Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.13 csütörtök, 19:28:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13668058 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #22300 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:09:26 »

A forgalmi egy nagy trotty. Az asszony MKIII 2.2TDCi-je forgalmi szerint : Mondeo 2.0TDI  Undecided
Nekem volt egy fifi dobozosom benzines ,de eladásnál derült ki gázolajos hehe
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
Pogesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98



E-mail
« Új hozzászólás #22301 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:17:26 »

Tisztelt Fórumtárs!
A 2004-es gépeken már nincs leeresztő csavar. Helyette a hűtöre menő csőre merőlegesen, van egy bisztositó gyűrű. Azt oldal irányba kihúzva A vizcső kihuzható a hűtőből. A hűtőre menő alsó és felső csőnél egyforma a rögzités. wave
Tisztelettel László! worship

Köszönöm, közben már végeztem. Én az olajhűtőről húztam le a vízcsövet. Vízpumpát cseréltem.
Köszi még egyszer!  worship
Naplózva

2004.12.  2.0 TDCI 130Le KOMBI
f27
Vendég
« Új hozzászólás #22302 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:28:59 »

Erre mi volt a válaszuk?
Azt monták hogy ha törésmentes helyen ahol nelett leverve a festék,átrozsdásodna,akkor ingyen karoszéria elemet cserélnek rajta.
Amenyiben idegen sérülés végett rozsdásodott átt,akkor nemtudnak mit kezdeni vele.
Vagyis nekem ezzel anyit mondott hogy akármi lesz,az én hibámbol fog átrozsdásodni  eplus2

Nos kaptam egy leirást melyik kocsiba mi van.
A titánium X -től csak a rádios magnóm külömbözik első ránézésre,és a 18" felni helyett 17" van nekem rajt.
De az akármi végett is cserélhető (ha be akarom beszélni magamnak)  eplus2
Vajbőr belső van benne sok légzsákal  Huh?
kormány zsák anyosnál egy két ajtóba,térdnél egy, két első ülésbe,két hátso ajtóba,két oszlopba,két hátsóülés mellet.
a GHIA X-et néztem abba olyan a rádio mint ebbe és a vajbőr is,de ott nem elektromosak az ülések minden irnyba.
Bakker ezt nagyon kikell elemeznem. falbav
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #22303 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:40:57 »

Azt monták hogy ha törésmentes helyen ahol nelett leverve a festék,átrozsdásodna,akkor ingyen karoszéria elemet cserélnek rajta.
Amenyiben idegen sérülés végett rozsdásodott átt,akkor nemtudnak mit kezdeni vele.
Vagyis nekem ezzel anyit mondott hogy akármi lesz,az én hibámbol fog átrozsdásodni  eplus2

Nos kaptam egy leirást melyik kocsiba mi van.
A titánium X -től csak a rádios magnóm külömbözik első ránézésre,és a 18" felni helyett 17" van nekem rajt.
De az akármi végett is cserélhető (ha be akarom beszélni magamnak)  eplus2
Vajbőr belső van benne sok légzsákal  Huh?
kormány zsák anyosnál egy két ajtóba,térdnél egy, két első ülésbe,két hátso ajtóba,két oszlopba,két hátsóülés mellet.
a GHIA X-et néztem abba olyan a rádio mint ebbe és a vajbőr is,de ott nem elektromosak az ülések minden irnyba.
Bakker ezt nagyon kikell elemeznem. falbav

mondjuk a térdednél biztos hogy nincs légzsékod

legjobb tudomásom szerint vezető és utasoldali van, aztán függönylégzsák és az első ülések oldalában!

de javítsatok ha tévedek!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22304 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:43:27 »

kormány zsák anyosnál egy két ajtóba,térdnél egy, két első ülésbe,két hátso ajtóba,két oszlopba,két hátsóülés mellet.
Bakker ezt nagyon kikell elemeznem. falbav
térdlégzsák a 4-esbe van+galaxyba, s-maxba. A hátsó ajtóba nincs meg mellette sem(ez a kettő ugyanaz hátsó oldallégzsáknak sokan be írják), amúgy van ilyen, komolyabb autókba.  

 3-asba 6 légzsák van: vezető-utas-1-1 oldallégzsák a 2 első ülésbe-és jobb-bal függöny légzsák a fejek fölött végig A tól Coszlopig.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #22305 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:43:37 »

Köszönöm, közben már végeztem. Én az olajhűtőről húztam le a vízcsövet. Vízpumpát cseréltem.
Köszi még egyszer!  worship
eljen eljen eljen
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #22306 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:50:35 »

térdlégzsák a 4-esbe van+galaxyba, s-maxba. A hátsó ajtóba nincs meg mellette sem(ez a kettő ugyanaz hátsó oldallégzsáknak sokan be írják), amúgy van ilyen, komolyabb autókba.  

