Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 21:57:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 383 384 385 386 387 388 389 [390]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4703576 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #19450 Dátum: 2017.12.17 vasárnap, 17:37:30 »

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy anno az mk1-en 17 évesen nagyjából 1 óra alatt kicseréltem a bal első kilincset, amihez ki kellett szedni az ajtózárat is, a lamellás rész kiszedése onnan fél perc.  vigyor3
Ha most elvagy vele amíg jobb idő lesz, vagy esetleg van garázsod, akkor szedd ki magadnak, és úgy csináltass kulcsot szerintem.  Wink
Köszönöm a tanácsot, próbálkozom vele
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19451 Dátum: 2017.12.24 vasárnap, 11:00:19 »

Sziasztok! Smiley

először is boldog karácsonyt Smiley másodjára egy számomra különös esettel van dolgom...

Anno kiderül, hogy a mondeomnál gyenge a kompresszió és ugye nehezen indult..aztán durván 2 hete már az istenért se akart!
na akkor az akksit feltöltöttem, mégse indult :S úgy hagytam a kocsit lemerült akksival...most kimentem megnézni, ugyanúgy végigzongoráztam, mert csak zavar...
megmozgattam újra a gyújtáskábelnél a vezetékeket és BEINDULT a rádió...nézem világítás van, elektromos ablak nem megy, majd bekapcsolt MAGÁTÓL a ventillátor :S amikor levettem töltőről , csak akkor állt le... szomoru1

szerintetek mi lehet a gond? az önidító teker, azzal nincs baj...

elrohadt valami valami vezeték?  érdemes ezzel próbálkozni , annak ellenére, hogy gyengus a kompresszió?? köszönöm a válaszokat előre is Smiley

és kellemes karácsonyt Cheesy integet2 wave
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
hoffer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74



E-mail
« Új hozzászólás #19452 Dátum: 2017.12.24 vasárnap, 12:23:14 »

Szia. Én már találkoztam ilyen problémával. A jelenség annyiban volt más, hogy már a jobb oldalon sem működött rendesen, de indítani tudott. Azon az autón a zár lamellái is meg voltak kopva. Azaz csere. Üdv Hoffer
Naplózva

'99 mondeo v6 ghia HDP-034
Ex '84 sierra xr4i
+36209149244
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #19453 Dátum: 2017.12.25 hétfő, 12:16:17 »

Sziasztok!
Segítségeteket vagy tanácsotokat szeretném kérni:
93-as ford mondeom van, a vásárlákor csak egy kulcsot kaptam hozzá ami már akkor is kopott volt, de mostanra már nem nyitja a bal oldali zárat, a jobb oldallal semmi baj. Próbáltattam másoltatni, de kopottsága miatt nem tudnak, kérdeztem a Ford szalonba csak akkor tudják lemásolni ha a lamellákat kivették a jobb oldali ajtóból és tudják a kódot (egyébként semmilyen papíron nincs leírva a kulcs kódja).
Az a kérdésem hogy valahol ki lehet e deríteni ezt a kódot az ajtó szétszedése nélkül mert az itteni szerelő nem vállalta a szétszedését de ajtózárat nem akarok cserélni elég húzós. Javaslatot kaptam többet is: átrakják a jobb ajtózárat bal oldalra (az indítás akkor sem megoldott mivel egy kulcsal indul és nyílik és ha már teljesen elkopik nem indítható az autó), veszek új gyújtás kapcsolót + ajtózár csere, megcsináltatom az ajtókat távirányitóval nyithatóvá + új gyújtáskapcsoló.
Akinek véleménye van írjon, adjon tanácsot.
Köszönöm és várom a hozzászólásokat
Szia.
Nekem is egy kulcsom volt. Elég kopott... Gondoltam másoltatok újat. Hát,a második helyen vállalta egy idősebb kulcsmásoló. Megpróbálta a kulcsról. Na az nem ment,pedig próbálkozott párszor. Megbeszéltük hogy kiveszem a zárat az ajtóból. Nem egy nagy valami,alap szerszámokkal is max egy fél óra. Kivettem,szétszedte,megnézte a kódot,ujkulcs másol. Tökéletes lett. Zár vissza a kocsiba. Gondolom mindenhol vannak ilyen kulcsmásolók.
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #19454 Dátum: 2018.01.03 szerda, 16:14:30 »

 felkialtas felkialtas felkialtas

A Ford egy reklámfilmhez keres MK1-es Mondeót, és kérik a klub segítségét. Most hétvégén tervezik a forgatást, részletek nálam!

