Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 18:00:25 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13823606 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #7600 Dátum: 2011.02.01 kedd, 12:03:04 »

Az a lényeg, ha nehezem akar jönni, nem szabad ész nélkül erőből nekiesni!!!! falbav Csavarlazítóval kell fújkálni és ki-be csavargatni. Türelem játék, de sokkal jobb mintha beletörik!!!


azert csak ovatosan, mert ilyenkor nem is annyira  a gyertya szokott torni, hanem a hengerfejen a furat.
Naplózva
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #7601 Dátum: 2011.02.01 kedd, 12:09:27 »

Én azt tapasztaltam meg a hétvégén amikor a tankot szedtük le hogy van még benne bőven nafta a lámpa kigyulladásánál. Nekem pont kigyulladt, amikor leszedtük a tankot és még 15 liter volt benne. Amikor visszatettük, beleöntöttem 21 litert és 100 kilómétert sem mentem vele, mikor újra kigyulladt. Mostmár tudom hogy nem kell aggódnom hogy kifogy belőle a nafta. Egyébként meg úgysem levegősödik le a rendszer, mert ha ki akar fogyni, leállítja az ECU, csak lehet gázolajért rohangálni.


enyém is traktoros, majd egyszer lesz új izzító benne csak nem fog ennyire csattogni  vigyor3
egyszer hallottam egy pcs gondos kopelt és hallok énis néha néha ilyeneket...ilyen fémes csattogás wow1 de ez eddig is volt...aztán ha kinyomom a szemét mint múltkor akkor sincs baja
basszus mennyit lehet hivatalosan menni amikor világít a tank lámpa? mert én levittem már pécs fele tök 0 alá és még haza is jöttem vele és az majdnem 60km  wow1 wow1
és mivel nincs sehol kút...tankoltam itthon, igaz nem kannából meg kuti gázolaj mert tartálykocsi hozza, de szerintetek nem lesz belőle gond???
traktorok is bírják, meg itt úgyis leülepszik a kosz az aljára nem?  szomoru1 szomoru1 :szomoru1:kicsit féltem

Naplózva
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #7602 Dátum: 2011.02.01 kedd, 12:19:12 »

Vasárnap megvolt a nagy műtét!!! falbav falbav Nagynyomású szivattyú és porlasztó csere!! gun gun
Tank le, kipucolva vissza, összes cső jó alaposan kifújva, ideértve a közös nyomócsövet is, új GO szűrő. Egyúttal az EGR-t is megtakarítottam egy kicsit és a szívócső sem maradt ki. Nem egy álom meló!!! gun
Felnyomtuk a rendszert gázolajjal, utána indítás. Elég nehezen tért magához a kicsike, de föltámadott!! taps
Beprogramoztuk a csúcsokat, még nem tökéletes a hangja, de majd szép lassan megtanul mindent és remélem utána megcsöndesedik. Már sokkal szebb a hangja, mint a csere után. Mindenesetre most nyomhatom neki, nincs izzítás villogás!!! nyes nyes nyes
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7603 Dátum: 2011.02.01 kedd, 12:26:11 »

Én azt tapasztaltam meg a hétvégén amikor a tankot szedtük le hogy van még benne bőven nafta a lámpa kigyulladásánál. Nekem pont kigyulladt, amikor leszedtük a tankot és még 15 liter volt benne. Amikor visszatettük, beleöntöttem 21 litert és 100 kilómétert sem mentem vele, mikor újra kigyulladt. Mostmár tudom hogy nem kell aggódnom hogy kifogy belőle a nafta. Egyébként meg úgysem levegősödik le a rendszer, mert ha ki akar fogyni, leállítja az ECU, csak lehet gázolajért rohangálni.


Aaaannyi van bennee??? wow1 wow1 hát nem volt normális aki odarakta a kivillanást  eplus2 azzal még elmegyek 250km-t átszelem Magyarországot Grin pias
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #7604 Dátum: 2011.02.01 kedd, 13:02:04 »

azert csak ovatosan, mert ilyenkor nem is annyira  a gyertya szokott torni, hanem a hengerfejen a furat.

Hálistennek NAGYON könnyen kijöttek az izzítók! Óvatosan meg kellett lazítani egy fordulatot, utána KÉZZEL lehetett kihajtani mind a 4et!  worship Biztos segített az is, hogy felmelegítettem a motort üzemi hőfokra.

Sajnos a 4ből 3 (azaz három!) halott volt. Nemcsoda, ha füstölt szegényem. Remélem most jó lesz! Reggel meglátom!

