Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 09:56:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2316385 alkalommal)
0 Felhasználó és 62 vendég van a témában
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4800 Dátum: 2013.04.14 vasárnap, 18:47:22 »

Sziasztok! Beépítésre került a fényszóró mosó. Remélem nem rontottam el a beépítést, mert sajnos itt senkitől nem kaptam segítséget. Más helyről kaptam 1-2 méretet, de abban nem voltam 100%-ig biztos hogy pontosak. Mindegy, már bent van, nem tudok neki mit tenni ha elmértem. Viszont nem indul el a szivattyú, mert a reléje hiányzik. Viszont nem egyszerű relé kell bele -elvileg-, mert én kipróbáltan egy ugyanolyan lábkiosztásúval, de csak annyit értem el vele, hogy a bal fényszóróm világított és hangjelzés is volt a nyitott ajtó miatt. Más nem történt. :-) Ma jobban megnéztem, ahol a "hagyományos" relé tekercse van, ennél ott kell lennie -elvileg- a munkaérintkezőnek. Tudtok ebben segíteni hogy milyen relé is kell oda? Ezen írás szerint jó helyen kerestem a relét: Az R20-as relé lenne az, a izzóhiba ellenőrző modul mögött van.
http://kepfeltoltes.hu/130414/K_p0430_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130414/K_p0431_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130414/K_p0432_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130414/K_p0433_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130414/Mondeo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Köszönöm!

Adtam volna pontos méretet gyáriról, hogy hova mennek a fejek. Aki megvette tőlem a szettet, neki készítettem fénykép alapján... Sajna már mindegy... Sad
Igen, nem hagyományos, Viló-t keresd meg, neki van olyan reléje. (vagy legalábbis volt... Smiley)

Szerk.: Pill. megnézem, hogy nekem van-e esetleg...
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.15 hétfő, 08:12:05 írta Scratch » Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #4801 Dátum: 2013.04.14 vasárnap, 19:28:48 »

Adtam volna pontos méretet gyáriról, hogy hova mennek a fejek. Aki megvette tőlem a szettet, neki készítettem fénykép alapján... Sajna már mindegy... Sad
Igen, nem hagyományos, Viló-t keresd meg, neki van olyan reléje. (vagy legalábbis volt... Smiley)

Szerk.: Pill. megnézem, hogy nekem van-e esetleg...


Köszi, ha esetleg meglesz (vagy nem) a relé kérlek írj, a továbbiakat ennek fényében teszem. :-) Méretek tekintetében én a kettő fúvóka közötti távolságot 107cm-ben, a fúvókák lámpától való távolságát (a lökösön lévő töréstől) 1cm-ben írták. Ha jó, ha nem így marad. :-) Végül rájöttem hogy nem hagyományos relé kell oda, hiszen reteszelni is kell, mert ugye csak bekapcsolt világításnál működik a mosó. A szettet én a Vaterán vettem, mint kiderült 2000-es autóból lett bontva. (nem tőled vettem? :-) ) Meglepett hogy a tartály nem egészen passzolt a járgányomba, de azért csak belepréseltem. A csavarok nem akartak passzolni. Nyilván a '98 májusi váltás miatt nem egyezett a méret teljesen. Mindegy, az is benne van. :-) Fogalmam nem volt hogy a csöveket hol kellene vezetni, de megoldottam. Ott mennek ahol volt hely. :-) Ez egy ilyen projekt volt, sajnos több sorjában sem reagált senki a méretekkel és a beépítés módjával kapcsolatos kérdéseimre. Ez így sikerült. Majd legközelebb talán jobb lesz...
Naplózva
szepi2001
Vendég
« Új hozzászólás #4802 Dátum: 2013.04.14 vasárnap, 20:18:24 »

Még nem mértem semmit. folyt. köv.   Smiley

Mértem. Vezeték végein 12 V kapcsoló bekapcsoláskor. Tükörlapon 0 ohm ellenállás. Akinek van bontott, jó fűthető tükörlapja és első hűtőrácsra való Ford emlémája, kérem, keressen. Köszi.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4803 Dátum: 2013.04.14 vasárnap, 20:37:24 »



