Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 08:22:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21465273 alkalommal)
0 Felhasználó és 257 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #3450 Dátum: 2005.10.22 szombat, 17:58:00 »

nem vagyok biztos benne,de nekem ugy rémlik mintha az 5ajtos modell lenne
Azt általában külön beleírják a hirdetésbe!
Vagy így is szokták jelölni?Érdekes!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3451 Dátum: 2005.10.22 szombat, 18:07:00 »

Szia Zsoel! Én is hetek óta a megfelelő autóra vadászok, ezidáig sikertelenül. Én MKIII-t keresek, 2002-2003 as évjáratút. Lehet-e feléd egy olyan kérésem, hogy a bejáratott kereskedőiddel felvegyem a kapcsolatot én is, hátha valami jó kombit tudnak ajánlani ( úgy emlékszem Te sportos változatot keresel ). Én is vettem már fel kapcsolatot utazó kereskedőkkel, de csak addig jutottam velük, hogy megküldik a kiszemelt példány paramétereit és én úgy mondjam meg, hogy kell vagy nem. A tieid viszont, ha jól ertem a helyszínről is bejelentkeznek és akkor kell igent, vagy nemet mondani. Ja, és az enyémeim előleget is kérnek
Szia tamas!
 
Úgy tudom zoldkutya neked is ajánlotta Benkő Istvánt.Ő nem kér előleget,vagy legalábbis eddíg nem mondta.Neki küldözgetem át az általam kinézett autókat,ő lebeszéli a németekkel a részleteket,és ha minden oké,akkor már megy is ki érte.Van nekem is olyan telefonszámom,ahol a kereskedő előleget kér,sőt az autó kinnti árát,de hát hogyan higgyek meg bárkiben?Ismeretlenül?!
Ezért olyan nehéz a dolog.
Különben én kombit rengeteget láttam már,gondolon nézed a kinnti hirdetéseket.
 
http://www.mobile.de/
http://www.autoscout24.de/
 
Privátba elküldöm neked azokat,akikkel én vagyok kapcsolatban.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3452 Dátum: 2005.10.22 szombat, 18:14:00 »

Szia tamas!
 
Úgy tudom zoldkutya neked is ajánlotta Benkő Istvánt.Ő nem kér előleget,vagy legalábbis eddíg nem mondta.Neki küldözgetem át az általam kinézett autókat,ő lebeszéli a németekkel a részleteket,és ha minden oké,akkor már megy is ki érte.Van nekem is olyan telefonszámom,ahol a kereskedő előleget kér,sőt az autó kinnti árát,de hát hogyan higgyek meg bárkiben?Ismeretlenül?!
Ezért olyan nehéz a dolog.
Különben én kombit rengeteget láttam már,gondolon nézed a kinnti hirdetéseket.
 
http://www.mobile.de/
http://www.autoscout24.de/
 
Privátba elküldöm neked azokat,akikkel én vagyok kapcsolatban.Zsoel.
tamas!
 
Mail ment.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3453 Dátum: 2005.10.22 szombat, 18:23:00 »

Szia tamas!
 
Úgy tudom zoldkutya neked is ajánlotta Benkő Istvánt.Ő nem kér előleget,vagy legalábbis eddíg nem mondta.Neki küldözgetem át az általam kinézett autókat,ő lebeszéli a németekkel a részleteket,és ha minden oké,akkor már megy is ki érte.Van nekem is olyan telefonszámom,ahol a kereskedő előleget kér,sőt az autó kinnti árát,de hát hogyan higgyek meg bárkiben?Ismeretlenül?!
Ezért olyan nehéz a dolog.
Különben én kombit rengeteget láttam már,gondolon nézed a kinnti hirdetéseket.
 
http://www.mobile.de/
http://www.autoscout24.de/
 
Privátba elküldöm neked azokat,akikkel én vagyok kapcsolatban.Zsoel.
Kösz. Igen, B.Istvánnal is tartom a kapcsolatot. És valóban a bőség zavara van kombi ügyben de ennek ellenére sincs még meg az igazi.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3454 Dátum: 2005.10.22 szombat, 18:36:00 »

Azt általában külön beleírják a hirdetésbe!
Vagy így is szokták jelölni?Érdekes!
igen,mintha már láttam vna vhol.vmilyen prospektusba.de nem 100%.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3455 Dátum: 2005.10.22 szombat, 18:52:00 »

tamas!
 