Köszi a segítséget mindenkinek!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.01 kedd, 17:57:09 írta Ronnydown » Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #7605 Dátum: 2011.02.01 kedd, 13:34:35 »

+ az is jó megoldás, hogy áztatod és valakitől szerzel egy nyomatékkulcsot és azzal lazítod meg őkeg. Ugyanis 12Nm kell a gyertya becsavarásához, 32-v. 35Nm-nél törik a gyertya(gyártó honlapja szerint, Beru) tehát ha 20Nm-re állítod a kulcsot akkor annak kikell jönnie és elkerülhető hogy beletörd a gyergyát. Én legalább is így csináltam, de nagyon könnyen kijöttek e gyertyáim.(6év után 138e km-nél)
Na ez egy biztos megoldás törés ellen...sok szerelő beolvashatna ide.. vigyor3 nyes
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #7606 Dátum: 2011.02.01 kedd, 14:28:33 »

Felmelegítetted?
Eddig azt mondták, hogy hideg motornál kell kicsavarni...

Hálistennek NAGYON könnyen kijöttek az izzítók! Óvatosan meg kellett lazítani egy fordulatot, utána KÉZZEL lehetett kihajtani mind a 4et!  worship Biztos segített az is, hogy felmelegítettem a motor üzemi hőfokra.

Sajnos a 4ből 3 (azaz három!) halott volt. Nemcsoda, ha füstölt szegényem. Remélem most jó lesz! Reggel meglátom!

Köszi a segítséget mindenkinek!
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #7607 Dátum: 2011.02.01 kedd, 14:51:33 »

Nálam legalábbis így volt!! Azért senki ne szidjon ha az övéből kifogy emiatt!!

Aaaannyi van bennee??? wow1 wow1 hát nem volt normális aki odarakta a kivillanást  eplus2 azzal még elmegyek 250km-t átszelem Magyarországot Grin pias
Naplózva
Egon
Vendég
« Új hozzászólás #7608 Dátum: 2011.02.01 kedd, 15:21:07 »

enyém is traktoros, majd egyszer lesz új izzító benne csak nem fog ennyire csattogni  vigyor3
egyszer hallottam egy pcs gondos kopelt és hallok énis néha néha ilyeneket...ilyen fémes csattogás wow1 de ez eddig is volt...aztán ha kinyomom a szemét mint múltkor akkor sincs baja
basszus mennyit lehet hivatalosan menni amikor világít a tank lámpa? mert én levittem már pécs fele tök 0 alá és még haza is jöttem vele és az majdnem 60km  wow1 wow1
és mivel nincs sehol kút...tankoltam itthon, igaz nem kannából meg kuti gázolaj mert tartálykocsi hozza, de szerintetek nem lesz belőle gond???
traktorok is bírják, meg itt úgyis leülepszik a kosz az aljára nem?  szomoru1 szomoru1 :szomoru1:kicsit féltem


Szia F.N!

Óvva intelek a "bármilyen" tankolástól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én már megjártam, pcs. csere lett belőle. falbav
Lehet, hogy nem ennek köszönhetően, lehet, hogy ez csak rá tett egy lapáttal és csak előre hozta a cserét!
Talán csak annyi: ha rá is kényszerülsz ilyenre, tankolj rá nagyon rövid időn belül! És lehetőleg prémium üz.anyagot!!!
Átérzem a helyzetet, és kívánom, hogy ne legyen semmi gondod!

Üdv, és sok sikert:
-Egon-
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7609 Dátum: 2011.02.01 kedd, 16:04:54 »

Szia F.N!

Óvva intelek a "bármilyen" tankolástól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én már megjártam, pcs. csere lett belőle. falbav
Lehet, hogy nem ennek köszönhetően, lehet, hogy ez csak rá tett egy lapáttal és csak előre hozta a cserét!
Talán csak annyi: ha rá is kényszerülsz ilyenre, tankolj rá nagyon rövid időn belül! És lehetőleg prémium üz.anyagot!!!
Átérzem a helyzetet, és kívánom, hogy ne legyen semmi gondod!

Üdv, és sok sikert:
-Egon-
Üdv!

Hát köszi  smile nem akart nagyon így lenni, de mégis így sikerült, de nem tankolok többet itthon  vigyor3
majd kap egy adag tisztító cuccot ha jó kisfiú lesz eplus2 de előtte egy mászaki vizsga kell neki  Grin Grin
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #7610 Dátum: 2011.02.01 kedd, 17:26:38 »

A Te autódban nincs gázolaj szűrő?

