Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.23 kedd, 17:46:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1781340 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #5550 Dátum: 2016.08.16 kedd, 11:37:20 »

A led nem izzó Smiley.
Miután beapplikáltad és nem működött a viláítás, kiszedted és még úgy sem működött, vagy a led kiszedése után visszatért a belső világítás?
Lehet, nem jól kötötted be, vagy zárlatot csináltál, de utóbbi esetében ugye hibás biztosítékot kellett volna találnod.

Ez az AWS-hez társított izzó hiba figyelő/jelző.
A hátso lábtér világítást már régota használom kb 1,5honapja ,tehát jo a bekötés :-)
Sajnos a led kicsi volt a helyére igy egy kicsit csiki-csuki volt,és annyi neki :-(
Naplózva

HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5551 Dátum: 2016.08.16 kedd, 13:20:10 »

A hátso lábtér világítást már régota használom kb 1,5honapja ,tehát jo a bekötés :-)
Sajnos a led kicsi volt a helyére igy egy kicsit csiki-csuki volt,és annyi neki :-(
Azaz a led tönkrement?
Nem lehet, hogy sorba kötötted, így mivel tönkrement, nem zárja az áramkört és ezért nem világít semmi?
Egyik ajtó nyitására sem világít semmi?
Melyik ajtóra van rákötve a hátsó lábtér világítás?
Naplózva
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #5552 Dátum: 2016.08.16 kedd, 14:14:11 »

Azaz a led tönkrement?
Nem lehet, hogy sorba kötötted, így mivel tönkrement, nem zárja az áramkört és ezért nem világít semmi?
Egyik ajtó nyitására sem világít semmi?
Melyik ajtóra van rákötve a hátsó lábtér világítás?
Nem ment tönkre semmi,minden izzo és a led is jo.Mindegyik ajtora rá van kötve a lábtérvilágítás
Naplózva

Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5553 Dátum: 2016.08.20 szombat, 01:04:28 »

hello
1.8 16szelepes mondeo 96-os motorvezérlő egységet keresek
egy olyat aminek nem volt alapjárat problémája akár kipróbálás célból is jó lenne
mert nekem nagyon dadog nem húz az autó ahogy kell és az alapjárat is genyózik segítség kellene
Naplózva
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5554 Dátum: 2016.08.20 szombat, 08:37:26 »

hello
1.8 16szelepes mondeo 96-os motorvezérlő egységet keresek
egy olyat aminek nem volt alapjárat problémája akár kipróbálás célból is jó lenne
mert nekem nagyon dadog nem húz az autó ahogy kell és az alapjárat is genyózik segítség kellene


ugyanez a helyzet nálam is, nem húz sok mindent már kicseréltem, kipufogórendszer, vezérlés, gyergyakábel, nyomásátalakító, hengerfej felújítva, és füstöl is, nekem nem dadog, puffog alapjárot
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.20 szombat, 08:39:17 írta majki85 » Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5555 Dátum: 2016.08.20 szombat, 09:09:17 »

nem tudom mi lehet a problémája  valaki csak tud rá mit mondani
 én kitakarítottam a pillangószelepet nagyon szép lett de semmi változás  Sad
Naplózva
oszi
Vendég
« Új hozzászólás #5556 Dátum: 2016.08.20 szombat, 11:21:57 »

nem tudom mi lehet a problémája  valaki csak tud rá mit mondani
 én kitakarítottam a pillangószelepet nagyon szép lett de semmi változás  Sad
Szia!
Gyújtótrafó esetleg? Nekem ez volt a problémám most az MKIII-ason.
 
Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5557 Dátum: 2016.08.20 szombat, 14:12:11 »

nem tudom majd utána nézek
esetleg azt valahogy ki lehet mérni vagy sem ?
Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5558 Dátum: 2016.08.20 szombat, 15:41:12 »

meg olyat furcsálok hogy semmire nem reagál a kocsi
tehát ha lehúzom a légtömegmérőről a csatlakozót akkor sincs semmi változás a motor hangjánál sőt nem tudom biztos láttátok már a tűzfalon van egy  egpd szelep és ez mellett van egy kis kerek egr elektormágnes azt hiszem van rajta kupak és ha azt leveszem és be fogom az ujjammal arra sem reagál semmit pedig évekkel ezelőtt mikor azt befogtam akkor lefulladt mindig  most ezek semmire nem reagálnak Sad valaki segítsen köszönöm
Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5559 Dátum: 2016.08.20 szombat, 15:49:28 »