 felkialtas felkialtas felkialtas
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19455 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 20:39:56 »

sziasztok :-)

na miutan kicibaltam az osszes vezetéket, ami a hangtechnikahoz tartozott, észrevettem, hogy a tapkabel elvolt törve, na felora akksitoltes utan, beindult a mondeo:-D

viszont , jon az eleg amator kérdés, tanitsam újra az ecu-t? (1 hónapig allt)
meg sose csináltam... de most szerintem szükséges lehet, mi történik ha nem teszem meg?

koszi a válaszokat elore is:-)
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19456 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 20:40:45 »

sziasztok :-)

na miutan kicibaltam az osszes vezetéket, ami a hangtechnikahoz tartozott, észrevettem, hogy a tapkabel elvolt törve, na felora akksitoltes utan, beindult a mondeo:-D

viszont , jon az eleg amator kérdés, tanitsam újra az ecu-t? (1 hónapig allt)
meg sose csináltam... de most szerintem szükséges lehet, mi történik ha nem teszem meg?

koszi a válaszokat elore is:-)
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19457 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 20:49:13 »

sziasztok :-)

na miutan kicibaltam az osszes vezetéket, ami a hangtechnikahoz tartozott, észrevettem, hogy a tapkabel elvolt törve, na felora akksitoltes utan, beindult a mondeo:-D

viszont , jon az eleg amator kérdés, tanitsam újra az ecu-t? (1 hónapig allt)
meg sose csináltam... de most szerintem szükséges lehet, mi történik ha nem teszem meg?

koszi a válaszokat elore is:-)
menj el egy hosszabbat autózni, amiben van esetleg város, országút meg autópálya, aztán majd megtanulja azalatt magától.
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19458 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 21:07:24 »

menj el egy hosszabbat autózni, amiben van esetleg város, országút meg autópálya, aztán majd megtanulja azalatt magától.

köszi
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19459 Dátum: 2018.01.12 péntek, 10:14:00 »

sziasztok Smiley újfent kérdés merült fel nálam, most csináltam az ablakmosó tarályt, és mellette észrevettem egy kis csatlakozót, amiről fogalmam sincs, hogy mi vagy hová mehet......megpróbálok képet csinálni Cheesy Képet beszúrni nemtudok :S
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
Vagol
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227


« Új hozzászólás #19460 Dátum: 2018.01.12 péntek, 16:40:31 »

sziasztok Smiley újfent kérdés merült fel nálam, most csináltam az ablakmosó tarályt, és mellette észrevettem egy kis csatlakozót, amiről fogalmam sincs, hogy mi vagy hová mehet......megpróbálok képet csinálni Cheesy Képet beszúrni nemtudok :S

Lehet,hogy a tartály szintjelzőjének a csatlakozója, de a te tartályod nem szintjelzős. Nem kell foglalkozni vele.

Üdv: László
Naplózva

1998-as MK-2  2,5 V6, "RS" benzines, automata váltós
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #19461 Dátum: 2018.01.29 hétfő, 21:39:24 »

Sziasztok, a szervó olajom valoszinüleg csepeg, házilag meglehet csinálni? Várom az ötleteket. Köszönöm
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19462 Dátum: 2018.01.30 kedd, 12:15:29 »

Szia,
hol csepeg?  falbav
Különben szervo-olajtartályt, csövet könnyen és gyorsan lehet cserélni.
PZs
Sziasztok, a szervó olajom valoszinüleg csepeg, házilag meglehet csinálni? Várom az ötleteket. Köszönöm
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #19463 Dátum: 2018.01.30 kedd, 17:20:38 »

Szia,
hol csepeg?  falbav
Különben szervo-olajtartályt, csövet könnyen és gyorsan lehet cserélni.
PZs
Nem középen találom a foltot inkább a bal kerék felé, a tartályokat megnéztem úgy látszik hogy nem hiányzik belőle.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19464 Dátum: 2018.01.30 kedd, 17:26:24 »

Biztos szervo-olaj?  wow1
A motortér bal oldalán (a kormánnyal egy vonalban) emlékeim szerint nincsenek tartályok. Ott a hűtőkör részei mennek, meg sima kenőolaj körök. A kuplung/fék folyadékok is mennek arrafelé.
Ez csak most télen van, vagy nyáron is?

