Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 16:53:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5708505 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #350 Dátum: 2005.01.20 csütörtök, 22:58:00 »

Tudok olcsó kárpittisztítót !
Nyáron próbáltam és a francia matrac belefér a kombiba! Wink
Bye
Cit
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #351 Dátum: 2005.01.21 péntek, 00:19:00 »

Vazeg ha ennyi időd van akkor már nem a mondeo miatt irígykedem Smiley))))
 
Üdv:  
 
u.i:
Egézségére, mármint az autót Smiley
Szia Peppin,
Smiley)))))
Megnézted a feladás időpontját is? 23.37...Smiley))
Inkább mégis a kocsi miatt...de miért irigykednél? Azt hiszem Neked aztán nincs okod rá...Smiley
 
Szeretettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #352 Dátum: 2005.01.21 péntek, 00:31:00 »

Sziasztok,
Még valamit észrevettem az új kedvencemen, csak elfelejtettem mesélni: szóval a kormányon a kormányvédő nem csupán a kormányt védte, hanem egy szép kis kopást is a kormánykeréken, ahol a bal kéz fogja, úgy kb. 8 óra és 11 óra között teljesen gumi a kormány, míg a többi helyen teljesen normális. Csak utólag vettem észre, mindenesetre ez, nomeg az elkopott kuplung arra engedhet következtetni, hogy még az első tulaj után mégiscsak tekergethették az óráját. Akitől én vettem, a magánszemély tutira nem csinált vele ilyesmit, és ő egy évesen vette 2000-ben az óra szerint 18.000 km-rel. Egy év alatt sem mehetett olyan nagyon sokat, az azért látszana, nem? Egy nőnek a nevén volt a kocsi, de ez egyrészt semmit nem mond arról, hogy ki vezette, másrészt az "én magánszemélyem" kereskedőn keresztül vette, azt hiszem az Autó Nérónál, ilyen helyeken meg bármi megtörténhet ugyebár.
 
Mindegy, igazából nincs semmi jelentősége, mert az autó nagyon jó állapotban van, bevizsgálta a saját szerelőm is aki egy meglehetősen precíz ember, meg a bank is hivatalból, csak gondoltam megosztom veletek, hogy mit szóltok hozzá.
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #353 Dátum: 2005.01.21 péntek, 00:34:00 »

És sérülésmentes, ezt a festékvastagság-vizsgálat is igazolta.
 
Bár még 1x mondom, most már az is mindegy lenne, ha nem lenne az...úgysem tudnék kiszeretni belőle, mert a MONDEO IMÁDNIVALÓ!!!!!!!!!
 

 
Jó éjszakát!
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #354 Dátum: 2005.01.21 péntek, 01:35:00 »

Szia Peppin,
Smiley)))))
Megnézted a feladás időpontját is? 23.37...Smiley))
Inkább mégis a kocsi miatt...de miért irigykednél? Azt hiszem Neked aztán nincs okod rá...Smiley
 
Szeretettel,
Moire
de van, de van, de van !!!!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #355 Dátum: 2005.01.21 péntek, 01:40:00 »

Sziasztok,
Még valamit észrevettem az új kedvencemen, csak elfelejtettem mesélni: szóval a kormányon a kormányvédő nem csupán a kormányt védte, hanem egy szép kis kopást is a kormánykeréken, ahol a bal kéz fogja, úgy kb. 8 óra és 11 óra között teljesen gumi a kormány, míg a többi helyen teljesen normális. Csak utólag vettem észre, mindenesetre ez, nomeg az elkopott kuplung arra engedhet következtetni, hogy még az első tulaj után mégiscsak tekergethették az óráját. Akitől én vettem, a magánszemély tutira nem csinált vele ilyesmit, és ő egy évesen vette 2000-ben az óra szerint 18.000 km-rel. Egy év alatt sem mehetett olyan nagyon sokat, az azért látszana, nem? Egy nőnek a nevén volt a kocsi, de ez egyrészt semmit nem mond arról, hogy ki vezette, másrészt az "én magánszemélyem" kereskedőn keresztül vette, azt hiszem az Autó Nérónál, ilyen helyeken meg bármi megtörténhet ugyebár.
 
Mindegy, igazából nincs semmi jelentősége, mert az autó nagyon jó állapotban van, bevizsgálta a saját szerelőm is aki egy meglehetősen precíz ember, meg a bank is hivatalból, csak gondoltam megosztom veletek, hogy mit szóltok hozzá.
 
Üdvözlettel,
Moire
Azt szólom amit hetekkel ezelőtt miszerint aki ilyen kormányvédőt rak fel arról bármit el tudok hinni.
 
