Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 08:30:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2315543 alkalommal)
0 Felhasználó és 46 vendég van a témában
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5050 Dátum: 2013.06.10 hétfő, 21:40:06 »

sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy ,van e más megoldás az 5000 rádióhoz egy jack bemenet készítésére?

van rajta cdtár bemenet, azon kell lennie audio bemenetnek
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #5051 Dátum: 2013.06.10 hétfő, 21:40:37 »

sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy ,van e más megoldás az 5000 rádióhoz egy jack bemenet készítésére?

http://mondeo.hu/index.php?topic=5074.0
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5052 Dátum: 2013.06.10 hétfő, 22:36:38 »

Mk2. A TCS nem ott van és nem olyan, mint a tiéden.  zavart2 nezze
Most akkor ha berakom azt a tcs-t akkor működni is fog? Ugye mondtam hogy elvileg a kábelkötegen minden rajt van és a kapcsoló is megvan. Kell valami mást is rárakni vagy ennyi a része.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5053 Dátum: 2013.06.11 kedd, 11:00:18 »

Mk2. A TCS nem ott van és nem olyan, mint a tiéden.  zavart2 nezze
Ahá! Ezt nem tudtam, bocsesz. worship hamufejreszóróssmájli
Ugye Mk2-ben annyira nem vagyok kompetens.
De ha már olvastatsz, akkor az olvasnivalót is linkelhetnéd Grin. Köszi.

Egyébként kell TCS esetén ABS fejegységet cserélni? Vagy 1 fajta van, amiben minden esetben benne van minden tudás?
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5054 Dátum: 2013.06.11 kedd, 11:23:57 »

De ha már olvastatsz, akkor az olvasnivalót is linkelhetnéd Grin. Köszi.

Egyébként kell TCS esetén ABS fejegységet cserélni? Vagy 1 fajta van, amiben minden esetben benne van minden tudás?

Jó kérdések ezek. Bárcsak tudnám a választ. taps
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5055 Dátum: 2013.06.11 kedd, 11:27:32 »



Mijaza a TCS?  falbav vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #5056 Dátum: 2013.06.11 kedd, 11:54:05 »

Hogy van az hogy a központimban 8 szál van és 5-el is ugyan azt tudja,mi akkor a többi?Huh? Huh?
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5057 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:09:01 »

Hogy van az hogy a központimban 8 szál van és 5-el is ugyan azt tudja,mi akkor a többi?Huh? Huh?

Vagy valami nem működött korábban sem... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #5058 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:12:23 »

Vagy valami nem működött korábban sem... vigyor3
de mi?ablak megy zárni tudom bárhogyan,mit tudhatna még? wow1
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5059 Dátum: 2013.06.11 kedd, 13:19:19 »


Mijaza a TCS?  falbav vigyor3
Traction Control System Grin.

De biztos tudtad, kis huncut! nyes

Hogy van az hogy a központimban 8 szál van és 5-el is ugyan azt tudja,mi akkor a többi?Huh? Huh?
Milyen központiban, hol, milyen szál? Huh?
Naplózva
partygabesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62


E-mail
« Új hozzászólás #5060 Dátum: 2013.06.11 kedd, 13:24:31 »

Köszi ezt már ismerem ezen kívül keresek más nem forrasztgatós megoldást !
Naplózva

Ford Mondeo Tunier 99' 1.8 TD Ghia
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5061 Dátum: 2013.06.11 kedd, 13:50:18 »

Köszi ezt már ismerem ezen kívül keresek más nem forrasztgatós megoldást !

Jah, az más! Ha nem forrasztgatós megoldást keresel, akkor tessék:
http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/1-din-fejegyseg/t:3603/sony-dsx-a30
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5062 Dátum: 2013.06.11 kedd, 14:17:43 »


Mijaza a TCS?  falbav vigyor3
A TCS a kipörgésgátló
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5063 Dátum: 2013.06.11 kedd, 16:07:36 »

ooooo.
nekem egy olyan van amire rá van irva hogy TCS és a fékcsövek mennek bele meg egy jó nagy csati. de én vagyok igen, és alakul a helyzet már összeszedtem majdnem mindent hozzá hogy "fullos" legyen. A kábelkötegen nagyon sok minden van, és ezt a tcs-t azt mondták az abs helyére kell rakni vagy valahova oda.
Egy kis infó talán, a képen egy TCS-s ABS vezérlő egység belseje látszik, annyiban különbözik a sima ABS egységtől, hogy a képen a felső 4 elektromágnes, amelyben kék szín látható az a TCS-é ezek nincsenek benne a sima ABS egységben.
Naplózva
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #5064 Dátum: 2013.06.11 kedd, 17:25:39 »

Traction Control System Grin.

