Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.16 kedd, 18:28:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2302613 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6700 Dátum: 2016.07.08 péntek, 12:02:29 »

Üdv embörök!Az alábbiban lenne szükségem segítségre.Az egérmozi kijelzőjén az autó körvonalas ábrája folyamatosan világít,ha felkapcsolom a világítást (ha nem,akkor az sem világít,de sötétben kicsit necces világító fényszórók nélkül közlekedni....) Na,ez eddig nem volt.Az előzmény annyi,hogy egy hétre leállítottam az autót akkor nem volt ilyen azóta meg igen és sötétben kissé zavaró.

Csak a körvonala világít, vagy a lámpák ikonjai is?
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #6701 Dátum: 2016.07.08 péntek, 12:20:57 »

Csak a körvonala világít, vagy a lámpák ikonjai is?
Csak a körvonal semmi más.Az ikonok normálisan működnek,legalábbis az ajtónyitás jelző és a lámpáké.
Naplózva
Tatuska
Vendég
« Új hozzászólás #6702 Dátum: 2016.07.08 péntek, 15:56:30 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Ford Mondeo MKII 1.8 tdci szeretett autóm egyre öregebb, egyre több vele a nyüg. Most is... Így a nyár során elromlott a klíma kompresszorom, majd nem sokkal utána a vezető oldali e.ablakemelő relém... Szóval izzad a család mint k...a a templomban.
A klímát nem fogom megcsináltatni, mert piszok drága mulatság akár mennyire is szeretem az autót. Tavaly 400ezer Ft ment el rá, most már nem fogok költeni rá százezreket.
Viszont izzadni sem akarok.
A relé, ami a Ford gyári száma alapján a Ford 104649 viszont szintén indokoatlanul drága.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/5BkAAOSwc1FXbc35/$_57.JPG


A kérdésem az lenne, hogy hol kaphatnék ilyen relét bontottat, mert én bizony sehol sem találok. Utángyártottal sem találokztam.
Ha tudnátok nekem segíteni, azt megköszönném.

Üdv.
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6703 Dátum: 2016.07.08 péntek, 17:58:00 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Ford Mondeo MKII 1.8 tdci szeretett autóm egyre öregebb, egyre több vele a nyüg. Most is... Így a nyár során elromlott a klíma kompresszorom, majd nem sokkal utána a vezető oldali e.ablakemelő relém... Szóval izzad a család mint k...a a templomban.
A klímát nem fogom megcsináltatni, mert piszok drága mulatság akár mennyire is szeretem az autót. Tavaly 400ezer Ft ment el rá, most már nem fogok költeni rá százezreket.
Viszont izzadni sem akarok.
A relé, ami a Ford gyári száma alapján a Ford 104649 viszont szintén indokoatlanul drága.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/5BkAAOSwc1FXbc35/$_57.JPG


A kérdésem az lenne, hogy hol kaphatnék ilyen relét bontottat, mert én bizony sehol sem találok. Utángyártottal sem találokztam.
Ha tudnátok nekem segíteni, azt megköszönném.

Üdv.

Üdv a fórumon! A pontosítás kedvéért: 2-es Mondeod van, vagy tdci-s? Ha előbbi, akkor sima 1.8 TD-nek hívják, ha tdci, akkor viszont már MK3-asról van szó, érdemesebb lehet ez esetben abban a topikban érdeklődni (az MK2-es fórumot azért nem túl sok amott releváns ember olvassa). Tudom még ajánlani a keres-kínál fórumtémát, ott vagy keress egy bomlófélben lévő megfelelő járgányt, vagy a "Mondeohoz keresek" fórumba írj egy igényt.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
kolesimi
Vendég
« Új hozzászólás #6704 Dátum: 2016.07.13 szerda, 07:08:05 »

Sziasztok. Olyan gondom lenne ,hogy van egy 1.8td mk2 esem és olyat produkál, hogy nem megy rajta az izzítás, beindítás után nem megy a fordulatszámmérő, világít az izzítás visszajelzőm és kopog a motor, valószínü az előtöltés nemjó. namost néha megjavul.... jó a fordulatszámjelző, megjavul a motor és elalszik az izzításvisszajelző. de csak nagyon ritkán és véletlenszerűen javul meg. merre keresgéljek?Huh?
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6705 Dátum: 2016.07.13 szerda, 11:30:11 »

Sziasztok. Olyan gondom lenne ,hogy van egy 1.8td mk2 esem és olyat produkál, hogy nem megy rajta az izzítás, beindítás után nem megy a fordulatszámmérő, világít az izzítás visszajelzőm és kopog a motor, valószínü az előtöltés nemjó. namost néha megjavul.... jó a fordulatszámjelző, megjavul a motor és elalszik az izzításvisszajelző. de csak nagyon ritkán és véletlenszerűen javul meg. merre keresgéljek?Huh?