 3-asba 6 légzsák van: vezető-utas-1-1 oldallégzsák a 2 első ülésbe-és jobb-bal függöny légzsák a fejek fölött végig A tól Coszlopig.
mondomén  vigyor3

mondjuk nekem csak 4van, de azt sem használom!  Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


f27
Vendég
« Új hozzászólás #22307 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:51:40 »

térdlégzsák a 4-esbe van+galaxyba, s-maxba. A hátsó ajtóba nincs meg mellette sem(ez a kettő ugyanaz hátsó oldallégzsáknak sokan be írják), amúgy van ilyen, komolyabb autókba.  

 3-asba 6 légzsák van: vezető-utas-1-1 oldallégzsák a 2 első ülésbe-és jobb-bal függöny légzsák a fejek fölött végig A tól Coszlopig.
Nekem a hátsó úlések mellet is irja az airbag-ot és azt monták ott is van.
A térdet amugy sem értem mert nemlátok ott jelzést rá csak monták van ott merthogy egyszer már kinyilt mikor tüzcsapra mentek vele.(vagy csak volt ott Huh?)  eplus2
vagy nem is volt...
Lehet egy átmaszkolt jujukit vettem  eplus2
De most komolyba mindenkinek írja a hátsó üléseknél is hogy AIRBAG és nincs ott
vagy nemirja senkinek és nekem tényleg van ott? Huh?
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #22308 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:55:19 »

Nekem a hátsó úlések mellet is irja az airbag-ot és azt monták ott is van.
A térdet amugy sem értem mert nemlátok ott jelzést rá csak monták van ott merthogy egyszer már kinyilt mikor tüzcsapra mentek vele.(vagy csak volt ott Huh?)  eplus2
vagy nem is volt...
Lehet egy átmaszkolt jujukit vettem  eplus2
De most komolyba mindenkinek írja a hátsó üléseknél is hogy AIRBAG és nincs ott
vagy nemirja senkinek és nekem tényleg van ott? Huh?
Dentcraft megadta a pontos választ.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22309 Dátum: 2012.12.01 szombat, 20:57:06 »

Nekem a hátsó úlések mellet is irja az airbag-ot és azt monták ott is van.
A térdet amugy sem értem mert nemlátok ott jelzést rá csak monták van ott merthogy egyszer már kinyilt mikor tüzcsapra mentek vele.(vagy csak volt ott Huh?)  eplus2
vagy nem is volt...
Lehet egy átmaszkolt jujukit vettem  eplus2
De most komolyba mindenkinek írja a hátsó üléseknél is hogy AIRBAG és nincs ott
vagy nemirja senkinek és nekem tényleg van ott? Huh?
Ki írja?   nincs se hátsó, se térd a 3-asban. Esetleg hátul lehet valami nem ide gyártott, rogyásig extrázott darabban. Fényképezd le. De nehogy Isofix felirat legyen ott  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 szombat, 21:00:45 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
f27
Vendég
« Új hozzászólás #22310 Dátum: 2012.12.01 szombat, 21:06:26 »

Ki írja?   nincs se hátsó, se térd a 3-asban. Esetleg hátul lehet valami nem ide gyártott, rogyásig extrázott darabban. Fényképezd le. De nehogy Isofix felirat legyen ott  hehe
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive-6357129

Ez pont ugy néz ki mint enyém kívűl belűl. Szine is az.
Ha megnézné valaki hogy hátu az ülések mellet be e van ütve az AIRBAG felirat azt megköszönném,lehet csak szöveg és tényleg nincs ott semi.Ha jól rémlik a biztonsági öv mellé van beütve,a hátsó oszlopokba.
Térdnél énsem láttam szöveget tehát ebbe nem is kételkedek,sokat hazudtak már nekem erről a kocsiról.
Csodálkozom hogy fele igaz  eplus2
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22311 Dátum: 2012.12.01 szombat, 21:14:18 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.2_tdci_ghia_executive-6357129

