Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 08:54:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 476   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 5708200 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #200 Dátum: 2004.12.23 csütörtök, 16:54:00 »

szia KAKUKK köszi és búék!!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #201 Dátum: 2004.12.23 csütörtök, 21:10:00 »

Szia. Nem akarlak rémisztgetni.
De hogyis van ez ?
Először aláírsz egy szerződést x százerer, millió forintról és csak azután viszitek eredetvizsgára???
És ha neagyisten valami nem stimmel akkor mi lessz?
Mondi nuku csak a halom adósság ?
Mer ugye a bankot nem fogja érdekelni a dolog.
Te meg majd pereskedhetsz az eldóval.
Nem vagyok vészmadár csak óvatos.
 
Üdv. Zombi
Kedves Zombi,
Teljesen igazad van, természetesen előbb kell az eredetvizsga, mint a szerződést aláírni.
 
Amit írtam, csak a hitelről szólt, a többit csak felsoroltam, sajnos figyelmetlenül.
 
Most megpróbálom leírni a helyes sorrendet:
1: Szerelő vizsgál
2: Ha rendben van, eredetvizsgálat
3: Ha rendben van, hitelkérelem megindít
4: Ha megjött, adásvételi szerződés aláír
5: Pénz átutal
6: Biztosítás, casco megköt
7: Átirat
8: Szerelő, olajcsere, vezérműszíj, ékszíjak cseréje + ha még lát valamit az 1. pontban
9: Boldogság
 
Kérlek, javítsatok ki, ha tévednék, valamit kifelejtettem volna, vagy nem jó a sorrend!
 
Köszönettel és Üdvözlettel, és nyugodalmas Karácsonyt kívánva:
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #202 Dátum: 2004.12.25 szombat, 23:27:00 »

4: Ha megjött, adásvételi szerződés aláír
5: CASCO!
6: Utalás
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #203 Dátum: 2004.12.25 szombat, 23:28:00 »

4: Ha megjött, adásvételi szerződés aláír
5: CASCO!
6: Utalás
Sőt:
6: biztosítás
7: átír
8: utal
 
Nekem így vót!
 
Tisztelettel!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #204 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 11:00:00 »

Sziasztok!
 
Remélem, mindenkinek kellemesen telnek az ünnepek! Ne egyétek halálra magatokat, mert akkor hátrébb kell tolni az ülést a mondiban, és nem éritek el a gázpedált! Smiley Vagy a mondikban több hely van, mint az Orionomban? Mert akkor veszek egyet! Smiley
 
Köszi Joe, bár az átírást szerintem már nem muszáj megvárnia az utalásnak, de a biztosítást tényleg jobb előbb megkötni.
 
Vigyázzatok Magatokra, ilyenkor nagyon lehet tolni neki, üresek az utcák, de azért óvatosan!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #205 Dátum: 2004.12.27 hétfő, 11:22:00 »

Sziasztok!
 
Remélem, mindenkinek kellemesen telnek az ünnepek! Ne egyétek halálra magatokat, mert akkor hátrébb kell tolni az ülést a mondiban, és nem éritek el a gázpedált! Smiley Vagy a mondikban több hely van, mint az Orionomban? Mert akkor veszek egyet! Smiley
 
Köszi Joe, bár az átírást szerintem már nem muszáj megvárnia az utalásnak, de a biztosítást tényleg jobb előbb megkötni.
 
Vigyázzatok Magatokra, ilyenkor nagyon lehet tolni neki, üresek az utcák, de azért óvatosan!
 
Üdv,
Moire
Szia!
 
Nálam ez így volt, de lehet hogy csak bankja válogatja!? Nem is irathattam ár magam, hanem a kereskedő tette ezt a szokásos pár nap helyett pár óra alatt. Ez mondjuk nekem jól is jött, mert nem kellett legalább a bürokrácia nehézségeit végig állnom.
De ez már csak apróság, ahhoz az igazolomhoz képest, amiben most gondoom, hogy lehetsz!:-)
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #206 Dátum: 2004.12.28 kedd, 14:48:00 »

Szia!
 
Nálam ez így volt, de lehet hogy csak bankja válogatja!? Nem is irathattam ár magam, hanem a kereskedő tette ezt a szokásos pár nap helyett pár óra alatt. Ez mondjuk nekem jól is jött, mert nem kellett legalább a bürokrácia nehézségeit végig állnom.
De ez már csak apróság, ahhoz az igazolomhoz képest, amiben most gondoom, hogy lehetsz!:-)
 
 
Tisztelettel!
Azt hittem, Te akartad így!
Szóval Te kereskedőnél vásároltad? Vagy csak a hitelt intéztetted vele?  
 
Íííííígy van, ahogy mondod, már nagyon várom, hogy megkezdődjenek ezek a kényelmetlen procedúrák !!!
 
Üdv,
Moire
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #207 Dátum: 2004.12.29 szerda, 11:59:00 »

Azt hittem, Te akartad így!
Szóval Te kereskedőnél vásároltad? Vagy csak a hitelt intéztetted vele?  
 
Íííííígy van, ahogy mondod, már nagyon várom, hogy megkezdődjenek ezek a kényelmetlen procedúrák !!!
 
Üdv,
Moire
Kereskedőtől vásároltam, és ö intézett minden továbbit, majd fél éven belül még két autót vettek a családtagok rajtuk keresztül, de csak a hitel intézése miatt vitték oda az autókat.
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #208 Dátum: 2004.12.29 szerda, 13:38:00 »

Kereskedőtől vásároltam, és ö intézett minden továbbit, majd fél éven belül még két autót vettek a családtagok rajtuk keresztül, de csak a hitel intézése miatt vitték oda az autókat.
 
Tisztelettel!
És nem féltél, hogy átver? Én nagyon tartok tőle, ezért is örültem meg, mikor egy magánszemélyt találtam, pláne ilyen tip-top embert, már ami az autót illeti. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bármi gond is lehetne ezzel az autóval, valahogy érzem, hogy maga a tökély, és nem csak a vágyaim mondatják ezt velem. Még egy hét, és kezdődik...alig várom!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #209 Dátum: 2004.12.29 szerda, 13:54:00 »

És nem féltél, hogy átver? Én nagyon tartok tőle, ezért is örültem meg, mikor egy magánszemélyt találtam, pláne ilyen tip-top embert, már ami az autót illeti. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy bármi gond is lehetne ezzel az autóval, valahogy érzem, hogy maga a tökély, és nem csak a vágyaim mondatják ezt velem. Még egy hét, és kezdődik...alig várom!
A hitelnél nem.
Viszont az autóval meg is tette, de én is átvertem, mert beszámította az előző OFF-ot, ami nem volt egy szép példány.
 
ABS-es autóként vettem meg, de amikor kipróbáltam csúszott, mint állat!:-(
Persze az én hibám is, mert nem próbáltam ki vétel előtt, de nem akartam, hogy ők is kipróbálják az enyémet. Ezt leszámítva egy nagyon jó állapotu autót "sóztak" rám, ráadásul tapasztalataim szerint kevés km-rel is!!!
Ehhez még az is hozzá tartozik, hogy én egy kis városban lakom, és itt van a kerekedés is, tehát nem egy idegen nagyvárosi embertől vettem, hanem olyantól, akivel nap mint nap látjuk egymást! Azóta már beszéltünk is autócseréről, és mondta, hogy visszavárja a mostanit, és bármikor hozzá segít egy újabbhoz!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #210 Dátum: 2004.12.31 péntek, 11:03:00 »

Én sem a hitelre gondoltam, azzal biztos csúnyán megüthetné a bokáját, hanem az autóra!
 
De egy kisváros, az egészen más! Ott én sem tartanék tőle annyira, hogy ráfázom, Budapest (meg gondolom a legtöbb nagyváros) van tele ilyen piti gengszterekkel.
 