Első körben javasolnék egy olyat, hogy izzításnál rámérni a gyertyák érintkezőire, egyáltalán jut-e oda delej, vagy nem? Egyesével az izzítógyertyákat is érdemes kimérni. Ha nem kapnak áramot, akkor a relék/biztosítékok környékén kell méricskélni tovább, megnézni nincs-e valami kontakthiba, lecsúszott csatlakozó, stb. Aztán lehet, hogy már járó motornál is megy az izzítás, de lehet valahol egy rossz testkábel, azok is okozhatnak ilyet. Esetleg a kopogás és a műszerfali visszajelzők hiába nem függ össze, akkor simán lehet a műszerfal is rossz.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
kolesimi
Vendég
« Új hozzászólás #6706 Dátum: 2016.07.13 szerda, 12:17:50 »

Első körben javasolnék egy olyat, hogy izzításnál rámérni a gyertyák érintkezőire, egyáltalán jut-e oda delej, vagy nem? Egyesével az izzítógyertyákat is érdemes kimérni. Ha nem kapnak áramot, akkor a relék/biztosítékok környékén kell méricskélni tovább, megnézni nincs-e valami kontakthiba, lecsúszott csatlakozó, stb. Aztán lehet, hogy már járó motornál is megy az izzítás, de lehet valahol egy rossz testkábel, azok is okozhatnak ilyet. Esetleg a kopogás és a műszerfali visszajelzők hiába nem függ össze, akkor simán lehet a műszerfal is rossz.
Már minden kivan cserélve, de sehol semmi..Esetleg elektromos rajza lenne valakinek ehez?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6707 Dátum: 2016.07.14 csütörtök, 13:19:21 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Ford Mondeo MKII 1.8 tdci szeretett autóm egyre öregebb, egyre több vele a nyüg. Most is... Így a nyár során elromlott a klíma kompresszorom, majd nem sokkal utána a vezető oldali e.ablakemelő relém... Szóval izzad a család mint k...a a templomban.
A klímát nem fogom megcsináltatni, mert piszok drága mulatság akár mennyire is szeretem az autót. Tavaly 400ezer Ft ment el rá, most már nem fogok költeni rá százezreket.
Viszont izzadni sem akarok.
A relé, ami a Ford gyári száma alapján a Ford 104649 viszont szintén indokoatlanul drága.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/5BkAAOSwc1FXbc35/$_57.JPG


A kérdésem az lenne, hogy hol kaphatnék ilyen relét bontottat, mert én bizony sehol sem találok. Utángyártottal sem találokztam.
Ha tudnátok nekem segíteni, azt megköszönném.

Üdv.
Szerintem bontóban (ha van még Mk1, Mk2 Mondeojuk) 1-2 ezresért megkapod.
Naplózva
kolesimi
Vendég
« Új hozzászólás #6708 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 12:23:21 »

Már minden kivan cserélve, de sehol semmi..Esetleg elektromos rajza lenne valakinek ehez?
Megoldódott a problémám, motorvezérlő csere és láss csodát minden működik....
Naplózva
kolesimi
Vendég
« Új hozzászólás #6709 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 12:25:46 »

Mégegy problémám mégis van: a légzsákom 6ot villan, ez utasoldali zárlatot jelez. Ez javítható?
Naplózva
Dolfi
Vendég
« Új hozzászólás #6710 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 08:57:37 »

Sziasztok! Nagyobb zöttyenőknél fel-felvillan a középső térképlámpám, ha 12 másodperces kialvásra van állítva. Felvillanáskor egy kis kattanás is hallható a műszerfal alól? Talán tegnap még műanyag szagot is produkált a kattanás felől, de ezt lehet, hogy csak hozzáképzeltem.
Találkoztatok már hasonlóval? Mi hibásodhatott meg? Súlyos dologról van szó?
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6711 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 08:59:00 »

Mégegy problémám mégis van: a légzsákom 6ot villan, ez utasoldali zárlatot jelez. Ez javítható?