jah és az alapjáratom úgy érzem hogy nem ingadozik csak ha benyomom a gázpedált  vagy menet közbe ha húzatnám el kezd dadogni egyfojtába még nyomva tartom a gázpedált Sad
Naplózva
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5560 Dátum: 2016.08.22 hétfő, 08:21:19 »

jah és az alapjáratom úgy érzem hogy nem ingadozik csak ha benyomom a gázpedált  vagy menet közbe ha húzatnám el kezd dadogni egyfojtába még nyomva tartom a gázpedált Sad

Jutottál valamire?
Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5561 Dátum: 2016.08.22 hétfő, 16:20:42 »

van már haladás
 ha jól emlékszem 2006-ba vettük a kocsit motorcraft gyertyákkal 2014-be lecseréltem Bosch-ra most vissza raktam a motorcraft gyertyákat amitől ugyan úgy eleinte dadog de ahogy bemelegszik szinte repűl Smiley 150 km/h nál sem torpan meg .
és most rendeltem új gyertyákat eredeti ford gyertyákat  holnap ha minden jól megy akkor belerakom és meg látjuk hogy mit változtat rajta de ha nem  mutat változást akkor gyujtókábel csere egy komolyra ha az sem akkor az utolsó a gyujtótrafó ha akkor sem akkor villamossági a megoldása Smiley
Naplózva
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5562 Dátum: 2016.08.23 kedd, 18:08:56 »

van már haladás
 ha jól emlékszem 2006-ba vettük a kocsit motorcraft gyertyákkal 2014-be lecseréltem Bosch-ra most vissza raktam a motorcraft gyertyákat amitől ugyan úgy eleinte dadog de ahogy bemelegszik szinte repűl Smiley 150 km/h nál sem torpan meg .
és most rendeltem új gyertyákat eredeti ford gyertyákat  holnap ha minden jól megy akkor belerakom és meg látjuk hogy mit változtat rajta de ha nem  mutat változást akkor gyujtókábel csere egy komolyra ha az sem akkor az utolsó a gyujtótrafó ha akkor sem akkor villamossági a megoldása Smiley

én is már rendeltem gyári gyertyákat, a többi cseréken már túl vagyok Cheesy
Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5563 Dátum: 2016.08.24 szerda, 20:03:09 »

nah kicseréltem a gyertyákat a gyárira  nekem sokkal jobb lett most már csak a  gyertya kábeleket várom hogy meg érkezzenek Smiley
Naplózva
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5564 Dátum: 2016.08.24 szerda, 21:44:04 »

nah kicseréltem a gyertyákat a gyárira  nekem sokkal jobb lett most már csak a  gyertya kábeleket várom hogy meg érkezzenek Smiley

húz rendesen az autó?
Naplózva
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #5565 Dátum: 2016.09.01 csütörtök, 21:00:22 »

igen sokkal jobb lett az autó teljesítménye Smiley
Naplózva
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #5566 Dátum: 2016.09.03 szombat, 10:28:05 »

Azaz a led tönkrement?
Nem lehet, hogy sorba kötötted, így mivel tönkrement, nem zárja az áramkört és ezért nem világít semmi?
Egyik ajtó nyitására sem világít semmi?
Melyik ajtóra van rákötve a hátsó lábtér világítás?
Megoldodott a helyzet,a 34-es bizti volt a hibás csak az én műszerem mégis csipogott ,buta fejjel nem ellenőriztem szememmel .Tanultam belőle :-)
Köszönöm a segítséget
Naplózva

Dawe2
Vendég
« Új hozzászólás #5567 Dátum: 2016.09.08 csütörtök, 18:26:58 »

Szevasztok!

