Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 01:37:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Biztosítások, Casco  (Megtekintve 799158 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2700 Dátum: 2016.04.29 péntek, 10:25:14 »

2016. 04. 16-án volt a káreset, nem nagy sérülés, parkolóban a mellém beállt hölgy úgy kinyitotta az ajtaját, hogy az enyém behorpad, és lehúzta a festéket is. Ez egy szombati nap, próbáltam rávenni, hogy rendezzük biztosító nélkül, ez ellen erősen tiltakozott. Megírtuk a betétlapot (neki nem volt, így az enyémet), hétfőn (04. 18.) hívtam volna a hölgyet telefonon, de nem vette fel, nem hívott vissza, elérheteten lett azóta is. Így felhívtam a biztosítóját (Wáberel), akik elküldte, hogy az én betétlapom nem jó, a kék/sárga jó csak, ha nem érem el a károkozót, hogy olyat írjunk, akkor nem tudnak mit csinálni. Na gondoltam frankó, felhívtam az én biztosítóm (Aegon), itt megnyugottak, hogy jó az a betétlap is, nem kell kék/sárga, hívjam újra a Wáberelt, felmentem a weboldalukra ott volt online kárbejelentés, volt lehetőség mint károsult is bejelentést tennem, ezt megtettem. Majd semmi, így 3 nap múlva hívtam a Wáberelt ismét, hogy nem keresett a kárszakértő, nem történt semmi, erre megadták a számát, hogy egyeztessek vele. Múlthéten volt itt, megnézte lefényképezte, elfogadta a Aegon-os betétlapot, nem kellett neki a kék/sárga, adott két papírt, hogy ezzel vigyem el egy általam válaszott szervízbe, és megcsinálják, más teendőm nincs. A héten kellett az autót, nem tudtam elvinni, jővő héten már menni fog, ha kapok időpontot a szervíztől. Szóval ha 1 hónapon belül megcsináltatom az jó lehet még? Illetve kérdeztem a kárszakértőt, hogy nekem kellene csere autó, olyan a munkám, hogy több telephely között járkálok, azt mondta semmi gond, vigyek igazolást a munkáltatómtól erről, na de a munáltatóm nem ad ilyet, mert a szerződésemben nincs benne. Ilyenkor nincs lehetőségem sehogy csereautóra?
Kék-Sárgán kívül milyen betét lap van még?  Roll Eyes
De a lényeg... ha ilyen adminisztrációs egyeztetési késedelem miatt nem lehet a kár rendezését elutasítását, hisz a folyamatos kommunikáció ezt támasztja alá.
A csere autót a kár szemléjénél, vagy írásban kárrendező felé jelezni kell.
Akkor ad csere autót, ha a munkádhoz elengedhetetlen (a munkaköri leírás segít ennek igazolásában).
Ilyenkor a csere autódíjának x%-át fogja fizetni.
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2701 Dátum: 2016.04.29 péntek, 10:35:40 »

Kék-Sárgán kívül milyen betét lap van még?  Roll Eyes
De a lényeg... ha ilyen adminisztrációs egyeztetési késedelem miatt nem lehet a kár rendezését elutasítását, hisz a folyamatos kommunikáció ezt támasztja alá.
A csere autót a kár szemléjénél, vagy írásban kárrendező felé jelezni kell.
Akkor ad csere autót, ha a munkádhoz elengedhetetlen (a munkaköri leírás segít ennek igazolásában).
Ilyenkor a csere autódíjának x%-át fogja fizetni.


Én Netrisk-en kötöttem, ott a mikor befejeztem volt egy letölthető betétlap, sima word nyomtatvány.
Ok, akkor csere autó nem lesz.
Még egy kérdés, ha így beviszem egy szervízbe, nekem már semmilyen költségem nem lesz? Avulás, akármi?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #2702 Dátum: 2016.04.29 péntek, 11:48:36 »