Mail ment.Zsoel.
Zsoel!
Küldtem a választ.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3456 Dátum: 2005.10.22 szombat, 18:59:00 »

A kintről behozható autókkal kapcsolatosan azt szeretném megtudni, hogy ha 3Mio Ft-ot tudok az autóra szánni ( amiben már jó esetben az itthoni átírási költség is benne legyen ) mekkora összegű autókra keressek rá a kinti hirdetésekben. Osztani szorozni, kivonni tudok, tehát nem az EUR/HUF problémám van, és a regadót is ki tudom vonni a fent említett összegböl. CSAK: azt nem tudom, hogy némely hirdetésnél fel van tüntetve, hogy az adó visszaigényelhető. Nos erről mit kell tudni? Csak azokból az autókból lehet amelyeknél ez fel van tüntetve, vagy alapvetően minden autó amely más országba lesz exportálva abbó visszaigényelhető valami, és mennyi? Aztán, ha magánszemélytől választanám, mert úgy is lehet szűrni akkor mi a helyzet?
Egyáltalán lehet arra számítani, hogy hajlandóak engedni a meghirdetett árból?
Ha valki tud hozzászólni várom az okos megoldásokat.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3457 Dátum: 2005.10.22 szombat, 19:37:00 »

magán emberként csak brutto áron tudsz vásárolni!!! tehát semmit nem tudsz visza igényelni!!! alkudni kell!!! valamit ugyis enged.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3458 Dátum: 2005.10.22 szombat, 22:17:00 »

falabu!
 
Elméletileg jövőre feljebb megy a regisztrációs díj.Ebben a kategóriában kb.110-120 ezerrel.Ezért akarok még az idén venni.
Már van 3-4 bejáratott kereskedőm,állandóan ingáznak Németországba,Belgiumba,online kapcsolatban vagyok velük.Ezen túlmenően egy magyar autóra is alkuszok.Valamelyik csak bejön.
Van egy srác,aki hirdeti magát a neten,neki van reg.dijas táblázata.Mindjárt megkeresem,aztán beszúrom ide.Zsoel.
Koszi a valaszt!
 
Nem konnyu igy a dontes. Szivem szerint 2.2 TDCI-t vennek , de ennek mar a regisztracios dija+ AFA szep osszeg. Lehet, hogy ennyi penzert mar itthon is erdemes lesz szetnezni.
A gond majd csak a jelenlegi eladasanal fog jelentkezni.  
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3459 Dátum: 2005.10.22 szombat, 22:17:00 »

Petya,
 
Es miert jo az nekunk, ha frissebb az sw ? 2 zonassa valik a klima vagymi ? Cool De tenyleg mi a kulonbseg a klima regebbi es ujabb software kozott ?
Két zónás fizikailag sem lehet.
Az SW-k közti eltérés lehet pl. az A/C gomb világít vagy nem AUTO módban, de más konkrét dolgot én nem tudok, lévén, hogy csak a saját kocsim klíma SW-jét ismerem.
Ez a klíma-SW frissítés olyan, mint a kocsi vezérlő SW-jének a frissítése: folyamtosan fejlesztik az SW-t és néha érdemes frissíteni, ha van újabb verzió.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3460 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 00:48:00 »

A kintről behozható autókkal kapcsolatosan azt szeretném megtudni, hogy ha 3Mio Ft-ot tudok az autóra szánni ( amiben már jó esetben az itthoni átírási költség is benne legyen ) mekkora összegű autókra keressek rá a kinti hirdetésekben. Osztani szorozni, kivonni tudok, tehát nem az EUR/HUF problémám van, és a regadót is ki tudom vonni a fent említett összegböl. CSAK: azt nem tudom, hogy némely hirdetésnél fel van tüntetve, hogy az adó visszaigényelhető. Nos erről mit kell tudni? Csak azokból az autókból lehet amelyeknél ez fel van tüntetve, vagy alapvetően minden autó amely más országba lesz exportálva abbó visszaigényelhető valami, és mennyi? Aztán, ha magánszemélytől választanám, mert úgy is lehet szűrni akkor mi a helyzet?
Egyáltalán lehet arra számítani, hogy hajlandóak engedni a meghirdetett árból?
Ha valki tud hozzászólni várom az okos megoldásokat.
Szia tamas!
 
Nekem az a tapasztalatom,hogy magánemberként nem érdemes külföldről hozni,mert akkor csak bruttó áron tudsz vásárolni,és akkor már többet fizetsz összesen,mintha itthon vennél.
Kereskedőtől,cégen keresztül már érdekesen alakulnak a dolgok.Mindenki azt mondja,hogy odakinnt 100-200 Eu-t lehet csak alkudni az árból.Aztán elmondják,hogy reg.díjjal,behozatallal,üzembehelyezéssel,forgalmi,műszaki,rendszám stb...ügyintézéssel együtt a kinnti árhoz számolj hozzá 750-800.e forintot.
Ezt tudod biztosan te is.
Ehhez képest kértem 1-2 árajánlatot olyan autókra is,ami a kinnti hirdetésekben is felbukkant,így viszonyítási alapot képezett.
És csodák csodája,a kinnti árhoz képest 450-500.e forintnyi különbséget láttam.Tehát vagy a kinnti összegből tud nagyobbat alkudni,vagy visszakapja a kinnti áfát,vagy itthon játszik a reg.dijjal stb,stb...
Ez mindegy lenne,de nem egy kocsinál láttam,hogy zömmel ugyanolyan drágák kinnt is,mint az itthoni autók.
1 példa:2004-es, MKIII,ghia felszereltséggel 17.000 eu-tól indul./17000X252=4.284.000 ft.Ehhez ha hozzászámitod a 750.000-et,akkor a végösszeg:5.034.000./Ennyiért bármikor találsz itthon is,sőt 2005-ös évjáratút is.
 