És szólok egy konstruktívat is:  
Ne sajnáld az energiát egy kis extra börkormányra és menj el Kecskemét-Kadafalvára a Fer-Sell Kft-hez. Ott nem nagy pénzért Porsche minőségű börborítást varázsolnak a kormányodra, sebváltó szoknyára, meg amire csak akarsz, és hidd el a szép kormány a belsőn annyit dob mint egy jó felnigarnitúra a külsőn.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #356 Dátum: 2005.01.21 péntek, 08:48:00 »

Azt szólom amit hetekkel ezelőtt miszerint aki ilyen kormányvédőt rak fel arról bármit el tudok hinni.
 
És szólok egy konstruktívat is:  
Ne sajnáld az energiát egy kis extra börkormányra és menj el Kecskemét-Kadafalvára a Fer-Sell Kft-hez. Ott nem nagy pénzért Porsche minőségű börborítást varázsolnak a kormányodra, sebváltó szoknyára, meg amire csak akarsz, és hidd el a szép kormány a belsőn annyit dob mint egy jó felnigarnitúra a külsőn.
 
Üdv:
helló peppin!
 
Nincs meg véletlenül a telefonszámuk?Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #357 Dátum: 2005.01.21 péntek, 10:55:00 »

Szia Peppin!
 
Mit jelent a nem nagy pénz? Mert, ha a nagy pénz a Porsche, akkor nekem a nem nagy is nagyon nagy...Smiley
 
Egyébként szuper az ötlet, pont azt gondoltam, hogy kormányt cserélni biztos egy vagyon, mert légzsák, meg minden, de a borítás jól hangzik!
 
Igenigen, Van elérhetőségük? Telefon, weblap?
 
Nagyon-nagyon köszönöm!
Üdvözlettel:
Moire
 
ui: #344: miért is? miértis? Sokat eszik a tucat? Smiley)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #358 Dátum: 2005.01.21 péntek, 10:56:00 »

helló peppin!
 
Nincs meg véletlenül a telefonszámuk?Zsoel.
Ugye nem viccelsz Smiley))))))
 
FELL-SER Kft.
6000 Kecskemét-Kadafalva, Pécsvárad u. 14.  
Tel./Fax: 06-76/470-029  
 
 
És még a nevet is rosszul írtam le.
Az 52-es úton vannak, ha mész reggel 6-tól du. 2-ig dolgoznak, István a góré, de úgy hogy ő is ott dolgozik, az én kormányom nagy részben a kezei műve, de egyebekben nagyon korrekt jó ember, vagy egy órát beszélgettünk.  
 
Árakról annyit, hogy kétféle börből készülő lyukacsos betétes st-nek kinéző bőrözést kértem, aztán kaptam még egy szép fekete bőrszoknyát (a műbőr helyett) a sebváltómra, sőt egy borítást a telefonkonzolra is, ha már lúd legyen kövér alapon, és mindezért (kb 3 óra vad kézimunka és a hozzá való anyag) kért 15 pénzt........... Kell e többet mondani???
 
Egyébként meg bármit profin behúznak amit odaviszel.
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #359 Dátum: 2005.01.21 péntek, 10:57:00 »

Azt szólom amit hetekkel ezelőtt miszerint aki ilyen kormányvédőt rak fel arról bármit el tudok hinni.
 
És szólok egy konstruktívat is:  
Ne sajnáld az energiát egy kis extra börkormányra és menj el Kecskemét-Kadafalvára a Fer-Sell Kft-hez. Ott nem nagy pénzért Porsche minőségű börborítást varázsolnak a kormányodra, sebváltó szoknyára, meg amire csak akarsz, és hidd el a szép kormány a belsőn annyit dob mint egy jó felnigarnitúra a külsőn.
 
Üdv:
(Lehet, hogy csak őt is zavarta a nyers gumi a kéz alatt, mint engem?)
Neeem, azt hiszem igazad van, már megint túlságosan jóhiszemű voltam, mindig tanul az ember...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #360 Dátum: 2005.01.21 péntek, 11:03:00 »

Ugye nem viccelsz Smiley))))))
 
FELL-SER Kft.
6000 Kecskemét-Kadafalva, Pécsvárad u. 14.  
Tel./Fax: 06-76/470-029  
 
 
És még a nevet is rosszul írtam le.
Az 52-es úton vannak, ha mész reggel 6-tól du. 2-ig dolgoznak, István a góré, de úgy hogy ő is ott dolgozik, az én kormányom nagy részben a kezei műve, de egyebekben nagyon korrekt jó ember, vagy egy órát beszélgettünk.  
 
Árakról annyit, hogy kétféle börből készülő lyukacsos betétes st-nek kinéző bőrözést kértem, aztán kaptam még egy szép fekete bőrszoknyát (a műbőr helyett) a sebváltómra, sőt egy borítást a telefonkonzolra is, ha már lúd legyen kövér alapon, és mindezért (kb 3 óra vad kézimunka és a hozzá való anyag) kért 15 pénzt........... Kell e többet mondani???
 