Ez pont ugy néz ki mint enyém kívűl belűl. Szine is az.
Ha megnézné valaki hogy hátu az ülések mellet be e van ütve az AIRBAG felirat azt megköszönném,lehet csak szöveg és tényleg nincs ott semi.Ha jól rémlik a biztonsági öv mellé van beütve,a hátsó oszlopokba.
Térdnél énsem láttam szöveget tehát ebbe nem is kételkedek,sokat hazudtak már nekem erről a kocsiról.
Csodálkozom hogy fele igaz  eplus2
Az oszlopba beütött az a függönylégzsákot jelzi. oldalanként 2-3 ilyen felirat  szokott lenni, ilyenkor szokott 8-10 légzsákos lenni az amúgy 6 légzsákos kocsi.....  
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.01 szombat, 21:18:32 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
f27
Vendég
« Új hozzászólás #22312 Dátum: 2012.12.01 szombat, 21:22:25 »

Az oszlopba beütött az a függönylégzsákot jelzi. oldalanként 2-3 ilyen felirat  szokott lenni, ilyenkor szokott 8-10 légzsákos lenni az amúgy 6 légzsákos kocsi.....  

Tehát akkor kamus sokzsákos kocsim van Smiley

Igazábol nemszeretném használni semmire, és látni sem szeretném,csak kíváncsiságbol ,és a tudatlanságom probálom felhomályosíttatni Smiley
Holnap megnézem pontosan mint a zsizsik, mivan oda írva a kamu zsákhoz vagy isifixhez  angel
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #22313 Dátum: 2012.12.01 szombat, 21:47:23 »

Tehát akkor kamus sokzsákos kocsim van Smiley

Igazábol nemszeretném használni semmire, és látni sem szeretném,csak kíváncsiságbol ,és a tudatlanságom probálom felhomályosíttatni Smiley
Holnap megnézem pontosan mint a zsizsik, mivan oda írva a kamu zsákhoz vagy isifixhez  angel

A C oszlopnál is AIRBAG felirat van, de a függönylégzsák egy darab modul, ami végigfut oldalt, ezért teszik ki előre is meg hátra is.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=mondeo+mk3+curtain+airbag&_sacat=0&
Naplózva
f27
Vendég
« Új hozzászólás #22314 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:05:14 »

A C oszlopnál is AIRBAG felirat van, de a függönylégzsák egy darab modul, ami végigfut oldalt, ezért teszik ki előre is meg hátra is.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=mondeo+mk3+curtain+airbag&_sacat=0&
Na ez így tiszta sor.
A függöny légzsákot kétszer veszik.
vagyis 8 helyett így monható 10 zsáknak Smiley
Akkor nekem a kormányba az anyos oldal a két első ajtóba a két első ülésbe és kétoldalt végig függöny légzsák ami 1-1 végigmenő.

Kibogóztuk vagyis ti bogóztátk ki Smiley worship
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #22315 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:11:46 »

A C oszlopnál is AIRBAG felirat van, de a függönylégzsák egy darab modul, ami végigfut oldalt, ezért teszik ki előre is meg hátra is.
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=mondeo+mk3+curtain+airbag&_sacat=0&
Ez már sokszor volt vita,de ebben az az érdekes nekem is 8 felirat van aztán valakinek 6 valakinek 8.Mindegy ez van és kész
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
f27
Vendég
« Új hozzászólás #22316 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:19:28 »

Ez már sokszor volt vita,de ebben az az érdekes nekem is 8 felirat van aztán valakinek 6 valakinek 8.Mindegy ez van és kész

Relative mindegy hogy felül 2x2 lenne vagy 2 totál átmenő. A végeredmény ugyan az. Elől hátul van függöny légzsák.És gondolom a hátsó feszítők nyitják az első ülésben lévőket hogy védje a hátsokat.
Igazábol senkinek nekeljen használnia ,de jó tudni menyi van benne, és hogyan is véd ha neadjisten mégis csak használni kell valamivégett..
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #22317 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:20:01 »

Ez már sokszor volt vita,de ebben az az érdekes nekem is 8 felirat van aztán valakinek 6 valakinek 8.Mindegy ez van és kész
valakinek össze kéne törni a kocsiját és akkor megtudnánk hogy mennyi légzsák is van benne pontosan  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22318 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:30:21 »

valakinek össze kéne törni a kocsiját és akkor megtudnánk hogy mennyi légzsák is van benne pontosan  vigyor3
6
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #22319 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:35:41 »

6
én elhiszem meg tudom is! csak vicceztem az előbb
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #22320 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:40:06 »

6
Tudod több Fordost is kérdeztem akkor minek a több felirat és ráadásul nem is felszereltség függő de ők sem tudják.Van faceliftesben kevesebb felirat és alap tipusban/Ambiante/több felirat.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22321 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:42:01 »

Na ez így tiszta sor.
A függöny légzsákot kétszer veszik.
vagyis 8 helyett így monható 10 zsáknak Smiley
Akkor nekem a kormányba az anyos oldal a két első ajtóba a két első ülésbe és kétoldalt végig függöny légzsák ami 1-1 végigmenő.
Te, olvasd már el a válaszokat, meg azt is amit írsz.    Oldallégzsák az első ülésben van, ott a cimke is.

