Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 14:27:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21470952 alkalommal)
0 Felhasználó és 238 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4600 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 22:29:00 »

Én ma direkt figyeltem, nem sziszeg nekem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4601 Dátum: 2006.01.15 vasárnap, 22:42:00 »

Én ma direkt figyeltem, nem sziszeg nekem.
Nekem sem sziszeg. Elvégre nem kígyó...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4602 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 08:52:00 »

haj,
 
Nuh, kiprobaltam... Felig letekert tanksapkaval jottem ma be dolgozni. Ne robbantam fel, szal megusztam Cool De sajnos a jelenseg nem mult L 8( Ugyhogy a vakuum dolog kilove. Viszont ami erdekes, hogy mikor paromat kiraktam nepligetnel, leallitottam a mocit, hogy vissza tekerjem a tanksapkat, aztan beinditottam, es mintha egy picit oszebb szedte volna magat. Legkozelebb a melo helyemnel levo bennyakutnal allitottam le. Aztan ujra beinditottam es az uccso 100meteren ismet a regi onmagat adta a gepsarkany. Ment mint a veszedelem Cool De persze ez idoleges, hisz a nepligeti akciom utan vegulis ujra visszaesett a teljesitmeny, tehat csak idolegesen javult meg.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #4603 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 09:07:00 »

Nekem sem sziszeg. Elvégre nem kígyó...
Kígyó?!
Én már olyat fogtam!-:)))
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4604 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 10:29:00 »

haj,
 
Nuh, kiprobaltam... Felig letekert tanksapkaval jottem ma be dolgozni. Ne robbantam fel, szal megusztam Cool De sajnos a jelenseg nem mult L 8( Ugyhogy a vakuum dolog kilove. Viszont ami erdekes, hogy mikor paromat kiraktam nepligetnel, leallitottam a mocit, hogy vissza tekerjem a tanksapkat, aztan beinditottam, es mintha egy picit oszebb szedte volna magat. Legkozelebb a melo helyemnel levo bennyakutnal allitottam le. Aztan ujra beinditottam es az uccso 100meteren ismet a regi onmagat adta a gepsarkany. Ment mint a veszedelem Cool De persze ez idoleges, hisz a nepligeti akciom utan vegulis ujra visszaesett a teljesitmeny, tehat csak idolegesen javult meg.
Na, legalább tudjuk, nem azzal van a baj. Én az mondom, a benzin fogy el, nem szállít a rendzer eleget. Ha az AC cserélve, akkor eldugult csövek, szűrők, mittudomén. Méresd meg az üzemanyagnyomást.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4605 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 10:32:00 »

Angel,
 
Az lesz... WDS meg miegyeb...
Azert fura, hogy egy ujrainditastol egy idore megjavul. Tisztara mint a winfos
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #4606 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 17:51:00 »

Sziasztok!
 
Egy 2002-es Mondeom van. TdCi.
Létezik az, hogy nem kapcsol be a turbó, de ennek semmilyen más nyoma nincs, csak annyi, hogy nem érzem a lóerőket? Nem jelez ki semmit, nem füstöl, stb...
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4607 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 18:41:00 »

Sziasztok!
 
Egy 2002-es Mondeom van. TdCi.
Létezik az, hogy nem kapcsol be a turbó, de ennek semmilyen más nyoma nincs, csak annyi, hogy nem érzem a lóerőket? Nem jelez ki semmit, nem füstöl, stb...
Izzítólámpanem villog?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #4608 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 19:08:00 »

Sziasztok!
 