2016. 04. 16-án volt a káreset, nem nagy sérülés, parkolóban a mellém beállt hölgy úgy kinyitotta az ajtaját, hogy az enyém behorpad, és lehúzta a festéket is. Ez egy szombati nap, próbáltam rávenni, hogy rendezzük biztosító nélkül, ez ellen erősen tiltakozott. Megírtuk a betétlapot (neki nem volt, így az enyémet), hétfőn (04. 18.) hívtam volna a hölgyet telefonon, de nem vette fel, nem hívott vissza, elérheteten lett azóta is. Így felhívtam a biztosítóját (Wáberel), akik elküldte, hogy az én betétlapom nem jó, a kék/sárga jó csak, ha nem érem el a károkozót, hogy olyat írjunk, akkor nem tudnak mit csinálni. Na gondoltam frankó, felhívtam az én biztosítóm (Aegon), itt megnyugottak, hogy jó az a betétlap is, nem kell kék/sárga, hívjam újra a Wáberelt, felmentem a weboldalukra ott volt online kárbejelentés, volt lehetőség mint károsult is bejelentést tennem, ezt megtettem. Majd semmi, így 3 nap múlva hívtam a Wáberelt ismét, hogy nem keresett a kárszakértő, nem történt semmi, erre megadták a számát, hogy egyeztessek vele. Múlthéten volt itt, megnézte lefényképezte, elfogadta a Aegon-os betétlapot, nem kellett neki a kék/sárga, adott két papírt, hogy ezzel vigyem el egy általam válaszott szervízbe, és megcsinálják, más teendőm nincs. A héten kellett az autót, nem tudtam elvinni, jővő héten már menni fog, ha kapok időpontot a szervíztől. Szóval ha 1 hónapon belül megcsináltatom az jó lehet még? Illetve kérdeztem a kárszakértőt, hogy nekem kellene csere autó, olyan a munkám, hogy több telephely között járkálok, azt mondta semmi gond, vigyek igazolást a munkáltatómtól erről, na de a munáltatóm nem ad ilyet, mert a szerződésemben nincs benne. Ilyenkor nincs lehetőségem sehogy csereautóra?
te komolyan egy hónapja törött autóval járkálsz? wow1 eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2703 Dátum: 2016.04.29 péntek, 11:55:33 »

te komolyan egy hónapja törött autóval járkálsz? wow1 eplus2

Nem, ez a Focus.  Wink
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2704 Dátum: 2016.04.29 péntek, 12:01:51 »

Én Netrisk-en kötöttem, ott a mikor befejeztem volt egy letölthető betétlap, sima word nyomtatvány.
Ok, akkor csere autó nem lesz.
Még egy kérdés, ha így beviszem egy szervízbe, nekem már semmilyen költségem nem lesz? Avulás, akármi?
Oksa az tény, hogy sokféle gépjármű kárbejelentő lap létezik, DE az tény, hogy a klasszikus kár bejelentő a KékSárga bejelentő.. ilyet minden biztosító kirendeltségben osztogatnak (ingyen). Kár esetén mindegy a fejléc a papíron (az csak reklám).
Elvileg nincs... DE az avultatást, amortizációt ki kell fizetni.. ILLETVE a biztosítótól kell ilyenkor kérni az érték csökkenést ebben az esetben.
A szerviznek adsz egy lemondó nyilatkozatot, ami arról szól, hogy ők kapják ilyenkor a kártérítési pénzt, te meg rendbe rakva megkapod az autót..
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2705 Dátum: 2016.04.29 péntek, 12:06:42 »

Oksa az tény, hogy sokféle gépjármű kárbejelentő lap létezik, DE az tény, hogy a klasszikus kár bejelentő a KékSárga bejelentő.. ilyet minden biztosító kirendeltségben osztogatnak (ingyen). Kár esetén mindegy a fejléc a papíron (az csak reklám).
Elvileg nincs... DE az avultatást, amortizációt ki kell fizetni.. ILLETVE a biztosítótól kell ilyenkor kérni az érték csökkenést ebben az esetben.
A szerviznek adsz egy lemondó nyilatkozatot, ami arról szól, hogy ők kapják ilyenkor a kártérítési pénzt, te meg rendbe rakva megkapod az autót..

Akkor ha jól értem, elvileg semmit nem kell fizessek, de megeshet, hogy avulás, amortizációra felszámolnak nekem valamit?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2706 Dátum: 2016.04.29 péntek, 12:08:53 »

Akkor ha jól értem, elvileg semmit nem kell fizessek, de megeshet, hogy avulás, amortizációra felszámolnak nekem valamit?
igen
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2707 Dátum: 2016.04.29 péntek, 12:46:32 »

igen

Most ez azért érdekes nekem, ha fizetni kell, akkor nem hagyom ott sehol napokra, vákummal kihúzatom ~6e Ft-ért, utána én hibajavító festékkel megcsinálom. Lehet nem lesz 100%-os, de még mindig jobban járok, ha avulásra, amortizációra ettől többet leszámláznak nekem. Ez előre kiderül ha beviszem szervízbe?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2708 Dátum: 2016.04.29 péntek, 13:01:57 »

Most ez azért érdekes nekem, ha fizetni kell, akkor nem hagyom ott sehol napokra, vákummal kihúzatom ~6e Ft-ért, utána én hibajavító festékkel megcsinálom. Lehet nem lesz 100%-os, de még mindig jobban járok, ha avulásra, amortizációra ettől többet leszámláznak nekem. Ez előre kiderül ha beviszem szervízbe?
Hívd fel a biztosítót, egyeztess a kárrendezővel és egyezzetek meg árajánlat alapján egy összegben...  de a kár rendezés regisztrálni fogja, hogy a kárt TE intézted. Tehát a következő (azonos oldali, azonos ajtót ért kárnál) biztos amortizálni fog, hisz nincs igazolva, hogy az adott ajtót 100%osan  helyre állították.
Általában csak akkor amortizálnak a festésből, ha már az adott ajtó, felület újra lett fújva, vagy körben van karistolva a kaszni (kőfelverődés, húzás, nyúzás, ajtó rá nyitogatással)
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2709 Dátum: 2016.04.29 péntek, 14:23:34 »

