Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.14 péntek, 03:52:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11120554 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8250 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 16:36:20 »

mindenki nagyon örül, hogy fészliftes mk4-ed van! azt hiszem gratuláltunk is hozzá, kicsit irigykedtünk, irigykedünk is!
azt is elfogadjuk, hogy autóvásárlásnál neked alapkoncepciód a fészlift, de talán nem kéne már minden itt elhangzott problémára vagy segítség
kérésre mindig ezzel válaszolnod. szerintem! integet2
Ha egy problémát megoldottak végre akkor arra lehet hogy kíváncsi rá , esetleg azért mert le tudja koppintani a gyár ötletét. Ez nem szempont. Mi van ha gyáriak se teljesen hülék? nekik is lehetnek jó ötleteik egy újabb verzióban (persze szokott lenni az ellenkezője is néha)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8251 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 17:33:14 »

A probláma inkább más. Neked inkább az a bajod hogy már nem vagy "aktuális" van frissebb amihez nem tudsz hozzá szólni. Tudod amikor kijön 2 év múlva az MKV-ös nem én leszek az első aki rohan majd megvenni, és utána szidom az előtte lévő verziót mint ahogy ezt te csinálod a III-assal.  Undecided De azt csinálsz amit akarsz .

Nekem valószínű nem lesz több Mondeóm. (esetleg focus, az praktikusabb megoldának tűnik). Így tehát ha rám céloztál, hogy rohanok ezt, vagy azt megvenni, akkor abban tévedsz.

A III-as Mondeo szídását nem közel 1000 km(vagy 2000, szóval kevés megtett km) távlatából tettem, teszem. És fontos kiemelni azt is, hogy dícsérem is. Tapasztalataim alapján sajnos sok konstrukciós hiba van/volt mk3-ban. Mk4-ben is vannak, azt is szídom bőven (Illetve dícsérem is).

Fontos kiemelni, hogy mk4 első szériásokat sem lehet annyira szídni, mert tul.képpen egy összepakolt autó. Kipróbált fékek és alváz, bőven kipróbált motorok, és elektronika. Így szerintem mk3-mk4 összehasonlítás közel sem ugyanaz, mint mk4-mk4 facelift.

Inkább úgy érzem, hogy vettél egy új homkozó lapátot, és a homokzóban mindenki más játékszerét lehordod anélkül, hogy akár egy homokvárat is építettél volna vele.

Természetesen facelfites témában építő jellegű hsz-eidet örömmel olvasom (/olvasnám, ha lenne ilyen).


Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8252 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 17:35:59 »

Lebutitás? Euro III-ról Euro IV-es lett konkrétan az én esetemben az f1-ről f2-re váltás többek között.  wave

A Te esetedben. De f1-ben is volt Euro IV.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8253 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 19:17:21 »

Lebutitás? Euro III-ról Euro IV-es lett konkrétan az én esetemben az f1-ről f2-re váltás többek között.  wave

Nem hát. A 2,2-es nem a facelifttel lett eu4.

De talán nem is lényeges (nekem). Viszont az igen, hogy két cimborám összekapni látszik. Ezt egy kicsit rossz látni.  pias
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #8254 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 19:21:02 »

Megfordult nálam már sok mk4, de mindnél könnyen lejárt a gumicsík. A végénél nincs semmi.  A motorháztető szerintem azért remeg mert ennek a guminak kellene megtámasztani de alacsony hozzá, és gyenge.  A szélvédőragasztóval/karosszériatömítővel vigyázz mert könnyen behullámosítja a lemezt miután teljesen megkötött!

Köszi szépen hogy megnézted nekem! (picit megnyugodtam) Karosszéria tömítőt nem akarok igazán a merevítő és a lemez közé nyomni, csupán kihúzni, úgy mint ha vízmentesre tömíteném... A merevítők közé meg valami butyl alapú lemezt tennék, szerintem sokat merevedne.

Hangszigetelésről jut még eszembe, hogy nem tudom mennyire érdemes a kerékjárati dobok belsejét kiszigetelni, valami vízhatlan anyaggal.
Érdekességképpen, ma láttam egy kamionnál, mi közben a fülke előre volt billentve, a fülke alatt kb 2 cm vastag főként hangszigetelő anyag (épp olyan mint a motorháztetőkben alkalmazott). Szerintem főként hangszigetelés képen alkalmazzák, kérdés hogy érne-e valamit a kerékjárati doboknál...
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #8255 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 19:31:00 »

Köszi szépen hogy megnézted nekem! (picit megnyugodtam) Karosszéria tömítőt nem akarok igazán a merevítő és a lemez közé nyomni, csupán kihúzni, úgy mint ha vízmentesre tömíteném... A merevítők közé meg valami butyl alapú lemezt tennék, szerintem sokat merevedne.

