Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 04:17:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5708026 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #250 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 16:45:00 »

Kedves Moire
 
Stop
Stop
Stop
 
Nem engem kell meggyőznöd hanem saját magad.
Magam csak azt vállaltam, a te kérésedre így ismeretlenül is, hogy korrekten kívülállóként próbálom nézni az autót és a vásárlást, mivel már nem csábulok el annyira a látványtól mint esetleg te.
 
Joe:
Azt hiszem itt a mentalitás béli különbség köztünk. Ha nekem 90e km. van az autómban és használom akár el akarom adni akár nem lecseréltetem a vezérműszíjat mielőtt az 93e-nél elszakad és igazából csak az izgat hogy az autó milyen állapotban van.
 
Üdv:
Peppin,
Ez igaz, nem is akarlak, magamat meg már rég sikerült is! Smiley Nem is azért írtam, mert elbizonytalanodtam, hanem, hogy ne érezzem magam majd rosszul, ha esetleg fájni fog az igazság...Smiley))
 
Tudom, hogy ezt vállaltad azzal, hogy írtál, és én is csak ennyit várok - sőt még ennyit sem -,  ezért nagyon hálás is vagyok minden véleményért, különösen azokért, amelyek ellentétesek az ismereteimmel, véleményemmel vagy preferenciáimmal.
 
Ezért is köszönöm szépen, bárki bármit is írjon!!!
 

 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #251 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 16:46:00 »

Könnyen beszél akinek nincs is vezérműszíj az autójában !
hogyhogy nincs?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #252 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 16:47:00 »

Jaj, bocsánat Zombi! Ne haragudj, azt hittem Peppinre gondolsz...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #253 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 17:06:00 »

Jaj, bocsánat Zombi! Ne haragudj, azt hittem Peppinre gondolsz...
Rá gondoltam !
A V6 -ban vezérműlánc van.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #254 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 21:15:00 »

Rá gondoltam !
A V6 -ban vezérműlánc van.
Akkor ismét bocs, azt hittem önirónia, amiért a Tiéd elszakadt...
Akkor miért nincs mindegyikben lánc?
 
Még egy apró hiba eszembe jutott: a vezetőoldali ajtóban az el. ablak fel- és leengedésnél is kb. félúton, úgy durván 15 cm-nyi emelkedés erejéig mintha súrlódna valamihez, fura, bugó hangot hallat. Nem lehet komoly, mert nem erőlködik a motor közben, de azért kicsit zavaró. Szerintetek mi lehet az oka? (Az autó törésmentes)
Köszönettel és üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #255 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 21:34:00 »

Akkor ismét bocs, azt hittem önirónia, amiért a Tiéd elszakadt...
Akkor miért nincs mindegyikben lánc?
 
Még egy apró hiba eszembe jutott: a vezetőoldali ajtóban az el. ablak fel- és leengedésnél is kb. félúton, úgy durván 15 cm-nyi emelkedés erejéig mintha súrlódna valamihez, fura, bugó hangot hallat. Nem lehet komoly, mert nem erőlködik a motor közben, de azért kicsit zavaró. Szerintetek mi lehet az oka? (Az autó törésmentes)
Köszönettel és üdvözlettel,
Moire
Szia Moire!
Hangszórók eredetiek? Esetleg mélyebb van benne és ahhoz ér hozzá?
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #256 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 22:02:00 »

Akkor ismét bocs, azt hittem önirónia, amiért a Tiéd elszakadt...
Akkor miért nincs mindegyikben lánc?
 
Még egy apró hiba eszembe jutott: a vezetőoldali ajtóban az el. ablak fel- és leengedésnél is kb. félúton, úgy durván 15 cm-nyi emelkedés erejéig mintha súrlódna valamihez, fura, bugó hangot hallat. Nem lehet komoly, mert nem erőlködik a motor közben, de azért kicsit zavaró. Szerintetek mi lehet az oka? (Az autó törésmentes)
Köszönettel és üdvözlettel,
Moire
Most már asszem mindegyik mondeo motor lánczos.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #257 Dátum: 2005.01.07 péntek, 00:04:00 »

Szia Moire!
Hangszórók eredetiek? Esetleg mélyebb van benne és ahhoz ér hozzá?
Üdv ND
ND!
Zseni vagy! Hogy ez nekem nem jutott eszembe!!!Ugyanis büszkélkedett vele a tulaj, hogy jobb hangszórókat tetetett bele, mint a gyáriak voltak (meg cds radiot). Biztos ez lesz az! Viszont akkor ez eléggé gázos nem? Úgy értem, most akkor cserélhetem vissza egy másikra? Gondolom másként nem lesz orvosolhato...HOGYAN TEHETTEK BELE EGY MELYEBB HANGSZOROT, MINT AMI GYARILAG BELEFER???
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #258 Dátum: 2005.01.07 péntek, 00:06:00 »

Most már asszem mindegyik mondeo motor lánczos.
Csak az enyém nem.
Mármint, ami lesz, most már hamarosan, ha minden igaz...
 