Egy 2002-es Mondeom van. TdCi.
Létezik az, hogy nem kapcsol be a turbó, de ennek semmilyen más nyoma nincs, csak annyi, hogy nem érzem a lóerőket? Nem jelez ki semmit, nem füstöl, stb...
Van egy cső ami el szokott durrani. Keresd Petyát ezt Ő szokta tudni. Asszen 15k körül van a cső ára a cseréje meg nem nagy durranás állítólag.
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4609 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 20:46:00 »

Sziasztok!  
Szerintetek az normális, hogy két hétig nem használtam az autót és nem tudtam elindítani. Csak bikázni lehetett. Utána rögtön minden pöccre ment. 2003-as 2000-es benzines Ghia-ról van szó. Az akksi az 56Ah-ás féléves Ford .  Elképzelhető, hogy ennyi idő alatt leszívja a riasztó + óra stb. az akksit?
Köszi: Ati
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4610 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 21:31:00 »

Sziasztok!  
Szerintetek az normális, hogy két hétig nem használtam az autót és nem tudtam elindítani. Csak bikázni lehetett. Utána rögtön minden pöccre ment. 2003-as 2000-es benzines Ghia-ról van szó. Az akksi az 56Ah-ás féléves Ford .  Elképzelhető, hogy ennyi idő alatt leszívja a riasztó + óra stb. az akksit?
Köszi: Ati
A riasztó. És szerintem elképzelhető. Miért kellett cserélni az akksit?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #4611 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 21:32:00 »

Srácok! Senkivel nem fordult elő, hogy a téli hidegben elkezdtek zörögni a beltér anyagai? Engem borzasztóan idegesít, a csomagtartóm borzasztóan nyekereg. Voltam Solymáron, hogy hátha a futómű, de azzal semmi, a belső térrel meg nem igazán akartak foglalkozni. Nem tudtok valakit, aki Pesten foglalkozik ilyesmivel? A másik kérdésem: hidegben, néhány percig furcsa búgó (eddig nem tapasztalt) hangja van a motornak 1500-1800as fordulat felett (2.0 TDDI). Miután bemelegszik am otor, elmúlik a fura hang. Ilyet tapasztalt már valaki
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4612 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 21:48:00 »

A riasztó. És szerintem elképzelhető. Miért kellett cserélni az akksit?
Szia!
Köszönöm a választ. Amikor vettem akkor az autóban le volt merülve az akksi. Ford márkaszervízben vettem az autót és a régi tulajjal kifizettettek egy új akksit és azt rakták bele. Az autóba volt tv is, de ezt nem kértem bele. Kivetettem a kereskedővel. Lehet, hogy ezek jól lemerítették míg állt a kereskedésben. Kb. 2 hónapig volt ott. (Győri márkaszervíz).
Ezért lett egy új akksim. Az autót ritkán használom. Hétvégenként, akkor is autópálya ill. nagyon ritkán hétköznap itt Pesten. De azért a két héten meglepődtem.
Üdv.Ati
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4613 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 21:49:00 »

Srácok! Senkivel nem fordult elő, hogy a téli hidegben elkezdtek zörögni a beltér anyagai? Engem borzasztóan idegesít, a csomagtartóm borzasztóan nyekereg. Voltam Solymáron, hogy hátha a futómű, de azzal semmi, a belső térrel meg nem igazán akartak foglalkozni. Nem tudtok valakit, aki Pesten foglalkozik ilyesmivel? A másik kérdésem: hidegben, néhány percig furcsa búgó (eddig nem tapasztalt) hangja van a motornak 1500-1800as fordulat felett (2.0 TDDI). Miután bemelegszik am otor, elmúlik a fura hang. Ilyet tapasztalt már valaki
Szerintem a belső zörgés simán lehet a hőtágulás (itt hőösszehúzódás) miatt. A hidegben a műanyag is kicsit összemehet, már nem ileszkedik úgy. A Mondeo-ban van egy csomó olyan alklatrész, amit pattintással tettek a helyére, nem csavarral. Ez zöröghet kicsit ilyankor. Most hogy írtad, én is emlékszem, hogy a hét végén az enyémen is zörgött elöl valamelyik elem, bár nekem már elmúlt.
Búgó hang nekem nincs, nem lehet, hogy a turbó hagja? Az hidegben is erősebb. Bár annak 1900-tól kellene szólnia.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4614 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 22:50:00 »

