Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 20:53:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5708676 alkalommal)
0 Felhasználó és 9 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #150 Dátum: 2004.12.18 szombat, 18:15:00 »

Oda-vissza. Mikor hozták be, jól feltekerték az órát, hogy kisebb legyen a vám (még régen, eu előtt), majd eladás előtt meg vissza. ND tudna mesélni, hány órát javított javarészt tekergetés miatt.
Ja-ja. Smiley)))
 
Csak így beleírva a motortérbe annyira nyilvánvaló volt.
 
Mindenki belepössent a medence vizébe, csak hát a trambulinról....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #151 Dátum: 2004.12.18 szombat, 18:23:00 »

Ja meg az egyik fő érve a kereskedőnek az volt, hogy CSAK 109000 km van benne. Még jó hogy itt  mondeo.hu-n kitanultam azt, hogy a km óra az amit utoljára kell nézni egy mondeon ( meg mondjuk minden használt autón)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #152 Dátum: 2004.12.18 szombat, 20:03:00 »

Ez a rohadt óratekergetés egy magyar népbetegség,németországban ezt börtönnel díjazzák.Az enyémet is 96ezerrel árulták de mikor mondtam a kereskedőnek hogy szerelő vagyok meg se merte említeni. Látszik hogy 200felett van benne ,d e jó a gép.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #153 Dátum: 2004.12.19 vasárnap, 15:59:00 »

Megnéztem az első delikvenst. Valami tip-top bt. autonepper, budaorsi ut 235.  
 
2.0 16V, nem tudom a betujelet. Egyebkent ez az
 
Ami tetszett benne: szép belső állapot, újszerű, tökéletes, használatnak semmi nyoma, leszámítva egy kis repedést a km. óra üvege jobb alsó sarkában. Ezzel kiegyezem.
 
Ami nem: ellenszenves kereskedő. Apró külső hibák.
 
Amit nem tudok eldonteni elso auto utan: nem tudom, mennyi fer bele egy hateves autonal, ennek az elejen van csunya kulcs-karcolas, a potkerek alatt kezdodo rozsdafoltok, a csomagtarto teleszkopjai altal kikoptatott helye is lathato kezdodo rozsdasodas. Az elejen es a tetejen sok kis feher potty, ahol lepattogzott a festek, gondolom kovektol. (?)
 
Nem tudom, a tobbi milyen lesz ehhez kepest, lehet, hogy 1.6 mFt-ert ez a legjobb, amit kaphatok, lehet, hogy ez a legrosszabb, mindenestre, menni most nem tudtam vele, csak beindítottam, hallgattam a motort, neztem az olaj szinet a szintjelzo palcan. Ez rendben volt, bar a betolto nyilas korul volt egy kis olajmaradvany, lehet, hogy utantoltes eredmenye, lehet, hogy nem...
 
Mindenestre meg kell neznem tobbet is. Teszek ide par kepet, amit lottem rola, hogy megmondhassatok, mit nem figyeltem meg jol es mit igen.
 






















 
Bocs a sok kepert, levettem a minoseget, hogy ne legyen tulterhelo...
 
Udvozlettel,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #154 Dátum: 2004.12.19 vasárnap, 17:46:00 »

Megnéztem az első delikvenst. Valami tip-top bt. autonepper, budaorsi ut 235.  
 
2.0 16V, nem tudom a betujelet. Egyebkent ez az
 
Ami tetszett benne: szép belső állapot, újszerű, tökéletes, használatnak semmi nyoma, leszámítva egy kis repedést a km. óra üvege jobb alsó sarkában. Ezzel kiegyezem.
 
Ami nem: ellenszenves kereskedő. Apró külső hibák.
 
Amit nem tudok eldonteni elso auto utan: nem tudom, mennyi fer bele egy hateves autonal, ennek az elejen van csunya kulcs-karcolas, a potkerek alatt kezdodo rozsdafoltok, a csomagtarto teleszkopjai altal kikoptatott helye is lathato kezdodo rozsdasodas. Az elejen es a tetejen sok kis feher potty, ahol lepattogzott a festek, gondolom kovektol. (?)
 
Nem tudom, a tobbi milyen lesz ehhez kepest, lehet, hogy 1.6 mFt-ert ez a legjobb, amit kaphatok, lehet, hogy ez a legrosszabb, mindenestre, menni most nem tudtam vele, csak beindítottam, hallgattam a motort, neztem az olaj szinet a szintjelzo palcan. Ez rendben volt, bar a betolto nyilas korul volt egy kis olajmaradvany, lehet, hogy utantoltes eredmenye, lehet, hogy nem...
 
Mindenestre meg kell neznem tobbet is. Teszek ide par kepet, amit lottem rola, hogy megmondhassatok, mit nem figyeltem meg jol es mit igen.
 






















 
Bocs a sok kepert, levettem a minoseget, hogy ne legyen tulterhelo...
 
Udvozlettel,
M.
szia.
 
1.tuti,hogy nem ennyi km van bene,mert a km oran a km szamlalok nem 1 sikban vannak.
2.rengeteget mehetett a kocsi autopályán,mert az apro köfelverödesek ezt mutatjak.
3.vmi gebasz volt a hátso ajtoval+vmi lehetet a hátuljával is mert 1,6éves kocsinak nem szabad igy rügyezni a csomi tartoban.
 
konkulzio:én hanyagolnam ezt a kocsit mert a piacon most tulkinalat van,és talalsz másikat is.de ez az én véleményem.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #155 Dátum: 2004.12.19 vasárnap, 18:03:00 »

szia.
 
1.tuti,hogy nem ennyi km van bene,mert a km oran a km szamlalok nem 1 sikban vannak.
2.rengeteget mehetett a kocsi autopályán,mert az apro köfelverödesek ezt mutatjak.
3.vmi gebasz volt a hátso ajtoval+vmi lehetet a hátuljával is mert 1,6éves kocsinak nem szabad igy rügyezni a csomi tartoban.
 
konkulzio:én hanyagolnam ezt a kocsit mert a piacon most tulkinalat van,és talalsz másikat is.de ez az én véleményem.
Szia Soma,
Köszi szépen, egyetértek! Én sem vagyok elégedett vele, csak akartam tudni, hogy vajon az én elvárásaim túlzottak-e, vagy tényleg problémák azok, melyeket így, az első autó első pillantásakor látok.
 
A km órán így látszik a buher? ez jó, tudtam, hogy érdemes lesz lefotózni! Bár az, hogy sokat mehetett autópályán, akár előny is lehet a motor szempontjából, de nem szívesen kezdeném azzal, hogy egy százast költök fényezésre... Van a rokonságomban egy 8 éves mondeo, annak nem néz ki így a pótkerék alatt...
 
Örülök, hogy ilyen sokatmondó képeket tudtam küldeni, és még egyszer bocs mindenkitől, ha kicsit eltúloztam a darabszámot, legközelebb 5-nél többet nem teszek be!
 
Üdvözlettel,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #156 Dátum: 2004.12.19 vasárnap, 18:13:00 »

Megnéztem az első delikvenst. Valami tip-top bt. autonepper, budaorsi ut 235.  
 
2.0 16V, nem tudom a betujelet. Egyebkent ez az
 
Ami tetszett benne: szép belső állapot, újszerű, tökéletes, használatnak semmi nyoma, leszámítva egy kis repedést a km. óra üvege jobb alsó sarkában. Ezzel kiegyezem.
 
Ami nem: ellenszenves kereskedő. Apró külső hibák.
 
Amit nem tudok eldonteni elso auto utan: nem tudom, mennyi fer bele egy hateves autonal, ennek az elejen van csunya kulcs-karcolas, a potkerek alatt kezdodo rozsdafoltok, a csomagtarto teleszkopjai altal kikoptatott helye is lathato kezdodo rozsdasodas. Az elejen es a tetejen sok kis feher potty, ahol lepattogzott a festek, gondolom kovektol. (?)
 
Nem tudom, a tobbi milyen lesz ehhez kepest, lehet, hogy 1.6 mFt-ert ez a legjobb, amit kaphatok, lehet, hogy ez a legrosszabb, mindenestre, menni most nem tudtam vele, csak beindítottam, hallgattam a motort, neztem az olaj szinet a szintjelzo palcan. Ez rendben volt, bar a betolto nyilas korul volt egy kis olajmaradvany, lehet, hogy utantoltes eredmenye, lehet, hogy nem...
 
Mindenestre meg kell neznem tobbet is. Teszek ide par kepet, amit lottem rola, hogy megmondhassatok, mit nem figyeltem meg jol es mit igen.
 






















 
Bocs a sok kepert, levettem a minoseget, hogy ne legyen tulterhelo...
 