Köszönöm és jó éjt!
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #259 Dátum: 2005.01.07 péntek, 00:07:00 »

ND!
Zseni vagy! Hogy ez nekem nem jutott eszembe!!!Ugyanis büszkélkedett vele a tulaj, hogy jobb hangszórókat tetetett bele, mint a gyáriak voltak (meg cds radiot). Biztos ez lesz az! Viszont akkor ez eléggé gázos nem? Úgy értem, most akkor cserélhetem vissza egy másikra? Gondolom másként nem lesz orvosolhato...HOGYAN TEHETTEK BELE EGY MELYEBB HANGSZOROT, MINT AMI GYARILAG BELEFER???
Sot, akkor ugye a jobb oldalinak is hozza kell ernie, biztos hozza is er, meg nem probaltam ki.
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #260 Dátum: 2005.01.07 péntek, 08:36:00 »

Sot, akkor ugye a jobb oldalinak is hozza kell ernie, biztos hozza is er, meg nem probaltam ki.
M.
Tegyél a hangszóró alá közbetétet.
Egy fél centis biztosan elég lessz ahhoz, hogy ne érjen az üveghez.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #261 Dátum: 2005.01.07 péntek, 08:42:00 »

ND!
Zseni vagy! Hogy ez nekem nem jutott eszembe!!!Ugyanis büszkélkedett vele a tulaj, hogy jobb hangszórókat tetetett bele, mint a gyáriak voltak (meg cds radiot). Biztos ez lesz az! Viszont akkor ez eléggé gázos nem? Úgy értem, most akkor cserélhetem vissza egy másikra? Gondolom másként nem lesz orvosolhato...HOGYAN TEHETTEK BELE EGY MELYEBB HANGSZOROT, MINT AMI GYARILAG BELEFER???
Szia Moire!
Talán nincs nagy gáz. Kapd le a borítást, csavard ki a hangszórót tartó négy csavart és emeld ki egy kicsit a hangszórót, ha ekkor mohgatod az ablakot, akkor be tudod határolni, hogy tényleg ott van -e a probléma. Elképzelhető, hogy emelt kávás a hangszóró háza, a csavarok relative magas emelkedésű lemezcsavarok, nagyobb lyukkal. A nagyobb lyukban a csavar a rázkódás hatására elmozdul. A hangszóró pedig a mozgástér hatására beejti a fenekét az üveg felé. Az ami eddig párhuzamos volt, most eléri egy ponton az üveg görbületét.
További probaként vigyél le egy kis borotva habot. Tekerd fel az ablakot az elakadási területig, kapd ki a hangszórót, a közepén kend be habbal, tedd vissza a hangszórót, csavarozd be, mozgasd az üveget, nétd meg a nyomokat.
Ha szerencséd van, akkor új csavarokkal orvosolható, mert csak kirágta a lyukat.
Másik lehetőség, egy kiemelő kerettel egy centire kiemelni a hangszórót.
Ne igyál a medve bőrére előre ;-))) Az üvegen nézd meg nincsenek-e friss karcolási nyomok valahol.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #262 Dátum: 2005.01.07 péntek, 08:58:00 »

Szia Moire!
Talán nincs nagy gáz. Kapd le a borítást, csavard ki a hangszórót tartó négy csavart és emeld ki egy kicsit a hangszórót, ha ekkor mohgatod az ablakot, akkor be tudod határolni, hogy tényleg ott van -e a probléma. Elképzelhető, hogy emelt kávás a hangszóró háza, a csavarok relative magas emelkedésű lemezcsavarok, nagyobb lyukkal. A nagyobb lyukban a csavar a rázkódás hatására elmozdul. A hangszóró pedig a mozgástér hatására beejti a fenekét az üveg felé. Az ami eddig párhuzamos volt, most eléri egy ponton az üveg görbületét.
További probaként vigyél le egy kis borotva habot. Tekerd fel az ablakot az elakadási területig, kapd ki a hangszórót, a közepén kend be habbal, tedd vissza a hangszórót, csavarozd be, mozgasd az üveget, nétd meg a nyomokat.
Ha szerencséd van, akkor új csavarokkal orvosolható, mert csak kirágta a lyukat.
Másik lehetőség, egy kiemelő kerettel egy centire kiemelni a hangszórót.
Ne igyál a medve bőrére előre ;-))) Az üvegen nézd meg nincsenek-e friss karcolási nyomok valahol.
Üdv ND
Na már megint szakszerűbb voltál mint én.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #263 Dátum: 2005.01.07 péntek, 09:01:00 »

