Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 06:59:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1780082 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5400 Dátum: 2015.04.15 szerda, 00:18:31 »

Köszi az infót!  worship
Akkor ezek szerint jó lenne nekem az alábbi oldalon (http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_108) található led is: T6.5-3SMD HP ??  Cool

És még maradt a kérdés, ? db kell, ha mindet ki akarom cserélni?  Huh?

GSTLeslie
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5401 Dátum: 2015.04.15 szerda, 11:47:37 »

Köszi az infót!  worship
Akkor ezek szerint jó lenne nekem az alábbi oldalon (http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_108) található led is: T6.5-3SMD HP ??  Cool

És még maradt a kérdés, ? db kell, ha mindet ki akarom cserélni?  Huh?

GSTLeslie
Ennél biztos, hogy lehet olcsóbban kapni valamelyik külföldi internetes beszerzési forrásból (ebay, alibaba, dx, stb.).
Viszont ahogy itt nézem, bele lehet abba más foglalattípusú izzót is passzintani (rózsaszín helyett a barna).

Erről a képről én úgy vettem ki, hogy 5db kell.
Egyébként valaki már megcsinálta azt, hogy szétszedte, és beragasztott ledszalagot világításnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.15 szerda, 11:49:25 írta HegeGabi » Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5402 Dátum: 2015.04.15 szerda, 16:09:02 »

Ennél biztos, hogy lehet olcsóbban kapni valamelyik külföldi internetes beszerzési forrásból (ebay, alibaba, dx, stb.).
Viszont ahogy itt nézem, bele lehet abba más foglalattípusú izzót is passzintani (rózsaszín helyett a barna).

Erről a képről én úgy vettem ki, hogy 5db kell.
Egyébként valaki már megcsinálta azt, hogy szétszedte, és beragasztott ledszalagot világításnak.
Aham... Nem lehet, hogy a sárgával karikázottak az égők? wow1 Kicsit keveslem az 5 db-ot...!  Shocked
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5403 Dátum: 2015.04.16 csütörtök, 14:21:04 »

Aham... Nem lehet, hogy a sárgával karikázottak az égők? wow1 Kicsit keveslem az 5 db-ot...!  Shocked

De, lehetséges. Ráadásul 1-et ki is hagytál - a bal oldali csatlakozó alá el van bújva, csak félig látszik ki.
Mindegyik égő, de nem mindegyik szolgál a megvilágításra. Van amelyik visszajelző izzója: akksi, parkoló, index, stb.
Visszajelző izzók:
- alsó sor (8-ból csak 1-ben van izzó)
- jobb oldali 3-as fent (bekarikázva, egy izzó hiányzik)
- fent középen 2 db
- bal oldali 3-as (2+1 van bekarikázva)

A maradék 5db szolgál a megvilágításra.
Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5404 Dátum: 2015.04.16 csütörtök, 15:48:50 »

De, lehetséges. Ráadásul 1-et ki is hagytál - a bal oldali csatlakozó alá el van bújva, csak félig látszik ki.
Mindegyik égő, de nem mindegyik szolgál a megvilágításra. Van amelyik visszajelző izzója: akksi, parkoló, index, stb.
Visszajelző izzók:
- alsó sor (8-ból csak 1-ben van izzó)
- jobb oldali 3-as fent (bekarikázva, egy izzó hiányzik)
- fent középen 2 db
- bal oldali 3-as (2+1 van bekarikázva)

A maradék 5db szolgál a megvilágításra.
Aha, értem! Akkor stimt az 5 db taps - de ha már szétkapom, kicserélem mindet... Valszeg, nem led-es lesz, hanem sima izzó, az azért jóval olcsóbbra jön ki.
Köszönöm a segítségedet!  worship

GSTLeslie
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #5405 Dátum: 2015.04.16 csütörtök, 15:53:50 »

Aha, értem! Akkor stimt az 5 db taps - de ha már szétkapom, kicserélem mindet... Valszeg, nem led-es lesz, hanem sima izzó, az azért jóval olcsóbbra jön ki.
Köszönöm a segítségedet!  worship

GSTLeslie

Leddel amúgy is óvatosan, mert a sima ledes ebben az esetben eléggé foltos végeredményt ad, bár itt a forumon van néhány kollega, aki nagyon ügyesen átalakította ledesre.
Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5406 Dátum: 2015.04.16 csütörtök, 15:58:34 »