Udvozlettel,
M.
Szia Moire!
Sajna Soma "sommás" megállapításai ülnek.;-(((
Ez 99 májusi az alvázszám alapján. Kiváncsi lennék, hogy a Ford számítógépe mit mondana erről a szervizkönyv bejegyzésekről. A hátsó ajtó tekeredés egy nagyobb kocra enged következtetni. A pótkerék csak nagyon rossz vezetési stilus vagy tönkrement hátsó fútómű mellett veri így szét a fészket.  
A km óra repedés, a barbár visszatekerésre utaló nyom! Az apró kövek garnadája a Német - Holland autópálya használatát vetíti elém, a környezetvédelmi útkarbantartásként leszórt érdesítőt a száguldó kocsik felkapják és a lassabban haladó képébe verik. Jómagam is így nézek ki, már komplett lámpa cserét csináltam ezért.
A jobb oldali koppás arra utal, hogy férfi is sokat ült az anyós ülésen, egy nő vigyáz a körmére és a karosszériára is ;-)))
 
Tudok egy eladó MKI automata ghiáról,igaz idősebb, a képek alapján szép és a tulaj új Mondeo-ja is meg van már. Ha érdekel, tudok képeket felrakni majd holnap, mert mára már van mit lapátolnom. (Az is digitklimás)
Ha abba egyszer beleülsz, nem is akarsz kiszállni belöle ;-)
Üdv N
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #157 Dátum: 2004.12.19 vasárnap, 20:22:00 »

Megnéztem az első delikvenst. Valami tip-top bt. autonepper, budaorsi ut 235.  
 
2.0 16V, nem tudom a betujelet. Egyebkent ez az
 
Ami tetszett benne: szép belső állapot, újszerű, tökéletes, használatnak semmi nyoma, leszámítva egy kis repedést a km. óra üvege jobb alsó sarkában. Ezzel kiegyezem.
 
Ami nem: ellenszenves kereskedő. Apró külső hibák.
 
Amit nem tudok eldonteni elso auto utan: nem tudom, mennyi fer bele egy hateves autonal, ennek az elejen van csunya kulcs-karcolas, a potkerek alatt kezdodo rozsdafoltok, a csomagtarto teleszkopjai altal kikoptatott helye is lathato kezdodo rozsdasodas. Az elejen es a tetejen sok kis feher potty, ahol lepattogzott a festek, gondolom kovektol. (?)
 
Nem tudom, a tobbi milyen lesz ehhez kepest, lehet, hogy 1.6 mFt-ert ez a legjobb, amit kaphatok, lehet, hogy ez a legrosszabb, mindenestre, menni most nem tudtam vele, csak beindítottam, hallgattam a motort, neztem az olaj szinet a szintjelzo palcan. Ez rendben volt, bar a betolto nyilas korul volt egy kis olajmaradvany, lehet, hogy utantoltes eredmenye, lehet, hogy nem...
 
Mindenestre meg kell neznem tobbet is. Teszek ide par kepet, amit lottem rola, hogy megmondhassatok, mit nem figyeltem meg jol es mit igen.
 






















 
Bocs a sok kepert, levettem a minoseget, hogy ne legyen tulterhelo...
 
Udvozlettel,
M.
Moire,
 
én is azt mondom, mint Soma, és ND, felejtős a gép.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #158 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 06:53:00 »

Szia Moire!
Sajna Soma "sommás" megállapításai ülnek.;-(((
Ez 99 májusi az alvázszám alapján. Kiváncsi lennék, hogy a Ford számítógépe mit mondana erről a szervizkönyv bejegyzésekről. A hátsó ajtó tekeredés egy nagyobb kocra enged következtetni. A pótkerék csak nagyon rossz vezetési stilus vagy tönkrement hátsó fútómű mellett veri így szét a fészket.  
A km óra repedés, a barbár visszatekerésre utaló nyom! Az apró kövek garnadája a Német - Holland autópálya használatát vetíti elém, a környezetvédelmi útkarbantartásként leszórt érdesítőt a száguldó kocsik felkapják és a lassabban haladó képébe verik. Jómagam is így nézek ki, már komplett lámpa cserét csináltam ezért.
A jobb oldali koppás arra utal, hogy férfi is sokat ült az anyós ülésen, egy nő vigyáz a körmére és a karosszériára is ;-)))
 
Tudok egy eladó MKI automata ghiáról,igaz idősebb, a képek alapján szép és a tulaj új Mondeo-ja is meg van már. Ha érdekel, tudok képeket felrakni majd holnap, mert mára már van mit lapátolnom. (Az is digitklimás)
Ha abba egyszer beleülsz, nem is akarsz kiszállni belöle ;-)
Üdv N
Nagyon köszönöm Nektek! Tudtam, hogy érdemes lesz minden apróságot lefotózni, ha én nem is tudom, mire vélni, ezek szerint jól ráéreztem, hogy ezeknek mind jelentősége van!
 
Nézzük a jó oldalát, legalább a koráról nem hazudtak, 1999-6. havit mondtak.
 
Folytatom tovább a vadászatot, mindegyikbe eggyel nagyobb fokú tapasztalat birtokában ülök bele.
 
ND! Köszönöm szépen, de én manuálisat szeretnék. Szeretek váltani! Meg hát jobban is tetszik az mkII...
 
Még egyszer nagyon köszönöm és jövök újabb képekkel, ha nem gond...
 
Üdvözlettel,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #159 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 07:39:00 »

Az Auto Ford (legalábbis a szervíz) nagyon nem megbízható cég. Tapasztaltabbak még a Váci útat is kerülik emiatt...Smiley
Nem a márkaszervízre gondoltam, az nyilván ugyanaz, mint bármelyik másik (hazug, tolvaj, bűnbanda), hanem a használtautó-kereskedésre.
 
Vagy ez náluk ugyanaz a társaság?
 
Csak azért kérdezem, mert ez volt az egyetlen hely, ahol értelmes, kedves és jóindulatúnak tűnő emberrel beszéltem, és nem egy hóttahó szólt bele a telefonba, mint az összes többi esetben. Ez utóbbiak még ahhoz sem vették a fáradtságot, illetve még ahhoz is sötétek voltak, hogy legalább valami félig hihető dolgot hazudjanak a telefonba...
Aztán persze könnyen meglehet, hogy kis hazánkban csak ennyi különbözteti meg a "hivatalos" autókereskedőt a tesó bt.-től...
 
Tisztelettel,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #160 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 11:05:00 »

Találtam egy magánszemélyt!!! Mármint egy mondit eladót! Ma megyek megnézni, majd csinálok képet!  
 
Kérdés: Hogyan lehet hitelből autót venni magánszemélytől? Keressek meg egy finanszírozó céget, vagy próbálkozzak közvetlenül a banknál? Van ilyen irányú tapasztalatotok?
 
Köszönettel:
M.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #161 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 11:30:00 »

Találtam egy magánszemélyt!!! Mármint egy mondit eladót! Ma megyek megnézni, majd csinálok képet!  
 
Kérdés: Hogyan lehet hitelből autót venni magánszemélytől? Keressek meg egy finanszírozó céget, vagy próbálkozzak közvetlenül a banknál? Van ilyen irányú tapasztalatotok?
 
Köszönettel:
M.
Én a VB lízingnél vettem fel a kölcsönt. Baromira rendesek, korrektek
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #162 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:03:00 »

Megnéztem az első delikvenst. Valami tip-top bt. autonepper, budaorsi ut 235.  
 
2.0 16V, nem tudom a betujelet. Egyebkent ez az
 
Ami tetszett benne: szép belső állapot, újszerű, tökéletes, használatnak semmi nyoma, leszámítva egy kis repedést a km. óra üvege jobb alsó sarkában. Ezzel kiegyezem.
 
Ami nem: ellenszenves kereskedő. Apró külső hibák.
 
Amit nem tudok eldonteni elso auto utan: nem tudom, mennyi fer bele egy hateves autonal, ennek az elejen van csunya kulcs-karcolas, a potkerek alatt kezdodo rozsdafoltok, a csomagtarto teleszkopjai altal kikoptatott helye is lathato kezdodo rozsdasodas. Az elejen es a tetejen sok kis feher potty, ahol lepattogzott a festek, gondolom kovektol. (?)
 
Nem tudom, a tobbi milyen lesz ehhez kepest, lehet, hogy 1.6 mFt-ert ez a legjobb, amit kaphatok, lehet, hogy ez a legrosszabb, mindenestre, menni most nem tudtam vele, csak beindítottam, hallgattam a motort, neztem az olaj szinet a szintjelzo palcan. Ez rendben volt, bar a betolto nyilas korul volt egy kis olajmaradvany, lehet, hogy utantoltes eredmenye, lehet, hogy nem...
 
Mindenestre meg kell neznem tobbet is. Teszek ide par kepet, amit lottem rola, hogy megmondhassatok, mit nem figyeltem meg jol es mit igen.
 






















 
Bocs a sok kepert, levettem a minoseget, hogy ne legyen tulterhelo...
 