Teljesen új tag vagyok a fórumon ezért bocs ha olyan hülye kérdéseket teszek fel amik már voltak.
1. Szeretném hogy a hátsó ajtókban is elektromos legyen az ablak mechanika.
Kérdés, hogy megoldható-e az elméletem.
2. Gyári (piros) kulcsom van, centrálzáras és szeretném megoldani azt hogy távirányítós legyen teljesen olyan csavarral hogy kényelmi modulos legyen.
Megolhatóak-e ezek a dolgok vagy felejtsem el??
Köszönöm előre is a helpet
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5568 Dátum: 2016.09.09 péntek, 08:43:00 »

Szia,
üdv a fórumon!  integet2
Én csak az első kérdésre tudok válaszolni: megoldható.
Vegyél elektromos mechanikát, kapcsolót és elképzelhető, hogy kell kábelköteg is.
PZs

Szevasztok!

Teljesen új tag vagyok a fórumon ezért bocs ha olyan hülye kérdéseket teszek fel amik már voltak.
1. Szeretném hogy a hátsó ajtókban is elektromos legyen az ablak mechanika.
Kérdés, hogy megoldható-e az elméletem.
2. Gyári (piros) kulcsom van, centrálzáras és szeretném megoldani azt hogy távirányítós legyen teljesen olyan csavarral hogy kényelmi modulos legyen.
Megolhatóak-e ezek a dolgok vagy felejtsem el??
Köszönöm előre is a helpet
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5569 Dátum: 2016.09.09 péntek, 14:51:30 »

Szevasztok!

Teljesen új tag vagyok a fórumon ezért bocs ha olyan hülye kérdéseket teszek fel amik már voltak.
1. Szeretném hogy a hátsó ajtókban is elektromos legyen az ablak mechanika.
Kérdés, hogy megoldható-e az elméletem.
2. Gyári (piros) kulcsom van, centrálzáras és szeretném megoldani azt hogy távirányítós legyen teljesen olyan csavarral hogy kényelmi modulos legyen.
Megolhatóak-e ezek a dolgok vagy felejtsem el??
Köszönöm előre is a helpet
Hali!
1, Ahogy Préti írta, megoldható. És ha gyári módon akarod, akkor kelleni fog kábelköteg is.
Ha utólagos, akkor veszel valamilyent, és a leírás alapján a megfelelő módon berámolod.
Ha félig gyárit szeretnél, akkor kelleni fog a két hátsó ajtóba kábelköteg, kapcsoló, kilincskeret, elektromos emelő. Illetve még kábel és bizti, hogy eljusson a delej az ajtóig.
Ha teljesen gyárit szeretnél, akkor valószínűleg fog kelleni padlókábelköteg is, illetve bal első ajtóba kábelköteg és 4-es kapcsoló.

Legalábbis nálam így volt, mikor a 3. variációt megvalósítottam Smiley.

(Ha kábelkötegelsz, figyelj oda az évjáratra!)
Naplózva
Dawe2
Vendég
« Új hozzászólás #5570 Dátum: 2016.09.09 péntek, 20:06:46 »

Szia,
üdv a fórumon!  integet2
Én csak az első kérdésre tudok válaszolni: megoldható.
Vegyél elektromos mechanikát, kapcsolót és elképzelhető, hogy kell kábelköteg is.
PZs


Hali!
1, Ahogy Préti írta, megoldható. És ha gyári módon akarod, akkor kelleni fog kábelköteg is.
Ha utólagos, akkor veszel valamilyent, és a leírás alapján a megfelelő módon berámolod.
Ha félig gyárit szeretnél, akkor kelleni fog a két hátsó ajtóba kábelköteg, kapcsoló, kilincskeret, elektromos emelő. Illetve még kábel és bizti, hogy eljusson a delej az ajtóig.
Ha teljesen gyárit szeretnél, akkor valószínűleg fog kelleni padlókábelköteg is, illetve bal első ajtóba kábelköteg és 4-es kapcsoló.

Legalábbis nálam így volt, mikor a 3. variációt megvalósítottam Smiley.

(Ha kábelkötegelsz, figyelj oda az évjáratra!)