Srácok! Senkivel nem fordult elő, hogy a téli hidegben elkezdtek zörögni a beltér anyagai? Engem borzasztóan idegesít, a csomagtartóm borzasztóan nyekereg. Voltam Solymáron, hogy hátha a futómű, de azzal semmi, a belső térrel meg nem igazán akartak foglalkozni. Nem tudtok valakit, aki Pesten foglalkozik ilyesmivel? A másik kérdésem: hidegben, néhány percig furcsa búgó (eddig nem tapasztalt) hangja van a motornak 1500-1800as fordulat felett (2.0 TDDI). Miután bemelegszik am otor, elmúlik a fura hang. Ilyet tapasztalt már valaki
Igen. Az enyém újkorától csinálta, feszítőgörgő csere lett a megoldás. Olyan hangja volt, mintha valami alkatrész zörgött, búgott volna.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4615 Dátum: 2006.01.16 hétfő, 22:51:00 »

Szia!
Köszönöm a választ. Amikor vettem akkor az autóban le volt merülve az akksi. Ford márkaszervízben vettem az autót és a régi tulajjal kifizettettek egy új akksit és azt rakták bele. Az autóba volt tv is, de ezt nem kértem bele. Kivetettem a kereskedővel. Lehet, hogy ezek jól lemerítették míg állt a kereskedésben. Kb. 2 hónapig volt ott. (Győri márkaszervíz).
Ezért lett egy új akksim. Az autót ritkán használom. Hétvégenként, akkor is autópálya ill. nagyon ritkán hétköznap itt Pesten. De azért a két héten meglepődtem.
Üdv.Ati
Azért méress egy nyugalmi állapotban lévő áramerősséget, meg mérd meg az akku állapotát. Sokkal okosabb leszel.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #4616 Dátum: 2006.01.17 kedd, 07:30:00 »

Szerintem a belső zörgés simán lehet a hőtágulás (itt hőösszehúzódás) miatt. A hidegben a műanyag is kicsit összemehet, már nem ileszkedik úgy. A Mondeo-ban van egy csomó olyan alklatrész, amit pattintással tettek a helyére, nem csavarral. Ez zöröghet kicsit ilyankor. Most hogy írtad, én is emlékszem, hogy a hét végén az enyémen is zörgött elöl valamelyik elem, bár nekem már elmúlt.
Búgó hang nekem nincs, nem lehet, hogy a turbó hagja? Az hidegben is erősebb. Bár annak 1900-tól kellene szólnia.
Hát, ha csak egy kicsit zörögne, az nem zavarna... Foglalkozik ilyen problémával szerintetek bárki is?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4617 Dátum: 2006.01.17 kedd, 07:31:00 »

Igen. Az enyém újkorától csinálta, feszítőgörgő csere lett a megoldás. Olyan hangja volt, mintha valami alkatrész zörgött, búgott volna.
És ugyanezt produkálta, hogy felmelegedés után abbamaradt a zaj? Mennyit kóstál ennek a cseréje? És mi van ha úgyhagyom, elmegy úgy is a járgány?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4618 Dátum: 2006.01.17 kedd, 08:48:00 »

Hát, ha csak egy kicsit zörögne, az nem zavarna... Foglalkozik ilyen problémával szerintetek bárki is?
Elősször szigszallaggal tekerd be a hátsó ülések rögzítő pontját. Sztem ezzel meg fog szünni...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4619 Dátum: 2006.01.17 kedd, 10:17:00 »

És ugyanezt produkálta, hogy felmelegedés után abbamaradt a zaj? Mennyit kóstál ennek a cseréje? És mi van ha úgyhagyom, elmegy úgy is a járgány?
Nekem nem szűnt meg a bemelegedéssel. Gariban cserélték. Meg kellene hallgatni->minitalira gyere el, vagy szervíz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #4620 Dátum: 2006.01.17 kedd, 14:00:00 »

Elősször szigszallaggal tekerd be a hátsó ülések rögzítő pontját. Sztem ezzel meg fog szünni...
Lehajtottam az üléseket (gondolom így kilőttem az általad említett zajforrást), leszedtem a kalaptartót, de így se szűnik! Baromira zavaró..
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4621 Dátum: 2006.01.17 kedd, 15:01:00 »