Udvozlettel,
M.
SZVSZ a km-rel semmi gond. Az hogy buherálták e az nem igazán állapítható meg biztosra így a fotó alapján. Szépnek látszik a belseje, így a 156e még talán soknak is tűnik(de ilyesmi nem igen fordulhatna elő:-). Ami furcsa az az, hogy "magyarországon vásárolt" szerepel a papíron, de mostani a rendszáma!
 
Az elején lévő kőfelverődések, pedig pont azt jelzik, hogy nem autópályán, hanem közúton használták gyakrabban, mivel az autópálya a nagy forgalom miatt elég mentes az ilyesféle kavicsoktól a közúthoz képest. Fegyu barátom 1 éve fényeztette az autója elejét, és már így néz ki, pedig autópályát nem igen látott az autó! Én meg pont mostanság kaptam egy csomó aprót az építések közelében a 10-es úton!
 
Rozsdásodás? Az ajtónál megkarcolhatták vmivel, és meg is indult. Ez tuti nem törésnyom. A pótkerék alatt pedig egyértelmű, hogy a hülye bedobta a mocskos kereket, és aztán lusta volt kitörölni, majd jött a barna izé...
 
Amiért én nem venném meg az az, hogy tényleg festéssel kéne indítani a karcolások miatt, de ezért is ennyi az autó. Illetve a 156e is egy kissé sok km.
Ami mellette szól: digitklíma, kipörgés gátló, dupla lufi, és ha minden igaz, akkor ez már a fekete szelepfedeles. Nem mondom ki, hogy milyen motor van benne, mert ez már nagyon OFF Napu szerint, de már jobban megy mint a korábbiak!:-)))
 
Tisztelettel!
Ui: +a krómozott kilincs se kutya azért!:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #163 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:09:00 »

Találtam egy magánszemélyt!!! Mármint egy mondit eladót! Ma megyek megnézni, majd csinálok képet!  
 
Kérdés: Hogyan lehet hitelből autót venni magánszemélytől? Keressek meg egy finanszírozó céget, vagy próbálkozzak közvetlenül a banknál? Van ilyen irányú tapasztalatotok?
 
Köszönettel:
M.
A kereskedők is fogl. odavitt autók hitelével, de a bankokhoz is mehetsz. Én inkább a kereskedőt választottam, ahogy már írtam, mert az simlis, és elintézi neked. Ez neki is jutalék! A szerződésbe pedig nem tud belenyúlni úgy sem!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #164 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:12:00 »

SZVSZ a km-rel semmi gond. Az hogy buherálták e az nem igazán állapítható meg biztosra így a fotó alapján. Szépnek látszik a belseje, így a 156e még talán soknak is tűnik(de ilyesmi nem igen fordulhatna elő:-). Ami furcsa az az, hogy "magyarországon vásárolt" szerepel a papíron, de mostani a rendszáma!
 
Az elején lévő kőfelverődések, pedig pont azt jelzik, hogy nem autópályán, hanem közúton használták gyakrabban, mivel az autópálya a nagy forgalom miatt elég mentes az ilyesféle kavicsoktól a közúthoz képest. Fegyu barátom 1 éve fényeztette az autója elejét, és már így néz ki, pedig autópályát nem igen látott az autó! Én meg pont mostanság kaptam egy csomó aprót az építések közelében a 10-es úton!
 
Rozsdásodás? Az ajtónál megkarcolhatták vmivel, és meg is indult. Ez tuti nem törésnyom. A pótkerék alatt pedig egyértelmű, hogy a hülye bedobta a mocskos kereket, és aztán lusta volt kitörölni, majd jött a barna izé...
 
Amiért én nem venném meg az az, hogy tényleg festéssel kéne indítani a karcolások miatt, de ezért is ennyi az autó. Illetve a 156e is egy kissé sok km.
Ami mellette szól: digitklíma, kipörgés gátló, dupla lufi, és ha minden igaz, akkor ez már a fekete szelepfedeles. Nem mondom ki, hogy milyen motor van benne, mert ez már nagyon OFF Napu szerint, de már jobban megy mint a korábbiak!:-)))
 
Tisztelettel!
Ui: +a krómozott kilincs se kutya azért!:-)
Mi az a fekete szelepfedeles? Milyen motort takar? Az is a gép ellen szól, hogy üres a tankja!!! Egyébként lila vagy sötétkék?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #165 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:20:00 »

Mi az a fekete szelepfedeles? Milyen motort takar? Az is a gép ellen szól, hogy üres a tankja!!! Egyébként lila vagy sötétkék?
Focus!
Kék a haszn.auto.hu szerint!
Nekem is a tank jutott először eszembe, de már elfelejtettem leírni!:-)
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #166 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:20:00 »

Moire !
 
Látod, az sem biztos hogy mindenki ítélete azonos, de jóvolt olvasni, és ahogy ígértem én is megpróbálok hozzátenni.....
 
Asszem szerkezeti elemet érintő törése nem volt a gépnek, a többi meg nem igazán számít. Azonban az szinte biztos hogy nem jól karbantartott család kedvence, hanem inkább céges autó volt, ezért bizonyos dolgokra nem adtak, mint a karcok és egyéb ügyek.  
 
Azt gondolom nem ez a legjobb példány amit a piacon kifoghatsz, és mégegyszer mondom a felszereltsége elég jó, de nem ghia, és ha már ad pénzt valamiért az ember az lehetőség szerint legyen a legjobb.
 
Így ha tetszik dobj fel 1.5 milliót pont ennyit ér ez ma.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #167 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:22:00 »

SZVSZ a km-rel semmi gond. Az hogy buherálták e az nem igazán állapítható meg biztosra így a fotó alapján. Szépnek látszik a belseje, így a 156e még talán soknak is tűnik(de ilyesmi nem igen fordulhatna elő:-). Ami furcsa az az, hogy "magyarországon vásárolt" szerepel a papíron, de mostani a rendszáma!
 
Az elején lévő kőfelverődések, pedig pont azt jelzik, hogy nem autópályán, hanem közúton használták gyakrabban, mivel az autópálya a nagy forgalom miatt elég mentes az ilyesféle kavicsoktól a közúthoz képest. Fegyu barátom 1 éve fényeztette az autója elejét, és már így néz ki, pedig autópályát nem igen látott az autó! Én meg pont mostanság kaptam egy csomó aprót az építések közelében a 10-es úton!
 
Rozsdásodás? Az ajtónál megkarcolhatták vmivel, és meg is indult. Ez tuti nem törésnyom. A pótkerék alatt pedig egyértelmű, hogy a hülye bedobta a mocskos kereket, és aztán lusta volt kitörölni, majd jött a barna izé...
 
Amiért én nem venném meg az az, hogy tényleg festéssel kéne indítani a karcolások miatt, de ezért is ennyi az autó. Illetve a 156e is egy kissé sok km.
Ami mellette szól: digitklíma, kipörgés gátló, dupla lufi, és ha minden igaz, akkor ez már a fekete szelepfedeles. Nem mondom ki, hogy milyen motor van benne, mert ez már nagyon OFF Napu szerint, de már jobban megy mint a korábbiak!:-)))
 
Tisztelettel!
Ui: +a krómozott kilincs se kutya azért!:-)
Szia Joe!
Magyarországon vásárolt - hát persze, mióta is osztogatják az eu-s táblákat? Nyár eleje? Akkor volt mo-n vásárolva;-))) Bár a nepper kintről hozhatta be;-))) Hallottam itt már hamis törzskönyvről.
 
Az apró "kavicsban" erősen érintett vagyok és én ezt a magyarázatot kaptam anno, olyantól aki tudja mit mond. Logikus is volt számomra, Nekem a ködlámpáim még mindig ilyen homokfúvottak, gyertya helyett jók is ;-(
 
Az ajtó meg beleér a kaszniba és riszi-roszi megy a reszelde. Ezt gyárilag nem így rakták össze, vagy új az ajó, vagy a karosszéria mozdult be. Vagy csak szeretik egymást ;-))) A pótkeréknél a sár nem így karcolja fel a festést. Még a közepén is rozsdásodik ahol a lefogató lemeze van.
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #168 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:30:00 »

Azért vitassuk a dolgokat tovább!:-)))))
 
"Az apró "kavicsban" erősen érintett vagyok és én ezt a magyarázatot kaptam anno, olyantól aki tudja mit mond."
Az apróbb kavicsok, amiket az autó felver, az nem érdesít, hanem csúszik. Tehát ez nem logikus!
 
Ha az az ajtó beleéréséből adódik (ami nem kizárt), akkor miért nem ér bele máshol is, és hogyan lehet lecsukni? Illetve, ott nem egy szivacs, vagy gumiszerű izé van közel a kasznihoz?
 