Köszönöm mindkét választ.
Igen a terv az hogy teljesen gyári legyen, az utólagos nem gyári vagy aközeli alkatrészekben nem nagyon bízok Smiley
A kábelköteg nem úgy van benne mint az újabb szériákban?? Legalábbis a Peugeot, Citroën, Toyota-nál benne van egy vak dugó amivel csak össze kell rakni és már rögtön meg is van az elektromos ablak Smiley
Az ilyen alkatrészeket mennyiért tudnám beszerezni?? Kb 20 körül megállna??
Miért kell az évjáratot figyelni a kötegeknél??
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5571 Dátum: 2016.09.12 hétfő, 10:52:58 »

Köszönöm mindkét választ.
Igen a terv az hogy teljesen gyári legyen, az utólagos nem gyári vagy aközeli alkatrészekben nem nagyon bízok Smiley
A kábelköteg nem úgy van benne mint az újabb szériákban?? Legalábbis a Peugeot, Citroën, Toyota-nál benne van egy vak dugó amivel csak össze kell rakni és már rögtön meg is van az elektromos ablak Smiley
Az ilyen alkatrészeket mennyiért tudnám beszerezni?? Kb 20 körül megállna??
Miért kell az évjáratot figyelni a kötegeknél??
Bal1 kapcsoló csatlakozói a 2 és 4 ablakvezérlésű kapcsolónál nem ugyanazok, így a kábelköteg sem lesz ugyanaz az ajtóban.
Az, hogy a padlókábelköteg olyan legyen a 2 el.ablakos autódban, amiben benne van a hátsó ablak vezérlésének a lehetősége, és csak a hátsó ajtó kötegeit kelljen cserélni, annak vajmi kevés esélyét látom.
Nem tudok olyan felszereltségű autóról, amiben ez így lenne, így nagyon nagy az esély arra, hogy padlóköteget is kell cserélni.

Szerintem az újabb szériákban sem így van, mert a gyártók ahol lehet, ott spórolnak. Nem fognak feleslegben tárolni rézdrótokat a kocsiban, amikor nem kerülnek használatba, az nekik kidobott pénz - szerintem.

Elmész bontóba, vagy körbenézel/kérdezel itt az eladok/veszek részben. Eladótól függ, hogy mit kér érte.

A '93-'94 évjáratú autókban a csatlakozókban másképp vannak a lábkiosztások. Nem mind, de pl. a padlókábelköteg ahol a műszerfal kötegbe csatlakozik, ott biztos, hogy van különbség. Az ajtó kötegek csatlakozásánál nem biztos, de előfordulhat - már nem emlékszem.

Egyébként nálam is meg kellett csinálni ezt a játékot. Smiley
Talán még valami szösszenetet is rittyentettem ide a fórumra valamikor a megvalósításról Cheesy.
Naplózva
Dawe2
Vendég
« Új hozzászólás #5572 Dátum: 2016.09.12 hétfő, 11:34:59 »

Bal1 kapcsoló csatlakozói a 2 és 4 ablakvezérlésű kapcsolónál nem ugyanazok, így a kábelköteg sem lesz ugyanaz az ajtóban.
Az, hogy a padlókábelköteg olyan legyen a 2 el.ablakos autódban, amiben benne van a hátsó ablak vezérlésének a lehetősége, és csak a hátsó ajtó kötegeit kelljen cserélni, annak vajmi kevés esélyét látom.
Nem tudok olyan felszereltségű autóról, amiben ez így lenne, így nagyon nagy az esély arra, hogy padlóköteget is kell cserélni.

Szerintem az újabb szériákban sem így van, mert a gyártók ahol lehet, ott spórolnak. Nem fognak feleslegben tárolni rézdrótokat a kocsiban, amikor nem kerülnek használatba, az nekik kidobott pénz - szerintem.

Elmész bontóba, vagy körbenézel/kérdezel itt az eladok/veszek részben. Eladótól függ, hogy mit kér érte.

A '93-'94 évjáratú autókban a csatlakozókban másképp vannak a lábkiosztások. Nem mind, de pl. a padlókábelköteg ahol a műszerfal kötegbe csatlakozik, ott biztos, hogy van különbség. Az ajtó kötegek csatlakozásánál nem biztos, de előfordulhat - már nem emlékszem.

Egyébként nálam is meg kellett csinálni ezt a játékot. Smiley
Talán még valami szösszenetet is rittyentettem ide a fórumra valamikor a megvalósításról Cheesy.