Na már megint szakszerűbb voltál mint én.
Szia Zombi!
Nem láttam az írásodat. Sokszor előfordul, hogy valakivel ugyanazt írom, egy időben, de ez jó szerintem, így megoszlik a félrevezetés felelőssége ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #264 Dátum: 2005.01.07 péntek, 09:05:00 »

Szia Moire!
Nézd meg a képen, hogy mekkorával nagyobbat tettem bele előre. Hátul nem érdemes hozzányúlni, azt halkítani kell, mert az első jókat lerontja. A képen a magasság nem jön ki jól, de volt pár centi. Mivel ez egy jó mechanikájú káva, ezért a kiemelő gyűrűt már belepréselték az oldalába, ami tömít is, így nekem csak a rezgésmentes felfogatással kellett törödnöm.  
   Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #265 Dátum: 2005.01.07 péntek, 10:21:00 »

Szia Moire!
Nézd meg a képen, hogy mekkorával nagyobbat tettem bele előre. Hátul nem érdemes hozzányúlni, azt halkítani kell, mert az első jókat lerontja. A képen a magasság nem jön ki jól, de volt pár centi. Mivel ez egy jó mechanikájú káva, ezért a kiemelő gyűrűt már belepréselték az oldalába, ami tömít is, így nekem csak a rezgésmentes felfogatással kellett törödnöm.  
   Üdv ND
Köszönöm a válaszokat!
Mindenképpen meg fogom ezt nézni, már csak meg kell venni a verdát előtte! :+)
 
Komolyan a jobb oldali volt benne gyárilag? Egy utas?
 
Kár, hogy tényleg nem jön ki a mélység, de elképzelhető. Majd ha meglesz a gép, kipróbálom, hogy mindkét oldalon van-e ilyen gond, lehet, hogy tényleg csak belóg a segge az egyiknek.
 
Azt hittem, épp a hátsóknak kell még nagyobb teljesítmény, hogy a csomagtartó hangládaként funkciojáljon. Vagy ebben nem ott van? Mi az a kiemelő gyűrű? Jaaa, erre már van jobb topic, bocsánat, majd ott folytatom az audio részét, ha aktuális lesz. (bár lenne már...)
 
Nagyon köszönöm!
 
Szép napot,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #266 Dátum: 2005.01.07 péntek, 11:19:00 »

Köszönöm a válaszokat!
Mindenképpen meg fogom ezt nézni, már csak meg kell venni a verdát előtte! :+)
 
Komolyan a jobb oldali volt benne gyárilag? Egy utas?
 
Kár, hogy tényleg nem jön ki a mélység, de elképzelhető. Majd ha meglesz a gép, kipróbálom, hogy mindkét oldalon van-e ilyen gond, lehet, hogy tényleg csak belóg a segge az egyiknek.
 
Azt hittem, épp a hátsóknak kell még nagyobb teljesítmény, hogy a csomagtartó hangládaként funkciojáljon. Vagy ebben nem ott van? Mi az a kiemelő gyűrű? Jaaa, erre már van jobb topic, bocsánat, majd ott folytatom az audio részét, ha aktuális lesz. (bár lenne már...)
 
Nagyon köszönöm!
 
Szép napot,
Moire
Szia Moire!
A hátsó ajtókban is vannak hangszórók, ha csak elől cseréled és hátul nem tudod a rendszeren lehallkítani , akkor a hátsok lerontják a hangzást és értelmetlen az elsőkbe belefeccelt pénz.
Ez már az újabb membrános volt. Nem szabad leszólni az egyutast. Egy mozgó kocsiba Hifi elvárásokat támasztani, kissé olyan mintha a Maci sajttól elvárnám, hogy brummogjon ;-))) De erről nem kívánok vitát nyitni.
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #267 Dátum: 2005.01.07 péntek, 13:22:00 »

Szia Moire!
A hátsó ajtókban is vannak hangszórók, ha csak elől cseréled és hátul nem tudod a rendszeren lehallkítani , akkor a hátsok lerontják a hangzást és értelmetlen az elsőkbe belefeccelt pénz.
Ez már az újabb membrános volt. Nem szabad leszólni az egyutast. Egy mozgó kocsiba Hifi elvárásokat támasztani, kissé olyan mintha a Maci sajttól elvárnám, hogy brummogjon ;-))) De erről nem kívánok vitát nyitni.
Üdv ND
Eszemben sincs leszólni, csak kérdeztem! A macisajt meg csak hadd brummogjon, ha tud, ilyet én sem várnék tőle soha! :-)))
Üdv és köszönöm,
M.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #268 Dátum: 2005.01.07 péntek, 13:53:00 »

Szia Moire!
A hátsó ajtókban is vannak hangszórók, ha csak elől cseréled és hátul nem tudod a rendszeren lehallkítani , akkor a hátsok lerontják a hangzást és értelmetlen az elsőkbe belefeccelt pénz.
Ez már az újabb membrános volt. Nem szabad leszólni az egyutast. Egy mozgó kocsiba Hifi elvárásokat támasztani, kissé olyan mintha a Maci sajttól elvárnám, hogy brummogjon ;-))) De erről nem kívánok vitát nyitni.
Üdv ND
Én meg inkább hátra nyomok egy kis anyagot, mert azok nyomják a méllyebbet. Elöl csak a csipogók hozzák a ciripet.
 