 
Relative mindegy hogy felül 2x2 lenne vagy 2 totál átmenő. A végeredmény ugyan az. Elől hátul van függöny légzsák.És gondolom a hátsó feszítők nyitják az első ülésben lévőket hogy védje a hátsokat.
A feszítők feszítenek, azért az a nevük. A légzsáknak van érzékelője+vezérlője, ezek intézik a nyitást. Az oldallégzsák az első üléseken ülőket védi. Hátsóknak nincs ilyen, nekik csak függöny van.
Függönyt jól írtad.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22322 Dátum: 2012.12.01 szombat, 22:44:36 »

Tudod több Fordost is kérdeztem akkor minek a több felirat és ráadásul nem is felszereltség függő de ők sem tudják.Van faceliftesben kevesebb felirat és alap tipusban/Ambiante/több felirat.
mind1 hány felirat van fent az oszlopokon, a mondeo 6 légzsákos, ahogy már többször is írtam! A sima kupak biztosolcsóbb mint az airbagos
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
f27
Vendég
« Új hozzászólás #22323 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 09:01:52 »

Te, olvasd már el a válaszokat, meg azt is amit írsz.    Oldallégzsák az első ülésben van, ott a cimke is.

  A feszítők feszítenek, azért az a nevük. A légzsáknak van érzékelője+vezérlője, ezek intézik a nyitást. Az oldallégzsák az első üléseken ülőket védi. Hátsóknak nincs ilyen, nekik csak függöny van.
Függönyt jól írtad.

Nos akkor hangsulyozom a tényt.
A kocsim tüzcsapra futott tavaj télen és mielőtt én megvettem lett felujitva a kocsi
ami tény.
Télen megcsuszott a volt csaj gazdája,kb 30mk/h sebességgel a kanyarba felcsúszott egy füves részre ahol egy 20cm tüzcsap volt.
A kocsi ahogy megált berobbant az első szélvédő,és a jobb első szélvédő
Kinyilt a kormány légzsák az anyos felöli légzsák és az anyos felőli ajtó légzsák!sem az első ülésben lévők sem a függöny légzsák nem nyilt ki mert álítolag ahoz oldalrol illetve borulnia kell a kocsinak.
Tudom hogy oldalt az ajtoba is kinyilt mivel az egész müszerfal felső részét cserélni kellet és a jobb Ajtó belső részét mert logott rajt a légzsák még akkor is mikor elsőnek láttam a kocsit.
Vagyis vagy ez egy ténylg nem ide gyártott rogyásik telepakolt extrás kocsi ahogy egy forumtárs monta,vagy pedig az első ajtoba van a légzsák és az ülések ezt jelzik.
A fordnál mikor voltam ott monták hogy Titánium X limited és hogy 4000db volt gyártva belőle.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #22324 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 09:28:47 »

Írd be a lenti linkbe a gépkocsi alvázszámát és megtudod hogy milyen felszereltséggel gyártották.

http://www.etis.ford.com/vehicleRegSelector.do

Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #22325 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 10:34:21 »

A forgalmi egy nagy trotty. Az asszony MKIII 2.2TDCi-je forgalmi szerint : Mondeo 2.0TDI  Undecided
az jól jön az adófizetésnél  wave
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #22326 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 10:44:40 »

Nos akkor hangsulyozom a tényt.
A kocsim tüzcsapra futott tavaj télen és mielőtt én megvettem lett felujitva a kocsi
ami tény.
Télen megcsuszott a volt csaj gazdája,kb 30mk/h sebességgel a kanyarba felcsúszott egy füves részre ahol egy 20cm tüzcsap volt.
A kocsi ahogy megált berobbant az első szélvédő,és a jobb első szélvédő
Kinyilt a kormány légzsák az anyos felöli légzsák és az anyos felőli ajtó légzsák!sem az első ülésben lévők sem a függöny légzsák nem nyilt ki mert álítolag ahoz oldalrol illetve borulnia kell a kocsinak.
Tudom hogy oldalt az ajtoba is kinyilt mivel az egész müszerfal felső részét cserélni kellet és a jobb Ajtó belső részét mert logott rajt a légzsák még akkor is mikor elsőnek láttam a kocsit.
Vagyis vagy ez egy ténylg nem ide gyártott rogyásik telepakolt extrás kocsi ahogy egy forumtárs monta,vagy pedig az első ajtoba van a légzsák és az ülések ezt jelzik.
A fordnál mikor voltam ott monták hogy Titánium X limited és hogy 4000db volt gyártva belőle.
értsd már meg,hogy nem ide gyártott rogyásik telepakolt extrás kocsi nincs mint ahogy az ajtóban sincs légzyák csak az ülés támlában  falbav
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #22327 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 11:08:46 »

