Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 14:10:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 ... 112   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK5 Általános kérdések  (Megtekintve 1547946 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3950 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:06:23 »

Nedvesen az.

Oké  wave



Akkor ezentúl örülök, hogy a házi c-max negatív saruja ilyen lesz időnként. Ezzel jelezve a tuti vezetőképességet.  wilting
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3951 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:11:13 »

Sziasztok!

Csendes megfigyelőként napi szinten követem a fórumot. Nagyon hasznos információkat kapok annak ellenére, hogy a vakvágányra terelődő eszmecserékbe fölöslegesen nem folyok bele (néha az a vicc/?/ jut az eszembe, mikor a csávó behajt az egyirányúba és bemondja a rádió, hogy vigyázzanak, mert itt és itt egy őrült a forgalommal szemben közlekedik, mire a csávó a hírt hallva ennyit mormol: mi az hogy EGY baz+, MINDENKI SZEMBE JÖN! - de ezt nem kell senkinek sem magára vennie, nem vagyunk egyformák...).

Tibi bátyám, Meg Győző ha esetleg gépközelben vagy kérnék szépen egy választ arra, hogy DS-....rendszámmal (Dunaszerdahelyi) az esetleges visszahívást/visszahívásokat megcsinálják-e nekem Győrben (a győri szakszerviz nekem a legközelebbi). Ha esetleg kell az alvázszám megadom, mert szinte biztos vagyok benne, hogy hozzám semmiféle hivatalos információ (bármilyen visszahívással kapcsolatban) nem fog eljutni. Az alvázszámom: WF0FXXWPCFFS87489
(tudom fel is hívhatom őket, de talán neked már van tapasztalatod ezen a téren..). Max 2 hét múlva akksicserét is tervezek, preventív intézkedésként (nem a visszahívásra reagálva)...

Az ETIS-el nagy küzdelmeim vannak, valamiért nem tudok bejelentkezni. Volt, hogy simán bejelentkeztem és a következő alkalommal ugyanazon adatokkal nem engedett be, mint pl. most sem. Mi a gyík lehet a baj?
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.26 csütörtök, 10:01:57 írta Radvany_18 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3952 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:14:37 »

Szerinted az EU hivatalos oldalára mégis honnan veszik a szöveget, ha nem a gyártó nyilatkozatából?

Segítek értelmezni az angol szöveget, mert úgy tűnik nem ment át a lényeg.

Az akkumulátorsav lehetséges szivárgása az akkumulátor negatív pólusánál az akkumulátorfelügyeleti érzékelő meghibásodását okozhatja. Az idő múlásával a keletkezett réz-szulfát mennyisége növekszik. Ez egy vezetőképes réteget alkothat az akkumulátorfelügyeleti érzékelő alatt, létrehozva egy kis ellenállású áramutat test felé. AAz alacsony ellenállás miatt keletkező megnövekedett áram a környező anyagokat a gyulladáspont fölé melegítheti ami tüzet okozhat.

Tehát nagyon nem arról van szó, hogy esetleg a negatív sarunál nőne az átmeneti ellenállás, hanem arról, hogy valahol létrejön egy viszonylag jó vezetőképességű réteg, ami ha rövidzárat nem is okoz, de kellően nagy áram folyhat rajta egy túlmelegedéshez. Feltételezem az akkufelügyeleti érzékelő pozitív vezetéke kap egy biztosítékot javításként. (De hogy lehet egy pozitív ág biztosíték nélkül gyárilag Huh?)
Az akku negatív sarujára csatlakoztatott érzékelőbe került bele sorba egy bizti.

Hamarosan érkezik a nagy leleplezés, csak töltöm fel a képeket.
Szerintem a kelleténél többet pörög valóban rajta mindenki, vagy már nem is a szervízművelet a téma, mintsem az, hogy ki tud nagyobb hülyét csinálni a másikból. szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3953 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:18:40 »

https://drive.google.com/file/d/102_OZx59bP5SP80DIMhAU8mYszMZudyB/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/107yvB72rmWLVqPx8VJqfmCmrpkk0aqRO/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/106UzDW24Hb1UN5xN4qe5t-zwyECuubyl/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/107zuuExhOnJquDhM12gakJ9ejs39MOtP/view?usp=sharing

Kb 20 perc volt.Gyakorlatilag az akkut kell kihúzni annyira, hogy a csatit szétlehessen húzni,és sorba bekerül a biztis vezeték köteg a negatív saruhoz menő jeladó vezetékébe,Plug&play.Aztán minden vissza.
Szerintem amúgy ez tulzott biztonsági döntés, de a mai világban inkább bevállalja ezt a ford, minthogy 1 autó is kigyulladjon a kb 3e ft-os biztosíték beépítési kltsg-e helyett.
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.26 csütörtök, 09:24:06 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3954 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:23:15 »

Sziasztok!

