Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 16:58:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 ... 88   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Benzinmotorok (1.6, 1.8, 2.0)  (Megtekintve 1551627 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
siki
Vendég
« Új hozzászólás #3700 Dátum: 2013.11.07 csütörtök, 21:38:22 »

most mütöttek vazze...örülök ha a kocsiba be tudok
szalni!


ilyen esetben én az asszonyt kuszatnám be  nyes  nyes
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3701 Dátum: 2013.11.07 csütörtök, 22:27:47 »


ilyen esetben én az asszonyt kuszatnám be  nyes  nyes
nem maszik az be sehova! Meg minek??ő nem
tudja mitől megy a taliga..csak ül benne
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3702 Dátum: 2013.11.09 szombat, 19:04:45 »

A radiátort széttrancsíroztam. Néhány kép:
Ezen látható, hogy ha bemegy és kijön a víz a csövön, akkor át kell folyjon a radiátoron.
Itt már látható némi dugulás.
Az ívet levágva látható, hogy az egyik csőben nem akadálytalan a víz útja. Ja, és nem forgács!
A csövet végig felvágtam és érdekes csigatészta szerű dugót találtam benne.

 smile
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.09 szombat, 19:07:41 írta legyozo » Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3703 Dátum: 2013.11.09 szombat, 19:09:50 »

A radiátort széttrancsíroztam. Néhány kép:
Ezen látható, hogy ha bemegy és kijön a víz a csövön, akkor át kell folyjon a radiátoron.
Itt már látható némi dugulás.
Az ívet levágva látható, hogy az egyik csőben nem akadálytalan a víz útja. Ja, és nem forgács!
A csövet végig felvágtam és érdekes csigatészta szerű dugót találtam benne.

 smile
sőt, nem is  kell igazán eldugulnia. ha lerakódik a vízkő, az f@szán szigeteli a víz útját, és nem adja át a hőt
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3704 Dátum: 2013.11.09 szombat, 19:20:36 »

sőt, nem is  kell igazán eldugulnia. ha lerakódik a vízkő, az f@szán szigeteli a víz útját, és nem adja át a hőt
igen,lehet azért van benne hogy megforgassa a vizet menet közben,én erre gondook-mivel sehogy nem kerülhet bele ilyesmi! hacsak nem főztél tésztát a hütőrendszerben. de ez csak ötlet
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3705 Dátum: 2013.11.09 szombat, 19:58:55 »

igen,lehet azért van benne hogy megforgassa a vizet menet közben,én erre gondook-mivel sehogy nem kerülhet bele ilyesmi! hacsak nem főztél tésztát a hütőrendszerben. de ez csak ötlet

mi van benne miért?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3706 Dátum: 2013.11.09 szombat, 20:49:13 »

mi van benne miért?
Rico a csigatésztára gondolt.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3707 Dátum: 2013.11.09 szombat, 20:56:53 »

Egy dolog biztos! Kicseréltem a radiátort és most forró levegő jön a nyílásokból. Tehát a radiátor volt a problémás rész.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3708 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 05:26:35 »

Egy dolog biztos! Kicseréltem a radiátort és most forró levegő jön a nyílásokból. Tehát a radiátor volt a problémás rész.
ez a lenyeg! worship
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3709 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 07:22:17 »

Rico a csigatésztára gondolt.
Ja, de akkor ne nekem írja! Össze vissza válaszolgat találomra, teljesen másnak, aztán nem lehet kivenni mit akar
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3710 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 08:39:51 »

Egyébbként nekem is az van most,hogy meleg motornál a mutató középen,szinte hideg levegőt fuj! viz van a max ig,és mégis.. mindegy hogy belső,vagy külsőre állitom. akkor az radiátor ugye?? a termosztátom gyári,és eddig jol müködött...
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3711 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 09:24:13 »

