Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.25 csütörtök, 08:04:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2308122 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
kónya
Vendég
« Új hozzászólás #6450 Dátum: 2015.06.16 kedd, 16:24:54 »

Semmit nem fúj,nem kapcsol semmit,egyedül a háttér világítás megy.
A digit kijelzőn sincs semmi(egyedül a háttér világítás)
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6451 Dátum: 2015.06.16 kedd, 17:35:24 »

A digit kijelzőn sincs semmi(egyedül a háttér világítás)

Elsőnek az alapvető dolgokat kéne megnézni: kikapni a kezelőpanelt, megnézni hogy minden csatalakozó rajta van-e rendesen, nincs-e szakadás vagy kontakthiba, aztán biztitáblát is végigcsekkolni, hátha csak kiment valamelyik.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
kónya
Vendég
« Új hozzászólás #6452 Dátum: 2015.06.16 kedd, 20:09:39 »

Elsőnek az alapvető dolgokat kéne megnézni: kikapni a kezelőpanelt, megnézni hogy minden csatalakozó rajta van-e rendesen, nincs-e szakadás vagy kontakthiba, aztán biztitáblát is végigcsekkolni, hátha csak kiment valamelyik.
Köszönöm a segítséget,a biztosíték táblákat átnéztem annyit találtam hogy a leírás alapján nekem nem barna,hanem kék az r3-mas relé,és a 8-as bizti nincs benne,de még a foglalat sincs amibe a biztit kell belerakni,valamivel lentebb kettő fém "pöcköt"látni benne(gondolom ebbe menne a foglalat,majd a biztosíték). Nem tudom bezavarhat-e ez valamit.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.17 szerda, 10:10:44 írta Scratch » Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #6453 Dátum: 2015.06.17 szerda, 08:52:17 »

Köszönöm a segítséget,a biztosíték táblákat átnéztem annyit találtam hogy a leírás alapján nekem nem barna,hanem kék az r3-mas relé,és a 8-as bizti nincs benne,de még a foglalat sincs amibe a biztit kell belerakni,valamivel lentebb kettő fém "pöcköt"látni benne(gondolom ebbe menne a foglalat,majd a biztosíték). Nem tudom bezavarhat-e ez valamit.

Próbáld meg a belső biztitáblán lévő 2db 100lábú kábeleit kicsit megmozgatni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.17 szerda, 10:11:07 írta Scratch » Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
kónya
Vendég
« Új hozzászólás #6454 Dátum: 2015.06.17 szerda, 14:32:04 »

Próbáld meg a belső biztitáblán lévő 2db 100lábú kábeleit kicsit megmozgatni.
Köszönöm.Ott a hiba bal oldali csatlakozó vastag lila kék csíkos vezeték,ha megmozgatom bekapcsol,persze ha visszacsukom a biztosíték táblát akkor megint kikapcsol,de legalább megvan hogy hol a hiba.
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #6455 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 12:15:15 »

Köszönöm.Ott a hiba bal oldali csatlakozó vastag lila kék csíkos vezeték,ha megmozgatom bekapcsol,persze ha visszacsukom a biztosíték táblát akkor megint kikapcsol,de legalább megvan hogy hol a hiba.
eljen
Gondold el, hogy én egy német leírást fordítottam. Mindent szétszedtem, összeraktam, de semmi. A végén voltak a csatlakozók, akkor találtam meg  gun
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
kónya
Vendég
« Új hozzászólás #6456 Dátum: 2015.06.18 csütörtök, 14:59:29 »

eljen
Gondold el, hogy én egy német leírást fordítottam. Mindent szétszedtem, összeraktam, de semmi. A végén voltak a csatlakozók, akkor találtam meg  gun

Gondolom,még így is ott kell vele pepecselni,mert nem tudni még hogy hol van megszakadva a vezeték,az is lehet hogy a csatlakozóval lesz valami,mert ha mozdítok a vezetéken akkor 20-ból 1 szer bekapcsol,kimértem és a vezeték az jó,persze valószínű hogy meg lesz törve valahol.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6457 Dátum: 2015.06.19 péntek, 08:47:11 »

Gondolom,még így is ott kell vele pepecselni,mert nem tudni még hogy hol van megszakadva a vezeték,az is lehet hogy a csatlakozóval lesz valami,mert ha mozdítok a vezetéken akkor 20-ból 1 szer bekapcsol,kimértem és a vezeték az jó,persze valószínű hogy meg lesz törve valahol.
Az is lehet, amit mondasz. Viszont egy szinte semmit nem mozgó kábel mitől lenne megtörve/elszakadva belül?