Attól függ.
Ha csak a kábel vagy a csatlakozó lett zárlatos az könnyen orvosolható.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6712 Dátum: 2016.07.18 hétfő, 13:50:14 »

Sziasztok! Nagyobb zöttyenőknél fel-felvillan a középső térképlámpám, ha 12 másodperces kialvásra van állítva. Felvillanáskor egy kis kattanás is hallható a műszerfal alól? Talán tegnap még műanyag szagot is produkált a kattanás felől, de ezt lehet, hogy csak hozzáképzeltem.
Találkoztatok már hasonlóval? Mi hibásodhatott meg? Súlyos dologról van szó?
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.


Nekem anno az ajtón lévő érzékelők koptak meg és azt hitte kinyílt az ajtó, ezért villogott néha. Ha jól emlékszem úgy oldottam meg, hogy tekertem oda egy pár kör kraftosabb szigszalagot.
(Később a relé is feldobta a talpát, így azt inkább kidobtam, így a 12 seces késleltetés már nem működött. Lehet ez volt az igazi megoldás a villogásra.. már nem emlékszem.  vigyor3)

Tipp: írd be az aláírásodba az autód típusát/évjáratát/főbb adatait, hogy pontosabb segítséget kaphass a kérdéseidre.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.18 hétfő, 14:01:51 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Dolfi
Vendég
« Új hozzászólás #6713 Dátum: 2016.07.19 kedd, 09:13:37 »

Nekem anno az ajtón lévő érzékelők koptak meg és azt hitte kinyílt az ajtó, ezért villogott néha. Ha jól emlékszem úgy oldottam meg, hogy tekertem oda egy pár kör kraftosabb szigszalagot.
(Később a relé is feldobta a talpát, így azt inkább kidobtam, így a 12 seces késleltetés már nem működött. Lehet ez volt az igazi megoldás a villogásra.. már nem emlékszem.  vigyor3)


Szuper, köszi szépen a gyors választ. Tényleg lehet, hogy a relé zár magától, ha meg-megzöttyen az autó. Ha jól láttam tegnap a Mondeo könyvben, akkor a relét az utasoldali biztosítékszekrényben lehet kicserélni. Vajon lehet szerezni relét? A Cromax-nál nem látok.

(Mondeo MK2, 1999, 2.0 Zetec, ferdehátú)
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6714 Dátum: 2016.07.19 kedd, 13:29:59 »

Szuper, köszi szépen a gyors választ. Tényleg lehet, hogy a relé zár magától, ha meg-megzöttyen az autó. Ha jól láttam tegnap a Mondeo könyvben, akkor a relét az utasoldali biztosítékszekrényben lehet kicserélni. Vajon lehet szerezni relét? A Cromax-nál nem látok.

(Mondeo MK2, 1999, 2.0 Zetec, ferdehátú)

Annó én sem találtam boltban (vagy csak irreálisan drágán). Pontosan már nem emlékszem hol volt, de valahol legbelül ahol alig látszik.  vigyor3
Ha zavar szedd ki, és ha egy bontó mellett gurulsz el, nézz be, hátha van nekik 1-2 ezerért, vagy itt a fórumon a keres-kínálban vagy a neten keress bontódó autókat a környékeden.

Az aláírást a Profil / Fórum profil információ menüpont alatt tudod megadni.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.19 kedd, 13:32:48 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Dolfi
Vendég
« Új hozzászólás #6715 Dátum: 2016.07.20 szerda, 11:06:26 »

Annó én sem találtam boltban (vagy csak irreálisan drágán). Pontosan már nem emlékszem hol volt, de valahol legbelül ahol alig látszik.  vigyor3
Ha zavar szedd ki, és ha egy bontó mellett gurulsz el, nézz be, hátha van nekik 1-2 ezerért, vagy itt a fórumon a keres-kínálban vagy a neten keress bontódó autókat a környékeden.

Az aláírást a Profil / Fórum profil információ menüpont alatt tudod megadni.

