Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 12:09:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2309055 alkalommal)
0 Felhasználó és 10 vendég van a témában
gircsu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #6650 Dátum: 2016.03.15 kedd, 12:35:03 »

este tolasrá valamire úgy látod hogy világit  nappal gyújtás támaszd ki a váltot valamivel
Naplózva
zacc10
Vendég
« Új hozzászólás #6651 Dátum: 2016.03.15 kedd, 15:35:02 »

Köszi a válaszokat!
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6652 Dátum: 2016.03.15 kedd, 20:37:18 »

sziasztok
mk2 td mondi manuális klíma bekapcsoláskor kimegy a biztosíték  mi okozhatja ezt ??

Valahol valami zárlat van az adott áramkörben, ki kell mérni a kapcsolót, a kábeleket, klímánál a kuplung elektromos részét.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
gircsu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #6653 Dátum: 2016.03.16 szerda, 17:41:47 »

megoldódott  kidörzsölődött a vezeték letestelt a klíma csövön .
most úgy működik venti  4 fokozat  kompresszor bekapcsol megy 10-20 másodpercig után
a ugyan ennyit áll
kérdés az lenne hogy így kell e működjön??
hideg miatt kapcsol ki be??
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #6654 Dátum: 2016.03.16 szerda, 23:44:03 »


Az önindító szabadonfutójának saját kezűleg történő cseréjéhez van valami infótok buktatóról, nehézségről amivel ellátnátok?
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.16 szerda, 23:48:40 írta Dávid » Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #6655 Dátum: 2016.03.29 kedd, 09:34:32 »

Sziasztok!

A rablásgátló elektronikájában a csatlakozó mellett, ha a panel az asztalon van előtted a csatlakozó feléd néz akkor a csatlakozó mellett balra található egy kerek 2 lábú alkatrész a csatlakozón kívül ez az egy alkatrész van a másik oldalon forrasztva.
Eme alkatrészt szeretném megtudni, hoyg mi ez milyen értéke van és hol tudok beszerezni mert az én panelemen ez szépen meg van sülve kb a felismerhetetlenségig.
Köszönöm a segítséget!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #6656 Dátum: 2016.03.29 kedd, 17:51:30 »

Tiszteletem márka társak! Ma tűnt fel, hogy ha megy a klíma, észrevehetően vibrál az első világítás. A belső világításokon vagy a műszerfal izzóin nem látszik vibrálás. Továbbá az aksi saru mellet fehér kristályos le rakódás képződött. (nem is kevés) Ezek mitől vannak?
Előre is köszönöm!
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
gircsu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #6657 Dátum: 2016.03.29 kedd, 19:58:34 »

Hiába jó az akkumulátor, ha a pólusok és az akkusaruk korróziója akadályozza az áram átfolyását. Az érintkező felületeknek fém-tisztának kell lenniük. Háromféle korrózió fordul elő. A galvanikus korróziót a pólus és a saru kétféle fém-anyagának érintkezése idézi elő. Jele fehéres porszerű bevonat, illetve zöldes anyag megjelenése (ólom- és alumíniumoxid, illetve bronz saru esetén „grűnspan”). Ha már kialakult ilyen, drótkefével le kell tisztítani, majd a további korróziót ápolószer-permettel, illetve vazelines bekenéssel meg kell akadályozni. Ugyanez hatásos a másik fajta, légköri korrózió ellen, amelyet elősegít az akkuból távozó savas kigőzölgés. A harmadik fajta, elektrolitikus korróziót a folyadék kiszivárgása okozza, jellemzően akkor, ha gondatlanságból túl sok desztillált vizet töltöttek be. Helyes ápolással megelőzhető.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6658 Dátum: 2016.03.30 szerda, 08:15:29 »

Tiszteletem márka társak! Ma tűnt fel, hogy ha megy a klíma, észrevehetően vibrál az első világítás. A belső világításokon vagy a műszerfal izzóin nem látszik vibrálás. Továbbá az aksi saru mellet fehér kristályos le rakódás képződött. (nem is kevés) Ezek mitől vannak?
Előre is köszönöm!