Nálam az volt, hogy a fényszórókapcsolóba menő csatlakozó egyik sarkában levő - ha jól emlékszem - vastag lila kábelnak a csatlakozóban levő saruja volt egy picit kinyílva/meglazulva, azaz nem volt tökéletes az érintkezés. Meg is volt feketedve a saru és picit megolvadva a csatlakozó a kábel körül.
Ezt is megnézhetnéd.
Naplózva
kónya
Vendég
« Új hozzászólás #6458 Dátum: 2015.06.19 péntek, 10:28:16 »

Az is lehet, amit mondasz. Viszont egy szinte semmit nem mozgó kábel mitől lenne megtörve/elszakadva belül?

Nálam az volt, hogy a fényszórókapcsolóba menő csatlakozó egyik sarkában levő - ha jól emlékszem - vastag lila kábelnak a csatlakozóban levő saruja volt egy picit kinyílva/meglazulva, azaz nem volt tökéletes az érintkezés. Meg is volt feketedve a saru és picit megolvadva a csatlakozó a kábel körül.
Ezt is megnézhetnéd.
Hello.Igazad lehet,mert a csatlakozó hátuljától mértem a vezetékeket,és azoknál nem volt semmi gond.
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #6459 Dátum: 2015.06.25 csütörtök, 20:58:48 »

Hello.Igazad lehet,mert a csatlakozó hátuljától mértem a vezetékeket,és azoknál nem volt semmi gond.

Nekem is ilyen hibajelenség volt, először összenyomtam a kábelsarut, hogy jobb legyen a kontakt, ideig-óráig működött azután ki kellett cserélnem. Azóta hibamentes.  Smiley
Naplózva
Gépész27
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Új hozzászólás #6460 Dátum: 2015.06.27 szombat, 08:00:10 »

Sziasztok,

MK2-esben a hangszorók lehetnek úgy gyàrilag beàllitva hogy elöl csak magas hangok hàtul meg csak mély hangok szólnak?  help

Vagyis lehet hogy az első hangszórók nincsenek is tönkre menve?

Köszönöm
Naplózva

Mondeo Mk II '99 1.8 TD
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #6461 Dátum: 2015.06.27 szombat, 08:29:14 »

Sziasztok,

MK2-esben a hangszorók lehetnek úgy gyàrilag beàllitva hogy elöl csak magas hangok hàtul meg csak mély hangok szólnak?  help

Vagyis lehet hogy az első hangszórók nincsenek is tönkre menve?

Köszönöm
A mély és magas hangok arányát a rádión lehet beállítani, de azt kétlem, hogy a hátsó és az első hangszórók külön beállításon lennének. A hangszín beállítás minden hangszóróra érvényes (általában), aztán a hangerőt külön be lehet szabályozni a balansszal meg faddingal. Akár azt is beállíthatod, hogy csak a bal hátsó szóljon. Olyannal még nem találkoztam, hogy külön hangszínt lehessen állítani hangszórónként. Persze lehet valami jó drága masinában akár ilyen is!
 vigyor3 nemtudom
Naplózva
Gépész27
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



« Új hozzászólás #6462 Dátum: 2015.06.27 szombat, 09:46:32 »

A mély és magas hangok arányát a rádión lehet beállítani, de azt kétlem, hogy a hátsó és az első hangszórók külön beállításon lennének. A hangszín beállítás minden hangszóróra érvényes (általában), aztán a hangerőt külön be lehet szabályozni a balansszal meg faddingal. Akár azt is beállíthatod, hogy csak a bal hátsó szóljon. Olyannal még nem találkoztam, hogy külön hangszínt lehessen állítani hangszórónként. Persze lehet valami jó drága masinában akár ilyen is!
 vigyor3 nemtudom

Szia,

 
A ràdión màr végig jàtszotam minden beàllitàst. Az érdekesége az hogy összhatàsban a 4 hangszóró nem rossz sőt jónak mondható, de ha csak az elsök vagy csak hàtsók szólnak külön akkor rossz.