 
Tisztelettel!
Ui: ez nem vita volt, mert bár nekem is az egyszerűbb hifi van, mégis nálam máshogy műxik!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #269 Dátum: 2005.01.07 péntek, 14:31:00 »

Szia Moire!
A hátsó ajtókban is vannak hangszórók, ha csak elől cseréled és hátul nem tudod a rendszeren lehallkítani , akkor a hátsok lerontják a hangzást és értelmetlen az elsőkbe belefeccelt pénz.
Ez már az újabb membrános volt. Nem szabad leszólni az egyutast. Egy mozgó kocsiba Hifi elvárásokat támasztani, kissé olyan mintha a Maci sajttól elvárnám, hogy brummogjon ;-))) De erről nem kívánok vitát nyitni.
Üdv ND
Már trffic 4000-rel is le lehet venni a hátsókról a hangot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #270 Dátum: 2005.01.07 péntek, 14:55:00 »

Már trffic 4000-rel is le lehet venni a hátsókról a hangot.
Sőt a 2006-ossal is már.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #271 Dátum: 2005.01.07 péntek, 15:29:00 »

Én meg inkább hátra nyomok egy kis anyagot, mert azok nyomják a méllyebbet. Elöl csak a csipogók hozzák a ciripet.
 
 
Tisztelettel!
Ui: ez nem vita volt, mert bár nekem is az egyszerűbb hifi van, mégis nálam máshogy műxik!
Például nem zenélnek az ablakok, ha leengeded őket? Smiley))
 
A mély hangokért én is rajongok, de most már abbahagyom az uffolást, mert a végén meg megorrol rám Scratch kolléga...ha még eddig nem tette volna.
 
Húúú, ezeket nem tom mik...majd megnézem az audio topicban.
 
ND, Tokjo az *** oldal!

M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #272 Dátum: 2005.01.07 péntek, 17:50:00 »

Például nem zenélnek az ablakok, ha leengeded őket? Smiley))
 
A mély hangokért én is rajongok, de most már abbahagyom az uffolást, mert a végén meg megorrol rám Scratch kolléga...ha még eddig nem tette volna.
 
Húúú, ezeket nem tom mik...majd megnézem az audio topicban.
 
ND, Tokjo az *** oldal!

M.
Szia Moire!
Köszönöm. Bár nálunk nem ismert ez a jelző. Összes gyerköcömet felhúzom vele, mikor visszakérdezek, hogy az milyen? ;-))) Mivel az égvilágon minden mindig tökjó a korosztályuknál, ezért a tökjó egyenlő az átlaggal. Azt meg minek minősíteni ;-))) Láthatod nehéz eset vagyok ;-((( De nincs szobám a Hárs hegyen ;-) Egyelőre ;-)
Ha leírod egy privát mailbe, hogy mi volt újdonság, mi volt jó, mi volt rossz, mire lennél kiváncsi, az előre vinné a szekeret. Hogy új magyarul mondjam: Tökjó lenne ;-)))
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #273 Dátum: 2005.01.07 péntek, 21:13:00 »

Szia Moire!
Köszönöm. Bár nálunk nem ismert ez a jelző. Összes gyerköcömet felhúzom vele, mikor visszakérdezek, hogy az milyen? ;-))) Mivel az égvilágon minden mindig tökjó a korosztályuknál, ezért a tökjó egyenlő az átlaggal. Azt meg minek minősíteni ;-))) Láthatod nehéz eset vagyok ;-((( De nincs szobám a Hárs hegyen ;-) Egyelőre ;-)
Ha leírod egy privát mailbe, hogy mi volt újdonság, mi volt jó, mi volt rossz, mire lennél kiváncsi, az előre vinné a szekeret. Hogy új magyarul mondjam: Tökjó lenne ;-)))
Üdv ND
Szia ND,
Én sem vagyok egyszerű eset, mint az már többször kiderült...Smiley
 
Mail ment.
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #274 Dátum: 2005.01.09 vasárnap, 15:05:00 »

Sziasztok
2-es kombiba nem tudja valaki,hogy a gyári cd-tárat hova szerelik gyárilag?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #275 Dátum: 2005.01.09 vasárnap, 17:39:00 »

Sziasztok
2-es kombiba nem tudja valaki,hogy a gyári cd-tárat hova szerelik gyárilag?
gyalak,
 
anyósülés alá.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #276 Dátum: 2005.01.10 hétfő, 13:29:00 »

Sziasztok,
Hitellel kapcsolatban soma és QkorIca említette korábban a Postabank hitellevelet, melyet jelenleg Erste Bank Hitellevélként lehet igénybevenni, és most úgy döntöttem ezt fogom használni.
 