Nos akkor hangsulyozom a tényt.
A kocsim tüzcsapra futott tavaj télen és mielőtt én megvettem lett felujitva a kocsi
ami tény.
Télen megcsuszott a volt csaj gazdája,kb 30mk/h sebességgel a kanyarba felcsúszott egy füves részre ahol egy 20cm tüzcsap volt.
A kocsi ahogy megált berobbant az első szélvédő,és a jobb első szélvédő
Kinyilt a kormány légzsák az anyos felöli légzsák és az anyos felőli ajtó légzsák!sem az első ülésben lévők sem a függöny légzsák nem nyilt ki mert álítolag ahoz oldalrol illetve borulnia kell a kocsinak.
Tudom hogy oldalt az ajtoba is kinyilt mivel az egész müszerfal felső részét cserélni kellet és a jobb Ajtó belső részét mert logott rajt a légzsák még akkor is mikor elsőnek láttam a kocsit.
Vagyis vagy ez egy ténylg nem ide gyártott rogyásik telepakolt extrás kocsi ahogy egy forumtárs monta,vagy pedig az első ajtoba van a légzsák és az ülések ezt jelzik.
A fordnál mikor voltam ott monták hogy Titánium X limited és hogy 4000db volt gyártva belőle.
majd akkor elhisszük a "tényt", ha leszeded az ajtóborítást és teszel fel róla képeket. addig csak legenda nyes wave

az ajtóba már csak azért is lehetetlen a légzsák, mert belülről is lemezzel van borítva, kivéve a szervízlyukaknál
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
tuza35
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 583



E-mail
« Új hozzászólás #22328 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 11:20:21 »

Az ajtókban?Hol?Ez butaság!
Én már leszedegettem a borításokat de ott az tuti,hogy nincs és nem is volt.



majd akkor elhisszük a "tényt", ha leszeded az ajtóborítást és teszel fel róla képeket. addig csak legenda nyes wave

az ajtóba már csak azért is lehetetlen a légzsák, mert belülről is lemezzel van borítva, kivéve a szervízlyukaknál
Naplózva

1x Ford Mondeo Turnier 2001 TDDI 115LE trend    1x Ford S-Max 2010 TDCI 140LE Titánium.Korában:Ford Mondeo 2,2 TDCI Ghia X
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22329 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 11:41:39 »

Nos akkor hangsulyozom a tényt.
A kocsim tüzcsapra futott tavaj télen és mielőtt én megvettem lett felujitva a kocsi
ami tény.
Télen megcsuszott a volt csaj gazdája,kb 30mk/h sebességgel a kanyarba felcsúszott egy füves részre ahol egy 20cm tüzcsap volt.
A kocsi ahogy megált berobbant az első szélvédő,és a jobb első szélvédő
Kinyilt a kormány légzsák az anyos felöli légzsák és az anyos felőli ajtó légzsák!sem az első ülésben lévők sem a függöny légzsák nem nyilt ki mert álítolag ahoz oldalrol illetve borulnia kell a kocsinak.
Tudom hogy oldalt az ajtoba is kinyilt mivel az egész müszerfal felső részét cserélni kellet és a jobb Ajtó belső részét mert logott rajt a légzsák még akkor is mikor elsőnek láttam a kocsit.
Vagyis vagy ez egy ténylg nem ide gyártott rogyásik telepakolt extrás kocsi ahogy egy forumtárs monta,vagy pedig az első ajtoba van a légzsák és az ülések ezt jelzik.
A fordnál mikor voltam ott monták hogy Titánium X limited és hogy 4000db volt gyártva belőle.