Egyébként meg bármit profin behúznak amit odaviszel.
 
Üdv:
Szia Peppin,
Köszönjük, ez gyors válasz volt!!! És nagyon jól hanzik, fel fogom keresni őket!
 
Én nem viccelek! (ha rám gondoltál:)
 
Szeretettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #361 Dátum: 2005.01.21 péntek, 11:14:00 »

(Lehet, hogy csak őt is zavarta a nyers gumi a kéz alatt, mint engem?)
Neeem, azt hiszem igazad van, már megint túlságosan jóhiszemű voltam, mindig tanul az ember...
Biztos zavarta csakhogy ez a megoldás nem megoldás!!!!!!
Nem szarunk a kútba csak a kávára, aztán majd partvisnyéllel belökjük.  
 
A viccelsz Zsoel-nek szólt Smiley))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #362 Dátum: 2005.01.21 péntek, 12:53:00 »

Biztos zavarta csakhogy ez a megoldás nem megoldás!!!!!!
Nem szarunk a kútba csak a kávára, aztán majd partvisnyéllel belökjük.  
 
A viccelsz Zsoel-nek szólt Smiley))
Szia Peppin,
Hát nem bizony!  
 
Mármint a megoldás, nem a partvisnyélre gondolok! Smiley)))
 
Budapesten nem tudsz ilyen szolgáltatásról? Kicsit messze van Kecskemét, de végső soron össze lehet kötni egy családi kirándulással.
 
Szóval még mindig nem tudom, miért irigykedsz, áruld már el, most akkor mire legyek büszke (még)?
 
Smiley))
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #363 Dátum: 2005.01.21 péntek, 13:32:00 »

Ugye nem viccelsz Smiley))))))
 
FELL-SER Kft.
6000 Kecskemét-Kadafalva, Pécsvárad u. 14.  
Tel./Fax: 06-76/470-029  
 
 
És még a nevet is rosszul írtam le.
Az 52-es úton vannak, ha mész reggel 6-tól du. 2-ig dolgoznak, István a góré, de úgy hogy ő is ott dolgozik, az én kormányom nagy részben a kezei műve, de egyebekben nagyon korrekt jó ember, vagy egy órát beszélgettünk.  
 
Árakról annyit, hogy kétféle börből készülő lyukacsos betétes st-nek kinéző bőrözést kértem, aztán kaptam még egy szép fekete bőrszoknyát (a műbőr helyett) a sebváltómra, sőt egy borítást a telefonkonzolra is, ha már lúd legyen kövér alapon, és mindezért (kb 3 óra vad kézimunka és a hozzá való anyag) kért 15 pénzt........... Kell e többet mondani???
 
Egyébként meg bármit profin behúznak amit odaviszel.
 
Üdv:
Nem!Köszi az infót,egy haveromnak van lepukkadt kormánya,neki kell.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #364 Dátum: 2005.01.21 péntek, 13:34:00 »

Ugye nem viccelsz Smiley))))))
 
FELL-SER Kft.
6000 Kecskemét-Kadafalva, Pécsvárad u. 14.  
Tel./Fax: 06-76/470-029  
 
 
És még a nevet is rosszul írtam le.
Az 52-es úton vannak, ha mész reggel 6-tól du. 2-ig dolgoznak, István a góré, de úgy hogy ő is ott dolgozik, az én kormányom nagy részben a kezei műve, de egyebekben nagyon korrekt jó ember, vagy egy órát beszélgettünk.  
 
Árakról annyit, hogy kétféle börből készülő lyukacsos betétes st-nek kinéző bőrözést kértem, aztán kaptam még egy szép fekete bőrszoknyát (a műbőr helyett) a sebváltómra, sőt egy borítást a telefonkonzolra is, ha már lúd legyen kövér alapon, és mindezért (kb 3 óra vad kézimunka és a hozzá való anyag) kért 15 pénzt........... Kell e többet mondani???
 
Egyébként meg bármit profin behúznak amit odaviszel.
 
Üdv:
Peppin!
 
Amugy észreveted,hogy mostanában eltüntek a forumról is a viccek.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #365 Dátum: 2005.01.21 péntek, 13:37:00 »

Meg tudja valaki mondani, hogy a balsodrasu tompitott burajat hol kell pontosan leragasztani, hogy ne susse ki a franciak szemet?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #366 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:26:00 »

Meg tudja valaki mondani, hogy a balsodrasu tompitott burajat hol kell pontosan leragasztani, hogy ne susse ki a franciak szemet?
Nem lehet hozzá matricát kapni Huh??
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #367 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:27:00 »

Peppin!
 
Amugy észreveted,hogy mostanában eltüntek a forumról is a viccek.Zsoel.
Csak klasszikusokkal tudok válaszolni:)  Ez az élet Babócsai néni!
 