Mindenki okulására, - bár még nem bírálták el - nekem ez a legszimpatikusabb, és még olcsóbb is, mint az eddigi legjobb konstrukciók. Persze csodák nincsenek, itt is kell fizetni minden módosításért, lezárásért, stb.,  de kb. a felét az eddig hallottaknak.
Óriási előnye azonban, hogy előre kiállítják, azaz, ha megkaptam, mehetek autót venni, nem kell kereskedőn keresztül bonyolítani a hitelt. Használt autóra is alkalmazható, ilyenkor az általuk megadott hivatalos autókereskedésbe kell menni, ott végeznek egy állapotfelmérést, eredetvizsgát, majd lekérdezik az autót a biztosítóknál, és ha rendben van, akkor lehívják a hitellevél alapján a hitelösszeget, és kifizetik a pénzt. Az autót nem kell otthagyni, egyszer van csak szükség rá kb. másfél órára, amíg az állapotfelmérést és az eredetvizsgát elvégzik, többet nem, így rám és az eladóra van bízva a többi (pl. használhatja az autót, míg le nem zajlanak az események, így megvan a fedezete is)
 
Na, mit szóltok hozzá? Szerintem ez korrekt eljárás. Ja, és természetesen nem voltak hóttahók, mint az átlagos autókereskedések, ami mondjuk azért bizalom szempontjából (is) sokat számít.
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #277 Dátum: 2005.01.10 hétfő, 14:07:00 »

Hali mindenki!
 
Cimborámat sikerült rábeszélnem egy mondeora.
Ígyhát gyorsan megvált a sevroljet kalózától és most keres 1 db 4 v. 5 ajtó min 2000-es évjáratú 1.8 vagy 2.0 -es mondit.  
Ha estleg valakinek van elfekvőben egy ilyen valahol a garázs végében légyszives szóljon.
 
Köszi Zombi
 
U.i.: A TD is jó! Kombit semmiképpen nem akar.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #278 Dátum: 2005.01.10 hétfő, 19:56:00 »

Sziasztok  
Egy mondeo szakértőtől szeretném megkérdezni,hogy ez gyári cd váltó-e:ő lenne az
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #279 Dátum: 2005.01.10 hétfő, 22:31:00 »

Sziasztok  
Egy mondeo szakértőtől szeretném megkérdezni,hogy ez gyári cd váltó-e:ő lenne az
Oh Yessssssss!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #280 Dátum: 2005.01.11 kedd, 07:59:00 »

Sziasztok,
Hitellel kapcsolatban soma és QkorIca említette korábban a Postabank hitellevelet, melyet jelenleg Erste Bank Hitellevélként lehet igénybevenni, és most úgy döntöttem ezt fogom használni.
 
Mindenki okulására, - bár még nem bírálták el - nekem ez a legszimpatikusabb, és még olcsóbb is, mint az eddigi legjobb konstrukciók. Persze csodák nincsenek, itt is kell fizetni minden módosításért, lezárásért, stb.,  de kb. a felét az eddig hallottaknak.
Óriási előnye azonban, hogy előre kiállítják, azaz, ha megkaptam, mehetek autót venni, nem kell kereskedőn keresztül bonyolítani a hitelt. Használt autóra is alkalmazható, ilyenkor az általuk megadott hivatalos autókereskedésbe kell menni, ott végeznek egy állapotfelmérést, eredetvizsgát, majd lekérdezik az autót a biztosítóknál, és ha rendben van, akkor lehívják a hitellevél alapján a hitelösszeget, és kifizetik a pénzt. Az autót nem kell otthagyni, egyszer van csak szükség rá kb. másfél órára, amíg az állapotfelmérést és az eredetvizsgát elvégzik, többet nem, így rám és az eladóra van bízva a többi (pl. használhatja az autót, míg le nem zajlanak az események, így megvan a fedezete is)
 
Na, mit szóltok hozzá? Szerintem ez korrekt eljárás. Ja, és természetesen nem voltak hóttahók, mint az átlagos autókereskedések, ami mondjuk azért bizalom szempontjából (is) sokat számít.
 