Köszi, ha esetleg meglesz (vagy nem) a relé kérlek írj, a továbbiakat ennek fényében teszem. :-) Méretek tekintetében én a kettő fúvóka közötti távolságot 107cm-ben, a fúvókák lámpától való távolságát (a lökösön lévő töréstől) 1cm-ben írták. Ha jó, ha nem így marad. :-) Végül rájöttem hogy nem hagyományos relé kell oda, hiszen reteszelni is kell, mert ugye csak bekapcsolt világításnál működik a mosó. A szettet én a Vaterán vettem, mint kiderült 2000-es autóból lett bontva. (nem tőled vettem? :-) ) Meglepett hogy a tartály nem egészen passzolt a járgányomba, de azért csak belepréseltem. A csavarok nem akartak passzolni. Nyilván a '98 májusi váltás miatt nem egyezett a méret teljesen. Mindegy, az is benne van. :-) Fogalmam nem volt hogy a csöveket hol kellene vezetni, de megoldottam. Ott mennek ahol volt hely. :-) Ez egy ilyen projekt volt, sajnos több sorjában sem reagált senki a méretekkel és a beépítés módjával kapcsolatos kérdéseimre. Ez így sikerült. Majd legközelebb talán jobb lesz...

Neeem, én egy itteni kollegának adtam el, egy donor autóé volt. 97-esé. Smiley
Sajnálom, hogy lemaradtam a project-edről, segítettem volna szívesen. Jah, megtaláltam a relét a saját autómban. Én sem adtam a vevőnek, mivel nem találtam, természetesen az anyagi oldalát rendeztük. (helyesebben küldtem neki még ezt-azt ingyen)
Eldugták rendesen, ill. a villanyász aki átpakolta az egész villanyt, egy k0cs0g paraszt volt és össze-vissza okádta az egész biztosíték körüli helyet...  falbav Ill., mikor mondtam neki, hogy kéne a relé, mert valaki vinné a mosószettet, mondta, hogy a motortérben keressem... Tudtam, hogy nem ott van, de aztán találtam egy lengő relétokot (kéket, a tábla előtt) és azt hittem, hogy kiszedte és "elfelejtette" visszaadni. (mint pl. az indexrelét, ablaktörlőrelét...) Ez konkrétan a biztosítéktáblát és a csatikeretet tartó konzolon van (ami a kasztnihoz van rögzítve 3db 13-as anyával) egy nem lengő 5 lábas kék reléfoglaltban, egészen hátul a tűzfal felé. Nem könnyítették meg a dolgomat most. Cheesy
Küldök pü-t a részletekkel.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4804 Dátum: 2013.04.14 vasárnap, 22:58:50 »

Adtam volna pontos méretet gyáriról, hogy hova mennek a fejek. Aki megvette tőlem a szettet, neki készítettem fénykép alapján... Sajna már mindegy... Sad
Mk1 gyári fényszórómosó helyéről nincs infód? Méret, forma, pozíció?
Köszi.
Naplózva
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #4805 Dátum: 2013.04.15 hétfő, 14:23:36 »

Mértem. Vezeték végein 12 V kapcsoló bekapcsoláskor. Tükörlapon 0 ohm ellenállás. Akinek van bontott, jó fűthető tükörlapja és első hűtőrácsra való Ford emlémája, kérem, keressen. Köszi.


Kicsit bele vau... A tükörlap ellenállása 0 ohm vagy szakadás? Mert nem mindegy. Próbáld meg hogy raksz egy ~10W-os izzót a tükör felől a csati végére, ha az izzó világít akkor tuti ott a villany. Egyébként nem tuti, mert a műszer csak néhány mA-rel terhel, és becsaphat.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4806 Dátum: 2013.04.15 hétfő, 18:05:08 »

Mk1 gyári fényszórómosó helyéről nincs infód? Méret, forma, pozíció?
Köszi.