Csendes megfigyelőként napi szinten követem a fórumot. Nagyon hasznos információkat kapok annak ellenére, hogy a vakvágányra terelődő eszmecserékbe fölöslegesen nem folyok bele (néha az a vicc/?/ jut az eszembe, mikor a csávó behajt az egyirányúba és bemondja a rádió, hogy vigyázzanak, mert itt és itt egy őrült a forgalommal szemben közlekedik, mire a csávó a hírt hallva ennyit mormol: mi az hogy EGY baz+, MINDENKI SZEMBE JÖN! - de ezt nem kell senkinek sem magára vennie, nem vagyunk egyformák...).

Tibi bátyám, ha esetleg gépközelben vagy kérnék szépen egy választ arra, hogy DS-....rendszámmal (Dunaszerdahelyi) az esetleges visszahívást/visszahívásokat megcsinálják-e nekem Győrben (a győri szakszerviz nekem a legközelebbi). Ha esetleg kell az alvázszám megadom, mert szinte biztos vagyok benne, hogy hozzám semmiféle hivatalos információ (bármilyen visszahívással kapcsolatban) nem fog eljutni. Az alvázszámom: WF0FXXWPCFFS87489
(tudom fel is hívhatom őket, de talán neked már van tapasztalatod ezen a téren..). Max 2 hét múlva akksicserét is tervezek, preventív intézkedésként (nem a visszahívásra reagálva)...

Az ETIS-el nagy küzdelmeim vannak, valamiért nem tudok bejelentkezni. Volt, hogy simán bejelentkeztem és a következő alkalommal ugyanazon adatokkal nem engedett be, mint pl. most sem. Mi a gyík lehet a baj?

Nem tudom ki az a Tibi bátya, de....

Jelenleg nincs hátralévő kampányüzenet.
De ez bármelyik nap változhat. Ami ma még nincs fent, holnap már lehet.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3955 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:25:56 »

https://drive.google.com/file/d/102_OZx59bP5SP80DIMhAU8mYszMZudyB/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/107yvB72rmWLVqPx8VJqfmCmrpkk0aqRO/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/106UzDW24Hb1UN5xN4qe5t-zwyECuubyl/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/107zuuExhOnJquDhM12gakJ9ejs39MOtP/view?usp=sharing

Kb 20 perc volt.Gyakorlatilag az akkut kell kihúzni annyira, hogy a csatit szétlehessen húzni,és sorba bekerül a biztis vezeték köteg a negatív saruhoz menő jeladó vezetékébe,Plug&play.Aztán minden vissza.
Szerintem amúgy ez tulzott biztonsági döntés, de a mai világban inkább bevállalja ezt a ford, minthogy 1 autó is kigyulladjon a kb 3e ft-os biztosíték beépítési kltsg-e helyett.

Én 3 perc alatt szoktam megcsinálni, még smaxon is. Mondeo még könnyebb, ott nincs bent az akku.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #3956 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:30:24 »

Én 3 perc alatt szoktam megcsinálni, még smaxon is. Mondeo még könnyebb, ott nincs bent az akku.

Tibi, csak nem gondolod, hogy bárki rajtad kívül tudja ezt a szintidőt!  Wink Wink
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3957 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:32:30 »

Én 3 perc alatt szoktam megcsinálni, még smaxon is. Mondeo még könnyebb, ott nincs bent az akku.
Ennek felettébb örülök.A 20perc így telt a megrendelő szemszögéből:
Megérkeztem 8:00
Ügyfélszolgálat,Jónapot,Gipsz Jakab vagyok,forgalmi,kulcs,ezért jöttem időre. 8:05
Foglaljon helyet,kér egy kv-t? Nem köszönöm,inkább bemennék a műhelybe.Természetes uram. Semmi akadálya. Közben a helyi "Tibi" bevitte a műhelybe a kocsit. 8:10perc
Bemegyek,autóból a légszűrőház kiszedve,én addig fotóztam,beszélgettem a helyi "Tibivel".
Az autó 8:15-re összerakva,írjam alá a munkanaplót,és visszakaptam a forgalmit.Adatok egyeztetése,emil,teló,km óra állás, 30e km-esszervízajánlat. 8:20
A kapun kihajtottam 8:21kor.

