Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 20:23:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21476259 alkalommal)
0 Felhasználó és 233 vendég van a témában
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5600 Dátum: 2006.02.14 kedd, 21:38:00 »

Bár én elég kategorikusan szoktam fogalmazni, de most nem fogok. Én 5 éve hagytam abba a cigit, és akkortájt én sem használtam a városban az övet. Azóta leszoktam a cigirőé. és rászoktam az övre. Semmi köze a kettőnek egyáshoz: nem szoktam az övet szívni.
 
Pont ezért, mindenkinek javaslom, aki még cigizik, szokjon le bátran. Én a tapaszos módszerrel csináltan, nekem gyakorlatilag 0 az akaraterőm (ezért nősültem meg), ha nekem sikerült, bárki megteheti. A csomó della, ami megmarad, jól jön még.
Az övről meg annyit, hogy sok baleset van, ennyit tegyünk meg magunkért. Lehet, hogy pont az menti meg az életünket - abból csak egy van.
 
Hogy a vitát zárjuk le, kössük össze a kellemest a hasznossal: aki autóban cigizik, és nem köti be az övét... na az aztán egy ...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5601 Dátum: 2006.02.14 kedd, 22:00:00 »

Zacci,
 
régen jártam erre, elvesztettem a fonalat, és most nem akarok visszakeresgélni: mi lett a fulladozó motoroddal?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5602 Dátum: 2006.02.14 kedd, 22:07:00 »

Bár én elég kategorikusan szoktam fogalmazni, de most nem fogok. Én 5 éve hagytam abba a cigit, és akkortájt én sem használtam a városban az övet. Azóta leszoktam a cigirőé. és rászoktam az övre. Semmi köze a kettőnek egyáshoz: nem szoktam az övet szívni.
 
Pont ezért, mindenkinek javaslom, aki még cigizik, szokjon le bátran. Én a tapaszos módszerrel csináltan, nekem gyakorlatilag 0 az akaraterőm (ezért nősültem meg), ha nekem sikerült, bárki megteheti. A csomó della, ami megmarad, jól jön még.
Az övről meg annyit, hogy sok baleset van, ennyit tegyünk meg magunkért. Lehet, hogy pont az menti meg az életünket - abból csak egy van.
 
Hogy a vitát zárjuk le, kössük össze a kellemest a hasznossal: aki autóban cigizik, és nem köti be az övét... na az aztán egy ...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5603 Dátum: 2006.02.14 kedd, 22:07:00 »

Zacci,
 
régen jártam erre, elvesztettem a fonalat, és most nem akarok visszakeresgélni: mi lett a fulladozó motoroddal?
Enyhén koszos volt a tank. Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5604 Dátum: 2006.02.14 kedd, 22:17:00 »

Bár én elég kategorikusan szoktam fogalmazni, de most nem fogok. Én 5 éve hagytam abba a cigit, és akkortájt én sem használtam a városban az övet. Azóta leszoktam a cigirőé. és rászoktam az övre. Semmi köze a kettőnek egyáshoz: nem szoktam az övet szívni.
 
Pont ezért, mindenkinek javaslom, aki még cigizik, szokjon le bátran. Én a tapaszos módszerrel csináltan, nekem gyakorlatilag 0 az akaraterőm (ezért nősültem meg), ha nekem sikerült, bárki megteheti. A csomó della, ami megmarad, jól jön még.
Az övről meg annyit, hogy sok baleset van, ennyit tegyünk meg magunkért. Lehet, hogy pont az menti meg az életünket - abból csak egy van.
 
Hogy a vitát zárjuk le, kössük össze a kellemest a hasznossal: aki autóban cigizik, és nem köti be az övét... na az aztán egy ...
Az övhöz még egy adalék:
Nekem van két gyermekem. Kicsi koruktól az első mozdulatuk az öv bekötése. Ezt csak úgy sikerült elérni, hogy az apjuktól (TŐLEM!) ugyanezt látták. Ha én nem mutatok ebben példát, akkor valószínűleg a gyerekekkel minden alkalommal meg kel harcolni az öv becsatolásáért. Mert hát persze, hogy kényelmetlen, ezt ők is tudják. Ha én nem teszem, akkor aztán magyarázhatom nekik az öv előnyeit, soha nem használnák. Így fel se merül hogy nem bekötve autózunk, akár 2 percre is.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5605 Dátum: 2006.02.14 kedd, 22:30:00 »

Bár én elég kategorikusan szoktam fogalmazni, de most nem fogok. Én 5 éve hagytam abba a cigit, és akkortájt én sem használtam a városban az övet. Azóta leszoktam a cigirőé. és rászoktam az övre. Semmi köze a kettőnek egyáshoz: nem szoktam az övet szívni.
 