Ha meg kevés kilométer volt benne tényleg, akkor nem is hiszem, hogy komolyan át akart volna verni, inkább csak "elfelejtette" megemlíteni, hogy nincs/nem működik az ABS... Tényleg, nincs benne, vagy rossz volt? Remélem nem éles helyzetben hozott kellemetlen helyzetbe! Azelőtt milyen autód volt? Offtopik? Smiley)
 
Tényleg nem tudtok valakit, akár kereskedőt, aki alaposan ár alatt megvenné a régi fordomat (89-es 1.6 170e km) 200-ért már odaadnám!
 
Boldog új évet!
 
Moire
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #211 Dátum: 2004.12.31 péntek, 11:45:00 »

Én sem a hitelre gondoltam, azzal biztos csúnyán megüthetné a bokáját, hanem az autóra!
 
De egy kisváros, az egészen más! Ott én sem tartanék tőle annyira, hogy ráfázom, Budapest (meg gondolom a legtöbb nagyváros) van tele ilyen piti gengszterekkel.
 
Ha meg kevés kilométer volt benne tényleg, akkor nem is hiszem, hogy komolyan át akart volna verni, inkább csak "elfelejtette" megemlíteni, hogy nincs/nem működik az ABS... Tényleg, nincs benne, vagy rossz volt? Remélem nem éles helyzetben hozott kellemetlen helyzetbe! Azelőtt milyen autód volt? Offtopik? Smiley)
 
Tényleg nem tudtok valakit, akár kereskedőt, aki alaposan ár alatt megvenné a régi fordomat (89-es 1.6 170e km) 200-ért már odaadnám!
 
Boldog új évet!
 
Moire
Milyen ford? Szín, hány ajtós?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #212 Dátum: 2004.12.31 péntek, 20:02:00 »

Milyen ford? Szín, hány ajtós?
Orion, 4ajtós, metálzöld. És nagyon megy.  
 
buék,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #213 Dátum: 2004.12.31 péntek, 20:04:00 »

Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #214 Dátum: 2004.12.31 péntek, 20:07:00 »

Bocs, ha ez off volt. Ugye nincs harag
Amúgy meg ez szorosan kapcsolódik a II-es mondeomhoz...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #215 Dátum: 2005.01.03 hétfő, 09:20:00 »

Én sem a hitelre gondoltam, azzal biztos csúnyán megüthetné a bokáját, hanem az autóra!
 
De egy kisváros, az egészen más! Ott én sem tartanék tőle annyira, hogy ráfázom, Budapest (meg gondolom a legtöbb nagyváros) van tele ilyen piti gengszterekkel.
 
Ha meg kevés kilométer volt benne tényleg, akkor nem is hiszem, hogy komolyan át akart volna verni, inkább csak "elfelejtette" megemlíteni, hogy nincs/nem működik az ABS... Tényleg, nincs benne, vagy rossz volt? Remélem nem éles helyzetben hozott kellemetlen helyzetbe! Azelőtt milyen autód volt? Offtopik? Smiley)
 
Tényleg nem tudtok valakit, akár kereskedőt, aki alaposan ár alatt megvenné a régi fordomat (89-es 1.6 170e km) 200-ért már odaadnám!
 
Boldog új évet!
 
Moire
Szia!
 
ABS: egyáltalán nem volt benne. Szerencsére nem extrém esetben derült ki, hanem egy következő esős napon fékeztem egyet direkt, mivel még sosem éreztem ABS-t működni.
Egyébként elmondásuk szerint úgy tudták, hogy van benne, és még a papírra is ezt írták. Onnan tudom, hogy visszamentem, hogy az orruk alá dörgölhessem az autót, meg egyezkedjek velük, de felesleges volt. Még az is lehet, hogy tényleg nem tudták, mert az én autómat is csak berakták a többi közé, és két hét múlva ugyan onnan adták tovább, tehát nem hiszem, hogy bárki is kipróbálhatta volna közűlük...
Az OFF-om egy mutyoki sedán volt '93-as 1,3 260ekm-re, amit én úgy tálaltam, hogy egyszer biztos, hogy átfordult az óra, de nem hiszem, hogy mégegyszer megtette volna.
Ezen kívül nem volt egyetlen épp alkatrésze sem, mert az előző 72 éves tulajnak nem tetszett a kapuja...:-), illetve minden egyes kopó alkatrésze a csere küszöbén állt! Igy számolták be 600eHUF-ért, ami szép és egészséges állapotban sem ért 700eHUF-nál többet(más ajánlatok 450 fölé sosem mentek). Azért is voltak korrektek, mert nem akartak mindenen keresni, és az autómat 599eHUF-ért adták tovább, tehát annyiért bevették, amennyiért el lehetett adni.
 
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #216 Dátum: 2005.01.03 hétfő, 09:40:00 »

Kedves Zombi,
Teljesen igazad van, természetesen előbb kell az eredetvizsga, mint a szerződést aláírni.
 
Amit írtam, csak a hitelről szólt, a többit csak felsoroltam, sajnos figyelmetlenül.
 
Most megpróbálom leírni a helyes sorrendet:
1: Szerelő vizsgál
2: Ha rendben van, eredetvizsgálat
3: Ha rendben van, hitelkérelem megindít
4: Ha megjött, adásvételi szerződés aláír
5: Pénz átutal
6: Biztosítás, casco megköt
7: Átirat
8: Szerelő, olajcsere, vezérműszíj, ékszíjak cseréje + ha még lát valamit az 1. pontban
9: Boldogság
 
Kérlek, javítsatok ki, ha tévednék, valamit kifelejtettem volna, vagy nem jó a sorrend!
 
Köszönettel és Üdvözlettel, és nyugodalmas Karácsonyt kívánva:
Moire
A 9. pont a lényeg !!!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #217 Dátum: 2005.01.04 kedd, 13:54:00 »

Sziasztok!
 
Ujabb hirek, kérdések keletkeztek bennem, mivel elindult a Mondeo Project! Holnap nézetem meg az autót a szerelővel, tehát el is kezdtem a hitelezés részleteit egyeztetni.
 
Namost, akivel épp nemrég beszéltem, azt mondta, hogy oda kell menni a tulajjal és az autóval, elinditani a hitelkérelmet, és ők mindent elintéznek, és én már eredetvizsgával, biztosítással, nevemre írva kapom meg az autót, de ott kell hagyni kb. 1-2 napig, míg ezek lezajlanak.
 
Ez egyrészt baromi jól hangzik, mert igen kényelmes, másfelől kérdés, hogy nem kell-e félni a visszaélésektől! Lehet, hogy ez teljesen normális, csak nekem ugye még nincs ilyen jellegű tapasztalatom... Nektek sincs?
 
Még visszajövök!
 
Köszönettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #218 Dátum: 2005.01.04 kedd, 15:41:00 »

A 9. pont a lényeg !!!
Ez igy van! Wink
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #219 Dátum: 2005.01.04 kedd, 15:44:00 »

Szia!
 