Hát így megy ez máshol, mint nálatok... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3958 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:48:13 »

https://drive.google.com/file/d/102_OZx59bP5SP80DIMhAU8mYszMZudyB/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/107yvB72rmWLVqPx8VJqfmCmrpkk0aqRO/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/106UzDW24Hb1UN5xN4qe5t-zwyECuubyl/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/107zuuExhOnJquDhM12gakJ9ejs39MOtP/view?usp=sharing

Kb 20 perc volt.Gyakorlatilag az akkut kell kihúzni annyira, hogy a csatit szétlehessen húzni,és sorba bekerül a biztis vezeték köteg a negatív saruhoz menő jeladó vezetékébe,Plug&play.Aztán minden vissza.
Szerintem amúgy ez tulzott biztonsági döntés, de a mai világban inkább bevállalja ezt a ford, minthogy 1 autó is kigyulladjon a kb 3e ft-os biztosíték beépítési kltsg-e helyett.
Valószínűleg átb@sztak, mert mint kiderült az a Ford technikai leírás, amit te is lefényképeztél, hülyeség.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3959 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:51:57 »

Ennek felettébb örülök.A 20perc így telt a megrendelő szemszögéből:
Megérkeztem 8:00
Ügyfélszolgálat,Jónapot,Gipsz Jakab vagyok,forgalmi,kulcs,ezért jöttem időre. 8:05
Foglaljon helyet,kér egy kv-t? Nem köszönöm,inkább bemennék a műhelybe.Természetes uram. Semmi akadálya. Közben a helyi "Tibi" bevitte a műhelybe a kocsit. 8:10perc
Bemegyek,autóból a légszűrőház kiszedve,én addig fotóztam,beszélgettem a helyi "Tibivel".
Az autó 8:15-re összerakva,írjam alá a munkanaplót,és visszakaptam a forgalmit.Adatok egyeztetése,emil,teló,km óra állás, 30e km-esszervízajánlat. 8:20
A kapun kihajtottam 8:21kor.

Hát így megy ez máshol, mint nálatok... vigyor3

Itt is így megy, de te a 20 percet a komplett szervizben töltött időszakra írtad. MOST.
Korábban úgy kezded a mondatot, hogy 20 perc volt és utána leírod mi.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3960 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:52:24 »

Valószínűleg átb@sztak, mert mint kiderült az a Ford technikai leírás, amit te is lefényképeztél, hülyeség.
Nyilván, de nekem ez rendben lesz ez már így... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3961 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:52:31 »

Valószínűleg átb@sztak, mert mint kiderült az a Ford technikai leírás, amit te is lefényképeztél, hülyeség.

Ha ha ha....

A végén még kiderül, hogy a réz-szulfát szupravezető. eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3962 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:53:38 »

Itt is így megy, de te a 20 percet a komplett szervizben töltött időszakra írtad.
Úgy kezded a mondatot, hogy 20 perc volt és utána leírod mi.


Rajtad kívül valszeg mindenki helyesen gondolta-A megrendelő szemszögéből!!! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3963 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 09:54:50 »

Rajtad kívül valszeg mindenki helyesen gondolta-A megrendelő szemszögéből!!! Wink

Én csak elolvastam, amit (és amennyit) leírtál..... ezen nincs mit gondolkodni, leírtad.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3964 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 10:02:09 »

Én csak elolvastam, amit (és amennyit) leírtál..... ezen nincs mit gondolkodni, leírtad.
így van,azt írtam, ami le van írva.És kb jelentősége sincs, hogy te hogyan értelemezed, Mr 3perc alatt megcsinálok bármit is... Cheesy
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3965 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 10:04:07 »

Nem tudom ki az a Tibi bátya, de....

Jelenleg nincs hátralévő kampányüzenet.
De ez bármelyik nap változhat. Ami ma még nincs fent, holnap már lehet.

Üdv!

Köszönöm szépen a gyors választ!

(előző hozzászólásom javítva  worship)
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3966 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 10:25:53 »

így van,azt írtam, ami le van írva.És kb jelentősége sincs, hogy te hogyan értelemezed, Mr 3perc alatt megcsinálok bármit is... Cheesy

Ezt sem írtam.

Azt hiszem megértettem miért engedte el a fórumot Vik......
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3967 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 10:34:55 »

Ha ha ha....

A végén még kiderül, hogy a réz-szulfát szupravezető. eplus2
A végén kiderül, hogy a Ford service bulletint sem a Ford írja, esetleg mindenki hülye, és csak te tudod az igazságot.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3968 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 10:35:49 »

Ezt sem írtam.