Szerintem most a legjobb vétel a 2003-as évjárat,05.hónaptól,amikor már a a kerek ködlámpás kasztniba is beletették a 6 gangos,tdci motort.Ezt a fajta kocsit 3.4M-3.6M-ig láttam.
2003.06 hónaptól már gyártották a faceliftes változatot,tdci,6 gang,ilyenről maradtam le.3.6M-től 3.9M-ig árulják,de nagyon ki kell fogni.És utánna van egy nagy ugrás,a 2004-es évjárat.Ghiában 4.6M-től 5.2M-ig.
 
Hát nekem ezek a tapasztalataim.Sok autót megvehettem már,de egyik sem volt az igazi.Elég szűk az a szegmens,ahol én keresgélek,de előbb-utóbb összejön.
 
Remélem neked is.Üdv.zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3461 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 02:47:00 »

Zsoel,
hogy lehet árajánlatot kérni a külföldről behozandó kocsira? Leírod, hogy melyik hírdetésben láttad és ezt ők mennyiért tudják neked eladni? Akár regisztrációs díjjal - mindennel együtt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3462 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 09:18:00 »

Szia tamas!
 
Nekem az a tapasztalatom,hogy magánemberként nem érdemes külföldről hozni,mert akkor csak bruttó áron tudsz vásárolni,és akkor már többet fizetsz összesen,mintha itthon vennél.
Kereskedőtől,cégen keresztül már érdekesen alakulnak a dolgok.Mindenki azt mondja,hogy odakinnt 100-200 Eu-t lehet csak alkudni az árból.Aztán elmondják,hogy reg.díjjal,behozatallal,üzembehelyezéssel,forgalmi,műszaki,rendszám stb...ügyintézéssel együtt a kinnti árhoz számolj hozzá 750-800.e forintot.
Ezt tudod biztosan te is.
Ehhez képest kértem 1-2 árajánlatot olyan autókra is,ami a kinnti hirdetésekben is felbukkant,így viszonyítási alapot képezett.
És csodák csodája,a kinnti árhoz képest 450-500.e forintnyi különbséget láttam.Tehát vagy a kinnti összegből tud nagyobbat alkudni,vagy visszakapja a kinnti áfát,vagy itthon játszik a reg.dijjal stb,stb...
Ez mindegy lenne,de nem egy kocsinál láttam,hogy zömmel ugyanolyan drágák kinnt is,mint az itthoni autók.
1 példa:2004-es, MKIII,ghia felszereltséggel 17.000 eu-tól indul./17000X252=4.284.000 ft.Ehhez ha hozzászámitod a 750.000-et,akkor a végösszeg:5.034.000./Ennyiért bármikor találsz itthon is,sőt 2005-ös évjáratút is.
 
Szerintem most a legjobb vétel a 2003-as évjárat,05.hónaptól,amikor már a a kerek ködlámpás kasztniba is beletették a 6 gangos,tdci motort.Ezt a fajta kocsit 3.4M-3.6M-ig láttam.
2003.06 hónaptól már gyártották a faceliftes változatot,tdci,6 gang,ilyenről maradtam le.3.6M-től 3.9M-ig árulják,de nagyon ki kell fogni.És utánna van egy nagy ugrás,a 2004-es évjárat.Ghiában 4.6M-től 5.2M-ig.
 
Hát nekem ezek a tapasztalataim.Sok autót megvehettem már,de egyik sem volt az igazi.Elég szűk az a szegmens,ahol én keresgélek,de előbb-utóbb összejön.
 
Remélem neked is.Üdv.zsoel.
Szia Zsoel!
 
Épp ma 1 éves a gépsárkány. Tudod, 4 év múlva eladó lesz Néked.
Viccet félretéve, látom még nem találtad meg az igazit. Sok sikert a kereséshez, ne kapkodd el
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3463 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:15:00 »

Sziasztok
Tudja valaki , hogy lehet megállapítani azt hogy menyire valós a km állása MkIII-ban? Vagy hol van arra utalo nyom, hogy visszatekerték az orát? MkIII-at akarok venni csak ezekben a külfoldi kocsikban nem nagyon bízok...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3464 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:16:00 »

Vagy esetleg tudja valaki hogy mit érdemes megnézni vásárlás elött....előre is kösz:)
Naplózva
JOCi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



E-mail
« Új hozzászólás #3465 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:18:00 »

Szia Zsoel!
 
Épp ma 1 éves a gépsárkány. Tudod, 4 év múlva eladó lesz Néked.
Viccet félretéve, látom még nem találtad meg az igazit. Sok sikert a kereséshez, ne kapkodd el
Isten éltessen benneteket együtt!