Hangszigetelésről jut még eszembe, hogy nem tudom mennyire érdemes a kerékjárati dobok belsejét kiszigetelni, valami vízhatlan anyaggal.
Érdekességképpen, ma láttam egy kamionnál, mi közben a fülke előre volt billentve, a fülke alatt kb 2 cm vastag főként hangszigetelő anyag (épp olyan mint a motorháztetőkben alkalmazott). Szerintem főként hangszigetelés képen alkalmazzák, kérdés hogy érne-e valamit a kerékjárati doboknál...


Nálam is lejár a gumicsík, és a végén ninc s semmi.
Sőt néha magától is elhagyja a helyét! Sad
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8256 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 22:38:46 »

AFS fényszórót valakinek?? vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8257 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 23:38:42 »

AFS fényszórót valakinek?? vigyor3

az milyen?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8258 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 23:40:16 »

az milyen?
kanyarkövetős

ilyen:

Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8259 Dátum: 2011.12.11 vasárnap, 23:46:16 »

kanyarkövetős

ilyen:



Ismerem. csak nem tudtam, h afs a neve. Mennyi?  Azt hogy hívják mikor a ködlámpa világít arra amerre tekered a kormányt, tolatásnál meg fordítva?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8260 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 07:45:59 »

Ismerem. csak nem tudtam, h afs a neve. Mennyi?  Azt hogy hívják mikor a ködlámpa világít arra amerre tekered a kormányt, tolatásnál meg fordítva?

Übergagyinak Smiley
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8261 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 09:44:56 »

AFS fényszórót valakinek?? vigyor3

Érdekelne a dolog. Persze függ az ártól. (Egyszer már elindult ez a projekt, de az xenonos lámpatest volt.)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8262 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 10:12:55 »

Übergagyinak Smiley

Huh???  Gyári extra. És nem rossz dolog
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8263 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 13:45:45 »

Huh???  Gyári extra. És nem rossz dolog
fócvágennél. szerintem is hülyén néz ki, hogy csak féloldalt megy. ha meg egy hüle police lát meg vele ki nem dumálod, hogy ködlámpával közlekedsz városban nyes

amúgy meg nekem a gyári xenon fénye mellett észre sem lehet venni, hogy felkapcsoltam vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8264 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 13:47:19 »

Érdekelne a dolog. Persze függ az ártól. (Egyszer már elindult ez a projekt, de az xenonos lámpatest volt.)
dobj egy árat pü-ban, hogy mennyit érne neked, hátha jót mondasz Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #8265 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 15:41:13 »

dobj egy árat pü-ban, hogy mennyit érne neked, hátha jót mondasz Wink
árat az eladó mond! Wink
Naplózva

Fekete bálna
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8266 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 18:45:27 »

árat az eladó mond! Wink
eplus2 most nem eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8267 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 20:11:17 »

Help!!!!

Szélvédő cserét követően a belső világítás megőrült!
Középállásban van a kapcsolója, és nem akar lekapcsolódni, az első és a hátsó. A csomagtartójé az okés.
Autót lezárom, és semmi, világít Smiley Minden ajtó, és motorháztető csukva. A kettősközponti is rázár,tehát nincsenek nyitott ajtók.
Elindulok menetközben is világít a hülyéje.
Na ez mitől lehet?
Szétszedtük a szerelővel, minden test kábel a helyén, legalábbis remélem!
Lent az ablaktörlőnél lehet valami gebasz?,Azt nem bontottuk meg.
A világítást le és felkapcsolni lehet, de az "automata" funkció az eltűnt a rendszerből.
Na ennek mi lehet az oka?
Elcsípődhet kábel a csere során?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8268 Dátum: 2011.12.12 hétfő, 20:19:06 »

Help!!!!

Szélvédő cserét követően a belső világítás megőrült!
Középállásban van a kapcsolója, és nem akar lekapcsolódni, az első és a hátsó. A csomagtartójé az okés.
Autót lezárom, és semmi, világít Smiley Minden ajtó, és motorháztető csukva. A kettősközponti is rázár,tehát nincsenek nyitott ajtók.
Elindulok menetközben is világít a hülyéje.
Na ez mitől lehet?
Szétszedtük a szerelővel, minden test kábel a helyén, legalábbis remélem!
Lent az ablaktörlőnél lehet valami gebasz?,Azt nem bontottuk meg.
A világítást le és felkapcsolni lehet, de az "automata" funkció az eltűnt a rendszerből.
Na ennek mi lehet az oka?
Elcsípődhet kábel a csere során?

