleg megbukott...

Nekem gyárilag teljes értékű pótkerekem van...
Naplózva
SSanya
Vendég
« Új hozzászólás #15781 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 12:32:57 »

Nekem gyárilag teljes értékű pótkerekem van...

Ilyen is van/volt. Talán feláras extra volt...?
Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15782 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 13:28:52 »

Ilyen is van/volt. Talán feláras extra volt...?


Háát, nem én vagyok az első tulaj, elképzelhető, hogy feláras...nem tudom. (Vételnél az extrák között nem volt ott  vigyor3 )
Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #15783 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 13:47:10 »

De fel is megy mind a 4 ablak, és a tetőablak is (ha van)? Ellenőrizd le.

Arra gondoltam, hogy lehet programozni, hogy nyitáskor mit nyisson: csak a sofőrajtót, vagy mind a 4-et, stb.
Változtasd meg.

Lehet kulon programozni, hogy mind a 4 vagy csak a bal elso ajtot nyissa a taviranyito?Huh? wow1
Ez nekem kimaradt (marmint a programozas resze)!
Ha be lehet allitani, hogy mind a 4 ajtot nyissa elsore a taviranyito, akkor szoljatok, hogy mit hogyan kell nyomkodni.. nyes
Nekem sem huzza fel az ablakot, bar nekem nem is letszukseg a dolog! nyes
Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15784 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 13:56:37 »

Nekem úgy van beállítva, hogy egy nyomásra csak az én ajtóm nyíljon. Viszont a távirányítós lehúzást szeretem nyáron, mert mielőtt odaérek a kocsihoz lehúzom az összes ablakot, így már csak 40fokba kell beszállnom, nem 70.  Grin (Persze kinyithatom előtte az ajtókat is, de nem szeretek várni...)
Naplózva
gorzas
Vendég
« Új hozzászólás #15785 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 13:58:48 »

Nekem úgy van beállítva, hogy egy nyomásra csak az én ajtóm nyíljon. Viszont a távirányítós lehúzást szeretem nyáron, mert mielőtt odaérek a kocsihoz lehúzom az összes ablakot, így már csak 40fokba kell beszállnom, nem 70.  Grin (Persze kinyithatom előtte az ajtókat is, de nem szeretek várni...)

Mondjuk ebben van valami. Wink
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #15786 Dátum: 2008.05.19 hétfő, 21:04:59 »

Nekem úgy van beállítva, hogy egy nyomásra csak az én ajtóm nyíljon. Viszont a távirányítós lehúzást szeretem nyáron, mert mielőtt odaérek a kocsihoz lehúzom az összes ablakot, így már csak 40fokba kell beszállnom, nem 70.  Grin (Persze kinyithatom előtte az ajtókat is, de nem szeretek várni...)
Meg lehet oldani hogy mire odaérsz a kellemes 22-24 (ízlés szerint) előklimatizált kocsiba ülsz be.
Naplózva
szuszu
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


E-mail
« Új hozzászólás #15787 Dátum: 2008.05.20 kedd, 10:53:32 »

Meg lehet oldani hogy mire odaérsz a kellemes 22-24 (ízlés szerint) előklimatizált kocsiba ülsz be.

Hmm, ez a megoldás érdekelne engem. Tudsz erről írni nekem akár priviben?
Naplózva

MK4 2.0 TDCi FL Tit-X
MK5 Hibrid Vignale
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #15788 Dátum: 2008.05.20 kedd, 11:27:45 »

Ilyen is van/volt. Talán feláras extra volt...?


Igen.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15789 Dátum: 2008.05.27 kedd, 07:11:14 »

Szisztok!

Nem tudtam rávenni az ablakokat, hogy távirányítóval működjenek, ezért elvittem szervízbe. Sajnos nem lettem okosabb, rákötötték a számítógépet, de abban nem találtak ilyen funkciót.
Kb. egyidőben jelentkezett ez a hiba azzal, hogy kicserélték a közponi zárat a vezető oldalon, de azt mondták, hogy kizárt, hogy köze legyen hozzá. Ez tényleg így van?