Ez engem is érint, érdekel, mi lesz belőle  nyes
A lámpa vibrálásra, Ford márka szervízben azt mondták, teljesen normális  wow1
Mondjuk szemből nézve az autóra, nem látszik, csak ha falra világítok vele a garázsban.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
gircsu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #6659 Dátum: 2016.03.30 szerda, 21:57:40 »

utána olvasgattam valószínű generátor hiba kezd elkopni méressétek be
Naplózva
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #6660 Dátum: 2016.04.04 hétfő, 19:59:47 »

Hiába jó az akkumulátor, ha a pólusok és az akkusaruk korróziója akadályozza az áram átfolyását. Az érintkező felületeknek fém-tisztának kell lenniük. Háromféle korrózió fordul elő. A galvanikus korróziót a pólus és a saru kétféle fém-anyagának érintkezése idézi elő. Jele fehéres porszerű bevonat, illetve zöldes anyag megjelenése (ólom- és alumíniumoxid, illetve bronz saru esetén „grűnspan”). Ha már kialakult ilyen, drótkefével le kell tisztítani, majd a további korróziót ápolószer-permettel, illetve vazelines bekenéssel meg kell akadályozni. Ugyanez hatásos a másik fajta, légköri korrózió ellen, amelyet elősegít az akkuból távozó savas kigőzölgés. A harmadik fajta, elektrolitikus korróziót a folyadék kiszivárgása okozza, jellemzően akkor, ha gondatlanságból túl sok desztillált vizet töltöttek be. Helyes ápolással megelőzhető.
ŐŐŐ nem tudom el választani az ocsut a búzátol.....
Most akkor mi a baj? A generátor vagy az aksi?
De köszönöm a törődést!!!!
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Ribizke
Vendég
« Új hozzászólás #6661 Dátum: 2016.04.08 péntek, 19:30:19 »

Sziasztok!
2,5 aut Mondival kapcsolatos kérdésem lenne: a hiba nagyjából annyi, hogy nem indul... önindító teker, néha el-elkapná, de valahogy mégsem akar. Előzménye annyi, hogy Gárdonyból jöttünk haza tempomattal 100-as tempóval, mert nagyon ráértünk és kell a cruise-olás Smiley Kétszer le akart állni menet közben, de valahogy mindíg életre kelt. Azután vagy 25 km múlva kellemes kis dugóban le is állt, majd sokadik próbálkozásra indult csak el. Ezt követően kb 3x álltunk meg önszántunkból, mind után pöcc-röff. Haza értünk, kocsi leállít, majd pár perc múlva gondoltam leállok a garázsba, de onnantól nem akart beindulni. Holnap elkezdem átnézni, de addig, hátha valakinek valami használható 5lete, vagy volt-e már ilyen jellegű gondja a Tisztelt Tagoknak?
Előre is köszi minden segedelmet.
Naplózva
petoczp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #6662 Dátum: 2016.04.28 csütörtök, 21:39:26 »

Sziasztok!
Kérdésel,kérésel fordulnék hozzátok.Van egy mk2-es 1.8td-m és az immo letiltja az inditást.Addig eljutottam,hogy a hibakód 32,de nem tudom mit jelent!
Kérem aki tudja mi lehet a hiba vagy hogy hogyan lehet kiiktatni az immo-t segitsen,elég sürgős lenne,mert dolgozós kocsi
Köszönöm!
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6663 Dátum: 2016.04.29 péntek, 13:44:17 »

Sziasztok!
Kérdésel,kérésel fordulnék hozzátok.Van egy mk2-es 1.8td-m és az immo letiltja az inditást.Addig eljutottam,hogy a hibakód 32,de nem tudom mit jelent!
Kérem aki tudja mi lehet a hiba vagy hogy hogyan lehet kiiktatni az immo-t segitsen,elég sürgős lenne,mert dolgozós kocsi
Köszönöm!
Hi!
Ezt a 32-t honnan vetted? Mi írta ki?
Naplózva
petoczp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #6664 Dátum: 2016.04.30 szombat, 10:45:51 »

Hi!
Ezt a 32-t honnan vetted? Mi írta ki?
A wiki-ben olvastam PATS rendszer hibakódók alatt.
Naplózva
Bizsu1st
Vendég
« Új hozzászólás #6665 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 00:49:32 »

Sziasztok!
Most jutottam hozzá egy 99-es 2.0-ás Ghia mondeohoz. Az lenne a kérdésem, hogy tudna valaki egy pontos leírást, hogy az akku melletti bizt.táblában melyik, miért felel? Ugyanis a fedél belsejében jelöltekhez képest 2-3 db hiányzik és nem megy az első szélvédő fűtés. És még egy kérdés, az ülésfűtés hol szokott elromlani, mert a led visszajelez, de nem melegszik(elektromos ülés).
Köszönöm
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6666 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 08:11:24 »