Leddel amúgy is óvatosan, mert a sima ledes ebben az esetben eléggé foltos végeredményt ad, bár itt a forumon van néhány kollega, aki nagyon ügyesen átalakította ledesre.
Igen, egyrészt emiatt is mondtam le róla (az ára mellett), mert több ismerős járt vele így... Én meg nem vagyok egy nagy elektron-vadász, úgyhogy maradok a "gyári" megoldásnál...  eljen
Naplózva
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #5407 Dátum: 2015.05.10 vasárnap, 16:16:38 »

Üdv! Hogy tudom kiszedni a bal első ajtóból az elektromos ablakemelő szerkezetet kompletten? A kis zöld műanyag pöcök el volt benne törve, de azt megragasztottam és az után derült ki, hogy nem az volt a gond, hanem a motor begyűrte a bowdent és ezért nem megy az ablak...
A csavarok elég idióta helyen vannak, de jó lenne, ha valahogy ki lehetne szedni.
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5408 Dátum: 2015.05.11 hétfő, 16:16:33 »

Üdv! Hogy tudom kiszedni a bal első ajtóból az elektromos ablakemelő szerkezetet kompletten? A kis zöld műanyag pöcök el volt benne törve, de azt megragasztottam és az után derült ki, hogy nem az volt a gond, hanem a motor begyűrte a bowdent és ezért nem megy az ablak...
A csavarok elég idióta helyen vannak, de jó lenne, ha valahogy ki lehetne szedni.
Ahhoz, hogy a szerkezet kijöjjön az ajtóból, le kell szerelni róla az üveget. Aut úgy tudod ehyszerűen, ha leereszted ~kb. félig az ablakot, és akkor a csavarok a nekik szánt ablakok magasságába fognak kerülni.
Sajnos a többi mód az kínszenvedés vagy roncsolás.
Naplózva
Pisti84
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 117


e.sz.pisti@gmail.com
« Új hozzászólás #5409 Dátum: 2015.05.11 hétfő, 16:33:55 »

Ahhoz, hogy a szerkezet kijöjjön az ajtóból, le kell szerelni róla az üveget. Aut úgy tudod ehyszerűen, ha leereszted ~kb. félig az ablakot, és akkor a csavarok a nekik szánt ablakok magasságába fognak kerülni.
Sajnos a többi mód az kínszenvedés vagy roncsolás.

Csak az a baj, hogy meg van akadva az ablak. Se le se fel.  falbav Tönkretenni meg nem szeretném. Így is elég rosszul fest a motorból kihurkolódott bowden. Csak el kell vinni szerelőhöz, jó lett volna megúszni.  rinya
Naplózva

'94 Turnier 2.0 Ghia
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5410 Dátum: 2015.05.27 szerda, 16:44:33 »

Sziasztok,
az óra mellett (fűtéskapcsoló felett) van egy piros led, ami indítás után ~5sec után kialszik. Mostanában, ha esőben megyek, akkor egy idő után el kezd vibrálni majd folyamatosan világítani ez a piros led. De csak esős időben. Ha megállok esős időben, akkor még világít és kialszik egy idő után (nem tudom mikor, mert még nem vártam meg, de több perc vagy óra). Ha kis eső van, akkor csak vibrál, vagy ha átmegyek egy eső sávon ami rövid, akkor nem kezd el világítani.  Huh?

Van tippetek, hogy mi okozhatja ezt?

A gépem fapados, az óra egyszerű óra. Mintha esőben vmi fel/be nedvesedne és attól kezdene el világítani az óra és ha kiszárad vagy mi, akkor meg elalszik! falbav

Azt sem tudom merre kezdjem el keresni a hibát!

Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5411 Dátum: 2015.05.27 szerda, 16:56:42 »

Sziasztok,
az óra mellett (fűtéskapcsoló felett) van egy piros led, ami indítás után ~5sec után kialszik. Mostanában, ha esőben megyek, akkor egy idő után el kezd vibrálni majd folyamatosan világítani ez a piros led. De csak esős időben. Ha megállok esős időben, akkor még világít és kialszik egy idő után (nem tudom mikor, mert még nem vártam meg, de több perc vagy óra). Ha kis eső van, akkor csak vibrál, vagy ha átmegyek egy eső sávon ami rövid, akkor nem kezd el világítani.  Huh?

