Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 09:49:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2316310 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #400 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 18:25:06 »

Kimentem már megnézni imént, hogy ugyan van e lábtérvilágítás előkészítve a verdában, és láss csodát ott volt.  ; wow1 De milyen spórolás ez, hogy nem rakják bele a gyárban azt a pár forintos izzót. Felettébb érdekes. Belepattintottam egy izzót és már világosság is van a lábtérben.  Cool Vezetőoldalon viszont nem találtam, ott van vagy utólagosan oldjam meg?
Nem az izzó a drága, hanem az ember, aki beteszi. Az asszony vadiúj klímás Ignis-ébe nem volt pollenszűrő. Kérdeztem az első garanciális szervíznél, hogy miért van ez? Válasz: vagy tesznek bele, vagy nem.
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #401 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 18:34:29 »

Nem az izzó a drága, hanem az ember, aki beteszi. Az asszony vadiúj klímás Ignis-ébe nem volt pollenszűrő. Kérdeztem az első garanciális szervíznél, hogy miért van ez? Válasz: vagy tesznek bele, vagy nem.

Hát érdekes dolgok ezek az tuti. Ja meg ma cseréltem ki tompítottat super white halogénra. Sokkal jobban lehet látni vele legalábbis elsőre úgytűnik...
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #402 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 19:04:28 »

Csak én vagyok olyan szerencsétlen, hogy nem találom?
Létezhet ez?
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #403 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 19:24:53 »

Csak én vagyok olyan szerencsétlen, hogy nem találom?
Létezhet ez?

Ne úgy keresd, hogy búrát keresel. Nekem legalábbis csak sima foglalat volt semmi búra nem volt rajta...
Naplózva
black slash
Vendég
« Új hozzászólás #404 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 20:05:56 »

Csak én vagyok olyan szerencsétlen, hogy nem találom?
Létezhet ez?
Nem, nem csak te vagy olyan szerencsétlen.   wave
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #405 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 21:15:44 »

Szétszedtem, megpucoltam, bekentem WD40-el, vártam és összeraktam. Semmi eredmény Sad

Más lehetőség?

Hali.
Nekem is volt hasonló gondom.
Próbáltam a programozást és nem segített aztán szereltem az autót levettem az akksit és mikor visszaraktam láss csodát újra működött. vigyor3
azóta kétszer eljátszotta velem.
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #406 Dátum: 2009.11.23 hétfő, 21:34:40 »

Hali.
Nekem is volt hasonló gondom.
Próbáltam a programozást és nem segített aztán szereltem az autót levettem az akksit és mikor visszaraktam láss csodát újra működött. vigyor3
azóta kétszer eljátszotta velem.


Holnap úgyis szerelek, akkor kiderül.
Köszi a tippet!

*** Ma szerelgettem és valóban, miután visszatettem a sarut, működött és hála a wd40ezésnek nem kellett 2-3* megnyomni a gombot, hogy reagáljon az autó.

Sikerült bekötni a hőmérőt (ugyan nem a tűzfalon keresztül, hanem az ajtó alatt a szigetelésen keresztül, de azért működik és egészen pontos (8 és 9 fokokat mondott, az reális volt). Szuper!
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.24 kedd, 16:41:57 írta Kovermadar » Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #407 Dátum: 2009.11.24 kedd, 17:40:26 »

Ne úgy keresd, hogy búrát keresel. Nekem legalábbis csak sima foglalat volt semmi búra nem volt rajta...

Hihetetlen, de még mindig nincs meg...
Kezdem azt hinni, hogy nekem nincs előkészítés sem. Sad

Egy képet nem tudna feltenni valaki róla?  worship
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #408 Dátum: 2009.11.24 kedd, 20:05:43 »

Hihetetlen, de még mindig nincs meg...
Kezdem azt hinni, hogy nekem nincs előkészítés sem. Sad

Egy képet nem tudna feltenni valaki róla?  worship


Holnap világossal csinálok képet, és feltolom ide....
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #409 Dátum: 2009.11.24 kedd, 20:10:28 »

Hihetetlen, de még mindig nincs meg...
Kezdem azt hinni, hogy nekem nincs előkészítés sem. Sad

Egy képet nem tudna feltenni valaki róla?  worship
remélem segít.