Mindenkieben van. Kerdes, hogy mennyi ido alatt telitodik szutyokkal, ill. szakad at esetleg, ha olyan szennyezodest kap.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7611 Dátum: 2011.02.01 kedd, 18:06:01 »

A kiindulás az volt, hogy kannából tankolt, nem közvetlenül a kútról.
Ha nem a moslékos vödörből öntötte a tankba a gázolajat, akkor mi baj történhet, ha van az autóban gázolaj szűrő?
azt mondják hogy nem szabad kannázni és így is van de szerintem ez arra vonatkozik inkább amit ilyen retkes kannákban kapsz 180/liter és annak iy víz a háromnegyed része. Na most itthon kutról van go csak nem járkálhatunk el 20km-re azért hogy 250litert tankoljunk egy harapásra ezért van hazahozva egy tartályban és abban nem hiszem hogy sok mocsok van. De amúgy meg szerintem itt minden kis láthatatlan piszok számít  szomoru1 szomoru1 szomoru1
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


reedrubi
Vendég
« Új hozzászólás #7612 Dátum: 2011.02.01 kedd, 18:54:50 »

Sziasztok kb egy hónapja haza jöttem munkából leraktam  egy jó hűvös kocsma elöt a 2001-es 115 lóerős verdát Ford Mondeot!!! Azota nem indul már volt több szerelőnél természetesen most is ott van :duhos2:Ma azt mondták össze kel rakni újra a vezérlést aztán bemérik az adagolót!! Csak teker a kocsi nem indul el NEM ÉRTEM!! Ha valaki találkozott hasonló eseménnyel megköszönöm a segítségét!!!  még azon a napon mikor elkezdődött a vesszőfutás akkor megpróbáltuk behúzni NAGY nehezen sikerült de akkor is fulladozott!! Másnap még egyszer beindult azóta halott!! Ja mielöőtt megálltam volna a kocsma elöte semmi baja nem volt!! Kb ezelött 3 hónapja kicserélték benne a légtömeg mérőt! Ja meg az utolsó napjaiban kicsit nehezebben indult és ilyen durmoló hangot adott!?? De ha be volt melegedve a motor akkor semmit se hallottam ? Arra gondoltam biztos a nagy hideg  miatt! Ha valaki tud valamit szóljon !
 falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #7613 Dátum: 2011.02.01 kedd, 19:28:39 »

Üdv.  Ma egy kicsit kiváncsiságből nézegettem, hogy hogyan mennyire melegszik a motor ahasználat közben és azt vettem észre, hogy más-más vízhőmérséklete mutat a műszerteszt és a OBD-re csatlakoztatott egyszerű diag.műszer. A műszerfalon 59°C (műszerfalon lévő mutató a normál mező alatt valamivel) az obd-n pedig 69°C-t mutatott. Mit gondoltok mitől lehet ez az eltérés? Máshonnan veszi az adatokat?
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
waver
Vendég
« Új hozzászólás #7614 Dátum: 2011.02.01 kedd, 19:40:14 »

van itt rajtam kivül Kanizsai?akinek már van régota mondeoja?
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7615 Dátum: 2011.02.01 kedd, 19:40:54 »

Sziasztok kb egy hónapja haza jöttem munkából leraktam  egy jó hűvös kocsma elöt a 2001-es 115 lóerős verdát Ford Mondeot!!! Azota nem indul már volt több szerelőnél természetesen most is ott van :duhos2:Ma azt mondták össze kel rakni újra a vezérlést aztán bemérik az adagolót!! Csak teker a kocsi nem indul el NEM ÉRTEM!! Ha valaki találkozott hasonló eseménnyel megköszönöm a segítségét!!!  még azon a napon mikor elkezdődött a vesszőfutás akkor megpróbáltuk behúzni NAGY nehezen sikerült de akkor is fulladozott!! Másnap még egyszer beindult azóta halott!! Ja mielöőtt megálltam volna a kocsma elöte semmi baja nem volt!! Kb ezelött 3 hónapja kicserélték benne a légtömeg mérőt! Ja meg az utolsó napjaiban kicsit nehezebben indult és ilyen durmoló hangot adott!?? De ha be volt melegedve a motor akkor semmit se hallottam ? Arra gondoltam biztos a nagy hideg  miatt! Ha valaki tud valamit szóljon !
 falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav
Vez.tengely jeladót nézték?Huh???
Ha aza rossz biza nem indul!!!!!!!!!
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7616 Dátum: 2011.02.01 kedd, 19:42:46 »