Üdv:
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #368 Dátum: 2005.01.21 péntek, 14:30:00 »

Szia Peppin,
Hát nem bizony!  
 
Mármint a megoldás, nem a partvisnyélre gondolok! Smiley)))
 
Budapesten nem tudsz ilyen szolgáltatásról? Kicsit messze van Kecskemét, de végső soron össze lehet kötni egy családi kirándulással.
 
Szóval még mindig nem tudom, miért irigykedsz, áruld már el, most akkor mire legyek büszke (még)?
 
Smiley))
 
Üdvözlettel,
Moire
Olyan ember aki ilyen szívvel lélekkel, kisvállalkozási alapon és módszerrel de mégis igényesen dolgozik, ma csak vidéken van, nemcsak a kormánybőrözés tekintetében.
 
Olyat tudok pesten aki ennyiért, vagy többért tesz egy akármilyen bőrfecnit  hányinger módon a kormányra, de akkor minek. Ez meg szebb mint a gyári, fogd fel úgy mint egy jó kirándulást.  
 
Üdv:
 
Nem irígykedem, nem jellemző rám Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #369 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:13:00 »

Olyan ember aki ilyen szívvel lélekkel, kisvállalkozási alapon és módszerrel de mégis igényesen dolgozik, ma csak vidéken van, nemcsak a kormánybőrözés tekintetében.
 
Olyat tudok pesten aki ennyiért, vagy többért tesz egy akármilyen bőrfecnit  hányinger módon a kormányra, de akkor minek. Ez meg szebb mint a gyári, fogd fel úgy mint egy jó kirándulást.  
 
Üdv:
 
Nem irígykedem, nem jellemző rám Smiley
Ez sajnos 100%-ig igaz!
Meg majd megmondom az asszonynak, hogy bezzeg esk-vői ruhát próbálni lementünk kecskemétre, akkor most én jövök!
 
Üdv és köszi még egyszer!
 
Moire.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #370 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:15:00 »

Ez sajnos 100%-ig igaz!
Meg majd megmondom az asszonynak, hogy bezzeg esk-vői ruhát próbálni lementünk kecskemétre, akkor most én jövök!
 
Üdv és köszi még egyszer!
 
Moire.
:-)))
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #371 Dátum: 2005.01.21 péntek, 15:21:00 »

Nem lehet hozzá matricát kapni Huh??
 
Üdv:
matrica van, de azt alakra kell meg vagni es fel kell ragasztani. csak kerdem hatha valaki csinalt mar ilyet
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #372 Dátum: 2005.01.22 szombat, 01:05:00 »

Sziasztok,
Telefonos, kihangosítós topik van?
Nincs?
Biztos?
Jó, akkor ide írom:
Szóval a kis új kedvencemben van egy No Kia kihangosító, nekem meg sony ericsson mobilom van. Ki lehet ezeknek cserélni a "fejét" valahogy? Vagy kidobhatom az egészet? Gondolom más feszültség-áramerősség kell a töltéshez, biztos nem jó semmije hozzá, vagy mégis...Huh?
 
Köszönettel, jó éjt!
Moire
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #373 Dátum: 2005.01.22 szombat, 10:23:00 »

Sziasztok,
Telefonos, kihangosítós topik van?
Nincs?
Biztos?
Jó, akkor ide írom:
Szóval a kis új kedvencemben van egy No Kia kihangosító, nekem meg sony ericsson mobilom van. Ki lehet ezeknek cserélni a "fejét" valahogy? Vagy kidobhatom az egészet? Gondolom más feszültség-áramerősség kell a töltéshez, biztos nem jó semmije hozzá, vagy mégis...Huh?
 
Köszönettel, jó éjt!
Moire
Moire,
 
szerintem az egészet cserélni kell.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #374 Dátum: 2005.01.22 szombat, 11:14:00 »

Sziasztok,
Telefonos, kihangosítós topik van?
Nincs?
Biztos?
Jó, akkor ide írom:
Szóval a kis új kedvencemben van egy No Kia kihangosító, nekem meg sony ericsson mobilom van. Ki lehet ezeknek cserélni a "fejét" valahogy? Vagy kidobhatom az egészet? Gondolom más feszültség-áramerősség kell a töltéshez, biztos nem jó semmije hozzá, vagy mégis...Huh?
 