Nyúlj már bele abba foltba és nézd meg, hogy olaj vagy más folyadék? De ha most színe alapján azt mondod tuti nem olaj, akkor párakicsapódás, vagy hűtőfolyadék vagy fékfolyadék a kuplung felől.

Nem középen találom a foltot inkább a bal kerék felé, a tartályokat megnéztem úgy látszik hogy nem hiányzik belőle.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.30 kedd, 17:31:39 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #19465 Dátum: 2018.01.30 kedd, 17:30:17 »

Biztos szervo-olaj?  wow1
A motortér bal oldalán (a kormánnyal egy vonalban) emlékeim szerint nincsenek tartályok. Ott a hűtőkör részei mennek, meg sima kenőolaj körök. A kuplung/fék folyadékok is mennek arrafelé.
Ez csak most télen van, vagy nyáron is?

Ez csak most kezdődött kb 1 hónapja, (én nem értek igazán a kocsikhoz azt mondták szervo olaj).
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19466 Dátum: 2018.01.31 szerda, 11:29:33 »

Sziasztok! Smiley

Újfent kérdés Cheesy hogy ellenőrizhető le házilag (ha lehetséges) hogy a hengerfejtömítésem rossz...??
Mindenképpen le kell venni hozzá a hengerfejet?
mert a víz tündezeik, de csak lassan, ezenkívül semmi nem olajos meg semmi...(egyenlőre)  help
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19467 Dátum: 2018.01.31 szerda, 11:50:47 »

Sziasztok! Smiley

Újfent kérdés Cheesy hogy ellenőrizhető le házilag (ha lehetséges) hogy a hengerfejtömítésem rossz...??
Mindenképpen le kell venni hozzá a hengerfejet?
mert a víz tündezeik, de csak lassan, ezenkívül semmi nem olajos meg semmi...(egyenlőre)  help

A víz bármitől fogyhat kb.  Lehet valamelyik hőcserélő könnyezik, és nem veszed észre, mert elpárolog, folyhat a vízpumpa, gumicsövek stb. Célszerszámmal nyomás alá lehet helyezni a hűtőrendszert, akkor lehet látni, ha esik a nyomás, és ha hideg a kocsi, esetleg nem párolog el, ha az utastér felé szivárog, az szívás.
Ha az olajban nem látni vizet (olajbeöntőn tejeskávé szinű lerakódás/hab) még szivároghat a henger felé is, de ha nem sok fogy, nem lehet látni a füstön.
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19468 Dátum: 2018.01.31 szerda, 12:28:06 »

A víz bármitől fogyhat kb.  Lehet valamelyik hőcserélő könnyezik, és nem veszed észre, mert elpárolog, folyhat a vízpumpa, gumicsövek stb. Célszerszámmal nyomás alá lehet helyezni a hűtőrendszert, akkor lehet látni, ha esik a nyomás, és ha hideg a kocsi, esetleg nem párolog el, ha az utastér felé szivárog, az szívás.
Ha az olajban nem látni vizet (olajbeöntőn tejeskávé szinű lerakódás/hab) még szivároghat a henger felé is, de ha nem sok fogy, nem lehet látni a füstön.

köszönöm :-) es meg egy utolsó kérdés :-D azt mondtak , hogy gyenge a kompressziom es en ezt el is hiszem, de ezen csak ugy lehet segíteni, hogy levesszuk a.hengerfejet es mindent, aztan meglátjuk mi a bibi?, vagy barmi mas megoldás letezik?

mert hidegen, igaz, hogy neha, de tartja az alapjarati fordulatot, ezért is gondolom, hogy lehet, hogy gyenge a kompresszió... de ketlem, hogy nagy gond lenne...viszont utanna kinyomom a kuplungot es annyira leesik, hogy megall:-\
na most ezt eleg keszekusza modon mondtam xd de remélem érhető volt :-)
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19469 Dátum: 2018.01.31 szerda, 13:49:16 »

Nézd meg a színét a foltnak:
sötét=motorolaj,
Világos= vmi más folyadék. Ha bal oldal (kormánnyal egy vonal) kétlem, hogy szervoolaj lenne. emlékem szerint az a jobb oldalon van az ablakhoz közel.