Vez.tengely jeladót nézték?Huh???
Ha aza rossz biza nem indul!!!!!!!!!
CMP?Huh?Huh?
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #7617 Dátum: 2011.02.01 kedd, 20:16:58 »

Na ez egy biztos megoldás törés ellen...sok szerelő beolvashatna ide.. vigyor3 nyes
nyes eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #7618 Dátum: 2011.02.01 kedd, 20:18:02 »

Hálistennek NAGYON könnyen kijöttek az izzítók! Óvatosan meg kellett lazítani egy fordulatot, utána KÉZZEL lehetett kihajtani mind a 4et!  worship Biztos segített az is, hogy felmelegítettem a motort üzemi hőfokra.

Sajnos a 4ből 3 (azaz három!) halott volt. Nemcsoda, ha füstölt szegényem. Remélem most jó lesz! Reggel meglátom!

Köszi a segítséget mindenkinek!
Biztosan lesz változás! eljen
Nem kell parázni máskor!Ha meleg a moci,kevesebb az esély a beszakadásra! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #7619 Dátum: 2011.02.01 kedd, 20:18:53 »

Felmelegítetted?
Eddig azt mondták, hogy hideg motornál kell kicsavarni...

szerintem melegnél!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #7620 Dátum: 2011.02.01 kedd, 20:20:44 »

Sziasztok kb egy hónapja haza jöttem munkából leraktam  egy jó hűvös kocsma elöt a 2001-es 115 lóerős verdát Ford Mondeot!!! Azota nem indul már volt több szerelőnél természetesen most is ott van :duhos2:Ma azt mondták össze kel rakni újra a vezérlést aztán bemérik az adagolót!! Csak teker a kocsi nem indul el NEM ÉRTEM!! Ha valaki találkozott hasonló eseménnyel megköszönöm a segítségét!!!  még azon a napon mikor elkezdődött a vesszőfutás akkor megpróbáltuk behúzni NAGY nehezen sikerült de akkor is fulladozott!! Másnap még egyszer beindult azóta halott!! Ja mielöőtt megálltam volna a kocsma elöte semmi baja nem volt!! Kb ezelött 3 hónapja kicserélték benne a légtömeg mérőt! Ja meg az utolsó napjaiban kicsit nehezebben indult és ilyen durmoló hangot adott!?? De ha be volt melegedve a motor akkor semmit se hallottam ? Arra gondoltam biztos a nagy hideg  miatt! Ha valaki tud valamit szóljon !
 falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav falbav
Húzni? wow1 Azt nem kéne!
Lehet tápszivattyú gond!Tddi?
Ha tdci,akkor esélyes a cmp!
Gyári digcuccal kéne hibakódot olvastatni!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #7621 Dátum: 2011.02.01 kedd, 21:24:13 »

Biztosan lesz változás! eljen
Nem kell parázni máskor!Ha meleg a moci,kevesebb az esély a beszakadásra! Wink

Majd jelentek, hogy változott-e valami!  worship
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
Egon
Vendég
« Új hozzászólás #7622 Dátum: 2011.02.01 kedd, 21:35:00 »

A Te autódban nincs gázolaj szűrő?

Szia!
Az a baj, hogy a gázolaj minősége nem csak szűrő kérdése. Sokan (akiknek lehet, és megadatik) a nyugati országrészről átmennek tankolni. Sajnos én nem. A mi gázolaj minőségünk köztudottan nem túl jó!!!! Rengeteg apró alkatrészt még a szűrő sem tud megvédeni. Nem csak mi MONDEO-sok szenvedünk ezzel a problémával itthon. A helytelen adalék, vizezés stb... amiről én sem tudok teszi tönkre a mi diesel motorjainkat. A pár évvel ezelőtti  diesel motorok talán petróleummal is elmentek, és ha gázolajos volt nyakig a motor, akkor is jól működött.
Én már tudom, hogy NAGYON KELL ÓVNI a gázolaj rendszert. Ha ezt megteszem, hálás lesz a MONDI és doromból.
Mindenkinek sok sikert!
-Egon-
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #7623 Dátum: 2011.02.01 kedd, 22:40:37 »