« Utoljára szerkesztve: 2009.11.24 kedd, 20:13:29 írta Tomo7 » Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #410 Dátum: 2009.11.24 kedd, 20:27:43 »

remélem segít.

Igen, köszönöm.
Holnap reggel ez lesz az első dolgom!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #411 Dátum: 2009.11.25 szerda, 07:59:38 »

remélem segít.


Azok a ledek, azok nagyon vadak! vigyor3
Naplózva
vasparipa
Vendég
« Új hozzászólás #412 Dátum: 2009.11.25 szerda, 13:20:30 »

Uraim!
Tegnap vettem egy MkII V6 ghia-t. Az előző gazdi állítása szerint klíma-vezérlő elektronikát cseréltek az autóban pár napja. Ma reggel azonban már nem volt fűtésem, a kijelzője semmit nem mutatott. Majd pár órára magára hagytam az autót amíg elintéztem a dolgaimat, majd ezután beültem-gyújtás, és megint működik. Aztán a következő leállítás óta megint semmi. Lehet, hogy csak valamiféle kontakthiba, vagy komolyabb? Egy napja vagyok Mondeo tulaj, nem tudom hová nyúljak először. ( Bocsi, ha esetleg volt már a téma, nem olvastam az előzményeket )
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #413 Dátum: 2009.11.25 szerda, 13:28:55 »

Uraim!
Tegnap vettem egy MkII V6 ghia-t. Az előző gazdi állítása szerint klíma-vezérlő elektronikát cseréltek az autóban pár napja. Ma reggel azonban már nem volt fűtésem, a kijelzője semmit nem mutatott. Majd pár órára magára hagytam az autót amíg elintéztem a dolgaimat, majd ezután beültem-gyújtás, és megint működik. Aztán a következő leállítás óta megint semmi. Lehet, hogy csak valamiféle kontakthiba, vagy komolyabb? Egy napja vagyok Mondeo tulaj, nem tudom hová nyúljak először. ( Bocsi, ha esetleg volt már a téma, nem olvastam az előzményeket )
Ha abajgatták a csatikat, könnyen előferdülhet kontakthiba, de pesszimizmusra ad okot, ha kicserélték a vezérlőjét, ott valami komoly gond lehetett/van. Sad
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #414 Dátum: 2009.11.25 szerda, 16:51:11 »

Na de nekünk nem az izzó szines, hanem a fényszállító plexi-k. Namármost: ha kék ledet teszek a zöld plexi mgé, milyen kék lesz abból? Mert hogy nem az amit szerettem volna , arra mérget veszek.
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #415 Dátum: 2009.11.25 szerda, 17:06:42 »

Na de nekünk nem az izzó szines, hanem a fényszállító plexi-k. Namármost: ha kék ledet teszek a zöld plexi mgé, milyen kék lesz abból? Mert hogy nem az amit szerettem volna , arra mérget veszek.

Azé sokat ne vegyél be rá, mert a fényvezető plexi átlátszó és csak a számlap hátulja zöld. Szerencsére nem annyira, hogy ne engedje át az erősebb kék fényt. MK I-nél betettem egy ledet próbaképpen és szép kék fénye lett. És akkor az még csak egy sima előre világító 3 mm-es led volt, amik most mennek azok 8mm-es emelt és szórt fényűek. A siker garantált. taps
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #416 Dátum: 2009.11.25 szerda, 17:14:00 »

Azé sokat ne vegyél be rá, mert a fényvezető plexi átlátszó és csak a számlap hátulja zöld. Szerencsére nem annyira, hogy ne engedje át az erősebb kék fényt. MK I-nél betettem egy ledet próbaképpen és szép kék fénye lett. És akkor az még csak egy sima előre világító 3 mm-es led volt, amik most mennek azok 8mm-es emelt és szórt fényűek. A siker garantált. taps
Akkor most hány db-ot kell rendelnem, hogy minden kék legyen? (ajtók is) ...és ebből a hányból mennyi a rizségő és mennyi a normál? Ha ezt is tudod, akkor már majdnem olyan okos vagy mint én. De olyan  okos viszont sosem lehetsz, mint a feleségem!!!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #417 Dátum: 2009.11.25 szerda, 17:50:59 »