Sziasztok!
Most jutottam hozzá egy 99-es 2.0-ás Ghia mondeohoz. Az lenne a kérdésem, hogy tudna valaki egy pontos leírást, hogy az akku melletti bizt.táblában melyik, miért felel? Ugyanis a fedél belsejében jelöltekhez képest 2-3 db hiányzik és nem megy az első szélvédő fűtés. És még egy kérdés, az ülésfűtés hol szokott elromlani, mert a led visszajelez, de nem melegszik(elektromos ülés).
Köszönöm

Üdv a fedélzeten! Ha így néz ki a biztidoboz, akkor a leírás róla itt és itt és itt található.
Szélvédőfűtés hiba lehet: biztosíték, relé, kábelszakadás, vagy csak simán cserélték már a szélvédőt, és ne fűtöttet raktak bele. Ülésfűtésnél a bizti és a relé valszeg jó ha világít a led, ott inkább az ülés alatti csatlakozóktól kezdve lehet valamim kontakthiba, vagy szakadás. Végig kell méregetni egy multiméterrel.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6667 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 11:34:42 »

A wiki-ben olvastam PATS rendszer hibakódók alatt.
Ebben?
Csak mert itt nincs 32-es kód.
Vagy a leírás alapján neked azt villogta ki, hogy '32'?
Nem lehet, hogy '23'?
Naplózva
Bizsu1st
Vendég
« Új hozzászólás #6668 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 13:00:33 »

Üdv a fedélzeten! Ha így néz ki a biztidoboz, akkor a leírás róla itt és itt és itt található.
Szélvédőfűtés hiba lehet: biztosíték, relé, kábelszakadás, vagy csak simán cserélték már a szélvédőt, és ne fűtöttet raktak bele. Ülésfűtésnél a bizti és a relé valszeg jó ha világít a led, ott inkább az ülés alatti csatlakozóktól kezdve lehet valamim kontakthiba, vagy szakadás. Végig kell méregetni egy multiméterrel.

Köszönöm a gyors választ. A szélvédő fűthető, mondjuk azt nem tudom, hogy eredeti-e. A bizt.tábla így néz ki, de valami nem stimmel, mert 2db nagy relé is hiányzik, egyik a benzinszivattyú, a másik a motorvezérlő(a leírás szerint) de az autó megy Wink . Az ülést ki kell vennem, vagy hogyan férek hozzá a csatikhoz(bocs, de még nem volt időm bontani)? Még egy kérdés, bár nem ide tartozik, 300000km felett milyen olajat javasoltok bele? Én 10w40- et gondoltam. Köszi
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6669 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 13:17:34 »

Köszönöm a gyors választ. A szélvédő fűthető, mondjuk azt nem tudom, hogy eredeti-e. A bizt.tábla így néz ki, de valami nem stimmel, mert 2db nagy relé is hiányzik, egyik a benzinszivattyú, a másik a motorvezérlő(a leírás szerint) de az autó megy Wink . Az ülést ki kell vennem, vagy hogyan férek hozzá a csatikhoz(bocs, de még nem volt időm bontani)? Még egy kérdés, bár nem ide tartozik, 300000km felett milyen olajat javasoltok bele? Én 10w40- et gondoltam. Köszi

Trükkös a dolog, de csak egy picit: az ábrához képest a motortérit szemből nézve pont fejtetőn van az egész Cheesy Az autó bal széle felé eső első két relé a nappali világítás, ill. a fűthető szélvédőé, a "bal felső" az üzemanyagszivattyú, stb. A kis kiszedőcsipesz alapján lehet betájolni, hogy melyik merre áll. Ha a szemből nézve jobb második (sötétszürke nagykocka) hiányzik, akkor az elég nyomós ok a fűthető szélvédő nem működésének okára.
Ülésfűtés hibakereséshez én mindenképp ajánlom az ülés kicsavarozását (csillagcsavarhúzó kell a hátsó két műanyag fedélhez amúgy 6 db 10-es hatlapfejű csavar fogja), aztán elég a kicsavarozott ülést hátrabillenteni.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
petoczp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #6670 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 16:57:08 »