Ennek utána is nézek majd, köszi Smiley
Naplózva
zoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9

hayzoli@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5573 Dátum: 2016.09.19 hétfő, 13:53:10 »

Sziasztok!
Bár régen jártam itt,most segítséget kérek,hogy segíteni tudjak egy mondeos ismerösnek!
Az autó:1.6 16v mondeo mk1 96os évjárat.fényszoró kapcsoló elromlott,hátsó lámpák nem mindig müködtek.
Bontott kapcsoló valamit elrontott,most el sem indul az autó!biztosítékok elvileg rendben.
Én még az vezérlőre gyanakszom,de nem tudom hogy lehet öket csrélni,mert imo is van az autóban.
Szikra van,elvileg az injektorok nem müködnek.Bármi ötlet érdekel.
Köszönöm!
Naplózva
kamanlaca
Vendég
« Új hozzászólás #5574 Dátum: 2016.10.12 szerda, 10:32:22 »

Az után érdeklödnék hogy tudjae valaki hogy MK1 96-os mondeoba holtalálom az első ülés fütés relét.Elöre is köszi.
 
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5575 Dátum: 2016.10.17 hétfő, 14:23:10 »

Az után érdeklödnék hogy tudjae valaki hogy MK1 96-os mondeoba holtalálom az első ülés fütés relét.Elöre is köszi.
Ha jól emlékszem (megnézni most nem tudom), akkor az anyós lábtérnél, a kesztyűtartó mögött, a központizár modul mellett/mögött.
Naplózva
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #5576 Dátum: 2016.10.20 csütörtök, 17:36:46 »

[quotehor=HegeGabi link=topic=1583.msg1079838#msg1079838 date=1476706990]
Ha jól em-lékszem (megnézni most nem tudom), akkor az anyós lábtérnél, a kesztyűtartó mögött, a központizár modul mellett/mögött.
[/quote].

ugy van "mögött egy barna relé"

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

Bazzsa
Vendég
« Új hozzászólás #5577 Dátum: 2016.10.24 hétfő, 17:53:24 »

 Sziasztok!
Napok óta olvasgatom az oldalt , sikminden kiderült számomra , de sokminden rejtélyes maradt . Adott egy 97es évjáratu ford mondeo 1,8 TáDé. Következő tünetekkel . Eleinte gázelvételkor nem esett vissza a fordulst újabb gázadásra meggyógyult ! Hibát a dúsító motor okozta mer nem engedett vissza . Kicseréltem , de a hiba ugyanúgy előjött . Ez a hiba már odáig fajult hogy első gázadásra a dúsító koppra behúzza a kart és ott is marad . Rájöttem némi segítséggel hogy az a bizonyos gázkar poti kskált be . Feszültség méréésre meg se közelíti az értéket amit kellene (0,01 gázmozdításra pedig 0,00) Kérnék némi segítséget hogy mi lenne ilyenkor a teendő , vagy os hol tudnék ilyent beszerezni . Van képem is az alkatrészröl ha esetleg vslakit érdekel . Várom az ötleteket , üdv.
Naplózva
vlaczo
Vendég
« Új hozzászólás #5578 Dátum: 2016.10.25 kedd, 13:53:02 »

Üdv, próbáltam végigolvasni a fórumot illetve a keresőt is használtam de nem találtam megoldást a problémámra,kis segítségre lenne szükségem.
Van egy 1994-es MK1-es GLX mondeom, mostanában folyamatosan főzte a vizet, termosztátot cseréltem és azóta szépen működik, már nem főzi a vizet viszont nincs fűtésem.
Nem tudnátok segíteni hogy hol keressem a megoldást..

köszönöm.
Naplózva
Bazzsa
Vendég
« Új hozzászólás #5579 Dátum: 2016.10.25 kedd, 14:53:37 »

Sziasztok .