 
Tisztelettel!
Ui: Hát most rendesen kielemezzük ezt a járgányt!:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #169 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 14:41:00 »

Szia Joe!
Magyarországon vásárolt - hát persze, mióta is osztogatják az eu-s táblákat? Nyár eleje? Akkor volt mo-n vásárolva;-))) Bár a nepper kintről hozhatta be;-))) Hallottam itt már hamis törzskönyvről.
 
Az apró "kavicsban" erősen érintett vagyok és én ezt a magyarázatot kaptam anno, olyantól aki tudja mit mond. Logikus is volt számomra, Nekem a ködlámpáim még mindig ilyen homokfúvottak, gyertya helyett jók is ;-(
 
Az ajtó meg beleér a kaszniba és riszi-roszi megy a reszelde. Ezt gyárilag nem így rakták össze, vagy új az ajó, vagy a karosszéria mozdult be. Vagy csak szeretik egymást ;-))) A pótkeréknél a sár nem így karcolja fel a festést. Még a közepén is rozsdásodik ahol a lefogató lemeze van.
Üdv ND
Helló Helló Helló !!!!!!!!!
 
ND nem szoktál ennyire morcos lenni, ne tedd.
 
Mér ne lehetne valaki EU fan és lecserélteti a rndszámot, vagy egyszerűen elveszti, lelopják. Ugye tudod hogy csak 1x lehet 1 táblát cserélni, újragyártatni, ha 2x tűnik el akkor ugrik az új renccám....
 
Ennyi Smiley)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #170 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 18:24:00 »

Sziasztok!
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
Örülök, hogy mindenki pörög, én sem voltam rest, és megnéztem még egyet. Sajnos a bedugult pesti oldal miatt majdnem teljesen sötét lett, mire odaéertem, de így is megérte. Magánszemély az eladó, mint említettem, és éppen az a típus, aki az előző nem volt: fiatal családapa, aki nagyon vigyázott rá. Egy évesen vette, 18ezer km-rel, azóta egy darab akksit kellett cserélni. Rendszeresen szervízelteti, és az a típus, akinek az ember el is hiszi ezt. Ammenyire lámpánál látszott, tökéletes a kocsi, sehol egyetlen karcolás sincs. 96ezer van benne, és nekem nagyon-nagyon tetszik. Egyébként 1.8 benzines, digit. klíma, ABS, alufelni + 4 nyárigumi alufelnin!, CD játszós a gép. Biztos lehetne benne több extra, nem is nagyon figyeltem. 1.65 mHuf, szerintem korrekt ár.
 
Készítettem pár képet, bár a sötét (és a sietség)miatt nem színhelyesek, illetve a manuál focus miatt néha életlenek, de azért valami talán látszik rajtuk.
 
A motortér. Látszik, hogy nincs a kedvemért kipucolva, poros, de mindenhol száraz:

 
Kilométeróra. Nincsenek ugyan egy vonalban a számok, de nem hiszem, hogy tekergették volna:

 
Belső tér. Tekintsünk el a kormányvédőtől...Smiley

 
A csomagtartó. Nem volt most értelme kipakolni:

 
A jobb oldala. A látszat ellenére az autó sötétzöld:

 
Hátsó ajtó:

 
Alvázszám:

 
Hát ennyi. És köszönöm a figyelmet és a figyelmességeteket!!!
 
Üdv,
Optimista
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #171 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 18:27:00 »

Bocs,
Szoval a csomagtarto, nem mintha sokat szamitana ez a fele...Smiley))
Lezsiroztam, visszuk egyutt a szerelomhoz, aki megnezi, aztan hajra!
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #172 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 19:35:00 »

Azért vitassuk a dolgokat tovább!:-)))))
 
"Az apró "kavicsban" erősen érintett vagyok és én ezt a magyarázatot kaptam anno, olyantól aki tudja mit mond."
Az apróbb kavicsok, amiket az autó felver, az nem érdesít, hanem csúszik. Tehát ez nem logikus!
 
Ha az az ajtó beleéréséből adódik (ami nem kizárt), akkor miért nem ér bele máshol is, és hogyan lehet lecsukni? Illetve, ott nem egy szivacs, vagy gumiszerű izé van közel a kasznihoz?
 
 
Tisztelettel!
Ui: Hát most rendesen kielemezzük ezt a járgányt!:-)
Szia Joe!
A kavics azért volt idézőjelben, mert nem kavics, valamilyen eljárással őrlik, amitől ne nevess környezetbarát lesz, mert pár hét alatt eltünik az utról, lesodorja a menetszél. De viszont ez belepréselődve a téligumi finom recéjébe, onnét egyszer csak kifasználva mindenféle centri petális/fugális erőt megcélozza a másik autóelejét. És az a valami szál mint a győzelmi zászló. Lásd szélvédő cserém is ebből fakadt, ezer apró beütés, nem is láttad, még mosott üvegnél sem, de ha a nap szemből rásütött, ki kellett ülnöm a visszapillantóra, mert az ablakon nem lehetett kilátni, a szó szoros értelmében, annyira beterítette a fény, gyönyörűen csillogott, de egy hegyi kanyarba életveszélyes volt.
 
A kaszni és az ajtó pereme ér össze, a gumi lentebb van pár cm-rel és 90 fokkal el van tolva a támadás pontja. Ha egyik oldalom beér a kaszni, akkor az ellentétes oldalon nagyobb a hézag. Nem arról van szó, hogy nagyobb kabátot kapott és a térdét koptatja ;-)))
Uff ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #173 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 20:22:00 »

Helló Helló Helló !!!!!!!!!
 
ND nem szoktál ennyire morcos lenni, ne tedd.
 
Mér ne lehetne valaki EU fan és lecserélteti a rndszámot, vagy egyszerűen elveszti, lelopják. Ugye tudod hogy csak 1x lehet 1 táblát cserélni, újragyártatni, ha 2x tűnik el akkor ugrik az új renccám....
 
Ennyi Smiley)
Szia Peppin!
Hol voltam morcos? Volt egy véleményem egy objektív valamiről, történetesen Joe szerint a véleményem nem állja meg a helyét. Erre most írtam még egyet, de nem Joe meggyőzése a cél, csak az álláspontomat fejtettem ki érthetőbben. Nincs tétje a dolognak, nem kell hogy Joe azt mondja igazam van. Mindig szürke minden, nem fekete vagy fehér.
 
Azért is írtam, mert ettől az esettől függetlenül többször előfordult az, hogy úgy nézett ki mintha annak lenne igaza aki hangosabban kiabál vagy utolsónak szól. Pedig a másik csak ráhagyta, mert van ugye a mondás, hogy az a hülye, aki leáll a hülyével vitatkozni. (Hangsúlyozom Joe-val való vitánk nem kapcsolódik ehhez.)  
 
De amikor megpróbáltam leszűrni egy-egy topikot, hogy az utókor és az újszülöttek számára hozzáférhetővé tegyem, felfigyeltem erre a fenti jelenségre. Az ilyen példákból egy új Mondeos téves információkhoz jut. Mit lát Ő? Itt valaki mondott valamit és mindenki jóváhagyta azt, tehát lehet benne valami. Hát találkoztam pár hülyeséggel így, aztán ez irányú mazsolázásomat annyira beszüntettem, hogy még a honlapomon az erre a célra fenntartott helyet/linket is töröltem ;-(((( Én sajnálom legjobban. Múltkor már kifakadtam, hogy a „jópofi beszólások” elnyomják a műszaki tartalmat, 2/3  - 1/3 arány rémisztő nem? Akkor is hangsúlyoztam, hogy nem a humor és a magas labdák leütése ellen vagyok.
 
Kialakítottam magamban egy rendszert Saumur kollega óta ( Ő volt eddig a legnehezebb esetem itt), egy „gitt rágás”-hoz max három hozzászólás részemről, utána uff-olok. Magyarán nem akarok senkit sem meggyőzni igazamról, miért hinné el nekem ha elmondom neki negyedszer? A második általában a félreértések tisztázása szokott lenni, amikor elbeszélünk egymás mellett. A harmadikban pontosítok megpróbálom más oldalról megvilágítani véleményen és uff-olok ;-)))) Nem mindig az utolsó hozzászólónak van igaza, csak a másiknak jobb dolga akadt.
 
