Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 02:33:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1783958 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5250 Dátum: 2014.10.29 szerda, 12:33:07 »

Sziasztok,
nem fűt a bal oldali tükröm, pedig eddig üzemelt és olvasztotta a jeget és szárította a párát.
Merre keressem a hibát? Elektromosan tudom állítani, de a jeget nem olvasztja le  rinya A jobb oldali tökéletesen megy.
Köszi,
PZs
Az átvezető csatiban - a 3szög burkolat alatt - van delej ha bekapcsolod a fűtést? A tükörlap saruiban van delej? Ha nincs, visszafelé kell keresni valahol szakadást vagy érintkezési hibát.
Ha van delej, akkor megadta magát a tükörlap fűtőszála. Mérj multiméterrel ellenállást.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5251 Dátum: 2014.11.03 hétfő, 07:39:14 »

Szia Gabi,
köszi a segítséget. Tegnap este szétszedtem és jól megmértem mindent, és a tükörlap fűtőszála adta meg magát. Szétbontottam az egész tükröt és úgy méregettem meg.
Üdv,
PZs
Az átvezető csatiban - a 3szög burkolat alatt - van delej ha bekapcsolod a fűtést? A tükörlap saruiban van delej? Ha nincs, visszafelé kell keresni valahol szakadást vagy érintkezési hibát.
Ha van delej, akkor megadta magát a tükörlap fűtőszála. Mérj multiméterrel ellenállást.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
viktoori
Vendég
« Új hozzászólás #5252 Dátum: 2014.11.08 szombat, 09:36:51 »

Üdv,

Ezt http://m.vatera.hu/item/view/action/getProductData/cod/1999174415  be tudom szerelni a manuális klimás mk1-s mondeomba?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5253 Dátum: 2014.11.10 hétfő, 10:05:54 »

Üdv,

Ezt http://m.vatera.hu/item/view/action/getProductData/cod/1999174415  be tudom szerelni a manuális klimás mk1-s mondeomba?
Egyszerűen: Nem.

Bonyolultabban: Szerintem be lehet, de tuti, hogy nem kis munka. Háttérinfó, kapcsrajz, szerelési segédlet és minden alkatrész, kütyü, csati és kábel nélkül ne állj neki. És akkor is csak úgy, ha van fölösben 2-3 üres napod szerelni.
Hacsak nem találsz olyan márkatársat, aki már megcsinálta, és segít neked (vagy lebeszél róla Cheesy ).
Naplózva
maxim7
Vendég
« Új hozzászólás #5254 Dátum: 2014.11.11 kedd, 07:00:27 »

Sziasztok tud valaki mk1 hez trip computert eladót?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5255 Dátum: 2014.11.11 kedd, 21:59:06 »

Sziasztok tud valaki mk1 hez trip computert eladót?
Elromlott a régi, vagy be akarod építeni?

Ha elromlott - azaz kijelzőhibás -, nem nagyon fogsz találni épet, próbáld meg megjavítani.

Ha be akarod építeni, akkor kellene még más is hozzá, leginkább az üzemanyag szintjelző.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5256 Dátum: 2014.11.18 kedd, 10:19:12 »

Sziasztok,
milyen színű a fázis/+ és a test/- vezeték az utastéri kábelkötegekben?
Köszi,
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5257 Dátum: 2014.11.18 kedd, 12:59:20 »

Sziasztok,
milyen színű a fázis/+ és a test/- vezeték az utastéri kábelkötegekben?
Köszi,
PZs
Pontosabban hol?

Amúgy ismereteim szerint általában, de nem tutira, poz: lila, neg: fekete.
De van piros, narancs, fehér, akár csíkokkal is - pl. Lila kábel de van rajta kék csík.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5258 Dátum: 2014.11.18 kedd, 13:05:30 »

USB dug-aljat akarok bekötni hátulra és amennyire lehet ragaszkodnék a kocsiban alkalmazott szín jelölésekhez.
Köszi,
PZs
Pontosabban hol?