Üdvözlettel,
Moire
Így igaz ahogy írtad !
Én is ezt a konstrukciót vettem igénybe mikor vettem a gépet. Gyorsak, korrektek, használtra is adnak, ésígy a 2. év végén járva is szinte ugyanazt az összeget fizetem mint kezdésnél.
+ szerintem elég alacsony a kamat!
Üdv.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #281 Dátum: 2005.01.11 kedd, 08:22:00 »

Hali mindenki!
 
Cimborámat sikerült rábeszélnem egy mondeora.
Ígyhát gyorsan megvált a sevroljet kalózától és most keres 1 db 4 v. 5 ajtó min 2000-es évjáratú 1.8 vagy 2.0 -es mondit.  
Ha estleg valakinek van elfekvőben egy ilyen valahol a garázs végében légyszives szóljon.
 
Köszi Zombi
 
U.i.: A TD is jó! Kombit semmiképpen nem akar.
Szia Zombi.Ha a haverod ragaszkodik,hogy min. 2000-es évjárat legyen akkor ez nem biztos,hogy jó lesz neki,de az általános köztudatba terjeszteném,hogy a bátyámnak van egy MKII-s,1.8-as benzines mondija.Mo-i,szervizkönyves,/eredeti/133.e km-t futott,jó állapotu,megkimélt,zöld szinben.A 135.e-s szemlét még megcsináltatja,olaj,olajszűrő,pollenszűrő,légszűrő,stb,stb..és ugy adja oda a kocsit.Szinte új gumik vannak rajta,megkimélt családi kedvenc,Hódmezővásárhelyi székhellyel.Ha valakit érdekel,állok rendelkezésére.Üdv.Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #282 Dátum: 2005.01.11 kedd, 08:43:00 »

Szia Zombi.Ha a haverod ragaszkodik,hogy min. 2000-es évjárat legyen akkor ez nem biztos,hogy jó lesz neki,de az általános köztudatba terjeszteném,hogy a bátyámnak van egy MKII-s,1.8-as benzines mondija.Mo-i,szervizkönyves,/eredeti/133.e km-t futott,jó állapotu,megkimélt,zöld szinben.A 135.e-s szemlét még megcsináltatja,olaj,olajszűrő,pollenszűrő,légszűrő,stb,stb..és ugy adja oda a kocsit.Szinte új gumik vannak rajta,megkimélt családi kedvenc,Hódmezővásárhelyi székhellyel.Ha valakit érdekel,állok rendelkezésére.Üdv.Zsoel.
De mikori Huh?
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #283 Dátum: 2005.01.11 kedd, 10:26:00 »

De mikori Huh?
'98-as!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #284 Dátum: 2005.01.11 kedd, 10:35:00 »

Szólok neki.
De Ő ahhoz az állatfajhoz tartozik aki nem az autót nézi hanem a papírt.
Lehet, hogy ha lenne egy 98-as fullos Ghia és egy 2000-es alap, Ő biztos a zs alapot vállasztaná az évjárat miatt. ahhüje
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #285 Dátum: 2005.01.11 kedd, 16:19:00 »

Így igaz ahogy írtad !
Én is ezt a konstrukciót vettem igénybe mikor vettem a gépet. Gyorsak, korrektek, használtra is adnak, ésígy a 2. év végén járva is szinte ugyanazt az összeget fizetem mint kezdésnél.
+ szerintem elég alacsony a kamat!
Üdv.
Igen, szerintem is alacsony a kamat, havi 3.000 forinttal fizetek kevesebbet, mint az összes többi ajánlatnál, ami összesen kb. -150 kHUF!
 
Igen, azóta már megvan a hitellevél, sőt, voltunk a kereskedésnél, bevizsgálták az autót, megcsinálták az eredetvizsgát, már csak meg kell várni, míg lekérdezik a biztosítókat a kárelőzményről, és akkor kifizetik az eladót, én meg viszem a kocsit.
 
Nagyon korrekt, szimpatikus volt az ember a bank által kijelölt hivatalos autókereskedésben, (off| Suzuki |on Plusz, Kondorosi út) megnyugtató érzéssel jöttünk el mindketten.
 
Jövő hét közepére ígérték a választ, addig pihi van. Izgatott pihi....Smiley))
 
Üdvözlettel,
Optimista
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #286 Dátum: 2005.01.11 kedd, 16:33:00 »

Igen, szerintem is alacsony a kamat, havi 3.000 forinttal fizetek kevesebbet, mint az összes többi ajánlatnál, ami összesen kb. -150 kHUF!
 
Igen, azóta már megvan a hitellevél, sőt, voltunk a kereskedésnél, bevizsgálták az autót, megcsinálták az eredetvizsgát, már csak meg kell várni, míg lekérdezik a biztosítókat a kárelőzményről, és akkor kifizetik az eladót, én meg viszem a kocsit.
 