Arról sajnos nincsen. Sad
Aki egy osztrák (talán) egy ezüst/szürke MK1-est bont, talán segít, azon van fényszóró mosó.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4807 Dátum: 2013.04.17 szerda, 21:16:55 »

Hello ide is irok egy kérdést sajna.  Ma kicseréltem a kiegyenlítő tartályt,  egy mk1 tartalyra,  át raktam az aws jeladót, passzol meg minden es azota folyamatosan ég a kevés vizet jelzo led,  hiaba van tele a tartaly.  Valami otlet van ra? Nalam megallt a tudomany.  Egyáltalán mi alapján meri a vizet? Jart mar valaki igy? Koszonom előre is. :-)
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4808 Dátum: 2013.04.17 szerda, 22:26:35 »

Hello ide is irok egy kérdést sajna.  Ma kicseréltem a kiegyenlítő tartályt,  egy mk1 tartalyra,  át raktam az aws jeladót, passzol meg minden es azota folyamatosan ég a kevés vizet jelzo led,  hiaba van tele a tartaly.  Valami otlet van ra? Nalam megallt a tudomany.  Egyáltalán mi alapján meri a vizet? Jart mar valaki igy? Koszonom előre is. :-)
kipucoltad a tartályt?
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4809 Dátum: 2013.04.17 szerda, 23:21:26 »

kipucoltad a tartályt?

aha, de nem jött ki minden kosz. Az előző 50x koszosabb volt. Amiből kivettem, abban nem volt aws, de a jeladó helye meg volt. Ez lehet a gond, vagy az mindegy?
« Utoljára szerkesztve: 2013.04.18 csütörtök, 00:10:38 írta gyurikabmx » Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #4810 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 07:35:55 »

Hello ide is irok egy kérdést sajna.  Ma kicseréltem a kiegyenlítő tartályt,  egy mk1 tartalyra,  át raktam az aws jeladót, passzol meg minden es azota folyamatosan ég a kevés vizet jelzo led,  hiaba van tele a tartaly.  Valami otlet van ra? Nalam megallt a tudomany.  Egyáltalán mi alapján meri a vizet? Jart mar valaki igy? Koszonom előre is. :-)


Lehet hogy bagatelnek tűnik a kérdésem, de a kapcsolót nem fordítva tetted bele? Bár én az ablakmosó tartályból indulok ki, abban igen könnyű fordítva beletenni. Akkor esélye nincsen kapcsolni. Én néhány napja cseréltem ablakmosó tartályt lámpamosósra, és abban sem volt kapcsoló. Ha a kiegyenlítő tartályban is reed relés a kapcsoló, ki is tudod mérni. Nálam majd ezután következik egy hűtővíz csere, akkor esedékes az kapcsoló tesztje.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4811 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 07:42:25 »

Hello ide is irok egy kérdést sajna.  Ma kicseréltem a kiegyenlítő tartályt,  egy mk1 tartalyra,  át raktam az aws jeladót, passzol meg minden es azota folyamatosan ég a kevés vizet jelzo led,  hiaba van tele a tartaly.  Valami otlet van ra? Nalam megallt a tudomany.  Egyáltalán mi alapján meri a vizet? Jart mar valaki igy? Koszonom előre is. :-)
nem minden tartály jó hozzá
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4812 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 10:32:52 »



Lehet hogy bagatelnek tűnik a kérdésem, de a kapcsolót nem fordítva tetted bele? Bár én az ablakmosó tartályból indulok ki, abban igen könnyű fordítva beletenni. Akkor esélye nincsen kapcsolni. Én néhány napja cseréltem ablakmosó tartályt lámpamosósra, és abban sem volt kapcsoló. Ha a kiegyenlítő tartályban is reed relés a kapcsoló, ki is tudod mérni. Nálam majd ezután következik egy hűtővíz csere, akkor esedékes az kapcsoló tesztje.

Csak egyfelekeppen lehet bele rakni a jeladót.  Nem tudom mi lehet a gond. (mi az a reed relé?  Cheesy)

@Ginjoy: mi a különbség szerinted? Külsőre megegyezik a jelado helye is látszólag ugyan olyan.
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4813 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 10:34:29 »

Csak egyfelekeppen lehet bele rakni a jeladót.  Nem tudom mi lehet a gond. (mi az a reed relé?  Cheesy)

@Ginjoy: mi a különbség szerinted? Külsőre megegyezik a jelado helye is látszólag ugyan olyan.
az, hogy az egyiknek a belsejében van egy plusz alkatrész. ha a jeladót beleteszed az aljában az még magától nem fogja tudni, van-e benne lé
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4814 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 10:43:37 »

az, hogy az egyiknek a belsejében van egy plusz alkatrész. ha a jeladót beleteszed az aljában az még magától nem fogja tudni, van-e benne lé
Ja értem,  akkor ezt megszivtam :-D  nincs ra semmi módszer hogy át pakoljam azt a cuccot?  (egyébként jo csalás a fordtól hogy amibe nincs adó,  azon is van hely a jeladónak :-D)
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #4815 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 10:44:45 »