Ennyi info alapján, én mást nem tudok mondani.

Hajrá!
PZs
Ez csak most kezdődött kb 1 hónapja, (én nem értek igazán a kocsikhoz azt mondták szervo olaj).
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19470 Dátum: 2018.01.31 szerda, 14:19:18 »

köszönöm :-) es meg egy utolsó kérdés :-D azt mondtak , hogy gyenge a kompressziom es en ezt el is hiszem, de ezen csak ugy lehet segíteni, hogy levesszuk a.hengerfejet es mindent, aztan meglátjuk mi a bibi?, vagy barmi mas megoldás letezik?

mert hidegen, igaz, hogy neha, de tartja az alapjarati fordulatot, ezért is gondolom, hogy lehet, hogy gyenge a kompresszió... de ketlem, hogy nagy gond lenne...viszont utanna kinyomom a kuplungot es annyira leesik, hogy megall:-\
na most ezt eleg keszekusza modon mondtam xd de remélem érhető volt :-)
Kompressziót méretni kell, meg nyomásveszteséget meg ilyeneket, nem derül ki ha le van véve e hengerfej.
Az alapjárati gond sok minden miatt lehet, akár szelepek/vezérműtengely miatt is.
Naplózva
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #19471 Dátum: 2018.01.31 szerda, 17:41:40 »

Nézd meg a színét a foltnak:
sötét=motorolaj,
Világos= vmi más folyadék. Ha bal oldal (kormánnyal egy vonal) kétlem, hogy szervoolaj lenne. emlékem szerint az a jobb oldalon van az ablakhoz közel.

Ennyi info alapján, én mást nem tudok mondani.

Hajrá!
PZs
Világos színe van az olajnak, köszi az infót.
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19472 Dátum: 2018.02.02 péntek, 08:53:44 »

sziasztok :-)

lehet megtaláltam a gyújtas problemat, de ehhez a véleményetek kellene (kezdo kerdes xd)

a 4 gyertyakabel csatlakozojabol 3at normálisan ratudok dugni, ugy hogy az a fekete kis "raszorito" kattanjon, es nem.is mozog..
amde az egyiknel csak félig tudom ranyomni es elmozdul illetve leveheto....

szerintetek, érdemes cserelni, az egész trafot? mert tavaly kapott uj kabel es gyertyakat:-D
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #19473 Dátum: 2018.02.02 péntek, 10:23:46 »

sziasztok :-)

lehet megtaláltam a gyújtas problemat, de ehhez a véleményetek kellene (kezdo kerdes xd)

a 4 gyertyakabel csatlakozojabol 3at normálisan ratudok dugni, ugy hogy az a fekete kis "raszorito" kattanjon, es nem.is mozog..
amde az egyiknel csak félig tudom ranyomni es elmozdul illetve leveheto....

szerintetek, érdemes cserelni, az egész trafot? mert tavaly kapott uj kabel es gyertyakat:-D

Szerintem előbb próbáld meg valahogy "fixen" odarögzíteni. Például gyorskötözővel. Ha így elmúlik a hiba, megvan a ludas.
Persze kérdés, hogy a "rászorító" a hibás vagy a kábelen a hely, amit megfog?
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19474 Dátum: 2018.02.04 vasárnap, 18:04:48 »

Szerintem előbb próbáld meg valahogy "fixen" odarögzíteni. Például gyorskötözővel. Ha így elmúlik a hiba, megvan a ludas.
Persze kérdés, hogy a "rászorító" a hibás vagy a kábelen a hely, amit megfog?

köszönöm Smiley Majd megnézem és ha valami adódna, majd írok Smiley
További szép estét Smiley
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
Zurusanyi@freemail.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #19475 Dátum: 2018.02.05 hétfő, 18:15:39 »

Heló aszt szeretném kérdezni hogy vezérlése atugrott és oszlott rakva és azóta némi dúl kicseréltunk nyolc kipufogó szelepet és egy szivoszelepet a negyeshengerben és nem indul az autó de kicseréltunk a főtengely jeladotis négy gyári gyertyát és az injektor vezérlő kábelek öreget is légyszíves ha tudtok valamiben segíteni hogy hol a hiba megkoszonom mert 9honapja küszködik a szerelő és három kiskorú gyerekem annak és kellene már az autom
Naplózva
Zurusanyi@freemail.hu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #19476 Dátum: 2018.02.05 hétfő, 18:18:54 »

köszönöm Smiley Majd megnézem és ha valami adódna, majd írok Smiley
További szép estét Smiley
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #19477 Dátum: 2018.02.06 kedd, 08:09:27 »