Pont ezért, mindenkinek javaslom, aki még cigizik, szokjon le bátran. Én a tapaszos módszerrel csináltan, nekem gyakorlatilag 0 az akaraterőm (ezért nősültem meg), ha nekem sikerült, bárki megteheti. A csomó della, ami megmarad, jól jön még.
Az övről meg annyit, hogy sok baleset van, ennyit tegyünk meg magunkért. Lehet, hogy pont az menti meg az életünket - abból csak egy van.
 
Hogy a vitát zárjuk le, kössük össze a kellemest a hasznossal: aki autóban cigizik, és nem köti be az övét... na az aztán egy ...
Tiszta TV-shop:
- Mióta a tapaszt használom, már az övet is bekapcsolom.És még a dellám is megmaradt!
 
Bocs, de nem bírtam kihagyni.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5606 Dátum: 2006.02.14 kedd, 22:40:00 »

Köszi a mélt. Egyelőre azt sem tudom milyen kulcsomvan. Olyan mintha a kulcsban lenne belül egy led, a műszerfal tetjén meg van egy kék műanyag bigyo ami mintha valami vevő lenne.
 
De fura hogy a kulcs ledet eltakarja a kulcs rész ha össze van rakva.
 
Én már semmit nem értek Smiley
 
 

 

 

Az indításgátló egy passzív eszköz: nincs szüksége külső tápellátásra. Abban a kis "LED"-ben egy tekercs és egy IC van (meg ellenállások). A tekercsben áram indukálódik egy gyenge mágneses mező hatására és innen kap áramot az IC, ami kiad egy viszont-jelet a PATS vevőnek. Ha ezt a jelet ismeri a PCM, akkor indítható a motor.  
Tehát az indításgátlónak semmi köze a kp. zárhoz.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5607 Dátum: 2006.02.15 szerda, 08:47:00 »

Övhöz még (sztem) egy poénos dolog.
Helyszín: Amerikai film
Helyzet: A főhőst és a főhősnőt menekülés közben 10 UZI-val felfegyverzett roszzfiú üldöz, majd a 2 "szökevény" talál egy épp ott álló autót, belehuppannak, mi az első dolguk miközben el-el hajolnak a golyók elől???
Becsatolni az övet. Ezt a hülyeséget....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5608 Dátum: 2006.02.15 szerda, 09:40:00 »

Övhöz még (sztem) egy poénos dolog.
Helyszín: Amerikai film
Helyzet: A főhőst és a főhősnőt menekülés közben 10 UZI-val felfegyverzett roszzfiú üldöz, majd a 2 "szökevény" talál egy épp ott álló autót, belehuppannak, mi az első dolguk miközben el-el hajolnak a golyók elől???
Becsatolni az övet. Ezt a hülyeséget....
Lehet, hogy nem lett volna indítható a verda anélkül egyébként, ha usa, akkor az a biztonságiöv-automatika (elölről mozog) ölég pöpec na, azt dugózhatnád
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5609 Dátum: 2006.02.15 szerda, 09:48:00 »

Övhöz még (sztem) egy poénos dolog.
Helyszín: Amerikai film
Helyzet: A főhőst és a főhősnőt menekülés közben 10 UZI-val felfegyverzett roszzfiú üldöz, majd a 2 "szökevény" talál egy épp ott álló autót, belehuppannak, mi az első dolguk miközben el-el hajolnak a golyók elől???
Becsatolni az övet. Ezt a hülyeséget....
És cigiztek is?  
 
Mostanában alig lehet látni filmekben dohányzó embert. Szvsz a biztonsági öv használatára akarják ránevelni, hogy mindenütt látod, hogy az övet bekapcsolják, és nem cigiznek.
 
Mi jön még? Mutatnak egy mukit, amint adót fizet? Meghívja egy meleg teára a parkolóellenőrt? Átsegíti a nénit az út másik felére
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5610 Dátum: 2006.02.15 szerda, 09:58:00 »

És cigiztek is?  
 
