Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 00:48:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1781794 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5350 Dátum: 2015.02.02 hétfő, 11:25:28 »

Szia!

- Ha az A oszlopból 2 csatlakozón megy át kábel az ajtóba, akkor jobb az esély arra, hogy elő van készítve és csak az ajtóban levő kábelt kell cserélni.

- Ford 2008 RDS rádió hátulja. Nem mondanám ISO szabványúnak. Kell venni egy átalakítót is, talán van az áruházban az autórádiók mellett - vagy magad forrasztgatsz.
Helló!

Na, akkor erre fogok elindulni, remélem lesz előkészítés, mert ha nem, akkor nem biztos, hogy foglalkozok vele...  szomoru1
ISO: akkor nem úszom meg az átalakítást és/vagy szerelést... Most egy Philips magnó(!!!!) van az autóba, ha szerencsém van és nem gyári cucc, akkor lehet, hogy más már ISO szabványosította az autót!  hehe

Köszönöm az értékes infókat!  nyes
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5351 Dátum: 2015.02.02 hétfő, 15:29:40 »

Szia!

Nem mindegy, hogy melyik csatlakozó lyukba melyik kábelt szereled vissza, mivel az utánfutók innen kapják a megfelelő áramokat (indexek, féklámpa, stb.)

Nekem is el van törve egy kicsit, úgyhogy ha kicsit jobb idő lesz, akkor teszek fel egy új csatlakozót!

Egy kis segítség: http://www.vonohorog.hu/Index/dugaljak

GSTLeslie





Szerintem nekem a 13 dugaljas/dugvillás változat van. Na ezt megfelelően bekötnöm. Büszke leszek magamra, hogyha sikerül.


Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5352 Dátum: 2015.02.03 kedd, 10:58:56 »

Helló!

Megint kérdéssel jöttem:  help

Észrevettem, hogy km-óra mutatója (néha) "lobog", azaz nem fixen, stabilan mutatja az adott sebességet, hanem 2-3mm-t kileng...
Mintha olvastam volna, itt valahol a fórumban, hogy km-óra spirált kell ilyenkor cserélni! Lehetséges, hogy azzal van a gond? Ha igen, mennyire macerás cserélni?  Shocked

Köszönöm az infókat!

GSTLeslie
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5353 Dátum: 2015.02.07 szombat, 01:18:07 »

Sziamiaú!

Hogy tudom bekapcsolni a ködfényszórót?
Még nem jöttem rá.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5354 Dátum: 2015.02.07 szombat, 10:56:08 »

Sziamiaú!

Hogy tudom bekapcsolni a ködfényszórót?
Még nem jöttem rá.

Ki kell húzni a világításkapcsolót.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5355 Dátum: 2015.02.07 szombat, 21:50:10 »

Ki kell húzni a világításkapcsolót.
Kód:

Kihúzom . A hóra.

Köszönöm a tippet!
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
szikla
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5356 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 15:15:59 »

 worship worship Volna egy kérdésem gyútás kapcsoló cseréje. Letudná írni valaki pontosan mondeo MKI diselről van szó.  worship worship
Naplózva
Ggyugyo67
Vendég
« Új hozzászólás #5357 Dátum: 2015.02.08 vasárnap, 20:20:57 »

Sziasztok!

Indítás után nem alszik el a légzsák visszajelző lámpa hanem világít folyamatosan.
Tudom,hogy ez hiba,de mégis merre induljak el a hiba keresésbe.
A volt tulajdonos kivette az izzót belőle és nem szólt semmit,csak azután derült ki a turpisság,hogy cseréltem műszerfal izzókat.
Most meg műszaki előtt állok,és ez miatt nem fog átmenni, és az utas + az Én biztonságom sem elhanyagolható tény.

Köszönöm: Gyugyo
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5358 Dátum: 2015.02.09 hétfő, 09:37:49 »

Köszönöm scratch!
Világít is a ködfényszóróm. Csak a jobb első nem.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5359 Dátum: 2015.02.09 hétfő, 12:12:41 »

Sziasztok!

Indítás után nem alszik el a légzsák visszajelző lámpa hanem világít folyamatosan.
Tudom,hogy ez hiba,de mégis merre induljak el a hiba keresésbe.
A volt tulajdonos kivette az izzót belőle és nem szólt semmit,csak azután derült ki a turpisság,hogy cseréltem műszerfal izzókat.
Most meg műszaki előtt állok,és ez miatt nem fog átmenni, és az utas + az Én biztonságom sem elhanyagolható tény.