Nagyon korrekt, szimpatikus volt az ember a bank által kijelölt hivatalos autókereskedésben, (off| Suzuki |on Plusz, Kondorosi út) megnyugtató érzéssel jöttünk el mindketten.
 
Jövő hét közepére ígérték a választ, addig pihi van. Izgatott pihi....Smiley))
 
Üdvözlettel,
Optimista
Én kedden megláttam, estére megjött a válasz(banktól), szerda munkaszüneti nap, csütörtök 10h: már az ényém vót. Ezért is jártam jól az említett kereskedővel!
 
 
Tisztelettel!
Ui: az említett szerda(okt.23.) volt az életem egyik leghosszabb napja!:-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #287 Dátum: 2005.01.11 kedd, 21:14:00 »

Mármint az autó bankhitellel? Két nap alatt? Ez nem rossz!
 
Nekem is csak a biztosítók lekérdezése miatt tart ilyen sokáig. Minden mást elintéznek két nap alatt. Jövő szerdára saccolta a tag, hogy visszajeleznek az autóról, aztán mehetek a szerelőmhöz, azaz kb. másfél hét van hátra.
 
Talán még a régi fordomat is el tudom sózni náluk (Megnézte ott valami nepper, igaz, természetesen csak a felét kínálta annak, amit szeretnék érte kapni, de már ez sem érdekel, hamarosan csak teher lesz nekem szegényke, pedig nagyon fájó szívvel válok meg tőle!)
 
Nekem egyébként még jól is jön, hogy egy kicsit lassabban mennek a dolgok, így legalább nem tudom elkapkodni, van időm mindent jól átgondolni. B
 
(Bár a múlt heti finanszírozó-keresést szívesen kihagytam volna; tiszta időpocsékolás volt, a most következő egy héten meg nem tudok mit tenni az ügyért, csak várok: ez meg idegörlő, de majd elmúlik!)
 
Üdvözlettel:
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #288 Dátum: 2005.01.12 szerda, 08:44:00 »

De mikori Huh?
Bocsi,az évjárat kimaradt,de 1998-as,ahogy Joe irta.Az autó nagy előnye,hohy Mo-i,vezetett szervizkönyves,és megbizható tulajdonosa van./mármint a bátyám/Majdnem annyira szereti az autóját mint én.Biztos belemegy abba is,hogy a vevő a kocsit bevizsgáltassa,szakemberrel étnézettesse,állapotfelmérést csináltasson,stb,stb....
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #289 Dátum: 2005.01.12 szerda, 08:48:00 »

Bocsi,az évjárat kimaradt,de 1998-as,ahogy Joe irta.Az autó nagy előnye,hohy Mo-i,vezetett szervizkönyves,és megbizható tulajdonosa van./mármint a bátyám/Majdnem annyira szereti az autóját mint én.Biztos belemegy abba is,hogy a vevő a kocsit bevizsgáltassa,szakemberrel étnézettesse,állapotfelmérést csináltasson,stb,stb....
O.K. szólok neki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #290 Dátum: 2005.01.13 csütörtök, 13:26:00 »

Sziasztok!
Most hívtak fel, lehet, hogy már holnap megérkezik a biztosítós nyilatkozat, és akkor már kedden beleülhetek!...param...param...
A szerelőm meg január 26-ra adott időpontot, ugye nem az alatt az egy hét alatt fog elszakadni a vezérműszíjam  
Ettől az itt olvasottak alapján (is) nagyon félek.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #291 Dátum: 2005.01.13 csütörtök, 23:16:00 »

Sziasztok!
Most hívtak fel, lehet, hogy már holnap megérkezik a biztosítós nyilatkozat, és akkor már kedden beleülhetek!...param...param...
A szerelőm meg január 26-ra adott időpontot, ugye nem az alatt az egy hét alatt fog elszakadni a vezérműszíjam  
Ettől az itt olvasottak alapján (is) nagyon félek.
1) Könyörgöm vedd már át azt az autót aztán inkább azt meséld el az élmények topic alatt, hogy mennyire király és mennyire meg vagy elégedve vele.
 
2) Ha nem indítod be nem fog elszakadni, egyébként meg bármikor elszakadhat (lásd szegény Zombi és Iwan) de tény hogy 90e után már nagyon sanszos, de igazából nem tudom, viszont ha arra a hétre kölcsön adod a gépet biztosíthatlak azt fogom elvárni tőle mint a saját St 200-tól .............    
 
Ne parázz minden rendben lesz.
 
Fentiek mind vicc és  a cinkelés kategóriájába tartoznak .....
 
Üdv
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #292 Dátum: 2005.01.14 péntek, 09:45:00 »

1) Könyörgöm vedd már át azt az autót aztán inkább azt meséld el az élmények topic alatt, hogy mennyire király és mennyire meg vagy elégedve vele.
 