ABS: egyáltalán nem volt benne. Szerencsére nem extrém esetben derült ki, hanem egy következő esős napon fékeztem egyet direkt, mivel még sosem éreztem ABS-t működni.
Egyébként elmondásuk szerint úgy tudták, hogy van benne, és még a papírra is ezt írták. Onnan tudom, hogy visszamentem, hogy az orruk alá dörgölhessem az autót, meg egyezkedjek velük, de felesleges volt. Még az is lehet, hogy tényleg nem tudták, mert az én autómat is csak berakták a többi közé, és két hét múlva ugyan onnan adták tovább, tehát nem hiszem, hogy bárki is kipróbálhatta volna közűlük...
Az OFF-om egy mutyoki sedán volt '93-as 1,3 260ekm-re, amit én úgy tálaltam, hogy egyszer biztos, hogy átfordult az óra, de nem hiszem, hogy mégegyszer megtette volna.
Ezen kívül nem volt egyetlen épp alkatrésze sem, mert az előző 72 éves tulajnak nem tetszett a kapuja...:-), illetve minden egyes kopó alkatrésze a csere küszöbén állt! Igy számolták be 600eHUF-ért, ami szép és egészséges állapotban sem ért 700eHUF-nál többet(más ajánlatok 450 fölé sosem mentek). Azért is voltak korrektek, mert nem akartak mindenen keresni, és az autómat 599eHUF-ért adták tovább, tehát annyiért bevették, amennyiért el lehetett adni.
 
 
 
Tisztelettel!
Szia Joe,
Köszi szépen!
Azt hiszem, Te mindent egybevetve igen jól jártál!
Voltak hasonló problémáid, mint nekem lehetnek? (ld. 207)
 
Köszönettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #220 Dátum: 2005.01.04 kedd, 16:44:00 »

Közben rájöttem, hogy a #182-ben totál hülyeséget írtam, dehát nem tűnt fel senkinek...
Olyan nincs, hogy 1.35 helyett 4 évre 1.49-et fizet az ember. Az átlagos (13-15%) körüli kamatok évesek, a havi 31ezer pedig nem 48, hanem 60 napra vonatkozik, azaz az eddigi legjobb ajánlat szerint is 1.86-ot fizetek az 1.35 mHUF után 4 év alatt...
 
...viszont visszatérve az apró betűs részekre... azt már most megkérdeztem, hogy lehet-e előre fizetni, és mondták, hogy lehet, de ellenjavallt, mert ki kell fizetni kb. 75 kHUF-ot a hiteldíj-megállapításért...no comment, bár úgy tudom, ez mindenhol így van.
 
Még egy szó a #207-ben emlitettekhez: attól nem kell tartani, hogy amig ott marad az auto a kereskedonel, "valami tortenik vele"??? Mondjuk túl jó, és kicserélik a motorját...Huh??
 
Üdvözlettel,
M.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #221 Dátum: 2005.01.04 kedd, 16:45:00 »

természetesen 48 hanem 60 HÓNAPról beszélek, és nem napról, mint írtam...bocsánat.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #222 Dátum: 2005.01.04 kedd, 17:26:00 »

Közben rájöttem, hogy a #182-ben totál hülyeséget írtam, dehát nem tűnt fel senkinek...
Olyan nincs, hogy 1.35 helyett 4 évre 1.49-et fizet az ember. Az átlagos (13-15%) körüli kamatok évesek, a havi 31ezer pedig nem 48, hanem 60 napra vonatkozik, azaz az eddigi legjobb ajánlat szerint is 1.86-ot fizetek az 1.35 mHUF után 4 év alatt...
 
...viszont visszatérve az apró betűs részekre... azt már most megkérdeztem, hogy lehet-e előre fizetni, és mondták, hogy lehet, de ellenjavallt, mert ki kell fizetni kb. 75 kHUF-ot a hiteldíj-megállapításért...no comment, bár úgy tudom, ez mindenhol így van.
 
Még egy szó a #207-ben emlitettekhez: attól nem kell tartani, hogy amig ott marad az auto a kereskedonel, "valami tortenik vele"??? Mondjuk túl jó, és kicserélik a motorját...Huh??
 
Üdvözlettel,
M.
Szerintem szerződés-módosításra kell kitöttyölni 75 rugóst. Egy a lényeg: a bank mindenféleképpen jól akar járni, és jól is fog járni. Nálam 30k lenne a szerz. módosítás, de asszem ez mind1.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #223 Dátum: 2005.01.04 kedd, 18:27:00 »

Közben rájöttem, hogy a #182-ben totál hülyeséget írtam, dehát nem tűnt fel senkinek...
Olyan nincs, hogy 1.35 helyett 4 évre 1.49-et fizet az ember. Az átlagos (13-15%) körüli kamatok évesek, a havi 31ezer pedig nem 48, hanem 60 napra vonatkozik, azaz az eddigi legjobb ajánlat szerint is 1.86-ot fizetek az 1.35 mHUF után 4 év alatt...
 
...viszont visszatérve az apró betűs részekre... azt már most megkérdeztem, hogy lehet-e előre fizetni, és mondták, hogy lehet, de ellenjavallt, mert ki kell fizetni kb. 75 kHUF-ot a hiteldíj-megállapításért...no comment, bár úgy tudom, ez mindenhol így van.
 
Még egy szó a #207-ben emlitettekhez: attól nem kell tartani, hogy amig ott marad az auto a kereskedonel, "valami tortenik vele"??? Mondjuk túl jó, és kicserélik a motorját...Huh??
 
Üdvözlettel,
M.
Moire,
 
érdekes, hogy ott kell hagyni a kocsit, mondjuk nekem nincs tapasztalatom benne. Azért majd nézd át minden megvan-e benne, rádió ugyan az-e, stb...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #224 Dátum: 2005.01.04 kedd, 23:36:00 »

Moire,
 
érdekes, hogy ott kell hagyni a kocsit, mondjuk nekem nincs tapasztalatom benne. Azért majd nézd át minden megvan-e benne, rádió ugyan az-e, stb...
Hát ez az, hogy nekem sincs, de érdekesnek tűnt.
Ez egy érdi autókereskedés, kb. ismerős ismerősének a nagyon jó ismerőse, de telefonban szimpatikus és készséges volt a tag, nem olyan, mint a tahókereskedők.  
Azt mondta, azért kell ott hagyni az autót, mert mindent megcsinálnak: biztosítást, casco-t, eredetvizsgát, átiratást, azaz nekem semmi más dolgom nincs, mint odamenni és elhozni, mintha egy új autót vennék. Végül is jól hangzik, a rádiót még észreveszem, ha kicserélnék, valami komolyabb buhert már nem biztos, de hát csak nem...
 
Holnap megyek a kicsikével, már nagyon be vagyok sózva, remélem, nem azzal kezdi majd a szerelő, hogy felemeli, aztán "hááát ez itt alul össze van hegesztve, látszik, hogy már kettétört vagy háromszor, az meg ott mindjárt szétesik, emezt meg ki kell cserélni, de sügősen..." Smiley))
 
Angel, nem kell az Orion? Nanemá, hogy kereskedőt keressek...
 
üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #225 Dátum: 2005.01.05 szerda, 05:21:00 »

Kedves Mondeo tulajdonosok.
Egy barátom megsegitése kapcsán irok a forumba, egy ördogi probléma megoldása végett. 96 évjáratu 2.5 literes automata autója van a barátomnak és 120 km sebesség felett elkezd rángatni az autó. Több sokertelen vizsgálat, gyertya és gyujtókábel csere után nem tudni kihez forduljunk. A sSolymári szervizben azzal kezdték, hogy egy hibás alkatrész cseréltek 54 e ft ért mondván ezt mindenképpen cserélni kell ( ez valami bovden az autómata irányába) ha nem javul akkor a váltóval lessz a gond és az akár 300e ft is lehet. A kérdés mi van ha szét és össze a válto de a hiba továbbra is megmarad? Mindketten friss mondeo tulajdonosok vagyunk semmi tapasztalatunk nincs sem szerviz sem specialisták terén. Szerencsére az én I es tipusom hibátlan ( eddig). Nagyon szeretnék segiteni a barátomnak, ezért kérlek benneteket ha bármi segitséget, információt tudtok adni akár e-mailban akár telefonon keressetek meg. Üdvözlettel Mészáros Jenő
3067872 vagy 06209758051
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #226 Dátum: 2005.01.05 szerda, 08:33:00 »