Köszönöm: Gyugyo
Nem vagyok szakétő, de 3 dolog lehetséges:
- nem jó a vezérlő (kormányoszlop környékén van)
- nem csatlakozik a kormánylégzsák (szakadt körkábel a kormánykerékben, vagy csak a csati csúszott le)
- nem csatlakozik az utasoldali légzsák

Most hirtelen ennyi, de lehet, hogy van más eshetőség is.
Naplózva
szikla
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5360 Dátum: 2015.02.14 szombat, 19:47:28 »

 worship worship Sikeresen kitudtam cserélni a gyújtáskapcsolot. mind össze egy óra alatt kiszerelés a donorból. Át rakás a másikba taps taps taps müködik jó. Wink Wink Wink

Naplózva
janoandras
Vendég
« Új hozzászólás #5361 Dátum: 2015.02.16 hétfő, 10:51:32 »

sziasztok lenne egy kérdésem van egy 1995-mondeom lépcsöshátu és milyen hibakod kiolvasó valóhózá ellőreis köszönöm
 
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5362 Dátum: 2015.02.16 hétfő, 13:39:13 »

sziasztok lenne egy kérdésem van egy 1995-mondeom lépcsöshátu és milyen hibakod kiolvasó valóhózá ellőreis köszönöm
A mostanság mindenhol "óccsóér" kapható OBDII olvasó tuti nem jó hozzá.
Ha nincs a kormányoszlop alsó burkolatában a pedálokhoz közel ajtó, ami OBDII forma csatlakozót rejt, akkor még villogtatásos módszerrel megoldható.
Ha van ott csatlakozó, akkor én inkább márkaszervizt ajánlanék, bár azok sem mind tartják már a műszert ilyen régi típushoz.

Tudtommal.
Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5363 Dátum: 2015.02.17 kedd, 22:48:34 »

sziasztok lenne egy kérdésem van egy 1995-mondeom lépcsöshátu és milyen hibakod kiolvasó valóhózá ellőreis köszönöm
 

Helló! Én is mostanában olvasgattam utána, ha OBDII-es csati van az autódba, akkor egy FDS2000-s kütyüvel lehet kiolvasni a hibát!
Speckó Ford szabványú hibakód olvasó cucc...  falbav
Naplózva
joy69
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új hozzászólás #5364 Dátum: 2015.02.25 szerda, 17:02:17 »



Szia,segitenél nekem,a kilométeróra javitásban??
Ha széthúzod a sebváltó tetején a jeladót,neked a mutató is és a számláló is megáll??
fontos lenne mert nem találom a hibát..
köszi :  Joy69  mondeo1997 1,8 benzin
Naplózva

MK-III  1.8 Benzin
2003.
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5365 Dátum: 2015.03.04 szerda, 10:12:18 »

Sziasztok!

Szépen lassan kiég az összes izzó az óracsoportban... Gondolkodom a LED-esítésen is... Mindenképp szét kell szedjem a műszerfalat...
Mennyire macerás? Van valami buktatója a folyamatnak? Shocked

Néztem itt az oldalon a leírásokat, de csak már az izzócsere/LED-beépítés került szóba, maga a műszerfal szétszerelése nem...
Mivel nincs Haynes-féle könyvem (pdf), így magamnak kell(ene) rájönni a miként-re!  help

(Előtte az asszony autójában ([off ]Peugeot 206[on]) csináltam izzócserét az óracsoportban, az kb. 20 perces mutatvány volt!  Wink

Köszi az infót!

Leslie
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5366 Dátum: 2015.03.04 szerda, 20:50:41 »

Sziasztok!

Szépen lassan kiég az összes izzó az óracsoportban... Gondolkodom a LED-esítésen is... Mindenképp szét kell szedjem a műszerfalat...
Mennyire macerás? Van valami buktatója a folyamatnak? Shocked

Néztem itt az oldalon a leírásokat, de csak már az izzócsere/LED-beépítés került szóba, maga a műszerfal szétszerelése nem...
Mivel nincs Haynes-féle könyvem (pdf), így magamnak kell(ene) rájönni a miként-re!  help

(Előtte az asszony autójában ([off ]Peugeot 206[on]) csináltam izzócserét az óracsoportban, az kb. 20 perces mutatvány volt!  Wink

Köszi az infót!