Mostanában alig lehet látni filmekben dohányzó embert. Szvsz a biztonsági öv használatára akarják ránevelni, hogy mindenütt látod, hogy az övet bekapcsolják, és nem cigiznek.
 
Mi jön még? Mutatnak egy mukit, amint adót fizet? Meghívja egy meleg teára a parkolóellenőrt? Átsegíti a nénit az út másik felére
És már nem is piálnak annyit
Szépemlékű dallasi barátaink kezéhez szinte hozzá volt nőve a pohár
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5611 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:29:00 »

Meg a szivar... az olaj... nők..
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5612 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:29:00 »

Övhöz még (sztem) egy poénos dolog.
Helyszín: Amerikai film
Helyzet: A főhőst és a főhősnőt menekülés közben 10 UZI-val felfegyverzett roszzfiú üldöz, majd a 2 "szökevény" talál egy épp ott álló autót, belehuppannak, mi az első dolguk miközben el-el hajolnak a golyók elől???
Becsatolni az övet. Ezt a hülyeséget....
Milyen igazad van.
A következő lehet az lesz, hogy előtte leellenőrzik azt is, hogy működnek e az indexek és majd olajszintet is néznek.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5613 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:33:00 »

És cigiztek is?  
 
Mostanában alig lehet látni filmekben dohányzó embert. Szvsz a biztonsági öv használatára akarják ránevelni, hogy mindenütt látod, hogy az övet bekapcsolják, és nem cigiznek.
 
Mi jön még? Mutatnak egy mukit, amint adót fizet? Meghívja egy meleg teára a parkolóellenőrt? Átsegíti a nénit az út másik felére
Sőt a filmekben soha sem láttam, hogy a slusszkulcsal a kezében szállt volna ki a tag és zárogatta volna az ajtót.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #5614 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:39:00 »

Bár én elég kategorikusan szoktam fogalmazni, de most nem fogok. Én 5 éve hagytam abba a cigit, és akkortájt én sem használtam a városban az övet. Azóta leszoktam a cigirőé. és rászoktam az övre. Semmi köze a kettőnek egyáshoz: nem szoktam az övet szívni.
 
Pont ezért, mindenkinek javaslom, aki még cigizik, szokjon le bátran. Én a tapaszos módszerrel csináltan, nekem gyakorlatilag 0 az akaraterőm (ezért nősültem meg), ha nekem sikerült, bárki megteheti. A csomó della, ami megmarad, jól jön még.
Az övről meg annyit, hogy sok baleset van, ennyit tegyünk meg magunkért. Lehet, hogy pont az menti meg az életünket - abból csak egy van.
 
Hogy a vitát zárjuk le, kössük össze a kellemest a hasznossal: aki autóban cigizik, és nem köti be az övét... na az aztán egy ...
Gratula a leszokásodért! Én mindig!!!! bekapcsolom az övet. Ha beűl mellém vki, nem vagyok hajlandó elindúlni, amig ő is meg nem teszi. Ez nem para, egyszerűen így szoktam meg és sokat jelenthet. A cigi sarkalatos pont. Autóban SOHA! Az számomra "no smoking area". Már gondolkodtam azon, hogy pár hétre beköltözök az autómba és lehet sikerűl leszoknom.Csak igazából nem is akarok.
Naplózva
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5615 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:44:00 »

Gratula a leszokásodért! Én mindig!!!! bekapcsolom az övet. Ha beűl mellém vki, nem vagyok hajlandó elindúlni, amig ő is meg nem teszi. Ez nem para, egyszerűen így szoktam meg és sokat jelenthet. A cigi sarkalatos pont. Autóban SOHA! Az számomra "no smoking area". Már gondolkodtam azon, hogy pár hétre beköltözök az autómba és lehet sikerűl leszoknom.Csak igazából nem is akarok.
Én inkább benzinre költöm azt a pénzt, de hát ha valaki jól keres, az jól keres.
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
Vendég
« Új hozzászólás #5616 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:51:00 »

Én inkább benzinre költöm azt a pénzt, de hát ha valaki jól keres, az jól keres.