Azt hiszem megértettem miért engedte el a fórumot Vik......
Nincs itt vita, csak amit gerjesztesz.Ott voltam 20 percet.Mi értelme lett volna leírnom, hogy a szerelő 5 perc alatt megcsinálta a műveletet.
Erre jössz, hogy te 3 perc alatt megcsinálod.Van ennek szerinted értelme? Ha csak az nem, hogy te mekkora penge vagy. Mi más értelme volt ennek a hsz-nek?
Az élő fába is belekötsz, ahelyett, hogy zsigerből jönne a jószándék.Aminek legtöbbször vajmi kevés jele van...
Amit nekem megírtál, megírhattad volna bárkinek vagymindenkinek, mert foglalkoztatja a népet. Megtetted? Nem. Miért? Mert valahogy nem a segítség nyújtás jut az eszedbe soha, hanem belekötsz mindenbe,értelmezési vitákon lovagolsz oldalakon keresztül,1 khurva helyes és egyenes válasz helyett.
Sokan elengedték már ezt a fórumot.Senki nincs itt bilincsbe verve. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3969 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 11:08:43 »

A végén kiderül, hogy a Ford service bulletint sem a Ford írja, esetleg mindenki hülye, és csak te tudod az igazságot.

Nem unod még?

Ezeket te írod, nem én. Bocs
Nem a Ford írja, hanem a mérnökök. Kapcsolatban is vagyunk velük és képzeld, sokszor egyeztetünk.

Egyébként, ha már szóba hoztad.... sajnos nem igazán megfelelő lehetne jobb is a Ford műszaki háttere.  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3970 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 11:14:54 »

Nincs itt vita, csak amit gerjesztesz.Ott voltam 20 percet.Mi értelme lett volna leírnom, hogy a szerelő 5 perc alatt megcsinálta a műveletet.
Erre jössz, hogy te 3 perc alatt megcsinálod.Van ennek szerinted értelme? Ha csak az nem, hogy te mekkora penge vagy. Mi más értelme volt ennek a hsz-nek?
Az élő fába is belekötsz, ahelyett, hogy zsigerből jönne a jószándék.Aminek legtöbbször vajmi kevés jele van...
Amit nekem megírtál, megírhattad volna bárkinek vagymindenkinek, mert foglalkoztatja a népet. Megtetted? Nem. Miért? Mert valahogy nem a segítség nyújtás jut az eszedbe soha, hanem belekötsz mindenbe,értelmezési vitákon lovagolsz oldalakon keresztül,1 khurva helyes és egyenes válasz helyett.
Sokan elengedték már ezt a fórumot.Senki nincs itt bilincsbe verve. Wink

Ezt írtad:

"
Kb 20 perc volt.Gyakorlatilag az akkut kell kihúzni annyira, hogy a csatit szétlehessen húzni,és sorba bekerül a biztis vezeték köteg a negatív saruhoz menő jeladó vezetékébe,Plug&play.Aztán minden vissza."


Most meg már azt írod hogy az ott töltött idő volt 20 perc.
Ezt olvastam, mert ezt írtad és csak erre írtam, hogy ez nekem mennyi idő.


Ezután jött a magyarázkodás, nem a részemről.
Persze megint én vagyok a hülye és a kötekedő, pedig csak elolvasom amit leírsz.
Azt tudod ugye, hogy amit közben gondolsz az nem látszik?

Egyébként meg azt is tudod, hogy felnézek az égre....
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.26 csütörtök, 11:19:06 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3971 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 12:16:53 »

Nem unod még?

Ezeket te írod, nem én. Bocs
Nem a Ford írja, hanem a mérnökök. Kapcsolatban is vagyunk velük és képzeld, sokszor egyeztetünk.

Egyébként, ha már szóba hoztad.... sajnos nem igazán megfelelő lehetne jobb is a Ford műszaki háttere.  Undecided

De, kurvára unom. Én vagyok a hülye, hogy szóba álltam veled. Többet nem fordul elő.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3972 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 12:27:28 »

Üdv Meg Győző!

"...Jelenleg nincs hátralévő kampányüzenet.
De ez bármelyik nap változhat. Ami ma még nincs fent, holnap már lehet...."

Ha valami felkerül, én mint mezei "gk. használó" hol láthatom. Az ETIS-re gondolsz? Vagy ez elsőkörben a hivatalos képviselethez/szervizhálózatokhoz/szakszervizekhez jut el.

A kocsit - mint azt említettem - Németországból hoztam be és nem Magyarországon helyeztem üzembe. Kétlem, hogy a pozsonyi Summitmotors Slovakia nekem kéretlenül bármilyen információt is adna az esetleges jövőbeni visszahívásokkal kapcsolatban. A járgányt sem "idehaza", hanem Érden szervizeltetem.