Leslie
Az egész műszerfalat ki akarod venni és csereberélni mindenben az izzót, vagy csak a műszercsoport világításán agyaltál?  Grin

A műszercsoport keretét 4 csavar fogja. Ebből kettő a kivehető egységek (óra, szélvédőfűtés kapcsoló) alatt, kettő pedig az ív belső oldalán - be kell hajolni, és nehéz meglátni, mert takaró van rajta, mint pl. az első ajtó műanyag 3szögén.
Nem találtam képet, úgy sokkal könnyebb lenne.
Aztán a műszercsoportot 5 csavar fogja, ezek már láthatóak lesznek, ha kint a keret.
Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5367 Dátum: 2015.03.05 csütörtök, 01:23:59 »

Az egész műszerfalat ki akarod venni és csereberélni mindenben az izzót, vagy csak a műszercsoport világításán agyaltál?  Grin

A műszercsoport keretét 4 csavar fogja. Ebből kettő a kivehető egységek (óra, szélvédőfűtés kapcsoló) alatt, kettő pedig az ív belső oldalán - be kell hajolni, és nehéz meglátni, mert takaró van rajta, mint pl. az első ajtó műanyag 3szögén.
Nem találtam képet, úgy sokkal könnyebb lenne.
Aztán a műszercsoportot 5 csavar fogja, ezek már láthatóak lesznek, ha kint a keret.
Köszönöm a leírást, így már meglesz a dolog... Csak az óracsoportba kell izzókat cserélni - szerencsére... A többit majd a fejegység cseréjekor megcsinálom. Köszi még egyszer!!  taps worship Wink

Leslie
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #5368 Dátum: 2015.03.07 szombat, 11:47:23 »

Sziasztok!

  Olyan kérdésem lenne,hogy hol találom a gyári riasztó modulját!

   A problémám a következő:

    MK1 2.0 16V kombi
    Pár hónapja kezdődött.hogy néha-néha nem nyitott ki az infrás kulcs!
   Néha kinyitott,néha nem! Összekódoltam,jó volt!Nyitott zárt! A nagykönyv szerint!
   De két nappal később ugyanez a probléma jelentkezett!
   Levettem az akkumulátor saruját is! Vártam vele egy napot,és ujra kódolás!
   Egy nap,és off....
   most ott tartok,hogy a kulcs veszi az adást (telefon kamerával ellenőriztem),sőt!
   A kulcs jelzi is,vagyis villog az összekódolás közben,viszont a műszerfalon a kis piros
   led nem villog...nem is nyit kulcsal a kp.-i zár!
   Hozzáteszem,akkumulátornál 1.2 Amper áramfogyasztás van kivett kulcsal,csukott ajtóval!
   Rádió,világítás,belsőtér világítás off!

       Valakinek valami ötlet? Előre is köszi:Jenő.
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
szikla
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #5369 Dátum: 2015.03.07 szombat, 17:49:42 »

Sziasztok worship worship worship worship

Központi zár hol van kedve hol nincsen működéshez. Hol keresem a hibát?Huh?? rinya rinya rinya rinya rinya
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5370 Dátum: 2015.03.11 szerda, 22:20:34 »

Sziasztok worship worship worship worship

Központi zár hol van kedve hol nincsen működéshez. Hol keresem a hibát?Huh?? rinya rinya rinya rinya rinya
Az A oszlop ajtóátvezető csatlakozók.
Anyós lábtér A oszlop alja a szőnyeg alatt a kábelcsatornában a drótok épsége ellenőriz.
Első körben.
Szerintem.
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #5371 Dátum: 2015.03.13 péntek, 12:00:01 »

Az A oszlop ajtóátvezető csatlakozók.
Anyós lábtér A oszlop alja a szőnyeg alatt a kábelcsatornában a drótok épsége ellenőriz.
Első körben.
Szerintem.
Köszönöm,a hétvégét erre teszem fel....idegesítőőőőőőőőő!  gun falbav Pedig az autó jólműködik!
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5372 Dátum: 2015.03.17 kedd, 14:43:03 »

Sziasztok,
miért áll 3 vezetékből a csomagtérajtó kapcsoló vezetéke? A kapcsoló egy csúszó kapcsoló, aminek 2 állása van, nyitva és zárva (nem világít <-> világít) Egy vezeték a pozitív és a másik kettő? Még kimérni sem tudom, mert rossz a kapcsolóm.
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5373 Dátum: 2015.03.17 kedd, 15:38:43 »