(Akkor ezek szerint pl.: a hajléktalanok többsége is jól keres. Végül is igaz, hisz keresni mindenki jól keres, csak sajnos nem mindenki talál is jól.)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5617 Dátum: 2006.02.15 szerda, 10:57:00 »

Ez nagyon off! OFF off!Scratch ki...... minket.
 
Bocsánat,
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5618 Dátum: 2006.02.15 szerda, 12:35:00 »

Nahh megpróbáltuk a szerelőmmel újra kodolni a kulcsot, de mikor a kulcson kell nyomni a gombot nem történik semmi. Szóval úgy tönik a kulcs a rossz. Úgyhogy rendeltem egyet 15.300 pénzért Sad
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5619 Dátum: 2006.02.15 szerda, 13:04:00 »

Nahh megpróbáltuk a szerelőmmel újra kodolni a kulcsot, de mikor a kulcson kell nyomni a gombot nem történik semmi. Szóval úgy tönik a kulcs a rossz. Úgyhogy rendeltem egyet 15.300 pénzért Sad

Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5620 Dátum: 2006.02.15 szerda, 14:32:00 »

Jah és valakinek ha EGR-t akar kiktatni de még nem csinálta.
http://www.tar.hu/agostonb/mondeo/egr.jpg
-Kék irányból jön a kipufogógáz visszavezetésre
-Zöld irányból a friss levegő (megturbózva, hűtve)
-Sárga, a csavarok, és a csőbilincs
-Piros, ahova be kell szabni (ollóval) kifúrva az 1mm vastag alu lemezt
Szerelés kb. 10 perc.
A kép az én autómról készült.
agostonb
Szia!
Az érdekelne/#5640/-el kapcsolatban, hogy az én EGR-em oldalán a Tiedhez képest van egy elektromos csati.
A kérdésem:
   Ha én ledugózom az EGR-t, akkor az nem bolondítja meg a motorvezérlést?

Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5621 Dátum: 2006.02.15 szerda, 15:58:00 »

Nahh megpróbáltuk a szerelőmmel újra kodolni a kulcsot, de mikor a kulcson kell nyomni a gombot nem történik semmi. Szóval úgy tönik a kulcs a rossz. Úgyhogy rendeltem egyet 15.300 pénzért Sad
Teljes kulcsot, vagy csak a vezérlőegységet?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5622 Dátum: 2006.02.15 szerda, 19:16:00 »

Nahh megpróbáltuk a szerelőmmel újra kodolni a kulcsot, de mikor a kulcson kell nyomni a gombot nem történik semmi. Szóval úgy tönik a kulcs a rossz. Úgyhogy rendeltem egyet 15.300 pénzért Sad
És az immo ledje sem csinált semmit?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5623 Dátum: 2006.02.15 szerda, 19:45:00 »

Oszi merre vagy ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #5624 Dátum: 2006.02.15 szerda, 22:19:00 »

Laczik V6
 
Az immo az teljesen jó. A te leírásod szerint( ami megeggyezett a hivatalos szerviz eljárással ) csináltunk mindent. Sipolt mikor kellett, villogott mkor kellett de amikor a kulcson kellett nyomkodni a gombokat akor semmit nem csinalt.
 
Megrendeltem a távirányitó részét a kulcsnak, jövőhéten meglesz Sad
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5625 Dátum: 2006.02.15 szerda, 23:39:00 »

Oszi merre vagy ?
Tempomatot fényképezget!
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5626 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 08:17:00 »

agostonb
Szia!
Az érdekelne/#5640/-el kapcsolatban, hogy az én EGR-em oldalán a Tiedhez képest van egy elektromos csati.
A kérdésem:
   Ha én ledugózom az EGR-t, akkor az nem bolondítja meg a motorvezérlést?

Üdv.
Sztem nem, mert ő csinálja a dolgát. Sztem csak arról adhat visszajelzést hogy nyitott e a szelep a vákuum hatására. Viszont mivel vákuum marad, így azt érzi hogy minden OK.
De a MicroCat vagy más progiban ki lehet ezt deríteni egy alvázszám alapján.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5627 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 09:03:00 »