Heló aszt szeretném kérdezni hogy vezérlése atugrott és oszlott rakva és azóta némi dúl kicseréltunk nyolc kipufogó szelepet és egy szivoszelepet a negyeshengerben és nem indul az autó de kicseréltunk a főtengely jeladotis négy gyári gyertyát és az injektor vezérlő kábelek öreget is légyszíves ha tudtok valamiben segíteni hogy hol a hiba megkoszonom mert 9honapja küszködik a szerelő és három kiskorú gyerekem annak és kellene már az autom


google fordító?
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19478 Dátum: 2018.02.06 kedd, 09:52:35 »

Hello,
kicsit pontosabban írd le, hogyan nem indul el! Beröffen az autó? Meg sem forgatja az inditó motort?

Heló aszt szeretném kérdezni hogy vezérlése atugrott és oszlott rakva és azóta némi dúl kicseréltunk nyolc kipufogó szelepet és egy szivoszelepet a negyeshengerben és nem indul az autó de kicseréltunk a főtengely jeladotis négy gyári gyertyát és az injektor vezérlő kábelek öreget is légyszíves ha tudtok valamiben segíteni hogy hol a hiba megkoszonom mert 9honapja küszködik a szerelő és három kiskorú gyerekem annak és kellene már az autom

Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #19479 Dátum: 2018.02.19 hétfő, 14:25:04 »

felkialtas felkialtas felkialtas

A Ford egy reklámfilmhez keres MK1-es Mondeót, és kérik a klub segítségét. Most hétvégén tervezik a forgatást, részletek nálam!

 felkialtas felkialtas felkialtas

Elkészült! Smiley

https://www.youtube.com/watch?v=A1kfOotLtd0
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19480 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 18:20:00 »

Sziasztok!

Olyan kérdés merült fel, hogy a fényszóró magasságának állítást, ami eddig elektromos volt (bedöglött) nem e lehetne valahogy manuálisan állítani Smiley ??

Az már csak hab a tortán, hogy az eddig lefulladó motor...már szépen ketyeg, valamiért beállt magától Smiley Cheesy
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19481 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 20:37:53 »

Sziasztok!

Olyan kérdés merült fel, hogy a fényszóró magasságának állítást, ami eddig elektromos volt (bedöglött) nem e lehetne valahogy manuálisan állítani Smiley ??

Az már csak hab a tortán, hogy az eddig lefulladó motor...már szépen ketyeg, valamiért beállt magától Smiley Cheesy

Szia!

Lehet, azt hiszem a lámpán lehet és a fehér műanyag csavart kell tekerni.
De most hirtelen nem vagyok biztos.....  szomoru1
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19482 Dátum: 2018.03.02 péntek, 14:28:55 »

Szia!

Lehet, azt hiszem a lámpán lehet és a fehér műanyag csavart kell tekerni.
De most hirtelen nem vagyok biztos.....  szomoru1

Semmi gond Smiley estére kipróbálom Cheesy  hehe

kös integet2 :worship:zönöm
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
varkonyim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19483 Dátum: 2018.08.16 csütörtök, 15:08:08 »

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. 96-os (már FL) Mondeonál mindkét hátsó ajtón a külső kilincs, ha meghúzzuk, úgy marad, kézzel kell visszatolni, mielőtt visszazárnánk ajtót. Lebontottam egyik oldalon a burkolatot, hogy hátha megoldja, hogy beolajozom a rudazatnál a kapcsolatokat, hátha csak akad, de nem, a helyzet változatlan. Mi lehet az oka? Nem túl nagy hiba, olyan értelemben, hogy záródik, ha visszanyomjuk a kilincset, de engem zavar, főleg, hogy mindig szólni kell, hogy kilincs vissza. Smiley Köszi a tippeket.
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19484 Dátum: 2018.08.16 csütörtök, 15:13:25 »