Ebben?
Csak mert itt nincs 32-es kód.
Vagy a leírás alapján neked azt villogta ki, hogy '32'?
Nem lehet, hogy '23'?
Azt villogta ki,de már megoldodott köszönöm szépen!
Az adagoló mágnesszelepéhez menő 3 vezetékből az egyik volt kicsúszva a csatiból. 
Naplózva
Bizsu1st
Vendég
« Új hozzászólás #6671 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 17:56:02 »

Trükkös a dolog, de csak egy picit: az ábrához képest a motortérit szemből nézve pont fejtetőn van az egész Cheesy Az autó bal széle felé eső első két relé a nappali világítás, ill. a fűthető szélvédőé, a "bal felső" az üzemanyagszivattyú, stb. A kis kiszedőcsipesz alapján lehet betájolni, hogy melyik merre áll. Ha a szemből nézve jobb második (sötétszürke nagykocka) hiányzik, akkor az elég nyomós ok a fűthető szélvédő nem működésének okára.
Ülésfűtés hibakereséshez én mindenképp ajánlom az ülés kicsavarozását (csillagcsavarhúzó kell a hátsó két műanyag fedélhez amúgy 6 db 10-es hatlapfejű csavar fogja), aztán elég a kicsavarozott ülést hátrabillenteni.

Aham, tehát fejjel lefele néztem worship  . nincs benne a csipesz... Honnan tudok ilyen relét szerezni?
Olajra valami tipp?
Naplózva
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #6672 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 19:26:20 »


Olajra valami tipp?
wave
A köztudatban az van, hogy ha sokat futott a motor, akkor 10W40. Az a legnagyobb mennyiségben eladott olaj, a legtöbb műhelyben hordószámra áll, azt kell eladni. Ha nem eszi az olajat, nem füstöl, jó az olajnyomásod, én a gyári 5W30-ra voksolnék, esetleg 5W40. És gyári Ford olajat bele. Nem vészes az ára, a minősége pedig elismerten jó. És talán kisebb a hamisítottsági esélymutatója  Wink
De ez már inkább a motor topic...
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6673 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 19:59:43 »

Aham, tehát fejjel lefele néztem worship  . nincs benne a csipesz... Honnan tudok ilyen relét szerezni?
Olajra valami tipp?

Olajra én is a gyári 5W-30 -at mondanám, aztán ha azt nagyon enné, akkor lehet valami mással próbálkozni. Relét az adok-veszek topikban lehet keresgélni, ill. ebay-ről rendelni. Tuti lehet valahol újat is venni, a jó ég tudja mennyiért Cheesy
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Bizsu1st
Vendég
« Új hozzászólás #6674 Dátum: 2016.05.02 hétfő, 21:15:01 »

Olajra én is a gyári 5W-30 -at mondanám, aztán ha azt nagyon enné, akkor lehet valami mással próbálkozni. Relét az adok-veszek topikban lehet keresgélni, ill. ebay-ről rendelni. Tuti lehet valahol újat is venni, a jó ég tudja mennyiért Cheesy

Köszönöm mindkettőtöknek.  worship
Csak a régi 4,5,6000-es rádiókat lehet csatlakoztatni átalakítás nélkül, vagy az mk3 sony-ját is Wink?
Tudom, sok a kérdés...
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6675 Dátum: 2016.05.03 kedd, 15:44:42 »

Köszönöm mindkettőtöknek.  worship
Csak a régi 4,5,6000-es rádiókat lehet csatlakoztatni átalakítás nélkül, vagy az mk3 sony-ját is Wink?
Tudom, sok a kérdés...

Az első szériás MK3-asokba ugyanazok a fejegységek kerültek, mint az MK2-be. Az első modellfrissítésnél változtattak rajtuk, azoknak már a formája is más.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Bizsu1st
Vendég
« Új hozzászólás #6676 Dátum: 2016.05.03 kedd, 23:49:00 »

Az első szériás MK3-asokba ugyanazok a fejegységek kerültek, mint az MK2-be. Az első modellfrissítésnél változtattak rajtuk, azoknak már a formája is más.


Köszi, akkor az mp3-hoz nézek inkább egy sima 1din-est.
Naplózva
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6677 Dátum: 2016.05.16 hétfő, 07:22:24 »

Sziasztok
Valaki még tudná mondani,a fényszóró magasság állító kapcsolóval milyen izzó van?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #6678 Dátum: 2016.06.17 péntek, 18:02:44 »

Sziasztok!