Valóban készült titanium x limited verzió, de azok 2004-esek, másrészt vsak 2,2-es dízel, és 3,0-ás (204 ló) benzinmotorral készültek. Ha jól látom, a tiéd 2006-os és 2,0-ás. Így ez nem lehet limited edition...
Elég jól felszerelt, pontosan meg tudom mondani, mi van bennük, merthogy megvan a katalógusom.
De olyan, hogy ajtólégzsák, ezekben nincs. Láttam nem egy limited titániumot. Pl az egyik Curtis-é volt, abban nagyjából minden benne volt, amit lehetett rendelni, még a fejtámlákba integrált képernyő, és a hátsó audió rendszer is.
A 8 légzsák úgy jön össze: 1 kormány, 1 anyós, 1-1 első ülés, meg 4 függöny. Se térd-, se ajtólégzsák nincs az autóban. Minden légzsákra jellemző az, hogy van rajta airbag felirat.
Ha szerinted a tiédben van ajtólégzsák, ugyan fotózd már le. Ahogy 007 mondaná, soha ne mondd hogy soha, érhet minket is meglepetés, mint ahogy szvsz sokan nem tudják, hogy a 3-as mondeó volt 4x4 kivitelben is (párszáz darabot gyártottak).
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #22330 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 11:46:05 »

Nos akkor hangsulyozom a tényt.
A kocsim tüzcsapra futott tavaj télen és mielőtt én megvettem lett felujitva a kocsi
ami tény.
Télen megcsuszott a volt csaj gazdája,kb 30mk/h sebességgel a kanyarba felcsúszott egy füves részre ahol egy 20cm tüzcsap volt.
A kocsi ahogy megált berobbant az első szélvédő,és a jobb első szélvédő
Kinyilt a kormány légzsák az anyos felöli légzsák és az anyos felőli ajtó légzsák!sem az első ülésben lévők sem a függöny légzsák nem nyilt ki mert álítolag ahoz oldalrol illetve borulnia kell a kocsinak.
Tudom hogy oldalt az ajtoba is kinyilt mivel az egész müszerfal felső részét cserélni kellet és a jobb Ajtó belső részét mert logott rajt a légzsák még akkor is mikor elsőnek láttam a kocsit.
Vagyis vagy ez egy ténylg nem ide gyártott rogyásik telepakolt extrás kocsi ahogy egy forumtárs monta,vagy pedig az első ajtoba van a légzsák és az ülések ezt jelzik.
A fordnál mikor voltam ott monták hogy Titánium X limited és hogy 4000db volt gyártva belőle.
a te ajtódban kérlek van egy *** kibaszott hangszóró egy ablak meg annak az emelője van és kész! nem rolls royce ez csak egy ford, de kb. tartja 8csavar az ajtóborítást, szedd le és ha találsz benne légzsákot akkor nagyon ügyes vagy  falbav vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #22331 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 11:47:50 »

mint ahogy szvsz sokan nem tudják, hogy a 3-as mondeó volt 4x4 kivitelben is (párszáz darabot gyártottak).
ez most lehet lavinát indít  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22332 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 14:50:46 »

majd akkor elhisszük a "tényt", ha leszeded az ajtóborítást és teszel fel róla képeket. addig csak legenda nyes wave

az ajtóba már csak azért is lehetetlen a légzsák, mert belülről is lemezzel van borítva, kivéve a szervízlyukaknál
Lehet összekeveri egy Bajorral  eplus2 Vagy egy Mergával  taps
Naplózva
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22333 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 14:53:31 »

Valóban készült titanium x limited verzió, de azok 2004-esek, másrészt vsak 2,2-es dízel, és 3,0-ás (204 ló) benzinmotorral készültek. Ha jól látom, a tiéd 2006-os és 2,0-ás. Így ez nem lehet limited edition...
Elég jól felszerelt, pontosan meg tudom mondani, mi van bennük, merthogy megvan a katalógusom.
De olyan, hogy ajtólégzsák, ezekben nincs. Láttam nem egy limited titániumot. Pl az egyik Curtis-é volt, abban nagyjából minden benne volt, amit lehetett rendelni, még a fejtámlákba integrált képernyő, és a hátsó audió rendszer is.
A 8 légzsák úgy jön össze: 1 kormány, 1 anyós, 1-1 első ülés, meg 4 függöny. Se térd-, se ajtólégzsák nincs az autóban. Minden légzsákra jellemző az, hogy van rajta airbag felirat.
Ha szerinted a tiédben van ajtólégzsák, ugyan fotózd már le. Ahogy 007 mondaná, soha ne mondd hogy soha, érhet minket is meglepetés, mint ahogy szvsz sokan nem tudják, hogy a 3-as mondeó volt 4x4 kivitelben is (párszáz darabot gyártottak).
Biztosan ugy tervezték a mérnökök, a költségeket nem kímélve, hogy a limited verzióhoz külön gyártósort kelljen telepíteni, külön NCAP teszteknek alávetni az ajtó légzsákot, csak azért, hogy legyen.
Naplózva
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22334 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 15:02:46 »

Üssük el a témát...
Kérdésem van.
Az alany: TDCI 130 Le 2002-es gép.