(Más: bár egyáltalán nem függ össze a mostani, akksival kapcsolatos visszahívással a közeljövőben akkumulátort cserélek. Jelenleg még a gyári Ford/Varta 70Ah/720A AGM van benne, de mint kiderült ennek csillagászati az ára és raktáron sem nagyon van. Ragaszkodom a +Ford feliratos akksihoz és a 80Ah-s kb. fele áron van, mint ami most benne van. Alig sokkolt, amikor a most benne lévőre 70Ah/720A 107.000,-HUF  Shocked árat modtak - mondom ennyi pénzért ez még kávét is tud főzni....)
Naplózva
podani
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



E-mail
« Új hozzászólás #3973 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 13:09:12 »

Van valaki esetleg köztetek, aki le tudna kérni osztrák szerviztörténetet?
Naplózva

Ford Fusion 2.0T Ecoboost Automata 242LE, 2014
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3974 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 20:04:44 »

Van valaki esetleg köztetek, aki le tudna kérni osztrák szerviztörténetet?
nincs már ilyen.Igazolod a tulajdonviszonyodat a kérdéses autóban,és te is megkaphatod.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3975 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 20:12:11 »

Ezt írtad:

"
Kb 20 perc volt.Gyakorlatilag az akkut kell kihúzni annyira, hogy a csatit szétlehessen húzni,és sorba bekerül a biztis vezeték köteg a negatív saruhoz menő jeladó vezetékébe,Plug&play.Aztán minden vissza."


Most meg már azt írod hogy az ott töltött idő volt 20 perc.
Ezt olvastam, mert ezt írtad és csak erre írtam, hogy ez nekem mennyi idő.


Ezután jött a magyarázkodás, nem a részemről.
Persze megint én vagyok a hülye és a kötekedő, pedig csak elolvasom amit leírsz.
Azt tudod ugye, hogy amit közben gondolsz az nem látszik?

Egyébként meg azt is tudod, hogy felnézek az égre....
Mi értelme van elmagyarázni valamit azon, hogy a szervízes dolgozott a műveleten, vagy az össz idő volt ennyi a szervízben? Nekem melyik a lényeges?Csak belekötsz megint az élő fába.Illetve próbálsz.Olvass vissza mit írtam.
Azt tudom, hogy mindenkire xarsz magasról. Ne csodálkozz, ha a fagyi visszanyal időnként.Vagy kaptál már eleget az élettől, és gondolod elégtételt veszel miatta a többieken?Sanyarú sorsra utaló viselkedés... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3976 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 20:52:47 »

Mi értelme van elmagyarázni valamit azon, hogy a szervízes dolgozott a műveleten, vagy az össz idő volt ennyi a szervízben? Nekem melyik a lényeges?Csak belekötsz megint az élő fába.Illetve próbálsz.Olvass vissza mit írtam.
Azt tudom, hogy mindenkire xarsz magasról. Ne csodálkozz, ha a fagyi visszanyal időnként.Vagy kaptál már eleget az élettől, és gondolod elégtételt veszel miatta a többieken?Sanyarú sorsra utaló viselkedés... Roll Eyes

Te ugyanezt a szhar szöveget tolod mindig.......
Magyarázkodásként a másikat vádolod, hogy mindenbe beleköt, mert egy leírt szövegbe CSAK annyit látott bele, amennyi le van írva? Ehhez csak gratulálni lehet.....  zavart2

Látom, nehéz megérteni, hogy amit és amennyit leírsz, annyit és azt lehet elolvasni.
Rosszul írtad, fogalmaztál.....de nem ismered el.   Hanem azt, hogy én vagyok a hülye, mert nem tudom, hogy te közben mire gondoltál. Ez nem így működik ám!
Írásban azt kell leírni, amit tudatni akarsz. Ha valamit nem írsz le, akkor ne várd el, hogy tudja bárki is, hogy igazából mire gondolsz.

Nem nyal itt semmilyen fagyi vissza, nincs savanyú sors  (mekkora baromságok ezek....) és még csak elégtételt sem kell vennem senkin? Miért is? Mi okból is? Látod, megint alaptalanul hülyeségekkel támadsz....unalmas, nagyon.