Van tippetek, hogy mi okozhatja ezt?

A gépem fapados, az óra egyszerű óra. Mintha esőben vmi fel/be nedvesedne és attól kezdene el világítani az óra és ha kiszárad vagy mi, akkor meg elalszik! falbav

Azt sem tudom merre kezdjem el keresni a hibát!

Köszi,
PZs
Az a kis piros led az immo visszajelzője - tudtommal. Lehet, hogy a motortérben beázik valamelyik csatlakozás, ne adj isten, a vezérlőkompóter csatijának a burkolata szakadt meg/el és ott ázik be.
Amúgy lehet más is az ok, azt majd másvalaki mondja, aki ismeri azt az okot.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5412 Dátum: 2015.05.28 csütörtök, 08:36:32 »

Gabi, köszi a választ!
A vezérlő kompúter, ami az anyós ülésnél van a kesztyűtartó mögött?
Motortérben milyen csatlakozás? Gondolom, nem index, vagy az is okozhat ilyen jelenséget?
PZs
Az a kis piros led az immo visszajelzője - tudtommal. Lehet, hogy a motortérben beázik valamelyik csatlakozás, ne adj isten, a vezérlőkompóter csatijának a burkolata szakadt meg/el és ott ázik be.
Amúgy lehet más is az ok, azt majd másvalaki mondja, aki ismeri azt az okot.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5413 Dátum: 2015.05.29 péntek, 13:37:56 »

A vezérlő kompúter, ami az anyós ülésnél van a kesztyűtartó mögött?
Motortérben milyen csatlakozás? Gondolom, nem index, vagy az is okozhat ilyen jelenséget?
Nem, kint a motortérben.
Jobb oldalt a szélén, mondhatni az üveg alatt, a szervófolyadék tartály "mögött". Ha ezt a képet nézed, akkor a bal felső sarokban, a tartály mögött van az a jó nagy csatlakozó.

De így jobban belegondolva, még ha el is van szakadva a burkolat, hogy kerül be mögé víz, ami összezárna lábakat?  Huh? Elgondolkodtam.
De tudtommal a motorvezérlő kezeli az immo-t is, így most igazából nincs más ötletem, meg vagyok lőve.
Naplózva
joopofa
Vendég
« Új hozzászólás #5414 Dátum: 2015.05.29 péntek, 18:03:22 »

sziasztok beraktam egy infos index kart a mondeomba /2002 2000tdci fmba trend felszeretseg  mit kéne tenni hogy muködjön is kössz elöre is a valaszokat
Naplózva
Gabesz85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229


6206213656 loloka85@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5415 Dátum: 2015.05.31 vasárnap, 19:49:08 »

Sziasztok, hogyan tudom a manuális tetőablakomat elektromossá tenni.
A motort es a borkulatot szerdán kapom meg.
Honnan vigyek aramot?
Mit kell szetszedjek?
Mire kell vigyazznom?
Naplózva

93 2.0 benzin GLX
2003.12 2.0 TDCI GHIA ZETEC-S
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #5416 Dátum: 2015.06.01 hétfő, 08:34:22 »

Sziasztok, hogyan tudom a manuális tetőablakomat elektromossá tenni.
A motort es a borkulatot szerdán kapom meg.
Honnan vigyek aramot? Szerintem ennek nagyobb áram kell, ezért önálló, biztosítékolt! vezetéket kell neki behúzni. Kapcsolóhoz, onnan a motorhoz.[/color]
Mit kell szetszedjek? Gondolom a tetőkárpitot, illetve minden olyan helyet, ahol a vezetéket akarod elvezetni, illetve a kapcsolót beszerelni.
Mire kell vigyazznom? A rövidzár elkerülésére, a biztosíték méretezésére, hogy ne sérüljön / törjön meg a tetőkárpit, elsőre tudjad, hová akarod tenni a kapcsolót, stb. Gondolom, kapsz még segítséget.

Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5417 Dátum: 2015.06.01 hétfő, 13:17:03 »

sziasztok beraktam egy infos index kart a mondeomba /2002 2000tdci fmba trend felszeretseg  mit kéne tenni hogy muködjön is kössz elöre is a valaszokat
Szia!
Ezt a kérdést inkább az Mk3 részlegben tedd fel, ott biztos sokkal többen fognak tudni neked segíteni  Smiley.