Akkor most hány db-ot kell rendelnem, hogy minden kék legyen? (ajtók is) ...és ebből a hányból mennyi a rizségő és mennyi a normál? Ha ezt is tudod, akkor már majdnem olyan okos vagy mint én. De olyan  okos viszont sosem lehetsz, mint a feleségem!!!

Pont annyit kell venni amennyi a válasz az univerzum "ultimate question"-jára. Vagyis 42-őt. Így kb. marad 30 darab, de legalább lesz tartalék. Pontosan a fele legyen rizsizzó! + - 50% eplus2
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #418 Dátum: 2009.11.25 szerda, 17:58:58 »

Pont annyit kell venni amennyi a válasz az univerzum "ultimate question"-jára. Vagyis 42-őt. Így kb. marad 30 darab, de legalább lesz tartalék. Pontosan a fele legyen rizsizzó! + - 50% eplus2
Veled aztán ki vagyok a vízből vazze!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #419 Dátum: 2009.11.25 szerda, 18:23:32 »

Veled aztán ki vagyok a vízből vazze!

De legalább együtt pancsizunk!

Na humor herold: lopj két gyúkot.....
ja ez nem az a fórum, bocsi.

Szóval rizsizzó - T5 - csak az ajtókba kell. Vagyis 4 db, de 5-öt rendelj, hogy legyen tartalék, mert szerelés közben bármi megeshet (rövidrezárod, elfüstölöd, leejted és rálépsz, beesik az ülések közé, stb.). Ja és kell még 1 a szivargyújtóba.

T10 a műszerfalba kell, abból emlékeim szerint 6 db adja a háttérvilágítást, de lehet, hogy nyolc. Lábtérhez kell még 2db (ha van hátul is akkor 4 db).
A világítás kapcsolóba és a kesztyűtartóba is kell 1-1 db.

A többi kapcsoló az más tészta, oda nagyon pici ledek kellenek (2mm) olyat szaküzletben szerezhetsz, és azzal sok a szopóka-nyalóka az átalakítás miatt. Azt szakembörre köll bízni, Stufi007 vállal ilyet is. Nekem azt mondta a fedcompot is átalakítja, ha szeretném.

Más egyéb?

5000+Áfa lesz, köszönöm.

Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #420 Dátum: 2009.11.25 szerda, 18:30:05 »

De legalább együtt pancsizunk!

Na humor herold: lopj két gyúkot.....
ja ez nem az a fórum, bocsi.

Szóval rizsizzó - T5 - csak az ajtókba kell. Vagyis 4 db, de 5-öt rendelj, hogy legyen tartalék, mert szerelés közben bármi megeshet (rövidrezárod, elfüstölöd, leejted és rálépsz, beesik az ülések közé, stb.). Ja és kell még 1 a szivargyújtóba.

T10 a műszerfalba kell, abból emlékeim szerint 6 db adja a háttérvilágítást, de lehet, hogy nyolc. Lábtérhez kell még 2db (ha van hátul is akkor 4 db).
A világítás kapcsolóba és a kesztyűtartóba is kell 1-1 db.

A többi kapcsoló az más tészta, oda nagyon pici ledek kellenek (2mm) olyat szaküzletben szerezhetsz, és azzal sok a ***óka-nyalóka az átalakítás miatt. Azt szakembörre köll bízni, Stufi007 vállal ilyet is. Nekem azt mondta a fedcompot is átalakítja, ha szeretném.

Más egyéb?

5000+Áfa lesz, köszönöm.