Mellesleg folyamatosan azt érzed, hogy te vagy itt a bíró, hogy mindenkit kiosztasz és mindenkinek megmondod a frankót és az ugye úgy van.... SZERINTED. Nem baj, ha így gondolod, de tartsd magadban.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3977 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 21:04:04 »

Te ugyanezt a szhar szöveget tolod mindig.......
Magyarázkodásként a másikat vádolod, hogy mindenbe beleköt, mert egy leírt szövegbe CSAK annyit látott bele, amennyi le van írva? Ehhez csak gratulálni lehet.....  zavart2

Látom, nehéz megérteni, hogy amit és amennyit leírsz, annyit és azt lehet elolvasni.
Rosszul írtad, fogalmaztál.....de nem ismered el.   Hanem azt, hogy én vagyok a hülye, mert nem tudom, hogy te közben mire gondoltál. Ez nem így működik ám!
Írásban azt kell leírni, amit tudatni akarsz. Ha valamit nem írsz le, akkor ne várd el, hogy tudja bárki is, hogy igazából mire gondolsz.

Nem nyal itt semmilyen fagyi vissza, nincs savanyú sors  (mekkora baromságok ezek....) és még csak elégtételt sem kell vennem senkin? Miért is? Mi okból is? Látod, megint alaptalanul hülyeségekkel támadsz....unalmas, nagyon.

Mellesleg folyamatosan azt érzed, hogy te vagy itt a bíró, hogy mindenkit kiosztasz és mindenkinek megmondod a frankót és az ugye úgy van.... SZERINTED. Nem baj, ha így gondolod, de tartsd magadban.  wave

Nem vagyok bíró, és nem mindenkit kell kiosztani sem, csak téged.Ha viszont  helyre kell tenni valamit,azt helyre tudom tenni.
Nem érdemes többet a felesleges dolgokról vitázni. Van egy jó mondás: Bölcsebb maradtál volna, ha csendben maradtál volna.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3978 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 21:20:09 »

Nem vagyok bíró, és nem mindenkit kell kiosztani sem, csak téged.Ha viszont  helyre kell tenni valamit,azt helyre tudom tenni.
Nem érdemes többet a felesleges dolgokról vitázni. Van egy jó mondás: Bölcsebb maradtál volna, ha csendben maradtál volna.

Aztán ki vagy te, hogy engem SZERINTED helyre kell tenned az általad vélt helyre?  Eléggé el vagy szállva.......  Kompenzálsz inkább te és visszaélsz a kék betűvel, mert azt hiszed hatalmat ad.
Én nem vitatkozom. Ha nem egyeznek a vélemények, az nem feltétlenül vita. Bocs, ha ezt most tudod meg.

A jó mondás k.rvára vonatkozik inkább rád!  taps
Én szerintem meg foglalkozz a saját dolgoddal és ahogy jeleztem korábban, nyugodtan tartsd meg magadban a bírói magánítéleted. Itt semmi helye.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.26 csütörtök, 21:21:51 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3979 Dátum: 2019.09.26 csütörtök, 21:30:15 »

Aztán ki vagy te, hogy engem SZERINTED helyre kell tenned az általad vélt helyre?  Eléggé el vagy szállva.......  Kompenzálsz inkább te és visszaélsz a kék betűvel, mert azt hiszed hatalmat ad.
Én nem vitatkozom. Ha nem egyeznek a vélemények, az nem feltétlenül vita. Bocs, ha ezt most tudod meg.

A jó mondás k.rvára vonatkozik inkább rád!  taps
Én szerintem meg foglalkozz a saját dolgoddal és ahogy jeleztem korábban, nyugodtan tartsd meg magadban a bírói magánítéleted. Itt semmi helye.  wave
Dezsavű.Ezt már egyszer letisztáztam valakivel korábban egy privát beszélgetés kapcsán. wave
Nincs visszaélés, ha adsz rá okot. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22907


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3980 Dátum: 2019.09.27 péntek, 07:46:29 »

Üdv Meg Győző!

"...Jelenleg nincs hátralévő kampányüzenet.
De ez bármelyik nap változhat. Ami ma még nincs fent, holnap már lehet...."

Ha valami felkerül, én mint mezei "gk. használó" hol láthatom. Az ETIS-re gondolsz? Vagy ez elsőkörben a hivatalos képviselethez/szervizhálózatokhoz/szakszervizekhez jut el.

A kocsit - mint azt említettem - Németországból hoztam be és nem Magyarországon helyeztem üzembe. Kétlem, hogy a pozsonyi Summitmotors Slovakia nekem kéretlenül bármilyen információt is adna az esetleges jövőbeni visszahívásokkal kapcsolatban. A járgányt sem "idehaza", hanem Érden szervizeltetem.

(Más: bár egyáltalán nem függ össze a mostani, akksival kapcsolatos visszahívással a közeljövőben akkumulátort cserélek. Jelenleg még a gyári Ford/Varta 70Ah/720A AGM van benne, de mint kiderült ennek csillagászati az ára és raktáron sem nagyon van. Ragaszkodom a +Ford feliratos akksihoz és a 80Ah-s kb. fele áron van, mint ami most benne van. Alig sokkolt, amikor a most benne lévőre 70Ah/720A 107.000,-HUF  Shocked árat modtak - mondom ennyi pénzért ez még kávét is tud főzni....)