Lehajtottam az üléseket (gondolom így kilőttem az általad említett zajforrást), leszedtem a kalaptartót, de így se szűnik! Baromira zavaró..
Nem az ajtó zörög? Vagy valami a csomagtartóban? Pótkerék?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4622 Dátum: 2006.01.17 kedd, 15:46:00 »

halott nemet katona ? Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4623 Dátum: 2006.01.17 kedd, 15:48:00 »

nalam is zorog a hatso traktus. Ez tuti a hidegtol van es ugy vettem eszre, hogy inkabb a hatso bizti ovnel a muanyag boritas mogott zoroghet valami. Jah es a hatso 3ik feklampa hajlamos megereszkedni es azis zoroghet.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4624 Dátum: 2006.01.17 kedd, 15:49:00 »

szuszu,
 
ultess hatra valakit es irany a szantas...Menet kozben a hatul ulo tapogassa a belso burkolatot, hallgatozzon, hatha megtalaja a zorges okat...
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4625 Dátum: 2006.01.17 kedd, 15:50:00 »

szuszu,
 
vagy menet kozben masz hatra es akkor nem kell +terhet cipelned
Naplózva

blah blah blah
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #4626 Dátum: 2006.01.17 kedd, 16:11:00 »

A napfénytetősöknek végleg le kell mondani a szemüvegtartoról?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Vendég
« Új hozzászólás #4627 Dátum: 2006.01.17 kedd, 16:45:00 »

Ezek szerint nem vagyok egyedül... Titeket nem idegesít? Én már majd megőrülök tőle. Egy ilyen kategóriájú autóban legyen csend!!! A csomitartóban minden keményen le van rögzítve. Német katona nem játszik, bár azokat szeretem irtani (CoD rulez!) A középső féklámpa nálam is megereszkedett, lehet hogy az zörög ennyire? a hátrauléssel már próbálkoztunk, de szinte lehetetlen megállapítani, hogy mi zörög.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4628 Dátum: 2006.01.17 kedd, 17:13:00 »

OFF (bocsika)
El sem hiszem, hogy itt lehetek a nyelvnyújtogató kutyámmal
a céges rencer valahogy megkönyörült rajtam, és fél év után újra hagyott belépni  
HURRÁ
 
ON:
Wyctor - sajna végleg
Mivel az elektoromos tető vezérlőjét gyárilag a szemüvegtartó helyére építik be
 
(Viszont, ha nem ragaszkodsz az el.tetőhöz, akkor maradhat, de akkor kézzel kurblizod a tetőablakot...)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4629 Dátum: 2006.01.17 kedd, 17:41:00 »

A napfénytetősöknek végleg le kell mondani a szemüvegtartoról?
Kollégám Focusában van szemüvegtartó a napfénytető mellett is.
A sofőr feje fölött nincs kapaszkodó és ott figyel a szt.
Naplózva
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4630 Dátum: 2006.01.17 kedd, 17:51:00 »

Ezek szerint nem vagyok egyedül... Titeket nem idegesít? Én már majd megőrülök tőle. Egy ilyen kategóriájú autóban legyen csend!!! A csomitartóban minden keményen le van rögzítve. Német katona nem játszik, bár azokat szeretem irtani (CoD rulez!) A középső féklámpa nálam is megereszkedett, lehet hogy az zörög ennyire? a hátrauléssel már próbálkoztunk, de szinte lehetetlen megállapítani, hogy mi zörög.
Szia Szuszu!
 
Nekem az 5. ajtó zárja gyengélkedett egy cseppet, és olyan hangokat halatott mintha a hátsó futóműben krepált volna be valami! De a zár igazítása megoldotta  a zajok forrását!!!!('99MKII)
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #4631 Dátum: 2006.01.17 kedd, 19:02:00 »

Ha még nem láttatok csúnya Mondeót.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4632 Dátum: 2006.01.17 kedd, 19:19:00 »

skacok, nemtudjatok veletlen, van eselyem valahol bontott elso ajtopaneleket venni, es ha igen mennyiert? ugynigykellene automata valto gombja is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4633 Dátum: 2006.01.17 kedd, 19:19:00 »

Ez lehet, hogy szép?!
De nekem nagyon nem tetszik.Az első és a hátsó kerék között szerintem elfogadható
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4634 Dátum: 2006.01.17 kedd, 19:58:00 »

Valaha egy mondeo volthát úgy jobb volt
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4635 Dátum: 2006.01.17 kedd, 20:11:00 »

Szia Szuszu!
 