Aaaannyi van bennee??? wow1 wow1 hát nem volt normális aki odarakta a kivillanást  eplus2 azzal még elmegyek 250km-t átszelem Magyarországot Grin pias
hÁT SZERINTEM MEG NEM.Mikor kigyullad fed comp 80-at mutat.elmentem vele 45 km-t és tankoltam bele 59.1 litert.Ha ezt kiszámolod akkor nemlehet benne 15 liter mert akor  58-15=43 litert kellett volna beletankolni.De azért nepróbálj meg vele ennyit menni mmert nem jön össze.Tapasztalatból mondom ezt mert mindig akkor tankolok mikor alig van benne és mindig ennyi megy bele.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #7624 Dátum: 2011.02.01 kedd, 22:57:06 »

hÁT SZERINTEM MEG NEM.Mikor kigyullad fed comp 80-at mutat.elmentem vele 45 km-t és tankoltam bele 59.1 litert.Ha ezt kiszámolod akkor nemlehet benne 15 liter mert akor  58-15=43 litert kellett volna beletankolni.De azért nepróbálj meg vele ennyit menni mmert nem jön össze.Tapasztalatból mondom ezt mert mindig akkor tankolok mikor alig van benne és mindig ennyi megy bele.

15 liter biztos nincs benne olyankor. Most a Protec miatt elegge keves gazolajjal indultam el Becsbe, 250 km-t josolt a 255 km-es tavra. Mire megerkeztem, meg mindig 40 km korul mutatott - ennyit a saccolokajarol. Nem probaltam, hogy mennyi a vege, de ilyenkor 53-55 litert siman beletankolok. Volt mar ra pelda maskor is, hogy nem akartam otthon tankolni, ezert eppen az utolso cseppekkel ertem vissza Ausztriaba.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #7625 Dátum: 2011.02.01 kedd, 23:04:48 »

hÁT SZERINTEM MEG NEM.Mikor kigyullad fed comp 80-at mutat.elmentem vele 45 km-t és tankoltam bele 59.1 litert.Ha ezt kiszámolod akkor nemlehet benne 15 liter mert akor  58-15=43 litert kellett volna beletankolni.De azért nepróbálj meg vele ennyit menni mmert nem jön össze.Tapasztalatból mondom ezt mert mindig akkor tankolok mikor alig van benne és mindig ennyi megy bele.
Érdekes, de nekem volt már úgy, hogy 0-át mutatott (80-ról ment szépen lefelé) és még utána is tudtam menni vele majdnem 10km-t. Azt már nem tudom, hogy akkor mennyit tankoltam, de saját lában ment el a kútig. Persze tojás volt a gázpedál alatt. vigyor3 Szóval, ez lehet a veztési stílus kérdése is, mert ha mondjuk előtte padlóztál rendesen és utána örgapós tempó, akkor nem reagálja le egyből, hanem még az előző szakasz fogyasztása alapján kalkulál. Amúgy meg ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek szerintem.
Holnap jön a haverod és rakom be neki a ledet az utastérbe! Nagyon tetszett neki az enyém!  vigyor3
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #7626 Dátum: 2011.02.01 kedd, 23:10:26 »

Érdekes, de nekem volt már úgy, hogy 0-át mutatott (80-ról ment szépen lefelé) és még utána is tudtam menni vele majdnem 10km-t. Azt már nem tudom, hogy akkor mennyit tankoltam, de saját lában ment el a kútig. Persze tojás volt a gázpedál alatt. vigyor3 Szóval, ez lehet a veztési stílus kérdése is, mert ha mondjuk előtte padlóztál rendesen és utána örgapós tempó, akkor nem reagálja le egyből, hanem még az előző szakasz fogyasztása alapján kalkulál. Amúgy meg ezek az adatok csak tájékoztató jellegűek szerintem.
Holnap jön a haverod és rakom be neki a ledet az utastérbe! Nagyon tetszett neki az enyém!  vigyor3
Na ezért küldtem hozzád,hogy lásson szépet és jót.Majd meséli az ajtó históriát.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #7627 Dátum: 2011.02.01 kedd, 23:15:47 »

azt mondják hogy nem szabad kannázni és így is van de szerintem ez arra vonatkozik inkább amit ilyen retkes kannákban kapsz 180/liter és annak iy víz a háromnegyed része. Na most itthon kutról van go csak nem járkálhatunk el 20km-re azért hogy 250litert tankoljunk egy harapásra ezért van hazahozva egy tartályban és abban nem hiszem hogy sok mocsok van. De amúgy meg szerintem itt minden kis láthatatlan piszok számít  szomoru1 szomoru1 szomoru1

CR motoroknak nem okos a kannázás, max ha van spéci szivattyúd hozzá
Naplózva
habu
Vendég
« Új hozzászólás #7628 Dátum: 2011.02.02 szerda, 08:00:17 »