 
És mindez természetesen helyi ...!!!
Naplózva

2007.06. ezüst "cápa" Ghia kombi TDCi Mondi + BMW Motorrad
A Mondeo elkelt!!!!
Vendég
« Új hozzászólás #3466 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:19:00 »

Zsoel,
hogy lehet árajánlatot kérni a külföldről behozandó kocsira? Leírod, hogy melyik hírdetésben láttad és ezt ők mennyiért tudják neked eladni? Akár regisztrációs díjjal - mindennel együtt
falabu!
 
Igen,így működik.
Van aki felajánlja,hogy kimehetsz vele,és akkor személyesen eldöntheted,hogy kell-e az autó vagy sem?Biztos volt már rá példa,hogy behoztak egy autót,aztán a megrendelő mégsem vette át,mert nem tetszett neki itthon.Ezt elkerülendő előleget szoktak kérni,ami ugye megint csak határeset.
A legkorrektebbnek az tűnik,hogy kinézel 1 autót,velük kimész,megnézed és ha tetszik,akkor ők a további ügyintézést átvállalják,és te már jöhetsz is haza a kocsiddal Magyarországra.Ennél a megoldásnál viszont nagyon jól kell ismerned a kereskedőt,vagy akivel kimész,hiszen elvárják,hogy az autó vételárát te vidd magaddal.Megint az a kérdés,hogy beülsz-e 3-4 M-vel egy idegen mellé?
Üdv.zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3467 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:21:00 »

Szia Zsoel!
 
Épp ma 1 éves a gépsárkány. Tudod, 4 év múlva eladó lesz Néked.
Viccet félretéve, látom még nem találtad meg az igazit. Sok sikert a kereséshez, ne kapkodd el
5 évesen?Huh?
Nem akarok én rozsdatemetőt venni!!!-:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3468 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:53:00 »

Isten éltessen benneteket együtt!

 
És mindez természetesen helyi ...!!!
Köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3469 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:54:00 »

5 évesen?Huh?
Nem akarok én rozsdatemetőt venni!!!-:)
HAHAHA
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3470 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 10:58:00 »

5 évesen?Huh?
Nem akarok én rozsdatemetőt venni!!!-:)
Azért ha belegondolsz, most veszel egy 2-3 éves gépet, az 4 év múlva már 6-7 éves lesz. Viszont az én rozsdatemetőm még csak 5. Na, melyik lesz rozsdatemetőbb ? Ugye jó a kérdés. Akkor majd visszatérünk rá.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3471 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 11:14:00 »

Sziasztok!
 
Szakvéleményre lenne szükségem.
2001-es TDDI eltört a turbo tengelye!Jelenség:erő el,hatalmas fehér füst,..döbbenet :-(  ,nem gondoltam volna hogy egy Mondival ilyen előfordulhat,de ami igazán aggaszt hogy utána már be sem indult.
Találkozott már valaki ilyennel?
Szakszerviz tippek?
Uj turbo kb. 400e. lenne,találok bontottban valahol?
Köszi a segitséget!
 
Üdv.
Alkatrész ügyben próbáld meg Fox-ot(aki most 2 hétig "nyaral"), vagy a nagyautót (a klub-ra hivatkozva). Hátha olcsóbban megkapod a turbót.
 
Szervízre meg a Solymár (csak hallotam, én sufniban szerelek/szereltetek).
 
Normál menet közben tört el a tengely? Mennyi idős a gép? Garancia nincs már rá?
 
Eddig csak 1 valakit tudok, akinek ténylegesen volt turbó problémája (mk2 1.8TD-n), szal, télleg nem gyakori!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3472 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 11:29:00 »

Azért ha belegondolsz, most veszel egy 2-3 éves gépet, az 4 év múlva már 6-7 éves lesz. Viszont az én rozsdatemetőm még csak 5. Na, melyik lesz rozsdatemetőbb ? Ugye jó a kérdés. Akkor majd visszatérünk rá.
Na ezért keresek 1 éveset.Hogy együtt öregedjünk meg!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3473 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 11:34:00 »

Itt egy kép!
 
A kinnti kereskedő annyit ért a kocsikhoz,mint én a rakétagyártáshoz.Nem tudta megmondani,hogy 5 vagy 6 sebességes.Állítólag Németben már nem egy 13o LE-s,de 5 gangos autót találtak.Ezért merül fel,hogy ez most 5 vagy 6 sebességes?Én nem látom rendesen a sebességváltó gombját!Valakinek jobb a szeme?
 
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3474 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 13:01:00 »

Sziasztok!
 
Szakvéleményre lenne szükségem.
2001-es TDDI eltört a turbo tengelye!Jelenség:erő el,hatalmas fehér füst,..döbbenet :-(  ,nem gondoltam volna hogy egy Mondival ilyen előfordulhat,de ami igazán aggaszt hogy utána már be sem indult.
Találkozott már valaki ilyennel?
Szakszerviz tippek?
Uj turbo kb. 400e. lenne,találok bontottban valahol?
Köszi a segitséget!
 