Martial1!
Olvasd el a PIROS SZÖVEGET!
 
egyébként,
vált rendesen az összes fokozatba? Váltáskor hogy viselkedik? Nem rángat? Váltóolaj rendben van? Alapjárat?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #227 Dátum: 2005.01.05 szerda, 08:50:00 »

Mi az a fekete szelepfedeles? Milyen motort takar? Az is a gép ellen szól, hogy üres a tankja!!! Egyébként lila vagy sötétkék?
Szia Joe, Angel
Tényleg, a fekete szelepfedél milyen motort takar? Nem ford? Csak a 2.0-snál vagy az 1.8-nál is?  
Egyébként még azt is akartam kérdezni, hogy az miért baj, hogy üres a tank?
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #228 Dátum: 2005.01.05 szerda, 09:13:00 »

Kedves Mondeo tulajdonosok.
Egy barátom megsegitése kapcsán irok a forumba, egy ördogi probléma megoldása végett. 96 évjáratu 2.5 literes automata autója van a barátomnak és 120 km sebesség felett elkezd rángatni az autó. Több sokertelen vizsgálat, gyertya és gyujtókábel csere után nem tudni kihez forduljunk. A sSolymári szervizben azzal kezdték, hogy egy hibás alkatrész cseréltek 54 e ft ért mondván ezt mindenképpen cserélni kell ( ez valami bovden az autómata irányába) ha nem javul akkor a váltóval lessz a gond és az akár 300e ft is lehet. A kérdés mi van ha szét és össze a válto de a hiba továbbra is megmarad? Mindketten friss mondeo tulajdonosok vagyunk semmi tapasztalatunk nincs sem szerviz sem specialisták terén. Szerencsére az én I es tipusom hibátlan ( eddig). Nagyon szeretnék segiteni a barátomnak, ezért kérlek benneteket ha bármi segitséget, információt tudtok adni akár e-mailban akár telefonon keressetek meg. Üdvözlettel Mészáros Jenő
3067872 vagy 06209758051
Szia Martial1!
A hiba leírást kellene pontosítani kicsit. Rángat - akkor motorra gondolunk, beráz - akkor futóműre. Rángat esetén - hogyan jelentkezik ez? Motor fordulatszámban? Kormányon érezhető? eljebb megszünik-e? Gázadáskor-elvételkor ugyanugy? Váltáskor ránt-e? Váltókaron érezni? Probáljuk meg jobban behatárlni a jelenséget. Előbb utóbb valamelyik automatás kollega ráismer a hibára és talán már tul van rajta így a megoldást is tudja.
Üdv ND
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #229 Dátum: 2005.01.05 szerda, 09:19:00 »

Szia Joe, Angel
Tényleg, a fekete szelepfedél milyen motort takar? Nem ford? Csak a 2.0-snál vagy az 1.8-nál is?  
Egyébként még azt is akartam kérdezni, hogy az miért baj, hogy üres a tank?
Üdvözlettel,
Moire
Halvány fogalmam sincs, miért fekete a fedél. Az orionod jópofa, ilyen volt nekem is (1,6D), na az alig ment. Én inkább fiestát vennék, elég kisebb motorral, és csak tavaszra... Sajna nem tudok segíteni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #230 Dátum: 2005.01.05 szerda, 14:12:00 »

Hát ez az, hogy nekem sincs, de érdekesnek tűnt.
Ez egy érdi autókereskedés, kb. ismerős ismerősének a nagyon jó ismerőse, de telefonban szimpatikus és készséges volt a tag, nem olyan, mint a tahókereskedők.  
Azt mondta, azért kell ott hagyni az autót, mert mindent megcsinálnak: biztosítást, casco-t, eredetvizsgát, átiratást, azaz nekem semmi más dolgom nincs, mint odamenni és elhozni, mintha egy új autót vennék. Végül is jól hangzik, a rádiót még észreveszem, ha kicserélnék, valami komolyabb buhert már nem biztos, de hát csak nem...
 
Holnap megyek a kicsikével, már nagyon be vagyok sózva, remélem, nem azzal kezdi majd a szerelő, hogy felemeli, aztán "hááát ez itt alul össze van hegesztve, látszik, hogy már kettétört vagy háromszor, az meg ott mindjárt szétesik, emezt meg ki kell cserélni, de sügősen..." Smiley))
 
Angel, nem kell az Orion? Nanemá, hogy kereskedőt keressek...
 
üdvözlettel,
Moire
Ezt azért tisztázzátok le még egyszer személyesen is, mert amiért tényleg kell az autó, az az, hogy eredetvizsga, ill a Cascos megnézi, hogy egyben van e az autó, és nem egy totálkárosra akarna Cascot kötni. Ha van időd, akkor te is hurcolhatod az autót velük, és ha kész, akkor hazaviszed. Nem köthetik ki, hogy a te autódat hagyd ott!!!!
 
Említettem, hogy két autót intéztettem már így, és egyszer kellett az előző tulaj, majd kétszer az új, az eredetvizsgát pedig a régi tulajok intézték, bár ez utóbbi megállapodás kérdése. Az autók pedig értelemszerűen mindig velük voltak.:-) Kiröhögtük volna őket, ha ilyet kérnek? Ki adja "kölcsön" az autóját idegennek?
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #231 Dátum: 2005.01.05 szerda, 14:18:00 »

Szia Joe, Angel
Tényleg, a fekete szelepfedél milyen motort takar? Nem ford? Csak a 2.0-snál vagy az 1.8-nál is?  
Egyébként még azt is akartam kérdezni, hogy az miért baj, hogy üres a tank?
Üdvözlettel,
Moire
Az előző század végén:-) '99-00-ben már a benzinesek a Focus motorját kapták meg. Ez kinézetre ugyan olyan mint az előző, csak a szelepfedél teteje fekete. Nyílván a vezérlésbe tettek vmi extrát, mert bár papíron nem, de egyébként sokkal-sokkal dinamikusabban, és jobban mennek ezek az autók! Pl: Zsolesz több, mint 2 autót ránkver 1,8-asokra, pedig szinte csak optikai tuningja van, illetve Szaby tuningja csak épphogy lenyomja ezeket a trans:-) autókat...
 
"Egyébként még azt is akartam kérdezni, hogy az miért baj, hogy üres a tank?" Nem jobb telitankkal autót venni?
 
 
Tisztelettel!
Ui: sok jót a verdáRÓL!!!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #232 Dátum: 2005.01.05 szerda, 14:21:00 »

Közben rájöttem, hogy a #182-ben totál hülyeséget írtam, dehát nem tűnt fel senkinek...
Olyan nincs, hogy 1.35 helyett 4 évre 1.49-et fizet az ember. Az átlagos (13-15%) körüli kamatok évesek, a havi 31ezer pedig nem 48, hanem 60 napra vonatkozik, azaz az eddigi legjobb ajánlat szerint is 1.86-ot fizetek az 1.35 mHUF után 4 év alatt...
 
...viszont visszatérve az apró betűs részekre... azt már most megkérdeztem, hogy lehet-e előre fizetni, és mondták, hogy lehet, de ellenjavallt, mert ki kell fizetni kb. 75 kHUF-ot a hiteldíj-megállapításért...no comment, bár úgy tudom, ez mindenhol így van.
 
Még egy szó a #207-ben emlitettekhez: attól nem kell tartani, hogy amig ott marad az auto a kereskedonel, "valami tortenik vele"??? Mondjuk túl jó, és kicserélik a motorját...Huh??
 