Köszönettel, jó éjt!
Moire
Moire,
 
Én hasonlóképpen jártam, nár nekem a kihangosító és a telefonom is Nokia volt. Én a következő megoldást választottam:
Elővettem egy régebbi telefonomat, ami éppen jó volt a kihangosítóba és kértem bele egy autós kártyát. (Ez azt tudja, hogy ha bejelentkezett a hálózatba, akkor mindenhívásom arra érkezik.) Ezt használom a kocsiban és nem kellett cserélnem semmit. Igaz, az autóskártya havidíja valami 1,5K.
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #375 Dátum: 2005.01.22 szombat, 23:24:00 »

Moire,
 
Én hasonlóképpen jártam, nár nekem a kihangosító és a telefonom is Nokia volt. Én a következő megoldást választottam:
Elővettem egy régebbi telefonomat, ami éppen jó volt a kihangosítóba és kértem bele egy autós kártyát. (Ez azt tudja, hogy ha bejelentkezett a hálózatba, akkor mindenhívásom arra érkezik.) Ezt használom a kocsiban és nem kellett cserélnem semmit. Igaz, az autóskártya havidíja valami 1,5K.
Sziasztok,
Köszi a választ, attól tartok cserélni kell az egészet, bár nem fogom elkapkodni, vannak fontosabb upgrade-ek is! Smiley
 
Sajnos nem vehetek Nokiát hivatalból, amúgy jó megoldás lenne a plusz kártya.
 
Köszönettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #376 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 10:57:00 »

Sziasztok,
Ma reggel nem tudtam megnyomni a csomagtartó nyitógombját (5. ajtó)! Meg sem moccant! Gondolom befagyhatott, hideg volt az éjszaka, de féltem, hátha megpróbálták feltörni. Nem lévén zárjégoldóm, befújtam WD-40-nel, aztán gondoltam, majd útkiolvad.
így is történt, mire beértem a munkahelyemre, simán működött.
 
Nektek volt már ilyen?
üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #377 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 11:07:00 »

Sziasztok,
Ma reggel nem tudtam megnyomni a csomagtartó nyitógombját (5. ajtó)! Meg sem moccant! Gondolom befagyhatott, hideg volt az éjszaka, de féltem, hátha megpróbálták feltörni. Nem lévén zárjégoldóm, befújtam WD-40-nel, aztán gondoltam, majd útkiolvad.
így is történt, mire beértem a munkahelyemre, simán működött.
 
Nektek volt már ilyen?
üdvözlettel,
Moire
Szia Moire!
Szilikonnal kezeld le az ajtók gumi peremét, hogy a befolyt nedvesség hatására ne fagyjon az ajtó kerethez. Megéri. Majd lemegyek és megnézem, hogy milyen az enyém, ha érdekes. Lehet kapni kicsi sprayt, zárolajozó- jégoldó, az jobb egy picivel, a WD 40 a gyári zsirt is bántja és utána jön a rozsda és a két fém a hideg hatására összafagy. Sajna tapasztalat, bár hagytam volna ott koszosan, de megpucoltam és meg is szívtam, aztán kentem zsirral.
Üdv ND
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #378 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 11:12:00 »

Sziasztok,
Ma reggel nem tudtam megnyomni a csomagtartó nyitógombját (5. ajtó)! Meg sem moccant! Gondolom befagyhatott, hideg volt az éjszaka, de féltem, hátha megpróbálták feltörni. Nem lévén zárjégoldóm, befújtam WD-40-nel, aztán gondoltam, majd útkiolvad.
így is történt, mire beértem a munkahelyemre, simán működött.
 
Nektek volt már ilyen?
üdvözlettel,
Moire
Nem volt a kocsikulcs közben a helyén? Mondjuk nem járattad éppen?
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #379 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:01:00 »

Offmk1-es Huh??? Off road? Megnézném 8-)
Hello Napu!
Valamit megérezhettél az off-ságból, mert ha nem is off-road, de majdnem, mert 4x4
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #380 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:04:00 »

Sziasztok,
Ma reggel nem tudtam megnyomni a csomagtartó nyitógombját (5. ajtó)! Meg sem moccant! Gondolom befagyhatott, hideg volt az éjszaka, de féltem, hátha megpróbálták feltörni. Nem lévén zárjégoldóm, befújtam WD-40-nel, aztán gondoltam, majd útkiolvad.
így is történt, mire beértem a munkahelyemre, simán működött.
 
Nektek volt már ilyen?
üdvözlettel,
Moire
Hello Moire!
Már én is jártam hasonlóképpen, csak nekem az ajtók nem nyíltak, már gyalog sem lehetett menni, mert visszacsukni sem lehetett, de szerencsére ott volt a kombiajtó. Okulva ezen, most ősszel jól átitattam az ajtógumikat babaglicerinnel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #381 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:07:00 »

Szia Moire!
Szilikonnal kezeld le az ajtók gumi peremét, hogy a befolyt nedvesség hatására ne fagyjon az ajtó kerethez. Megéri. Majd lemegyek és megnézem, hogy milyen az enyém, ha érdekes. Lehet kapni kicsi sprayt, zárolajozó- jégoldó, az jobb egy picivel, a WD 40 a gyári zsirt is bántja és utána jön a rozsda és a két fém a hideg hatására összafagy. Sajna tapasztalat, bár hagytam volna ott koszosan, de megpucoltam és meg is szívtam, aztán kentem zsirral.
Üdv ND
A szilikon biztos megéri, de nem az ajtó fagyott oda, hanem a zár (gondolom, mert a gombot nem lehetett benyomni). Igen, egy ilyen kis zárjégoldó spray-t kell vennem, csak épp nem volt nálam.
Miért a zárat hogyan lehet belül zsírozni, ha nem ilyen belefújós módszerrel? Mit csináljak, ha már egyszer belefújtam? Gondolom ennyitől még nem oldódik le az összes kenés róla...vagy mégis?
 