Amúgy ismereteim szerint általában, de nem tutira, poz: lila, neg: fekete.
De van piros, narancs, fehér, akár csíkokkal is - pl. Lila kábel de van rajta kék csík.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5259 Dátum: 2014.11.18 kedd, 13:12:15 »

USB dug-aljat akarok bekötni hátulra és amennyire lehet ragaszkodnék a kocsiban alkalmazott szín jelölésekhez.
Köszi,
PZs
De ugye nem direktbe?  Smiley
Találtam egy ilyet, hátha jól jön, ha még nincs kivitelezett ötleted.

Egyébként az első ülések alatt az emelő motorok állandó 12V-on vannak, az jó kiindulási alap.
Amúgy nem tudom, hogy pontosan hová akarod, így nem könnyű színt mondani -> méricskélj.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5260 Dátum: 2014.11.18 kedd, 13:19:24 »

Szia Gabi,
ha arra gondoltál, hogy a vezeték egyik végén az akku a másik végén az USB: NEM.
Én a szivargyújtót akarom "megcsapolni", mert azt úgy sem használjuk. Ülésemelő nálam mechanikus. De majd méricskélek.
Valahol a hátsó üléseknél szeretném elhelyezni. Még nem találtam ki, hol. Úgy, hogyha előredöntöm az üléseket és pakolok, ne legyen útban.
PZs
De ugye nem direktbe?  Smiley
Találtam egy ilyet, hátha jól jön, ha még nincs kivitelezett ötleted.

Egyébként az első ülések alatt az emelő motorok állandó 12V-on vannak, az jó kiindulási alap.
Amúgy nem tudom, hogy pontosan hová akarod, így nem könnyű színt mondani -> méricskélj.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
keleman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


E-mail
« Új hozzászólás #5261 Dátum: 2014.11.19 szerda, 16:53:23 »

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne:
Nehéz kicserélni az első fényszórókat? Van két vadonat új fényszóróm és a régi prizmást lecserélném. A régi vezetékei eléggé elhasználódtak, a prizma is sárga és a foncsor is beteges. Az új nem prizmás. Csak  a motorokat kell áttenni az újba (a helye megvan, de azt nem kaptam hozzá)
Szóval bonyolult kicserélni? Nekifoghatok itthon vagy jobb ha szervízbe viszem?
Esetleg Újpesten (vagy a közelben) tudtok valakit aki átpakolná nekem délután és nem kéri el az autó árát érte?
Naplózva

Mondeo Turnier GLX 1,8 i '95
Döme
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101



E-mail
« Új hozzászólás #5262 Dátum: 2014.11.21 péntek, 05:33:01 »

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne:
Nehéz kicserélni az első fényszórókat? Van két vadonat új fényszóróm és a régi prizmást lecserélném. A régi vezetékei eléggé elhasználódtak, a prizma is sárga és a foncsor is beteges. Az új nem prizmás. Csak  a motorokat kell áttenni az újba (a helye megvan, de azt nem kaptam hozzá)
Szóval bonyolult kicserélni? Nekifoghatok itthon vagy jobb ha szervízbe viszem?
Esetleg Újpesten (vagy a közelben) tudtok valakit aki átpakolná nekem délután és nem kéri el az autó árát érte?

Szia!Valószinűsítem,hogy mk 1-ről van szó?Én nemrég vettem le az enyémet első lökös festése miatt.Udvaron szereltem szerelőakna nélkül.Hát nem egy egyszerű eset,de egy kis határozottsággal neki lehet állni.az első kerekek műanyag kerékjárati doblemezét le kell szerelni./patentokat előre szerezd be!/Az indexlámpabúrát szereld ki ,és az alatta levő konzolt kell kiszerelni/rozsdás,torxfejű csavarokra számíts,érdemes előtte csavarlazítóval beáztatni/.Ezután a hűtőrács és a lámpa sarkánál levő csavarokat kell oldani,az elektromos csatit lehúzni és már a kezedben is a lámpatest.Én a további szétszedést nem csináltam ,de ha ezt bevállalod akkor a foncsor és az állítómotorcsere is menni fog.Az "U" alakú patentokat csavarhúzóval lepattintod,a motor pedig tudomásom szerint bajonettzáras.Jó munkát!Döme
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003. 2.0 TDCI 96kW Turnier
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5263 Dátum: 2014.11.21 péntek, 12:52:40 »