Üdvözlettel,
M.
Én észrevettem, de azt hittem, hogy találtál egy jobb ajánlatot!:-)
 
Nekem 20eHUF vót az újraszámoltatási költség, de még így is megérte.
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #233 Dátum: 2005.01.05 szerda, 14:24:00 »

Kedves Mondeo tulajdonosok.
Egy barátom megsegitése kapcsán irok a forumba, egy ördogi probléma megoldása végett. 96 évjáratu 2.5 literes automata autója van a barátomnak és 120 km sebesség felett elkezd rángatni az autó. Több sokertelen vizsgálat, gyertya és gyujtókábel csere után nem tudni kihez forduljunk. A sSolymári szervizben azzal kezdték, hogy egy hibás alkatrész cseréltek 54 e ft ért mondván ezt mindenképpen cserélni kell ( ez valami bovden az autómata irányába) ha nem javul akkor a váltóval lessz a gond és az akár 300e ft is lehet. A kérdés mi van ha szét és össze a válto de a hiba továbbra is megmarad? Mindketten friss mondeo tulajdonosok vagyunk semmi tapasztalatunk nincs sem szerviz sem specialisták terén. Szerencsére az én I es tipusom hibátlan ( eddig). Nagyon szeretnék segiteni a barátomnak, ezért kérlek benneteket ha bármi segitséget, információt tudtok adni akár e-mailban akár telefonon keressetek meg. Üdvözlettel Mészáros Jenő
3067872 vagy 06209758051
Amit cseréltek az csak tipp volt, vagy rossz, de mégsem ez okozta a hibát? Mert ha jó volt, akkor simán visszatetetném a régit.
A solymári szervíz pedig, ha jól tudom, akkor otthon van az autómatákban, illetve a munkafelvevő szintén klubtag: Devlin. Keresd őt, és biztosan segít!
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #234 Dátum: 2005.01.05 szerda, 16:36:00 »

Halvány fogalmam sincs, miért fekete a fedél. Az orionod jópofa, ilyen volt nekem is (1,6D), na az alig ment. Én inkább fiestát vennék, elég kisebb motorral, és csak tavaszra... Sajna nem tudok segíteni.
Sziasztok!
Angel,
Semmi baj, köszi szépen, megbocsájtok.
 
Joe,
De, jobb teli tankkal venni, azt hittem, misztikusabb az ok!
 
Szóval akkor ez az "idegen" motor az 1.8-asokat nem érinti.
 
Köszi a jókívánságokat is, a diagnózis, merthogy most jövök az utamról, vezettem az autót, amit meg akarok venni Meg megnézettem a szerelőmmel is.
Amire számítottam, az bejött: iszonyú jó érzés, jól megy, szépen, egyenletesen gyorsul, közben próbálgattam a műszereket is minden működik. Futómű rendben, egyedül a téli gumik surrognak szokatlanul, de ez normális.
Egyetlen hibája, hogy ki kell cserélni a kuplungtárcsát, mert elkopott. Ezt rögtön észrevettem, mikor elindultam vele, mert nagyon magasan fog a pedál, és kicsit érezni, hogy már-már csúszik, nem harap. De hát ez 97k km után nem olyan nagy baj, csak hát mindent összeszámolva a beszálló szerviz mintegy 150-be fog kerülni:
 
 - Kuplung: 50
 - Vezérműszíj, ékszíjak, hozzávalók: 50
 - Olajcsere, hátsó stabilizátor gumibakok: 20
 - Munkadíj: 30
 
A szerelőm azt mondta, hogy a kuplung cseréjének 20-as a munkadíja, de az alkatrészek tényleg ilyen drágák Vezérműszíj görgőkkel, mintha itt olvastam volna, hogy 35ezer...
 
Mindegy, ha nem lehet olcsóbban, hát nem is akarom, tudom, hogy meg fogja hálálni a törődést!
 
Viszont legalább így lealkudtam egy 50-est az árból...
 
Köszönettel,
Moire
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #235 Dátum: 2005.01.05 szerda, 16:42:00 »

Sziasztok!
Angel,
Semmi baj, köszi szépen, megbocsájtok.
 
Joe,
De, jobb teli tankkal venni, azt hittem, misztikusabb az ok!
 
Szóval akkor ez az "idegen" motor az 1.8-asokat nem érinti.
 
Köszi a jókívánságokat is, a diagnózis, merthogy most jövök az utamról, vezettem az autót, amit meg akarok venni Meg megnézettem a szerelőmmel is.
Amire számítottam, az bejött: iszonyú jó érzés, jól megy, szépen, egyenletesen gyorsul, közben próbálgattam a műszereket is minden működik. Futómű rendben, egyedül a téli gumik surrognak szokatlanul, de ez normális.
Egyetlen hibája, hogy ki kell cserélni a kuplungtárcsát, mert elkopott. Ezt rögtön észrevettem, mikor elindultam vele, mert nagyon magasan fog a pedál, és kicsit érezni, hogy már-már csúszik, nem harap. De hát ez 97k km után nem olyan nagy baj, csak hát mindent összeszámolva a beszálló szerviz mintegy 150-be fog kerülni:
 
 - Kuplung: 50
 - Vezérműszíj, ékszíjak, hozzávalók: 50
 - Olajcsere, hátsó stabilizátor gumibakok: 20
 - Munkadíj: 30
 
A szerelőm azt mondta, hogy a kuplung cseréjének 20-as a munkadíja, de az alkatrészek tényleg ilyen drágák Vezérműszíj görgőkkel, mintha itt olvastam volna, hogy 35ezer...
 
Mindegy, ha nem lehet olcsóbban, hát nem is akarom, tudom, hogy meg fogja hálálni a törődést!
 
Viszont legalább így lealkudtam egy 50-est az árból...
 
Köszönettel,
Moire
De! 1,6, 1,8, 2,0. Mind a három már izmosabb az előbbinél.
 
Örülök, hogy nem jött be a jóslatod, és egy szép autót találtál. Remélem ez így is folytatódik, ahogy eddig a dolog indult!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #236 Dátum: 2005.01.05 szerda, 23:41:00 »

Sziasztok!
Angel,
Semmi baj, köszi szépen, megbocsájtok.
 
Joe,
De, jobb teli tankkal venni, azt hittem, misztikusabb az ok!
 
Szóval akkor ez az "idegen" motor az 1.8-asokat nem érinti.
 
Köszi a jókívánságokat is, a diagnózis, merthogy most jövök az utamról, vezettem az autót, amit meg akarok venni Meg megnézettem a szerelőmmel is.
Amire számítottam, az bejött: iszonyú jó érzés, jól megy, szépen, egyenletesen gyorsul, közben próbálgattam a műszereket is minden működik. Futómű rendben, egyedül a téli gumik surrognak szokatlanul, de ez normális.
Egyetlen hibája, hogy ki kell cserélni a kuplungtárcsát, mert elkopott. Ezt rögtön észrevettem, mikor elindultam vele, mert nagyon magasan fog a pedál, és kicsit érezni, hogy már-már csúszik, nem harap. De hát ez 97k km után nem olyan nagy baj, csak hát mindent összeszámolva a beszálló szerviz mintegy 150-be fog kerülni:
 
 - Kuplung: 50
 - Vezérműszíj, ékszíjak, hozzávalók: 50
 - Olajcsere, hátsó stabilizátor gumibakok: 20
 - Munkadíj: 30
 
A szerelőm azt mondta, hogy a kuplung cseréjének 20-as a munkadíja, de az alkatrészek tényleg ilyen drágák Vezérműszíj görgőkkel, mintha itt olvastam volna, hogy 35ezer...
 
Mindegy, ha nem lehet olcsóbban, hát nem is akarom, tudom, hogy meg fogja hálálni a törődést!
 
Viszont legalább így lealkudtam egy 50-est az árból...
 
Köszönettel,
Moire
97e-nél kuplung Huh?Huh?? Hát az kicsit vicces.
 