Köszönettel,
Moir
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #382 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:11:00 »

Nem volt a kocsikulcs közben a helyén? Mondjuk nem járattad éppen?
 
Tisztelettel!
Szia Joe,
Először nem: odamentem, távirányítóval centrálzár kinyit, de a csomagtartó gombját nem tudtam megnyomni. Meg sem moccant. Ajtók nyíltak rendben. Azután már beültem és beindítottam a motort, és amíg melegedett, addig kiszálltam, és megpróbáltam még egyszer, de nem moccant.
 
Utána mentem vele, majd megálltam, kiszálltam, és nyílt a csomagtér rendben gombnyomásra.
 
miért kérdezed?
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #383 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:11:00 »

A szilikon biztos megéri, de nem az ajtó fagyott oda, hanem a zár (gondolom, mert a gombot nem lehetett benyomni). Igen, egy ilyen kis zárjégoldó spray-t kell vennem, csak épp nem volt nálam.
Miért a zárat hogyan lehet belül zsírozni, ha nem ilyen belefújós módszerrel? Mit csináljak, ha már egyszer belefújtam? Gondolom ennyitől még nem oldódik le az összes kenés róla...vagy mégis?
 
Köszönettel,
Moir
#368
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #384 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:12:00 »

#368
Tudom, éppen erre (368) írtam a válaszom, amíg ezt (372) írtad...Smiley)))
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #385 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 15:16:00 »

Szia Joe,
Először nem: odamentem, távirányítóval centrálzár kinyit, de a csomagtartó gombját nem tudtam megnyomni. Meg sem moccant. Ajtók nyíltak rendben. Azután már beültem és beindítottam a motort, és amíg melegedett, addig kiszálltam, és megpróbáltam még egyszer, de nem moccant.
 
Utána mentem vele, majd megálltam, kiszálltam, és nyílt a csomagtér rendben gombnyomásra.
 
miért kérdezed?
 
Üdvözlettel,
Moire
Mert elvileg programozható, hogy ha a kulcs a helyén, akkor nem nyitható a csomagtartó!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #386 Dátum: 2005.01.24 hétfő, 23:31:00 »

Mert elvileg programozható, hogy ha a kulcs a helyén, akkor nem nyitható a csomagtartó!
 
 
Tisztelettel!
Igen? Az jó feature lenne, mert én mindig magamra zárom a centrált, hogy ne lehessen egy piros lámpánál kikapni a csomiból a cuccot...
 
Nem tudom, mi volt ez, biztos befagyott, azóta jó volt, majd holnap megfigyelem.
 
Köszönettel, jó éjt!
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #387 Dátum: 2005.01.25 kedd, 09:56:00 »

A szilikon biztos megéri, de nem az ajtó fagyott oda, hanem a zár (gondolom, mert a gombot nem lehetett benyomni). Igen, egy ilyen kis zárjégoldó spray-t kell vennem, csak épp nem volt nálam.
Miért a zárat hogyan lehet belül zsírozni, ha nem ilyen belefújós módszerrel? Mit csináljak, ha már egyszer belefújtam? Gondolom ennyitől még nem oldódik le az összes kenés róla...vagy mégis?
 
Köszönettel,
Moir
Szia Moire!
Azt, hogy mi történt a záradban, azt nem tudhatjuk. A zsír gyárilag van ott, oda berakni újra? A zsír és az olaj közötti szerepkülönbséget röviden úgy határoznám meg, hogy a zsír, mint "nagyobb" térfogattal rendelkező anyag térkitöltő hatása révén, a szélein megköti a koszt, belül biztosítja a kenést, Az olaj szétterülése után, a teljes felületen vonza a koszt, amit megköt és elkezdődik a koptatás. A szuper spray-k, a bennük lévő oldószer hatására kioldják a zsírt, olajat és a velük lévő koszt. Ez első pillanatban hurrá, de aztán jön a felületi rozsda az érintkező részeken, hidegbe a két érintkező fém összefagy. Ráadásul ezek a felületek általában egy forgáspont mellett fordulnának el egymáshoz képest. Azon a pár négyzetcentin meg nagyon nagy összetartó erők lépnek fel. Ezért ahol gyárilag zsír van, ott zsírozzál továbbra is. Amit tehetsz így utólag, hogy varrógép olajat bespriccelsz. Nem kell „tocsognia” benne, havonta egy perc elfoglaltság. De inkább úgy csináld, hogy a kulcsot kened be, megjáratod a zárban, letörlöd, hogy ne legyen olajos a zsebed.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #388 Dátum: 2005.01.25 kedd, 10:17:00 »