Vegyétek ki mégegyszer és nézzétek meg a vezetékek szigetelését alaposan. Csak nem jó ott valami.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #8269 Dátum: 2011.12.13 kedd, 23:07:15 »

Ehh, de nehezen jutok mostanában ide:

motorháztetőlebegés:
nálam is játszik/játszott. Régebben sűrűben tapasztalta, aztén érdekes, hogy mióta a mattigos szemöldök fent van, azóta nem annyira. De ha oldalszél van, akkor szinte mindig. Az okát én a gyalogosvédelmi mókákban látom, hogy mindennek lágynak, gyengének kell lenni, ha elütünk vkit akkor ne alfa szög alatt fejelje le a szélvédőt...
Egyébként ide tartozik a motorháztető tartó pálca: sokan leköpik, pedig ez is részben balesetvédelmi okok miatt van így.

Szélvédő előtti gumicsík: nekem állandóan a motoron fekszik... Smiley Sajnos extra gariban már nem cserélik, birka voltam, mert 2 év előtt is hullott már ki... A műanyagot kell kompletten cserélni, mert az tágul ki. Én majd beragasztatom vmivel...

Az MK4 sztem jó még a bosszantó hibáival is. Csak hát átlagautó már. Ezért van az, hogy megpróbál egy Ducato 170-nél letolni... Kanyarban sem a legjobb, mert egy hátsókerekes bömbi simán ellép még a vizes úton is, én meg 3.-ban is még a kerekeket pörgetem... Sajnos én is már másra vágyom, most vmi összkerekes dízelszörnyre... Smiley
Ha lesz 5 ajtós vagy kombi 4 kerekes MKV Allroad 3.0TDCI, (can-bus nélküli  wow1  eplus2) egy percig nem fogok hezitálni.  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #8270 Dátum: 2011.12.14 szerda, 10:47:09 »

Néha elcsodálkozom az emberek hülyeségein...  Roll Eyes
Ebben a ködös időszakban ÉS amikor egyébként köd nincs, tehát a látótávolság legalább 100m-1km, 1 napon legalább 1-2 ember van, aki elmegy mellettem, majd kapcsolgatja a ködlámpáját, hogy kapcsoljam már le az enyémet.
Annyira birkák, hogy nem tűnik fel nekik, hogy a belső lámpák is helyzetjelzők...
Felkapcsolni meg nem tudom neki, mert ugye már előttem megy, de nem is akarnám az ilyen okoskáknak...

Ti szoktatok így járni?

Megnéztem, egyékbként szimmetrikusan világít az enyém, bár szoktam látni olyan mk4-eket, ahol vmelyik izzó ki van égve a több közül (így asszimetrikusnak tűnik, s ködlámpának hihető); lehet, hogy ezt nem jelzi az autó?

(egyébként én az elsőt majdnem soha nem használom, a hátsót is csak akkor nyomom fel, ha a látótávolság 20-50m-re leesik...)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8271 Dátum: 2011.12.14 szerda, 19:55:09 »

Néha elcsodálkozom az emberek hülyeségein...  Roll Eyes
Ebben a ködös időszakban ÉS amikor egyébként köd nincs, tehát a látótávolság legalább 100m-1km, 1 napon legalább 1-2 ember van, aki elmegy mellettem, majd kapcsolgatja a ködlámpáját, hogy kapcsoljam már le az enyémet.
Annyira birkák, hogy nem tűnik fel nekik, hogy a belső lámpák is helyzetjelzők...
Felkapcsolni meg nem tudom neki, mert ugye már előttem megy, de nem is akarnám az ilyen okoskáknak...

Ti szoktatok így járni?

Megnéztem, egyékbként szimmetrikusan világít az enyém, bár szoktam látni olyan mk4-eket, ahol vmelyik izzó ki van égve a több közül (így asszimetrikusnak tűnik, s ködlámpának hihető); lehet, hogy ezt nem jelzi az autó?

(egyébként én az elsőt majdnem soha nem használom, a hátsót is csak akkor nyomom fel, ha a látótávolság 20-50m-re leesik...)

Én inkább úgy, h este 1 tompított nem világít meg persze a helyzet se. Ez úgy jó igazán mikor a bal oldal tök sötét...  gun gun Meg úgy, h nappal nincs felkapcsolva semmi.  4-5 ilyen van pár óra alatt. Nagyon büntetném az ilyet!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #8272 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:11:05 »

Az MK4 sztem jó még a bosszantó hibáival is. Csak hát átlagautó már. Ezért van az, hogy megpróbál egy Ducato 170-nél letolni... Kanyarban sem a legjobb, mert egy hátsókerekes bömbi simán ellép még a vizes úton is, én meg 3.-ban is még a kerekeket pörgetem... Sajnos én is már másra vágyom, most vmi összkerekes dízelszörnyre... Smiley
Ha lesz 5 ajtós vagy kombi 4 kerekes MKV Allroad 3.0TDCI, (can-bus nélküli  wow1  eplus2) egy percig nem fogok hezitálni.  eplus2

minden vasnak megvannak a maga idegesítő hibái
volt új Ducato -m, jól mennek ha nincs bennük súly
főleg a maxi 3.0 JTD 160LE