Köszi szépen. Utánagondoltam a dolognak, és elbizonytalanodtam a relé hibáját illetően. El tud az romlani úgy, hogy rázásra magától kapcsol? Lehet, hogy érdemes az ajtónyitó kapcsolót meg az onnan induló kábeleket is megnézni...
Mégegyszer köszi.
Naplózva
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6716 Dátum: 2016.07.20 szerda, 13:51:04 »

Köszi szépen. Utánagondoltam a dolognak, és elbizonytalanodtam a relé hibáját illetően. El tud az romlani úgy, hogy rázásra magától kapcsol? Lehet, hogy érdemes az ajtónyitó kapcsolót meg az onnan induló kábeleket is megnézni...
Mégegyszer köszi.

Első körben mindenképp az ajtóknál lévő kapcsolókat ellenőrizd le, én azokra mondanám, hogy döglődnek. Próbáld meg azt, hogy járó motornál toszogasd meg az összes ajtót, feszítsd minden irányba amerre lehet(de leginkább kifelé), valamelyik mozdulatnál fel fog villanni a csillár. Érdemes lehet még a zsanérokat, ill. zárakat is megigazítani ha kell, meghúzni a csavarjaikat, ilyesmi - ne lógjon már egyik ajtó se Smiley
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
kolesimi
Vendég
« Új hozzászólás #6717 Dátum: 2016.07.21 csütörtök, 20:35:34 »

Attól függ.
Ha csak a kábel vagy a csatlakozó lett zárlatos az könnyen orvosolható.
Köszi. Hétvégén átnézem.
Naplózva
Mikyke
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



E-mail
« Új hozzászólás #6718 Dátum: 2016.07.26 kedd, 10:13:01 »

Sziaztok! A következő lenne a kérdésem, kérésem: Mondeo MK2 97' sedan csomagtér ajtót csak kulcsal lehet nyitni, azonban a zárszerkezet melett van egy olyasmi beszerelve mint a központizár motor, és a kábelei a gyári kötegben eltűnnek. Nem tudjátok véletlenül hogy az mire jó vagy hogy lehetne megoldani hogy ne kelljen leállítani folyamatosan az autót hogy kinyissam a kulcsal a csomagteret? Válaszotokat előre is köszi!
Naplózva

MONDEO MkII '97 Cheesy
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6719 Dátum: 2016.07.26 kedd, 10:42:56 »

Sziaztok! A következő lenne a kérdésem, kérésem: Mondeo MK2 97' sedan csomagtér ajtót csak kulcsal lehet nyitni, azonban a zárszerkezet melett van egy olyasmi beszerelve mint a központizár motor, és a kábelei a gyári kötegben eltűnnek. Nem tudjátok véletlenül hogy az mire jó vagy hogy lehetne megoldani hogy ne kelljen leállítani folyamatosan az autót hogy kinyissam a kulcsal a csomagteret? Válaszotokat előre is köszi!

Elvileg, ha minden jól van bekötve, akkor a központi zár nyitja a csomagtér ajtót is. Nyitás után elég a zárat megnyomni, nyílik az ajtó. Záráskor reteszeli a csomagtér zárat is, hiába nyomkodod, nem nyílik csak kulcscsal.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
WildDaemon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #6720 Dátum: 2016.07.27 szerda, 09:41:36 »

Sziasztok!
Van olyan aki manuális klímát átépítette digit klímára?
Egyáltalán lehetséges vagy csak komplett kábelköteg cseréjével?
Akinek van bármi tapasztalata, ismetete a kérdésben kérem jelezze!

Köszönöm!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCi Ghia kombi 2006/10/30 (Machine Silver) Euro IV.
'96 MK2 1.8TD Turnier Ghia (benzinkék)
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6721 Dátum: 2016.07.27 szerda, 10:22:48 »

Sziasztok!
Van olyan aki manuális klímát átépítette digit klímára?
Egyáltalán lehetséges vagy csak komplett kábelköteg cseréjével?
Akinek van bármi tapasztalata, ismetete a kérdésben kérem jelezze!

Köszönöm!

Úgy rémlik, itt a fórumon már kezdeményezett valaki ilyet, aztán a szükséges munkamennyiség miatt feladta. Olvass vissza.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6722 Dátum: 2016.07.27 szerda, 10:26:59 »

Sziasztok!
Van olyan aki manuális klímát átépítette digit klímára?
Egyáltalán lehetséges vagy csak komplett kábelköteg cseréjével?
Akinek van bármi tapasztalata, ismetete a kérdésben kérem jelezze!

Köszönöm!