Sziasztok,
miért áll 3 vezetékből a csomagtérajtó kapcsoló vezetéke? A kapcsoló egy csúszó kapcsoló, aminek 2 állása van, nyitva és zárva (nem világít <-> világít) Egy vezeték a pozitív és a másik kettő? Még kimérni sem tudom, mert rossz a kapcsolóm.
Köszi,
PZs

Riasztó?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5374 Dátum: 2015.03.17 kedd, 16:02:44 »

Riasztóm nincs és nem is volt.
A kapcsolót szétszedtem és a csúszka egyszerre 2 "vezetéket" zárt össze; a vezetékek belemennek egy nyáklapba, amin van 2 vágás és a vágások között volt vmi felület, ami vezette az áramot és az kopott le. Hol a bal szélső-középső, hol a középső jobb szélső részt zárta. A középső a pozitív.
Köszi,
PZs

Riasztó?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
pompom
Vendég
« Új hozzászólás #5375 Dátum: 2015.03.18 szerda, 17:44:25 »

Sziasztok!
Ha valaki tud,kérem segítsen. Mk1 mondeo kombinál,a csomagtér világításom nem működik egy ideje. Tudja valaki esetleg melyik a biztosítékja?
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #5376 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 08:47:56 »

Sziasztok!
Ha valaki tud,kérem segítsen. Mk1 mondeo kombinál,a csomagtér világításom nem működik egy ideje. Tudja valaki esetleg melyik a biztosítékja?

Nem enged linkelni - gondolom nem véletlenül.
Privátban küldtem a rajzot.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5377 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 14:06:53 »

Szia,
ha átkapcsolod a csomagtérben a kapcsolót akkor világít?
PZs
Sziasztok!
Ha valaki tud,kérem segítsen. Mk1 mondeo kombinál,a csomagtér világításom nem működik egy ideje. Tudja valaki esetleg melyik a biztosítékja?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
pompom
Vendég
« Új hozzászólás #5378 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 17:30:08 »

Nem enged linkelni - gondolom nem véletlenül.
Privátban küldtem a rajzot.

Köszönöm, megkaptam worship
Naplózva
pompom
Vendég
« Új hozzászólás #5379 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 17:32:11 »

Szia,
ha átkapcsolod a csomagtérben a kapcsolót akkor világít?
PZs
Szia, nem , nem világít akkor sem. Rámértem,és csak 0.9v van a pozitív kábelen.
Naplózva
Apanya
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #5380 Dátum: 2015.03.19 csütörtök, 20:44:56 »

Szia, nem , nem világít akkor sem. Rámértem,és csak 0.9v van a pozitív kábelen.

Szia! Az ajtózárnál,ahol a kapcsoló,vagy érzékelő van,nincs kontakthibád?Esetleg a kapcsolód nem ment tönkre?
Naplózva

1993 Mk1 mondeo turnier GHIA 2.0
Hektor
Vendég
« Új hozzászólás #5381 Dátum: 2015.03.25 szerda, 11:27:05 »

Sziasztok!

Apósomnak van egy 1996-os mondeo-ja. Gyári infrás kulcsal. Sajnos letört az egyik érintkező a távirányítóban. Igy most nem kap áramot.

A kérdésem az lenne, hogy ha szerzek egy másik kulcsot, átrakom a jelenlegiről a kulcs szárat, akkor magát az elektronikát meg lehet tanítani, hogy nyissa csukja illetve indítsa az autót?
Illetve van a távirányítóban egy piros gumi burkolatban egy hosszúkás üveg valami, az mi célt szolgál?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Viktor
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5382 Dátum: 2015.03.25 szerda, 14:28:32 »

A piros müanyagban egy érzékelő van ami kommunikál az autóval. Ahhoz nem kell áram, viszont a legfontosabb alkatrész. Azthiszem indításhoz van szerepe.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Hektor
Vendég
« Új hozzászólás #5383 Dátum: 2015.03.25 szerda, 16:16:09 »

A piros müanyagban egy érzékelő van ami kommunikál az autóval. Ahhoz nem kell áram, viszont a legfontosabb alkatrész. Azthiszem indításhoz van szerepe.