én is azt érzem h első keréken ez a nyomaték már sok, főleg taknyos úton
kellene bele sperr diffi...

azért a Mondeo -nak elég jó a futóműve
MKIII és MKIV -nek is
tavasszal amit tudok, én is javítok a gyárihoz képest
gyári Eibach ültetés, könnyebb felnik, vmi nagyon jó gumik

ha vásárlás előtt állnék megint, nem hiszem h mást választanék
BMW, Mercedes, Audi kicsit zsebbenyúlósabb, ha a hasonló méretű és teljesítményűeket nézem

én inkább azt a különbségből eredő "kisebb" összeget inkább hétvégi, mókaautóra szórom el








Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #8273 Dátum: 2011.12.15 csütörtök, 20:13:07 »

Néha elcsodálkozom az emberek hülyeségein...  Roll Eyes
Ebben a ködös időszakban ÉS amikor egyébként köd nincs, tehát a látótávolság legalább 100m-1km, 1 napon legalább 1-2 ember van, aki elmegy mellettem, majd kapcsolgatja a ködlámpáját, hogy kapcsoljam már le az enyémet.
Annyira birkák, hogy nem tűnik fel nekik, hogy a belső lámpák is helyzetjelzők...
Felkapcsolni meg nem tudom neki, mert ugye már előttem megy, de nem is akarnám az ilyen okoskáknak...

Ti szoktatok így járni?

Megnéztem, egyékbként szimmetrikusan világít az enyém, bár szoktam látni olyan mk4-eket, ahol vmelyik izzó ki van égve a több közül (így asszimetrikusnak tűnik, s ködlámpának hihető); lehet, hogy ezt nem jelzi az autó?

(egyébként én az elsőt majdnem soha nem használom, a hátsót is csak akkor nyomom fel, ha a látótávolság 20-50m-re leesik...)

engem hátulról szoktak "levillogni"
azt hiszik nincs felkapcsolva a lámpám, közben a daylight -ok elől világítanak...


Naplózva
lejszlo
Vendég
« Új hozzászólás #8274 Dátum: 2011.12.17 szombat, 20:42:10 »

Sziasztok

Olyannal találkoztatok már, hogy nyekereg a kuplung pedál, ha váltotok? Smiley Szerintem ott van zsírmérgezése, ahol elfordul amikor benyomom. Van ott valami olajozási lehetőség? WD40? Smiley Vagy komplett kuplung-váltó-lendkerék csere lesz? Cheesy

Köszi

laca
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8275 Dátum: 2011.12.17 szombat, 21:57:00 »

Sziasztok

Olyannal találkoztatok már, hogy nyekereg a kuplung pedál, ha váltotok? Smiley Szerintem ott van zsírmérgezése, ahol elfordul amikor benyomom. Van ott valami olajozási lehetőség? WD40? Smiley Vagy komplett kuplung-váltó-lendkerék csere lesz? Cheesy

Köszi

laca

Hát ez porlasztócsúcs csere lesz. vigyor3 

(Talán s-maxon nyekergett, de elmúlt magától...)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #8276 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 09:11:46 »

engem hátulról szoktak "levillogni"
azt hiszik nincs felkapcsolva a lámpám, közben a daylight -ok elől világítanak...



Mondjuk azt nem értem hogy mi a francért nem mehet a helyzet jelző a daylightnál? LED-es az is sokat nem enne. falbav
Naplózva
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #8277 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 09:39:30 »

Mondjuk azt nem értem hogy mi a francért nem mehet a helyzet jelző a daylightnál? LED-es az is sokat nem enne. falbav

látod, vannak ilyen nagy talányok...
nem autópályázom
nem hiszem h fényes nappal valaki hátulról közeledve 250 -el nem veszi észre a fekete dobozom

előzés esetén a szemből jövő észrevétele és gyorsaságának felméréséhez nagyban segít ha van elől fény
gondolom a gyártók ezért is találták ki csak előre a daylight -ot

természetesen szürkület, eső esetén felkapcsolom

addig is...szerencsére ott van a gyári sötétítés, sötétedő visszapillantó, illetve a gázpedál ha vki nagyon idegesít
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #8278 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 13:21:36 »

Sziasztok

Olyannal találkoztatok már, hogy nyekereg a kuplung pedál, ha váltotok? Smiley Szerintem ott van zsírmérgezése, ahol elfordul amikor benyomom. Van ott valami olajozási lehetőség? WD40? Smiley Vagy komplett kuplung-váltó-lendkerék csere lesz? Cheesy

Köszi

laca

Szia Laci!