A hiba rendszeresen előfordul, azaz gyakorta. Kiszámíthatatlan időközönként, logikusan nem lehet kitalálni, éppen mikor miért. Tehát a hiba RANDOM.
Menet közben felvillannak a visszajelzők, Az ASR , a fék, meg kb. majdnem minden. Perceken belül az autó leáll. Kisebb random várakozás (5- 10- 15 perc) után indítható. Ha pl. ráteszem a gyújtást és még nem alszanak el a visszajelzők, akkor nem indul. Csak ha elalszanak gyújtáson. Ha ez alatt sem indulna el, akku saru le, fel és utána megint minden ok.
Gépre volt téve, Nagynyomású szivattyú hibát ír. Viszont a kocsiban van erő, a fogyasztása normális, és az izzításjelző nem villog menet közben.
Még egy fontos észrevétel: önmagától néha elindul a klíma, változtatja a ventillátort és a hőfokot is magának, elindul a hűtőventi hideg motornál, aztán leáll.

Én úgy sejtem, valami féle szervíz módba állhat, bár ehhez nem értek.
Mi lehet a hiba?
Nagynyomású szivattyú?
A befecskendező rendszer vezérlő egysége?
A motor vezérlő egység?

Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22335 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 15:24:48 »

Üssük el a témát...
Kérdésem van.
Az alany: TDCI 130 Le 2002-es gép.

Első körben akumlátor v generátor. Próbáld ki egy másik aksival, és nézd meg, menet közben mennyi a feszültség.
Amíg ezt ki nem zártunk, semmi mást ne javíts.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22336 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 15:27:15 »

Első körben akumlátor v generátor. Próbáld ki egy másik aksival, és nézd meg, menet közben mennyi a feszültség.
Amíg ezt ki nem zártunk, semmi mást ne javíts.
Rendben. Ez egy jó ötlet. Az óracsoportból szoktam lesni menet közben is h mennyi a feszültség. Ezt a kört megjáttszuk.

De továbbra is várom az ötleteket!  Wink
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #22337 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 15:46:33 »

Rendben. Ez egy jó ötlet. Az óracsoportból szoktam lesni menet közben is h mennyi a feszültség. Ezt a kört megjáttszuk.

De továbbra is várom az ötleteket!  Wink
Ha a magasnyomásu szivattyúnak van baja akkor egyből léáll és nem gyullad ki semmi jelző ez saját tapasztalat továbbá a hiba kód is a tengely kopására utal.A benne lévő szelepre meg ugyszintén van hiba kós.Még a leállás és a késői indításnál nézd meg a CMP jel adót ami ebben az évjáratban fekete volt és hibás.Ezt cseréld ki szürkére vagy ha már kivolt akkor egy ujra.Amit Angel mondott azt meg főleg és közben mérj egy töltést is alapból meg terhelve.A régi akksit meg terhelő villával nézzétek meg.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22338 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:11:30 »

A 8 légzsák úgy jön össze: 1 kormány, 1 anyós, 1-1 első ülés, meg 4 függöny. Se térd-, se ajtólégzsák nincs az autóban.

nincs 4 függöny csak 2. így 8 légzsákos 3-as mondeo sincs.

Legközelebb mikor lent lesz 1 tetőkárpit, le fogom fényképezni.

az ajtóba már csak azért is lehetetlen a légzsák, mert belülről is lemezzel van borítva, kivéve a szervízlyukaknál
Merci,  Bmw  volt, h oda tette
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.02 vasárnap, 16:13:51 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22339 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:24:07 »

nincs 4 függöny csak 2. így 8 légzsákos 3-as mondeo sincs.

Legközelebb mikor lent lesz 1 tetőkárpit, le fogom fényképezni.
Merci,  Bmw  volt, h oda tette
Nekem van róla fotóm. ilyen egy légzsák szett.
Az oldal légzsákok az ülésben vannak, senki sem szereli ki, ha nyílik, az ülést cserélik.

Naplózva
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22340 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:28:49 »

Ha a magasnyomásu szivattyúnak van baja akkor egyből léáll és nem gyullad ki semmi jelző ez saját tapasztalat továbbá a hiba kód is a tengely kopására utal.A benne lévő szelepre meg ugyszintén van hiba kós.Még a leállás és a késői indításnál nézd meg a CMP jel adót ami ebben az évjáratban fekete volt és hibás.Ezt cseréld ki szürkére vagy ha már kivolt akkor egy ujra.Amit Angel mondott azt meg főleg és közben mérj egy töltést is alapból meg terhelve.A régi akksit meg terhelő villával nézzétek meg.
Mit leltem!!! http://mondeo.hu/wiki/index.php/Villog%C3%B3_izz%C3%ADt%C3%A1sjelz%C5%91
CMP jeladó már állítólag cserélve volt, egy ideig jó is lett tőle az autó.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22341 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:33:46 »