2) Ha nem indítod be nem fog elszakadni, egyébként meg bármikor elszakadhat (lásd szegény Zombi és Iwan) de tény hogy 90e után már nagyon sanszos, de igazából nem tudom, viszont ha arra a hétre kölcsön adod a gépet biztosíthatlak azt fogom elvárni tőle mint a saját St 200-tól .............    
 
Ne parázz minden rendben lesz.
 
Fentiek mind vicc és  a cinkelés kategóriájába tartoznak .....
 
Üdv
Szia Peppin!  
1. Gondolhatod, én is éppen ezt mondom! Dehát sajnos nem rajtam múlik! ! Smiley))))
 
2. Szerinted kibírom? Olyan isten nincs!
 
Köszönöm a bíztatást, remélem tényleg minden rendben lesz!  
 
ígérem, érdeklődőként nem zavarok többet...Smiley
 
üdv,
Moire
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #293 Dátum: 2005.01.14 péntek, 09:55:00 »

Szia Peppin!  
1. Gondolhatod, én is éppen ezt mondom! Dehát sajnos nem rajtam múlik! ! Smiley))))
 
2. Szerinted kibírom? Olyan isten nincs!
 
Köszönöm a bíztatást, remélem tényleg minden rendben lesz!  
 
ígérem, érdeklődőként nem zavarok többet...Smiley
 
üdv,
Moire
Csak számolj be arról, hogy hol is tartassz!;-)))
 
Igy legalább úgy érezheted, mintha már meglenne!;-)
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #294 Dátum: 2005.01.14 péntek, 09:59:00 »

Csak számolj be arról, hogy hol is tartassz!;-)))
 
Igy legalább úgy érezheted, mintha már meglenne!;-)
 
Tisztelettel!
Igen, éppen azt teszem! Smiley)))
Pont, hogy érezzem, hogy közeledik.
 
De most már tényleg pár nap van csak hátra. Amint rám telefonálnak, szólok a tulajnak, bemegyünk, utaljuk a hitelt, aztán másnap, ha megérkezik a számlájára, már viszem is a kocsit.  Az átírást elintézik nekem.
 
Remélem nem nagyon idegesítő, kit érdekel, hogy moirenak mikor jön meg a nyilatkozata??? Smiley))
 
üdv,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #295 Dátum: 2005.01.14 péntek, 10:57:00 »

Szia Peppin!  
1. Gondolhatod, én is éppen ezt mondom! Dehát sajnos nem rajtam múlik! ! Smiley))))
 
2. Szerinted kibírom? Olyan isten nincs!
 
Köszönöm a bíztatást, remélem tényleg minden rendben lesz!  
 
ígérem, érdeklődőként nem zavarok többet...Smiley
 
üdv,
Moire
Rendben remélem hogy nagyon gyorsam lepörög nálad ez a pár nap. És hogy érdeklődőként nem zavarsz, azt kötve hiszem mert én már két éve csak ezt csinálom, azaz érdeklődőként zavarom a többieket ezen az oldalon, majdnem napi szinten, úgyhogy nyugi.
 
Üdv:
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #296 Dátum: 2005.01.14 péntek, 11:03:00 »

Rendben remélem hogy nagyon gyorsam lepörög nálad ez a pár nap. És hogy érdeklődőként nem zavarsz, azt kötve hiszem mert én már két éve csak ezt csinálom, azaz érdeklődőként zavarom a többieket ezen az oldalon, majdnem napi szinten, úgyhogy nyugi.
 
Üdv:
Képzeld!
 
V6 fííílingem van!:-(
415km, és majdnem üres a tankom. Mondjuk csak város, de azért a nyomatékom is lehetne olyan mint a tiéd...
 
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #297 Dátum: 2005.01.14 péntek, 11:12:00 »

Képzeld!
 
V6 fííílingem van!:-(
415km, és majdnem üres a tankom. Mondjuk csak város, de azért a nyomatékom is lehetne olyan mint a tiéd...
 
 
 
Tisztelettel!
415 km nekem csak akkor megy ha van benne kb 200 km nyugisabb vidéki fuvar, úgyhogy még erősítsd a bal lábad Smiley)
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #298 Dátum: 2005.01.14 péntek, 11:41:00 »

415 km nekem csak akkor megy ha van benne kb 200 km nyugisabb vidéki fuvar, úgyhogy még erősítsd a bal lábad Smiley)
Hogy sokat kuplungolhassak?;-)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #299 Dátum: 2005.01.14 péntek, 12:51:00 »

Hogy sokat kuplungolhassak?;-)
Inkább jobb láb a gázon, bal a féken. ...egyszerre:-)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.