Nem tudom, de a digitklímában a műszerfal legmélyén van valami alkatrész ami szereti megadni magát (talán egy flap motor). Ebből nincs utángyártott, csak gyári, vmi 50k körül van és szét kell bontani a fél autó belsejét. Én direkt próbáltam manuális klímásat keresni, aztán végül csak digitklímás lett az új.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6723 Dátum: 2016.07.27 szerda, 11:29:50 »

Uraim!
Tudja valaki, hogy a csillár kapcsoló 12 sec-es reléje, hol bujkál?
Köszönöm
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6724 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:05:59 »

Uraim!
Tudja valaki, hogy a csillár kapcsoló 12 sec-es reléje, hol bujkál?
Köszönöm

Ha jól emlékszem a belső biztosítéktábla legmélyebbi és leghozzáférhetetlenebb pontján.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
svegacomp
Vendég
« Új hozzászólás #6725 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:15:01 »

Üdv mindenkinek!

Egy nagyon friss tag vagyok, mondhatni napos csecsemő.
Sajnos a MK2 mondimban megkukult az ablakfűtés. Már kiderítettem, hogy azok a nagy szürke relék kapcsolják a fűtéseket (már akinek működik). Úgy tudnék továbblépni hibakeresésben, ha tudnám, hogy ezeknek a reléknek mi a lábkiosztása. Így tudnám őket fapadon tesztelni vagy a rámenő drótokat kimérni.
Van közöttünk olyan szaki, aki tudna ebben segíteni? (pár szóval, leírással, linkkel, képpel, nádi hegedűvel)
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6726 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:22:35 »

Üdv mindenkinek!

Egy nagyon friss tag vagyok, mondhatni napos csecsemő.
Sajnos a MK2 mondimban megkukult az ablakfűtés. Már kiderítettem, hogy azok a nagy szürke relék kapcsolják a fűtéseket (már akinek működik). Úgy tudnék továbblépni hibakeresésben, ha tudnám, hogy ezeknek a reléknek mi a lábkiosztása. Így tudnám őket fapadon tesztelni vagy a rámenő drótokat kimérni.
Van közöttünk olyan szaki, aki tudna ebben segíteni? (pár szóval, leírással, linkkel, képpel, nádi hegedűvel)
Itt kicsit tekerj le. Talán ez jó lehet neked.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6727 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:35:16 »

Ha jól emlékszem a belső biztosítéktábla legmélyebbi és leghozzáférhetetlenebb pontján.

Köszönöm  rinya
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6728 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:46:42 »

Köszönöm  rinya

Annyira nem macerás, csak én elsőre nem vettem észre, hogy hátrébb vannak még szines kis kockák. vigyor3
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
svegacomp
Vendég
« Új hozzászólás #6729 Dátum: 2016.07.27 szerda, 16:41:14 »

Itt kicsit tekerj le. Talán ez jó lehet neked.
Megnéztem a rajzot. Elég homályos, de addig néztem, amíg értem a bekötést. Csak az a gond, hogy ez a gyakorlatban nem segít, mert a kezemben egy 6 lábú relé van (számokkal a lábakon), a rajzon meg csak bekötési pontok. És nem tudom, melyik melyik.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6730 Dátum: 2016.07.28 csütörtök, 08:24:41 »

Annyira nem macerás, csak én elsőre nem vettem észre, hogy hátrébb vannak még szines kis kockák. vigyor3

Akkor sem lesz 1xű megtalálni, mert nem kattan, tehát tapintás alapján nem lesz meg.
Na mind1, legalább tudom, merre keressem.
Köszönöm
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6731 Dátum: 2016.07.28 csütörtök, 13:00:43 »

Megnéztem a rajzot. Elég homályos, de addig néztem, amíg értem a bekötést. Csak az a gond, hogy ez a gyakorlatban nem segít, mert a kezemben egy 6 lábú relé van (számokkal a lábakon), a rajzon meg csak bekötési pontok. És nem tudom, melyik melyik.
Ilyet tudok még.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6732 Dátum: 2016.07.28 csütörtök, 14:57:51 »

Akkor sem lesz 1xű megtalálni, mert nem kattan, tehát tapintás alapján nem lesz meg.
Na mind1, legalább tudom, merre keressem.
Köszönöm

Hátha segít, ha jól emlékszem nekem nem téglalap, hanem kocka alakú volt, talán barna vagy bordó színű, de utóbbiban nem vagyok biztos.