Összegezném a bánatomat. Ford mondeo 1,8td dúsító motor reakciója : beállítom a bowdent 1mm -eres lógásra . Ha esik az alapjárat akkor a kart szépen behúzza majd visszaengedi ahogy a nagykönyvbe meg van írva . Régebben gázadásra is szépen dolgozott , de mostanra ez válltozott . Ha gázt adok a kicsikének akkor a kart teljesen behúzza és nem engedi vissza . A kar csak akkor áll vissza ha leveszem a gyujtást . Valami elektronikára gondolnék . Az oldalon olvastam h esetleg tps szenzor , de péran ezt elvetették . Minden segítséket szívesen meghallgatok! Másik problémám hogy van egy bizonyos rángatás motorféknél , amit nem könnyű körbeírnom mert ha a motorfék 2ezer fölötti tartományban nem érezhető , csak 1200-1800ig kb .
Naplózva
vlaczo
Vendég
« Új hozzászólás #5580 Dátum: 2016.10.25 kedd, 21:25:54 »

szia! ha kapcsolód a ventilátor kapcsolóját 1-4-ig melyiknél hallani hogy megy?Huh? ha egyiknél sem akkor biztosítékot nézd meg,ha csak a 4-ben kapcsol akkor meg az előtét ellenállás kiégett( ezt az anyós oldalon a ventilátor mellett közvetlen találod... 120fokos ha jól emlékszem és asszem 100ft/db áron van...   http://www.***.hu/fitting/heat_res/heat_res.htm

Szia, a ventillátorom minden fokozatban működik mindkét irányban, de így is hideg levegőt fúj be. (meleg motornál is)
( én is biztosítékra gyanakodok, de nem tudom hogy külön a fűtésnek van-e biztosítéka, mivel közvetlenül nem bovdent mozgat a fűtéskapcsoló hanem egy elektronikát vezérel ) 
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #5581 Dátum: 2016.10.26 szerda, 08:32:20 »

Sziasztok .

Összegezném a bánatomat. Ford mondeo 1,8td dúsító motor reakciója : beállítom a bowdent 1mm -eres lógásra . Ha esik az alapjárat akkor a kart szépen behúzza majd visszaengedi ahogy a nagykönyvbe meg van írva . Régebben gázadásra is szépen dolgozott , de mostanra ez válltozott . Ha gázt adok a kicsikének akkor a kart teljesen behúzza és nem engedi vissza . A kar csak akkor áll vissza ha leveszem a gyujtást . Valami elektronikára gondolnék . Az oldalon olvastam h esetleg tps szenzor , de péran ezt elvetették . Minden segítséket szívesen meghallgatok! Másik problémám hogy van egy bizonyos rángatás motorféknél , amit nem könnyű körbeírnom mert ha a motorfék 2ezer fölötti tartományban nem érezhető , csak 1200-1800ig kb .

A fűtő radiátor és az oda vezető cső meleg?
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
saviboy86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5582 Dátum: 2016.10.26 szerda, 12:40:40 »

Szia, a ventillátorom minden fokozatban működik mindkét irányban, de így is hideg levegőt fúj be. (meleg motornál is)
( én is biztosítékra gyanakodok, de nem tudom hogy külön a fűtésnek van-e biztosítéka, mivel közvetlenül nem bovdent mozgat a fűtéskapcsoló hanem egy elektronikát vezérel ) 
Szia. Akkor a vákumszabályozó van oda vagy maga a fűtőbox nem zár rendesen elfáradtak a tömítések.
Naplózva

vlaczo
Vendég
« Új hozzászólás #5583 Dátum: 2016.10.26 szerda, 15:26:02 »

Szia. Akkor a vákumszabályozó van oda vagy maga a fűtőbox nem zár rendesen elfáradtak a tömítések.
Oké, köszönöm, de akkor nem kellene valahol valaminek folynia vagy csöpögnie ? ( a vákumszabályzót merre találom ?
Naplózva
saviboy86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5584 Dátum: 2016.10.29 szombat, 11:46:05 »

Oké, köszönöm, de akkor nem kellene valahol valaminek folynia vagy csöpögnie ? ( a vákumszabályzót merre találom ?
nem! a vákumszabályozót a középkonzol levétele után bal oldat lesz a műszerfal alatt egy kis gömb ezüst színű kütyű, vagy esetleg a fűtéskapcsolón a vákum csövek eresztenek,ezt könnyebb javítani csak ki kell szedni a kapcsolót és a rá menő csőveket ellenőrizni piros,sárga,zöld asszem.... de javítsanak ki ha tévedek!
Naplózva

saviboy86
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


Charlesrop Charlesrop
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5585 Dátum: 2016.10.29 szombat, 23:03:40 »

Oké, köszönöm, de akkor nem kellene valahol valaminek folynia vagy csöpögnie ? ( a vákumszabályzót merre találom ?

nézd..... http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
talán segít....
Naplózva

soldiergeza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51



E-mail
« Új hozzászólás #5586 Dátum: 2016.10.31 hétfő, 19:29:53 »

Sziasztok!!