Megtudná valaki mondani,hogy mik ezek a híba kodk. p1608                                                                                                                                                         p1000
Naplózva
Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #7629 Dátum: 2011.02.02 szerda, 08:09:59 »

Majd jelentek, hogy változott-e valami!  worship

Nos megtörtént a reggeli első indítás az új izzítókkal. Megmondom őszintén semmi változás nincs.
A fehér füst ugyanúgy megvan. Indítás után kb. 5 mp-re megjön a fehér füst, majd 15 mp múlva eltűnik. Utána semmi, majd további 20 mp után megjön a gőz is. A fehér füstöt mintha egy kicsit büdösnek éreztem volna... Lehet, csak beképzelem vagy nem rinya

Az alapjárat stabil, felülről áll be (mint mindig). Először felkapja 1300-1500-re, majd visszaengedi azonnal 1100-re, és szépen lassan beáll 950 környékére. Melegen meg 800-850. Nem inog a mutató, mintha oda lenne szögelve hidegen-melegen egyaránt.

26.000 volt a szerelés  falbav falbav falbav
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.02 szerda, 08:12:10 írta Ronnydown » Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
waver
Vendég
« Új hozzászólás #7630 Dátum: 2011.02.02 szerda, 08:42:46 »

üdv mindenki.
biztos jártatok már ugy hogy tulléptétek a megengedett sebességet,és kiváncsiak vlotatok hogy mennyire vágnának meg.
egy kis segitség:
http://www.martincar.hu/birsag-kalkulator
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #7631 Dátum: 2011.02.02 szerda, 08:58:45 »

Nos megtörtént a reggeli első indítás az új izzítókkal. Megmondom őszintén semmi változás nincs.
A fehér füst ugyanúgy megvan. Indítás után kb. 5 mp-re megjön a fehér füst, majd 15 mp múlva eltűnik. Utána semmi, majd további 20 mp után megjön a gőz is. A fehér füstöt mintha egy kicsit büdösnek éreztem volna... Lehet, csak beképzelem vagy nem rinya

Az alapjárat stabil, felülről áll be (mint mindig). Először felkapja 1300-1500-re, majd visszaengedi azonnal 1100-re, és szépen lassan beáll 950 környékére. Melegen meg 800-850. Nem inog a mutató, mintha oda lenne szögelve hidegen-melegen egyaránt.

26.000 volt a szerelés  falbav falbav falbav

Szia!

Csak az izzítócsere volt ennyi?  wow1
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #7632 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:03:44 »

üdv mindenki.
biztos jártatok már ugy hogy tulléptétek a megengedett sebességet,és kiváncsiak vlotatok hogy mennyire vágnának meg.
egy kis segitség:
http://www.martincar.hu/birsag-kalkulator

Kicsit elszomorítasz, ezek alapján van egy szomorú sejtésem - várhatok egy csekket  rinya
Naplózva
Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #7633 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:11:26 »

Szia!

Csak az izzítócsere volt ennyi?  wow1

16 volt a 4 izzó (áfával!)+ 1,2 óra a normaideje a FORD szerint, így az egy 10-es engedménnyel!  falbav
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
Egon
Vendég
« Új hozzászólás #7634 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:16:21 »

Nos megtörtént a reggeli első indítás az új izzítókkal. Megmondom őszintén semmi változás nincs.
A fehér füst ugyanúgy megvan. Indítás után kb. 5 mp-re megjön a fehér füst, majd 15 mp múlva eltűnik. Utána semmi, majd további 20 mp után megjön a gőz is. A fehér füstöt mintha egy kicsit büdösnek éreztem volna... Lehet, csak beképzelem vagy nem rinya

Az alapjárat stabil, felülről áll be (mint mindig). Először felkapja 1300-1500-re, majd visszaengedi azonnal 1100-re, és szépen lassan beáll 950 környékére. Melegen meg 800-850. Nem inog a mutató, mintha oda lenne szögelve hidegen-melegen egyaránt.