Normális lábbal minimum 250e-t kellene kibírnia, arról nem is szólva, hogy azért az 1.8 nem egy erőgép ami letépi az erőátvitelt.
 
Alkatrészárról meg pont kuplung vonatkozásában csak annyit, hogy addig egy kókler se nyilatkozzon ameddig le nem veszi ugye a kuplung nem olyan, hogy csak úgy ki-be, ot meg kell nézni a tárcsán kívül a szerkezetet, kinyomócsapágyat...
Ha ezeket is cserélni kell akkor kissé drágább.
 
A vezérműszíj, görgők stb cseréje szerintem gyári anyagból nincs meg 70 alatt. Nem gyári cuccról kérdezd meg a véleményét szegény Zombi barátomnak Sad
 
Hogy mennyire drága, vagy nem az alkatrész arról nem tudok mit mondani, de érdekes volt, hogy az autó eladásánál (2év után 50e futásteljesítmény alatt) összeszámoltam a szervízszámláimat és az autó vételárának 15%-át adta ki, úgy hoy fődarabot érintő hiba nem fordult elő.
 
Üdv:
 
Üdv:  
 
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #237 Dátum: 2005.01.05 szerda, 23:43:00 »

Sziasztok!
Angel,
Semmi baj, köszi szépen, megbocsájtok.
 
Joe,
De, jobb teli tankkal venni, azt hittem, misztikusabb az ok!
 
Szóval akkor ez az "idegen" motor az 1.8-asokat nem érinti.
 
Köszi a jókívánságokat is, a diagnózis, merthogy most jövök az utamról, vezettem az autót, amit meg akarok venni Meg megnézettem a szerelőmmel is.
Amire számítottam, az bejött: iszonyú jó érzés, jól megy, szépen, egyenletesen gyorsul, közben próbálgattam a műszereket is minden működik. Futómű rendben, egyedül a téli gumik surrognak szokatlanul, de ez normális.
Egyetlen hibája, hogy ki kell cserélni a kuplungtárcsát, mert elkopott. Ezt rögtön észrevettem, mikor elindultam vele, mert nagyon magasan fog a pedál, és kicsit érezni, hogy már-már csúszik, nem harap. De hát ez 97k km után nem olyan nagy baj, csak hát mindent összeszámolva a beszálló szerviz mintegy 150-be fog kerülni:
 
 - Kuplung: 50
 - Vezérműszíj, ékszíjak, hozzávalók: 50
 - Olajcsere, hátsó stabilizátor gumibakok: 20
 - Munkadíj: 30
 
A szerelőm azt mondta, hogy a kuplung cseréjének 20-as a munkadíja, de az alkatrészek tényleg ilyen drágák Vezérműszíj görgőkkel, mintha itt olvastam volna, hogy 35ezer...
 
Mindegy, ha nem lehet olcsóbban, hát nem is akarom, tudom, hogy meg fogja hálálni a törődést!
 
Viszont legalább így lealkudtam egy 50-est az árból...
 
Köszönettel,
Moire
Tényleg nem akarok semmit fikázni, de 1.8-ban a vezérműszíjcsere intervalluma 90e, mennyire gondos az a tulaj akinek 97-nél van az autója és mégsincs lecserélve a szíj Huh?Huh???
 
Üdv:
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #238 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 00:31:00 »

97e-nél kuplung Huh?Huh?? Hát az kicsit vicces.
 
Normális lábbal minimum 250e-t kellene kibírnia, arról nem is szólva, hogy azért az 1.8 nem egy erőgép ami letépi az erőátvitelt.
 
Alkatrészárról meg pont kuplung vonatkozásában csak annyit, hogy addig egy kókler se nyilatkozzon ameddig le nem veszi ugye a kuplung nem olyan, hogy csak úgy ki-be, ot meg kell nézni a tárcsán kívül a szerkezetet, kinyomócsapágyat...
Ha ezeket is cserélni kell akkor kissé drágább.
 
A vezérműszíj, görgők stb cseréje szerintem gyári anyagból nincs meg 70 alatt. Nem gyári cuccról kérdezd meg a véleményét szegény Zombi barátomnak Sad
 
Hogy mennyire drága, vagy nem az alkatrész arról nem tudok mit mondani, de érdekes volt, hogy az autó eladásánál (2év után 50e futásteljesítmény alatt) összeszámoltam a szervízszámláimat és az autó vételárának 15%-át adta ki, úgy hoy fődarabot érintő hiba nem fordult elő.
 
Üdv:
 
Üdv:  
 
Hát, szerintem Peppinnek van némi igazsága. A kuplung 97 ezernél nem kopik el. Hacsak nem égették le, mert azért van ilyen. A kuplung - ha csak a tárcsát cseréled - beleférhet az 50-be, főleg ha a kinyomószerkezetet nem kell cserélni, amire a te esetedben jó esély látok. Mindenesetre az eladóban SOHA nem lehet megbízni, pl bizti nem mondta, hogy a kuplunggal gond van, pedig egyébként ő a becsület bajnoka... Az a gond a mondeóval, hogy nem nagyon látszik meg, mennyit ment. Pl az enyémnél a kárpit gyönyörű volt. Az autó újkora óta üléshuzatban feszít, tehát az ülés, mint az új. Sehol semmi kopás, pedig szvsz több mint 200e km. A kormány árulkodott csak - de az a kereskedő, miután tőlem megvette, valszeg kicserélte egy jobbra, óra vissza 103 ezerre, szervizkönyv eldob vagy készült egy másik, majd jöhet a nyugdíjas tanáré volt az autó duma. Persze ez csak egy vacak elmélet. Ja, kuplungot én is cseréltem, pegig csak 107e volt az óra szerint. Az óra egyébként 110-nél beszorult, ami arra enged következtetni, hogy rosszul tekerték vissza. A muki pedig becsületesnek tűnt, de azt nem vallotta be, hogy a kerékcsapágyat is cserélni kell. Ami nem volt drága, de mégis. Szóval csak tarcsd szárazon a puskaporod...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #239 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 01:16:00 »

Kedves Mondeo tulajdonosok.
Egy barátom megsegitése kapcsán irok a forumba, egy ördogi probléma megoldása végett. 96 évjáratu 2.5 literes automata autója van a barátomnak és 120 km sebesség felett elkezd rángatni az autó. Több sokertelen vizsgálat, gyertya és gyujtókábel csere után nem tudni kihez forduljunk. A sSolymári szervizben azzal kezdték, hogy egy hibás alkatrész cseréltek 54 e ft ért mondván ezt mindenképpen cserélni kell ( ez valami bovden az autómata irányába) ha nem javul akkor a váltóval lessz a gond és az akár 300e ft is lehet. A kérdés mi van ha szét és össze a válto de a hiba továbbra is megmarad? Mindketten friss mondeo tulajdonosok vagyunk semmi tapasztalatunk nincs sem szerviz sem specialisták terén. Szerencsére az én I es tipusom hibátlan ( eddig). Nagyon szeretnék segiteni a barátomnak, ezért kérlek benneteket ha bármi segitséget, információt tudtok adni akár e-mailban akár telefonon keressetek meg. Üdvözlettel Mészáros Jenő
3067872 vagy 06209758051
Kedves Cody
Az autó teljesen simán vált, alapjárata enyenletes, a solymári szervizben végeztek állapot felmérést nem jelezték, hogy a váltoban kevés lenne az olaj. A tünet pontos leirása a következő indilás után huzatva akármilyen magas fordulaton simán megy az autó, amikor eléri a 120 km sebességet elkezd rángatni arángatásnál a kormányon nem érezni semmit, a váltokaron sem érződik rántás de olyan érzés mintha a motor kihagyna egy pillanatra. Egyébként több fantom probléma is adodott Pl. idönként nem akar beindulni. Elvittük elektromos szerelőhöz természetesen a szerelőnél fél napot inditózttunk minden pöccintésre beindult. Elhoztuk két három napig rendesen müködött utána ujra elkezdte. Reggel első két három inditásnál beindul a motor de azonnal leál ezt párszor megcsinálja utána egész nap rendesen indul.
Végignézettük a gyujtás kábeleket ott sem találtak hibát. Kérdés a gyujtásvezeték le van e relézve? ezt a szerelő nem találta.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #240 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 01:18:00 »