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5418 Dátum: 2015.06.01 hétfő, 13:25:58 »

Sziasztok, hogyan tudom a manuális tetőablakomat elektromossá tenni.
A motort es a borkulatot szerdán kapom meg.
Honnan vigyek aramot?
Mit kell szetszedjek?
Mire kell vigyazznom?

Gyárilag az F21-es biztosítékra van rákötve.
A további dolgokat már bonyolult leírni, inkább képeket és bekötési rajzokat kéne hozzá szerezni.

De egy egyszerű utánanézés:
a bal oldali A oszlop aljában van egy 6 lábú ovális csatlakozó. Ezen keresztül megy fel a delej a tükör feletti lámpához is - ha jók az emlékeim.
Ha ebben a csatiban találsz az 1-es lábban LILA/KÉK madzagot, ami tovább is megy felfelé, akkor mákod van, és a tetőablak körül kell keresgélned a kábelt.
Ha csak az egyik felében van az említett kábel, akkor onnan kell felvinned a tetőablak motorhoz.
Ha nincs a csati egyik felében sem az 1-es lábnál az említett kábel, akkor sk. megoldás.
Naplózva
Gabesz85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229


6206213656 loloka85@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #5419 Dátum: 2015.06.01 hétfő, 20:05:30 »

Elviekben megtaláltam, a baj az hogy nincs csati a tetőnél :-(
a biztosíték tábla mellett pedig ezt találtam, ez a belső világítás csatija,
ezen találtam lila/kék kábelt, de 2-t is,
melyikről kell áramot vigyek?




Gyárilag az F21-es biztosítékra van rákötve.
A további dolgokat már bonyolult leírni, inkább képeket és bekötési rajzokat kéne hozzá szerezni.

De egy egyszerű utánanézés:
a bal oldali A oszlop aljában van egy 6 lábú ovális csatlakozó. Ezen keresztül megy fel a delej a tükör feletti lámpához is - ha jók az emlékeim.
Ha ebben a csatiban találsz az 1-es lábban LILA/KÉK madzagot, ami tovább is megy felfelé, akkor mákod van, és a tetőablak körül kell keresgélned a kábelt.
Ha csak az egyik felében van az említett kábel, akkor onnan kell felvinned a tetőablak motorhoz.
Ha nincs a csati egyik felében sem az 1-es lábnál az említett kábel, akkor sk. megoldás.
Naplózva

93 2.0 benzin GLX
2003.12 2.0 TDCI GHIA ZETEC-S
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5420 Dátum: 2015.06.02 kedd, 10:01:06 »

Elviekben megtaláltam, a baj az hogy nincs csati a tetőnél :-(
a biztosíték tábla mellett pedig ezt találtam, ez a belső világítás csatija,
ezen találtam lila/kék kábelt, de 2-t is,
melyikről kell áramot vigyek?
kép
Nem erről beszéltem, bár ha nincs az alább tárgyalt dolog, ezt kell használni.

Amiről én beszéltem az ezen a képen a kék relé foglalattól balra található ovális csati.
Ha ebben találsz LILA/KÉK kábelt az 1-essel megjelölt helyen, akkor elég innen felvinni a tetőablak motorhoz a kábelt - a testeléssel egyetemben.

Ha nincs, akkor az általad megtalált csatlakozóból kell vinned madzagot.
A csatlakozó alsó 5 lába közül a középső az ami neked szükséges (a felső sor az, ahol a kioldáshoz/rögzüléshez szükséges fül van).

De mindez csak a leírás alapján megtalált képek és adatok szűrése, nem tudok felelősséget vállalni látatlan dolgokért.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5421 Dátum: 2015.06.17 szerda, 01:26:57 »

Nekem is a hátsó két ablak csak zümmög meg indulni akar mikor megnyomom a gombot.
Akkor félig le kell engedni az ablakot ahhoz , hogy megnézzem mi az àbra?
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5422 Dátum: 2015.06.17 szerda, 09:05:18 »

Nekem is a hátsó két ablak csak zümmög meg indulni akar mikor megnyomom a gombot.
Akkor félig le kell engedni az ablakot ahhoz , hogy megnézzem mi az àbra?
Az ablakot ahhoz kell féligmeddig leengedni, hogy az üveget a sínhez rögzítő csavarokat ki tudd szedni.