Képzeld az enyém is nyekergett... Nem egy napon gyártották az autóinkat?Smiley Sok a hasonló hiba...
Viccet félretéve, én befújtam WD40-el, aztán elcsitult. Ami zavaróbb hogy ezekben a hidegekben, a vezetőülésem kezdett "nyöszörögni" Próbáltam ezt is kifújkálni, de végülis nem lett sikeres. Jobb időben, vagy egy másik napon, már teljesen csendben volt.
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #8279 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 14:26:23 »

Sziasztok!

Szerintetek ez a kocsi megér ennyit?
http://www.lombardlicit.hu/public/hu/view_a_car.php?car_id=33836&hits=post_instead_get
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8280 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 19:32:59 »


Hát nem tűnik soknak! Csak milyen állapotú, mi van benne, és mi van kilopva stb? A bankos kocsik nem arról híresek, h jók.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8281 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 19:33:40 »

úristen már csak ennyibe kerül egy ilyen autó?
Ez nem jó hír Sad

Ezt a kálváriát hallgassátok meg!
Olyan ideges vagyok,hogy epét hányok!
Szélvédő csere volt a kocsin,mint ahogy írtam feljebb, természetesen elkúrták, belső világítás nem úgy működik ahogy kell.
Úgy volt,hogy holnap vissza a kocsi és megoldják.
Ma valami isteni sugallattal vezérleve lemostam.
Szerintetek?
Beázott azta rohadt ku..va, mocskos életbe bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt hittem ott kapok infarktust.
Lebeszéltem a szerelővel,hogy mi a szitu, elviszem az autót, erre elkezd nekem alkudozni,hogy ilyen dárga üveget ő nem szivesen vesz ki mégegyszer, ott már sírás határán voltam az idegtől. Mi vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan?Huh?
Mi az, hogy nem veszed ki?Huh??
Majd ő körbenyomja szélvédőragasztóval.
Gyerekek milyen ország ez? Az összes szerelő ilyen kókány semmirekellő balfasz? Vagy csak itt a környékünkön összpontsul az összes semmirekelllő?
A világítás persze azóta is rossz.
Nálam ez ebbe a kategóriában nem fér bele. Egy szarrá rohadt zsigulinál azt mondom oké, de itt nem!
Mi a szart tudok csinálni, most mondjátok meg?
Csendben agyvérzést kapni, kb!

Viszont öröm az ürömben, hogy az akksi csere megoldotta az indítási gondjaimat, juhéééé!!!!
Köszi Viktor az akksit!

Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8282 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 19:39:28 »

A legjobbat még nem is mondtam!
Megjött a tolatókamera és az új fejegység a kocsihoz.
Na dilemma, melyik sufnitunningos parasztra bízzam rá az autómat?
Vagy csinálom én és ha elrontom akkor verhetem a fejemet a falba.

Kicsit visszatérve még az előző hozzászólásomhoz. A belső világítás kiszedése úgy történt,hogy zsupsz, aztán látom,hogy jééé mi repül itt? Hát egy patent.

Van rá valami trück,hogy pótoljam azt amit csak úgy lehet pótolni,hogy veszek bele egy újat?
Az összes ilyen szerelőt beletenném egy utazótáskába és leküldeném a dunán!
Mindegyik gátlástalanul, gyorsan,hozzánemértően, lelkiismeret nélkül dolgozik, aztán ha közlöm vele,hogy apukám ez a mozdulatod annyiba került,hogy a büdös kölyköd emiatt sírni fog a karácsonyfa alatt,mert most törted szét az autómat akkor meg hümmögés van!
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #8283 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 19:40:37 »

úristen már csak ennyibe kerül egy ilyen autó?
Ez nem jó hír Sad

Ezt a kálváriát hallgassátok meg!
Olyan ideges vagyok,hogy epét hányok!
Szélvédő csere volt a kocsin,mint ahogy írtam feljebb, természetesen elkúrták, belső világítás nem úgy működik ahogy kell.
Úgy volt,hogy holnap vissza a kocsi és megoldják.
Ma valami isteni sugallattal vezérleve lemostam.
Szerintetek?
Beázott azta rohadt ku..va, mocskos életbe bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt hittem ott kapok infarktust.
Lebeszéltem a szerelővel,hogy mi a szitu, elviszem az autót, erre elkezd nekem alkudozni,hogy ilyen dárga üveget ő nem szivesen vesz ki mégegyszer, ott már sírás határán voltam az idegtől. Mi vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan?Huh?
Mi az, hogy nem veszed ki?Huh??
Majd ő körbenyomja szélvédőragasztóval.
Gyerekek milyen ország ez? Az összes szerelő ilyen kókány semmirekellő balfasz? Vagy csak itt a környékünkön összpontsul az összes semmirekelllő?
A világítás persze azóta is rossz.
Nálam ez ebbe a kategóriában nem fér bele. Egy szarrá rohadt zsigulinál azt mondom oké, de itt nem!
Mi a szart tudok csinálni, most mondjátok meg?
Csendben agyvérzést kapni, kb!