Csak egyfelekeppen lehet bele rakni a jeladót.  Nem tudom mi lehet a gond. (mi az a reed relé?  Cheesy)

@Ginjoy: mi a különbség szerinted? Külsőre megegyezik a jelado helye is látszólag ugyan olyan.


Ilyen a reed relé: http://www.vilaglex.hu/Fizika/Kepek/Reedrel4.jpg Az ablakmosó tartályban a jeladó úszójában egy mágnes van, ha a folyadék mennyisége megfelelő akkor a mágnes közel van a reed-hez, és zárja az áramkört. Ha a folyadék elfogy, akkor a mágnes már nem tartja zárva a reed kontaktjait, és akkor világít a visszajelző izzó az AWS-en. Azért nem tudok érdemben infóval szolgálni mert nem tudom milyen fajta az érzékelő a tartályban. De hamarosan megtudom majd. :-) A többiek tudnak majd érdemi infóval szolgálni. Ha a csatlakozónál a vezeték végén a kettő vezetéket rövidre zárod elalszik-e a visszajelző az AWS-en? Ha igen, valóban az érzékelővel van gond.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4816 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 10:45:41 »

Ja értem,  akkor ezt megszivtam :-D  nincs ra semmi módszer hogy át pakoljam azt a cuccot?  (egyébként jo csalás a fordtól hogy amibe nincs adó,  azon is van hely a jeladónak :-D)
át nem tudod rakni, csak ha kettévágod a tartályt.
gondolom olcsóbb volt egy gépen fröccsönteni a tartály elemeit, mint mégegy formát csinálni
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4817 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 10:57:37 »

át nem tudod rakni, csak ha kettévágod a tartályt.
gondolom olcsóbb volt egy gépen fröccsönteni a tartály elemeit, mint mégegy formát csinálni

ja, érthető végülis, hát akkor vettem potyára egy tartályt. Legalább az nyugtat, hogy egy ezres volt nyes nem ért nagy veszteség, mostmár tudom hogy csak olyan kocsiból kell amiben van aws Smiley Köszönöm a segítséget! worship
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4818 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 11:16:36 »

Hello ide is irok egy kérdést sajna.  Ma kicseréltem a kiegyenlítő tartályt,  egy mk1 tartalyra,  át raktam az aws jeladót, passzol meg minden es azota folyamatosan ég a kevés vizet jelzo led,  hiaba van tele a tartaly.  Valami otlet van ra? Nalam megallt a tudomany.  Egyáltalán mi alapján meri a vizet? Jart mar valaki igy? Koszonom előre is. :-)
A te kocsidban sem volt AWS? Utólag raktad be?
Egyébként az AWS-es tartályt könnyű felismerni, már ha kézbe foghatod. Ha megrázod, zörög.
Úgy kell elképzelni a dolgot, hogy pl. van az ujjad (ez az AWS jelfogó), amit bedugsz a kesztyű ujjába (ez a tartályban az üreg az AWS jelfogójának), és a kesztyűre ráhúzol egy gyűrűt (ez a mágnes v. fémdarab, amit érzékel a jelfogó).
Ha megrázod a tartályt, a benne levő gyűrű mozog és zörög.

Nekem pl. van egy otthon az erkélyen, de lehet, hogy kelleni fog az én kocsimba is Grin.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #4819 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 11:35:12 »

ja, érthető végülis, hát akkor vettem potyára egy tartályt. Legalább az nyugtat, hogy egy ezres volt nyes nem ért nagy veszteség, mostmár tudom hogy csak olyan kocsiból kell amiben van aws Smiley Köszönöm a segítséget! worship
nem feltétlen kell olyan kocsiból. az mk1-ben nekem clx felszereltség van aws nélkül, de a tartály olyan volt mégis. használt autó, ki tudja mit mikor hogy cseréltek. Arra figyelj, amit HegeGabi mondott. zörögnie kell


ja, és td és v6 tartály egyforma
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4820 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 11:45:45 »