Sztem nem, mert ő csinálja a dolgát. Sztem csak arról adhat visszajelzést hogy nyitott e a szelep a vákuum hatására. Viszont mivel vákuum marad, így azt érzi hogy minden OK.
De a MicroCat vagy más progiban ki lehet ezt deríteni egy alvázszám alapján.
agostonb
És azt Te ki tudod deríteni?Nem vagyok otthon a témában.
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5628 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 12:42:00 »

agostonb
És azt Te ki tudod deríteni?Nem vagyok otthon a témában.
Üdv.
jövő hétre megnézem
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5629 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 18:28:00 »

jövő hétre megnézem
agostonb
Köszi.
Esetleg  kell az alvázszám?
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5630 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 19:23:00 »

Tod!
Én 4 hónapja már hogy ledugóztam az EGR-t és minden ok. Az elektronikához nem nyúltam.
Üdv.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5631 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 19:47:00 »

szabota,
 
neked benyas MKIII verdad van ?
Ha igen, akkorlecci csinalj nehany kepet az esetrol, thx !
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #5632 Dátum: 2006.02.16 csütörtök, 20:09:00 »

Tod!
Én 4 hónapja már hogy ledugóztam az EGR-t és minden ok. Az elektronikához nem nyúltam.
Üdv.
szabota
És u.olyan mint az enyém?
#5709-nél van egy kép.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5633 Dátum: 2006.02.17 péntek, 18:02:00 »

Sziasztok!
Az autom: 2003.06 TDCi (6seb)
Holnap csinálok képet az EGR környékéről és felteszem.
 
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5634 Dátum: 2006.02.17 péntek, 18:39:00 »

szabota,
 
neked benyas MKIII verdad van ?
Ha igen, akkorlecci csinalj nehany kepet az esetrol, thx !
Szia Zacci!
Nézd meg a levelest!:-))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5635 Dátum: 2006.02.18 szombat, 12:25:00 »

Segítség!
 
2001-es Mondeo III -as kombim csomagtartó-szőnyegéből elveszett aza a D alakú gumigyűrű ami a rögzítőfülek körül van. Kérem akinak van MicroCat-je nézze meg nekem a Finis kódját - vagy esetleg nem kallódik valakinél ilyen plusz? :DDD
 
Segítséget előre is köszönöm: Landser
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5636 Dátum: 2006.02.19 vasárnap, 17:56:00 »

Ma ledugóztam az EGR-t.
 
Amikor leszedtem a kip.gáz csövét a helyéről,akkor láttam,hogy mennyi korom rakódott le belül.


Egy ilyen lemezt csináltam az eredeti helyett.Ezen nem megy át semmi.

Azóta mentem kb. 20 kM.-t és úgy néz ki hogy nem zavar be semminek.Minden működik és nem gyullad ki semelyik figyelmeztető lámpa.
Agostonb,Szabota kösz a segítséget!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5637 Dátum: 2006.02.19 vasárnap, 22:10:00 »

Segítség!
 
2001-es Mondeo III -as kombim csomagtartó-szőnyegéből elveszett aza a D alakú gumigyűrű ami a rögzítőfülek körül van. Kérem akinak van MicroCat-je nézze meg nekem a Finis kódját - vagy esetleg nem kallódik valakinél ilyen plusz? :DDD
 
Segítséget előre is köszönöm: Landser
Ehhez tudni kellene, hogy milyen színű belül, mert 6 fajta van belölle. És elképzelhető, hogy min. 4 db-ot kell rendelni (ennyi van a csomagban). Egyébként 1 nekem is kellene.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5638 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 10:39:00 »

Petya!
 
Fekete gumigyűrű - ha neked is ilyen kell, jöhet a 4 - nekem akkor jó felesben és lesz mindegyikőnknek egy tartalék.
 
Ha ok írj.
Landser
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5639 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 10:54:00 »

Ehhez tudni kellene, hogy milyen színű belül, mert 6 fajta van belölle. És elképzelhető, hogy min. 4 db-ot kell rendelni (ennyi van a csomagban). Egyébként 1 nekem is kellene.
Petya!
 
Tehát ez a buziság veszett el:

Fekete gumi- ha esetleg neked más színű kellene azért a Finis kódját írd meg nekem légyszi - a feketének Cheesy
 
Ha meg ilyen ami neked is kell írd meg az árát, és - mikorra jönne meg - aztán ha jó neked 2 akkor mondom felesben nekem színtén ok!
 
Várom válaszod..
Landser
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5640 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 12:48:00 »

Ma ledugóztam az EGR-t.
 