Nekem az 5. ajtó zárja gyengélkedett egy cseppet, és olyan hangokat halatott mintha a hátsó futóműben krepált volna be valami! De a zár igazítása megoldotta  a zajok forrását!!!!('99MKII)
Adott esetben ezt hogyan tudom orvosolni? Meg lehet "bütykölni" vagy csak a csere segít?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4636 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:05:00 »

haj,
 
Lassan fogy a benyam... Cool De qrva lassan Vagy csak azert erzem igy, mert annyira varom mar, hogy kipufogja az utolso cseppig... Cool
Vettem STP injektor es szinten STP szeleptisztito lotyit. Mind2 cucli dobozara ra van irva, hogy mas STP adalekkal egyutt is biztonsagosan hasznalhato. Namost tutira akarok menni, es azt tervezem, hogy egy teli tank 100-as benyaba beletolom mind2 flakon STP cuccot. Osszeteteluk kb.ua. Fokepp kerozin... Lehet L fogok repulni ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #4637 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:17:00 »

Ez olyan Mel Gibson-nak való kocsi.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #4638 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:18:00 »

OFF (bocsika)
El sem hiszem, hogy itt lehetek a nyelvnyújtogató kutyámmal
a céges rencer valahogy megkönyörült rajtam, és fél év után újra hagyott belépni  
HURRÁ
 
ON:
Wyctor - sajna végleg
Mivel az elektoromos tető vezérlőjét gyárilag a szemüvegtartó helyére építik be
 
(Viszont, ha nem ragaszkodsz az el.tetőhöz, akkor maradhat, de akkor kézzel kurblizod a tetőablakot...)
ZK!
Küldtem mélt!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #4639 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:18:00 »

haj,
 
Lassan fogy a benyam... Cool De qrva lassan Vagy csak azert erzem igy, mert annyira varom mar, hogy kipufogja az utolso cseppig... Cool
Vettem STP injektor es szinten STP szeleptisztito lotyit. Mind2 cucli dobozara ra van irva, hogy mas STP adalekkal egyutt is biztonsagosan hasznalhato. Namost tutira akarok menni, es azt tervezem, hogy egy teli tank 100-as benyaba beletolom mind2 flakon STP cuccot. Osszeteteluk kb.ua. Fokepp kerozin... Lehet L fogok repulni ?
hát sztem az üzemanyag rendszerrel lesz a bi-bi.nem kap terhelés alatt elég benyát a moci.üzemanyag szüröt mikor cseréltél?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4640 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:22:00 »

somi,
 
kb. 1 honapja lett cserelve benya szuro.
A fura az, hogy beinditas utan egy darabig jo, aztan mikor mar mentem vele jo par km-t es akkor kezdem nyomni neki, akkor olyan, mintha king-kong hatulrol belekapaszkodna a verdaba es probalna visszatartani 8( 3-asban nyomom a padlo gazt, a motor porog max. 4-4.2e-ret es nem gyorsul. Ilyenkor mar olyan 3e-tol kezd megszunni a gyorsulas egeszen 4k-ig. Ott csak rangat es rangat es rangat... Ha feljebb valtok, akkor valamelyest javul a helyzet, de mihelys kezdem elerni a 4e fordulatot ismet elkezd gyengulni, majd a vegen jon a rangatas. Az STP dobozara az vagyon irva, hogy ez nemcsak az orrodat, de az egesz ua. rendszert tiszticcsa.
Naplózva

blah blah blah
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #4641 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:23:00 »