A te kocsidban sem volt AWS? Utólag raktad be?
Egyébként az AWS-es tartályt könnyű felismerni, már ha kézbe foghatod. Ha megrázod, zörög.
Úgy kell elképzelni a dolgot, hogy pl. van az ujjad (ez az AWS jelfogó), amit bedugsz a kesztyű ujjába (ez a tartályban az üreg az AWS jelfogójának), és a kesztyűre ráhúzol egy gyűrűt (ez a mágnes v. fémdarab, amit érzékel a jelfogó).
Ha megrázod a tartályt, a benne levő gyűrű mozog és zörög.

Nekem pl. van egy otthon az erkélyen, de lehet, hogy kelleni fog az én kocsimba is Grin.

Aha, értem. Hát legközelebb már ezek tudatában fogok tartályt keresni Smiley. Volt benne aws, azért akartam a tartyált kicserélni, mert nagyon rozsdás meg mindenes volt, és esélytelen megtisztítani. A bontóban találtam egy szép fehéret, meg is vettem gyorsan, csak hát ezek szerint nem lett jó. Holnap lehet visszaviszem, és kicserélem egy másikra Cheesy Köszönöm mégegyszer Smiley worship

@GinJoy: Akkor meglesek egy v6 ot is, Debrecen csodabontójában minden van Cheesy
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4821 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 12:00:58 »

... Debrecen csodabontójában minden van Cheesy
Kereshetnél nekem motortéri kábelköteget Grin!
Naplózva
gyurikabmx
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116



E-mail
« Új hozzászólás #4822 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 12:03:53 »

Kereshetnél nekem motortéri kábelköteget Grin!

Van lenn most vagy 3-4 mondeo Cheesy a fél verda már onnan van. :DD
Naplózva

Mondeo MK2 '98 Ghia 1.8TD Turnier
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #4823 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 12:10:05 »

@GinJoy: Akkor meglesek egy v6 ot is, Debrecen csodabontójában minden van Cheesy
mk1-es v6-os-ból érdekelne engem is motortéri nagyköteg+ecu kulcsokkal együtt
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4824 Dátum: 2013.04.18 csütörtök, 19:44:53 »

nem feltétlen kell olyan kocsiból. az mk1-ben nekem clx felszereltség van aws nélkül, de a tartály olyan volt mégis. használt autó, ki tudja mit mikor hogy cseréltek. Arra figyelj, amit HegeGabi mondott. zörögnie kell


ja, és td és v6 tartály egyforma

Igen zörögjön. Hiába mondják, hogy szintjelzős, ha nem zörög, akkor lehet, hogy szétdzsuvásodott a szintjelző, ami annyi, hogy -> kuka. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4825 Dátum: 2013.04.19 péntek, 10:25:01 »

Van lenn most vagy 3-4 mondeo Cheesy a fél verda már onnan van. :DD
Nálatok még lehet a bontóban kurkászni? Itt a környéken ha be is engednek a területre, akkor is csak kísérettel Sad, és nem kereshetek/bányászhatok magamnak.
Meg kéne látogatnom nagynénémet Mezőszemerén (fejvakarósszmájli), az már félúton van Debrecen felé Cheesy.
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #4826 Dátum: 2013.04.19 péntek, 11:35:57 »

Hali!
Elektromos ülés magasságállító motorjához kapcsolódó hajtómű javításáról tud valaki valami segítséget nyújtani?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
speedtoto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569



E-mail
« Új hozzászólás #4827 Dátum: 2013.04.19 péntek, 11:37:55 »

Hali!
Elektromos ülés magasságállító motorjához kapcsolódó hajtómű javításáról tud valaki valami segítséget nyújtani?
Itt volt róla szó (fogaskerékgyártó, stb.) :
http://mondeo.hu/index.php?topic=12716.0
Naplózva

Mondeo Mk1 1994 1.8 benzin GLX 16V  &&  Escort Mk3 CL 1981 1.3 benzin
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4828 Dátum: 2013.04.19 péntek, 13:23:05 »

Hali!
Elektromos ülés magasságállító motorjához kapcsolódó hajtómű javításáról tud valaki valami segítséget nyújtani?