Szia ND,
Köszi a részletes választ, úgy teszek. Még a kulcs bezsírozására is gondoltam, veszek is majd egy kis tégellyel. Asszem a legjobb a lítium-alapú kenőzsír, de szinte bármelyik megteszi.
 
A legjobb lenne persze az egész autót zsírozni kívül-belül, akkor tutira nem kezdene el rozsdásodni a kasztni vagy az alváz még 15 évesen sem...Smiley))
 
Más. Korábban említettem, hogy szorul a jobb oldali ablakom. Leengedésnél nem lehet észrevenni, de felfelé az első 20 centit kb. kétszer lassabban tolja felfelé, mint normálisan. Hangja nincs. Utána megy rendesen. Szó volt róla korábban, hogy esetleg a nagyobb méretű hangszóró miatt van, amit utólag tettek bele, viszont a jobb oldali nem szorul  (igaz, ott meg korábban volt egy kis súrlódó hang, de azt azóta nem hallom, és a mozgás sebessége normális).
Ma azonban azt vettem észre, hogy mintha a jobb oldali ablakom hajlásszöge nem lenne eléggé íves.
Lehet, hogy csak optikai csalódás volt, mert szemre úgy tűnik, hogy a másik oldalon is egyenesebb, "síkabb" az első ablak üvege, mint a hátsóé. A jobb oldalon viszont nem a gyári SEKURIT üveg van, hanem valami STARGLASS. Biztos korábban betörték...Sad
 
Szerintetek lehet ez ténylegesen probléma, vagy kizárható, hogy nem jó benne az üveg?
 
Köszönöm szépen, és bocs, ha hosszú voltam!
 
Üdvözlettel,
Moir
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #389 Dátum: 2005.01.25 kedd, 11:26:00 »

Szia ND,
Köszi a részletes választ, úgy teszek. Még a kulcs bezsírozására is gondoltam, veszek is majd egy kis tégellyel. Asszem a legjobb a lítium-alapú kenőzsír, de szinte bármelyik megteszi.
 
A legjobb lenne persze az egész autót zsírozni kívül-belül, akkor tutira nem kezdene el rozsdásodni a kasztni vagy az alváz még 15 évesen sem...Smiley))
 
Más. Korábban említettem, hogy szorul a jobb oldali ablakom. Leengedésnél nem lehet észrevenni, de felfelé az első 20 centit kb. kétszer lassabban tolja felfelé, mint normálisan. Hangja nincs. Utána megy rendesen. Szó volt róla korábban, hogy esetleg a nagyobb méretű hangszóró miatt van, amit utólag tettek bele, viszont a jobb oldali nem szorul  (igaz, ott meg korábban volt egy kis súrlódó hang, de azt azóta nem hallom, és a mozgás sebessége normális).
Ma azonban azt vettem észre, hogy mintha a jobb oldali ablakom hajlásszöge nem lenne eléggé íves.
Lehet, hogy csak optikai csalódás volt, mert szemre úgy tűnik, hogy a másik oldalon is egyenesebb, "síkabb" az első ablak üvege, mint a hátsóé. A jobb oldalon viszont nem a gyári SEKURIT üveg van, hanem valami STARGLASS. Biztos korábban betörték...Sad
 
Szerintetek lehet ez ténylegesen probléma, vagy kizárható, hogy nem jó benne az üveg?
 
Köszönöm szépen, és bocs, ha hosszú voltam!
 
Üdvözlettel,
Moir
Szia Moire!
A kérdés jó, a válasz ki tudja? Max abból lehetne ha mgnéznénk, hogy ez mit jelent ott éppen. Meg aztán lehet, hogyaz üveg jó, csak körülötte az ajtó vetemedett el?  ;-))) Kérdezd meg a tulajdonost, biztos tud valami kézzelfoghatót mondani és az közelebb lesz a valósághoz, mint a mi találgatásaink.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #390 Dátum: 2005.01.26 szerda, 10:01:00 »

Szia ND,
Mivel törve nem volt, és nincs benne fabetét, nem hinném, hogy vetemedett volna...:-))))
Mindegy, majd megnézem, ha kicsit jobb idő lesz.
Nagyon köszönöm!
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #391 Dátum: 2005.01.26 szerda, 10:20:00 »