De biztos tudtad, kis huncut! nyes
Milyen központiban, hol, milyen szál? Huh?
A  záron 8 tüsi nekem meg 5...
Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5065 Dátum: 2013.06.11 kedd, 19:53:36 »

A  záron 8 tüsi nekem meg 5...
Ezen?

Van olyan is, amin csak 3 tüske van.

Ezek érdekelnek?
Naplózva
aty12
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új hozzászólás #5066 Dátum: 2013.06.11 kedd, 19:55:38 »

Sziasztok olyan létezhet hogy a fedcomp rendesen mutatja a megtehető km-t,de a szintjelző fordítva? falbav
nos itt allok fölötte,megforditottam a tapszivattyun a csatikat most jol mutat csak nem megy le 0-ra falbav*** a skálája?
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.12 szerda, 10:58:37 írta aty12 » Naplózva

97' Mk2 kombi 2.0 Ghia,EGR off,gázos lengők,JBL hifi,új gyári vízlehúzók,17" alu papucsok,
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5067 Dátum: 2013.06.11 kedd, 22:14:14 »

Egy kis infó talán, a képen egy TCS-s ABS vezérlő egység belseje látszik, annyiban különbözik a sima ABS egységtől, hogy a képen a felső 4 elektromágnes, amelyben kék szín látható az a TCS-é ezek nincsenek benne a sima ABS egységben.
Ha csak annyiban  külömbözik akkor nekem mieim  vannak??? linkelek egy-két képet:
A bal oldalit szedtem ki az az abs volt, a jobb oldali amit hoztam TCS. Méretben is jól látható a külömség, de gondolom ez a TCS tudja az abs-t is..?



és felülről mindkettő:
http://kepfeltoltes.hu/130611/DSC_0597_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130611/DSC_0598_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5068 Dátum: 2013.06.11 kedd, 23:46:10 »

Ha csak annyiban  külömbözik akkor nekem mieim  vannak??? linkelek egy-két képet:
A bal oldalit szedtem ki az az abs volt, a jobb oldali amit hoztam TCS. Méretben is jól látható a külömség, de gondolom ez a TCS tudja az abs-t is..?



és felülről mindkettő:
http://kepfeltoltes.hu/130611/DSC_0597_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/130611/DSC_0598_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Fordítva a helyes az ABS van kiegészítve TCS-sel, amit vittél az is ABS + TCS.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5069 Dátum: 2013.06.12 szerda, 06:16:31 »

Fordítva a helyes az ABS van kiegészítve TCS-sel, amit vittél az is ABS + TCS.
szóval amit kivettem az is tcs-s? De nem volt az autóban a kipörgésgátló se kábel se kacsoló
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5070 Dátum: 2013.06.12 szerda, 08:00:49 »

szóval amit kivettem az is tcs-s? De nem volt az autóban a kipörgésgátló se kábel se kacsoló
Nem, én arra értettem, hogy fordítva, hogy azt irtad, hogy a TCS is tudja talán az ABS-t, erre irtam, hogy fordítva van, mert az ABS tudja a TCS-t.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5071 Dátum: 2013.06.12 szerda, 08:07:04 »

Ahá! Ezt nem tudtam, bocsesz. worship hamufejreszóróssmájli
Ugye Mk2-ben annyira nem vagyok kompetens.
De ha már olvastatsz, akkor az olvasnivalót is linkelhetnéd Grin. Köszi.