Köszi a választ, sejtettem hogy valami ilyesmi. Indítani indítja az autót, csak szeretnénk ha működne a távirányító is...
Szóval, a kérdés továbbra is nyitott, másik elektronikát meg lehet tanítani az autónak?
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5384 Dátum: 2015.03.25 szerda, 19:36:03 »

Köszi a választ, sejtettem hogy valami ilyesmi. Indítani indítja az autót, csak szeretnénk ha működne a távirányító is...
Szóval, a kérdés továbbra is nyitott, másik elektronikát meg lehet tanítani az autónak?

Nekem az indítókulcs panelja romlott el. Meg pótkulcsom sincs elmentem kulcsmásolóhoz aki mondta 15000 ft egy másolat. Muszály lesz csináltatnom. Viszont van egy riasztós kulcs külőn ami nyitja zárja az autót is. Úgyhogy nem foglalkozok az indítókulccsal most mert anélkül is tudom távirányítani.

Menj el egy kulcsmásolóhoz ő megjavítja neked a gombokat rajt. Nekem is tett bele új elemet de azzal sem működött. Mondta vigyem oda az autót és megjavítja. Talán nem drága javítás.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5385 Dátum: 2015.03.27 péntek, 08:43:02 »

Köszi a választ, sejtettem hogy valami ilyesmi. Indítani indítja az autót, csak szeretnénk ha működne a távirányító is...
Szóval, a kérdés továbbra is nyitott, másik elektronikát meg lehet tanítani az autónak?
Talán a FAQ-ban, vagy a Wikiben találsz hozzá írást, dokumentációt.
Nekem sajna nem gyári távos, így nem tudok a dologról nyilatkozni.
Naplózva
fethdavid
Vendég
« Új hozzászólás #5386 Dátum: 2015.03.27 péntek, 11:38:10 »

Sziasztok!
Valakinek van esetleg kapcsolási rajza a világítás kapcsolóhoz?
A gondom az lenne, hogy néha kialszik a műszerfal világítás , ilyenkor nem világít sem a helyzetjelző sem a rendszámvilagítás csak tompított van.
Kiszedtem a lámpakapcsolót és a csatlakozóján a 15-ös számú saru meg van olvadva gondolom emiatt szétnyílt és nem mindig érintkezik.
Valakinek van esetleg ötlete, hogy mi okozhatja a hibát?
Köszönöm.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5387 Dátum: 2015.03.27 péntek, 16:42:13 »

Keresek újratölthető elemlámpát!!!
 , ami a kesztyűtartóban van rögzítve csiptetővel.
Mágneses talpa van, az autó tetejére helyezve vészvillógónak is használható.
Enyémbe nem volt mire megkaptam az autót.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5388 Dátum: 2015.03.27 péntek, 19:44:47 »

Sziasztok!
Valakinek van esetleg kapcsolási rajza a világítás kapcsolóhoz?
A gondom az lenne, hogy néha kialszik a műszerfal világítás , ilyenkor nem világít sem a helyzetjelző sem a rendszámvilagítás csak tompított van.
Kiszedtem a lámpakapcsolót és a csatlakozóján a 15-ös számú saru meg van olvadva gondolom emiatt szétnyílt és nem mindig érintkezik.
Valakinek van esetleg ötlete, hogy mi okozhatja a hibát?
Köszönöm.
A fényszórókapcsoló csatlakozójában ahogy írod szétnyílt a saru, ezért nem volt alapos az érintkezés.
A csatlakozóban azt a lábat ki kell cserélni egy másikra, ami szorosan zár, hogy ne lépjen fel ismét ez a hiba, amitől elfeketedés és megolvadás létrejött.
Amikor nem érintkezik a kapcsoló saruja és a csatiban a láb, akkor nincs az említett világításod.
Naplózva
fethdavid
Vendég
« Új hozzászólás #5389 Dátum: 2015.03.27 péntek, 19:48:06 »

A fényszórókapcsoló csatlakozójában ahogy írod szétnyílt a saru, ezért nem volt alapos az érintkezés.
A csatlakozóban azt a lábat ki kell cserélni egy másikra, ami szorosan zár, hogy ne lépjen fel ismét ez a hiba, amitől elfeketedés és megolvadás létrejött.
Amikor nem érintkezik a kapcsoló saruja és a csatiban a láb, akkor nincs az említett világításod.
Köszi a választ, akkor csak annyi lenne, hogy kicserélem azt az egy sarut?
Én már valami zárlatra gondoltam.
Köszönöm
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5390 Dátum: 2015.03.29 vasárnap, 13:02:27 »