jol van már,mit kell szörszálat hasogatni! beszélgetünk nem? érsd jól! a lényeg az a csiga alaku valami,ami valószinüleg direkt volt benne,ennyi! lehet félre nyomtam,sokszor sötétben nyomom,ugy hogy mögöttem alszik a kicsi! sokmindenre figyelnem kell! nem kell állandóan kötekedni! ez nem a gyakorokérdések...
értsem jól, amikor az én válaszomra egy tök mást írsz? nem kötekedés ez, mint ahogy te sem félrenyomsz, hanem nem tudod használni a fórumot. 10-ből 9-szer nem lehet félrenyomni.
ha egy hsz-re rányomsz, hogy válaszolsz rá, és az előtte lévő 5.-re válaszolsz valóban, akkor nehogy én kötekedjek már. egyszerűen nem lehet tudni így, hogy mit akarsz valójában
« Utoljára szerkesztve: 2013.11.10 vasárnap, 09:28:27 írta GinJoy » Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #3712 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 09:39:46 »

jol van már,mit kell szörszálat hasogatni! beszélgetünk nem? érsd jól! a lényeg az a csiga alaku valami,ami valószinüleg direkt volt benne,ennyi! lehet félre nyomtam,sokszor sötétben nyomom,ugy hogy mögöttem alszik a kicsi! sokmindenre figyelnem kell! nem kell állandóan kötekedni! ez nem a gyakorokérdések...
nem szőrszálhasogat ...
amire válaszolni akarsz, annak a válasz gombját nyomd meg, ne az utolsónak
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #3713 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 10:52:56 »

most is felre nyomtam! Telorol nem latni ki ir! Neked
neked nem irtam vna ilyet! Ezt elhiheted! Nem neked szantam! De akkor
róhögjetek csak! Kőszi.
Huh? fejvakaras
Ha megnyomod a "válasz" gombot, akkor az az idézet is bekerül a szövegdobozba, amire reagálsz. A kapcsos zárójelek között pedig ott van, hogy ki írta az idézett hozzászólást. Jelen esetben: "author=Rico".
Vagy a telefonos felületen ez nem látható?

Bocs mindenkitől, hogy nem ideillő téma van itt.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3714 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 11:00:44 »

Huh? fejvakaras
Ha megnyomod a "válasz" gombot, akkor az az idézet is bekerül a szövegdobozba, amire reagálsz. A kapcsos zárójelek között pedig ott van, hogy ki írta az idézett hozzászólást. Jelen esetben: "author=Rico".
Vagy a telefonos felületen ez nem látható?

Bocs mindenkitől, hogy nem ideillő téma van itt.
A telefonos egy szahar! a bevitel is,minden! nagyon nehéz követni! még egyszer bocs!
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3715 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 11:04:19 »

Huh? fejvakaras
Ha megnyomod a "válasz" gombot, akkor az az idézet is bekerül a szövegdobozba, amire reagálsz. A kapcsos zárójelek között pedig ott van, hogy ki írta az idézett hozzászólást. Jelen esetben: "author=Rico".
Vagy a telefonos felületen ez nem látható?

Bocs mindenkitől, hogy nem ideillő téma van itt.
de eddig is ugy csináltam,,mert ezt valaki mondta,,hogy a válaszra kattintva,utána alul a zárojelben quote után kell irni! lehet hogy csak sort tévesztek,és nem annak válaszolok akinek szeretnék,!
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #3716 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 11:28:17 »

 worship Sziasztok!

 Megoldódott a szikra probléma! Minden vezeték jól volt bekötve! Íme,itt a kép!
http://kepfeltoltes.hu/view/131110/DSC_1817_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Valószínüleg apró változtatáson ment át a motor,vagy valami ilyesmi!
A nagyobb,hosszabb volt az én eredeti motoromban! Az is volt jobb állapotban...
Gondoltam azt rakom be.....  gun Rosszul gondoltam... falbav
Sebaj! Váltó le,kuplung le,lendkerék le,jeladóház csere.. Roll Eyes Lendkerék fel,Főtengelynél megforgat,és adta a jelet...
  Nem vettem le a jobb féltengelyt,csak a bal oldalit.... Élvezet volt visszarakni a váltót!  falbav gun
Soha a legrosszabb álmaimban ne jöjjön elő! De jár a motor,gyönyörű szépen! És van egy bejáratós,20 éves tuti mondeo kombim! Cheesy
Árat ne kérdezzetek... Röviden annyit,hogy az idén megvettem majdnem mégegyszer! Mondjuk ebben a teljes futómű felújítás,fékbetét,tárcsa,lengőkarok,kutyacsontok, kuplung szett,tempomat,másik motor+a motor teljes felújítása volt benne!