Egyébként kell TCS esetén ABS fejegységet cserélni? Vagy 1 fajta van, amiben minden esetben benne van minden tudás?
Valószínűleg kell, mert azonos évjárat esetén, de különböző számú ABS egységnél előforduló dolog, de nem minden esetben, hogy nincs kommunikáció.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5072 Dátum: 2013.06.12 szerda, 14:42:38 »

Nem, én arra értettem, hogy fordítva, hogy azt irtad, hogy a TCS is tudja talán az ABS-t, erre irtam, hogy fordítva van, mert az ABS tudja a TCS-t.
huh most teljesen összezavartál. A bal oldalit vettem ki és absem volt csak. A jobb oldalit vettem az van irva h tcs. Most akkor mindegyik tudja az abst is meg a tcst is? Mert a jobb oldalit szeretném berakni.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5073 Dátum: 2013.06.12 szerda, 17:20:05 »

huh most teljesen összezavartál. A bal oldalit vettem ki és absem volt csak. A jobb oldalit vettem az van irva h tcs. Most akkor mindegyik tudja az abst is meg a tcst is? Mert a jobb oldalit szeretném berakni.
Amit kivettél az autódból az csak ABS, amit bele akarsz rakni az is ABS csak belevan építve a TCS funkció, magyarul az ABS végzi a kipörgésgátlást is!!!!!
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5074 Dátum: 2013.06.12 szerda, 17:37:15 »

Amit kivettél az autódból az csak ABS, amit bele akarsz rakni az is ABS csak belevan építve a TCS funkció, magyarul az ABS végzi a kipörgésgátlást is!!!!!
Igen értem így most már Smiley Csak azzar zavartál meg hogy ez-azzal van összeépítve stb Cheesy... Értem és köszönöm!
A zt lehet tudni hogy megyik luk micsoda? Mert nem én szereltem ki a TCSset, Viszont az abs amit én vettem ki azon a két kötépső a bemenet, és átlósan párban vannak rajta az első és hátsó kivezetések.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5075 Dátum: 2013.06.12 szerda, 18:19:44 »

Igen értem így most már Smiley Csak azzar zavartál meg hogy ez-azzal van összeépítve stb Cheesy... Értem és köszönöm!
A zt lehet tudni hogy megyik luk micsoda? Mert nem én szereltem ki a TCSset, Viszont az abs amit én vettem ki azon a két kötépső a bemenet, és átlósan párban vannak rajta az első és hátsó kivezetések.
Szia! Amit be akarsz építení az autódba, arra minden csatlakozási furatnál ott van röviditve, 2 betű beütve az aluminiumba, hogy melyik kerékhez menő fékcső csatlakozik rá.

LF=bal első, RF=jobb első, RR=Jobb hátsó, LR=bal hátsó, megy rá.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5076 Dátum: 2013.06.12 szerda, 18:39:59 »

Szia! Amit be akarsz építení az autódba, arra minden csatlakozási furatnál ott van röviditve, 2 betű beütve az aluminiumba, hogy melyik kerékhez menő fékcső csatlakozik rá.

LF=bal első, RF=jobb első, RR=Jobb hátsó, LR=bal hátsó, megy rá.
Ez így nem teljesen igaz mert nekem 6 lyuk van, ebből a két nagyobb lyuk ment az abs-en a dugattyúra.
szerk: 4 vékonyabb és kér vastagabb csavarlyuk van, az abs-en a két vastagabb a munkahengeré volt. és itt is két vastagabb van de az felül van... képen az 1-2
jah és a többi lyuk az micsoda? oda mik mennének?
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.12 szerda, 18:44:28 írta layzi » Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5077 Dátum: 2013.06.12 szerda, 18:46:05 »

Ez így nem teljesen igaz mert nekem 6 lyuk van, ebből a két nagyobb lyuk ment az abs-en a dugattyúra.
szerk: 4 vékonyabb és kér vastagabb csavarlyuk van, az abs-en a két vastagabb a munkahengeré volt. és itt is két vastagabb van de az felül van... képen az 1-2
Ennek a TCS-nek a szűkebbik oldalán, ami furatok a te fotódon 5-6-nak van jelölve a fék topikban, abba megy a két cső ami a főfékhengerről jön.
itt meg egyértelműen látszik az én fotómon hogy a 4 furatba melyik cső megy, ott van az aluminiumban az Angol rövidítés 2 betüje!! wave
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5078 Dátum: 2013.06.12 szerda, 19:01:49 »