A V6 topicban szuperhangya intézett ilyeneket, kérdezz rá. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #4829 Dátum: 2013.04.19 péntek, 13:28:10 »

Itt volt róla szó (fogaskerékgyártó, stb.) :
http://mondeo.hu/index.php?topic=12716.0
Köszi!Ezt kerestem!
Már le is zsíroztam a taggal,hétfőre kész a fagaskerék 7500pénzért!
Már kezd elegem lenni a konstrukciós hibákból! gun FORD
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
speedtoto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569



E-mail
« Új hozzászólás #4830 Dátum: 2013.04.19 péntek, 13:32:56 »

Köszi!Ezt kerestem!
Már le is zsíroztam a taggal,hétfőre kész a fagaskerék 7500pénzért!
Már kezd elegem lenni a konstrukciós hibákból! gun FORD
Király. Smiley
Konstrukciós hibák? Ugyanmár, apróságok, enélkül még gurul... Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk1 1994 1.8 benzin GLX 16V  &&  Escort Mk3 CL 1981 1.3 benzin
drof
Vendég
« Új hozzászólás #4831 Dátum: 2013.04.19 péntek, 14:21:07 »

Köszi!Ezt kerestem!
Már le is zsíroztam a taggal,hétfőre kész a fagaskerék 7500pénzért!
Már kezd elegem lenni a konstrukciós hibákból! gun FORD

Fixed Or Repaired Daily.

Nem véletlen. hehe
Naplózva
speedtoto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569



E-mail
« Új hozzászólás #4832 Dátum: 2013.04.19 péntek, 14:27:58 »

Fixed Or Repaired Daily.

Nem véletlen. hehe
De legalább fixable meg repairable Cheesy
Naplózva

Mondeo Mk1 1994 1.8 benzin GLX 16V  &&  Escort Mk3 CL 1981 1.3 benzin
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4833 Dátum: 2013.04.19 péntek, 18:28:49 »

Köszi!Ezt kerestem!
Már le is zsíroztam a taggal,hétfőre kész a fagaskerék 7500pénzért!
Már kezd elegem lenni a konstrukciós hibákból! gun FORD

MK1-nél nincs ilyen gond... Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
RONIN76
Vendég
« Új hozzászólás #4834 Dátum: 2013.04.19 péntek, 19:59:05 »

sziasztok,meg uj vagyok itt,remelem jo helyre irok,az lenne a problemam hogy nem megy se a kilometeroram,sem a benzinora,se a vizhomerseklet!! honnan klezdjem a hibakeresest? motor volt cserelve benne,allitolag azota nem megy,en mar igy vettem. az auto FORD MONDEO COMBI 1.8,16V,1997 kiadas,benzines. elnezest ha rossz helyre irtam,minden segitseget elore koszonok. tisztelettel:ZOLTAN help
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4835 Dátum: 2013.04.19 péntek, 20:21:00 »

sziasztok,meg uj vagyok itt,remelem jo helyre irok,az lenne a problemam hogy nem megy se a kilometeroram,sem a benzinora,se a vizhomerseklet!! honnan klezdjem a hibakeresest? motor volt cserelve benne,allitolag azota nem megy,en mar igy vettem. az auto FORD MONDEO COMBI 1.8,16V,1997 kiadas,benzines. elnezest ha rossz helyre irtam,minden segitseget elore koszonok. tisztelettel:ZOLTAN help

Üdv köztünk !  integet2

Először is, tedd be az autód paramétereit az aláírásodba, így mindenki azonnal tudja, hogy milyen autóról van szó. Smiley

A hibakeresés. Biztosítékok. Majd próba egy másik műszeregységgel. (kölcsön egység, stb.) Ha ezek sem, akkor a vezetékek. (nem kizárt, hogy a motortéri és műszerfali kábelköteg nem egyezik, évjáratváltás miatt)
Tudsz valamit arról, hogy milyen motor volt benne és most milyen van? (mikori, stb..)