   Üdv, egy boldog Mondeo MK1 tulajdonos! Smiley
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #3717 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 11:36:31 »

worship Sziasztok!

 Megoldódott a szikra probléma! Minden vezeték jól volt bekötve! Íme,itt a kép!
http://kepfeltoltes.hu/view/131110/DSC_1817_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Valószínüleg apró változtatáson ment át a motor,vagy valami ilyesmi!
A nagyobb,hosszabb volt az én eredeti motoromban! Az is volt jobb állapotban...
Gondoltam azt rakom be.....  gun Rosszul gondoltam... falbav
Sebaj! Váltó le,kuplung le,lendkerék le,jeladóház csere.. Roll Eyes Lendkerék fel,Főtengelynél megforgat,és adta a jelet...
  Nem vettem le a jobb féltengelyt,csak a bal oldalit.... Élvezet volt visszarakni a váltót!  falbav gun
Soha a legrosszabb álmaimban ne jöjjön elő! De jár a motor,gyönyörű szépen! És van egy bejáratós,20 éves tuti mondeo kombim! Cheesy
Árat ne kérdezzetek... Röviden annyit,hogy az idén megvettem majdnem mégegyszer! Mondjuk ebben a teljes futómű felújítás,fékbetét,tárcsa,lengőkarok,kutyacsontok, kuplung szett,tempomat,másik motor+a motor teljes felújítása volt benne!

   Üdv, egy boldog Mondeo MK1 tulajdonos! Smiley

 taps taps taps

Az a lényeg, hogy megoldódott. Már csak járni kell vele és megadni neki azt, ami jár és akkor nem lesz vele gondod. Sok ezer gondmentes km-t.
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3718 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 11:56:05 »

igen,lehet azért van benne hogy megforgassa a vizet menet közben,én erre gondook-mivel sehogy nem kerülhet bele ilyesmi! hacsak nem főztél tésztát a hütőrendszerben. de ez csak ötlet

igen,erre valóban nem jól válaszoltam! ezt nem neked szántam! én a csigatésztára jegyeztem meg,hogy valszeg direkt van benne! de azt mint véleményt közöltem,és igazából csak úgy-nem pont neked! te erre pöccentél be,mikor azt mondtam értsd jól...én ugy tekintek a forumra mint beszélgetésre,és igen sokszor alakulhat ugy,hogy már elveszitem a fonalat,.de igyekszem majd kimaradni a beszélgetésekből...
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3719 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 12:51:01 »

worship Sziasztok!

 Megoldódott ....

   Üdv, egy boldog Mondeo MK1 tulajdonos! Smiley
Hajrá!
A kitartás meghozza a gyümölcsét és nem közhelykedem, de magamat is így szoktam biztatni.

Most már el ne add vagy 20 évig!   smile
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3720 Dátum: 2013.11.10 vasárnap, 13:02:04 »

Hajrá!
A kitartás meghozza a gyümölcsét és nem közhelykedem, de magamat is így szoktam biztatni.

Most már el ne add vagy 20 évig!   smile
worship worship worship
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #3721 Dátum: 2013.11.15 péntek, 12:20:43 »

Sziasztok!
Egy eladó diesel Mondeo kapcsán említetteék, hogy diesel MK1-2-ben van egy hidegindító patron. http://mondeo.hu/index.php?topic=15282.0
Ez létezik benzinesben is? http://mondeo.hu/index.php?topic=15282.msg833515#msg833515
Ugyanis, ott olyan hibajelenséget írtak erre az eszközre, mint az én benzines autóm produkál. Csak hideg motornál fullad, köhög az autó. Ha már egy kicsit is melegebb, akkor minden megy, és üzemel.
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3722 Dátum: 2013.11.17 vasárnap, 19:51:29 »