26.000 volt a szerelés  falbav falbav falbav

Nézd a dolog jó oldalát is!
Innentől tuti az izzítás!
Egy hibaforrás jó sokáig kizárható.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #7635 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:18:06 »

16 volt a 4 izzó (áfával!)+ 1,2 óra a normaideje a FORD szerint, így az egy 10-es engedménnyel!  falbav

Legalább ott voltál, ellested a fogásokat, hogy legközelebb ~10 ért veszel 4 izzítót és megcsinálod magad  Wink
Naplózva
Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #7636 Dátum: 2011.02.02 szerda, 09:34:43 »

Legalább ott voltál, ellested a fogásokat, hogy legközelebb ~10 ért veszel 4 izzítót és megcsinálod magad  Wink

Naja
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
habu
Vendég
« Új hozzászólás #7637 Dátum: 2011.02.02 szerda, 10:13:42 »

Nekem tegnap cserélték a pórlasztokat mert ingadozott hidegen az alapjárat és fehéren füstölt. Na most az alapjárat stabil,de a fehérfüst megmarat amig benem melegszik.cromax porlasztok kerültek bele delphi 55000/db áron.A szerelő mondta,hogy volt benne p1608 hiba ez valami alacsony nyomást jelent.Ettől lehet fehérfüs vagy ez így természetes mert végtére hideg van,más autok is fehéren füstölnek hidegen.
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #7638 Dátum: 2011.02.02 szerda, 10:45:37 »

Nekem tegnap cserélték a pórlasztokat mert ingadozott hidegen az alapjárat és fehéren füstölt. Na most az alapjárat stabil,de a fehérfüst megmarat amig benem melegszik.cromax porlasztok kerültek bele delphi 55000/db áron.A szerelő mondta,hogy volt benne p1608 hiba ez valami alacsony nyomást jelent.Ettől lehet fehérfüs vagy ez így természetes mert végtére hideg van,más autok is fehéren füstölnek hidegen.
A fehér füst és a gőz nem ugyan az.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #7639 Dátum: 2011.02.02 szerda, 10:59:39 »

Üdvözlet a kollégáknak!

Ma reggel vettem észre, hogy kiégett a jobb első izzóm. Este SOS-ben kell majd az autó, le tudja írni valaki nagyvonalakban, hogy mennyire komplikált (vagy sem) kicserélni és, hogy milyen kell bele? Most beletennék valami gagyit vészmegoldásnak, aztán majd ha lesz időm nézek valami jó minőségűt. Tényleg, ha már itt tartunk. Kinek milyen izzó jött be? Osram, Philips, GE?
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #7640 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:01:59 »

Üdvözlet a kollégáknak!

Ma reggel vettem észre, hogy kiégett a jobb első izzóm. Este SOS-ben kell majd az autó, le tudja írni valaki nagyvonalakban, hogy mennyire komplikált (vagy sem) kicserélni és, hogy milyen kell bele? Most beletennék valami gagyit vészmegoldásnak, aztán majd ha lesz időm nézek valami jó minőségűt. Tényleg, ha már itt tartunk. Kinek milyen izzó jött be? Osram, Philips, GE?

Mk3 első lámpaáját kiszerelni a legegyszerűbb a világon. Két kis sínt kell függőlegesen kihúzni és már jön is a lámpa.
A legtutibb a gyári keszon. Aztán állítólag jó az Osrma Nightbreaker plusz.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #7641 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:06:02 »

Üdvözlet a kollégáknak!

Ma reggel vettem észre, hogy kiégett a jobb első izzóm. Este SOS-ben kell majd az autó, le tudja írni valaki nagyvonalakban, hogy mennyire komplikált (vagy sem) kicserélni és, hogy milyen kell bele? Most beletennék valami gagyit vészmegoldásnak, aztán majd ha lesz időm nézek valami jó minőségűt. Tényleg, ha már itt tartunk. Kinek milyen izzó jött be? Osram, Philips, GE?
Motorháztetőt kinyitod,a hütőmaszk fölött a burkolatot leszeded2 fül tartja elkell fordítani hütőmaszkot kikell szedni de vigyázz nehogy letörd alúl a rajta lévő füleket,aztán a lámpán van egy stift amit felfele húzol és a lámpa előre kijön az égőt meg már tudod cserélni.A NIGHTBREAKER + égőt már láttam az alaphoz viszonyítva,hogy milyen nekem tetszett.Valóban fehérebb és távolabb világít.Én is veszek ha kiég.A többit nem ismerem.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7642 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:19:51 »

Üdvözlet a kollégáknak!