Üdv.
Tóth Zalán,
 
mennyi km volt benne?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3475 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 14:22:00 »

Itt egy kép!
 
A kinnti kereskedő annyit ért a kocsikhoz,mint én a rakétagyártáshoz.Nem tudta megmondani,hogy 5 vagy 6 sebességes.Állítólag Németben már nem egy 13o LE-s,de 5 gangos autót találtak.Ezért merül fel,hogy ez most 5 vagy 6 sebességes?Én nem látom rendesen a sebességváltó gombját!Valakinek jobb a szeme?
 

Időközben kiderült,hogy 6 sebességes.
 
Viszont valaki tudna segíteni nekem,hogy ehhez a fajta navis rendszerhez találjak magyar nyelvű leírást.Előre is köszi.Zsoel.
A tipusát sem tudom,sajna.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3476 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 21:21:00 »

Tóth Zalán,
 
mennyi km volt benne?
Én 78e. km.-rel vettem,most 102e. van benne.De szerintem minimum.200 inkább.Miert ez jelent valamit?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3477 Dátum: 2005.10.23 vasárnap, 23:41:00 »

Én 78e. km.-rel vettem,most 102e. van benne.De szerintem minimum.200 inkább.Miert ez jelent valamit?
Tóth Zalán,
 
annyit, hogy nekem ugyan ilyen, és 240e km, és motorikusan semmi problémája.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #3478 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 12:37:00 »

Urak!
 
Használ valaki valami hasonló xenon töltésű izzót?
xenon
Érdemes egyáltalán foglalkozni vele? Ez jó ár? (itthon állítólag egy pár 5-6k Ft)
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #3479 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 14:02:00 »

Itt egy kép!
 
A kinnti kereskedő annyit ért a kocsikhoz,mint én a rakétagyártáshoz.Nem tudta megmondani,hogy 5 vagy 6 sebességes.Állítólag Németben már nem egy 13o LE-s,de 5 gangos autót találtak.Ezért merül fel,hogy ez most 5 vagy 6 sebességes?Én nem látom rendesen a sebességváltó gombját!Valakinek jobb a szeme?
 

vegyél automatát, az tuti 5 sebességes!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3480 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 14:04:00 »

Azért ha belegondolsz, most veszel egy 2-3 éves gépet, az 4 év múlva már 6-7 éves lesz. Viszont az én rozsdatemetőm még csak 5. Na, melyik lesz rozsdatemetőbb ? Ugye jó a kérdés. Akkor majd visszatérünk rá.
az enyém már két évesen is az volt..., meg a zacci-é is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3481 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 15:31:00 »

Tóth Zalán,
 
annyit, hogy nekem ugyan ilyen, és 240e km, és motorikusan semmi problémája.
Scratch,
 
Akkor peches vagyok,én eddig röpke 10 hónap alatt cseréltem benne intercoolert,szervószivattyút,most a turbo....
A kiéziféket is ki lehet dobni,mert semmit nem fog,és állitólag nem javitható.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3482 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 15:46:00 »

Zsoel!
 
A regisztrációs díjnak szerintem jobban utána kellene nézni. Azt hallottam, hogy EU-s megrovás után inkább csökkenteni akarják. Sőt az ujság is megírta.
Komolyan a mai Magyar Nemzetben is ez van. Vagy az Autoklub vagy a VPOP biztos tud valami megbizhatóbb infót. (vagy nem...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3483 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 15:59:00 »

Scratch,
 
Akkor peches vagyok,én eddig röpke 10 hónap alatt cseréltem benne intercoolert,szervószivattyút,most a turbo....
A kiéziféket is ki lehet dobni,mert semmit nem fog,és állitólag nem javitható.
Nem volt chippelve vagy egyéb módon tuningolva szegény kocsi?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3484 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 16:23:00 »

Nem volt chippelve vagy egyéb módon tuningolva szegény kocsi?
(egyéb módon meg szegény kocsi, még ilyet )
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3485 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 16:25:00 »

Sziasztok!
 
Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet és mennyiért kulcsot másoltatni ami olyan lesz mint az eredeti?
 
Köszi,
Péter
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3486 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 16:27:00 »

Sziasztok!  
 
A regadó tervezetről az Indexen volt egy cikk, lehet, hogy a totalcar-on. Abban az ált, hogy a díjtétel így is, úgyis nőni fog, csak más jogcímen gombolják le rólad a money-t! Ha teheted ne várj januárig... (én sem tettem... Smiley )
 
Péter
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3487 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 16:38:00 »

Scratch,
 
Akkor peches vagyok,én eddig röpke 10 hónap alatt cseréltem benne intercoolert,szervószivattyút,most a turbo....
A kiéziféket is ki lehet dobni,mert semmit nem fog,és állitólag nem javitható.
Tóth Zalán,
 
igen, a kézifék cserés, ha már nem feszít. Sad
Kormánymű nekem is volt cserélve már.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3488 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 16:39:00 »

Sziasztok!
 
Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet és mennyiért kulcsot másoltatni ami olyan lesz mint az eredeti?
 
Köszi,
Péter
Ha megveszed a nyers kulcsot, és a jössz a Cromax -os talira, akkor ingyen, és akár saját magadnak is csinálhatod, ki se kell adni a kezedből.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3489 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 16:41:00 »

Szia tamas!
 
Nekem az a tapasztalatom,hogy magánemberként nem érdemes külföldről hozni,mert akkor csak bruttó áron tudsz vásárolni,és akkor már többet fizetsz összesen,mintha itthon vennél.
Kereskedőtől,cégen keresztül már érdekesen alakulnak a dolgok.Mindenki azt mondja,hogy odakinnt 100-200 Eu-t lehet csak alkudni az árból.Aztán elmondják,hogy reg.díjjal,behozatallal,üzembehelyezéssel,forgalmi,műszaki,rendszám stb...ügyintézéssel együtt a kinnti árhoz számolj hozzá 750-800.e forintot.
Ezt tudod biztosan te is.
Ehhez képest kértem 1-2 árajánlatot olyan autókra is,ami a kinnti hirdetésekben is felbukkant,így viszonyítási alapot képezett.
És csodák csodája,a kinnti árhoz képest 450-500.e forintnyi különbséget láttam.Tehát vagy a kinnti összegből tud nagyobbat alkudni,vagy visszakapja a kinnti áfát,vagy itthon játszik a reg.dijjal stb,stb...
Ez mindegy lenne,de nem egy kocsinál láttam,hogy zömmel ugyanolyan drágák kinnt is,mint az itthoni autók.
1 példa:2004-es, MKIII,ghia felszereltséggel 17.000 eu-tól indul./17000X252=4.284.000 ft.Ehhez ha hozzászámitod a 750.000-et,akkor a végösszeg:5.034.000./Ennyiért bármikor találsz itthon is,sőt 2005-ös évjáratút is.
 
Szerintem most a legjobb vétel a 2003-as évjárat,05.hónaptól,amikor már a a kerek ködlámpás kasztniba is beletették a 6 gangos,tdci motort.Ezt a fajta kocsit 3.4M-3.6M-ig láttam.
2003.06 hónaptól már gyártották a faceliftes változatot,tdci,6 gang,ilyenről maradtam le.3.6M-től 3.9M-ig árulják,de nagyon ki kell fogni.És utánna van egy nagy ugrás,a 2004-es évjárat.Ghiában 4.6M-től 5.2M-ig.
 
Hát nekem ezek a tapasztalataim.Sok autót megvehettem már,de egyik sem volt az igazi.Elég szűk az a szegmens,ahol én keresgélek,de előbb-utóbb összejön.
 
Remélem neked is.Üdv.zsoel.
Zsoel: látom nagy Mondi vadászatban vagy. Egy kis adalék ez ügyben...
 
Nekem mondhatni óriási szerencsém volt, mert idén július elején úgy találtam rá az én verdámra, hogy egyik péntek este még Nyíregyházán voltam Seat Toledo nézegetés ügyében és másnap, szombat délután már boldog Mondeo tulaj lettem Budapesten. Pár óra kérdése volt az egész...
 
A dolog úgy történt, hogy a Seat vásárlásból kiábrándulva a hasznaltauto.hu-n és a hirdetős lapokban gyorsan Mondeókat kezdtem nézegetni. Meglepődve tapasztaltam, hogy a jó vételnek tűnő autók már nem voltak meg, mindet eladták őket. Ekkor találtam egy jónak tűnő vételt a XI. kerületben. Amikor megnéztük az autót, kiderült, hogy nagyon lepukkant állapotban van, csakúgy, mint a mellette álló másik két Mondeo. Ekkor átsétáltam a szomszédos kis kereskedésbe, ahol csak kb. 10 autó volt összesen és végül ott leltem rá a jelenlegi autómra.  
 
2003. márciusi, 2.0 TDCi, 130 LE, 6 gangos, vajbőrös, full extrás, fekete, garantált 68e km - az ára pedig 3,5 millió volt (egyébként láttad a mostani kunmadarasi talin és tetszett is Neked Smiley.  
 
Bizományiba volt leadva és állítólag már néhány hete ott állt. Mint később kiderült, az volt az óriási szerencsém, hogy az autó a neten mindenhol benzinesnek volt hirdetve véletlenül, így a dízelre vadászó vásárlójelöltek bizony nem vették észre, hanem simán átsiklottak felette.  
 
Mellette állt egyébként egy 2003.08 faceliftes 1.8-as benzines, 21e km-es, 2,8 millióért, de az már karambolos volt egyszer, igaz szépen meg volt csinálva. Mindenesetre örülök, hogy végül is nem ezt, hanem dízelt vettem.
 