Szia!Valószinűsítem,hogy mk 1-ről van szó?Én nemrég vettem le az enyémet első lökös festése miatt.Udvaron szereltem szerelőakna nélkül.Hát nem egy egyszerű eset,de egy kis határozottsággal neki lehet állni.az első kerekek műanyag kerékjárati doblemezét le kell szerelni./patentokat előre szerezd be!/Az indexlámpabúrát szereld ki ,és az alatta levő konzolt kell kiszerelni/rozsdás,torxfejű csavarokra számíts,érdemes előtte csavarlazítóval beáztatni/.Ezután a hűtőrács és a lámpa sarkánál levő csavarokat kell oldani,az elektromos csatit lehúzni és már a kezedben is a lámpatest.Én a további szétszedést nem csináltam ,de ha ezt bevállalod akkor a foncsor és az állítómotorcsere is menni fog.Az "U" alakú patentokat csavarhúzóval lepattintod,a motor pedig tudomásom szerint bajonettzáras.Jó munkát!Döme
Ha még gyári állapotok vannak a lámpa körül, akkor a jobb oldali lámpatest alsó csavarját a szélvédőmosó tartály miatt nem igazán fogod tudni levenni, és ha még egyben is van a lámpahíd, akkor a kibillentés sem fog igazán menni.
Lökös leszed, ekkor nem kell bántani a kerékjárati műanyagokat, csak figyelni, hogy ne legyen összecsavarozva a lökössel (és összerámolásnál visszapattintani a helyére).
Amúgy a többi lépést már fentebb olvashattad.
Ja, a hűtőrácsot is fogja két csavar, majd a lámpahíd műanyagba karommal kapaszkodik. Előfordulhat fagyérzékelő, nehogy eltépd a madzagot.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5264 Dátum: 2014.11.28 péntek, 12:40:37 »

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hol megy vezeték az mk1 kombi csomagtér ajtóhoz a kocsiból. Hogy rá tudjak csatlakozni az elektronikával egy ùgy hátsó felnyitóshoz.
A központizárat akarom beüzemelni a cserélt ajtóban.

Köszi előre is a választ!
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5265 Dátum: 2014.11.29 szombat, 00:09:34 »

Megtaláltam.
Most az a kérdés mi az a csatlakozó ami nincs bekötve a zárhoz.
Fekete kerek dugóban piros csatlakozó lyukakkal lóg szabadon.
Hová kell dugni?
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5266 Dátum: 2014.11.30 vasárnap, 12:16:45 »

Megtaláltam.
Most az a kérdés mi az a csatlakozó ami nincs bekötve a zárhoz.
Fekete kerek dugóban piros csatlakozó lyukakkal lóg szabadon.
Hová kell dugni?
Egy kicsit pontosabb infó kéne, hogy hol is van ténylegesen az a csati - estleg kép. Az sem árt, ha írsz kábelszínt.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5267 Dátum: 2014.12.01 hétfő, 06:51:55 »

A csomagtérajtóról beszélsz vagy a hátsó ajtókról?
 Huh?
Megtaláltam.
Most az a kérdés mi az a csatlakozó ami nincs bekötve a zárhoz.
Fekete kerek dugóban piros csatlakozó lyukakkal lóg szabadon.
Hová kell dugni?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5268 Dátum: 2014.12.02 kedd, 15:42:45 »

Csomagtérajtóról beszélek, írok.