Hello. Azt kerdeznem hogy egy 2.0 benzines auto meleg
motornal mennyire fűstölhet? Ha jol
lathato fűstöm van,ami lehet gőz,mert vilagos
szinú,az normal? Mert az utcan nem latom h barki is
jobban fűstölne nalam! Amit tudni kell hogy van egy
utolag szerelt krom veg a kipufon,ami mögött allitolag
szivhat levegőt,,a kerdes,ha jo a motor,nem igazan eszi
az olajat,vizet,mitől fűstölhet? Az egr szelep is dugozva van!
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3723 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 10:01:21 »

Hello. Azt kerdeznem hogy egy 2.0 benzines auto meleg
motornal mennyire fűstölhet? Ha jol
lathato fűstöm van,ami lehet gőz,mert vilagos
szinú,az normal? Mert az utcan nem latom h barki is
jobban fűstölne nalam! Amit tudni kell hogy van egy
utolag szerelt krom veg a kipufon,ami mögött allitolag
szivhat levegőt,,a kerdes,ha jo a motor,nem igazan eszi
az olajat,vizet,mitől fűstölhet? Az egr szelep is dugozva van!
itt egy kép :


inkább fehéres a füst szerü valami,de ezt is alapjáraton adja! ha megyek,vagy pl tolatok mellém jön a füst! eléggé látványos,és nem tudom ez hiba e?
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3724 Dátum: 2013.11.18 hétfő, 10:02:54 »

itt egy kép :


inkább fehéres a füst szerü valami,de ezt is alapjáraton adja! ha megyek,vagy pl tolatok mellém jön a füst! eléggé látványos,és nem tudom ez hiba e?

talán igy..
Naplózva
keleman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #3725 Dátum: 2013.11.22 péntek, 16:49:39 »

S.O.S.
segítségre lenne szükségem!

95 mondeo 1,8 kombi. Haladok vele, megy szépen, majd egyszer csak 60-nál többel nem megy. Remeg az autó de  üresben is é.
Olvastam, hogy a motorvezérlő átvált valami biztonsági-programba ha hibát érzékel,

Mit tegyek?Huh??
Naplózva

Mondeo Turnier GLX 1,8 i '95
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3726 Dátum: 2013.11.22 péntek, 19:36:00 »

S.O.S.
segítségre lenne szükségem!

95 mondeo 1,8 kombi. Haladok vele, megy szépen, majd egyszer csak 60-nál többel nem megy. Remeg az autó de  üresben is é.
Olvastam, hogy a motorvezérlő átvált valami biztonsági-programba ha hibát érzékel,

Mit tegyek?Huh??
elvileg akkor van szerviz üzem mód,ha lehuzol egy csatlakozot! PL MAF.. ha valami tönkre megy,nem áll át! nem szereltétek mostanában? nem lehet hogy nem lett valami vissza dugva?
Naplózva
keleman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #3727 Dátum: 2013.11.22 péntek, 20:23:35 »

elvileg akkor van szerviz üzem mód,ha lehuzol egy csatlakozot! PL MAF.. ha valami tönkre megy,nem áll át! nem szereltétek mostanában? nem lehet hogy nem lett valami vissza dugva?
Közben kiderült nem állt át!
Valószínűleg nem megy egy hengerem, szerelve mostanság nem volt.
csak gyengébb és remeg, hétfő délután ránéz egy szerelő, aztán kiderül, remélem gyertyacsere megoldja a gondot, vagy gyújtáskábel csere.

Alapjárat sem ingadozik egyszerűen csak lassabban emelkedik a fordulat ha megyek, üresmen meg felpörög azonnal, szóval gyengébb. Mindenesetre remélem nem nagy a gond!
Naplózva

Mondeo Turnier GLX 1,8 i '95
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #3728 Dátum: 2013.11.24 vasárnap, 22:37:52 »

A radiátort széttrancsíroztam. Néhány kép:
Ezen látható, hogy ha bemegy és kijön a víz a csövön, akkor át kell folyjon a radiátoron.
Itt már látható némi dugulás.
Az ívet levágva látható, hogy az egyik csőben nem akadálytalan a víz útja. Ja, és nem forgács!
A csövet végig felvágtam és érdekes csigatészta szerű dugót találtam benne.