Sajnos tényleg nem egyszerű jó vételt kifogni, kell hozzá némi szerencse. A sógorom autóbehozatallal foglalkozik és már hetek óta vadászik ilyen kategóriás Mondeo III-ra, de mindeddig nem talált igazán jó vételt, pedig ő ebből él.  
 
Summa summarum: sok sikert kívánok Neked és remélem mihamarabb újra Mondeo tulajdonos leszel! Lehet, hogy érdemes végig baktatni a kisebb kereskedéseket, mert nem biztos, hogy az összes eladó autó meg van hirdetve a neten és a lapokban, vagy ha meg is van hirdetve, lehet, hogy nem úgy, ahogy kellene. Szóval lehet, hogy valamelyik kisebb kereskedőnél ott alszik a Te leendő Mondeód és már csak Rád vár...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #3490 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 19:44:00 »

Scratch,
 
Kormanymu cseret honnan lehet tudni ? Marmint azt, hogy mikro kell cserelni, es kb. hany km-t biir egy ilyen kormanymu ? Es mennyibe kerul ?
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #3491 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 20:06:00 »

Szia Scratch!
 
Akkor már csak pár kérdésem lenne:
- Mikor van a találkozó? (Nov. 4 Lurdy?) Este?
- Hol lehet hozzájutni a nyers kulcshoz, és hogy a nyers kulcs az ugyan úgy távirányítós?
 
Köszi,
Péter
 
+1 kérdés: Miért Cromax-os? Mi az a Cromax?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3492 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 20:59:00 »

Szia Scratch!
 
Akkor már csak pár kérdésem lenne:
- Mikor van a találkozó? (Nov. 4 Lurdy?) Este?
- Hol lehet hozzájutni a nyers kulcshoz, és hogy a nyers kulcs az ugyan úgy távirányítós?
 
Köszi,
Péter
 
+1 kérdés: Miért Cromax-os? Mi az a Cromax?
PeterSimon: nyers kulcsot venni tudsz ford szalonba vagy nagyautónál. Ha van jó távirányítód az nem kell új elég a szárat megvenni ketté lehet szedni általában a cuccost kb.1500HUF. Külön a távkapcsi kb. 20K lehet + a nyers szár.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3493 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 21:03:00 »

Szia Fusim!
 
Sajnos a távirányítós része is kell, és lehetőleg a gyárival megegyező formájú/funkciójú! Bármelyik FORD szervízben kapok ilyen távkapcsolót?
 
Köszi,
Péter
 
És mi lesz a Cromax-al?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3494 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 21:42:00 »

Zsoel: látom nagy Mondi vadászatban vagy. Egy kis adalék ez ügyben...
 
Nekem mondhatni óriási szerencsém volt, mert idén július elején úgy találtam rá az én verdámra, hogy egyik péntek este még Nyíregyházán voltam Seat Toledo nézegetés ügyében és másnap, szombat délután már boldog Mondeo tulaj lettem Budapesten. Pár óra kérdése volt az egész...
 
A dolog úgy történt, hogy a Seat vásárlásból kiábrándulva a hasznaltauto.hu-n és a hirdetős lapokban gyorsan Mondeókat kezdtem nézegetni. Meglepődve tapasztaltam, hogy a jó vételnek tűnő autók már nem voltak meg, mindet eladták őket. Ekkor találtam egy jónak tűnő vételt a XI. kerületben. Amikor megnéztük az autót, kiderült, hogy nagyon lepukkant állapotban van, csakúgy, mint a mellette álló másik két Mondeo. Ekkor átsétáltam a szomszédos kis kereskedésbe, ahol csak kb. 10 autó volt összesen és végül ott leltem rá a jelenlegi autómra.  
 
2003. márciusi, 2.0 TDCi, 130 LE, 6 gangos, vajbőrös, full extrás, fekete, garantált 68e km - az ára pedig 3,5 millió volt (egyébként láttad a mostani kunmadarasi talin és tetszett is Neked Smiley.  
 
Bizományiba volt leadva és állítólag már néhány hete ott állt. Mint később kiderült, az volt az óriási szerencsém, hogy az autó a neten mindenhol benzinesnek volt hirdetve véletlenül, így a dízelre vadászó vásárlójelöltek bizony nem vették észre, hanem simán átsiklottak felette.  
 
Mellette állt egyébként egy 2003.08 faceliftes 1.8-as benzines, 21e km-es, 2,8 millióért, de az már karambolos volt egyszer, igaz szépen meg volt csinálva. Mindenesetre örülök, hogy végül is nem ezt, hanem dízelt vettem.
 
Sajnos tényleg nem egyszerű jó vételt kifogni, kell hozzá némi szerencse. A sógorom autóbehozatallal foglalkozik és már hetek óta vadászik ilyen kategóriás Mondeo III-ra, de mindeddig nem talált igazán jó vételt, pedig ő ebből él.  
 