Ennek a TCS-nek a szűkebbik oldalán, ami furatok a te fotódon 5-6-nak van jelölve a fék topikban, abba megy a két cső ami a főfékhengerről jön.
itt meg egyértelműen látszik az én fotómon hogy a 4 furatba melyik cső megy, ott van az aluminiumban az Angol rövidítés 2 betüje!! wave
Ez igaz. Látszik. A másik két lyukba ami a fékmunkahengerről jön mindegy melyik melyikbe megy?
Az MC1- és MC2 az micsoda? meg az a nagy lyuk középen?
Az abs-emre más nem ment rá csak a hat fékcső.
Naplózva
Truthful
Vendég
« Új hozzászólás #5079 Dátum: 2013.06.12 szerda, 19:30:51 »

Ez igaz. Látszik. A másik két lyukba ami a fékmunkahengerről jön mindegy melyik melyikbe megy?
Az MC1- és MC2 az micsoda? meg az a nagy lyuk középen?
Az abs-emre más nem ment rá csak a hat fékcső.
Nagy valószínűséggel nem midegy, mert 2 külön kör van és nem mindegy melyik körhöz, melyik 2 kerék tartozik, így fejből nem tudom, hogy melyik hova megy a kettő közül. Az MC1-2, nem tudom, de a felfogatásának is kellenek furatok, gondolom. Nagy fába vágtad a fejszéd, ugyanis szerintem neked kell majd még néhány dolog, hogy működjön az ABS, TCS. Nálam az volt, hogy beszart az ABS, TCS blokk elektromos vezérlő egysége, és nem tudtam ugyanolyan gyári számut venni helyette és sokáig kérdés volt, hogy jó lesz e. Aztán rászántam magam és lecseréltem, szerencsémre jó lett, mert nekem az újabb volt az autómban és eggyel régebbit sikerült vennem, olyant aminek a tovább fejlesztésével készült az újabb ami eredetileg volt az autómban. Sok sikert.
Naplózva
batesz
Vendég
« Új hozzászólás #5080 Dátum: 2013.06.12 szerda, 20:39:11 »

Üdvözlök mindenkit!
Régóta olvasgatlak benneteket,kiváló hogy idegen emberek egy közös témát találva hogy megértik egymást.Régen szerettem volna Mondeót,nemrég sikerült vennem egy 97-es Mk2 1.8TD.A volt tulaja nem volt túl korrekt,de ezt most nem feszegetném.Az egyik gondom az,hogy az autóban lévő rádió kijelzője repedt,ami helyett ugyan adott másikat,de a kóddal persze átvert.Meg szeretném kérdezni tudtok-e segíteni vagy muszáj szervízhez fordulnom.Köszi.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5081 Dátum: 2013.06.12 szerda, 20:57:36 »

Nagy valószínűséggel nem midegy, mert 2 külön kör van és nem mindegy melyik körhöz, melyik 2 kerék tartozik, így fejből nem tudom, hogy melyik hova megy a kettő közül. Az MC1-2, nem tudom, de a felfogatásának is kellenek furatok, gondolom. Nagy fába vágtad a fejszéd, ugyanis szerintem neked kell majd még néhány dolog, hogy működjön az ABS, TCS. Nálam az volt, hogy beszart az ABS, TCS blokk elektromos vezérlő egysége, és nem tudtam ugyanolyan gyári számut venni helyette és sokáig kérdés volt, hogy jó lesz e. Aztán rászántam magam és lecseréltem, szerencsémre jó lett, mert nekem az újabb volt az autómban és eggyel régebbit sikerült vennem, olyant aminek a tovább fejlesztésével készült az újabb ami eredetileg volt az autómban. Sok sikert.
Értem. Az a baj hogy muszáj lesz ezt berakjam mert más a csatlakozója, és ennek a csatija van a kábelkötegen...
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #5082 Dátum: 2013.06.12 szerda, 21:15:30 »

Üdvözlök mindenkit!
Régóta olvasgatlak benneteket,kiváló hogy idegen emberek egy közös témát találva hogy megértik egymást.Régen szerettem volna Mondeót,nemrég sikerült vennem egy 97-es Mk2 1.8TD.A volt tulaja nem volt túl korrekt,de ezt most nem feszegetném.Az egyik gondom az,hogy az autóban lévő rádió kijelzője repedt,ami helyett ugyan adott másikat,de a kóddal persze átvert.Meg szeretném kérdezni tudtok-e segíteni vagy muszáj szervízhez fordulnom.Köszi.