Minden esetre egy pofont adhatsz az eladónak és szerelőnek aki képes volt így kiadni a keze alól...  eplus2

Ezektől függetlenül, remélem sok örömöt fog szerezni a Mondeo-d ! Wink
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
RONIN76
Vendég
« Új hozzászólás #4836 Dátum: 2013.04.19 péntek, 21:47:32 »

koszi a valaszt ERROR,ugyanaz a motorkodu motor lett beleteve,elfelejtettem irni hogy akkucsere utan nehany percre beindult,de miutan ujrainditottam megintcsak nem ment!! kontakthiba? testhiba? a szerelo egy luzer az tuti,meg van mit dolgoznom rajta,egyedul a fordulatszammero megy. ami az alairast illeti elnezest,rajta vagyok hogy be tudjam irni,ha ebben is segitesz elore is halas vagyok. taps
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4837 Dátum: 2013.04.20 szombat, 14:23:28 »

koszi a valaszt ERROR,ugyanaz a motorkodu motor lett beleteve,elfelejtettem irni hogy akkucsere utan nehany percre beindult,de miutan ujrainditottam megintcsak nem ment!! kontakthiba? testhiba? a szerelo egy luzer az tuti,meg van mit dolgoznom rajta,egyedul a fordulatszammero megy. ami az alairast illeti elnezest,rajta vagyok hogy be tudjam irni,ha ebben is segitesz elore is halas vagyok. taps

Úgy látom sikerült. Smiley (bár inkább Turnier-t írj (vagy kombi-t), az a kifejezés elterjedtebb Cheesy)
Csak a forulatszámmérő? Hmmm... Mikor "működött", mindene jól ment hosszabb ideig, vagy csak "megmozdultak" a mutatók?
Mindenképpen érdemes kiszedned a műszercsoportot egy takarításért/kontakt-ozásért és akkor ha találsz a csatlakozókon/vezetékeken valami kókányolást, szinte biztos, hogy nem megfelelő az óracsoport. (egyébként itt a keres-kínálban 3-4 forintért kapsz műszeregységet, ha esetleg cserésnek bizonyul)
A kiszereléssel tisztában vagy? Smiley Ha gondolod segíthetek, bár nem egy nagy mutatvány, csak érzéssel kell mindent csinálni. Cheesy
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
RONIN76
Vendég
« Új hozzászólás #4838 Dátum: 2013.04.20 szombat, 16:00:12 »

Na sikerult,kiszedtem szepen a muszeregyseget,kontaktspray...semmi,kertem egy kolcsonegyseget...MINDEN TOKELETESEN MUKODIK!!! Vegeredmeny:vettem masikat kompletten,5000-ert forintba atszamolva,azota EL A MUSZERFAL!!  taps koszonom szepen a segitseget,szuper ez a forum,csak igy tovabb,KELLEMES HETVEGET ES KOCSIKAZAST MINDEN TAGNAK!! SZIASZTOK!!!  wave
Naplózva
speedtoto
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 569



E-mail
« Új hozzászólás #4839 Dátum: 2013.04.20 szombat, 19:39:50 »

Na sikerult,kiszedtem szepen a muszeregyseget,kontaktspray...semmi,kertem egy kolcsonegyseget...MINDEN TOKELETESEN MUKODIK!!! Vegeredmeny:vettem masikat kompletten,5000-ert forintba atszamolva,azota EL A MUSZERFAL!!  taps koszonom szepen a segitseget,szuper ez a forum,csak igy tovabb,KELLEMES HETVEGET ES KOCSIKAZAST MINDEN TAGNAK!! SZIASZTOK!!!  wave

 taps
Na, hát így kell ezt Wink
Naplózva

Mondeo Mk1 1994 1.8 benzin GLX 16V  &&  Escort Mk3 CL 1981 1.3 benzin
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4840 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 02:15:16 »

Na sikerult,kiszedtem szepen a muszeregyseget,kontaktspray...semmi,kertem egy kolcsonegyseget...MINDEN TOKELETESEN MUKODIK!!! Vegeredmeny:vettem masikat kompletten,5000-ert forintba atszamolva,azota EL A MUSZERFAL!!  taps koszonom szepen a segitseget,szuper ez a forum,csak igy tovabb,KELLEMES HETVEGET ES KOCSIKAZAST MINDEN TAGNAK!! SZIASZTOK!!!  wave

Nagyszerű !  eljen Öröm olvasni néha ilyeneket is. Wink Neked is jó Mondeo-zást ! Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4841 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 02:16:10 »

taps
Na, hát így kell ezt Wink

 nyes
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4842 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 12:26:06 »



