Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.30 kedd, 03:01:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2312226 alkalommal)
0 Felhasználó és 50 vendég van a témában
laja1972
Vendég
« Új hozzászólás #5550 Dátum: 2013.12.19 csütörtök, 22:21:17 »

Sziasztok! Új vagyok, bocsi, ha más már kérdezte:
Műszerfalat és középkonzolt hogyan kell megbontani izzócseréhez? A középkonzol sötét, már csak a rádió világít, a műszerfalban pedig a napi kilométerszámláló környékén van némi fényhiány. Üdv!
Ha kaptál tippet rá irj egy priv.üzenetet.Ugyanez a gondom nekem is.Csak nekem belsö világitás sincs.
Köszi
Naplózva
tomzy
Vendég
« Új hozzászólás #5551 Dátum: 2013.12.20 péntek, 08:15:43 »

Szevasztok!

Hogy tudom megállapítani hogy milyen felszereltségű a kábelköteg a kocsimban (ami amugy CLX, vagyis alapfelsz.)?
Mármint, ha beleraknék mondjuk másik -fűthető- ülést, vagy -fűthető- szélvédőt akár, igényel-e még plussz vezetékelést?

Még egy kérdés: manuál klímás középkonzolt ki lehet-e cserélni digitálisra? Mennyire bonyolult?
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5552 Dátum: 2013.12.20 péntek, 09:17:53 »

Hogy tudom megállapítani hogy milyen felszereltségű a kábelköteg a kocsimban (ami amugy CLX, vagyis alapfelsz.)?
Mármint, ha beleraknék mondjuk másik -fűthető- ülést, vagy -fűthető- szélvédőt akár, igényel-e még plussz vezetékelést?

Még egy kérdés: manuál klímás középkonzolt ki lehet-e cserélni digitálisra? Mennyire bonyolult?
A szükséges csatlakozók meglétének ellenőrzése - ez a legegyszerűbb módszer. Pl. ülések alatt a szőnyeg alatti kutakodás. Amúgy kicsi az esélye CLX esetén, inkább GLX-ben szokott némelyik elvétve előfordulni - pl. nekem van szélvédőfűtés előkészítésem, de ülésfűtésem nem volt előkészítve az elektromos magasságállítás ellenére.

Ki lehet Cheesy. Nagyon bonyolult és munkaigényes, sok alkatrészcserével jár.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5553 Dátum: 2013.12.20 péntek, 10:48:26 »

Először is ami a kilóméteróra és az üzemanyagszintjelző közös pontjai (együtt szüntek meg létezni) gondolom közös zápor kaphatnak.?
Hi!

Nekiindulásra ennyi valószínűleg elég. Ha valami nem világos, esetleg más évjáratú a kocsid (ilyenkor kábelszínek eltérhetnek), akkor tudasd.
Naplózva
Maró
Vendég
« Új hozzászólás #5554 Dátum: 2013.12.21 szombat, 12:19:02 »

Helló! Nem tudná megmondani valaki,utastér világításnál,hogy kell izzót cserélni? Köszi Wink
Naplózva
tomzy
Vendég
« Új hozzászólás #5555 Dátum: 2013.12.21 szombat, 13:11:24 »

A szükséges csatlakozók meglétének ellenőrzése - ez a legegyszerűbb módszer. Pl. ülések alatt a szőnyeg alatti kutakodás. Amúgy kicsi az esélye CLX esetén, inkább GLX-ben szokott némelyik elvétve előfordulni - pl. nekem van szélvédőfűtés előkészítésem, de ülésfűtésem nem volt előkészítve az elektromos magasságállítás ellenére.

Ki lehet Cheesy. Nagyon bonyolult és munkaigényes, sok alkatrészcserével jár.

Ok. Köszi!
Megnézegettem, de sehol nincs pluszba üres csatlakozó, gondolom a kötegcsere meg nem egyszerű.
Szerintem akkor ez marad ilyen gagyin.
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5556 Dátum: 2013.12.21 szombat, 20:43:38 »

A szükséges csatlakozók meglétének ellenőrzése - ez a legegyszerűbb módszer. Pl. ülések alatt a szőnyeg alatti kutakodás. Amúgy kicsi az esélye CLX esetén, inkább GLX-ben szokott némelyik elvétve előfordulni - pl. nekem van szélvédőfűtés előkészítésem, de ülésfűtésem nem volt előkészítve az elektromos magasságállítás ellenére.