Vissza a témához: Aki ennyire EU fan, hogy - mint mondtad - vett egy EU-s rendszámot, az esetleg nem válna meg a Mondeotól rá félévre. Te sem költenél egy hiába való rendszámra, ha fél év múlva el akarod adni a kocsit és nem te élveznéd a birtoklási örömöt. Persze jöhet sok kényszerítő körülmény is az eladást kiváltandó. De inkább arra gondolnék, hogy nagy beteg lett és a kezelési költségeket mással akarja fizetettni ;-)) A forgalmiban benne lenne a bejegyzés az előző rendszámról. Szóval nem kerek ez az erdő ;-)))
 
Kicsit sokat írtam, de talán elfér. Tudod milyen sokan vannak akik, benéznek olvasnak a fórumon, de nem szólnak bele? Vajon miért nem merik közkincsé tenni gondolataikat, tapasztalataikat?
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #174 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 20:58:00 »

Sziasztok!
Köszönöm szépen a hozzászólásokat!
Örülök, hogy mindenki pörög, én sem voltam rest, és megnéztem még egyet. Sajnos a bedugult pesti oldal miatt majdnem teljesen sötét lett, mire odaéertem, de így is megérte. Magánszemély az eladó, mint említettem, és éppen az a típus, aki az előző nem volt: fiatal családapa, aki nagyon vigyázott rá. Egy évesen vette, 18ezer km-rel, azóta egy darab akksit kellett cserélni. Rendszeresen szervízelteti, és az a típus, akinek az ember el is hiszi ezt. Ammenyire lámpánál látszott, tökéletes a kocsi, sehol egyetlen karcolás sincs. 96ezer van benne, és nekem nagyon-nagyon tetszik. Egyébként 1.8 benzines, digit. klíma, ABS, alufelni + 4 nyárigumi alufelnin!, CD játszós a gép. Biztos lehetne benne több extra, nem is nagyon figyeltem. 1.65 mHuf, szerintem korrekt ár.
 
Készítettem pár képet, bár a sötét (és a sietség)miatt nem színhelyesek, illetve a manuál focus miatt néha életlenek, de azért valami talán látszik rajtuk.
 
A motortér. Látszik, hogy nincs a kedvemért kipucolva, poros, de mindenhol száraz:

 
Kilométeróra. Nincsenek ugyan egy vonalban a számok, de nem hiszem, hogy tekergették volna:

 
Belső tér. Tekintsünk el a kormányvédőtől...Smiley

 
A csomagtartó. Nem volt most értelme kipakolni:

 
A jobb oldala. A látszat ellenére az autó sötétzöld:

 
Hátsó ajtó:

 
Alvázszám:

 
Hát ennyi. És köszönöm a figyelmet és a figyelmességeteket!!!
 
Üdv,
Optimista
Szia Moire!
Ha nem tekerték a kilométerórát, akkor az óra jobb oldalán kivül lévő ragasztott papír tökéletesen és eredeti ragasztóval ragad mindkét oldalra. Ilyet még nem láttam eddig, pedig minegyik így kezdte. ;-)))
Szóval ez a Te Mondeod. Miért mondom? Mert hinni akarsz benne/neki, ez már tulajdonosi attitüd ;-))) A képeket meg ne rakd fel, mert akkor a végén mindenről lebeszélünk ;-))) Amelyik kocsi bibi nélkülinek látszik, ott van a legnagyobb bibi ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #175 Dátum: 2004.12.20 hétfő, 21:40:00 »

Szia Moire.
 
igaza van ND-nek:Amelyik kocsi bibi nélkülinek látszik, ott van a legnagyobb bibi ;-)))
ha szerelö barátod is jonak találja verdat akkor hajra.
itt mindeki csak gratulálni fog neked a szerzeményedhez,senki sem fog utolag mondani olyanokat,hogy:"én láttam,laposabb volt a jobb hátso kereke,és akkor már biztos,hogy sz@r a kocsi.ha meg vmi gebasz lesz vele(de ne legyen soha)akkor itt vki biztos,hogy tud segiteni
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #176 Dátum: 2004.12.21 kedd, 01:00:00 »

Szia Moire.
 
igaza van ND-nek:Amelyik kocsi bibi nélkülinek látszik, ott van a legnagyobb bibi ;-)))
ha szerelö barátod is jonak találja verdat akkor hajra.
itt mindeki csak gratulálni fog neked a szerzeményedhez,senki sem fog utolag mondani olyanokat,hogy:"én láttam,laposabb volt a jobb hátso kereke,és akkor már biztos,hogy sz@r a kocsi.ha meg vmi gebasz lesz vele(de ne legyen soha)akkor itt vki biztos,hogy tud segiteni
ND
 
Nem mondok semmit, csak azt hogy nyugodtan kezd el megváltani a világot körülötted. Én is ezt szoktam úgyhogy  
 
Uff.
 
Moire
 
Igaz az hogy csak mindenről lebeszélnénk, de ez a gép ilyen távolságról tényleg nem rossz.
Ellene szól a gondos tulajnak, hogy aki képes minden nap azt a kormányvédőt  mefogni az furcsa egy szerzet, de te tudod.
 
Nekem csak annyi tünt fel hogy a gép nagyon alap a digitklímán kívül, ezért nekem nem jön be.  Az előző egy kicsit jobban fel volt szerelve, pl. kipörgésgátló. Viszont magam ebben a tekintetben maximalista vagyok így nem ér a szavazatom, de abban biztos vagyok, hogy  
1 fogsz még jobbat is találni, karácsony után.
2) A tulaj ha nem veszed meg nem fogja se holnap, se 2 hét múlva eladni.....
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #177 Dátum: 2004.12.21 kedd, 02:40:00 »

Szia Moire!
Ha nem tekerték a kilométerórát, akkor az óra jobb oldalán kivül lévő ragasztott papír tökéletesen és eredeti ragasztóval ragad mindkét oldalra. Ilyet még nem láttam eddig, pedig minegyik így kezdte. ;-)))
Szóval ez a Te Mondeod. Miért mondom? Mert hinni akarsz benne/neki, ez már tulajdonosi attitüd ;-))) A képeket meg ne rakd fel, mert akkor a végén mindenről lebeszélünk ;-))) Amelyik kocsi bibi nélkülinek látszik, ott van a legnagyobb bibi ;-)))
Üdv ND
Kedves ND!
Nagyon jól látod a dolgot, én hinni akarok benne! Ez valóban potenciális tulajdonosi attitűd. Éppen azért írok ide, hogy nálam tapasztaltabbak lebeszéljenek róla. Ha nem tudnak, megvan az autóm! Smiley))
Ezt a ragasztott papír dolgot nem egészen értem, légyszi fejtsd ki nekem kicsit bővebben!
 
ND, Soma!
Ha így, első ránézésre az a gép legnagyobb hibája, hogy minden rendben van, akkor azért az nekem elég jó kiindulópontnak tűnik...Smiley))
 
Peppin!
Köszönöm, nekem is jónak tűnik. (Leszámítva a kormányvédőt:)))) Lehet, hogy furcsa egy szerzet, de én úgy láttam, hogy ez a furcsasága az autónak csak hasznára lehet. Ha azért tette rá ezt a rondaságot, hogy védje az autóját, az nem rossz hozzállás és bíztató kezelési szokásokra enged következtetni. Márpedig nem hinném, hogy a keze csúszna a jó kis mondi kormányán...Smiley))
 
Nekem annyira nem létfontosságúak ezek az extrák.
Ha az autó szép és jó, kényelmes, klímás, stb. már szívesen megveszem és imádom. Ha van még benne plusz extra az persze nagyon jó, de ha nincs, akkor ezért nem fogok otthagyni egy egyébként, más szempontból meg kimagaslóan jó verdát. (Amennyiben megérzéseim nem csalnak.)
 
Amúgy meg egyébként sem holnap fogom megvenni, hanem legalább 2 hét múlva, a szerelő legkorábban 5-én tudja megnézni, addig meg amúgy is gyűjtenem kell a kezdőrészletre! Smiley))  
 
A pasas megígérte, hogy nem adja el másnak addig, úgyhogy nyugodt vagyok.
 
Soma, köszönöm szépen a bizalmat és a segítséget!
 
Mindenkinek a hozzászólásokat, és nem ám összekapni itt, mert aztán a végén még én fogom magam sz.rul érezni, hogy olyan témát dobtam be, amin aztán összekapnak a tagok...Smiley
 
Jó éjszakát!
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #178 Dátum: 2004.12.21 kedd, 07:07:00 »

Kedves ND!
Nagyon jól látod a dolgot, én hinni akarok benne! Ez valóban potenciális tulajdonosi attitűd. Éppen azért írok ide, hogy nálam tapasztaltabbak lebeszéljenek róla. Ha nem tudnak, megvan az autóm! Smiley))
Ezt a ragasztott papír dolgot nem egészen értem, légyszi fejtsd ki nekem kicsit bővebben!
 
ND, Soma!
Ha így, első ránézésre az a gép legnagyobb hibája, hogy minden rendben van, akkor azért az nekem elég jó kiindulópontnak tűnik...Smiley))
 
Peppin!
Köszönöm, nekem is jónak tűnik. (Leszámítva a kormányvédőt:)))) Lehet, hogy furcsa egy szerzet, de én úgy láttam, hogy ez a furcsasága az autónak csak hasznára lehet. Ha azért tette rá ezt a rondaságot, hogy védje az autóját, az nem rossz hozzállás és bíztató kezelési szokásokra enged következtetni. Márpedig nem hinném, hogy a keze csúszna a jó kis mondi kormányán...Smiley))
 
Nekem annyira nem létfontosságúak ezek az extrák.
Ha az autó szép és jó, kényelmes, klímás, stb. már szívesen megveszem és imádom. Ha van még benne plusz extra az persze nagyon jó, de ha nincs, akkor ezért nem fogok otthagyni egy egyébként, más szempontból meg kimagaslóan jó verdát. (Amennyiben megérzéseim nem csalnak.)
 