Tudna valaki infókat mondani a PATS modulról? Arra az egységre gondolok ami ellenőrzi a gyújtáskapcsolón lévő vevő által továbbított kódot. Elvileg a hamutartó alá szerelték, de ahol nem ott hová? Fotója van valakinek róla?
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #4843 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 13:08:33 »


Tudna valaki infókat mondani a PATS modulról? Arra az egységre gondolok ami ellenőrzi a gyújtáskapcsolón lévő vevő által továbbított kódot. Elvileg a hamutartó alá szerelték, de ahol nem ott hová? Fotója van valakinek róla?

Kerested már az anyósülés előtt, a központizár cuccoknál? Ill. ha gyári riasztós a gép, akkor lehet, hogy egybe van integrálva a központizár vezérlővel.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4844 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 21:48:24 »

Kerested már az anyósülés előtt, a központizár cuccoknál? Ill. ha gyári riasztós a gép, akkor lehet, hogy egybe van integrálva a központizár vezérlővel.



A váltó előtt nincs, mint ahogy a másik topicban írták, az anyóslábtér felett pedig csak a kpzár vezérlő van. Akkor valószínűleg abba van integrálva? Ki tudná ezt megmondani biztosan?
A kpzár vezérlő kicserélése von maga után még valamit vagy csak simán átrakom a másikat? Az enyémben infrás a rendszer, a másikban rádiós.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4845 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 23:13:31 »

Kerested már az anyósülés előtt, a központizár cuccoknál? Ill. ha gyári riasztós a gép, akkor lehet, hogy egybe van integrálva a központizár vezérlővel.

immo-nak ilyen szinten semmi köze sem a kp.zár vezérlőhöz, sem a riasztóhoz.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4846 Dátum: 2013.04.21 vasárnap, 23:36:01 »

immo-nak ilyen szinten semmi köze sem a kp.zár vezérlőhöz, sem a riasztóhoz.

De akkor mihez van köze? Az ECU és a gyújtáskapcsolón lévő vevő cserélve. Így még nem ismeri fel az ezekhez való kulcsot. Valami még hiányzik, vagy valami nem stimmel.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4847 Dátum: 2013.04.22 hétfő, 11:12:56 »

De akkor mihez van köze? Az ECU és a gyújtáskapcsolón lévő vevő cserélve. Így még nem ismeri fel az ezekhez való kulcsot. Valami még hiányzik, vagy valami nem stimmel.
Ugyanolyan évjáratú autóból lett elhozva az ECU?
Csak mert most hirtelen megnéztem a 3 különböző ECU lábkiosztást, és van olyan láb, amire mindhárom esetén más színű kábel megy, ha megy egyáltalán.
Naplózva
Dávid
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660



E-mail
« Új hozzászólás #4848 Dátum: 2013.04.22 hétfő, 11:47:42 »

Ugyanolyan évjáratú autóból lett elhozva az ECU?
Csak mert most hirtelen megnéztem a 3 különböző ECU lábkiosztást, és van olyan láb, amire mindhárom esetén más színű kábel megy, ha megy egyáltalán.

Az autóm '97-es, az új ECU pedig 2000-es. A csatlakoztatással nincs baj, az viszont elég bajos lenne, ha lábkiosztás eltér... Tököm kivan már, hogy a gyártásnál mindent elkövettek, hogy később maximális szívás legyen, ha az ember bármihez hozzányúl a Fordokban.. Most megint hetek fognak elmenni azzal, hogy ezt a problémát is kibogozzam.
Naplózva

ex: 2.5 V6 ST200 conversion + other modifications
Volvo S60 R (2.5T, AWD, 300 HP)

HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #4849 Dátum: 2013.04.22 hétfő, 12:38:02 »

Az autóm '97-es, az új ECU pedig 2000-es. A csatlakoztatással nincs baj, az viszont elég bajos lenne, ha lábkiosztás eltér... Tököm kivan már, hogy a gyártásnál mindent elkövettek, hogy később maximális szívás legyen, ha az ember bármihez hozzányúl a Fordokban.. Most megint hetek fognak elmenni azzal, hogy ezt a problémát is kibogozzam.
Ja. vigyor3
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.