Klíma elektromos gondom lenne.
Bekapcsolom a klímát viszont a hűtőventilátort nem indítja el vagy ha esetleg elindítja akkor gázadás után kiejti a klíma kuplungját és a ventilátor is megáll.
Valakinek volt már ilyen? Hol keressem a hibát?

Help!  help Help!  help

Köszönöm!

mod: 16.06.20.
Ha a termosztátnál a hőgombáról lehúzom a csatlakozót és bekapcsol a kényszerhűtés akkor megy a klíma is.
A hűtőventilátor vezérlése merre van?


« Utoljára szerkesztve: 2016.06.20 hétfő, 15:58:02 írta WildDaemon » Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #6679 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:12:04 »

Kiszedtem a csomitérböl a kárpitot és a bal toronynál láttam 2 vezeték logni, még le se voltak szigetelve. Ahol a narancs-fekete vezeték a kasznihoz ért kékes lerakodás van. Minek a vezetéke lehet(et)?

« Utoljára szerkesztve: 2016.06.23 csütörtök, 11:13:55 írta koridor » Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #6680 Dátum: 2016.06.23 csütörtök, 11:57:23 »

Kiszedtem a csomitérböl a kárpitot és a bal toronynál láttam 2 vezeték logni, még le se voltak szigetelve. Ahol a narancs-fekete vezeték a kasznihoz ért kékes lerakodás van. Minek a vezetéke lehet(et)?

Csomagtér világítás???

« Utoljára szerkesztve: 2016.06.23 csütörtök, 23:24:20 írta HZsolt92 » Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6681 Dátum: 2016.06.24 péntek, 08:13:07 »

Sziasztok!

Klíma elektromos gondom lenne.
Bekapcsolom a klímát viszont a hűtőventilátort nem indítja el vagy ha esetleg elindítja akkor gázadás után kiejti a klíma kuplungját és a ventilátor is megáll.
Valakinek volt már ilyen? Hol keressem a hibát?

Help!  help Help!  help

Köszönöm!

mod: 16.06.20.
Ha a termosztátnál a hőgombáról lehúzom a csatlakozót és bekapcsol a kényszerhűtés akkor megy a klíma is.
A hűtőventilátor vezérlése merre van?


Fel van töltve rendesen a klíma?
Úgy tudom, kevés gáznál így (is) védekezik a rendszer.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #6682 Dátum: 2016.06.24 péntek, 11:28:56 »

Csomagtér világítás???



Annak hol kéne lennie?
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #6683 Dátum: 2016.06.24 péntek, 12:42:53 »

Fel van töltve rendesen a klíma?
Úgy tudom, kevés gáznál így (is) védekezik a rendszer.

Igen fel van teljesen töltve mind a 0.74 kg benne van most töltettem fel.
Csak akkor megy rendesen ha lehúzom a csatlakozót a hőgombáról és a ventilátor átkapcsol kényszerhűtésre egyébként nem indítja el a ventit a klíma.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
koridor
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


E-mail
« Új hozzászólás #6684 Dátum: 2016.06.24 péntek, 15:29:22 »

Igen fel van teljesen töltve mind a 0.74 kg benne van most töltettem fel.
Csak akkor megy rendesen ha lehúzom a csatlakozót a hőgombáról és a ventilátor átkapcsol kényszerhűtésre egyébként nem indítja el a ventit a klíma.

Nem lehet hogy maga venti rossz?
Naplózva

2000 márciusi, kék 5 ajtos, 1.8 benzines GLX
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6685 Dátum: 2016.06.24 péntek, 19:43:55 »

Sziasztok
Valaki még tudná mondani,a fényszóró magasság állító kapcsolóval milyen izzó van?

Látom nem most kérdezted de pont ma volt a kezemben a kapcsoló. Viszont nem láttam rajta ajtócskát vagy valamit ahol cserélni lehetne az izzót. Ha kell megnézem valamikor alaposabban.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #6686 Dátum: 2016.06.24 péntek, 23:25:34 »

Nem lehet hogy maga venti rossz?