Viszont öröm az ürömben, hogy az akksi csere megoldotta az indítási gondjaimat, juhéééé!!!!
Köszi Viktor az akksit!



 szomoru1 szomoru1 Sajnálom,ez eléggé rossz  szomoru1

Amúgy ez a kocsi ár alatt van kb. 400-500ezerrel. Mert néztem használtautón és az ilyen felszereltségű kocsik 2,7-2,8 körül kezdődnek...
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #8284 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 19:51:22 »

Úgy gondolnám a mai technológia mellett egy szélvédőcsere nem lehetne gond... AKI nap-mint nap ezt csinálja, szerintem kizárt hogy ennyire elbassza....
Előző autómon ahol cseréltettem, ott napi 2-3 szélvédőt cserél a srác... minőségi ragasztóval dolgoznak (SIKA), el sem tudtam volna képzelni hogy ne legyen jó...
Egyébként nem kitömíteni kell, hanem BERAGASZTANI. Ez nem olyan mint a fürdőkád széle, hogy ki kell fugázni....Smiley Ha megnézel egy kivágott szélvédőt, jól látható rajt a ragasztó nyoma..kb 1 cm szélességben körbe...ha folytonos a ragasztó nem ázhatna be..

Hihetetlen...
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
ST220_Gab
Vendég
« Új hozzászólás #8285 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:16:56 »

úristen már csak ennyibe kerül egy ilyen autó?
Ez nem jó hír Sad

Ezt a kálváriát hallgassátok meg!
Olyan ideges vagyok,hogy epét hányok!
Szélvédő csere volt a kocsin,mint ahogy írtam feljebb, természetesen elkúrták, belső világítás nem úgy működik ahogy kell.
Úgy volt,hogy holnap vissza a kocsi és megoldják.
Ma valami isteni sugallattal vezérleve lemostam.
Szerintetek?
Beázott azta rohadt ku..va, mocskos életbe bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt hittem ott kapok infarktust.
Lebeszéltem a szerelővel,hogy mi a szitu, elviszem az autót, erre elkezd nekem alkudozni,hogy ilyen dárga üveget ő nem szivesen vesz ki mégegyszer, ott már sírás határán voltam az idegtől. Mi vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan?Huh?
Mi az, hogy nem veszed ki?Huh??
Majd ő körbenyomja szélvédőragasztóval.
Gyerekek milyen ország ez? Az összes szerelő ilyen kókány semmirekellő balfasz? Vagy csak itt a környékünkön összpontsul az összes semmirekelllő?
A világítás persze azóta is rossz.
Nálam ez ebbe a kategóriában nem fér bele. Egy szarrá rohadt zsigulinál azt mondom oké, de itt nem!
Mi a szart tudok csinálni, most mondjátok meg?
Csendben agyvérzést kapni, kb!

Viszont öröm az ürömben, hogy az akksi csere megoldotta az indítási gondjaimat, juhéééé!!!!
Köszi Viktor az akksit!




úúúú vazz,
nem tudom kihez vitted, de a Pilkington-nál sokkal drágább lett volna?

csak kíváncsiságból is, elvinném egy szakértő céghez hogy mondjanak rá vmit
javítás, kivétel, esélyek, bármit

remélem a kárpitod nem hagyta el magát...
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8286 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:37:24 »

Kárpitnak nem lett baja.
Hát az a gond,hogy ismerős, ez itt a legnagyobb gond, csinált már egy raklap autót, most valami porszem került a gépezetbe.
Viszont az újra kiszedéstől óckodik, megértem, nem szívesen vennék én sem egy másik szélvédőt.
De hát ez van, ez egy ilyen szakma!
Holnap kiderül, vagy okés lesz a kocsi, vagy soha többet nem beszélünk,mert kijön belőlem a jótermészet.
Naplózva
zzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 279



« Új hozzászólás #8287 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:50:23 »


árverés alatt!
nem hiszem, hogy ennyiért hozzájutsz, de ha igen ...