Köszi a választ, akkor csak annyi lenne, hogy kicserélem azt az egy sarut?
Én már valami zárlatra gondoltam.
Köszönöm
Ha tényleg látszik rajta, hogy laza, nem érintkezik rendesen, sőt, talán el is van feketedve, akkor igen, elég lesz ennyi.
Én még mondhatni időben észleltem, és elég volt egy kis tisztítás a kapcsoló saruján és a csatién, illetve a cstiét megigazgattam, és minden jó is lett.
Naplózva
fethdavid
Vendég
« Új hozzászólás #5391 Dátum: 2015.04.02 csütörtök, 11:07:42 »

Ha tényleg látszik rajta, hogy laza, nem érintkezik rendesen, sőt, talán el is van feketedve, akkor igen, elég lesz ennyi.
Én még mondhatni időben észleltem, és elég volt egy kis tisztítás a kapcsoló saruján és a csatién, illetve a cstiét megigazgattam, és minden jó is lett.

Köszönöm szépen a segítséget.
Naplózva
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #5392 Dátum: 2015.04.03 péntek, 09:41:17 »

Sziasztok! Azt vettem észre, hogy a vákuumszelepem, ami az EGR-t működteti nem kap feszültséget. Alapjáraton gondolom nem kell kapnia, mert nyitja az EGR-t, de ha felpörgetem azt gondolom el kellene vennie a vákuumot. Van ennek valami biztosítéka? Javítsatok ki, ha nem jól gondolom. Köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.03 péntek, 10:22:22 írta bluedevils » Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5393 Dátum: 2015.04.04 szombat, 20:03:23 »

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy elkezdtem bekötni egy 93as mk1es-be univerzális távirányítós központizár vezérlőt, de a nyit-zárás vezetéket hova érdemes kötni? Negatív vagy pozitív vezérlésőre állítsam?

Köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.04 szombat, 20:19:26 írta majki85 » Naplózva
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5394 Dátum: 2015.04.05 vasárnap, 21:06:00 »

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy elkezdtem bekötni egy 93as mk1es-be univerzális távirányítós központizár vezérlőt, de a nyit-zárás vezetéket hova érdemes kötni? Negatív vagy pozitív vezérlésőre állítsam?

Köszönöm!


Siker!!
Kész lett!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5395 Dátum: 2015.04.05 vasárnap, 23:22:25 »


Siker!!
Kész lett!
Éljen! Smiley
Asszem negatív vezérlésű, de nem akarok butaságot írni.
Mondjuk most már mindegy us, hisz készen van!
Naplózva
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #5396 Dátum: 2015.04.06 hétfő, 16:19:44 »

Éljen! Smiley
Asszem negatív vezérlésű, de nem akarok butaságot írni.
Mondjuk most már mindegy us, hisz készen van!

Pozitiv vezérlésűként lett bekötve
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5397 Dátum: 2015.04.07 kedd, 11:05:33 »

Pozitiv vezérlésűként lett bekötve
Akkor rosszul tudtam - ha így jól működik. Smiley
Naplózva
GSTLeslie
Vendég
« Új hozzászólás #5398 Dátum: 2015.04.14 kedd, 12:43:25 »

Sziasztok!

Ízzókat kell/szeretnék cserélni az óracsoportban (OSRAM 2352MFX6, ha jól tudom). Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hány db izzó kell bele?  help
Csak egyszer szeretném kiszerelni az óracsoportot és akkor rögtön cserélni is az összes izzót... Már a fél oldala sötétségbe borult és nagyon idegesít...  falbav

Köszi!

GSTLeslie
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5399 Dátum: 2015.04.14 kedd, 21:32:38 »

Sziasztok!

Ízzókat kell/szeretnék cserélni az óracsoportban (OSRAM 2352MFX6, ha jól tudom). Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hány db izzó kell bele?  help
Csak egyszer szeretném kiszerelni az óracsoportot és akkor rögtön cserélni is az összes izzót... Már a fél oldala sötétségbe borult és nagyon idegesít...  falbav

Köszi!

GSTLeslie
Elvileg ez:
https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41130000-izzo-foglalat/41130612-muszerfal-vilagitas-izzo/141745-izzo-feher-fogalattal-ford-transit-1994-20002000-2006
Amúgy csak maga az izzó foglalat nélkül T6,5 típusú.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.