Hívd fel a biztosítót, egyeztess a kárrendezővel és egyezzetek meg árajánlat alapján egy összegben...  de a kár rendezés regisztrálni fogja, hogy a kárt TE intézted. Tehát a következő (azonos oldali, azonos ajtót ért kárnál) biztos amortizálni fog, hisz nincs igazolva, hogy az adott ajtót 100%osan  helyre állították.
Általában csak akkor amortizálnak a festésből, ha már az adott ajtó, felület újra lett fújva, vagy körben van karistolva a kaszni (kőfelverődés, húzás, nyúzás, ajtó rá nyitogatással)

Akkor még érdekesebb a történet, mert a kárszakértő megmérte a festékvastagságot, és közölte, hogy az ajtó már újra volt fújva, mert vékonyabb rajta a festékréteg mint a mellette lévő két elemen. Ezen felbuzdulva megkértem, hogy mérje már körbe az autót, és ekkor derült ki, hogy a másik oldali ajtón is vékonyabb, sőt pontosan ugyan annyi, mint a sérült ajtón. Tehát az autó összes eleme azonos, kivéve a két ajtót (2 ajtós), amik viszont pontosan azonosan vékonyabbak. Erre közölte, hogy ő még ilyet soha nem látott, nem tudja, hogy mi van. Vagy ki volt cserélve a két ajtó valamiért, vagy gyárilag vékonyabb, nem tudott mi mondani rá. Ebből simán ki lehet hozni azt is, hogy amortizált ajtó, meg azt is, hogy nem.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2710 Dátum: 2016.04.29 péntek, 14:31:20 »

Akkor még érdekesebb a történet, mert a kárszakértő megmérte a festékvastagságot, és közölte, hogy az ajtó már újra volt fújva, mert vékonyabb rajta a festékréteg mint a mellette lévő két elemen. Ezen felbuzdulva megkértem, hogy mérje már körbe az autót, és ekkor derült ki, hogy a másik oldali ajtón is vékonyabb, sőt pontosan ugyan annyi, mint a sérült ajtón. Tehát az autó összes eleme azonos, kivéve a két ajtót (2 ajtós), amik viszont pontosan azonosan vékonyabbak. Erre közölte, hogy ő még ilyet soha nem látott, nem tudja, hogy mi van. Vagy ki volt cserélve a két ajtó valamiért, vagy gyárilag vékonyabb, nem tudott mi mondani rá. Ebből simán ki lehet hozni azt is, hogy amortizált ajtó, meg azt is, hogy nem.
Elvileg akkor amortizált az ajtó, ha egy felületen több méretet mér (részleteiben újra lett fújva). Ha egyöntetűen vékonyabb a festék az inkább arra utal, hogy egyszerre, teljes körűen így fújták le. Tehát javították (akár szakszervizben is).
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2711 Dátum: 2016.04.29 péntek, 15:07:08 »

Elvileg akkor amortizált az ajtó, ha egy felületen több méretet mér (részleteiben újra lett fújva). Ha egyöntetűen vékonyabb a festék az inkább arra utal, hogy egyszerre, teljes körűen így fújták le. Tehát javították (akár szakszervizben is).

Tehát mindenképp fizetnem kell, ha megjavítják?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2712 Dátum: 2016.04.29 péntek, 15:20:26 »

Tehát mindenképp fizetnem kell, ha megjavítják?

Amortizáció mindig van, hacsak nem tegnap hoztad el gyári új elemekkel, gyári technológiával, szakszervízben javításból...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2713 Dátum: 2016.04.29 péntek, 15:53:58 »

Amortizáció mindig van, hacsak nem tegnap hoztad el gyári új elemekkel, gyári technológiával, szakszervízben javításból...

AndyA

Csak kérdés, hogy mennyi, mert ha mondjuk több mint 10e Ft, akkor inkább egyéb úton megcsináltatom.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #2714 Dátum: 2016.04.29 péntek, 16:55:24 »

Csak kérdés, hogy mennyi, mert ha mondjuk több mint 10e Ft, akkor inkább egyéb úton megcsináltatom.


Mennyit mondott egyezségre?
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2715 Dátum: 2016.04.30 szombat, 11:02:34 »



Mennyit mondott egyezségre?