Amúgy meg egyébként sem holnap fogom megvenni, hanem legalább 2 hét múlva, a szerelő legkorábban 5-én tudja megnézni, addig meg amúgy is gyűjtenem kell a kezdőrészletre! Smiley))  
 
A pasas megígérte, hogy nem adja el másnak addig, úgyhogy nyugodt vagyok.
 
Soma, köszönöm szépen a bizalmat és a segítséget!
 
Mindenkinek a hozzászólásokat, és nem ám összekapni itt, mert aztán a végén még én fogom magam sz.rul érezni, hogy olyan témát dobtam be, amin aztán összekapnak a tagok...Smiley
 
Jó éjszakát!
Moire
Szia Moire!
A kilométeróra plexi előlapjajának fekete kerete és a fehér ház öt pattenttal találkozik. Beépítve, a jobb függőleges oldalán van egy hitelesítő bélyeg kb 5x7 cm-es ragasztott papírka adatokkal( gyártási idő, vonalkod,stb). Ha ez sértetlen, akkor még nem szedték szét az órát. Persze van profi,aki szétszedés után más ragasztóval visszaragasztja, de ha valaki tudja, hogymilyen jeleket keres az ugyis tudja, hogy ezt már buherálták. Ezt tíz csavar bontá
sával lehet megnézni és aki ezt lebontja annak komoly szándéka van.
 
DCT vizsgálatról hallottál? Számítógépes padon kielemzik a kocsit. Keressél rá a neten.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #179 Dátum: 2004.12.21 kedd, 08:10:00 »

Szia Moire!
A kilométeróra plexi előlapjajának fekete kerete és a fehér ház öt pattenttal találkozik. Beépítve, a jobb függőleges oldalán van egy hitelesítő bélyeg kb 5x7 cm-es ragasztott papírka adatokkal( gyártási idő, vonalkod,stb). Ha ez sértetlen, akkor még nem szedték szét az órát. Persze van profi,aki szétszedés után más ragasztóval visszaragasztja, de ha valaki tudja, hogymilyen jeleket keres az ugyis tudja, hogy ezt már buherálták. Ezt tíz csavar bontá
sával lehet megnézni és aki ezt lebontja annak komoly szándéka van.
 
DCT vizsgálatról hallottál? Számítógépes padon kielemzik a kocsit. Keressél rá a neten.
Üdv ND
Igen, hallottam róla, majd megnézem, mennyibe kerül, de van egy olyan érzésem, hogy - ha a szerelőm is egyetért - ezzel nem lesz gond. (ld. tulajdonosi attitűd! Smiley)))
 
De ez papír/ragasztás ezen a képen nem látszik! Majd megnézem közelről. Egyébként, ha az auto rendben lesz, ugyis megveszem....Smiley))
 
Köszönettel,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #180 Dátum: 2004.12.21 kedd, 09:20:00 »

Kedves ND!
Nagyon jól látod a dolgot, én hinni akarok benne! Ez valóban potenciális tulajdonosi attitűd. Éppen azért írok ide, hogy nálam tapasztaltabbak lebeszéljenek róla. Ha nem tudnak, megvan az autóm! Smiley))
Ezt a ragasztott papír dolgot nem egészen értem, légyszi fejtsd ki nekem kicsit bővebben!
 
ND, Soma!
Ha így, első ránézésre az a gép legnagyobb hibája, hogy minden rendben van, akkor azért az nekem elég jó kiindulópontnak tűnik...Smiley))
 
Peppin!
Köszönöm, nekem is jónak tűnik. (Leszámítva a kormányvédőt:)))) Lehet, hogy furcsa egy szerzet, de én úgy láttam, hogy ez a furcsasága az autónak csak hasznára lehet. Ha azért tette rá ezt a rondaságot, hogy védje az autóját, az nem rossz hozzállás és bíztató kezelési szokásokra enged következtetni. Márpedig nem hinném, hogy a keze csúszna a jó kis mondi kormányán...Smiley))
 
Nekem annyira nem létfontosságúak ezek az extrák.
Ha az autó szép és jó, kényelmes, klímás, stb. már szívesen megveszem és imádom. Ha van még benne plusz extra az persze nagyon jó, de ha nincs, akkor ezért nem fogok otthagyni egy egyébként, más szempontból meg kimagaslóan jó verdát. (Amennyiben megérzéseim nem csalnak.)
 
Amúgy meg egyébként sem holnap fogom megvenni, hanem legalább 2 hét múlva, a szerelő legkorábban 5-én tudja megnézni, addig meg amúgy is gyűjtenem kell a kezdőrészletre! Smiley))  
 
A pasas megígérte, hogy nem adja el másnak addig, úgyhogy nyugodt vagyok.
 
Soma, köszönöm szépen a bizalmat és a segítséget!
 
Mindenkinek a hozzászólásokat, és nem ám összekapni itt, mert aztán a végén még én fogom magam sz.rul érezni, hogy olyan témát dobtam be, amin aztán összekapnak a tagok...Smiley
 
Jó éjszakát!
Moire
"A pasas megígérte, hogy nem adja el másnak addig, úgyhogy nyugodt vagyok."Hááááát,ilyen csak a mesében van.Gondolod,hogyha most karácsony előtt valaki odamegy, kp-val fizet,akkor azt mondja neki,hogy nem adja el,mert valaki már megnézte és lehet,hogy megveszi.Ez ugye bárhogy nézzük,de elég irreális.Tudod,a pénz beszél ...... Amíg nincs az autó lefoglalózva,vagy nem adtál valamennyi előleget,addig simán eladhatja másnak.Ha neked annyira fontos ez a kocsi,akkor sürgesd meg a szerelődet,mondjon rá egy áment,és legalább adj oda 10%-ot a kocsi vételárából.Legalább te is nyugodtan alszol.Mert ha közben elviszik az autót,akkor a fejed vered a falba.Én 3 hónapig kerestem a mondeómat,de amikor megláttam a hirdetést,beszéltem 5 percet az eladóval,azonnal éreztem,hogy ez a kocsi kell nekem.Ha ezt a belső késztetést te is érzed,akkor hajrá,ne habozz!!!
 
Ui:a teljes képhez hozzátartozik,hogy a következő 2 hétben senkinek sem kell ez a kocsi,vagy ha megveszik,akkor találnál jobbat is,de hát ilyen az élet!A döntés a tiéd!Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #181 Dátum: 2004.12.21 kedd, 10:30:00 »

"A pasas megígérte, hogy nem adja el másnak addig, úgyhogy nyugodt vagyok."Hááááát,ilyen csak a mesében van.Gondolod,hogyha most karácsony előtt valaki odamegy, kp-val fizet,akkor azt mondja neki,hogy nem adja el,mert valaki már megnézte és lehet,hogy megveszi.Ez ugye bárhogy nézzük,de elég irreális.Tudod,a pénz beszél ...... Amíg nincs az autó lefoglalózva,vagy nem adtál valamennyi előleget,addig simán eladhatja másnak.Ha neked annyira fontos ez a kocsi,akkor sürgesd meg a szerelődet,mondjon rá egy áment,és legalább adj oda 10%-ot a kocsi vételárából.Legalább te is nyugodtan alszol.Mert ha közben elviszik az autót,akkor a fejed vered a falba.Én 3 hónapig kerestem a mondeómat,de amikor megláttam a hirdetést,beszéltem 5 percet az eladóval,azonnal éreztem,hogy ez a kocsi kell nekem.Ha ezt a belső késztetést te is érzed,akkor hajrá,ne habozz!!!
 
Ui:a teljes képhez hozzátartozik,hogy a következő 2 hétben senkinek sem kell ez a kocsi,vagy ha megveszik,akkor találnál jobbat is,de hát ilyen az élet!A döntés a tiéd!Üdv.Zsoel.
Kedves Zsoel,
Igen, én is éppen ezt a belső késztetést érzem, s belátom, ha Te mesélnéd ezt nekem, én is ugyanezt válaszolnám.
De ezzel együtt a válaszom igen, gondolom, hogy azt mondaná, van egy másik jelentkező, várja meg, és kiderül.
 