Olvastam már olyat, hogy ugye nem ment az ablak se fel se le, pedig zümmögött, aztán mikor leszedte a kárpitot, bottal ki volt támasztva az üveg, mert az elektromos motor bowden el volt szakadva, és leesett volna az ablak.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5423 Dátum: 2015.06.17 szerda, 10:17:27 »

Csak nincs kitámasztva mindkét hátsó ablak bottal. ☺
A bóvdent hogy látom, hogy el van e szakadva. Gumi szigetelése van, meg macerás hozzáférni.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5424 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 09:17:21 »

Csak nincs kitámasztva mindkét hátsó ablak bottal. ☺
A bóvdent hogy látom, hogy el van e szakadva. Gumi szigetelése van, meg macerás hozzáférni.
Ajtókárpit leszed, alatta a szivacsos dolog óvatosan leszed - a fekete ragasztója nagyon tud bármihez ragadni Grin, mikor húzod le, tapétavágókéssel vágd, simán visszatapad majd, ha nem koszolod be egyik felét sem -, és megkukkol, hogy mi a helyzet. Gombot nyomkod miközben tapogatod az el.motort, hogy érzed-e a működését. Ha működik, mégsem mozog az ablak, nagy valószínűséggel el van szakadva a bowden.
Szerintem.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5425 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 14:07:21 »

Na és azt, hogy nézem meg a bóvden szakadást?
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5426 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 14:12:01 »

most jut eszembe a bal hátsó ablak működik. Kézzel tolom megy le fel csak szorul erősen. Szétszedném megnézni csak mire figyeljek jó lenne tudni.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
zsolio
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 161


« Új hozzászólás #5427 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 14:24:13 »

most jut eszembe a bal hátsó ablak működik. Kézzel tolom megy le fel csak szorul erősen. Szétszedném megnézni csak mire figyeljek jó lenne tudni.

Szia,

Először csak bontsd le a kárpitot, nézd meg, mitől szorul az ablak, lehet hogy csak egy kis zsír hiánya van a bowdennek vagy a csúszkának. Ha a bowden szakadt, látszani fog. addig ne szedd ki, amíg nem szereztél másikat.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5428 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 15:05:36 »

az lehet, hogy az ablaküveg szorul csak?
Nekem úgy tűnik. Mert jó karcos is az üveg.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5429 Dátum: 2015.06.19 péntek, 08:41:05 »

az lehet, hogy az ablaküveg szorul csak?
Nekem úgy tűnik. Mert jó karcos is az üveg.
Az oldalsó vezetősíneket meg kéne kenni, hogy jobban csússzon, illetve az is lehet, hogy a vízlehúzó gumi meg van dagadva, és amiatt is szorulhat az ablak.
Szerintem.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5430 Dátum: 2015.06.19 péntek, 09:48:02 »

oldalsó vezetősínek. Rendben. Csak megtalálom.
Igen az ablakok szigetelése bazira meg van dagadva csavarodva.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
NACSA13
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


Hogy mik vannak,az agyam elhagyom!


« Új hozzászólás #5431 Dátum: 2015.06.20 szombat, 23:03:26 »

Tisztelt Kollégák!
Nagy bajban vagyok,és a segítségeteket kérném.A tegnapi nap folyamán elveszítettem az autóm kulcsát.A piros szinű kulcsról van szó,ugyanis a fekete már csak nagyon akadozva működik.Jelen pillanatban a fekete kulccsal ki tudom nyitni a jobb oldali ajtót és be is tudom indítani az autót de ezt fojamatosan nem tudom használni.Tudok valahol motorszám vagy alvázszám utján kulcsot csináltatni,természetesen chippeltet?Az ajtók mechanikus nyitásúak,de a motor inmobiliseres.
Naplózva

Nacsa13
 Mondeo1/1995/1,6/ZETEC/combi
A NAGY KÉK BÁLNA
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5432 Dátum: 2015.06.22 hétfő, 09:10:11 »