Pénz utalva, csak győzzed kivárni! Kis ledes macerák végett akkor még vár egy kicsit a művelet. Lábteret és kesztyűtartót nem akarom kékíteni, azoknak ugyanis az a funkciója, hogy lássál a fényüknél. A többire ez nem igaz.
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #421 Dátum: 2009.11.25 szerda, 18:54:03 »

Pénz utalva, csak győzzed kivárni! Kis ledes macerák végett akkor még vár egy kicsit a művelet. Lábteret és kesztyűtartót nem akarom kékíteni, azoknak ugyanis az a funkciója, hogy lássál a fényüknél. A többire ez nem igaz.

Decemberre én megcsinálom amit időm engedi. Majd küldök képet, oszt jól eldöntöd, hogy teccik-e. Teccikérteni?
Naplózva
vasparipa
Vendég
« Új hozzászólás #422 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 01:38:14 »

Ha abajgatták a csatikat, könnyen előferdülhet kontakthiba, de pesszimizmusra ad okot, ha kicserélték a vezérlőjét, ott valami komoly gond lehetett/van. Sad
Megijesztesz!  szomoru1  Hétvégén érek rá autót szerelni... a kontaktsprével jól bánok,és még a biztosítéktáblát is felismerem, de ha ettől nem javul meg, ...hát SÖR-be fojtom a bánatom pias Van esetleg tipped/tapasztalatod, hogy mi lehet a gond, ha nem egyszerű kontakthibáról van szó? Mennyire súlyos a helyzet? Hívjak papot?
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #423 Dátum: 2009.11.26 csütörtök, 05:26:36 »

Megijesztesz!  szomoru1  Hétvégén érek rá autót szerelni... a kontaktsprével jól bánok,és még a biztosítéktáblát is felismerem, de ha ettől nem javul meg, ...hát SÖR-be fojtom a bánatom pias Van esetleg tipped/tapasztalatod, hogy mi lehet a gond, ha nem egyszerű kontakthibáról van szó? Mennyire súlyos a helyzet? Hívjak papot?
Nem kell, csak mondom, tuti volt oka, miért bántották azt a környéket, lehet ezt is nekünk kell majd megoldani.  wave
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #424 Dátum: 2009.11.27 péntek, 16:26:30 »

remélem segít.

Még egyszer köszi, ma sikerült megtalálnom!
A fekete karikát kitapogattam, megpróbáltam mögé nyúlni és mintha éreztem volna egy vezetéket kijönni belőle. Ez alapján lehet, hogy nekem is be van kötve, csak spóroltak az izzóval...
Sima rizsizzó kell bele vagy miféle? Ilyet hol találok? Villamossági boltban / háztartási boltban?
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #425 Dátum: 2009.11.27 péntek, 18:13:55 »

Még egyszer köszi, ma sikerült megtalálnom!
A fekete karikát kitapogattam, megpróbáltam mögé nyúlni és mintha éreztem volna egy vezetéket kijönni belőle. Ez alapján lehet, hogy nekem is be van kötve, csak spóroltak az izzóval...
Sima rizsizzó kell bele vagy miféle? Ilyet hol találok? Villamossági boltban / háztartási boltban?

olyan mint a helyzetjelzőbe
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #426 Dátum: 2009.11.27 péntek, 22:18:32 »

olyan mint a helyzetjelzőbe

ki kell venni a helyzetjelzőből...  eplus2
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #427 Dátum: 2009.11.28 szombat, 15:02:40 »

Megvan mind a két első lábtérpilács helye és be is vannak kábelezve.
Megpróbálok keríteni izzókat és már tiszta disco lesz az autóban Cheesy
Naplózva
Tomo7
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


E-mail
« Új hozzászólás #428 Dátum: 2009.11.28 szombat, 19:03:20 »

Azok a ledek, azok nagyon vadak! vigyor3

1led, nemled hehe
így legalább világít
(később tudtam meg, hogy van lábtérpilácsnak helye)
Naplózva

ex 1997.03. MKII. Mondeo Turnier 1.6
ex 2000.05. MKII. Mondeo Turnier 1.8TD

2008 S-max 1,8TDCI
takee
Vendég
« Új hozzászólás #429 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 17:43:02 »

1led, nemled hehe
így legalább világít
(később tudtam meg, hogy van lábtérpilácsnak helye)

Unus ledis, nullus ledis!
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #430 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 17:45:17 »

Automata klíma vezérlő paneljában milyen világítás van? Izzó, vagy led? A simában asszem T10-es izzó van. Az automatát nem tom, szétszedni emiatt meg nem akarom.
Valaki? 
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #431 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 18:09:36 »

Automata klíma vezérlő paneljában milyen világítás van? Izzó, vagy led? A simában asszem T10-es izzó van. Az automatát nem tom, szétszedni emiatt meg nem akarom.
Valaki? 