Kicserélek egy pàrat benne és ha jó iirànyba vàltozik a hangzàs akkor majd a màsik pàrat is.

Kösz a véleményt.
Naplózva

Mondeo Mk II '99 1.8 TD
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #6463 Dátum: 2015.06.27 szombat, 20:16:33 »

Szia,

 
A ràdión màr végig jàtszotam minden beàllitàst. Az érdekesége az hogy összhatàsban a 4 hangszóró nem rossz sőt jónak mondható, de ha csak az elsök vagy csak hàtsók szólnak külön akkor rossz.

Kicserélek egy pàrat benne és ha jó iirànyba vàltozik a hangzàs akkor majd a màsik pàrat is.

Kösz a véleményt.
Ha úgy van, ahogy mondtad, akkor a hangszórókkal van a bibi. Az elsők csak magos hangokat képesek kiadni, kicsi membrán mozgás, csilingelő hangzás. A hátsók nyilván mélyebb hangzásúak. Ha az összhatás jó, akkor mi a baj? A hangzás természetes módon úgy jó, ha elölről a magasabb hangok, hátulról a mélyebbek jönnek. Bár a mély (basszus) hangok térhatás nélküliek, mindegy, hol vannak, jól szól.
Meg kellene próbálni másik hangszórókkal. Minden kiderül.  Wink
Naplózva
Kisördög
Vendég
« Új hozzászólás #6464 Dátum: 2015.07.06 hétfő, 17:48:18 »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne ha egy 97 es 2.0 Benzines mondeóba köszponti vezérlőt (elektronikát) szeretnék cserélni elég e hozzá a kulcsból az imó jeladó vagy van még valahol még egy plusz elektromos doboz az imo miatt?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6465 Dátum: 2015.07.07 kedd, 08:45:47 »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne ha egy 97 es 2.0 Benzines mondeóba köszponti vezérlőt (elektronikát) szeretnék cserélni elég e hozzá a kulcsból az imó jeladó vagy van még valahol még egy plusz elektromos doboz az imo miatt?
Válaszotokat előre is köszönöm!


Szerintem kell lennie még egy doboznak, mert az immo nélküli motor is működik önállóan, de ha teszel bele immot, akkor kell egy plusz doboz is hozzá, ami fogadja annak a jelét.
Szerintem.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6466 Dátum: 2015.07.08 szerda, 09:11:30 »

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne ha egy 97 es 2.0 Benzines mondeóba köszponti vezérlőt (elektronikát) szeretnék cserélni elég e hozzá a kulcsból az imó jeladó vagy van még valahol még egy plusz elektromos doboz az imo miatt?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Először is mi a csere pontos tárgya? A motorvezérlő kompóter, vagy a központi zár (és riasztó) vezérlő doboz?
Ha utóbbi, ahhoz nincs köze az immonak - tudtommal.

Immos dologból is két fajtát ismerek:
- kulcs és motorvezérlő kompóter
- kulcs, motorvezérlő, és a váltó mögött/rádió alatt is van egy dobozka

(Lehet, hogy van más fajta/féle is, én ezeket ismerem.)
Naplózva
baka13
Vendég
« Új hozzászólás #6467 Dátum: 2015.07.16 csütörtök, 14:41:20 »

Sziasztok mondeo Mk2 elektromos ablakemelő folyton kiveri a biztosítékot. Lehúzom bármelyik ablakot, egyszer, meg egyszer föl, és ennyi.(csak elől elektromos) Többet nem bír ki a biszti. Van ennek valami központja? Vagy hol érdemes keresni a hibát? Köszi
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6468 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 17:55:25 »