Remélem jó helyre írtam.Az lenne a gondom,hogy mostanában ha a központi zárral kinyitom az autót a csomagtért zárva marad.Csak a kulcson lévő külön csomagtartó kinyitó gombbal tudom kinyitni.Bellül lévő gomb sem nyitja.Mi lehet a gond?Segítsetek.Előre is köszönöm.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2001, benzin
szikla
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5587 Dátum: 2016.11.06 vasárnap, 14:17:29 »

Őninditó javitása képek.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
Lukézi
Vendég
« Új hozzászólás #5588 Dátum: 2017.01.02 hétfő, 10:19:28 »

Üdv! Buék mindenkinek!
Meg tudná valaki mondani pontosan milyen ISO rádiósmagnó csatlakozó átalakító szükséges MK1-hez?Rendelnék,hogy legyen végre muzsika,de több féle is felbukkan.
Pl:
   http://www.autodvd.hu/ford-autoradio-iso-csatlakozo-12-009.html?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Ez lehet a nyerő! Köszönöm előre is.
Naplózva
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #5589 Dátum: 2017.01.03 kedd, 19:36:55 »

Üdv! Buék mindenkinek!
Meg tudná valaki mondani pontosan milyen ISO rádiósmagnó csatlakozó átalakító szükséges MK1-hez?Rendelnék,hogy legyen végre muzsika,de több féle is felbukkan.
Pl:
   http://www.autodvd.hu/ford-autoradio-iso-csatlakozo-12-009.html?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Ez lehet a nyerő! Köszönöm előre is.
BÚÉK
Javaslom hogy előbb nézd meg mi van az autodban.Hála egy forumtársunknak(Bleky  worship) sikerült nekem megtalálnia a megfelelőt ,ilyen a rádiom

https://www.avforums.com/threads/what-cables-do-i-need-to-install-an-alpine-unit-into-my-seat-alhambra.1300701/

és mivel van egy eredetileg beépített erősítő benne ezért ez kellett hozzá

http://autoradiobolt.hu/index.php?route=product/product&product_id=561&search=sharan+iso tehát nem mind egyformák

Üdv.Lacy

Naplózva

Lukézi
Vendég
« Új hozzászólás #5590 Dátum: 2017.01.04 szerda, 18:21:02 »

BÚÉK
Javaslom hogy előbb nézd meg mi van az autodban.Hála egy forumtársunknak(Bleky  worship) sikerült nekem megtalálnia a megfelelőt ,ilyen a rádiom

https://www.avforums.com/threads/what-cables-do-i-need-to-install-an-alpine-unit-into-my-seat-alhambra.1300701/

és mivel van egy eredetileg beépített erősítő benne ezért ez kellett hozzá

http://autoradiobolt.hu/index.php?route=product/product&product_id=561&search=sharan+iso tehát nem mind egyformák

Üdv.Lacy





Hatalmas köszönet! Úgy nézem nekem is ez fog kelleni!
Naplózva
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #5591 Dátum: 2017.01.05 csütörtök, 18:39:13 »



Hatalmas köszönet! Úgy nézem nekem is ez fog kelleni!
Szivesen
Naplózva

csapo geza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


E-mail
« Új hozzászólás #5592 Dátum: 2017.02.20 hétfő, 21:08:58 »

Sziasztok!