Semmit nem mondott, vigyel el szervízbe, a papírral, és megcsinálják.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2716 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 08:34:27 »

 help help help
Jól megszívattam magam.
Hétvégén nyaralásból hazaérve várt egy levél, hogy díj nemfizetés miatt megszüntették a KGFB-omat 6.30.-ai hatállyal. Novemberben vettem a kocsit, egyből kötöttem rá biztosítást és abban a tudatban voltam hogy féléves, vagy éves egyéni utalással fizetem hiszen  az éves díj kb 11e ft. De nem, valami miatt negyed éves fizetésre volt belőve. Most beszéltem a biztosítóval, azt mondták mivel egyedi utalásra van állítva ezért emlékeztetőt sem küldenek. Most azt ígérték, hogy 1-2 napon belül döntenek róla, hogy újra élesítik-e a biztosításomat és megkértek addig ne használjam a kocsit.
Szerintetek mire számíthatok? Minden nap min. kétszer megyek el VÉDA alatt… A hölgy annyit tudott mondani hogy a rendszer ezt persze egyből látja és ha esetleg engedik hogy továbbvigyem ezt a szerződést akkor talán tudnak adni visszamenőleg is fedezeti igazolást.
Azért az fura hogy egy tetves sort nem tudnak írni hogy hé, 2 hónapja nem fizettél. Az meg a másik hogy 6.30.-al megszűnt a kockázatviselés és erről egy 7.08.-ai keltezésű levélben tájékoztatnak.
Előre is köszönök minden építő jellegű javaslatot worship
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2717 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:18:18 »

help help help
Jól megszívattam magam.
Hétvégén nyaralásból hazaérve várt egy levél, hogy díj nemfizetés miatt megszüntették a KGFB-omat 6.30.-ai hatállyal. Novemberben vettem a kocsit, egyből kötöttem rá biztosítást és abban a tudatban voltam hogy féléves, vagy éves egyéni utalással fizetem hiszen  az éves díj kb 11e ft. De nem, valami miatt negyed éves fizetésre volt belőve. Most beszéltem a biztosítóval, azt mondták mivel egyedi utalásra van állítva ezért emlékeztetőt sem küldenek. Most azt ígérték, hogy 1-2 napon belül döntenek róla, hogy újra élesítik-e a biztosításomat és megkértek addig ne használjam a kocsit.
Szerintetek mire számíthatok? Minden nap min. kétszer megyek el VÉDA alatt… A hölgy annyit tudott mondani hogy a rendszer ezt persze egyből látja és ha esetleg engedik hogy továbbvigyem ezt a szerződést akkor talán tudnak adni visszamenőleg is fedezeti igazolást.
Azért az fura hogy egy tetves sort nem tudnak írni hogy hé, 2 hónapja nem fizettél. Az meg a másik hogy 6.30.-al megszűnt a kockázatviselés és erről egy 7.08.-ai keltezésű levélben tájékoztatnak.
Előre is köszönök minden építő jellegű javaslatot worship
Tudtommal a díj nemfizetéses Kötelezőket újra kell kötni, ráadásul a rendszer azonnal MABISz díjat számol. A bünti miatt sem húznám az időt, meg a használatból eredendő hátrány/kár miatt sem...
Akármelyik online tarifálón újra kötheted, kérik a megszűnt szerződés számát, kiszámolja az elmaradást, elutalod a díjat és utána mehet az autózás. Ha ezek után is bekavar a VÉDA akkor már utalt összeggel, letisztázott szerződéssel tudsz érvelni.
Én nem várnák a biztosító válaszára.
Ha netán reaktiválják a szerződést, akkor azt csak kármentességi nyilatkozatoddal teheti meg (kijelented, hogy nem okoztál senkinek kárt az adott időszakban) . Utána 1-2-X napon belül indíthatod az utalást amit (talán) kiszámolnak.
idő-idő-idő
 email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2718 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:30:29 »

Tudtommal a díj nemfizetéses Kötelezőket újra kell kötni, ráadásul a rendszer azonnal MABISz díjat számol. A bünti miatt sem húznám az időt, meg a használatból eredendő hátrány/kár miatt sem...
Akármelyik online tarifálón újra kötheted, kérik a megszűnt szerződés számát, kiszámolja az elmaradást, elutalod a díjat és utána mehet az autózás. Ha ezek után is bekavar a VÉDA akkor már utalt összeggel, letisztázott szerződéssel tudsz érvelni.
Én nem várnák a biztosító válaszára.
Ha netán reaktiválják a szerződést, akkor azt csak kármentességi nyilatkozatoddal teheti meg (kijelented, hogy nem okoztál senkinek kárt az adott időszakban) . Utána 1-2-X napon belül indíthatod az utalást amit (talán) kiszámolnak.
idő-idő-idő
 email

Köszi a választ worship
A levelükben benne van:
„Más biztosítónál megkötött szerződés érvénytelen, kár esetén nem nyújt fedezetet.”
06.30.-ával megszüntették a kockázatviselést mindenféle előzetes tájékoztatás és figyelmeztetés nélkül. A megszűnésről egy 07.08.-as keltezésű levélben tájékoztattak, amit nyaralásból hazaérve volt szerencsém tegnap kibontani.
A levél végében benne volt:
„A díj nemfizetéssel megszűnt biztosítás díjrendezettség végétől a kockázatviselés befejezéséig tartó időszakra vonatkozó társaságunkat megillető díjat mindenképpen szükséges befizetnie. Kérjük, utaljon x Ft-ot a a következő számlaszámra: xxxx” -> tegnap elutaltam