Sziasztok mondeo Mk2 elektromos ablakemelő folyton kiveri a biztosítékot. Lehúzom bármelyik ablakot, egyszer, meg egyszer föl, és ennyi.(csak elől elektromos) Többet nem bír ki a biszti. Van ennek valami központja? Vagy hol érdemes keresni a hibát? Köszi
Hi!
Akkor is ezt csinálja, ha a jobb oldali kapcsolóval működteted az ablakot?
Ha csak a balnoldali kapcsoló használata esetén csapja ki a biztit, akkor a 2-es kapcsolót feltételezem hibásnak.
Ha a jobb oldali kapcsoló is kicsapja a biztit, nincs ötletem (igaz, ebben az esetben is lehet ludas a bal kapcsoló.
De ez csak ötlet, még nem találkoztam ilyen hibajelenséggel.
Naplózva
Kisördög
Vendég
« Új hozzászólás #6469 Dátum: 2015.07.20 hétfő, 19:18:59 »

Sziasztok!
Ki lett cserélve az elektronika a kocsiba! A bontott elektronikával gond nélkül indult az autó a hozzá tartozó kulcs nélkül! 
Viszont a proba ut alatt kb 1km megtétele után valami miatt elment a gyujtás! Azóta se a bontott se az eredeti elektronikával nincs szikra! Trafó jó! Valakinek valami öttlete van esetleg? Vagy történt vele hasonló?
Naplózva
trefiimi
Vendég
« Új hozzászólás #6470 Dátum: 2015.07.21 kedd, 10:50:15 »

Sziasztok, Mondeo II-es kipörgésgátlóm eddig frankón működött, most egyik indításra úgy maradt a visszajelző lámpa a műszerfalon és a ki-be kapcsoló gomb is világít, azaz mintha kikapcsoltam volna a kipörgésgátlót. Hiába nyomkodom a gombot, marad kikapcsolva. Mi lehet a gond? Esetleg biztosíték?
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6471 Dátum: 2015.07.21 kedd, 14:31:18 »

Sziasztok, Mondeo II-es kipörgésgátlóm eddig frankón működött, most egyik indításra úgy maradt a visszajelző lámpa a műszerfalon és a ki-be kapcsoló gomb is világít, azaz mintha kikapcsoltam volna a kipörgésgátlót. Hiába nyomkodom a gombot, marad kikapcsolva. Mi lehet a gond? Esetleg biztosíték?

Kéne egy hibakódolvasás első körben, a jelzett jelenség csak annyit jelez, hogy "baj van a kipörgésgátló rendszerében".
(Más: elég egy fórumba betolni a kérdést, úgyis kb. mindenki nézi mindegyiket Wink )
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6472 Dátum: 2015.07.22 szerda, 12:52:33 »

Sziasztok, Mondeo II-es kipörgésgátlóm eddig frankón működött, most egyik indításra úgy maradt a visszajelző lámpa a műszerfalon és a ki-be kapcsoló gomb is világít, azaz mintha kikapcsoltam volna a kipörgésgátlót. Hiába nyomkodom a gombot, marad kikapcsolva. Mi lehet a gond? Esetleg biztosíték?
ABS rendben működik?
Ha az sem úgy teszi a dolgát, ahogy kéne (azaz nem működik), akkor valószínűleg az egyik érzékelővel, vagy valamelyik csatlakozással lehet a gond.
Szerintem.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6473 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 09:10:12 »

Sziasztok.
Csomagtér-ajtó zárja adta meg magát.
A központi zár nyitotta vagyis nyitást követően, elég volt a zárat megnyomni és nyílt is.
Egyszer kinyitottam, felnyitom az ajtót és hallom, hogy az elektromos zár ki-be nyitogatja magát párszor, aztán méla csend.
Zárva maradt. Lecsukni is csak úgy tudtam, hogy kulccsal kinyitottam a zárat.
Azóta csak kulccsal működik.
Tegnap kicseréltem a motort, de semmi sem változott.
Nekem túl sok a vezeték és nem tudom, hol kellene mérnem vagy nem mérnem feszültséget.
Van, ahol van, de nem tudom, hogy az elég-e  vigyor3
Van valakinek 5lete?
Köszönöm
Caruso

 
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6474 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 12:40:51 »