Sziasztok! Gyors kérdésem lenne. 96-os (már FL) Mondeonál mindkét hátsó ajtón a külső kilincs, ha meghúzzuk, úgy marad, kézzel kell visszatolni, mielőtt visszazárnánk ajtót. Lebontottam egyik oldalon a burkolatot, hogy hátha megoldja, hogy beolajozom a rudazatnál a kapcsolatokat, hátha csak akad, de nem, a helyzet változatlan. Mi lehet az oka? Nem túl nagy hiba, olyan értelemben, hogy záródik, ha visszanyomjuk a kilincset, de engem zavar, főleg, hogy mindig szólni kell, hogy kilincs vissza. Smiley Köszi a tippeket.
Anno ezzel mi is szenvedtünk.  vigyor3
Van egy rugó, ami visszahúzza a kilincset. Úgy emlékszem a kilincses részt az ajtókárpit lebontása után 2 csavar fogja, és le kell akasztani róla a rudazatot.
Utána amikor kézben van, szétnézhetsz hogy mit kéne pucolni + zsírozni/olajozni.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
varkonyim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19485 Dátum: 2018.08.16 csütörtök, 15:15:36 »

Anno ezzel mi is szenvedtünk.  vigyor3
Van egy rugó, ami visszahúzza a kilincset. Úgy emlékszem a kilincses részt az ajtókárpit lebontása után 2 csavar fogja, és le kell akasztani róla a rudazatot.
Utána amikor kézben van, szétnézhetsz hogy mit kéne pucolni + zsírozni/olajozni.

Köszi, az a rugó volt a tippem még, kilincs egyik csavarja, ha jól nézem, egy gumidugó alatt van. Rudazatot nem akartam cseszegetni annyira, hogy szétakasztani (régi Scorpiomon néha azzal nagyot lehetett szívni, mire újra összejátszotta az ember Cheesy ), de nem úszom meg akkor.
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19486 Dátum: 2018.08.16 csütörtök, 15:35:34 »

Köszi, az a rugó volt a tippem még, kilincs egyik csavarja, ha jól nézem, egy gumidugó alatt van. Rudazatot nem akartam cseszegetni annyira, hogy szétakasztani (régi Scorpiomon néha azzal nagyot lehetett szívni, mire újra összejátszotta az ember Cheesy ), de nem úszom meg akkor.
Mi egyszer eltörtük az első kilincset télen a befagyott ajtó miatt, és ott kellett emiatt cserélnem. Szerintem nem volt vészes annyira.  vigyor3
De hogy utána a kilincset szétszedni mennyire macera, azt nem tudom. Megpróbálhatod elsőre féktisztítóval vagy valami tistító cuccal tisztítani, majd pl wd40-el befújni, hátha jó lesz szétszedés nélkül is.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
varkonyim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19487 Dátum: 2018.08.16 csütörtök, 17:44:15 »

Mi egyszer eltörtük az első kilincset télen a befagyott ajtó miatt, és ott kellett emiatt cserélnem. Szerintem nem volt vészes annyira.  vigyor3
De hogy utána a kilincset szétszedni mennyire macera, azt nem tudom. Megpróbálhatod elsőre féktisztítóval vagy valami tistító cuccal tisztítani, majd pl wd40-el befújni, hátha jó lesz szétszedés nélkül is.

Közben megoldottam, itt tényleg nem volt macera szétakasztani a rudazatot, összerakás is gyors volt. Féktisztító+wd40 megoldotta a problémát, most jár a kilincs, ahogy kell. Köszi! Smiley
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19488 Dátum: 2018.08.20 hétfő, 19:46:25 »

Közben megoldottam, itt tényleg nem volt macera szétakasztani a rudazatot, összerakás is gyors volt. Féktisztító+wd40 megoldotta a problémát, most jár a kilincs, ahogy kell. Köszi! Smiley
eljen
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #19489 Dátum: 2018.08.24 péntek, 18:10:00 »

Sziasztok!
MK1 1995 2.5 V6ban digitklíma E1 hibakód mi lehet?
Külső hőmérséklet szenzor cserélve, frissen töltött klímarendszer....
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180824v00owrqv0.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180824v00obdszh.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180824v00ovi0s2.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180824v00o3698y.jpeg
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
Zsolt Hortay
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #19490 Dátum: 2020.08.20 csütörtök, 19:04:30 »