Szia ND,
Mivel törve nem volt, és nincs benne fabetét, nem hinném, hogy vetemedett volna...:-))))
Mindegy, majd megnézem, ha kicsit jobb idő lesz.
Nagyon köszönöm!
Üdv,
Moire
Szia Moire!
A szomszéd topic-ba éppen Joe-t várom, hogy meggyőzzön, hogy kell-e nekem a régi rádiód. Meg van még, vagy ébredjek már fel. ;-)
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #392 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 10:50:00 »

Sziasztok !!
Lenne egy kérdésem... a bal oldali hátsó ajtómon nyitás után, a külső "kilincs" nem megy vissza a helyére... a felső állásban marad, és hogy alapállapotba álljon, kézzel lehet csak vissznyomni... viszont belülről tökéletesen működik minden...
Szerintem egy rugó okozhatja... vagy elfáradt ... vagy kiugrott a helyéről !?
Annyira nem vészes, de ha meg szeretném vizsgálni az okát, merről induljak el ??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #393 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 10:59:00 »

Sziasztok !!
Lenne egy kérdésem... a bal oldali hátsó ajtómon nyitás után, a külső "kilincs" nem megy vissza a helyére... a felső állásban marad, és hogy alapállapotba álljon, kézzel lehet csak vissznyomni... viszont belülről tökéletesen működik minden...
Szerintem egy rugó okozhatja... vagy elfáradt ... vagy kiugrott a helyéről !?
Annyira nem vészes, de ha meg szeretném vizsgálni az okát, merről induljak el ??
Szia feketeg,
az én autóm is produkálta ezt. Elég veszélyes, mert ha olyan utas száll be, aki nem tudja, hogy vissza kell nyomni a kilincset, nem zárja be az ajtót, és akár menet közben ki is nyílhat.
Megoldás: le kell bontani a kárpitot. Pár csavar plusz egy gyűrű levétele az ablakemelő kurbliról, ha kézi, és WD40-el be kell fújni a szerkezetet. Nekem ez segített.  
A hatás nem azonnali, kb. 2 nap múlva lesz tökéletes.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #394 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 11:02:00 »

Köszi sabat !!
 
Sejtettem, hogy kárpitbontás megoldhatja a problémát...  ... szóval, csak egy kis kenésre van szüksége ??
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #395 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 11:03:00 »

Szia feketeg,
az én autóm is produkálta ezt. Elég veszélyes, mert ha olyan utas száll be, aki nem tudja, hogy vissza kell nyomni a kilincset, nem zárja be az ajtót, és akár menet közben ki is nyílhat.
Megoldás: le kell bontani a kárpitot. Pár csavar plusz egy gyűrű levétele az ablakemelő kurbliról, ha kézi, és WD40-el be kell fújni a szerkezetet. Nekem ez segített.  
A hatás nem azonnali, kb. 2 nap múlva lesz tökéletes.
Nekem is így derült ki, hogy az utas szólt, hogy nem záródik az ajtó...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #396 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 11:04:00 »

Szia feketeg,
az én autóm is produkálta ezt. Elég veszélyes, mert ha olyan utas száll be, aki nem tudja, hogy vissza kell nyomni a kilincset, nem zárja be az ajtót, és akár menet közben ki is nyílhat.
Megoldás: le kell bontani a kárpitot. Pár csavar plusz egy gyűrű levétele az ablakemelő kurbliról, ha kézi, és WD40-el be kell fújni a szerkezetet. Nekem ez segített.  
A hatás nem azonnali, kb. 2 nap múlva lesz tökéletes.
Annyival egészíteném ki, hogy a kárpit marad a helyén, kilics felhúz, és mehet a WD40 befelé. Az említett 1-2 nap alatt meg lesz a hatása!
 
 
Tisztelettel!
Ui: ez Mondeo betegség...
(ne is legyen ennél rosszabb):-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #397 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 11:08:00 »

Annyival egészíteném ki, hogy a kárpit marad a helyén, kilics felhúz, és mehet a WD40 befelé. Az említett 1-2 nap alatt meg lesz a hatása!
 
 
Tisztelettel!
Ui: ez Mondeo betegség...
(ne is legyen ennél rosszabb):-)
Köszönöm Joe!
Azt hiszem még ma kipróbálom...  
 
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #398 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 11:25:00 »

Szia Moire!
A szomszéd topic-ba éppen Joe-t várom, hogy meggyőzzön, hogy kell-e nekem a régi rádiód. Meg van még, vagy ébredjek már fel. ;-)
Üdv ND
Szia ND,
Igen megvan, melyik az a másik topik?
Kettőt találhatok?
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #399 Dátum: 2005.01.27 csütörtök, 11:30:00 »

Szia ND,
Igen megvan, melyik az a másik topik?
Kettőt találhatok?
Üdv,
Moire
Szia Moire!
HIFI-ben
Üdv ND
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.