Sziasztok.
Csomagtér-ajtó zárja adta meg magát.
A központi zár nyitotta vagyis nyitást követően, elég volt a zárat megnyomni és nyílt is.
Egyszer kinyitottam, felnyitom az ajtót és hallom, hogy az elektromos zár ki-be nyitogatja magát párszor, aztán méla csend.
Zárva maradt. Lecsukni is csak úgy tudtam, hogy kulccsal kinyitottam a zárat.
Azóta csak kulccsal működik.
Tegnap kicseréltem a motort, de semmi sem változott.
Nekem túl sok a vezeték és nem tudom, hol kellene mérnem vagy nem mérnem feszültséget.
Van, ahol van, de nem tudom, hogy az elég-e  vigyor3
Van valakinek 5lete?
Köszönöm
Caruso
Zártisztítás - asszem van cikk is róla.
Biztosíték megkukkolása - mivel másik motorral sem működ, lehet, hogy a terhelés miatt kiment (ha van egyáltalán biztije).

Szerintem.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6475 Dátum: 2015.07.27 hétfő, 13:51:31 »

Zártisztítás - asszem van cikk is róla.
Biztosíték megkukkolása - mivel másik motorral sem működ, lehet, hogy a terhelés miatt kiment (ha van egyáltalán biztije).

Szerintem.

Biztosítékot nem találtam az Etzold féle könyben, ezért az összeset végignéztem, de semmi.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
gyurci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


E-mail
« Új hozzászólás #6476 Dátum: 2015.07.28 kedd, 12:36:42 »

Szia!

A zár gombja visszajön rendesen, nem ragad be? (Nekem mindig beragad) A másik motor biztosan jó? A zár egy mikrokapcsolót nyom meg, ha jól emlékszem. Vezetékek nem csúsztak le? Nekem az segített az ilyen problémámon, hogy szétszedtem a zármotort, megzsíroztam kicsit és utána jó lett. ( évente egyszer ezt eljátssza velem ) Az enyémben van egy relé a kesztyűtartó mögött, ami reteszeli a nyitást, ha gyújtáson van (piros lámpánál ne pakolják ki a csomagtartót ). Esetleg nézd meg azt is. Külön biztosítékra nem emlékszem.
 
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.28 kedd, 12:41:58 írta gyurci » Naplózva

MK3 2004 kombi GHIA 2.0 TDCI (FMBA 96kw)
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6477 Dátum: 2015.07.28 kedd, 14:04:14 »

Szia!

A zár gombja visszajön rendesen, nem ragad be? (Nekem mindig beragad) Nem ragadt be, simán jár A másik motor biztosan jó? Elvileg A zár egy mikrokapcsolót nyom meg, ha jól emlékszem. Igen, jól emléxel, két mikrokapcsoló is van Vezetékek nem csúsztak le? Nem, mert csatiban vannak és az önzáró, nehéz is volt szétszedni Nekem az segített az ilyen problémámon, hogy szétszedtem a zármotort, megzsíroztam kicsit és utána jó lett. ( évente egyszer ezt eljátssza velem ) Az enyémben van egy relé a kesztyűtartó mögött, ami reteszeli a nyitást, ha gyújtáson van (piros lámpánál ne pakolják ki a csomagtartót ). Ez új, megnézem Esetleg nézd meg azt is. Külön biztosítékra nem emlékszem.
Ettől ilyen szívás az egész. Azért köszönöm.
Valami elektromos probléma lehet a bibi, a ki-be nyitogatásból gopndolom.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
chungee
Vendég
« Új hozzászólás #6478 Dátum: 2015.08.07 péntek, 21:16:47 »

Estét!

Hogyan tudom kideríteni, hogy az akksi vagy a generátor a hibás? Feleslegesen nem akarok kiadni se generátorra se akksira Sad

Köszönöm és üdvözlettel.
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #6479 Dátum: 2015.08.07 péntek, 21:30:35 »

Estét!