itt kérj kódot. a rádió gyári száma alapján az ügyesek megmondják 1-2-re.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #5083 Dátum: 2013.06.13 csütörtök, 10:17:44 »

Üdvözlök mindenkit!
Régóta olvasgatlak benneteket,kiváló hogy idegen emberek egy közös témát találva hogy megértik egymást.Régen szerettem volna Mondeót,nemrég sikerült vennem egy 97-es Mk2 1.8TD.A volt tulaja nem volt túl korrekt,de ezt most nem feszegetném.Az egyik gondom az,hogy az autóban lévő rádió kijelzője repedt,ami helyett ugyan adott másikat,de a kóddal persze átvert.Meg szeretném kérdezni tudtok-e segíteni vagy muszáj szervízhez fordulnom.Köszi.

Ide beírod a rádió M-el kezdődő sorozatszámát és fogsz kapni egy kódot valakitől.
Naplózva
batesz
Vendég
« Új hozzászólás #5084 Dátum: 2013.06.13 csütörtök, 11:05:46 »

Előre is köszönöm a kódot!A szám:M038144
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5085 Dátum: 2013.06.13 csütörtök, 11:15:05 »

Előre is köszönöm a kódot!A szám:M038144

3769
Naplózva
batesz
Vendég
« Új hozzászólás #5086 Dátum: 2013.06.13 csütörtök, 21:22:42 »

Köszönöm vzoli!
Tökéletes a kód,nem semmi,nagyon örűlök,örök hálám.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5087 Dátum: 2013.06.13 csütörtök, 21:42:32 »

Köszönöm vzoli!
Tökéletes a kód,nem semmi,nagyon örűlök,örök hálám.


nincs mit, szívesen
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5088 Dátum: 2013.06.15 szombat, 11:04:15 »

Na még egyszer.... mert nem nagyon értem.
Lassan eljutok a festés-összerakáshoz.
A gyári autóból kikerül az összes zár, gyújtáskapcsoló zárbetét, és a kp.zár elektronika is. Helyére a donor vezérlője és zárjai kerülnek bele amihez csak egy kulcs van viszont rádiós gyárilag és 3gombos.
A kérdés az hogy az immot miben befolyásolja ez? Illetve hogy el fog-e indulni az autó? Vagy cseréljem esetleg az ECU-t is, vagy mit kell hozzá. Mert az immo a régi kulcshoz van programozva, és az új kulcsal csak simán nem fogja engedni indítani... Ötlet/tanács??
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #5089 Dátum: 2013.06.15 szombat, 20:59:09 »

Na még egyszer.... mert nem nagyon értem.
Lassan eljutok a festés-összerakáshoz.
A gyári autóból kikerül az összes zár, gyújtáskapcsoló zárbetét, és a kp.zár elektronika is. Helyére a donor vezérlője és zárjai kerülnek bele amihez csak egy kulcs van viszont rádiós gyárilag és 3gombos.
A kérdés az hogy az immot miben befolyásolja ez? Illetve hogy el fog-e indulni az autó? Vagy cseréljem esetleg az ECU-t is, vagy mit kell hozzá. Mert az immo a régi kulcshoz van programozva, és az új kulcsal csak simán nem fogja engedni indítani... Ötlet/tanács??

Elég elvileg csak a két kulcsban a transzpondereket kicserélni. Az immo és központi zár nincs összeköttetésben.
Egyébként a "dekódolást" a PATS modul végzi, elméletben a középkonzol mögött, a "kardán alagúton". Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5090 Dátum: 2013.06.15 szombat, 21:15:13 »

Elég elvileg csak a két kulcsban a transzpondereket kicserélni. Az immo és központi zár nincs összeköttetésben.
Egyébként a "dekódolást" a PATS modul végzi, elméletben a középkonzol mögött, a "kardán alagúton". Smiley
Már akinél van ilyen PATS. Cheesy
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5091 Dátum: 2013.06.15 szombat, 21:36:44 »