3ezer Ft os ford izzó valami csészében, lehet 1W os kb
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #432 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 18:21:39 »

3ezer Ft os ford izzó valami csészében, lehet 1W os kb

Ledesíteni akarom más színre azért érdekel. Akkor a vaterán kapható T10-es led izzó nem passzol hozzá. Kár. Sad
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #433 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 18:29:53 »

Ledesíteni akarom más színre azért érdekel. Akkor a vaterán kapható T10-es led izzó nem passzol hozzá. Kár. Sad

Nem szedtem még szét, de lehet diffuzor foliát is kéne cserélni, ha színezni akarod vagy a zöldet lecsiszatolni. Nnem könnyű, a zöld pöttyöket kiszedni a manuális tekerők alól sem. NC megcsinálta kékre keresd meg, küzdött vele napokig beszéltünk is telefonon.
Naplózva
Zseby
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591


0620/938-9837


E-mail
« Új hozzászólás #434 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 18:48:52 »

Nem szedtem még szét, de lehet diffuzor foliát is kéne cserélni, ha színezni akarod vagy a zöldet lecsiszatolni. Nnem könnyű, a zöld pöttyöket kiszedni a manuális tekerők alól sem. NC megcsinálta kékre keresd meg, küzdött vele napokig beszéltünk is telefonon.

Én már szedtem szét, mert nekem az izzója kiégett, a bal oldalon. Ez egy kis fehér izzó, ami megvilágít egy zöld beütésű műanyagot. Sajnos nem volt pót izzóm, és nem akartam úgy járni vele, hogy nincs középkonzolom, tehát nekem most csak a kijelző van megvilágítva. A többit emlékezetből nyomom  vigyor3 vigyor3
Naplózva

MK4 2011.11  2.0 TDci Titanium
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #435 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 19:06:50 »

Sziasztok!
Megosztom a mai tapasztalatomat, hátha vki tudja hasznosítani.
A Corában lehet kapni autóba való ledeket. Van műszerfal izzó, foglalattal, sajons nem a mi méretünk, de lehet kapni rizsszem izzónak megfelelőt, foglaltostul, fehéret is, szineset is, az ára cca. 600 Ft/ 2db. A gyártó HD Car Accesories , természetesen kínai. Tartósságot, minőséget nem tudok, én ma vettem, de rosszul emlékeztem a méretre, így benéztem a műszerfal izzót. De szétszedve rizszem foglaltú led van benne, felbővítve egy műanyag foglalattal, tehát amit vettem, ríszszemnek használható.
Lehet, hogy ez közismert infó, nekem újdonságként hatott. Hasznos lehet, ha hirtelen hétvégén akar vki cserélni, tuningolni, és nem volt ideje beszerezni.
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #436 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 19:14:52 »

Nem szedtem még szét, de lehet diffuzor foliát is kéne cserélni, ha színezni akarod vagy a zöldet lecsiszatolni. Nnem könnyű, a zöld pöttyöket kiszedni a manuális tekerők alól sem. NC megcsinálta kékre keresd meg, küzdött vele napokig beszéltünk is telefonon.
Idézetet írta: Flyfish  (Chornitzer Miklós) - 2009.11.25 szerda, 16:51:11
Na de nekünk nem az izzó szines, hanem a fényszállító plexi-k. Namármost: ha kék ledet teszek a zöld plexi mgé, milyen kék lesz abból? Mert hogy nem az amit szerettem volna , arra mérget veszek.