Ez is a bizalomjáték része. Én azzal kezdtem, hogy lefoglalózom, de ő nem tartott rá igényt!
Azt mondta, hogy nem kell, mert ő a szavát adja. Neki egyáltalán nem sürgős, sőt, eredetileg tavasz előtt nem is akarta eladni. Namost, ha ő nem akarja, hogy lefoglalózzam, megígéri, hogy megtartja nekem, és ezek után eladja, akkor egyáltalán nem fogom bánni, mert az azt jelenti, hogy félreismertem, és egyéb dolgokban szintén megkérdőjelezhetőek az állításai. De én nem hiszek ebben. Azt gondolom, a csóka ilyen szempontból éppen olyan, mint én. Ezért tetszik az autója is. (Bár azért még világosban is megnézem, mielőtt ódákat zengenék!)
 
Ha tévedek, az derüljön ki még az autóvásárlás előtt.
 
Köszönöm a tanácsot!
Üdv,
Moire
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #182 Dátum: 2004.12.21 kedd, 11:13:00 »

Kedves Zsoel,
Igen, én is éppen ezt a belső késztetést érzem, s belátom, ha Te mesélnéd ezt nekem, én is ugyanezt válaszolnám.
De ezzel együtt a válaszom igen, gondolom, hogy azt mondaná, van egy másik jelentkező, várja meg, és kiderül.
 
Ez is a bizalomjáték része. Én azzal kezdtem, hogy lefoglalózom, de ő nem tartott rá igényt!
Azt mondta, hogy nem kell, mert ő a szavát adja. Neki egyáltalán nem sürgős, sőt, eredetileg tavasz előtt nem is akarta eladni. Namost, ha ő nem akarja, hogy lefoglalózzam, megígéri, hogy megtartja nekem, és ezek után eladja, akkor egyáltalán nem fogom bánni, mert az azt jelenti, hogy félreismertem, és egyéb dolgokban szintén megkérdőjelezhetőek az állításai. De én nem hiszek ebben. Azt gondolom, a csóka ilyen szempontból éppen olyan, mint én. Ezért tetszik az autója is. (Bár azért még világosban is megnézem, mielőtt ódákat zengenék!)
 
Ha tévedek, az derüljön ki még az autóvásárlás előtt.
 
Köszönöm a tanácsot!
Üdv,
Moire
Moire, bocsi, de nem feleséget keresel, nem akarsz a pasival összeköltözni, hanem az autóját akarod (vagy nem) megvenni. Hogy igazat mond-e, vagy nem, a válasz: általában nem. Csak olyat fog mondani, ami neked tetszik, a rosszat csak annyit fog elmondani, hogy ezzel is a szavahihetőségét emelje, azaz csak apróságokat. Ha nem akarja elfogadni a foglalót, akkor lehet, hogy többen is ácsingóznak a gépre. A biznisz akkor tekinthető komolynak, ha odaadtad a foglalót. De ki is próbálhatod. Miután megígérte, hogy nem adja másnak, hivasd fel az egyik cimboráddal, lehetőleg ne tiltassa le a számát, hogy a bizalom megvan, és kérdezze meg, megvan-e még a gép. Nem hinném, hogy azt fogja mondani, hogy elkelt, a moire megvette. Szóval szerintem ne bízz meg senkiben (bennem végképp ne), gyanakodj, és ha OK, foglalózz és fizess. Méghogy nem is akarta eladni. Hogy ne alkudj sokat. Ha most nem adja el, akkor tavaszig nem is tudja.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #183 Dátum: 2004.12.21 kedd, 14:44:00 »

Moire, bocsi, de nem feleséget keresel, nem akarsz a pasival összeköltözni, hanem az autóját akarod (vagy nem) megvenni. Hogy igazat mond-e, vagy nem, a válasz: általában nem. Csak olyat fog mondani, ami neked tetszik, a rosszat csak annyit fog elmondani, hogy ezzel is a szavahihetőségét emelje, azaz csak apróságokat. Ha nem akarja elfogadni a foglalót, akkor lehet, hogy többen is ácsingóznak a gépre. A biznisz akkor tekinthető komolynak, ha odaadtad a foglalót. De ki is próbálhatod. Miután megígérte, hogy nem adja másnak, hivasd fel az egyik cimboráddal, lehetőleg ne tiltassa le a számát, hogy a bizalom megvan, és kérdezze meg, megvan-e még a gép. Nem hinném, hogy azt fogja mondani, hogy elkelt, a moire megvette. Szóval szerintem ne bízz meg senkiben (bennem végképp ne), gyanakodj, és ha OK, foglalózz és fizess. Méghogy nem is akarta eladni. Hogy ne alkudj sokat. Ha most nem adja el, akkor tavaszig nem is tudja.
Ez így van, feleség már van, meg hát neki is, úgyhogy kénytelen vagyok beérni az autójával...Smiley))
 
Igazad van, ilyen esetben, mint autóvásárlás gyanakvónak kell lenni, de hát én már csak ilyen naiv vagyok. Nem akarok ellenőrizgetni.
 
Azért holnap még egyszer megnézem a gépet, csak, hogy érezze, komoly a szándékom, és rákérdezek a foglalóra, de tudom, hogy nem fogja elfogadni. Most mit csináljak, erőltessem rá?
 
Köszönettel,
Moire.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #184 Dátum: 2004.12.21 kedd, 15:12:00 »

Ez így van, feleség már van, meg hát neki is, úgyhogy kénytelen vagyok beérni az autójával...Smiley))
 
Igazad van, ilyen esetben, mint autóvásárlás gyanakvónak kell lenni, de hát én már csak ilyen naiv vagyok. Nem akarok ellenőrizgetni.
 
Azért holnap még egyszer megnézem a gépet, csak, hogy érezze, komoly a szándékom, és rákérdezek a foglalóra, de tudom, hogy nem fogja elfogadni. Most mit csináljak, erőltessem rá?
 
Köszönettel,
Moire.
Úgy látszik,hogy ez az autótulaj még nem élte azt meg,amit például Curtis,hogy hónapokig árulja kocsiját,mégsem veszik meg,legyen az bármilyen jó állapotban.Én az előző kocsimat 2 hónapig hirdettem,mire elvitték,és még akkor is ugy gondoltam,hogy az új tulaj járt jobban,mert én nagyon karbantartom a kocsijaimat.Már tűkön ültem,és addigra már bemetszettem a mondeót is,igy pont jókor vitték el a kocsit.Mondjuk ha most megnyerném az ötös lottót,akkor engem se érdekelne,hogy mikor veszik meg és mennyiért a jelenlegi mondit.De hát erre nagyon kevés az esély.Ja,lehetséges,hogy te a kubai vizeken hajózó Szemerédi András megbizottjától veszel kocsit?-:)))
 
Csak vicc volt,a nehéz döntés előtti hangulatodat próbálom igy ismeretlenül is feldobni.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #185 Dátum: 2004.12.21 kedd, 17:36:00 »

Kedves Zsoel
Köszönöm, sikerül is feldobnod!
Meg a többieknek is, azért írok ide hetet-havat én is!
Azért ne gondold, hogy hülyére izgulom magam emiatt, csak megvan bennem az egeszseges feszultseg, hogy ne egy rakas romhalmaz utan fizessek havi 50 rongyot 4 even at...Smiley))
 
Megprobalom holnap delelott meg egyszer megnezni, csinalok rendes kepeket is, s akkor felteszem ide!
 
Angel, ez a VB lizing hol van helyileg? Nincs honlapjuk?
 
Koszi es udv,
Moire
Udv,
M.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #186 Dátum: 2004.12.21 kedd, 17:39:00 »

Ez így van, feleség már van, meg hát neki is, úgyhogy kénytelen vagyok beérni az autójával...Smiley))
 
Igazad van, ilyen esetben, mint autóvásárlás gyanakvónak kell lenni, de hát én már csak ilyen naiv vagyok. Nem akarok ellenőrizgetni.
 
Azért holnap még egyszer megnézem a gépet, csak, hogy érezze, komoly a szándékom, és rákérdezek a foglalóra, de tudom, hogy nem fogja elfogadni. Most mit csináljak, erőltessem rá?
 
Köszönettel,
Moire.
Moire,
 
így van, erőltesd rá a foglalót, ha nem akarja valami gond van! Wink
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #187 Dátum: 2004.12.21 kedd, 18:02:00 »

Moire,
 
így van, erőltesd rá a foglalót, ha nem akarja valami gond van! Wink
Lehet, hogy rá tudnám erőltetni, de akkor ő hihetné, hogy valami gond van, mit erőszakoskodom, miért nem elég, ha szavát adja...miért gondolod? Nem lehet, hogy csak simán "normális" ember?
Én pont ugyanígy tennék az ő helyében...
 
Vagy már megint velem van a baj? Smiley)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #188 Dátum: 2004.12.21 kedd, 21:15:00 »

Lehet, hogy rá tudnám erőltetni, de akkor ő hihetné, hogy valami gond van, mit erőszakoskodom, miért nem elég, ha szavát adja...miért gondolod? Nem lehet, hogy csak simán "normális" ember?
Én pont ugyanígy tennék az ő helyében...
 