Pénteken élőben is lehett látni a minitalin!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4642 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:26:00 »

somi,
 
jah, es ha a benya szuro lenne eldugulva, akkor "hidegen" sem huzna. Vajon a lambda szonda okozhat ilyen jellegu hibat ? MAF nincs a verdaban, szal valahogy a lambda szonda adataibol kalkulal legtomeget, asszem.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #4643 Dátum: 2006.01.17 kedd, 21:31:00 »

somi,
 
jah, es ha a benya szuro lenne eldugulva, akkor "hidegen" sem huzna. Vajon a lambda szonda okozhat ilyen jellegu hibat ? MAF nincs a verdaban, szal valahogy a lambda szonda adataibol kalkulal legtomeget, asszem.
Sztem meg nem abból számol, de az igaz, hogy amíg el nem éri az üzemi hőfokot adig nem szabályozott az égés, hanem egy előre beállított program alapján vezérel. Tehát akár lehetne is. Ezt a legegyszerűbb, ha bemész egy zk állomásra és méretsz egyet, ahogy ezt már asszem valaki javasolta is. Ha lambda hiba van azt a gép kimutatja.
Üd
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #4644 Dátum: 2006.01.17 kedd, 22:57:00 »

somi,
 
jah, es ha a benya szuro lenne eldugulva, akkor "hidegen" sem huzna. Vajon a lambda szonda okozhat ilyen jellegu hibat ? MAF nincs a verdaban, szal valahogy a lambda szonda adataibol kalkulal legtomeget, asszem.
Szerintem nem kap elég benzint. Üzemanyagtovábbító-rendszer: ac, csövek, szűrő. Az én elméletem szerint az adalékok nem fognak javítani a helyzeten. Vagy: rossz benzin.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4645 Dátum: 2006.01.17 kedd, 23:35:00 »

Adott esetben ezt hogyan tudom orvosolni? Meg lehet "bütykölni" vagy csak a csere segít?
Bütykölhető! A zár beállításán kell modifikálni egy picit, mert lazán tartja a csomifedél tetejét.Én akkor jöttem rá hogy honnan jön a hang amikor becsukott állapotban probáltam felnyitni, nem jött (miért jött volna:))) de jól megrángattam ! És előjött a hang amit már vagy 3-rom hete üldöztünk. 1picit lefele állítottam a zárat, hogy jobban "behúzza" az ajtót és megszünt a hang!!!!
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #4646 Dátum: 2006.01.17 kedd, 23:48:00 »

Bütykölhető! A zár beállításán kell modifikálni egy picit, mert lazán tartja a csomifedél tetejét.Én akkor jöttem rá hogy honnan jön a hang amikor becsukott állapotban probáltam felnyitni, nem jött (miért jött volna:))) de jól megrángattam ! És előjött a hang amit már vagy 3-rom hete üldöztünk. 1picit lefele állítottam a zárat, hogy jobban "behúzza" az ajtót és megszünt a hang!!!!
Megkaptad a levelem?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Hovono
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


hovono@axelero.hu
E-mail
« Új hozzászólás #4647 Dátum: 2006.01.18 szerda, 00:27:00 »

Megkaptad a levelem?
yes!
Naplózva

MK II. 2000.04  ST200 hatchback. A BeSTia!
Ex: MK II. 1999.06  2.5 V6 Ghia hatchback .
Vendég
« Új hozzászólás #4648 Dátum: 2006.01.18 szerda, 05:50:00 »

Bütykölhető! A zár beállításán kell modifikálni egy picit, mert lazán tartja a csomifedél tetejét.Én akkor jöttem rá hogy honnan jön a hang amikor becsukott állapotban probáltam felnyitni, nem jött (miért jött volna:))) de jól megrángattam ! És előjött a hang amit már vagy 3-rom hete üldöztünk. 1picit lefele állítottam a zárat, hogy jobban "behúzza" az ajtót és megszünt a hang!!!!
Na, ezt kipróbáljuk a szakinál pénteken, remélem ez megoldja a bajt! Kösz a tippet!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #4649 Dátum: 2006.01.18 szerda, 07:26:00 »

somi,
 
jah, es ha a benya szuro lenne eldugulva, akkor "hidegen" sem huzna. Vajon a lambda szonda okozhat ilyen jellegu hibat ? MAF nincs a verdaban, szal valahogy a lambda szonda adataibol kalkulal legtomeget, asszem.
Szia!
Szerintem is elsőkörben egy 100-as benzin, aztán, ha továbbra sem az igazi, zk.-mérés...
Várom a fejleményeket!
Üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.277 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.