Ma reggel vettem észre, hogy kiégett a jobb első izzóm. Este SOS-ben kell majd az autó, le tudja írni valaki nagyvonalakban, hogy mennyire komplikált (vagy sem) kicserélni és, hogy milyen kell bele? Most beletennék valami gagyit vészmegoldásnak, aztán majd ha lesz időm nézek valami jó minőségűt. Tényleg, ha már itt tartunk. Kinek milyen izzó jött be? Osram, Philips, GE?
Könyvében a kocsinak tök jó a leírás, de rakj bele majd H7-es Osram NightBreaker Plus-t és H1-es ből is ugyanezt!!! Csak dícsérni tudom, nagyon jól bevált vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Shad
Vendég
« Új hozzászólás #7643 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:25:51 »

Könyvében a kocsinak tök jó a leírás, de rakj bele majd H7-es Osram NightBreaker Plus-t és H1-es ből is ugyanezt!!! Csak dícsérni tudom, nagyon jól bevált vigyor3

Aha, csak a könyv otthon, az autó meg én nem otthon csak késő este  nyes
Osram NB lesz ez már tuti, hozatom is ma el a Lángból. Csak nem értem amit írtál. H1-ből és H7-ből ugyanazt? Most akkor melyik kell? Nem H1? Mondjuk a Lángnál csak H1-esek vannak.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7644 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:30:01 »

Aha, csak a könyv otthon, az autó meg én nem otthon csak késő este  nyes
Osram NB lesz ez már tuti, hozatom is ma el a Lángból. Csak nem értem amit írtál. H1-ből és H7-ből ugyanazt? Most akkor melyik kell? Nem H1? Mondjuk a Lángnál csak H1-esek vannak.
H7 kell a tompítottba és H1 a reflektorba és azon hogy ugyanaz, a márkát értettem!! wave Motortér felnyit felső hűtőrács két szélén kis pöckök ki, hűtőrácsot ilyen hidegben óvatosan magad felé húzogatva lepatttintod a lámpák szélén lesz két sín vagy mi azokat kihúzod és kezedben a lámpa...csatit le és onnan már adja magát! csak ne fogdosd meg az égőt  integet2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


waver
Vendég
« Új hozzászólás #7645 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:38:15 »

H7 kell a tompítottba és H1 a reflektorba és azon hogy ugyanaz, a márkát értettem!! wave Motortér felnyit felső hűtőrács két szélén kis pöckök ki, hűtőrácsot ilyen hidegben óvatosan magad felé húzogatva lepatttintod a lámpák szélén lesz két sín vagy mi azokat kihúzod és kezedben a lámpa...csatit le és onnan már adja magát! csak ne fogdosd meg az égőt  integet2

hali.ezek az égök engem is érdekelnének... Wink
mondjuk még jo az összes,de amugy mennyibe fáj kb ha kicserélem mind?
Naplózva
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #7646 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:40:50 »

H7 kell a tompítottba és H1 a reflektorba és azon hogy ugyanaz, a márkát értettem!! wave Motortér felnyit felső hűtőrács két szélén kis pöckök ki, hűtőrácsot ilyen hidegben óvatosan magad felé húzogatva lepatttintod a lámpák szélén lesz két sín vagy mi azokat kihúzod és kezedben a lámpa...csatit le és onnan már adja magát! csak ne fogdosd meg az égőt  integet2

Ja, hogy ebbe kell H7 és H1 is oldalanként. Ez nekem új, előző autóim nem ilyenek voltak, ezért nem értettem. A refit meg se néztem, hogy működik-e vagy sem, csak azt láttam, hogy félszemű vagyok ma reggel  nyes
Lángnál viszont a H7-es DUO (5830Ft) sajna most nincs készleten Sad

Köszi a segítséget mindenkitől!
Naplózva
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #7647 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:42:34 »

hali.ezek az égök engem is érdekelnének... Wink
mondjuk még jo az összes,de amugy mennyibe fáj kb ha kicserélem mind?

Kb 10.000 ahogy nézegettem most az árakat.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7648 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:44:11 »

hali.ezek az égök engem is érdekelnének... Wink
mondjuk még jo az összes,de amugy mennyibe fáj kb ha kicserélem mind?
Hát asszem valahogy úgy volt, hogy 3800 volt a H7 és 3500 a H1, de max 4000/pár-ban kalkulálhatsz  smile
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #7649 Dátum: 2011.02.02 szerda, 11:45:20 »

Ja, hogy ebbe kell H7 és H1 is oldalanként. Ez nekem új, előző autóim nem ilyenek voltak, ezért nem értettem. A refit meg se néztem, hogy működik-e vagy sem, csak azt láttam, hogy félszemű vagyok ma reggel  nyes
Lángnál viszont a H7-es DUO (5830Ft) sajna most nincs készleten Sad

Köszi a segítséget mindenkitől!
metro praktiker itt ott ahol nem pont ilyen dolgokkal foglalkoznak CSAK ott vedd!!! tutkerály hogy olcsóbb  eplus2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Oldalak: 1 ... 146 147 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 159 160 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.141 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.