Summa summarum: sok sikert kívánok Neked és remélem mihamarabb újra Mondeo tulajdonos leszel! Lehet, hogy érdemes végig baktatni a kisebb kereskedéseket, mert nem biztos, hogy az összes eladó autó meg van hirdetve a neten és a lapokban, vagy ha meg is van hirdetve, lehet, hogy nem úgy, ahogy kellene. Szóval lehet, hogy valamelyik kisebb kereskedőnél ott alszik a Te leendő Mondeód és már csak Rád vár...
Szia srac!
 
Emlékszem rád,és a kocsidra is.Kunmadarasról.Én is ilyet keresek,kerestem mint a tiéd,csakhát tényleg elég fehér holló a történet.Aztán nézegettem a 2004-es évjáratot.Itt már megugrik az ár,de azért lehet lavirozni.Nagy valószinűséggel a kettes változat lép életbe,hogy inkább veszek egy fiatalabbat,és akkor az megmarad egy pár évig.Kölcsön előbb-utóbb így is kell,akkor meg miért ne most vegyem meg az igazit.Most már megvan a kiszemelt gépsárkány,ha minden igaz 24-48 óra múlva meglesz.De már kezdek babonás lenni,ugyhogy addíg n em beszélek róla!Psszt!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3495 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 21:46:00 »

Szia srac!
 
Emlékszem rád,és a kocsidra is.Kunmadarasról.Én is ilyet keresek,kerestem mint a tiéd,csakhát tényleg elég fehér holló a történet.Aztán nézegettem a 2004-es évjáratot.Itt már megugrik az ár,de azért lehet lavirozni.Nagy valószinűséggel a kettes változat lép életbe,hogy inkább veszek egy fiatalabbat,és akkor az megmarad egy pár évig.Kölcsön előbb-utóbb így is kell,akkor meg miért ne most vegyem meg az igazit.Most már megvan a kiszemelt gépsárkány,ha minden igaz 24-48 óra múlva meglesz.De már kezdek babonás lenni,ugyhogy addíg n em beszélek róla!Psszt!
Amugy az autóvásárlásnak van egy igen nagy tanulsága!Ami jó az drága,ami reális áron van,annak zömmel visszatekerték az óráját,tehát átba..ás,és a végső konklúzió,hogy csodák nincsennek.
Kezdem belátni Angel igazságait!Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #3496 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 22:51:00 »

Amugy az autóvásárlásnak van egy igen nagy tanulsága!Ami jó az drága,ami reális áron van,annak zömmel visszatekerték az óráját,tehát átba..ás,és a végső konklúzió,hogy csodák nincsennek.
Kezdem belátni Angel igazságait!Zsoel.
Hát igen! Én is 3,75 M-ért vettem egy 2.0-ás 2003.09.es forgalomba helyzésű 5 ajtós mondeot. Garantált 70596 km-rel. (vezetett szk, több helyen is). Most voltam München , Innsbruck stb. útvonalon és 2000 km-re az átlag 7,8 liter volt ami nem is rossz egy benzinestől.
Más:
Egy hete vettem acélfelniket és ráraktam a téligumakat is.
Azt nem értem, hogy miért éreztem néha égett szagot a kocsiban. El nem tudom képzelni honnan jött. Kb. Egy perc alatt elmúlt. Véleményetek? Fékek esetleg? V. más valami? Köszi előre is a tippeket.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3497 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 23:45:00 »

Scratch,
 
Kormanymu cseret honnan lehet tudni ? Marmint azt, hogy mikro kell cserelni, es kb. hany km-t biir egy ilyen kormanymu ? Es mennyibe kerul ?
 
bye
zacci
Pontosan nem tudom, mert akkor még nem nálam volt az autó. Állítólag furcsa hangja volt, kattogott, nyikorgott, 200e km körül. Az ára meg jó drága, de ezt se tudom pontosan mennyi.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #3498 Dátum: 2005.10.24 hétfő, 23:47:00 »

Szia Scratch!
 
Akkor már csak pár kérdésem lenne:
- Mikor van a találkozó? (Nov. 4 Lurdy?) Este?
- Hol lehet hozzájutni a nyers kulcshoz, és hogy a nyers kulcs az ugyan úgy távirányítós?
 
Köszi,
Péter
 
+1 kérdés: Miért Cromax-os? Mi az a Cromax?
- A talit nem tudom.
- Fusim jól mondta. Smiley
- A Cromax egy alkatrész kereskedés, és szervíz. Lesz ott egy kis Mondeo találkozó hamarosan.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #3499 Dátum: 2005.10.25 kedd, 13:03:00 »

Amugy az autóvásárlásnak van egy igen nagy tanulsága!Ami jó az drága,ami reális áron van,annak zömmel visszatekerték az óráját,tehát átba..ás,és a végső konklúzió,hogy csodák nincsennek.
Kezdem belátni Angel igazságait!Zsoel.
Szia Zsoel!
Ha még aktuális a kérdésed FLH=FLiesenHeck= Ferde Hátú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.177 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.