Hogyan tudom kideríteni, hogy az akksi vagy a generátor a hibás? Feleslegesen nem akarok kiadni se generátorra se akksira Sad

Köszönöm és üdvözlettel.
Neked is elmondjuk: elég egy helyre beírni a kérdésed, aki segíteni szokott, általában mindet elolvassák, segítenek is.  wave
Naplózva
chungee
Vendég
« Új hozzászólás #6480 Dátum: 2015.08.07 péntek, 21:46:28 »

Neked is elmondjuk: elég egy helyre beírni a kérdésed, aki segíteni szokott, általában mindet elolvassák, segítenek is.  wave

Bocsánat  worship Be fogom tartani nyes
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #6481 Dátum: 2015.08.08 szombat, 06:34:48 »

Bocsánat  worship Be fogom tartani nyes
Ment is segítség a másikon.  nyes
Naplózva
F. Joci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


Kezdő


E-mail
« Új hozzászólás #6482 Dátum: 2015.08.20 csütörtök, 07:02:28 »

Üdvözlet! Kellene egy kis tanács generátor ügyben. Elkezdett a töltés visszajelző villódzni ,ezért  nemrég lett szénkefe cserélve(Ford generátor) probléma kilőve ,de a csúszógyűrü meg van égve egy picit , kibír még pár ezret azt mondta a "szaki". Érdemes vele foglalkozni vagy keressek egy generátort, ill tud-e valaki megbízható helyről használt felújított generátort ? Mk II 1.8 Td ' 98 . Válaszokat , tanácsokat előre is köszönöm!!! worship
Naplózva

ex:'98 Mk2 1.8 TD Turnier GLX(?) fehér,   '05 2.2 tdci egr off trend kombi
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #6483 Dátum: 2015.08.20 csütörtök, 09:11:35 »

Üdvözlet! Kellene egy kis tanács generátor ügyben. Elkezdett a töltés visszajelző villódzni ,ezért  nemrég lett szénkefe cserélve(Ford generátor) probléma kilőve ,de a csúszógyűrü meg van égve egy picit , kibír még pár ezret azt mondta a "szaki". Érdemes vele foglalkozni vagy keressek egy generátort, ill tud-e valaki megbízható helyről használt felújított generátort ? Mk II 1.8 Td ' 98 . Válaszokat , tanácsokat előre is köszönöm!!! worship

A csúszőgyűrűn csak a gerjesztőáram megy át, az normális esetben nem akkora, hogy megégjen a csúszógyűrű. Ha tényleg megég, azt kiváltja valami (elektromos hiba, haldokló csapágy stb) . De ez majd úgyis kiforrja magát. Ha más tünet nincs (!!!), szerintem használd nyugodtam, elmehet az még több tízezret is, Ráérsz a felújítással, ha letérdel.
Naplózva
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6484 Dátum: 2015.08.20 csütörtök, 15:03:00 »

Uraim! Kérdésem lenne ... Mi ez ? Már olvastam valahol, valaha ... De idegesít, hogy nem emlékszem. Segítsen valaki !  worship worship :worship


Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6485 Dátum: 2015.08.20 csütörtök, 18:30:04 »

Uraim! Kérdésem lenne ... Mi ez ? Már olvastam valahol, valaha ... De idegesít, hogy nem emlékszem. Segítsen valaki !  worship worship :worship


Ha minden igaz, akkor napfényérzékelő szenzor, és a(z auto) klíma kezd az általa küldött adatokkal valamit.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
skorpio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 647



E-mail
« Új hozzászólás #6486 Dátum: 2015.08.20 csütörtök, 21:22:06 »

Ha minden igaz, akkor napfényérzékelő szenzor, és a(z auto) klíma kezd az általa küldött adatokkal valamit.
Köszönöm.  worship
Naplózva

mk2 1999. 2000-es automata váltó. Ghia + minden ami csak gyári felszereltségként előfordult bármelyik Mondeo mk2-ben.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6487 Dátum: 2015.08.21 péntek, 19:19:57 »

Ha véletlenül kicserélném az ablaktörlő kapcsolót,egy változtatható intervallumosra,akkor csak régi ki,uj be,vagy relét vagy bármi mást is cserélnem kell?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
macilaci
Vendég
« Új hozzászólás #6488 Dátum: 2015.08.21 péntek, 20:07:34 »

Ha véletlenül kicserélném az ablaktörlő kapcsolót,egy változtatható intervallumosra,akkor csak régi ki,uj be,vagy relét vagy bármi mást is cserélnem kell?
Semmit.A kapcsolókarban van minden.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6489 Dátum: 2015.08.24 hétfő, 08:38:15 »

Ha véletlenül kicserélném az ablaktörlő kapcsolót,egy változtatható intervallumosra,akkor csak régi ki,uj be,vagy relét vagy bármi mást is cserélnem kell?