Kedves Tagok! Mk1 1996 1.8 td mondeom olyan problémával küzd,hogy elindul,de le is áll. Behúztuk ment majd pár nap állás után beindult ,leállt. Ha az üzemanyag szűrőnél felpumpálom, elindul, de leáll. Tudna valaki segíteni mi lehet a baj? Esetleg adagoló? Köszönöm a segítséget!
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #19491 Dátum: 2022.07.10 vasárnap, 08:48:27 »

https://www.autonavigator.hu/cikkek/minden-idok-egyik-legdragabban-kifejlesztett-tipusa-30-eves-lesz/?fbclid=IwAR26nAIzcr_JGdTI6lJfUBmB2yn_HhOBWcxa21p7nuKmGA8r10GwIa6uRdg
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
speedtoto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569



E-mail
« Új hozzászólás #19492 Dátum: 2022.07.13 szerda, 21:48:55 »

Sziasztok!
Mk1, 94', 18-benzin 3 éve áll, pöccre indul...
A "vasas" árért, ha kell valakinek, szívesen odaadom (adásvételivel vagy bontásival)...
Szép tetőkárpit, klímán kívül minden működik.
Öregecske, de ha nem 3. Autó lenne, én használnám.
Szívesen küldök róla bármit, jövő héten elvinnék a tréleres autógyűjtők...
Naplózva

Mondeo Mk1 1994 1.8 benzin GLX 16V  &&  Escort Mk3 CL 1981 1.3 benzin
speedtoto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569



E-mail
« Új hozzászólás #19493 Dátum: 2022.07.15 péntek, 20:07:35 »

Sziasztok!
Mk1, 94', 18-benzin 3 éve áll, pöccre indul...
A "vasas" árért, ha kell valakinek, szívesen odaadom (adásvételivel vagy bontásival)...
Szép tetőkárpit, klímán kívül minden működik.
Öregecske, de ha nem 3. Autó lenne, én használnám.
Szívesen küldök róla bármit, jövő héten elvinnék a tréleres autógyűjtők...

Elvitték.
A négy felni egyelőre megvan + 8 db forgókúpos alufelbi csavar, meg 8 sima alufelni csavar...
Maf szenzort kimentettem, meg az avlaknosó motort, ha érdekelne valakit...
Smiley
Naplózva

Mondeo Mk1 1994 1.8 benzin GLX 16V  &&  Escort Mk3 CL 1981 1.3 benzin
Grimbusz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #19494 Dátum: 2022.09.12 hétfő, 16:40:03 »

Kedves Fórumtársak!

Segítségre lenne szükségem egy 1996 MKI mondeo automata váltó javítás ügyében. Sajnos így 26 éves korára elkezdett rángatni (már megint). Ez korábban nem volt probléma, tudták javítani. Azonban elérkezett az az idő, hogy semmilyen alkatrész nincs a váltóhoz vagy olyan aki foglalkozna vele. Tud esetleg valaki egy váltóst aki még foglalkozik ezzel és nem 600-700-ról indul a tarifa?

Köszönöm!

« Utoljára szerkesztve: 2022.09.12 hétfő, 20:02:53 írta Grimbusz » Naplózva
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #19495 Dátum: 2022.09.14 szerda, 21:34:59 »

Kedves Fórumtársak!

Segítségre lenne szükségem egy 1996 MKI mondeo automata váltó javítás ügyében. Sajnos így 26 éves korára elkezdett rángatni (már megint). Ez korábban nem volt probléma, tudták javítani. Azonban elérkezett az az idő, hogy semmilyen alkatrész nincs a váltóhoz vagy olyan aki foglalkozna vele. Tud esetleg valaki egy váltóst aki még foglalkozik ezzel és nem 600-700-ról indul a tarifa?

Köszönöm!



Szia!Az enyémnek most fognak nekiállni.Másodjára.Az enyém is ránott de csak  kettőből háromba meg el volt szakadva a fékszalag emiatt elment két fokozat.Ezután sajnos  hengerfejes is lett,állt egy évet.Nem ért rá foglalkozni  vele a szerelő nekem meg ráért..Én úgy tudom hogy van hozzá alkatrész(nyílván nem gyári Ford)Budapest Környékén biztosan találsz több szakit is aki foglalkozik vele,sajnos vidéken már nehezebb.Nálam a  második szaki küzd meg vele mert az első beavatkozás után rosszabb lett mint volt.Úgy voltam vele ha most sem lesz jó,nekiállok én magam.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
Oldalak: 1 ... 383 384 385 386 387 388 389 [390]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.