 smile
Akkor valószínűleg a radiátort kell kicserélnem, hogy bírtad kiszerelni,mert ott aztán nem sok hely van?
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3729 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 04:41:40 »

Akkor valószínűleg a radiátort kell kicserélnem, hogy bírtad kiszerelni,mert ott aztán nem sok hely van?
Nem annyira bonyolult, mint amilyennek első nekifutásra tűnik. Nagyjából ezt követtem, de én még kivettem a könyöklőt is a lábtér műanyagjai után. A radiátor tálcájából nem egyszerű mutatvány kiszedni a csavarokat, de (ha gumikezed van, akkor) megoldható. Ha elakadsz írj, annyiszor kiszedtem, hogy már behunyt szemmel is ki tudom szedni.  wave
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3730 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 07:40:04 »

Nem annyira bonyolult, mint amilyennek első nekifutásra tűnik. Nagyjából ezt követtem, de én még kivettem a könyöklőt is a lábtér műanyagjai után. A radiátor tálcájából nem egyszerű mutatvány kiszedni a csavarokat, de (ha gumikezed van, akkor) megoldható. Ha elakadsz írj, annyiszor kiszedtem, hogy már behunyt szemmel is ki tudom szedni.  wave
Nekem is majd beletört a kezem abba a három csavarba,de majd vissza felé,már valami speckós csavart rakok bele amit könyebb kiszedni! azok a bordák ott alul ami nagyon gáz volt. és az hogy a fülek törnek mint a ropi-a dobozolás oldalain! Arra vigyázni kéne,de én is hiába vigyáztam-pont az engedési ponton tört.. Az alsó tálca elméletileg nem is olyan fontos,nem? az csak a hátsó ülés lábütésnek van nem? ha azt nem rakom vissza,attól még müködhet? de majd gyártok valami nagyobb fejü,hosszu száru csavart amit esetleg kézzel is belehet tekerni! Sajnos eddig nem láttam azt a folyást,ami a vizfogyást igazolná...
Naplózva
grimbusz
Vendég
« Új hozzászólás #3731 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 20:42:42 »

Sziasztok!

A múlt héten úgy gondoltam 17 év után lecserélem a fagyállót az autóban. Azóta mintha egy kicsit másképp mutatná a hőmérsékletet. Az baj, hogy nem emlékszem hogy működött előtte. Most nagyából egyenesen áll kb a normal felirat "m" betű vége előtt picivel. A ventillátorok "L" betű végénél kapcsolnak be, tehát eléggé kibillen. Emlékeim szerint régebben hamarabb bekapcsoltak. Szerintetek ez mi lehet a jelenség oka? Vagy ne is foglalkozzak vele? Köszi és Üdv mindenkinek.
Naplózva
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #3732 Dátum: 2013.11.25 hétfő, 22:31:37 »

Nekem is majd beletört a kezem abba a három csavarba,de majd vissza felé,már valami speckós csavart rakok bele amit könyebb kiszedni! azok a bordák ott alul ami nagyon gáz volt. és az hogy a fülek törnek mint a ropi-a dobozolás oldalain! Arra vigyázni kéne,de én is hiába vigyáztam-pont az engedési ponton tört.. Az alsó tálca elméletileg nem is olyan fontos,nem? az csak a hátsó ülés lábütésnek van nem? ha azt nem rakom vissza,attól még müködhet? de majd gyártok valami nagyobb fejü,hosszu száru csavart amit esetleg kézzel is belehet tekerni! Sajnos eddig nem láttam azt a folyást,ami a vizfogyást igazolná...
  Őszintén szólva eléggé elment a kedvem a radiátor cserétől, de valahogy rá kell szánnom magamat.
Naplózva
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #3733 Dátum: 2013.11.26 kedd, 19:02:31 »

  Őszintén szólva eléggé elment a kedvem a radiátor cserétől, de valahogy rá kell szánnom magamat.
Azért annyira nem vészes a dolog.
Naplózva
szuperhangya
Vendég
« Új hozzászólás #3734 Dátum: 2013.11.27 szerda, 12:01:41 »

Sziasztok!