Ezek szerint köthetek új biztosítást de nem ér semmit Huh?
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2719 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:35:48 »

Köszi a választ worship
A levelükben benne van:
„Más biztosítónál megkötött szerződés érvénytelen, kár esetén nem nyújt fedezetet.”
06.30.-ával megszüntették a kockázatviselést mindenféle előzetes tájékoztatás és figyelmeztetés nélkül. A megszűnésről egy 07.08.-as keltezésű levélben tájékoztattak, amit nyaralásból hazaérve volt szerencsém tegnap kibontani.
A levél végében benne volt:
„A díj nemfizetéssel megszűnt biztosítás díjrendezettség végétől a kockázatviselés befejezéséig tartó időszakra vonatkozó társaságunkat megillető díjat mindenképpen szükséges befizetnie. Kérjük, utaljon x Ft-ot a a következő számlaszámra: xxxx” -> tegnap elutaltam

Ezek szerint köthetek új biztosítást de nem ér semmit Huh?

díjnemfizetéssel fiz.határidő után 60 nappal szűnik meg a biztosítás. szóval felesleges a nyaralásra fogni, ez szimpla user error volt
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2720 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:42:15 »

díjnemfizetéssel fiz.határidő után 60 nappal szűnik meg a biztosítás. szóval felesleges a nyaralásra fogni, ez szimpla user error volt
Pontosan így van, nem tagadom hogy az én hibám.
Pusztán azt nem értem hogy a két hónap alatt egy emilt nem tudnak küldeni... És hogy 8 nappal a kockázatviselés megszűnése után értesítenek ki...
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2721 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:46:32 »

Köszi a választ worship
A levelükben benne van:
„Más biztosítónál megkötött szerződés érvénytelen, kár esetén nem nyújt fedezetet.”
06.30.-ával megszüntették a kockázatviselést mindenféle előzetes tájékoztatás és figyelmeztetés nélkül. A megszűnésről egy 07.08.-as keltezésű levélben tájékoztattak, amit nyaralásból hazaérve volt szerencsém tegnap kibontani.
A levél végében benne volt:
„A díj nemfizetéssel megszűnt biztosítás díjrendezettség végétől a kockázatviselés befejezéséig tartó időszakra vonatkozó társaságunkat megillető díjat mindenképpen szükséges befizetnie. Kérjük, utaljon x Ft-ot a a következő számlaszámra: xxxx” -> tegnap elutaltam

Ezek szerint köthetek új biztosítást de nem ér semmit Huh?

Új biztosítóhoz nem kötheted.. a biztosítót csak évfordulóval, adás-vételle, vagy esetleges közös megegyezéssel hagyhatod ott.
Új (visszakötött) biztosításod ismét fedezetbe von téged.
Amit elutaltál az a törvényben foglalt 60napra ad fedezetet utána MABISz díj (400-450ft/nap). EZ addig ketyeg amíg a szerződésedet le nem törölteted végleg, vagy újra nem kötöd.
 email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2722 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:51:19 »

Új biztosítóhoz nem kötheted.. a biztosítót csak évfordulóval, adás-vételle, vagy esetleges közös megegyezéssel hagyhatod ott.
Új (visszakötött) biztosításod ismét fedezetbe von téged.
Amit elutaltál az a törvényben foglalt 60napra ad fedezetet utána MABISz díj (400-450ft/nap). EZ addig ketyeg amíg a szerződésedet le nem törölteted végleg, vagy újra nem kötöd.
 email
Tehát akkor most ha jól értem azt mondod hogy ugyan annál a biztosítónál kössek újat Netrisken?
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2723 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:52:14 »

Pontosan így van, nem tagadom hogy az én hibám.
Pusztán azt nem értem hogy a két hónap alatt egy emilt nem tudnak küldeni... És hogy 8 nappal a kockázatviselés megszűnése után értesítenek ki...
biztos ment ki róla email vagy nyomtatott levél. az asszonyt/gyerekeket kérdez meg nem kavarták-e el valahova. melyik cégnél van a biztosítás?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2724 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:52:19 »

Pontosan így van, nem tagadom hogy az én hibám.
Pusztán azt nem értem hogy a két hónap alatt egy emilt nem tudnak küldeni... És hogy 8 nappal a kockázatviselés megszűnése után értesítenek ki...

És még csókolj kezet nekik, mert jogszabály még erre sem kötelezi őket.