A hátsó ablaktörlő be van kötve működik. A zárhoz is jön 2 csatlakozó az egyik be is van dugva, a másik pedig szabadon lóg a zárnál.

Telefonról nem tudok képet feltölteni sajnos.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5269 Dátum: 2014.12.02 kedd, 19:09:45 »

Olyanon nekem is van. Talán központi zárhoz kell? De ez csak feltételezés? Nem tudom, hogy a kp-i zár vezérli-e a csomagtérajtót vagy sem?
PZs
Csomagtérajtóról beszélek, írok.

A hátsó ablaktörlő be van kötve működik. A zárhoz is jön 2 csatlakozó az egyik be is van dugva, a másik pedig szabadon lóg a zárnál.

Telefonról nem tudok képet feltölteni sajnos.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5270 Dátum: 2014.12.03 szerda, 11:43:17 »

Örülök, mikor kiderül, hogy rá tudom kötni az ùj csomagtérajtóra a központizárat.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5271 Dátum: 2014.12.03 szerda, 20:21:59 »

Örülök, mikor kiderül, hogy rá tudom kötni az ùj csomagtérajtóra a központizárat.
Szerintem tudom, miről beszélsz. Mintha én is már láttam volna azt a csatit, de a kábelekre nem emlékszem.
Az nekem is csak ott van, nincs rákötve semmi.
A csomiajtót nem tudod a központira rákötni, csak a duplazárrat lehet vezérelni, már ha van rajta.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5272 Dátum: 2014.12.04 csütörtök, 15:38:23 »

Sziasztok,
csomagtér ajtón szeretném kimérni, hogy melyik szál szakadt, melyik nem.

Mit mérjek a potméterrel? Ellenállást? Szakadást?  help

Valós értékeket kapok majd és nem fogja a műszert becsapni az, hogy minden szál az ajtó szélei felé találkozik a többivel? És akkor a szélső az irányba nem lesz szakadás, de a szálak közepe felé meg esetleg lesz szakadás?  Huh? Mert ugye ez egy nagy kör, ami a csomagtérajtó üveg egyik szélén sok szálra válik szét, majd a másik szélén újra egyesül.
Köszi,  worship
PZs 
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5273 Dátum: 2014.12.04 csütörtök, 23:00:57 »

Sziasztok,
csomagtér ajtón szeretném kimérni, hogy melyik szál szakadt, melyik nem.

Mit mérjek a potméterrel? Ellenállást? Szakadást?  help

Valós értékeket kapok majd és nem fogja a műszert becsapni az, hogy minden szál az ajtó szélei felé találkozik a többivel? És akkor a szélső az irányba nem lesz szakadás, de a szálak közepe felé meg esetleg lesz szakadás?  Huh? Mert ugye ez egy nagy kör, ami a csomagtérajtó üveg egyik szélén sok szálra válik szét, majd a másik szélén újra egyesül.
Köszi,  worship
PZs 
Mostanság ugye hideg van. Beülsz autóba egy jó nagy adag forró kávéval, teával, gyorséttermi menüvel és bepárásítod az ablakokat.
Ezután beindítod a kocsit és bekapcsolod csak a hátsó szélvédő fűtését és semmi mást. Majd fogsz egy jelölőt, mondjuk szigszalagot, elbattyogsz a kocsi mögé, majd szemügyre veszed az üveget.
Amelyik fűtőszál mellett nem tünedezik el a pára, az szakadt. Megjelölöd egy szigszalag darabbal.
Nem hinném, hogy van egyszerűbb módszer. De ha igen, mondhatjátok.
Ezután már csak a csíko(ko)n belül kell megtalálni a hibás részt és javítani.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5274 Dátum: 2014.12.05 péntek, 06:43:11 »