Nekem van róla fotóm. ilyen egy légzsák szett.
Az oldal légzsákok az ülésben vannak, senki sem szereli ki, ha nyílik, az ülést cserélik.
kössz. én tisztába vagyok ezekkel, csak páran rosszul tudják  smile wave

indító hiányzik  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #22342 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:36:41 »

Mit leltem!!! http://mondeo.hu/wiki/index.php/Villog%C3%B3_izz%C3%ADt%C3%A1sjelz%C5%91
CMP jeladó már állítólag cserélve volt, egy ideig jó is lett tőle az autó.
De ennél a fajta hibánál nem gyullad ki minden kijelző!!Tedd meg indulásnak amit ajánlottunk és utána gondolkodj ilyenben.Az első verzió az olcsóbb.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22343 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:38:42 »

kössz. én tisztába vagyok ezekkel, csak páran rosszul tudják  smile wave

indító hiányzik  vigyor3
azt külön hirdetem  vigyor3  vigyor3
Naplózva
Dini02
Vendég
« Új hozzászólás #22344 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 16:39:09 »

De ennél a fajta hibánál nem gyullad ki minden kijelző!!Tedd meg indulásnak amit ajánlottunk és utána gondolkodj ilyenben.Az első verzió az olcsóbb.
eljen az lesz.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22345 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 17:04:11 »

Rendben. Ez egy jó ötlet. Az óracsoportból szoktam lesni menet közben is h mennyi a feszültség. Ezt a kört megjáttszuk.

De továbbra is várom az ötleteket!  Wink

És másik aksival próbáltad? Mennyi a töltőfesz?
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
virag
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229


E-mail
« Új hozzászólás #22346 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 17:10:18 »

Sziasztok
Meg tudná nekem valaki mondani hogy mennyi km kell cserélni a szíjakat és a görgöket ? worship
Naplózva

Mondeo mk4 2.0 tdci 140le 2008.
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #22347 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 17:24:07 »

Sziasztok
Meg tudná nekem valaki mondani hogy mennyi km kell cserélni a szíjakat és a görgöket ? worship
mintha 240-re emlékeznék.  De amikor valami megadta magát akkor biztos  smile
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #22348 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 17:38:56 »

mintha 240-re emlékeznék.  De amikor valami megadta magát akkor biztos  smile
240 (de akkor már rá is fér)
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #22349 Dátum: 2012.12.02 vasárnap, 17:58:19 »

Üssük el a témát...
Kérdésem van.
Az alany: TDCI 130 Le 2002-es gép.

A hiba rendszeresen előfordul, azaz gyakorta. Kiszámíthatatlan időközönként, logikusan nem lehet kitalálni, éppen mikor miért. Tehát a hiba RANDOM.
Menet közben felvillannak a visszajelzők, Az ASR , a fék, meg kb. majdnem minden. Perceken belül az autó leáll. Kisebb random várakozás (5- 10- 15 perc) után indítható. Ha pl. ráteszem a gyújtást és még nem alszanak el a visszajelzők, akkor nem indul. Csak ha elalszanak gyújtáson. Ha ez alatt sem indulna el, akku saru le, fel és utána megint minden ok.
Gépre volt téve, Nagynyomású szivattyú hibát ír. Viszont a kocsiban van erő, a fogyasztása normális, és az izzításjelző nem villog menet közben.
Még egy fontos észrevétel: önmagától néha elindul a klíma, változtatja a ventillátort és a hőfokot is magának, elindul a hűtőventi hideg motornál, aztán leáll.

Én úgy sejtem, valami féle szervíz módba állhat, bár ehhez nem értek.
Mi lehet a hiba?
Nagynyomású szivattyú?
A befecskendező rendszer vezérlő egysége?
A motor vezérlő egység?


nem volt rommá törve a gép?
Nekem volt egy A4esem,amit elöl összezúztak,és a kábelköteget elvágta egy lemez.Aztán a buherműhelyben összeszigszalagozták egyenként a színeket.Nem is volt baj az első komoly esőig.Aztán jöttek ezek a meglepetések,maj végül nekem is a klíma adta be a kulcsot.Hosszas keresgélés után megletta szigszalag csomó a bal első sárvédő alatt,leforrasztottam zsugorcsöveztem a vezetékeket,s lőn világosság....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 440 441 442 443 444 445 446 [447] 448 449 450 451 452 453 454 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.185 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.