Én ugyan Transitba, de két év szavatossággal vettem ugyan ilyen Exide-ot 36e-ért 10% kedvezménnyel a Bárdiban.(van 25%-om is ,csak az más névre szólna...) Sztem jobban nem jársz semmi mással...
(ráadásul lehet, hogy jövő héten lesz egy eladóm....) vigyor3
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3981 Dátum: 2019.09.27 péntek, 08:19:17 »

Én ugyan Transitba, de két év szavatossággal vettem ugyan ilyen Exide-ot 36e-ért 10% kedvezménnyel a Bárdiban.(van 25%-om is ,csak az más névre szólna...) Sztem jobban nem jársz semmi mással...
(ráadásul lehet, hogy jövő héten lesz egy eladóm....) vigyor3

Amiben AGM akku van, abba nem szabad mást rakni. Abból is a bele valót kell.
Arra van tervezve a jármű elektromos hálózata.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3982 Dátum: 2019.09.27 péntek, 09:52:43 »

Sziasztok!

Kaptam egy visszahívást akku ellenőrző rendszerre.

Nem tudjátok, hogy ez mennyi időt vesz igénybe?

vigyor3 nyes hehe taps eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #3983 Dátum: 2019.09.27 péntek, 10:05:36 »

Sziasztok!

Kaptam egy visszahívást akku ellenőrző rendszerre.

Nem tudjátok, hogy ez mennyi időt vesz igénybe?

vigyor3 nyes hehe taps eplus2
nyes rinya nyes
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3984 Dátum: 2019.09.27 péntek, 10:13:24 »

Sziasztok!

Kaptam egy visszahívást akku ellenőrző rendszerre.

Nem tudjátok, hogy ez mennyi időt vesz igénybe?

vigyor3 nyes hehe taps eplus2
De.20perc bruttó. vigyor3 Ha az oda és a hazajutást nem számolod bele.Ergo lehetne nettó is... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3985 Dátum: 2019.09.27 péntek, 10:15:44 »

De.20perc bruttó. vigyor3 Ha az oda és a hazajutást nem számolod bele.Ergo lehetne nettó is... eplus2

Légyszi fogalmazz pontosan, mert nagyon nem mindegy, hogy most akkor 15-20, vagy 25 perc...

 hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3986 Dátum: 2019.09.27 péntek, 10:23:18 »

Légyszi fogalmazz pontosan, mert nagyon nem mindegy, hogy most akkor 15-20, vagy 25 perc...

 hehe
A csere művelet 5 perc, mert sokkal lassabbak, mint általában.Bár azt nem tudom, mennyire géppuska kezű az úr, ahova vinni fogod.
Az is lehet, hogy szerepelni fog a következő olimpián különszámként.
Szóval én kivennék a helyedben egy nap szabit, mert az isten tudja az igazságot... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3987 Dátum: 2019.09.27 péntek, 13:05:11 »

Amiben AGM akku van, abba nem szabad mást rakni. Abból is a bele valót kell.
Arra van tervezve a jármű elektromos hálózata.

Üdv!

Ebben egyetértünk.

A jelenlegi 70Ah/720A AGM viszont sehol sincs raktáron, megrendelésre pedig csillagászati áron. A gyári FORD 80Ah/700A AGM is kevesebb, mint feleáron van. Az alacsonyabb (szerintem elenyészően) indítóáram befolyásol valamit? Tudom érzékenyek ezek a járgányok  és úgy is bánok vele.
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.27 péntek, 13:09:55 írta Radvany_18 » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #3988 Dátum: 2019.09.27 péntek, 13:22:15 »

Üdv!

Ebben egyetértünk.

A jelenlegi 70Ah/720A AGM viszont sehol sincs raktáron, megrendelésre pedig csillagászati áron. A gyári FORD 80Ah/700A AGM is kevesebb, mint feleáron van. Az alacsonyabb (szerintem elenyészően) indítóáram befolyásol valamit? Tudom érzékenyek ezek a járgányok  és úgy is bánok vele.

Ez milyen autó?
70ah? Százezer?

https://alkatreszfordpetranyi.hu/ford-petranyi-alkatresz-webshop-akkumulator-75ah-700a-1917577-tk-t781-c2813,2940,23332,23333
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3989 Dátum: 2019.09.27 péntek, 14:57:56 »


Üdv!