Azé sokat ne vegyél be rá, mert a fényvezető plexi átlátszó és csak a számlap hátulja zöld. Szerencsére nem annyira, hogy ne engedje át az erősebb kék fényt. MK I-nél betettem egy ledet próbaképpen és szép kék fénye lett. És akkor az még csak egy sima előre világító 3 mm-es led volt, amik most mennek azok 8mm-es emelt és szórt fényűek. A siker garantált. taps
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #437 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 21:51:57 »

Na, akkor képekbe öntöm a szavakat:




A fedcompra és a világításkapcsolóra (meg a dimmer kapcsolóra-de az takarásban van) és a gombokra vessünk egy pillantást.

Ilyen kék lesz a gyári zöld hátterű cucc egy 3mm-es előre világító leddel.  Nem kapargattam semmit, nem szedtem le semmi zöldet a hátuljáról.
Ha leszedtem volna, akkor ilyen lett volna:





Nálam ilyen lett (első kép), mindenkinél ilyen lesz. Ha most 8mm-es emelt és szórt fényű, bevágott ledet alkalmazok, akkor még jobb lesz.  integet2
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #438 Dátum: 2009.11.29 vasárnap, 22:18:12 »

Na, akkor képekbe öntöm a szavakat:

A fedcompra és a világításkapcsolóra (meg a dimmer kapcsolóra-de az takarásban van) és a gombokra vessünk egy pillantást.

Ilyen kék lesz a gyári zöld hátterű cucc egy 3mm-es előre világító leddel.  Nem kapargattam semmit, nem szedtem le semmi zöldet a hátuljáról.
Ha leszedtem volna, akkor ilyen lett volna:

Nálam ilyen lett (első kép), mindenkinél ilyen lesz. Ha most 8mm-es emelt és szórt fényű, bevágott ledet alkalmazok, akkor még jobb lesz.  integet2

Nálam is kék a műszerfal de nem ennyire vakítós  wow1 fotó biztos csal, de a műszer az olyan fényárban úszik mint egy szolárium  Grin
Naplózva
takee
Vendég
« Új hozzászólás #439 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 00:18:05 »

Nálam is kék a műszerfal de nem ennyire vakítós  wow1 fotó biztos csal, de a műszer az olyan fényárban úszik mint egy szolárium  Grin

A második az nem az enyém és nem is gyári. Az egy utólagos fehér-átlátszó számlap 1 leddel.........nekem sem tetszik Grin
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #440 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 09:00:03 »

Csá!

Picit elkettyentem Sad Hétvégén szétkaptam az első és a hátsó aljtókárpitot. Sajnos nincs bekábelezve a kilincsvilágítás. Tök fura hogy mind a négy kilincsen van "üveg" ablak. Tehát simán lehetett volna benne. Ha ilyen kilincset raktak bele akkor miért nem raktak oda kilincsvilágítást? Pedig ez Ghia. Fákk. Át akartam alakítani hogy hátul is elektromos ablakemelő legyen persze előtte megnéztem hogy van e kábel, de az sincs. Nehéz megcsinálni hogy legyen kilincvilágítás (kabelezéssel?)

Korábban írtátok hogy a jobb oldali ablakemelő gomb is világít. Hétvégén azt is szétszedtem hátha ott is kiégett a lámpa. Hát abban nincs lámpa. Tehát ez nem világítós. Úgyhogy vennem kell egyet ami világít  Sad

Fura ez a Ford. Ez Ghia és mégis hiányoznak belőle alap cuccok. AWS, fabetét, elektromos napfénytető, stb... van benne de hátul kurblis az ablak és ilyen apróságok hogy kilincsvilágítás az nincs Sad


Még valami: Eltünt az AWS háttérvilágítása. Csak a visszajelzők világítanak. Kiégett az égő? Smiley
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #441 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 09:15:18 »

Csá!

Picit elkettyentem Sad Hétvégén szétkaptam az első és a hátsó aljtókárpitot. Sajnos nincs bekábelezve a kilincsvilágítás. Tök fura hogy mind a négy kilincsen van "üveg" ablak. Tehát simán lehetett volna benne. Ha ilyen kilincset raktak bele akkor miért nem raktak oda kilincsvilágítást? Pedig ez Ghia. Fákk. Át akartam alakítani hogy hátul is elektromos ablakemelő legyen persze előtte megnéztem hogy van e kábel, de az sincs. Nehéz megcsinálni hogy legyen kilincvilágítás (kabelezéssel?)