Amikor leszedtem a kip.gáz csövét a helyéről,akkor láttam,hogy mennyi korom rakódott le belül.


Egy ilyen lemezt csináltam az eredeti helyett.Ezen nem megy át semmi.

Azóta mentem kb. 20 kM.-t és úgy néz ki hogy nem zavar be semminek.Minden működik és nem gyullad ki semelyik figyelmeztető lámpa.
Agostonb,Szabota kösz a segítséget!
Ugy hallottam, az EGR-t szoftveresen is ki lehet iktatni. Igaz ez?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5641 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 13:00:00 »

Ugy hallottam, az EGR-t szoftveresen is ki lehet iktatni. Igaz ez?
David
 
Nem tudom.Valószínű,hogy meg lehet csinálni,ha elektromos vezérlésű az EGR.
De ha működik úgy is sokkal macerásabb minden zöld kártyánál visszaállítgatni, mint így. Na meg hogy mennyibe kerül a számítógépes átállítás, az se mindegy.
Ez amit leírtam kb. 10 perc és nem került semmibe.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5642 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 13:15:00 »

David
 
Nem tudom.Valószínű,hogy meg lehet csinálni,ha elektromos vezérlésű az EGR.
De ha működik úgy is sokkal macerásabb minden zöld kártyánál visszaállítgatni, mint így. Na meg hogy mennyibe kerül a számítógépes átállítás, az se mindegy.
Ez amit leírtam kb. 10 perc és nem került semmibe.
Ertem. Multkor beszeltem egy szerelovel, es o azt mondta, nem latott meg egyertelmu bizonyitekot arra, hogy az egr rosszat tenne a motornak, vagy csokkentene az elettartamat. A kornyezetvedelem viszont fontos. Velemeny? Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5643 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 13:40:00 »

Ertem. Multkor beszeltem egy szerelovel, es o azt mondta, nem latott meg egyertelmu bizonyitekot arra, hogy az egr rosszat tenne a motornak, vagy csokkentene az elettartamat. A kornyezetvedelem viszont fontos. Velemeny? Smiley
David
Laborkörülmények között biztos,hogy ki lehetne mutatni sok-sok kM-en keresztül.
Ha belegondolsz józan ésszel, akkor azt alapból el lehet ismerni, hogy a tökéletes égéshez nem nagyon kell egyszer már elégetett gázokat a motorba visszavezetni.Ez szerintem csak kényszermegoldás, hogy elérje a motor az EURO IV ? szabványt.
Nem tudom mennyire látszik a képeken, de elég sok korom le van rakódva a cső belselyében.Gondolom ilyen lehet az EGR,a légbeömlő,a sívószelepek környéke is.Az pedig nem nagyon hasznos.
A környezetvédelem szerintem is fontos, ezért nem szoktam szemetelni, de visszatérve:
ha tökéletesebb az égés kevesebb üz.anyagot kell elégetnem u.annyi kM-re egy kicsit több koromkibocsátással.Ez kb. egál.
Nekem meg talán hosszabb életű a motorom.
Ez csak az én elméletem.Ha van jobb, akkor hallgatom(olvasom).
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5644 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 14:35:00 »

David
Laborkörülmények között biztos,hogy ki lehetne mutatni sok-sok kM-en keresztül.
Ha belegondolsz józan ésszel, akkor azt alapból el lehet ismerni, hogy a tökéletes égéshez nem nagyon kell egyszer már elégetett gázokat a motorba visszavezetni.Ez szerintem csak kényszermegoldás, hogy elérje a motor az EURO IV ? szabványt.
Nem tudom mennyire látszik a képeken, de elég sok korom le van rakódva a cső belselyében.Gondolom ilyen lehet az EGR,a légbeömlő,a sívószelepek környéke is.Az pedig nem nagyon hasznos.
A környezetvédelem szerintem is fontos, ezért nem szoktam szemetelni, de visszatérve:
ha tökéletesebb az égés kevesebb üz.anyagot kell elégetnem u.annyi kM-re egy kicsit több koromkibocsátással.Ez kb. egál.
Nekem meg talán hosszabb életű a motorom.
Ez csak az én elméletem.Ha van jobb, akkor hallgatom(olvasom).
A kipufogógáz visszavezetésnek nem csak az a szerepe, hogy a nem teljesen elégett üzemanyagot még egyszer évessük el, hanem más is.
 