Mint a Corsás, amelyik legázolt az Árpád-hídon. Kötöttek biztosítást hónapokkal korábban, amikor vették az autót, csak valamiért azt nem kötvényesítették nekik. Most, 2 hónappal a baleset után is nyugodtan ülnének a babérjaikon abban a tudatban, hogy minden rendben... Fizették a díjat hónapról-hónapra, mert azt küldte a biztosító, azután egyszercsak - a baleset után! - visszautalták nekik az összes addig befizetett pénzt. Akkor elmentek a biztosítóhoz, és közölték velük, hogy nincs is biztosításuk. Most a DAS-szal futják a köröket, de nincs sok esélyük, sajnos.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2725 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:53:05 »

Tehát akkor most ha jól értem azt mondod hogy ugyan annál a biztosítónál kössek újat Netrisken?
nem. menj be a legközelebbi irodába, amelyik biztosítónál voltál. úgy tuti összeérnek a szálak
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2726 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:55:10 »

biztos ment ki róla email vagy nyomtatott levél. az asszonyt/gyerekeket kérdez meg nem kavarták-e el valahova. melyik cégnél van a biztosítás?
Nem, kerek-perec megmondta az ügyintéző hölgy, hogy mivel egyedi utalást választottam nem értesítenek, az ügyfél dolga ezt követni. Kb szóról-szóra ezt mondta.
Ha rendeződik váltok csekkre... Spórol nekik a franc...
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2727 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:56:17 »

És még csókolj kezet nekik, mert jogszabály még erre sem kötelezi őket.

Mint a Corsás, amelyik legázolt az Árpád-hídon. Kötöttek biztosítást hónapokkal korábban, amikor vették az autót, csak valamiért azt nem kötvényesítették nekik. Most, 2 hónappal a baleset után is nyugodtan ülnének a babérjaikon abban a tudatban, hogy minden rendben... Fizették a díjat hónapról-hónapra, mert azt küldte a biztosító, azután egyszercsak - a baleset után! - visszautalták nekik az összes addig befizetett pénzt. Akkor elmentek a biztosítóhoz, és közölték velük, hogy nincs is biztosításuk. Most a DAS-szal futják a köröket, de nincs sok esélyük, sajnos.

AndyA
itt még azért valami hiányzik a történetből  vigyor3

a kgfb fordított piac, ott "te teszel ajánlatot" a biztosítónak (bemondod ki vagy, mid van, milyen előzményekkel) ő meg köteles rá mondani egy árat. kötvényesítés valami hamis adat kiderülésekor szokott megakadni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2728 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:56:57 »

Nem, kerek-perec megmondta az ügyintéző hölgy, hogy mivel egyedi utalást választottam nem értesítenek, az ügyfél dolga ezt követni. Kb szóról-szóra ezt mondta.
Ha rendeződik váltok csekkre... Spórol nekik a franc...
ezért kell éves egyösszegben rendezni, így nincs ilyen herce-hurca Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2729 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:58:09 »

nem. menj be a legközelebbi irodába, amelyik biztosítónál voltál. úgy tuti összeérnek a szálak
Ügyfélszolgálatos mondta, hogy várnom kell hogy jóváhagyják-e a visszaélesítést. Erre mondtak 1-2 napot. Ha nemet mondanak az összes biztosításomat elviszem onnan az tuti... Ennél többet szerintem a kihelyezett ügynök sem fog tudni mondani (Ráadásul itt helyben olyan bunkó mint az állat)
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2730 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 10:59:24 »

ezért kell éves egyösszegben rendezni, így nincs ilyen herce-hurca Wink
Komolyan nem értem miért a negyed évest választottam... Bár ha nem értesítenek akkor is benne van bőven a pakliban hogy elfelejti az ember
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2731 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:01:16 »

Ügyfélszolgálatos mondta, hogy várnom kell hogy jóváhagyják-e a visszaélesítést. Erre mondtak 1-2 napot. Ha nemet mondanak az összes biztosításomat elviszem onnan az tuti... Ennél többet szerintem a kihelyezett ügynök sem fog tudni mondani (Ráadásul itt helyben olyan bunkó mint az állat)
melyik cég?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2732 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:01:38 »

itt még azért valami hiányzik a történetből  vigyor3

a kgfb fordított piac, ott "te teszel ajánlatot" a biztosítónak (bemondod ki vagy, mid van, milyen előzményekkel) ő meg köteles rá mondani egy árat. kötvényesítés valami hamis adat kiderülésekor szokott megakadni

...vagy egy sokat fizető baleset kiderülésekor, akármilyen mondvacsinált indokkal. Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2733 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:02:39 »

Komolyan nem értem miért a negyed évest választottam... Bár ha nem értesítenek akkor is benne van bőven a pakliban hogy elfelejti az ember

Díjlehívás, és még olcsóbb is lesz tőle 2-3%-kal.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2734 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:03:22 »

melyik cég?

Magánban. Fórumban ne reklámozzunk, mert még beperelnek érte hitelrontásért.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2735 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:03:51 »

...vagy egy sokat fizető baleset kiderülésekor, akármilyen mondvacsinált indokkal. Sad

AndyA
persze, ez jól hangzik külső emberként, de ez nem így megy. amúgyis téged ilyenkor kártalanít a mabisz.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2736 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:04:54 »

Díjlehívás, és még olcsóbb is lesz tőle 2-3%-kal.

AndyA
az se egyszerű, mehetsz a bankba engedélyezni, aláfirkálni stb. és még úgy is benne van, hogy nem tudják levenni. pont ezért már kb egy árban van az utalósdival
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2737 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:05:38 »

Magánban. Fórumban ne reklámozzunk, mert még beperelnek érte hitelrontásért.