Szerk: A kezelési leírásban találtam egy ábrát, e szerint a bal felső, R12-es a belső világítás reléje.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.28 csütörtök, 15:00:05 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Mikyke
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6



E-mail
« Új hozzászólás #6733 Dátum: 2016.07.28 csütörtök, 20:18:48 »

Elvileg, ha minden jól van bekötve, akkor a központi zár nyitja a csomagtér ajtót is. Nyitás után elég a zárat megnyomni, nyílik az ajtó. Záráskor reteszeli a csomagtér zárat is, hiába nyomkodod, nem nyílik csak kulcscsal.
Nem lehet benyomni a gombot!
Naplózva

MONDEO MkII '97 Cheesy
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6734 Dátum: 2016.07.28 csütörtök, 21:05:33 »

Nem lehet benyomni a gombot!

Pedig muszáj lenne neki. Bár az tény, hogy rendesen be tud rohadni. Nekem fagyos időben tud olyan szinten megállni, hogy kb. csak akkor lenne benyomható, ha rávágnék egy jó nagy kalapáccsal - és lehet, hogy előbb horpadna a kasztni, mint hogy a gomb induljon meg. Mindenképp szedd ki a teljes zárszerkezetet, szedd szét, pucold ki, zsírozd be, akkor működni fog.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6735 Dátum: 2016.07.29 péntek, 08:43:00 »

Hátha segít, ha jól emlékszem nekem nem téglalap, hanem kocka alakú volt, talán barna vagy bordó színű, de utóbbiban nem vagyok biztos.

Szerk: A kezelési leírásban találtam egy ábrát, e szerint a bal felső, R12-es a belső világítás reléje.

Wow!!
Köszönöm szépen!
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #6736 Dátum: 2016.07.30 szombat, 11:20:18 »

Sziasztok!

2 ide tartozó gondom van

1., Javítva lett a taposó lemez, ehhez a lakatos kikapta a sofőr ülést. Miután minden visszakerült elkezdett villogni a légzsák visszajelzője. villan 5-6-szor aztán 8-10 mp-ig semmi. És ezt ismételgeti folyamatosan. Átnéztem az ülés alatti csatikat, minden össze van dugva.

2., Van egy relé, ami folyton kattog, illetve nem folyton, mert álló helyzetben nem, csak menet közben (ezért is nem tudom megnézni melyik az... Smiley ). Amit sikerült kideríteni, hogy csak csukott ajtónál csinálja. Van egy kis fekete gomb az ajtózár nyelvénél a B oszlopon, ha azt benyomtam menet közben, akkor kezdett kattogni.
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6737 Dátum: 2016.07.30 szombat, 13:05:13 »

1., Javítva lett a taposó lemez, ehhez a lakatos kikapta a sofőr ülést. Miután minden visszakerült elkezdett villogni a légzsák visszajelzője. villan 5-6-szor aztán 8-10 mp-ig semmi. És ezt ismételgeti folyamatosan. Átnéztem az ülés alatti csatikat, minden össze van dugva.


Kéne a pontos villogásszám, ugyanis:
1 villanás = Vezetőoldali légzsák-hiba
2 villanás = Utas oldali légzsák-hiba
3 villanás = Mindkét légzsák hibás
4 villanás = A pirotechnikai övfeszítő hibája
5 villanás = Vezetőoldali légzsák rövidzár
6 villanás = Utas oldali légzsák rövidzár
7 villanás = Vezetőoldali légzsák ütközésérzékelı-szenzor hiba
8 villanás = Utas oldali légzsák ütközésérzékelı-szenzor hiba

Ha minden igaz, akkor 4-et kell villannia a lámpának. Az még semmit nem jelent, hogy össze van dugva a csatlakozó, az övfeszítőé (meg a többi is) hajlamos kontakthibás lenni. Szét kell húzni, kitisztítani/befújni kontakt sprével, vagy megigazítani a csatlakozóban az érintkező felületeket.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
orojan
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #6738 Dátum: 2016.07.31 vasárnap, 16:51:20 »

Üdv.