Bár egy kicsit a füztvisszavezetésnek hasonló a fílingje, mintha ejakuláció után adnál még egy esélyt az anyagnak... recirkuláció. Lehet, hogy rossz a példa
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5645 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 14:40:00 »

A kipufogógáz visszavezetésnek nem csak az a szerepe, hogy a nem teljesen elégett üzemanyagot még egyszer évessük el, hanem más is.
 
Bár egy kicsit a füztvisszavezetésnek hasonló a fílingje, mintha ejakuláció után adnál még egy esélyt az anyagnak... recirkuláció. Lehet, hogy rossz a példa
Angel
A "más is " az mi?
Érdekelne,hogy miért csinálják.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5646 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 14:44:00 »

A kipufogógáz visszavezetésnek nem csak az a szerepe, hogy a nem teljesen elégett üzemanyagot még egyszer évessük el, hanem más is.
 
Bár egy kicsit a füztvisszavezetésnek hasonló a fílingje, mintha ejakuláció után adnál még egy esélyt az anyagnak... recirkuláció. Lehet, hogy rossz a példa
Vegulis minden anyag kap uj eselyt, csak egy kicsit nagyobb kort ir le a termeszetben.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #5647 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 14:47:00 »

Angel
A "más is " az mi?
Érdekelne,hogy miért csinálják.
Pontosan én sem tudom, csak félinformációim vannak, azt meg inkább nem írom le. Lényegében az égés tökéletesítése, emisszió, üzemanyagfogyi csökkentése a szerep.
 
Egy vacak példa: a benzin csak adott arányban robban. Ha túl szegény, vagy túl dús a keverék, nem robban. Azaz, ha a túl szegényre koncentrálunk: kis terhelés. A motor adott levegőt szív be, egy 2000 például 2 liter. Ezt változtatni nem tudod. Viszont, ha a minimális benzin-levegő arányt nézed, ez már meg is határozta a legkevesebb benzint. mert ha ezt csökkented, akkor nem robban. Itt el is jutottunk oda, hogy nem lehet csökkenteni a benzint. Viszont: ha a szívás elején füztöt engedsz be, majd a végén levegőt, akkor csak a felső részében van levegő, ebbe sprickolod a benzint, és máris kevesebb benya is elég, azaz le lehet csökkentni a fogyit kis terhelésnél. Ez közel nem ilyen egyszerű ahogy leírtam, de ez is egy példa a kipuffgáz felhasználásra.
 
Egyébként az SCi ehhez hasonló elven működik. Mármint a réteges töltés.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #5648 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 15:02:00 »

Pontosan én sem tudom, csak félinformációim vannak, azt meg inkább nem írom le. Lényegében az égés tökéletesítése, emisszió, üzemanyagfogyi csökkentése a szerep.
 
Egy vacak példa: a benzin csak adott arányban robban. Ha túl szegény, vagy túl dús a keverék, nem robban. Azaz, ha a túl szegényre koncentrálunk: kis terhelés. A motor adott levegőt szív be, egy 2000 például 2 liter. Ezt változtatni nem tudod. Viszont, ha a minimális benzin-levegő arányt nézed, ez már meg is határozta a legkevesebb benzint. mert ha ezt csökkented, akkor nem robban. Itt el is jutottunk oda, hogy nem lehet csökkenteni a benzint. Viszont: ha a szívás elején füztöt engedsz be, majd a végén levegőt, akkor csak a felső részében van levegő, ebbe sprickolod a benzint, és máris kevesebb benya is elég, azaz le lehet csökkentni a fogyit kis terhelésnél. Ez közel nem ilyen egyszerű ahogy leírtam, de ez is egy példa a kipuffgáz felhasználásra.
 
Egyébként az SCi ehhez hasonló elven működik. Mármint a réteges töltés.
Angel
Akkor szerinte úgy jó ahogy kijött a gyárból?
A Tied le van dugózva?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #5649 Dátum: 2006.02.20 hétfő, 15:19:00 »

Angel
Akkor szerinte úgy jó ahogy kijött a gyárból?
A Tied le van dugózva?
Lacibá a Nagy visszatérő is nagyon a dugó ellen van, nála a titok szerintem, csak győzzük kivárni, vagy visszakeresni
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118 119 120 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.123 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.