Naplózva

Fekete bálna
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #8288 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 20:59:41 »

úristen már csak ennyibe kerül egy ilyen autó?
Ez nem jó hír Sad

Ezt a kálváriát hallgassátok meg!
Olyan ideges vagyok,hogy epét hányok!
Szélvédő csere volt a kocsin,mint ahogy írtam feljebb, természetesen elkúrták, belső világítás nem úgy működik ahogy kell.
Úgy volt,hogy holnap vissza a kocsi és megoldják.
Ma valami isteni sugallattal vezérleve lemostam.
Szerintetek?
Beázott azta rohadt ku..va, mocskos életbe bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azt hittem ott kapok infarktust.
Lebeszéltem a szerelővel,hogy mi a szitu, elviszem az autót, erre elkezd nekem alkudozni,hogy ilyen dárga üveget ő nem szivesen vesz ki mégegyszer, ott már sírás határán voltam az idegtől. Mi vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan?Huh?
Mi az, hogy nem veszed ki?Huh??
Majd ő körbenyomja szélvédőragasztóval.
Gyerekek milyen ország ez? Az összes szerelő ilyen kókány semmirekellő balfasz? Vagy csak itt a környékünkön összpontsul az összes semmirekelllő?
A világítás persze azóta is rossz.
Nálam ez ebbe a kategóriában nem fér bele. Egy szarrá rohadt zsigulinál azt mondom oké, de itt nem!
Mi a szart tudok csinálni, most mondjátok meg?
Csendben agyvérzést kapni, kb!

Viszont öröm az ürömben, hogy az akksi csere megoldotta az indítási gondjaimat, juhéééé!!!!
Köszi Viktor az akksit!



Ezek nem jó hírek... Kivéve az akksit  Wink

Én tuti visszavinném a sráchoz, és kiszedetném vele, ő baxta el, hozza is rendbe, minden valamire való ilyen cégnek van biztosítása, pont az ilyen esetekre, ha eltörik fizeti a biztosító, nyilván van önrész, de kevesebb, mint maga a szélvédő az tuti.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #8289 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:28:35 »


Az állapotlapját nézted? (a festékvastagságokat láttad? -> az autó fele korongecsettel van újrafestve, vajh miért? gondolom nem a karcok miatt...)
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #8290 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:32:14 »

...

Ezt a kálváriát hallgassátok meg!
...



barát, nem barát: autót reggel visszavisz, letesz, este jövök érte, nem érdekel, hogy hogy csinálod meg, legyen jó. Ennyi. Este menni 2 vödör vízzel tesztelni.
Amúgy ha egy valamirevaló "mester", akkor van szakmai felelősségbiztosítása, s arra csinálja újra az egészet.
Vagy ha van cascod, akkor most menj ki, s az 5kg-os kalapáccsal csapj a szélvédőbe, holnap meg vidd be egy Ford márkaszervizbe, hogy oldják meg; a "mester"t meg hagyd ott...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8291 Dátum: 2011.12.18 vasárnap, 21:45:52 »

Kárpitnak nem lett baja.
Hát az a gond,hogy ismerős, ez itt a legnagyobb gond, csinált már egy raklap autót, most valami porszem került a gépezetbe.
Viszont az újra kiszedéstől óckodik, megértem, nem szívesen vennék én sem egy másik szélvédőt.
De hát ez van, ez egy ilyen szakma!
Holnap kiderül, vagy okés lesz a kocsi, vagy soha többet nem beszélünk,mert kijön belőlem a jótermészet.


Én ezeket így szoktam nézni: pont annyira érdekeljen, h ismerős mint amennyire őt érdekelte! Eltolta,  tegye rendbe!  Ha nem jön ki az üveg vegyen újat. Amúgy ki lehet szedni, friss még a ragasztó.  Nekem nincs biztosításom ilyenekre meg másra sem, de van gerincem és felelősséggel csinálom.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #8292 Dátum: 2011.12.20 kedd, 14:41:30 »

Üdv Urak!

Lefóliáztattam ma délelött a verdát. LLUMAR autófólira került rá, B-oszloptól hátrafele. Amitől féltem, és zavaró is, hogy hátul az oldalsó háromszög ablakoknál körbe a fekete pöttyözésnél "kifehéredik"... Szaki szerint ha kimegy alóla a víz, akkor rásimul valamelyest.... közel 10 éve fóliázik a srác, így gondolom hihető amit mond...de majd kiderül...

Van valakinek erről tapasztalata?

Köszi.

 


Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8293 Dátum: 2011.12.20 kedd, 14:48:34 »

Üdv Urak!

Lefóliáztattam ma délelött a verdát. LLUMAR autófólira került rá, B-oszloptól hátrafele. Amitől féltem, és zavaró is, hogy hátul az oldalsó háromszög ablakoknál körbe a fekete pöttyözésnél "kifehéredik"... Szaki szerint ha kimegy alóla a víz, akkor rásimul valamelyest.... közel 10 éve fóliázik a srác, így gondolom hihető amit mond...de majd kiderül...