Kedves Mondeo tulajdonosok.
Egy barátom megsegitése kapcsán irok a forumba, egy ördogi probléma megoldása végett. 96 évjáratu 2.5 literes automata autója van a barátomnak és 120 km sebesség felett elkezd rángatni az autó. Több sokertelen vizsgálat, gyertya és gyujtókábel csere után nem tudni kihez forduljunk. A sSolymári szervizben azzal kezdték, hogy egy hibás alkatrész cseréltek 54 e ft ért mondván ezt mindenképpen cserélni kell ( ez valami bovden az autómata irányába) ha nem javul akkor a váltóval lessz a gond és az akár 300e ft is lehet. A kérdés mi van ha szét és össze a válto de a hiba továbbra is megmarad? Mindketten friss mondeo tulajdonosok vagyunk semmi tapasztalatunk nincs sem szerviz sem specialisták terén. Szerencsére az én I es tipusom hibátlan ( eddig). Nagyon szeretnék segiteni a barátomnak, ezért kérlek benneteket ha bármi segitséget, információt tudtok adni akár e-mailban akár telefonon keressetek meg. Üdvözlettel Mészáros Jenő
3067872 vagy 06209758051
Kedves Cody hol keressen a piros szöveget?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #241 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 01:22:00 »

Szia Joe, Angel
Tényleg, a fekete szelepfedél milyen motort takar? Nem ford? Csak a 2.0-snál vagy az 1.8-nál is?  
Egyébként még azt is akartam kérdezni, hogy az miért baj, hogy üres a tank?
Üdvözlettel,
Moire
Kedves ND
Sem a kormányon sem a váltokaron nem érződik a rángatás - olyan érzés mintha a motor egy pillanatra kihagyna és  megtorpanna az autó. A fordulatmérő ora azomban nem mutat fordulat esést. A rángatás tartva a 120 km sebességet teljesen rapszodikus semmi ütem vagy ritmusos ciklus nem fedezhető fel a rángatás ütemében.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #242 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 01:33:00 »

Én észrevettem, de azt hittem, hogy találtál egy jobb ajánlatot!:-)
 
Nekem 20eHUF vót az újraszámoltatási költség, de még így is megérte.
 
 
Tisztelettel!
Kedves JOE amit kicseréltek az egy bovden ami az automata irányába vezet. Ez a bovden el volt szakadva valamikor és valaki ugy oldotta meg a problémát, hogy az elszakadt bovdent egy villanyszerelők által használt sorkapoccsal fogta össze. Megitélésem szerint ez igy tökéletesen funkcionált, de hát a márkaszerviz az ugye márkaszerviz. Ők azt mondták ( persze tudni kell az autót kétnappal elötte vette a barátom örült neki mint .....) és természetesen ha azt mondták hogy cserélni kell hát akkor legyen 54.e Ft. A régit nem adták vissza igaz nem is kérte, de az égvilágon semmi nem változott. A válto javitás lehetősége is ugy vetődött fel ugyanezen vizsgálat után, hogy nem adja át 100% ban a nyomatékot mondták. Ez a probléma majd előbb utóbb szükségessé teszi a váltó javítását ami akár 300.e Ft ba is kerülhet.
És hozzá tették akkor a váltó biztosan ujabb 100.000 km re tuti jó lessz. Én itt egy kicsit kiakadtam mert nekem volt már több automata autóm volt köztük 20 évnél idősebb amerikai verda is és tudtommal egy automata váltó sokszor egy autót élete végéig kiszolgál. De hát ez régen volt lehet azóta csak romlottak az alkatrészek. üdv Martial1
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #243 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 09:20:00 »

97e-nél kuplung Huh?Huh?? Hát az kicsit vicces.
 
Normális lábbal minimum 250e-t kellene kibírnia, arról nem is szólva, hogy azért az 1.8 nem egy erőgép ami letépi az erőátvitelt.
 
Alkatrészárról meg pont kuplung vonatkozásában csak annyit, hogy addig egy kókler se nyilatkozzon ameddig le nem veszi ugye a kuplung nem olyan, hogy csak úgy ki-be, ot meg kell nézni a tárcsán kívül a szerkezetet, kinyomócsapágyat...
Ha ezeket is cserélni kell akkor kissé drágább.
 
A vezérműszíj, görgők stb cseréje szerintem gyári anyagból nincs meg 70 alatt. Nem gyári cuccról kérdezd meg a véleményét szegény Zombi barátomnak Sad
 
Hogy mennyire drága, vagy nem az alkatrész arról nem tudok mit mondani, de érdekes volt, hogy az autó eladásánál (2év után 50e futásteljesítmény alatt) összeszámoltam a szervízszámláimat és az autó vételárának 15%-át adta ki, úgy hoy fődarabot érintő hiba nem fordult elő.
 
Üdv:
 
Üdv:  
 
Azt hiszem, hogy a kuplung témát lezárhatnánk, mert egy lerágott csont. Attól, hogy cseréni kell 97e-nél még nem kell arra gondolni, hogy több van benne...  Egy rokon az 1,6-os '99-es Escortjával pont ennyinél jár. Az egyik lába rövidebb, elmúlt 60, és egyébként sincs semmi érzéke a vezetéshez, csak elviszi mindenhova az autót. (az ilyet egyébként utálom, de csak halkan jegyezném meg) ne gyilkolja sem a motrot sem semmi mást, csak egyszerűen a végletekig képes csúsztatni a kuplungot, mai ugye azt eredményezi, hogy elég gyorsan elkopik a tárcsáról a ferodol. Én úgy vettem az előző OFF autómat, hogy hasonló volt a tulaj, csak már 210e volt a verdában az eredeti kuplunggal. Én ezt még 60ekm-ren keresztül gyűrtem. Nem vagyunk egyformák, de ez még nem jelenti azt, hogy véres a torka, átvernek, kuka...
 
Vezérműszíj: ki az a hülye, aki már rulja a verdát, és még közel 100eHUF-ot rákölt, hogy a köv. tulaj jól járjon???
 
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #244 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 10:01:00 »

Kedves Cody
Az autó teljesen simán vált, alapjárata enyenletes, a solymári szervizben végeztek állapot felmérést nem jelezték, hogy a váltoban kevés lenne az olaj. A tünet pontos leirása a következő indilás után huzatva akármilyen magas fordulaton simán megy az autó, amikor eléri a 120 km sebességet elkezd rángatni arángatásnál a kormányon nem érezni semmit, a váltokaron sem érződik rántás de olyan érzés mintha a motor kihagyna egy pillanatra. Egyébként több fantom probléma is adodott Pl. idönként nem akar beindulni. Elvittük elektromos szerelőhöz természetesen a szerelőnél fél napot inditózttunk minden pöccintésre beindult. Elhoztuk két három napig rendesen müködött utána ujra elkezdte. Reggel első két három inditásnál beindul a motor de azonnal leál ezt párszor megcsinálja utána egész nap rendesen indul.
Végignézettük a gyujtás kábeleket ott sem találtak hibát. Kérdés a gyujtásvezeték le van e relézve? ezt a szerelő nem találta.
Martial1,
 
a piros felirat itt van minden topic tetején, de már látom, hogy nem kell külön figyelmeztetni erre!
milyen fordulatszámnál van ez a jelenség? 120.-nál úgy 2700-as fordulatodnak kell lennie, így van neked?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #245 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 10:07:00 »