Kiolvasásnál volt egy másik érdekes dolog is: A riasztóm ki volt kapcsolva.  wow1 Ez, hogy lehetséges? Kb. fél éve egyszer véletlenül beindítottam a riasztót, szóval alapból be volt kapcsolva...Most visszakapcsolta, de ki szeretném próbálni. Van valami módszer, hogy megtudjam, működik-e?
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #15790 Dátum: 2008.05.27 kedd, 08:07:10 »

Kiolvasásnál volt egy másik érdekes dolog is: A riasztóm ki volt kapcsolva.  wow1 Ez, hogy lehetséges? Kb. fél éve egyszer véletlenül beindítottam a riasztót, szóval alapból be volt kapcsolva...Most visszakapcsolta, de ki szeretném próbálni. Van valami módszer, hogy megtudjam, működik-e?
Lezárt autónál nyisd fel a motorháztetőt. Tülkölnie kell.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15791 Dátum: 2008.05.27 kedd, 10:19:51 »

Lezárt autónál nyisd fel a motorháztetőt. Tülkölnie kell.

Hmm...most kipróbáltam, kétszer zártam (villogott), és simán kinyitottam kulccsal a motorháztetőt. Valami gebasz lesz nálam, se a riasztó nem megy, se a távirányítós ablakfelhúzás...Valaki ötlet?  Huh?
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #15792 Dátum: 2008.05.27 kedd, 10:45:02 »

Lezárt autónál nyisd fel a motorháztetőt. Tülkölnie kell.

honnan lehet tudni, hogy van gyári riasztó a kocsiban?
Naplózva
baloght
Vendég
« Új hozzászólás #15793 Dátum: 2008.05.27 kedd, 11:37:02 »

Válaszolva az előzőekre:

Valszínű kulcsról azért nem tudod felhúzni azabalakot, mert előbb be kell programozni, hogy belülről egy nyomásra felhúzza az ablakot. Ezt valahogy úgy kell csinálni, hogy felhúzod az ablakot és sokáig lenyomva tartod a gombot (azt hiszem).

Riszató kiderítésének legjobb módszere: csomiban(4-5 ajtósnál) leszereled a elakadájelző-háromszőg tartóját(bal oladlon) elhúzod a kárpitot és ha ott van egy duda, akkor van riasztó(gyári), ha nincs akkor nincs riasztó. Ugyanis az afika duda a riasztóé. Ja és a belső világításnál elöl kellene, hogy legyen ultrahang érzékelő...

Remélem segítettem.
Naplózva
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15794 Dátum: 2008.05.27 kedd, 14:03:54 »

Válaszolva az előzőekre:

Valszínű kulcsról azért nem tudod felhúzni azabalakot, mert előbb be kell programozni, hogy belülről egy nyomásra felhúzza az ablakot. Ezt valahogy úgy kell csinálni, hogy felhúzod az ablakot és sokáig lenyomva tartod a gombot (azt hiszem).

Riszató kiderítésének legjobb módszere: csomiban(4-5 ajtósnál) leszereled a elakadájelző-háromszőg tartóját(bal oladlon) elhúzod a kárpitot és ha ott van egy duda, akkor van riasztó(gyári), ha nincs akkor nincs riasztó. Ugyanis az afika duda a riasztóé. Ja és a belső világításnál elöl kellene, hogy legyen ultrahang érzékelő...

Remélem segítettem.

Az ablak programozáson már túl vagyok, nem segített (de az működik, hogy egy gombnyomásra felmegy az ablak). Riasztó biztos van a kocsiban, mert egyszer már a frászt hozta rám...Most egyik sem megy... Undecided
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #15795 Dátum: 2008.05.27 kedd, 19:10:55 »

Az ablak programozáson már túl vagyok, nem segített (de az működik, hogy egy gombnyomásra felmegy az ablak). Riasztó biztos van a kocsiban, mert egyszer már a frászt hozta rám...Most egyik sem megy... Undecided

Dudált, vagy szirénázott?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15796 Dátum: 2008.05.27 kedd, 20:28:47 »

Dudált, vagy szirénázott?

Dudált.
Naplózva
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #15797 Dátum: 2008.05.27 kedd, 20:46:24 »

Dudált, vagy szirénázott?
Ugrott , vagy esett  eplus2
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #15798 Dátum: 2008.05.27 kedd, 21:02:10 »

Na, a riasztóval semmi gond. Most olvastam a kocsi doksiját, és ott volt az infó, hogy zárás után 20mp-el később kapcsol csak be a riasztó. Én rögtön zárás után próbáltam. Most megint kipróbáltam, és ok.  Smiley

Viszont az ablakok még mindig nem mozdulnak távirányítóval...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #15799 Dátum: 2008.05.27 kedd, 22:21:04 »

Dudált.

Akkor gyári, ahogy írták a motortér felnyitásával a legegyszerűbb tesztelni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 309 310 311 312 313 314 315 [316] 317 318 319 320 321 322 323 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.235 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.