Sajna nem kamu. Ami most benne van az még a gyárilag szerelt AGM VARTA FORD logóval és a paraméterei: 70Ah/720A (1 678 091, 9M5N-10655-AA, 12V 120RC - ez szinte minde azonosító, ami rajta van). Nem egy szakszervizben mondtak rá 100eFt fölötti árat - megrendelésre, mert nincs raktáron. Ha tudnék képet feltölteni csatolnám a lefotózott, "aranyakkumulátort" Wink.

Mint látod, úgy a 75Ah, mint a 80Ah kb. feleannyiért vannak. Nem értem, de nem is akarom érteni. Keress rá a 70Ah/720A akksira. Az sem biztos, hogy lesz rá találat....

Ja, hogy milyen autó, az alvázszámot egy előző hozzászólásomban ezen az oldalon megtalálod...
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.27 péntek, 15:12:16 írta Radvany_18 » Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3990 Dátum: 2019.09.27 péntek, 15:43:28 »

Üdv!

Sajna nem kamu. Ami most benne van az még a gyárilag szerelt AGM VARTA FORD logóval és a paraméterei: 70Ah/720A (1 678 091, 9M5N-10655-AA, 12V 120RC - ez szinte minde azonosító, ami rajta van). Nem egy szakszervizben mondtak rá 100eFt fölötti árat - megrendelésre, mert nincs raktáron. Ha tudnék képet feltölteni csatolnám a lefotózott, "aranyakkumulátort" Wink.

Mint látod, úgy a 75Ah, mint a 80Ah kb. feleannyiért vannak. Nem értem, de nem is akarom érteni. Keress rá a 70Ah/720A akksira. Az sem biztos, hogy lesz rá találat....

Ja, hogy milyen autó, az alvázszámot egy előző hozzászólásomban ezen az oldalon megtalálod...

Írtam pü-t, nézted?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Radvany_18
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131



« Új hozzászólás #3991 Dátum: 2019.09.27 péntek, 16:07:04 »

Írtam pü-t, nézted?

Üdv!

Köszönöm, néztem, válaszolok.

D.
Naplózva
maximi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új hozzászólás #3992 Dátum: 2019.09.27 péntek, 20:25:21 »

Én 3 perc alatt szoktam megcsinálni, még smaxon is. Mondeo még könnyebb, ott nincs bent az akku.
Hol van S-MAX akksija?  Utastérben?
Naplózva

2018 S-Max 2.0 EcoBoost Titanium
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3993 Dátum: 2019.09.27 péntek, 21:03:20 »

Hol van S-MAX akksija?  Utastérben?
A motortében van a szélvédő alá betolva a fékolajtartály mellet jobbra, ha szemben állsz.
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.27 péntek, 21:09:10 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #3994 Dátum: 2019.09.27 péntek, 22:16:59 »

A motortében van a szélvédő alá betolva a fékolajtartály mellet jobbra, ha szemben állsz.
És a mezei user hogy szedi le a negatívat, ha valami miatt le kellene? S-maxom van.
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3995 Dátum: 2019.09.27 péntek, 22:29:30 »

És a mezei user hogy szedi le a negatívat, ha valami miatt le kellene? S-maxom van.
Kikell venni a légszűrőházat.majd az akku rögzítő lemez csavarját,és kihúzod az akkut, mint egy fiókot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #3996 Dátum: 2019.09.27 péntek, 22:36:36 »

Kikell venni a légszűrőházat.majd az akku rögzítő lemez csavarját,és kihúzod az akkut, mint egy fiókot.
Köszi. Nem tervezem kiszedni, de mikor megláttam, akkor elgondolkodtam, hogyan állnék neki szükség esetén. Illetve a fékfolyadék tartály is útban van, vagy az marad?
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #3997 Dátum: 2019.09.27 péntek, 22:43:10 »

És a mezei user hogy szedi le a negatívat, ha valami miatt le kellene? S-maxom van.

Minek?  nemtudom
Ha....ha...valamiért áramtalanítani kell, le kell venni a pozitív sarut.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #3998 Dátum: 2019.09.27 péntek, 22:50:30 »

Köszi. Nem tervezem kiszedni, de mikor megláttam, akkor elgondolkodtam, hogyan állnék neki szükség esetén. Illetve a fékfolyadék tartály is útban van, vagy az marad?
az 2 csavar ès odébb teszed.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fxpwrh
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


E-mail
« Új hozzászólás #3999 Dátum: 2019.09.27 péntek, 22:59:30 »

Köszi mindkettőtöknek. Tényleg csak elméleti kérdés volt, mert mikor először megláttam hol is van, meglepett.
Naplózva

S-Max ST Line, 2019, 1.5/165LE EcoBoost
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 ... 112   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.