Van valakinek erről tapasztalata?

Köszi.





Nekem Skyfol Shark van rajta, de nem zavaró a fólia hátul. Természetesen látszik a különbség ott ahol pöttyös az üveg.
Szélvédő kálváriám megoldva, ki lett javítva minden, a belső világításnak nem fogjátok elhinni mi volt a gondja. A kettős saru ami rámegy a világításra mindig kicsúszott a helyéről mikor rá lett tűzve a helyére, áááááá!!!!!
Naplózva
Pötyi TDCI
Vendég
« Új hozzászólás #8294 Dátum: 2011.12.20 kedd, 14:53:41 »

szia tomeed!
A szélvédő csere megoldódott?
Naplózva
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #8295 Dátum: 2011.12.20 kedd, 15:38:36 »

Nekem Skyfol Shark van rajta, de nem zavaró a fólia hátul. Természetesen látszik a különbség ott ahol pöttyös az üveg.
Szélvédő kálváriám megoldva, ki lett javítva minden, a belső világításnak nem fogjátok elhinni mi volt a gondja. A kettős saru ami rámegy a világításra mindig kicsúszott a helyéről mikor rá lett tűzve a helyére, áááááá!!!!!


TE fóliáztattad, vagy már így vetted?
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8296 Dátum: 2011.12.20 kedd, 17:23:46 »

Üdv Urak!

 Szaki szerint ha kimegy alóla a víz, akkor rásimul valamelyest.... közel 10 éve fóliázik a srác, így gondolom hihető amit mond...de majd kiderül...

Van valakinek erről tapasztalata?

Köszi.



A fényezésnél a színeltérés is összeérik csak idő kell neki!    nyes  Meg a rosszul kasznizott autónál is megjavul az ajtó amit úgy kell beba..ni mert igazodni kell a kédernek.  eplus2   De a fóliánál tényleg tud valamennyit javulni! smile
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #8297 Dátum: 2011.12.20 kedd, 22:36:29 »

Igen megoldódott, és még agyvérzést sem kellett kapnom Smiley
Igen én fóliáztattam, de megvagyok vele elégedve, jó lett (végre valami)  eplus2

Figyeljetek, úgy döntöttem,hogy a fejegységet és a tolatókamerát nem bízom rá kókány idiótákra, mert fosok,hogy fel lesz tépve minden belső cucc mikor vezetik hátra a kábelt a kamerához stb.
Szerintetek Victor megoldja az ilyen jellegű feladatot? Érdemes ezért felhívnom?
Az a baj,hogy itt Esztergom és környékén nem tudok normális audioval foglalkozó műhelyt, csak ilyen próbálkozósat, azokból most meg egy időre elég volt!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #8298 Dátum: 2011.12.21 szerda, 12:40:14 »

Igen megoldódott, és még agyvérzést sem kellett kapnom Smiley
Igen én fóliáztattam, de megvagyok vele elégedve, jó lett (végre valami)  eplus2

Figyeljetek, úgy döntöttem,hogy a fejegységet és a tolatókamerát nem bízom rá kókány idiótákra, mert fosok,hogy fel lesz tépve minden belső cucc mikor vezetik hátra a kábelt a kamerához stb.
Szerintetek Victor megoldja az ilyen jellegű feladatot? Érdemes ezért felhívnom?
Az a baj,hogy itt Esztergom és környékén nem tudok normális audioval foglalkozó műhelyt, csak ilyen próbálkozósat, azokból most meg egy időre elég volt!
Nitrotom és tesója ilyennel foglalkozik.vagy már csak a tesója.... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondeofan
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 763


E-mail
« Új hozzászólás #8299 Dátum: 2011.12.22 csütörtök, 14:29:39 »

Sziasztok!

Eddig Ford Formula F 5W-30-as olajat használatam a Mondeo-ba, viszont ma találkoztam egy sráccal aki szerint Ford Formula S/SD 5W-40-es kell, mivel az a részecskeszűrős verzióhoz kifejlesztett. Utánanéztem, valóban így van. Eddig nem ajánlotta senki ezt, sőt a szervizfüzetben is amit a Ford pecsételt le 5w-30 van Smiley

Legtöbb szerelőnek fogalma sincs hogy milyen olaj jó bele... legtöbben csak ott tartanak, hogy legyen teljesen szintetikus... sajnos.

Ti milyet használtok?

Üdv.: Peti
Naplózva

2007.10- Ford Mondeo MK IV kombi - 2.0 TDCi - Titanium-magyar
Oldalak: 1 ... 159 160 161 162 163 164 165 [166] 167 168 169 170 171 172 173 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.062 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.