Hogy lehet "véletlenül" kicserélni?  wow1
Én kicseréltem - nem véletlenül  nyes - és elég volt a kar csere.
Pöpecül müxik.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6490 Dátum: 2015.08.24 hétfő, 16:09:28 »

Hogy lehet "véletlenül" kicserélni?  wow1
Én kicseréltem - nem véletlenül  nyes - és elég volt a kar csere.
Pöpecül müxik.

 Wink
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6491 Dátum: 2015.08.26 szerda, 12:56:10 »

Hogy lehet "véletlenül" kicserélni?  wow1
Én kicseréltem - nem véletlenül  nyes - és elég volt a kar csere.
Pöpecül müxik.

Kicseréltem. Tök egyszerű volt... Meg is lepődtem.
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6492 Dátum: 2015.09.04 péntek, 09:18:36 »

Kicseréltem. Tök egyszerű volt... Meg is lepődtem.

Nos,kicsit matattam a kilincsek körül. (krómosítottam őket  taps ) És ha lenne a kilincs világításhoz foglalatom,be tudnám építeni azt is,mert helye megvan... Hol lehet ilyen foglalatot szerezni???
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6493 Dátum: 2015.09.04 péntek, 09:29:15 »

Nos,kicsit matattam a kilincsek körül. (krómosítottam őket  taps ) És ha lenne a kilincs világításhoz foglalatom,be tudnám építeni azt is,mert helye megvan... Hol lehet ilyen foglalatot szerezni???
Autóbontásból, autóbontóból, adok-veszek topikból.
 Smiley
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6494 Dátum: 2015.09.04 péntek, 12:55:11 »

Autóbontásból, autóbontóból, adok-veszek topikból.
 Smiley

 eljen
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Zsemb
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


zsemberi9@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6495 Dátum: 2015.09.25 péntek, 03:20:29 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy esetleg nincs valakinek eladó mk2es mondikámba első belső tér lámpája?
Eltört a rögzítése és most felig lóg...szimpla szoftás 3 állású lámpa.
Ha esetleg lenne valakinek nem túl dragán egy darab az érdekelne.
Elöre is köszönöm!
Naplózva

Ford Mondeo MK3 1.8 Sci 130Le Titanium
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6496 Dátum: 2015.09.25 péntek, 08:45:59 »

Üdv!
Érdeklődnék, hogy esetleg nincs valakinek eladó mk2es mondikámba első belső tér lámpája?
Eltört a rögzítése és most felig lóg...szimpla szoftás 3 állású lámpa.
Ha esetleg lenne valakinek nem túl dragán egy darab az érdekelne.
Elöre is köszönöm!

Csörgess meg a 20/351-3844-es számon.
Van 1.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
HULK
Vendég
« Új hozzászólás #6497 Dátum: 2015.09.25 péntek, 17:23:52 »

Üdv, Nekem a fütésszabályzó kapcsoloval van a bajom azt mi okoza hogy csak a elsö szélvédöre fuja a levegöt  sehova máshova a sebeségkapcsolo is jó csak ez hogy lábra és szembe nem fuj hiába állitom és tekerem oda akkor is szélvédöre fuja!
Várom a válaszotokat mit kellene cserélnem benne??
Naplózva
HULK
Vendég
« Új hozzászólás #6498 Dátum: 2015.09.25 péntek, 17:28:47 »

Üdv, Még lenne olyan hibám a 1997.96KW . 2.0i.Mondeo kombimon hogy biztositékok jok és mindig egyszere megy el a hátsó helyzetjelzö és a müszerfalvilágitás + a höfokmérö se mutat semmit csak a km ora müködik és a benzin mutato ennyi ez mi lehet??
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #6499 Dátum: 2015.09.26 szombat, 05:16:24 »

Üdv, Még lenne olyan hibám a 1997.96KW . 2.0i.Mondeo kombimon hogy biztositékok jok és mindig egyszere megy el a hátsó helyzetjelzö és a müszerfalvilágitás + a höfokmérö se mutat semmit csak a km ora müködik és a benzin mutato ennyi ez mi lehet??
Erre való a Wiki:
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
Vákum rendszer hibája.  integet2
Naplózva
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.07 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.