Olyan emberkét keresek akinek van mondeo 2-eshez működő diagnosztikája, és eljönne egypár hibakódot kitörölni (csongrád vagy bács megyeiek), mágnesszelep lett cserélve de nem indul a verda letílt, cserébe donor kocsiból ami szintén 2es mondi lehet vinni bármit ami még megvan (műszerfal, generátor, ajtók, kaszni elemek stb.).
További infó privátban.
Köszi.
Naplózva
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #6739 Dátum: 2016.07.31 vasárnap, 21:59:31 »

Kéne a pontos villogásszám, ugyanis:
1 villanás = Vezetőoldali légzsák-hiba
2 villanás = Utas oldali légzsák-hiba
3 villanás = Mindkét légzsák hibás
4 villanás = A pirotechnikai övfeszítő hibája
5 villanás = Vezetőoldali légzsák rövidzár
6 villanás = Utas oldali légzsák rövidzár
7 villanás = Vezetőoldali légzsák ütközésérzékelı-szenzor hiba
8 villanás = Utas oldali légzsák ütközésérzékelı-szenzor hiba

Ha minden igaz, akkor 4-et kell villannia a lámpának. Az még semmit nem jelent, hogy össze van dugva a csatlakozó, az övfeszítőé (meg a többi is) hajlamos kontakthibás lenni. Szét kell húzni, kitisztítani/befújni kontakt sprével, vagy megigazítani a csatlakozóban az érintkező felületeket.

Igazad volt, 4 villanás után van szünet. még annyi lenne a kérdésem, hol találom az övfeszítőhöz tartozó csatit. Ami az ülés alatt található, már mindegyiket megbabráltam, sajnos eredménytelenül. Köszönöm a segítséget!
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #6740 Dátum: 2016.07.31 vasárnap, 22:47:05 »

Igazad volt, 4 villanás után van szünet. még annyi lenne a kérdésem, hol találom az övfeszítőhöz tartozó csatit. Ami az ülés alatt található, már mindegyiket megbabráltam, sajnos eredménytelenül. Köszönöm a segítséget!

Az ülés alatti sárga színű csatlakozó az, azt hiszem 2 kábel megy rá. Jobb esetben az ülés aljára van rögzítve egy patenttal, vagy csak ott lóg céltalanul. Húzd szét, érintkezőket igazítsd meg ha kell és fújd be kontakt sprayvel.
Állítólag az akkut is érdemes lehúzni előtte, nehogy egy rövidzár miatt pukkanjon a lufi.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6741 Dátum: 2016.08.01 hétfő, 08:32:59 »

Uraim!
A pótféklámpa izzói cserélhetők 1enként?
Még szétszedni sem bírtam a házat és úgy tűnik, egy fémszallagra vannak összeforrasztva az izzók.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #6742 Dátum: 2016.08.01 hétfő, 10:05:01 »

Uraim!
A pótféklámpa izzói cserélhetők 1enként?
Még szétszedni sem bírtam a házat és úgy tűnik, egy fémszallagra vannak összeforrasztva az izzók.

Nédda! Elvileg W2W-s, (vagy W5W-s?) izzók vannak benne, egyenként ki lehet rángatni őket a helyükről. Nagyon úgy néz ki, hogy ez pont ugyanaz a lámpa, mint ami a kombinál is van, azt meg úgy lehet szétszedni, hogy az egész piros és ezüstszínű részt felfelé kihúzod a helyéről, aztán egy vékonyabb csavarhúzóval óvatosan le lehet pattintani a piros búrát. Látni fogsz a pereménél pár pöcköt amivel belekapaszkodik a másik részbe, természetesen azokat kell kipattintani. Utána már hozzáférsz az izzókhoz, egyenesen kifelé húzva jönnek ki a helyükről.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6743 Dátum: 2016.08.01 hétfő, 10:27:52 »

Nédda! Elvileg W2W-s, (vagy W5W-s?) izzók vannak benne, egyenként ki lehet rángatni őket a helyükről. Nagyon úgy néz ki, hogy ez pont ugyanaz a lámpa, mint ami a kombinál is van, azt meg úgy lehet szétszedni, hogy az egész piros és ezüstszínű részt felfelé kihúzod a helyéről, aztán egy vékonyabb csavarhúzóval óvatosan le lehet pattintani a piros búrát. Látni fogsz a pereménél pár pöcköt amivel belekapaszkodik a másik részbe, természetesen azokat kell kipattintani. Utána már hozzáférsz az izzókhoz, egyenesen kifelé húzva jönnek ki a helyükről.

Rohanok cserélni  nyes
Köszönöm szépen!  worship
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


E-mail
« Új hozzászólás #6744 Dátum: 2016.08.01 hétfő, 15:57:29 »

Üdvözletem!