Kedves ND
Sem a kormányon sem a váltokaron nem érződik a rángatás - olyan érzés mintha a motor egy pillanatra kihagyna és  megtorpanna az autó. A fordulatmérő ora azomban nem mutat fordulat esést. A rángatás tartva a 120 km sebességet teljesen rapszodikus semmi ütem vagy ritmusos ciklus nem fedezhető fel a rángatás ütemében.
Szia Martial1!
Olvasd el Mad Moles fordulatszám problémájáról szóló gyűjteményt AndrásM fordításában és hátha közelebb visz a jelenség behetárolásához. Katt ide!
Üdv ND
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #246 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 10:09:00 »

Azt hiszem, hogy a kuplung témát lezárhatnánk, mert egy lerágott csont. Attól, hogy cseréni kell 97e-nél még nem kell arra gondolni, hogy több van benne...  Egy rokon az 1,6-os '99-es Escortjával pont ennyinél jár. Az egyik lába rövidebb, elmúlt 60, és egyébként sincs semmi érzéke a vezetéshez, csak elviszi mindenhova az autót. (az ilyet egyébként utálom, de csak halkan jegyezném meg) ne gyilkolja sem a motrot sem semmi mást, csak egyszerűen a végletekig képes csúsztatni a kuplungot, mai ugye azt eredményezi, hogy elég gyorsan elkopik a tárcsáról a ferodol. Én úgy vettem az előző OFF autómat, hogy hasonló volt a tulaj, csak már 210e volt a verdában az eredeti kuplunggal. Én ezt még 60ekm-ren keresztül gyűrtem. Nem vagyunk egyformák, de ez még nem jelenti azt, hogy véres a torka, átvernek, kuka...
 
Vezérműszíj: ki az a hülye, aki már rulja a verdát, és még közel 100eHUF-ot rákölt, hogy a köv. tulaj jól járjon???
 
 
Tisztelettel!
Sziasztok,
Köszönöm a véleményeket! Nem tudtam, hogy Mondeo ilyen sokáig is elmehet egy kuplunggal... A feleségem OFFwagen golfjában 60ezrenként csere, pedig jól vezet, nem csúsztat. Én 4 éve hajtom az orionomat, kuplung tökéletes, pedig nem cseréltük a 170e km alatt!
 
Drága Peppin!
Azt hiszem, hogy Joe-nak igaza van, nem vagyunk egyformák. Nem kell erőgép, hogy leégesse a kuplungot, elég, ha nem tud "rendesen" vezetni... vagy csak elvakít a vágy? Smiley))
Az alkatrészárak rendben vannak, én is csak gyárit teszek mindenbe, kerül amibe kerül. Tudom, hogy nagy szívás a kuplungot szerelni, ezt a szerelőm is megmondta, ezért sok a munkadíj.
A 15% ugye csak akkor mond valamit, ha ismert az autó vételára, én 100%-ot is költöttem már 2 év alatt autóra, mégsem sokalltam, mert 120-ért vettem...Smiley)))
A tulajról csak annyit, hogy én még azt is simán kinézem belőle, hogy észre sem vette, (én is csak a szerelő próbája után lettem teljesen biztos benne) a vezérműszíj pedig a legelső volt, amit említett nekem, hogy cserélni kell. Ez nem sumákolós típus.
Most komolyan, 1.6 mHUF az ára, 4 felnire szerelt téligumival, gyári tetőcsomagtartóval, és - kopó alkatrészen kívül - tényleg kifogástalan műszaki és esztétikai állapotban.
 
Szerintem ez jó autó...szerintem.
(Bár tegnap csak 1/4-ig volt a tank:))))
 
Üdvözlettel,
Moire
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #247 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 11:00:00 »

Sziasztok,
Köszönöm a véleményeket! Nem tudtam, hogy Mondeo ilyen sokáig is elmehet egy kuplunggal... A feleségem OFFwagen golfjában 60ezrenként csere, pedig jól vezet, nem csúsztat. Én 4 éve hajtom az orionomat, kuplung tökéletes, pedig nem cseréltük a 170e km alatt!
 
Drága Peppin!
Azt hiszem, hogy Joe-nak igaza van, nem vagyunk egyformák. Nem kell erőgép, hogy leégesse a kuplungot, elég, ha nem tud "rendesen" vezetni... vagy csak elvakít a vágy? Smiley))
Az alkatrészárak rendben vannak, én is csak gyárit teszek mindenbe, kerül amibe kerül. Tudom, hogy nagy szívás a kuplungot szerelni, ezt a szerelőm is megmondta, ezért sok a munkadíj.
A 15% ugye csak akkor mond valamit, ha ismert az autó vételára, én 100%-ot is költöttem már 2 év alatt autóra, mégsem sokalltam, mert 120-ért vettem...Smiley)))
A tulajról csak annyit, hogy én még azt is simán kinézem belőle, hogy észre sem vette, (én is csak a szerelő próbája után lettem teljesen biztos benne) a vezérműszíj pedig a legelső volt, amit említett nekem, hogy cserélni kell. Ez nem sumákolós típus.
Most komolyan, 1.6 mHUF az ára, 4 felnire szerelt téligumival, gyári tetőcsomagtartóval, és - kopó alkatrészen kívül - tényleg kifogástalan műszaki és esztétikai állapotban.
 
Szerintem ez jó autó...szerintem.
(Bár tegnap csak 1/4-ig volt a tank:))))
 
Üdvözlettel,
Moire
Kedves Moire
 
Stop
Stop
Stop
 
Nem engem kell meggyőznöd hanem saját magad.
Magam csak azt vállaltam, a te kérésedre így ismeretlenül is, hogy korrekten kívülállóként próbálom nézni az autót és a vásárlást, mivel már nem csábulok el annyira a látványtól mint esetleg te.
 
Joe:
Azt hiszem itt a mentalitás béli különbség köztünk. Ha nekem 90e km. van az autómban és használom akár el akarom adni akár nem lecseréltetem a vezérműszíjat mielőtt az 93e-nél elszakad és igazából csak az izgat hogy az autó milyen állapotban van.
 
Üdv:
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #248 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 11:12:00 »

Kedves Moire
 
Stop
Stop
Stop
 
Nem engem kell meggyőznöd hanem saját magad.
Magam csak azt vállaltam, a te kérésedre így ismeretlenül is, hogy korrekten kívülállóként próbálom nézni az autót és a vásárlást, mivel már nem csábulok el annyira a látványtól mint esetleg te.
 
Joe:
Azt hiszem itt a mentalitás béli különbség köztünk. Ha nekem 90e km. van az autómban és használom akár el akarom adni akár nem lecseréltetem a vezérműszíjat mielőtt az 93e-nél elszakad és igazából csak az izgat hogy az autó milyen állapotban van.
 
Üdv:
Én ezt nem mentalitás beli különbségnek mondanám...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #249 Dátum: 2005.01.06 csütörtök, 11:13:00 »

Kedves Moire
 
Stop
Stop
Stop
 
Nem engem kell meggyőznöd hanem saját magad.
Magam csak azt vállaltam, a te kérésedre így ismeretlenül is, hogy korrekten kívülállóként próbálom nézni az autót és a vásárlást, mivel már nem csábulok el annyira a látványtól mint esetleg te.
 
Joe:
Azt hiszem itt a mentalitás béli különbség köztünk. Ha nekem 90e km. van az autómban és használom akár el akarom adni akár nem lecseréltetem a vezérműszíjat mielőtt az 93e-nél elszakad és igazából csak az izgat hogy az autó milyen állapotban van.
 
Üdv:
Könnyen beszél akinek nincs is vezérműszíj az autójában !
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 ... 476   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.089 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.