Vagy már megint velem van a baj? Smiley)))
hello.
 
én még a hitellel kapcsolatban+nézzném a postabanknak postahitellevél cimü müsort.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #189 Dátum: 2004.12.21 kedd, 21:34:00 »

Lehet, hogy rá tudnám erőltetni, de akkor ő hihetné, hogy valami gond van, mit erőszakoskodom, miért nem elég, ha szavát adja...miért gondolod? Nem lehet, hogy csak simán "normális" ember?
Én pont ugyanígy tennék az ő helyében...
 
Vagy már megint velem van a baj? Smiley)))
A normális dolog nem a bizalom, hanem a foglaló. Bár egyébként túlkínálat van autóból, úgyhogy nagy gond nem lehet. Felhivattad már a cimbiddel?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #190 Dátum: 2004.12.21 kedd, 22:35:00 »

hello.
 
én még a hitellel kapcsolatban+nézzném a postabanknak postahitellevél cimü müsort.
soma,  
a Postabank már nem létezik. Helyette az Erste nevén fut tovább a dolog. A hitellevéllel sem fog menni a magánszemély-magánszemély hitelezés. Minden esetben kell egy kereskedő, akiben a hitelező cég megbízik. Pl látnia kell az autót a hitelezés előtt. Ezért a kereskedő (nem kevés) jutalékot kap a hitelből előre. Minél drágábban adja el a hitelt, annál többet...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #191 Dátum: 2004.12.21 kedd, 23:11:00 »

Lehet, hogy rá tudnám erőltetni, de akkor ő hihetné, hogy valami gond van, mit erőszakoskodom, miért nem elég, ha szavát adja...miért gondolod? Nem lehet, hogy csak simán "normális" ember?
Én pont ugyanígy tennék az ő helyében...
 
Vagy már megint velem van a baj? Smiley)))
Moire,
 
én azt mondom, jobb elöbb bizalmatlannak lenni, mint útólag csalódni. Wink
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #192 Dátum: 2004.12.22 szerda, 11:39:00 »

A normális dolog nem a bizalom, hanem a foglaló. Bár egyébként túlkínálat van autóból, úgyhogy nagy gond nem lehet. Felhivattad már a cimbiddel?
Sziasztok,
 
Köszönöm a válaszokat!
 
A hitelt már lezsíroztam, 31ezer lesz havonta 48 honapra, ha 20%-ot befizetek, azaz 1.32 mHUF helyett 1.49-et fizetek, ami szvsz nem rossz. (A csokat ismeroson keresztul az OFF - Citroen - ON  Érdnél találtam, a Merkantil Bank a hitelező). Semmi nem kell hozzá, csak személyi, adókártya, közüzemi szla, forgalmi.
 
Qkor Ica, ez így igaz.
 
Angel, Scratch, igazatok van, én is inkább szeretek biztosra menni, még ha bizalmatlannak is látszom emiatt (kit érdekel? Smiley))), de higgyétek el, hogy megérzem, ha ez szükségtelen, ilyen dologban eddig még sosem tévedtem.
Ma megint megnéztem az autót, ezúttal világosban, és hát most még jobban tetszett. Tartottam tőle, hogy azért lankadni fog a lelkesedésem, mert ezt-azt biztos észreveszek rajta, amit sötétben nem, de képzelnéjtek el, hogy semmi! Tökéletes az autó kívülről, a pótkerék alatt is hibátlan a fényezés, egyetlen helyen találtam kopást, ugyanott ahol az előzőnél, a teleszkópok helyén a hátsó ajtó keretében, de ez sem olyan mértékű, mint a másik autó esetében. A Ti autótokon nincs ilyen?
 
Megint felajánlottam a foglalót a biztonság kedvéért, de - mint azt tudtam előre - nem fogadta el, és meg is mondta, hogy addig nem árulja az autót, ha lesz érdeklődő, megmondja, hogy jöjjön vissza később. Ha nem hiszitek el nekem, szivesen felhivatom egy barátommmal, de csak azert, hogy lassatok, ha megvan a bizalom, nem kell foglalo!
 
Egyébként készítettem még pár képet elemzés céljából, bár ezeken csak az látszik, hogy milyen szép, sérüléseket nem tudtam fotózni, mert azok nincsenek.
 

 

 

 

 

 

 

 

 
Köszönöm még egyszer mindnyájatoknak!
Szép napot!
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #193 Dátum: 2004.12.22 szerda, 11:42:00 »

Bocsánat a duplikált és elrontott képekért, ami fontos, az mind itt van.
M.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #194 Dátum: 2004.12.22 szerda, 12:28:00 »

Bocsánat a duplikált és elrontott képekért, ami fontos, az mind itt van.
M.
Annakidején, amikor én vettem az enyémet, nekem is 2 volt a legjobb: Merkantil és a VB. Szinte fillérre ugyanannyi jött ki.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #195 Dátum: 2004.12.22 szerda, 16:32:00 »

A hiteleknél mindig meg kell nézni az apróbetűs részt is. Fontos tudni, hogy mennyi például a korai lezárás díja. Ha 4 évnél előbb el akarod adni az autódat, ez akár 100 eFt is lehet. Ezt a THM nem tartalmazza.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #196 Dátum: 2004.12.22 szerda, 22:05:00 »

Az biztos, hogy elolvasom még a legapróbb betűket is, legalább kétszer! Bár már ott tartanék!!!
 
Hogy néz ez ki technikailag? Ha jól értem, kétszer kell odarángatnom a tulajt: egyszer a hitelkérelem megindításához, amikoris az autót megnézik, egyszer pedig, mikor elbírálták, hogy aláírjuk az adásvételit? Közben még biztosítást és cascót kell intézni, gondolom a kettő között. Vagy?
 
Egyébként hogy tetszenek az új képek? Világosban már nem is olyan sötétzöld...Smiley))
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #197 Dátum: 2004.12.23 csütörtök, 15:33:00 »

Közben utánanéztem, elég, ha a forgalmi másolata nálam van, meg a többi papír, az autó nem kell hozzá...  
Ha megvan a hitel, megtörténik az utalás, aláírjuk az adásvételit, lehet menni eredetvizsga, biztosítás, átiratás.
 
Jól fog kezdődni a 2005-ös év, ha egy ilyen autóval indul...Smiley))
 
MINDENKINEK BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYT KíVÁNOK!!!
Ha addig nem írnék (ami valószínűtlen).
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #198 Dátum: 2004.12.23 csütörtök, 16:12:00 »

Közben utánanéztem, elég, ha a forgalmi másolata nálam van, meg a többi papír, az autó nem kell hozzá...  
Ha megvan a hitel, megtörténik az utalás, aláírjuk az adásvételit, lehet menni eredetvizsga, biztosítás, átiratás.
 
Jól fog kezdődni a 2005-ös év, ha egy ilyen autóval indul...Smiley))
 
MINDENKINEK BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYT KíVÁNOK!!!
Ha addig nem írnék (ami valószínűtlen).
Szia. Nem akarlak rémisztgetni.
De hogyis van ez ?
Először aláírsz egy szerződést x százerer, millió forintról és csak azután viszitek eredetvizsgára???
És ha neagyisten valami nem stimmel akkor mi lessz?
Mondi nuku csak a halom adósság ?
Mer ugye a bankot nem fogja érdekelni a dolog.
Te meg majd pereskedhetsz az eldóval.
Nem vagyok vészmadár csak óvatos.
 
Üdv. Zombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #199 Dátum: 2004.12.23 csütörtök, 16:29:00 »

Szia. Nem akarlak rémisztgetni.
De hogyis van ez ?
Először aláírsz egy szerződést x százerer, millió forintról és csak azután viszitek eredetvizsgára???
És ha neagyisten valami nem stimmel akkor mi lessz?
Mondi nuku csak a halom adósság ?
Mer ugye a bankot nem fogja érdekelni a dolog.
Te meg majd pereskedhetsz az eldóval.
Nem vagyok vészmadár csak óvatos.
 
Üdv. Zombi
Ezt a problémát mi egyszerűen áthidaltuk.
Kifizettem a verdát, de a szerződésben benne volt, hogy egy héten belül megcsináltatom az eredetvizsgát, és ha nem jön össze, akkor storno az egész. Az eladó pedig nem fog kekeckedni esetleges visszafizetésnél, mert ennek nem polgári per lenne a vége, hanem feljelentés... Smiley
Mondjuk nekem nagyon sürgős volt a kocsi, aznap már el is kellett hoznom, amint megkaptam a pénzt (szerelem első látásra, autószerelő haver ott volt velem, 1 milla helyett 820-ért hoztam el - rá is költöttem azt a pénzt).  
Ja, természetesen az eredetvizsgálat árát is levettük az árból... Smiley
 
Ha meg kezedben a lóvé, akkor már nézegelődhetsz nyugodtabban tovább...
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.091 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.