Korábban írtátok hogy a jobb oldali ablakemelő gomb is világít. Hétvégén azt is szétszedtem hátha ott is kiégett a lámpa. Hát abban nincs lámpa. Tehát ez nem világítós. Úgyhogy vennem kell egyet ami világít  Sad

Fura ez a Ford. Ez Ghia és mégis hiányoznak belőle alap cuccok. AWS, fabetét, elektromos napfénytető, stb... van benne de hátul kurblis az ablak és ilyen apróságok hogy kilincsvilágítás az nincs Sad


Még valami: Eltünt az AWS háttérvilágítása. Csak a visszajelzők világítanak. Kiégett az égő? Smiley

Évjárattól függ - az utolsó években már ablak sincs a kilincsekbe - és AWS sem volt rendelhető, sporoltak a gyárba Sad
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #442 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 10:22:42 »

Évjárattól függ - az utolsó években már ablak sincs a kilincsekbe - és AWS sem volt rendelhető, sporoltak a gyárba Sad

Nehéz bekábelezni? Elvileg csak áramot kellene levenni a világításról.
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #443 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 10:25:31 »

Nehéz bekábelezni? Elvileg csak áramot kellene levenni a világításról.

Nem nehéz, kell egy bontott ajtókábelköteg, ki kell szedni az érintkezőket és felbővíteni vele a kocsiban lévőt, test szokott lenni ajtóban alapból. Elöl rákötöd a kapcsolók világítás szálára.
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #444 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 10:37:02 »

Nem nehéz, kell egy bontott ajtókábelköteg, ki kell szedni az érintkezőket és felbővíteni vele a kocsiban lévőt, test szokott lenni ajtóban alapból. Elöl rákötöd a kapcsolók világítás szálára.

Köszi
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #445 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 15:54:07 »

Nekem nincs műszerfalvilágítás "halkító" izébigyóm. Vajon ki van kábelezve? ...mert akkó vennék egyet, ha van valakinek eladós. Tádé?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #446 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 15:55:09 »

Nekem nincs műszerfalvilágítás "halkító" izébigyóm. Vajon ki van kábelezve? ...mert akkó vennék egyet, ha van valakinek eladós. Tádé?

Veszel beszereled, működj - a sárga csati ott lesz mögötte
Naplózva
flyfish
Vendég
« Új hozzászólás #447 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 16:02:17 »

Veszel beszereled, működj - a sárga csati ott lesz mögötte
Kössz "Mester"!
Naplózva
kovermadar
Vendég
« Új hozzászólás #448 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 19:45:22 »

Na, ma jártam MK2-nél, kaptam lábtérpilácsba izzókat. Most már tiszta disco a kocsi belülről.

Régen láttam apumnál olyan színes "kotont", amit ledekre kellett húzni és színes lett a sima ledből.
Létezik még ilyen "koton"? Mivel az autó világítása mindenhol zöld, gondoltam húzok egy ilyen cumót a lábtérpilácsok izzóira és akkor zöldes fényben úszna a lábtér.
Mit gondoltok? Csinált már ilyesmit itt valaki? Hogy nézne ki?
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #449 Dátum: 2009.11.30 hétfő, 19:52:28 »

Na, ma jártam MK2-nél, kaptam lábtérpilácsba izzókat. Most már tiszta disco a kocsi belülről.

Régen láttam apumnál olyan színes "kotont", amit ledekre kellett húzni és színes lett a sima ledből.
Létezik még ilyen "koton"? Mivel az autó világítása mindenhol zöld, gondoltam húzok egy ilyen cumót a lábtérpilácsok izzóira és akkor zöldes fényben úszna a lábtér.
Mit gondoltok? Csinált már ilyesmit itt valaki? Hogy nézne ki?
Tecsóba kapsz zöldet, 2-300Ft a pár.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.068 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.