Nem valószinű mert a motor melegedésénél teszi a dolgát.
Hogy illetve hol van ennek a vezérlése?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6687 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 10:30:43 »

Sziasztok!
Van valakinek leírása az újabb fajta motortéri biztosítékdobozhoz?
A régebbihez találtam kettőt is, de az új az kisebb méretű és szerintem mások a számozások is.
Alapból az a problémám, hogy a duda nem működik, gondoltam megnézem a relét, a régi féle kiosztás szerint ez a R7-es. Ezt kihúztam (nagy kocka), majd megnyomtam a dudát, továbbra is hallottam a relé kattanását. Mondom ok, valószínű rosszul emlékeztem, lehet a R9-es volt, azt is kihúztam, továbbra is kattant. Gondoltam megnézem, hogy akkor a régi leírás itt valid-e (ez a tompított fényé a szerint), de a tompított továbbra is kapcsolható volt. Ez alapján úgy gondolom, hogy '98-ban a kiosztásán is változtattak a táblának.
Kis segítséggel kifüleltem, hogy a kürt reléje az R6-os (ami a régi tábla szerint az önindítójé.)
A lökhárító alatt jobb oldalt megtaláltam a csigakürtöt, ha jó láttam egy darab egy eres kábel van rajta (?), és lóg mellette egy kábel, egy olyasmi csatlakozóval mint a ködlámpáé. A bal oldalit nem tudtam megnézni, mert ott még ép a motortér alsó burkolata.  vigyor3
Köszi a segítséget!

« Utoljára szerkesztve: 2016.06.26 vasárnap, 10:38:48 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6688 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 11:49:24 »

Sziasztok!
Van valakinek leírása az újabb fajta motortéri biztosítékdobozhoz?
A régebbihez találtam kettőt is, de az új az kisebb méretű és szerintem mások a számozások is.
Alapból az a problémám, hogy a duda nem működik, gondoltam megnézem a relét, a régi féle kiosztás szerint ez a R7-es. Ezt kihúztam (nagy kocka), majd megnyomtam a dudát, továbbra is hallottam a relé kattanását. Mondom ok, valószínű rosszul emlékeztem, lehet a R9-es volt, azt is kihúztam, továbbra is kattant. Gondoltam megnézem, hogy akkor a régi leírás itt valid-e (ez a tompított fényé a szerint), de a tompított továbbra is kapcsolható volt. Ez alapján úgy gondolom, hogy '98-ban a kiosztásán is változtattak a táblának.
Kis segítséggel kifüleltem, hogy a kürt reléje az R6-os (ami a régi tábla szerint az önindítójé.)
A lökhárító alatt jobb oldalt megtaláltam a csigakürtöt, ha jó láttam egy darab egy eres kábel van rajta (?), és lóg mellette egy kábel, egy olyasmi csatlakozóval mint a ködlámpáé. A bal oldalit nem tudtam megnézni, mert ott még ép a motortér alsó burkolata.  vigyor3
Köszi a segítséget!


Motortéri biztitábláról és leírásáról pár kép itt, itt és itt. Elvileg a 6-os relé és a 7-es biztosíték tartozik hozzá. Az egy szem kábel az enyémről készült képek alapján gyári dolog, a felfogatásán keresztül kapja a testelést a kürt -nálam működik, és szintén csak 1 kábel per oldal Smiley -.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6689 Dátum: 2016.06.26 vasárnap, 15:59:55 »

Motortéri biztitábláról és leírásáról pár kép itt, itt és itt. Elvileg a 6-os relé és a 7-es biztosíték tartozik hozzá. Az egy szem kábel az enyémről készült képek alapján gyári dolog, a felfogatásán keresztül kapja a testelést a kürt -nálam működik, és szintén csak 1 kábel per oldal Smiley -.

Köszi az infót! Megpróbálom majd kimérni hol a gond.  wave
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
orojan
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #6690 Dátum: 2016.06.28 kedd, 15:50:20 »

Sziasztok!

A kérdés, hogy a PATS 32 kód minden estben a mágnesszelep vagy környéki hibát jelzi mást nem jelenthet? Kocsi nem indul immo letílt és ezt a kódot jelzi ki. Mondjuk a mágnesszelep elég ramaty állapotban van vezetéknél picit folyik is a benya ragasztva már volt, szóval erősen cserére érett!
Naplózva
Kohret
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #6691 Dátum: 2016.07.01 péntek, 18:54:12 »

Sziasztok!

Keresek az autómhoz motortér kábelköteget vagy az injektor sorhoz való darabot, mert mállik le róla a szigetelés.
Vagy ha tudtok valami megoldást a problémára azt is szívesen veszem. Vagy valakit, aki foglalkozik az utángyártással.