Már akinél van ilyen PATS. Cheesy
és ha nem az végzi akkor mi? Mert a donorból az összes ilyet átrakom: zárak, gyújtáskapcsoló zárbetét, körülötte az a karika, ecu, ezeket biztos kicserélem..a régi kulcs meg egy hagyományos kulcs, azt nem is lhet szétszedni, csak széttöni maximum..
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5092 Dátum: 2013.06.15 szombat, 21:56:38 »

és ha nem az végzi akkor mi? Mert a donorból az összes ilyet átrakom: zárak, gyújtáskapcsoló zárbetét, körülötte az a karika, ecu, ezeket biztos kicserélem..a régi kulcs meg egy hagyományos kulcs, azt nem is lhet szétszedni, csak széttöni maximum..
Nekem - igaz, Mk1 - nincs PATS-om. De van immogyűrűm, piros "chip" a kulcsban, és rögtön az ECU-ba megy a kábel.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5093 Dátum: 2013.06.16 vasárnap, 04:23:07 »

Nekem - igaz, Mk1 - nincs PATS-om. De van immogyűrűm, piros "chip" a kulcsban, és rögtön az ECU-ba megy a kábel.
elvileg akkor ha nem pats rendszer akkor az ecu veszi a kulcs jeleit, szóval elméletileg ha kicserélem a ecut- akkor az ahhoz való kulcsal indulni fog..... na majd elválik..
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5094 Dátum: 2013.06.16 vasárnap, 10:30:20 »

elvileg akkor ha nem pats rendszer akkor az ecu veszi a kulcs jeleit, szóval elméletileg ha kicserélem a ecut- akkor az ahhoz való kulcsal indulni fog..... na majd elválik..
Majdnem. Az immogyűrű veszi a kulcs jeleit, és küldi az ECU-nak. Tehát az immokarikát is cseréld Smiley.
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5095 Dátum: 2013.06.16 vasárnap, 20:19:13 »

Majdnem. Az immogyűrű veszi a kulcs jeleit, és küldi az ECU-nak. Tehát az immokarikát is cseréld Smiley.

Nem feltétlenül. Nekem pl. nem kellett.  wow1
Naplózva
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #5096 Dátum: 2013.06.17 hétfő, 07:56:25 »

Majdnem. Az immogyűrű veszi a kulcs jeleit, és küldi az ECU-nak. Tehát az immokarikát is cseréld Smiley.
a karikának szerintem mindegy, az csak jelet közvetít, mindegy hogy milyen jel megy rajta
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5097 Dátum: 2013.06.17 hétfő, 12:07:41 »

Nem feltétlenül. Nekem pl. nem kellett.  wow1
a karikának szerintem mindegy, az csak jelet közvetít, mindegy hogy milyen jel megy rajta
Oké.
Naplózva
LogoutX
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új hozzászólás #5098 Dátum: 2013.06.20 csütörtök, 08:49:03 »

Sziasztok,

a motorhőfokmérő órámmal van egy kis godom: néha lefekszik a mutató menet közben. Volt hogy magától visszaállt, de általában ilyenkor a következő gyújtáslevételig úgy marad. Ha leveszem a gyújtást és újraindítok, akkor jellemzően visszaáll, és egy darabig működik, de csak egy darabig... Már átmozgattam az alsó hőfok jeladó csatlakozóját, utána jónak tűnt, de aztán megint előjött a jelenség. Mit gondoltok, az érzékelővel vagy a műszerrel lehet a probléma? Ami érdekes, hogy amikor fekszik és leveszem a gyújtást, akkor egy egészkicsit még visszaesik.   
Naplózva

MK II 2.0 Zetec
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #5099 Dátum: 2013.06.20 csütörtök, 20:47:54 »

Jó estét! Ma észre vetten, hogy a töltés lámpa nagyon halványan világít. Csak akkor látni, ha felüljáró alatt megyek el. Akkor is nagyon gyengén. Mondhatnám úgy is "csak dereng". Majd fel tűnt, hogy indításnál nem alszik el a töltés jelző, csak ha fel pörgetem a motort. Rá mértem a generátorra, 13.9-14.0 mutat, mindegy menyi fogyasztó van rajta.
Előre is köszönöm a tippeket!  worship
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Oldalak: 1 ... 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.