AndyA
na de paranoiás lettél vigyor3 az árnyékod megvan még vagy már leráztad? vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2738 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:29:09 »

az se egyszerű, mehetsz a bankba engedélyezni, aláfirkálni stb. és még úgy is benne van, hogy nem tudják levenni. pont ezért már kb egy árban van az utalósdival

Netbank, 3 perc.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2739 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 11:29:58 »

na de paranoiás lettél vigyor3 az árnyékod megvan még vagy már leráztad? vigyor3

A húgom hozzávarta a lábamhoz, ahogyan dukál, nehogy újra meg tudjon szökni! Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2740 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 12:01:15 »

Nem, kerek-perec megmondta az ügyintéző hölgy, hogy mivel egyedi utalást választottam nem értesítenek, az ügyfél dolga ezt követni. Kb szóról-szóra ezt mondta.
Ha rendeződik váltok csekkre... Spórol nekik a franc...
Ez érdekes...
Hibáztál... túl vagyunk rajta... falbav
most az ügyintéző válaszára várva emiatt nem használhatod az autót 2-3-4 napig?  wow1

Sőt a biztosító honlapján próbáld újra kötni a szerződést, és az állománykezelés majd összekapcsolja a két szerződést   duhos2(valamelyiket letörli "technikai törléssel")...

És ezek után a Köteleződet és a biztosításokat csak évfordulóra tudod felmondani... email

Üzletkötőt/alkuszt pedig sok helyen lehet találni... (de előbb érdemes tisztázni az adott kötést)
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2741 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 13:06:26 »

Ez érdekes...
Hibáztál... túl vagyunk rajta... falbav
most az ügyintéző válaszára várva emiatt nem használhatod az autót 2-3-4 napig?  wow1

Sőt a biztosító honlapján próbáld újra kötni a szerződést, és az állománykezelés majd összekapcsolja a két szerződést   duhos2(valamelyiket letörli "technikai törléssel")...

És ezek után a Köteleződet és a biztosításokat csak évfordulóra tudod felmondani... email

Üzletkötőt/alkuszt pedig sok helyen lehet találni... (de előbb érdemes tisztázni az adott kötést)

Kivárom mi lesz. Lehet már ma visszaszólnak. Meg ha újrakötöm, akkor lehet bukom hogy esetleg visszamenőleg is "megadják a fedezeti időszakot" (ami elméletileg megoldható az ügyintéző elmondása alapján), így elkerülve talán a büntit. Kb. 10X mentem el a VÉDA alatt úgy hogy már lejárt a kockázatviselés. Még az lett volna jó ha nyaralásban x100 km-re leveszik a rendszámot.
kb 10 perc az út haza és munkába, de persze ott a VÉDA kapu az útvonalban. Így most megyek tökön-paszulyon keresztül és persze legalább dupla annyi km. Bár legalább szinte zéró forgalom.
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2742 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 13:19:16 »

Ez érdekes...
Hibáztál... túl vagyunk rajta... falbav
most az ügyintéző válaszára várva emiatt nem használhatod az autót 2-3-4 napig?  wow1

Sőt a biztosító honlapján próbáld újra kötni a szerződést, és az állománykezelés majd összekapcsolja a két szerződést   duhos2(valamelyiket letörli "technikai törléssel")...

És ezek után a Köteleződet és a biztosításokat csak évfordulóra tudod felmondani... email

Üzletkötőt/alkuszt pedig sok helyen lehet találni... (de előbb érdemes tisztázni az adott kötést)

miért ne használhatná? azért van a párszázforint/nap (5-600között van valahol) mabisz fedezetlenségi díj
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2743 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 13:20:28 »

Kivárom mi lesz. Lehet már ma visszaszólnak. Meg ha újrakötöm, akkor lehet bukom hogy esetleg visszamenőleg is "megadják a fedezeti időszakot" (ami elméletileg megoldható az ügyintéző elmondása alapján), így elkerülve talán a büntit. Kb. 10X mentem el a VÉDA alatt úgy hogy már lejárt a kockázatviselés. Még az lett volna jó ha nyaralásban x100 km-re leveszik a rendszámot.
kb 10 perc az út haza és munkába, de persze ott a VÉDA kapu az útvonalban. Így most megyek tökön-paszulyon keresztül és persze legalább dupla annyi km. Bár legalább szinte zéró forgalom.

véda ezt szerintem nem figyeli, csak a lejárt műszakit.

a lejárat és az újrakötés közötti időt nem fogják megadni(az rémlik a képzésről, de csak 90%-ra mondom), arra lesz a mabiszos napidíj
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2744 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 13:26:02 »

véda ezt szerintem nem figyeli, csak a lejárt műszakit.

a lejárat és az újrakötés közötti időt nem fogják megadni(az rémlik a képzésről, de csak 90%-ra mondom), arra lesz a mabiszos napidíj
Szerintem figyeli, de majd kiderül... Ha figyeli akkor tuti fogok tudni róla falbav
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2745 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 13:32:04 »

miért ne használhatná? azért van a párszázforint/nap (5-600között van valahol) mabisz fedezetlenségi díj
ja ja  -persze lehet használni ez igaz..
De a napi rutinszerű (szokásos) használatból adódód félreértésre gondoltam... ha át megy a kapuk alatt, ha netán még is kárt okoz valakinek, ha a rend őrei  police út szélen igazoltatnak stb stb ezek mind kérdést és problémát szülnek..  szomoru1
tehát emiatt szívás az ilyen várakozás...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2746 Dátum: 2016.07.20 szerda, 12:16:23 »

Eddig semmi visszajelzés persze...