A múlt héten úgy gondoltam 17 év után lecserélem a fagyállót az autóban. Azóta mintha egy kicsit másképp mutatná a hőmérsékletet. Az baj, hogy nem emlékszem hogy működött előtte. Most nagyából egyenesen áll kb a normal felirat "m" betű vége előtt picivel. A ventillátorok "L" betű végénél kapcsolnak be, tehát eléggé kibillen. Emlékeim szerint régebben hamarabb bekapcsoltak. Szerintetek ez mi lehet a jelenség oka? Vagy ne is foglalkozzak vele? Köszi és Üdv mindenkinek.
Hát,illene kicsit hamarabb bekapcsolniuk.Valószínűleg a hőmérséklet jeladó xarakodik vagy csak simán beragadt a termosztát.Ha ennyi éve nem volt hozzányúlva,azért én beleinvásztaltam volna 3-4e forintot egy új termosztátba.http://mondeo.hu/wiki/index.php/H%C5%B1t%C5%91rendszer_%C3%A1ltal%C3%A1nos_le%C3%ADr%C3%A1sok,_hibakeres%C3%A9s,_jav%C3%ADt%C3%A1sok
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3735 Dátum: 2013.11.27 szerda, 12:40:10 »

Hát,illene kicsit hamarabb bekapcsolniuk.Valószínűleg a hőmérséklet jeladó xarakodik vagy csak simán beragadt a termosztát.Ha ennyi éve nem volt hozzányúlva,azért én beleinvásztaltam volna 3-4e forintot egy új termosztátba.http://mondeo.hu/wiki/index.php/H%C5%B1t%C5%91rendszer_%C3%A1ltal%C3%A1nos_le%C3%ADr%C3%A1sok,_hibakeres%C3%A9s,_jav%C3%ADt%C3%A1sok
nekem le van takarva a hütő elől,és mégis nagyon nehezen kuszik fel a hőmérő! elég sokat megyek,mire végre meleg a motor...és a termosztátom elvileg jó...
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #3736 Dátum: 2013.11.29 péntek, 13:35:54 »

Sziasztok! Autóvásárlás előtt állok, és kinéztem egy 2.0ás benzines jószágot.  A tulaj azt mondta hogy az autót napi szinten használja, de hidegen indításkor kicsit dadogva indul, kell neki kb 10 mp mire megtalálja a fordulatot, de utána megy szépen.. Ez milyen hibára utalhat? mind a 4 hengerrel indul. 170e km van az autóban.

Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3737 Dátum: 2013.11.29 péntek, 13:44:58 »

Sziasztok! Autóvásárlás előtt állok, és kinéztem egy 2.0ás benzines jószágot.  A tulaj azt mondta hogy az autót napi szinten használja, de hidegen indításkor kicsit dadogva indul, kell neki kb 10 mp mire megtalálja a fordulatot, de utána megy szépen.. Ez milyen hibára utalhat? mind a 4 hengerrel indul. 170e km van az autóban.


hello. nekem volt ilyen,de sosem derült ki! valszeg a levegő hőmérséglet jeladó ami  szivócsőben van alul! de lehet bármelyik jeladó! szinte tuti h elektromos probléma. ezek a gépek hajlamosak vacakolni a hidegben. próbáld ugy inditani,hogy benyomod a gázt 1-2 cm,és ugy inditod! vagy inditás elött megnyomod egy kicsit,és elengeded-mert ha a bowden szorul,nem biztos hogy a folytószelep alapon áll! próbálgatni kell.
Naplózva
razsa
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 360


« Új hozzászólás #3738 Dátum: 2013.11.29 péntek, 13:48:45 »

hello. nekem volt ilyen,de sosem derült ki! valszeg a levegő hőmérséglet jeladó ami  szivócsőben van alul! de lehet bármelyik jeladó! szinte tuti h elektromos probléma. ezek a gépek hajlamosak vacakolni a hidegben. próbáld ugy inditani,hogy benyomod a gázt 1-2 cm,és ugy inditod! vagy inditás elött megnyomod egy kicsit,és elengeded-mert ha a bowden szorul,nem biztos hogy a folytószelep alapon áll! próbálgatni kell.