Szia Gabi,
köszi az ötletet, de a kérdés még ezután is megmarad, hogyan mérem ki, találom meg a szálon belül a hibás részt?
PZs
Mostanság ugye hideg van. Beülsz autóba egy jó nagy adag forró kávéval, teával, gyorséttermi menüvel és bepárásítod az ablakokat.
Ezután beindítod a kocsit és bekapcsolod csak a hátsó szélvédő fűtését és semmi mást. Majd fogsz egy jelölőt, mondjuk szigszalagot, elbattyogsz a kocsi mögé, majd szemügyre veszed az üveget.
Amelyik fűtőszál mellett nem tünedezik el a pára, az szakadt. Megjelölöd egy szigszalag darabbal.
Nem hinném, hogy van egyszerűbb módszer. De ha igen, mondhatjátok.
Ezután már csak a csíko(ko)n belül kell megtalálni a hibás részt és javítani.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5275 Dátum: 2014.12.05 péntek, 10:52:18 »

Sziasztok,
leírást keresek, a hátsó ablakfűtés kapcsolójának, a lábkiosztásáról.  Huh? Van rajta 5 számozott saru és melyikre mit kell dugni, ha nincs meg az eredeti ellencsatlakozó.
A kapcsolóban van a relé/elektronika, ami egy idő után kikapcsolja a fűtést?  Huh?
Köszi,  worship
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5276 Dátum: 2014.12.05 péntek, 12:45:48 »

...hogyan ... találom meg a szálon belül a hibás részt?
Leginkább szemrevételezéssel.
De ha nagyon nem vagy biztos a dologban, nyugodtan végighúzhatod az egész szálat az ezüstpasztával, van abban elég.

leírást keresek, a hátsó ablakfűtés kapcsolójának, a lábkiosztásáról.  Huh? Van rajta 5 számozott saru és melyikre mit kell dugni, ha nincs meg az eredeti ellencsatlakozó.

A kapcsolóban van a relé/elektronika, ami egy idő után kikapcsolja a fűtést?  Huh?
1 - VT/WH
2 - BK összekötve a 3-assal
3 - BK összekötve a 2-essel
4 - VT/BU
5 - WH

Nem.
Naplózva
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #5277 Dátum: 2014.12.08 hétfő, 00:41:14 »

Szóval akkor a csomagtérajtó nem központizár vezérelt.
Vagy talán a riasztó van hátra is vezetve a zárhoz?

Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5278 Dátum: 2014.12.08 hétfő, 09:16:39 »

Szóval akkor a csomagtérajtó nem központizár vezérelt.
Vagy talán a riasztó van hátra is vezetve a zárhoz?
Ha volna kép és infó a csatlakozó helyéről, formájáról, lábainak számáról és a kábelek színéről, lehet, hogy jobban utána tudnék járni.
 Smiley
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5279 Dátum: 2014.12.08 hétfő, 10:02:17 »

Sziasztok!
Ma bakkant menet közben az autó és elkezdett hunyorogva világítani az immobiliser, piros színű lámpája. Utána motor leállításra, kulcs kiszedésre, majd újra indításra sem aludt ki.
Rázkódásra mi "záródhat" össze az indításgátlónál? Van ötletetek?
Köszi,  worship
PZs
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5280 Dátum: 2014.12.08 hétfő, 10:16:03 »

Szia Gabi!
Köszi!  worship
Ezek amiket írtál, akkor a vezetékek színei.
Akkor melyik ebből a pozitív, nulla és a test? Műszerrel ki lehet, tudom mérni?
PZs

1 - VT/WH
2 - BK összekötve a 3-assal
3 - BK összekötve a 2-essel
4 - VT/BU
5 - WH
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5281 Dátum: 2014.12.08 hétfő, 15:01:21 »

Szia Gabi!
Köszi!  worship
Ezek amiket írtál, akkor a vezetékek színei.
Akkor melyik ebből a pozitív, nulla és a test? Műszerrel ki leh
et, tudom mérni?
PZs
Jaaaa!  Cheesy
Azt hittem, hogy a csati tört szét, de a kábelek megvannak. Cheesy
1-es lábra jön madzag az időzítőtől.
2-es és 3-as láb össze van kötve és a testre mennek (a jobb A oszlop aljában van egy csatihalmaz, a fölött van két test csavar, a bal oldalira mennek - gyárilag).
4-es láb megy a 29-es biztosítékra (bal lábtér, biztitábla - nézd meg, hogy a reléje (K1) bent van-e).
5-ös láb (kapcsoló megvilágítás pozitívja) megy a 482-es számú sorkapocsra (ahova a fényszórókapcsoló, és a műszercsoport világítás is megy).