Van egy relé, ami folyton kattog, illetve nem folyton, mert álló helyzetben nem, csak menet közben (ezért is nem tudom megnézni melyik az... Smiley ). Amit sikerült kideríteni, hogy csak csukott ajtónál csinálja. Van egy kis fekete gomb az ajtózár nyelvénél a B oszlopon, ha azt benyomtam menet közben, akkor kezdett újra kattogni. Valakinek volt hasonló gondja? Esetleg ötlet, mi lehet ez?

Még egy dolog, alapjáraton vibrál a világítás. Külső, belső, műszerfal világítás egyaránt. Azt mondták többen is, hogy a fesz.szabályzó döglődik. Ennek lehet köze a fent leírtakhoz?
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6745 Dátum: 2016.08.02 kedd, 08:20:33 »

Üdvözletem!

Van egy relé, ami folyton kattog, illetve nem folyton, mert álló helyzetben nem, csak menet közben (ezért is nem tudom megnézni melyik az... Smiley ). Amit sikerült kideríteni, hogy csak csukott ajtónál csinálja. Van egy kis fekete gomb az ajtózár nyelvénél a B oszlopon, ha azt benyomtam menet közben, akkor kezdett újra kattogni. Valakinek volt hasonló gondja? Esetleg ötlet, mi lehet ez?

Még egy dolog, alapjáraton vibrál a világítás. Külső, belső, műszerfal világítás egyaránt. Azt mondták többen is, hogy a fesz.szabályzó döglődik. Ennek lehet köze a fent leírtakhoz?

Szerintem, elvi síkon lehet. Amíg nem tudod melyik relé kattog, semmi sem biztos.
Én egy segítővel, elhagyott, kevéssé forgalmas területen kezdenék nyomozni. Lassan haladok, ő füleljen.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
octavia1
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 256



E-mail
« Új hozzászólás #6746 Dátum: 2016.08.08 hétfő, 10:07:43 »

Tiszteletem.

A kérdésem az lenne, hogy ha a táblán 41-es számmal jelölt 20A  motorvezérlés nevezetű biztosítékot csapkodja ki, mit és milyen sorrendben ellenőrizzek át. Fiam MK2-ese.

Előre is köszönöm.

Üdv Bandi
Naplózva

2004 nov. Mondeo turnier 2.0 TDCI 96kW autom. fekete "gyöngy" EGR Újra ON
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6747 Dátum: 2016.08.09 kedd, 09:20:58 »

Egy villamossághoz értő tanácsára volna szükségem.
Beépítettem a plafonba, a lámpa mögé egy hőmérőt.
Ilyet: http://www.aquamixwebaruhaz.hu/wp-content/uploads/2016/07/lcd-homero.jpg
A tápot a lámpáról kapja.
A hibajelenség.
Indításnál, illetve kb az üzemi hőfok eléréséig rendesen működik, aztán elhalványul, majd kialszik.
Ha felpörgetem a motort, bekapcsol, teljesen fényében pompázik, de ahogy lejjebb engedem a fordulatszámot, ismét kihúny.
Az autó elektromos hibájára gyanakszom, ezért lenne szükségem hozzáértő szóra.
Előre is köszönöm.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #6748 Dátum: 2016.08.09 kedd, 12:08:18 »

Egy villamossághoz értő tanácsára volna szükségem.
Beépítettem a plafonba, a lámpa mögé egy hőmérőt.
Ilyet: http://www.aquamixwebaruhaz.hu/wp-content/uploads/2016/07/lcd-homero.jpg
A tápot a lámpáról kapja.
A hibajelenség.
Indításnál, illetve kb az üzemi hőfok eléréséig rendesen működik, aztán elhalványul, majd kialszik.
Ha felpörgetem a motort, bekapcsol, teljesen fényében pompázik, de ahogy lejjebb engedem a fordulatszámot, ismét kihúny.
Az autó elektromos hibájára gyanakszom, ezért lenne szükségem hozzáértő szóra.
Előre is köszönöm.

Mivel csinálsz neki 1.5V-ot? Inkább táphibára gondolnék!
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #6749 Dátum: 2016.08.09 kedd, 12:26:00 »

Mivel csinálsz neki 1.5V-ot? Inkább táphibára gondolnék!

12 V-ról működik. A bemásolt fotó csak példa. Hasonló. Csak azért linkeltem be, hogy ne a Homasitás idő/hő/dátum mérő ugorjon be.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Oldalak: 1 ... 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.