Értem, köszi a választ!  eljen
Naplózva

MK3 Ghia 2.0 145LE Benzin 2002/10 - 5 ajtós
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3739 Dátum: 2013.11.29 péntek, 14:00:13 »

Értem, köszi a választ!  eljen
ezekben az autókban már nincs hideginditó,,szivató! az ECU adja az infókat a jeladók alapján! ugy keveri a benyát,ahogy a külső hőmérséglet meg kivánja,de azt a jeladók adatai alapján! ha rögtön inditásnál rosszul ugrik,az valószinü elektromos gond,nem lamdaszonda,vagy ilyesmi...
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3740 Dátum: 2013.11.29 péntek, 14:23:14 »

nekem le van takarva a hütő elől,és mégis nagyon nehezen kuszik fel a hőmérő! elég sokat megyek,mire végre meleg a motor...és a termosztátom elvileg jó...
ha a termosztát jó, akkor semmi szükség a letakarásra
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3741 Dátum: 2013.11.29 péntek, 14:33:52 »

ha a termosztát jó, akkor semmi szükség a letakarásra
igen tudom...csak nem akartam hogy a hűtőben jéghideg legyen a viz.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3742 Dátum: 2013.11.29 péntek, 14:43:31 »

igen tudom...csak nem akartam hogy a hűtőben jéghideg legyen a viz.
mitől lenne jéghideg?
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3743 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:00:40 »

mitől lenne jéghideg?
gondolom a menetszél jól lehüti,aztán az meg megy be a forró motorba! de ez csak gondolat..
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3744 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:02:25 »

gondolom a menetszél jól lehüti,aztán az meg megy be a forró motorba! de ez csak gondolat..
ja, ezért van a hűtő. ha letakarod, abból baj lehet
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3745 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:13:27 »

ja, ezért van a hűtő. ha letakarod, abból baj lehet
de igy nem hűl túl? télen! mert ha kinyit a termo,akkor ráengedi a motorra a hideg vizet,nem tud bemelegedni a hütőben lévő viz. aztán a termo elzár a hidegviztől,aztán megint kinyit,és igy megy folyamatosan! a termo egyik oldalán hidegviz,a másikon meleg van! normáé esetben a meleg vizet hüti a hútő. de télen a minuszban jóformán csak a motorban forog  viz,persze az nem baj..
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3746 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:18:50 »

de igy nem hűl túl? télen! mert ha kinyit a termo,akkor ráengedi a motorra a hideg vizet,nem tud bemelegedni a hütőben lévő viz. aztán a termo elzár a hidegviztől,aztán megint kinyit,és igy megy folyamatosan! a termo egyik oldalán hidegviz,a másikon meleg van! normáé esetben a meleg vizet hüti a hútő. de télen a minuszban jóformán csak a motorban forog  viz,persze az nem baj..
a ventillátor elötti rész nincs,ha beindul a venti tudja hüteni!
Naplózva
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3747 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:22:45 »

a ventillátor elötti rész nincs,ha beindul a venti tudja hüteni!
Sajnos még igy is olyan nehezen melegszik be a motor,épp a fehér szélén van a mutató ha nem takarom le.ha letakarom,akkor majdnem középen áll. persze figyelem!
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #3748 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:29:58 »

Sajnos még igy is olyan nehezen melegszik be a motor,épp a fehér szélén van a mutató ha nem takarom le.ha letakarom,akkor majdnem középen áll. persze figyelem!
akkor inkább a termosztát cserére kéne összpontosítani, nem ilyen sufnituningra. egyszer megfőzöd a motort, aztán az lesz a nagy baj
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
Rico
Vendég
« Új hozzászólás #3749 Dátum: 2013.11.29 péntek, 15:33:19 »

akkor inkább a termosztát cserére kéne összpontosítani, nem ilyen sufnituningra. egyszer megfőzöd a motort, aztán az lesz a nagy baj

a nyaron csereltem. elvileg jo
Naplózva
Oldalak: 1 ... 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 ... 88   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.