Menetközben elment a műszerfal világitás,ès a hátsóvilágitás a biztik jók igaz nem találtam konkrèt leírást.És ha leállitom kiveszem a kulcsot a harang sem jelez.Ha valaki tud valami okosat megköszöném.Csak a városi nem világit minden más rendben.
Naplózva

MK1.1996. 1.6 16V zetec
MK3.2004. 2.0 TDCI 130LE Ghia
MK3.2004. 2.0 Duratec HE
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5593 Dátum: 2017.02.20 hétfő, 23:15:12 »

Szia, nekem volt ilyen. Kapcsolóban volt kontakthiba. Huzd ki a kapcsolóból a csatit és a jobb felső sarukat nézd meg. Lehet már feketébb is lesz. Én óvatosan csavarhuzóval összébb nyomtam a sarukat és utána ujra müködött.
Pzs
Sziasztok!

Menetközben elment a műszerfal világitás,ès a hátsóvilágitás a biztik jók igaz nem találtam konkrèt leírást.És ha leállitom kiveszem a kulcsot a harang sem jelez.Ha valaki tud valami okosat megköszöném.Csak a városi nem világit minden más rendben.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
csapo geza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


E-mail
« Új hozzászólás #5594 Dátum: 2017.02.21 kedd, 15:34:02 »

Szia, nekem volt ilyen. Kapcsolóban volt kontakthiba. Huzd ki a kapcsolóból a csatit és a jobb felső sarukat nézd meg. Lehet már feketébb is lesz. Én óvatosan csavarhuzóval összébb nyomtam a sarukat és utána ujra müködött.
Pzs

Köszi!
Hogyan fèrek a csatihoz a legegyszerübben ha nem bonyolult akkor mèg ma orvosolnám.
Naplózva

MK1.1996. 1.6 16V zetec
MK3.2004. 2.0 TDCI 130LE Ghia
MK3.2004. 2.0 Duratec HE
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5595 Dátum: 2017.02.21 kedd, 16:47:49 »

A kormány alatti burkolatot kell leszedni. 3 csavar fogja, és a diag csati, ha van olyan. Ha kicsavartad a csavarokat, akkor óvatosan pattintsd ki a műanyagot és utána már hátulról hozzáférsz a csatlakozóhoz. Lehúzod és megnézed.
PZs
Köszi!
Hogyan fèrek a csatihoz a legegyszerübben ha nem bonyolult akkor mèg ma orvosolnám.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #5596 Dátum: 2017.02.21 kedd, 19:09:51 »

A kormány alatti burkolatot kell leszedni. 3 csavar fogja, és a diag csati, ha van olyan. Ha kicsavartad a csavarokat, akkor óvatosan pattintsd ki a műanyagot és utána már hátulról hozzáférsz a csatlakozóhoz. Lehúzod és megnézed.
PZs
Nem egyszerűbb a kapcsolós műanyag burkolatot kipattintani?Ahhoz nem kell leszedni a burkolatot...
Naplózva
csapo geza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


E-mail
« Új hozzászólás #5597 Dátum: 2017.02.21 kedd, 20:11:42 »

A kormány alatti burkolatot kell leszedni. 3 csavar fogja, és a diag csati, ha van olyan. Ha kicsavartad a csavarokat, akkor óvatosan pattintsd ki a műanyagot és utána már hátulról hozzáférsz a csatlakozóhoz. Lehúzod és megnézed.
PZs
Köszönöm:!
Naplózva

MK1.1996. 1.6 16V zetec
MK3.2004. 2.0 TDCI 130LE Ghia
MK3.2004. 2.0 Duratec HE
csapo geza
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


E-mail
« Új hozzászólás #5598 Dátum: 2017.02.21 kedd, 20:14:52 »

Nem egyszerűbb a kapcsolós műanyag burkolatot kipattintani?Ahhoz nem kell leszedni a burkolatot...
Valószínű hogy az lesz a megoldás!
Naplózva

MK1.1996. 1.6 16V zetec
MK3.2004. 2.0 TDCI 130LE Ghia
MK3.2004. 2.0 Duratec HE
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #5599 Dátum: 2017.02.22 szerda, 08:12:35 »

Valószínű hogy az lesz a megoldás!

Bocs, hogy belepofa, de csak azért támogatnám az alsó takarópanel leszerelését előbb, mert a kapcsoló műanyag paneljének olyan vékonyak a bepattintós fülei és annyira elfáradtak már, hogy szinte biztosan beletörik, aztán csak eláll a helyétől. Ha leszeded az alsó panelt, hátulról rá tudsz segíteni.
Elnézést kérek.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.057 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.