Elég lesz?  Smiley
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5282 Dátum: 2014.12.08 hétfő, 16:09:53 »

Szia Gabi,
elég lesz!  worship  worship
PZs
Jaaaa!  Cheesy
Azt hittem, hogy a csati tört szét, de a kábelek megvannak. Cheesy
1-es lábra jön madzag az időzítőtől.
2-es és 3-as láb össze van kötve és a testre mennek (a jobb A oszlop aljában van egy csatihalmaz, a fölött van két test csavar, a bal oldalira mennek - gyárilag).
4-es láb megy a 29-es biztosítékra (bal lábtér, biztitábla - nézd meg, hogy a reléje (K1) bent van-e).
5-ös láb (kapcsoló megvilágítás pozitívja) megy a 482-es számú sorkapocsra (ahova a fényszórókapcsoló, és a műszercsoport világítás is megy).

Elég lesz?  Smiley
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
subway
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



E-mail
« Új hozzászólás #5283 Dátum: 2014.12.10 szerda, 18:03:46 »

Szevasztok!
Adott a kis 1.8 td '96osom. Szerencsére rég voltam már felétek mivel jól dorombol a kicsike. Most is csak egy olyan aprósággal fordulnék hozzátok, ami annyira nem is fontos, de engem zavar. Konkrét jelenség, hogy vibrálnak az izzók a gépben. Ha kapcsolom a fényszórókat azok is "vibrálnak" a km óra háttere is, szal minden ami világítás. A generátor már kapott egy felújítást, új dióda hidat is, pedig avval nem volt baj. Az akku is pár hónapos és behúztam egy kábelt direktbe a generátortól az aksiig hátha, de az se segített. Találkoztatok már evvel a jelenséggel?  Huh?
Naplózva

'96 1.8 TD CLX
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5284 Dátum: 2014.12.12 péntek, 09:37:34 »

A gyenge fűtés lehet a fűtőmotortól? Mióta meg van ciripel és még igazat megvallva nem szedtem szét.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5285 Dátum: 2014.12.12 péntek, 11:51:21 »

Lehet fűtőradiátortól is.

A gyenge fűtés lehet a fűtőmotortól? Mióta meg van ciripel és még igazat megvallva nem szedtem szét.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5286 Dátum: 2014.12.12 péntek, 12:51:21 »

Lehet fűtőradiátortól is.


Elsőnek a motort szétszedem megolajozom és megcsiszolom kicsit. A radiátorban lehet dugulás?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5287 Dátum: 2014.12.12 péntek, 12:52:35 »

A gyenge fűtés lehet a fűtőmotortól? Mióta meg van ciripel és még igazat megvallva nem szedtem szét.

Nem a fűtőmotor fűt, az csak fújja a levegőt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5288 Dátum: 2014.12.12 péntek, 13:14:12 »

Nem a fűtőmotor fűt, az csak fújja a levegőt.

Igen azt tudom. Viszont teljes fordulaton forog vagy csak valamennyire. Ciripel ha beindítom.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5289 Dátum: 2014.12.12 péntek, 15:09:01 »

Igen, a radiátor eldugulhat.