Szerintem bármelyik Ford szerviz tud ilyet.
Kulcsot bárhol tudsz másoltatni, csak a chip tanításhoz kell a Ford.
Tisztelt Kollégák!
Nagy bajban vagyok,és a segítségeteket kérném.A tegnapi nap folyamán elveszítettem az autóm kulcsát.A piros szinű kulcsról van szó,ugyanis a fekete már csak nagyon akadozva működik.Jelen pillanatban a fekete kulccsal ki tudom nyitni a jobb oldali ajtót és be is tudom indítani az autót de ezt fojamatosan nem tudom használni.Tudok valahol motorszám vagy alvázszám utján kulcsot csináltatni,természetesen chippeltet?Az ajtók mechanikus nyitásúak,de a motor inmobiliseres.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5433 Dátum: 2015.06.26 péntek, 15:30:35 »

oldalsó vezetősínek. Rendben. Csak megtalálom.
Igen az ablakok szigetelése bazira meg van dagadva csavarodva.
Akkor lehet, hogy azt kéne orvosolni valahogy.
Vagy cserével, ami nem olcsó - Cromax weblapon utána tudsz nézni.
Vagy olyat olvastam, hogy valaki a fém merevítő elporladt részeit kipiszkálta, és úgy tette vissza a vízlehúzót.
Naplózva
macilaci
Vendég
« Új hozzászólás #5434 Dátum: 2015.06.26 péntek, 15:40:39 »

Tisztelt Kollégák!
Nagy bajban vagyok,és a segítségeteket kérném.A tegnapi nap folyamán elveszítettem az autóm kulcsát.A piros szinű kulcsról van szó,ugyanis a fekete már csak nagyon akadozva működik.Jelen pillanatban a fekete kulccsal ki tudom nyitni a jobb oldali ajtót és be is tudom indítani az autót de ezt fojamatosan nem tudom használni.Tudok valahol motorszám vagy alvázszám utján kulcsot csináltatni,természetesen chippeltet?Az ajtók mechanikus nyitásúak,de a motor inmobiliseres.
Ha van egy chiped és kulcsod,akkor az alapján tudnak újat készíteni.Szimpla immos kulcsmásolós nekem nem tudott se kulcsot másolni se chipet.Spéci gép kell hozzá,itt helyben például a Ford kereskedő is maszeknál csináltatja....nekem kb. két hónapja 8500 ft volt a chip másolás,bár azt még nem tudom,hogy működik-e,majd csak a motorcsere után derül ki.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5435 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 11:57:14 »

Sziasztok,
ez melyik OBD típus? OBD1 vagy OBD2?
http://www.kepfeltoltes.hu/view/150629/F_nyk_p0048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/150629/csati_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5436 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 15:28:13 »

Ha a te Mk1-esedről van szó, akkor egyik sem.
Csak egy OBDII formájú csatlakozó.
Az Mk1 még FDS2000 technológiájú.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5437 Dátum: 2015.06.29 hétfő, 15:59:28 »

Köszi,
Az Mk1-esemről van szó. Nem értem az egészet. Van ez a csati. Szerelőm odavisz vmi blutooth-os kütyüt, rádug és a notebookján olvassa ki az adatokat.
És még ez is bezavart:
"Régi MKI: 3 csatlakozó van a motortérben a szervoolajtartály mellett: Self-Test csati (3 pólusú) (villogókódos), FDS-2000 csatlakozója (2 pólusú), oktánszámcsatlakakozó (2 pólusú).
MKI új: egy csati a motortérben: oktánszámkorrektorcsati (2 pólusú), és egy csati az utastérben a műszerfal alatt, (16 pólusú, SAE-J1962 csatlakozó, vagy közismert nevén OBD2 csatlakozó). Attól, hogy OBD2 csati van rajta, nem biztos, hogy kezeli az OBD2-t, De ami biztos, hogy be van kötve a 3,4,5,7,11,16-os lába."
Nos emiatt kérdezősködöm.
PZS

Ha a te Mk1-esedről van szó, akkor egyik sem.
Csak egy OBDII formájú csatlakozó.
Az Mk1 még FDS2000 technológiájú.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.29 hétfő, 16:06:23 írta Préti » Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5438 Dátum: 2015.06.30 kedd, 10:02:53 »

Az Mk1-esemről van szó. Nem értem az egészet. Van ez a csati. Szerelőm odavisz vmi blutooth-os kütyüt, rádug és a notebookján olvassa ki az adatokat.
Ez igencsak érdekes. Ugyanis én is próbálkoztam anno az ELM327-es cuccokkal (3 különbözővel is), de az nagyon nem volt hajlandó kommunikálni a kocsival.