MKII 1.8 Zetec, manuális klímás.

Köszönöm: Gábor
Naplózva

MK II 1.8 Zetec 5 ajtós 1998
puflee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



E-mail
« Új hozzászólás #6692 Dátum: 2016.07.02 szombat, 16:56:03 »

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a bal első és a hátsó helyzetjelzőm nem ég, de csak azok nem más problémát nem észlelek és az izzók újak. Előre is köszönöm az ötleteket.

Üdv.
Naplózva

Ford Mondeo MK2 2.0 GLX
gyurci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64


E-mail
« Új hozzászólás #6693 Dátum: 2016.07.02 szombat, 21:01:04 »

Sziasztok!

Szerintetek mi lehet az oka annak, hogy a bal első és a hátsó helyzetjelzőm nem ég, de csak azok nem más problémát nem észlelek és az izzók újak. Előre is köszönöm az ötleteket.

Üdv.

 Szia!

Biztosíték? ( utastérben lévő bizti tábla 33.as biztosíték 7.5A)
Naplózva

MK3 2004 kombi GHIA 2.0 TDCI (FMBA 96kw)
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #6694 Dátum: 2016.07.03 vasárnap, 09:57:41 »

Látom nem most kérdezted de pont ma volt a kezemben a kapcsoló. Viszont nem láttam rajta ajtócskát vagy valamit ahol cserélni lehetne az izzót. Ha kell megnézem valamikor alaposabban.

Köszi. Szét lehet pattintani a kapcsolót,azzal nincs gond... Csak az izzó méretét nem tudtam beazonosítani ...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
puflee
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53



E-mail
« Új hozzászólás #6695 Dátum: 2016.07.03 vasárnap, 16:50:41 »

Hello!

Eszembe se jutott, köszi az volt a megoldás.


Szia!

Biztosíték? ( utastérben lévő bizti tábla 33.as biztosíték 7.5A)
Naplózva

Ford Mondeo MK2 2.0 GLX
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6696 Dátum: 2016.07.03 vasárnap, 21:24:56 »

Sziasztok!

Keresek az autómhoz motortér kábelköteget vagy az injektor sorhoz való darabot, mert mállik le róla a szigetelés.
Vagy ha tudtok valami megoldást a problémára azt is szívesen veszem. Vagy valakit, aki foglalkozik az utángyártással.

MKII 1.8 Zetec, manuális klímás.

Köszönöm: Gábor

Nincs ilyen kábelkötegem de látom, hogy '98-as az autód. A fekete szelepfedeles motorhoz (98 május után) egy műanyag borításban futnak a kábelek, az alu szelepfedelesnél (98 május előtt) pedig szabadon vannak.
Neked melyik van? Szerintem írd be a keres kínálba is.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Kohret
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



E-mail
« Új hozzászólás #6697 Dátum: 2016.07.04 hétfő, 19:48:21 »

Nincs ilyen kábelkötegem de látom, hogy '98-as az autód. A fekete szelepfedeles motorhoz (98 május után) egy műanyag borításban futnak a kábelek, az alu szelepfedelesnél (98 május előtt) pedig szabadon vannak.
Neked melyik van? Szerintem írd be a keres kínálba is.

Szia!

Alu szelepfedeles, de fekete műanyag gégecső van a kábeleken.
Naplózva

MK II 1.8 Zetec 5 ajtós 1998
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6698 Dátum: 2016.07.04 hétfő, 23:28:19 »

Szia!

Alu szelepfedeles, de fekete műanyag gégecső van a kábeleken.

Valóban nincsenek full szabadon a kábelek az aluson, kerestem képeket. 98 május előtt ilyen, utána a fekete szelepfedeles pedig ilyen.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #6699 Dátum: 2016.07.08 péntek, 11:45:09 »

Üdv embörök!Az alábbiban lenne szükségem segítségre.Az egérmozi kijelzőjén az autó körvonalas ábrája folyamatosan világít,ha felkapcsolom a világítást (ha nem,akkor az sem világít,de sötétben kicsit necces világító fényszórók nélkül közlekedni....) Na,ez eddig nem volt.Az előzmény annyi,hogy egy hétre leállítottam az autót akkor nem volt ilyen azóta meg igen és sötétben kissé zavaró.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.