Elsőnek a motort szétszedem megolajozom és megcsiszolom kicsit. A radiátorban lehet dugulás?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
ferenc77
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 57


E-mail
« Új hozzászólás #5290 Dátum: 2014.12.12 péntek, 19:12:28 »

Sziasztok,

Szükségem lenne egy kis segítségre.
A bal hátsó központi záram megadta magát és kiszerelésnél még a csatlakozó is letört.
Nincs valakinek egy felesleges központi zárja?
Mondeo 1993 kombihoz.
Naplózva

2006 2.0l  TDCI Ghia  130 LE   INA,EGR OFF,   425 000 KM
2003 1,4 Benzin Fiesta
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5291 Dátum: 2014.12.13 szombat, 07:18:55 »

Igen, a radiátor eldugulhat.

Vizet nehéz leereszteni aztán vissza és légteleníteni?
Naplózva
Kincso70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 561



« Új hozzászólás #5292 Dátum: 2014.12.13 szombat, 22:14:41 »

Vizet nehéz leereszteni aztán vissza és légteleníteni?
Nem nehéz.A hűtőnél az alsó csövet megbontod leengeded a vizet, cső vissza rak,kiegyenlítőtartályba visszatöltöd és légteleníti saját magát.
Naplózva

Ford Sierra kombi 2.3 D 1985 DPN-954
Ford Mondeo Kombi 1.8 GLX 1995 HMY-760
Ford Escort 1.6i 1986 EOL-491
Ford Galaxy 1.9 TDI Si 1999 ILF-165
Ford Mondeo Kombi 1.6 CLX 1994 IOS-480
Ford Mondeo Kombi 1.8TD Ghia 1997 JAK-629
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5293 Dátum: 2014.12.15 hétfő, 07:13:30 »

A lambdaszondát ki lehet mérni, hogy jó e vagy már rossz?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5294 Dátum: 2014.12.15 hétfő, 07:18:57 »

A lambdaszondát ki lehet mérni, hogy jó e vagy már rossz?
Persze. A legjobb oszcilloszkóppal, a nagy hiba egy multiméterrel is látszik a jel vezetéken mérve.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5295 Dátum: 2014.12.15 hétfő, 09:22:24 »

Persze. A legjobb oszcilloszkóppal, a nagy hiba egy multiméterrel is látszik a jel vezetéken mérve.

Hát oszcilloszkópom az nincs. Multiméterem viszont igen. Mit kell mérnem és mennyit?
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5296 Dátum: 2014.12.16 kedd, 14:48:37 »

Szerintetek a három lambdaszonda közül melyiket NEM érdemes megvenni?

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870240-lambdaszonda/8240-lambda-szonda-ford-mondeo-1992-1996
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #5297 Dátum: 2014.12.16 kedd, 15:56:16 »

Nem szakmai, és nem objektív döntés, de én a legdrágábbat és a legolcsóbbat, ha csak lehet sosem veszem meg.

Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5298 Dátum: 2014.12.17 szerda, 09:34:42 »

Hát oszcilloszkópom az nincs. Multiméterem viszont igen. Mit kell mérnem és mennyit?
Hali!
Multiméter ráköt a jelvezetékre (asszem egyik fehér a 4 madzagból), és alapjárat közben látni, ahogy ugrál a feszültség 4szögjelhez hasonlóan 0,1 és 0,9V között.
Egyszer már valamikor írtam erről.
Naplózva
Zsotty
Vendég
« Új hozzászólás #5299 Dátum: 2014.12.18 csütörtök, 07:16:54 »

Hali!
Multiméter ráköt a jelvezetékre (asszem egyik fehér a 4 madzagból), és alapjárat közben látni, ahogy ugrál a feszültség 4szögjelhez hasonlóan 0,1 és 0,9V között.
Egyszer már valamikor írtam erről.

Szia!

Közben találtam egy cikket az ND's Mondeo oldalán. Ott leírták amit te is írtál. Csak ha jól emlékszem fekete zsinórhoz kell a multiméter egyik végét a másikat meg gondolom a kasznihoz.



« Utoljára szerkesztve: 2014.12.18 csütörtök, 07:28:01 írta Zsotty » Naplózva
Oldalak: 1 ... 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 112 113 114   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.