Ez így fair?
Elcsesztem, nem fizettem be -> Tojtak a fejemre jelezni hogy elmaradásom van -> 8 nappal a kockázatviselés után levélben értesítenek hogy megszűnt a biztosításom -> Felhívja a figyelmemet a biztosító, hogy ne is próbálkozzak, mert egy új biztosítás sem nyújt fedezetet -> 3.napja (mióta tudok a dologról) nem használhatom a kocsit, ki vagyok szolgáltatva a biztosítónak, hogy milyen döntésre jutnak annak ellenére, hogy jeleztem az ügyintézőnek, hogy mindent befizetek, kifizetek csak élesítsék újra a szerződésem (nem beszélve az idő közben esetleges büntetésekről). 2 másik aktív biztosításom van náluk és a korábbi kocsik is ott voltak. Nem tudom mi az a hatalmas kockázat amit a biztosítóra nézve jelenthetek...

Ez csak nekem nem kerek így?
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #2747 Dátum: 2016.07.20 szerda, 13:00:54 »

Eddig semmi visszajelzés persze...

Ez így fair?
Elcsesztem, nem fizettem be -> Tojtak a fejemre jelezni hogy elmaradásom van -> 8 nappal a kockázatviselés után levélben értesítenek hogy megszűnt a biztosításom -> Felhívja a figyelmemet a biztosító, hogy ne is próbálkozzak, mert egy új biztosítás sem nyújt fedezetet -> 3.napja (mióta tudok a dologról) nem használhatom a kocsit, ki vagyok szolgáltatva a biztosítónak, hogy milyen döntésre jutnak annak ellenére, hogy jeleztem az ügyintézőnek, hogy mindent befizetek, kifizetek csak élesítsék újra a szerződésem (nem beszélve az idő közben esetleges büntetésekről). 2 másik aktív biztosításom van náluk és a korábbi kocsik is ott voltak. Nem tudom mi az a hatalmas kockázat amit a biztosítóra nézve jelenthetek...

Ez csak nekem nem kerek így?

Ez minden, amit a törvény előír nekik kötelezően.

Ahogyan annak idején a bankok is a törvény minden betűjét betartva ajánlhatták ki a devizahiteleket úgy, ahogyan kiajánlották. Ennyire véd téged a törvény, meg ad játszóteret a biztosítónak...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #2748 Dátum: 2016.07.20 szerda, 13:25:26 »

Eddig semmi visszajelzés persze...

Ez így fair?
Elcsesztem, nem fizettem be -> Tojtak a fejemre jelezni hogy elmaradásom van -> 8 nappal a kockázatviselés után levélben értesítenek hogy megszűnt a biztosításom -> Felhívja a figyelmemet a biztosító, hogy ne is próbálkozzak, mert egy új biztosítás sem nyújt fedezetet -> 3.napja (mióta tudok a dologról) nem használhatom a kocsit, ki vagyok szolgáltatva a biztosítónak, hogy milyen döntésre jutnak annak ellenére, hogy jeleztem az ügyintézőnek, hogy mindent befizetek, kifizetek csak élesítsék újra a szerződésem (nem beszélve az idő közben esetleges büntetésekről). 2 másik aktív biztosításom van náluk és a korábbi kocsik is ott voltak. Nem tudom mi az a hatalmas kockázat amit a biztosítóra nézve jelenthetek...

Ez csak nekem nem kerek így?

Ők így is, úgy is meg fogják kapni a pénzüket...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
zsapeti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 974



E-mail
« Új hozzászólás #2749 Dátum: 2016.07.20 szerda, 13:45:12 »

Ők így is, úgy is meg fogják kapni a pénzüket...
Azzal nincs is bajom hogy akarják a pénzüket. A bajom azzal van, hogy nincs arra lehetőség hogy használjam a kocsit, amíg a "főnök" el nem dönti hogy mi lesz a biztosításommal! Meg hogy ...tak egyszer is szólni, hogy elmaradásom lenne. Persze hírlevél az van dögivel tőlük...
Naplózva

MKIII. 2.0 TDCi Trend kombi /2002.12./ --> ex/Citroen Evasion 1.9 TD --> ex/Galaxy 2.0 TDCi 2006-->ex/Renault Grand Espace 2.0T
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.