Kérdezd meg a szerelőd, hogy mi is az pontosan, amit használ. Mert lehet, hogy egy FDS2000 kommunikációt is ismerő fejlettebb és több mindent ismerő kütyü, és nem olyan egyszerű, mint amiket pár ezresért mindenfelé lehet kapni. Én ez utóbbiakkal próbálkoztam sikertelenül.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5439 Dátum: 2015.07.02 csütörtök, 02:29:46 »

Sziasztok!

Van szuper rádióm aminek nem tudom a lopáskódját mivel kereskedésből van az autó.
Ha lekapcsolom az akkumulátort utána visszakapcsoláskor fogom tudni használni a rádiót?
Arra sikerült rájönnöm, hogy a bloutooth kihangosító kódja a telefonon 1-2-3-4.

Köszi előre is!
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5440 Dátum: 2015.07.02 csütörtök, 08:10:05 »

Sok telefonnak gyárilag 1234 a bluetooth kódja.

Sziasztok!

Van szuper rádióm aminek nem tudom a lopáskódját mivel kereskedésből van az autó.
Ha lekapcsolom az akkumulátort utána visszakapcsoláskor fogom tudni használni a rádiót?
Arra sikerült rájönnöm, hogy a bloutooth kihangosító kódja a telefonon 1-2-3-4.

Köszi előre is!
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5441 Dátum: 2015.07.02 csütörtök, 21:45:15 »

Ez a rádió bluetooth kódja.
Mi fog törtènni, miután lekötöttem az aksit aztán vissza.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5442 Dátum: 2015.07.03 péntek, 08:46:29 »

Ez a rádió bluetooth kódja.
Mi fog törtènni, miután lekötöttem az aksit aztán vissza.
Itt a fórumon lehet valakitől kódot kérni a rádióhoz valami szám alapján, ami a rádió házán található.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5443 Dátum: 2015.07.03 péntek, 09:26:58 »

A Blue kód az független a rádió kódtól és gyárilag szokott ez lenni, szerintem ha leveszed az akkuról és visszakötöd marad az 1234.
PZs

Ez a rádió bluetooth kódja.
Mi fog törtènni, miután lekötöttem az aksit aztán vissza.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5444 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 11:54:21 »

Szia Gabi,
a héten lemostam az autót és utána is elkezdett világítani a LED. Megnéztem, mi vizes a motortérben és 2 hely volt vizes:
- az akku alatt-alatt; talán ha leszedem a bal-első kerékvédő műanyagot, akkor jobban fogom látni.
- a szélvédő alatt a tűzfalnál, ahol a motorháztető bowden jön be a motortérbe és ott alatta van egy vastagabb kábelköteg.
Folytatom a kutakodást.
PZs
Az a kis piros led az immo visszajelzője - tudtommal. Lehet, hogy a motortérben beázik valamelyik csatlakozás, ne adj isten, a vezérlőkompóter csatijának a burkolata szakadt meg/el és ott ázik be.
Amúgy lehet más is az ok, azt majd másvalaki mondja, aki ismeri azt az okot.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5445 Dátum: 2015.07.09 csütörtök, 16:40:09 »

Oksa !
Köszönöm!
Akkor visszakötéskor megnézem mit ír hátul a rádió és itt érdeklődöm.
Persze, hogy nem a bluetooth kihangosító kód érdekel.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #5446 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 10:15:34 »

Sziasztok!
A légzsák vezérlő modult merre találom?
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5447 Dátum: 2015.07.14 kedd, 12:49:40 »

Sziasztok!
A légzsák vezérlő modult merre találom?
Pedálok előtti műanyag burkolatot leveszed (3 csavar, 2 fül), és a kormányoszloptól jobbra leled meg.
Naplózva
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #5448 Dátum: 2015.07.14 kedd, 16:09:04 »

Pedálok előtti műanyag burkolatot leveszed (3 csavar, 2 fül), és a kormányoszloptól jobbra leled meg.

Köszi!  worship
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5449 Dátum: 2015.07.26 vasárnap, 13:10:11 »

Sziasztok,
aki tudja, kérem írja meg, hogy hol találom a tolatólámpa kapcsolóját? Addig tudom, hogy motortér, de azon belül hol? Nehéz a cseréje? Hogyan lehet cserélni?
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Oldalak: 1 ... 102 103 104 105 106 107 108 [109] 110 111 112 113 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.071 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.