Ki lehet Cheesy. Nagyon bonyolult és munkaigényes, sok alkatrészcserével jár.
Én úgy tudtam hogy a padló kötegből csak két fajta van. a glx-é és a többi. az enyém glx volt, ülés alatt csak övfeszítő, a másikban övfeszítő volt, meg el. magasság állítás, de benne voltak a csatik mindkét oldalt a fűtéseknek, légzsákoknak, az elektromos állításoknak, sőt még az oldal légzsák ütközés érzékelő csatija is benne volt, csak be volt gyűrve a kárpit alá.
Ok. Köszi!
Megnézegettem, de sehol nincs pluszba üres csatlakozó, gondolom a kötegcsere meg nem egyszerű.
Szerintem akkor ez marad ilyen gagyin.
maga a kötegcsere fél óra, minden csatinak megvan a helye, csak befekteted az új kábelt és látod hogy minek hova kell mennie, el sem lehet téveszteni. na de az előkészítés már hosszabb, mert ki kell szedni mindent hogy a csupasz lemez látszódjon csak alul, azt ha megvolt a csere akkor a visszapakolás....egy nap alatt meg lehet csinálni ha közben nem fogsz bele másba mint én Smiley habár ha köteget cserélsz célszerű a műszerfalban is kicserélni vele eggyütt, ha ügyes vagy bele fér az egy napba, de szerintem másfél kell neki. arra figyelj hogy ha belefogsz akkor manuális klímás műszerfal köteget szerezz hozzá, mert a digitklímás az más, és a boxot meg mindent kicserélni nem kis meló. ha hozol köteget a segítségeddel egy nap alatt kicseréljük  nyes
Naplózva
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #5557 Dátum: 2013.12.22 vasárnap, 21:00:06 »

Helló! Nem tudná megmondani valaki,utastér világításnál,hogy kell izzót cserélni? Köszi Wink


Nézted már a kezelési útmutatót? http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_2_kezelesi.pdf Ebben minden ilyen és ehhez hasonló infót megtalálsz.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5558 Dátum: 2013.12.24 kedd, 14:57:25 »

...arra figyelj hogy ha belefogsz akkor manuális klímás műszerfal köteget szerezz hozzá, mert a digitklímás az más, ...
És az évjárat azonosságról is illik gondoskodni, hogy ne legyen nagy gond a kábelszínek és csati lábkiosztás keveredés miatt Grin.
És annyira nem is kell szétszedni! Grin
http://static.fotoalbum.hu/picturezoom/2011/08-01/hegegabi/P1030661_162704.JPG
Naplózva
tomzy
Vendég
« Új hozzászólás #5559 Dátum: 2013.12.25 szerda, 11:48:05 »

ha belefogsz akkor manuális klímás műszerfal köteget szerezz hozzá, mert a digitklímás az más, és a boxot meg mindent kicserélni nem kis meló. ha hozol köteget a segítségeddel egy nap alatt kicseréljük  nyes

Oksa, köszi az infókat, meg a lehetőséget,ez egyenlőre még csak terv, meg hát ha jobb idő lesz, inkább akkor ugranék neki  nyes
Naplózva
atis-82
Vendég
« Új hozzászólás #5560 Dátum: 2013.12.26 csütörtök, 19:48:50 »

Sziasztok kérdés a következő szereztem 1 fed compit mk2 mondeoba 1.8 td ghia aws meg minden .
hogyan lehet rávenni hogy számolja a megtett utat pl valahol olvastam hogy a kilóméter óráról kell neki 1 szálat lehozni
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5561 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:15:02 »

Sziasztok kérdés a következő szereztem 1 fed compit mk2 mondeoba 1.8 td ghia aws meg minden .
hogyan lehet rávenni hogy számolja a megtett utat pl valahol olvastam hogy a kilóméter óráról kell neki 1 szálat lehozni
TD esetében ez nem ilyen könnyű. Gyárilag nincs is dízelből fedkompos.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5562 Dátum: 2013.12.27 péntek, 09:18:13 »

Én úgy tudtam hogy a padló kötegből csak két fajta van. a glx-é és a többi. az enyém glx volt, ülés alatt csak övfeszítő, a másikban övfeszítő volt, meg el. magasság állítás, de benne voltak a csatik mindkét oldalt a fűtéseknek, légzsákoknak, az elektromos állításoknak, sőt még az oldal légzsák ütközés érzékelő csatija is benne volt, csak be volt gyűrve a kárpit alá.maga a kötegcsere fél óra, minden csatinak megvan a helye, csak befekteted az új kábelt és látod hogy minek hova kell mennie, el sem lehet téveszteni. na de az előkészítés már hosszabb, mert ki kell szedni mindent hogy a csupasz lemez látszódjon csak alul, azt ha megvolt a csere akkor a visszapakolás....egy nap alatt meg lehet csinálni ha közben nem fogsz bele másba mint én Smiley habár ha köteget cserélsz célszerű a műszerfalban is kicserélni vele eggyütt, ha ügyes vagy bele fér az egy napba, de szerintem másfél kell neki. arra figyelj hogy ha belefogsz akkor manuális klímás műszerfal köteget szerezz hozzá, mert a digitklímás az más, és a boxot meg mindent kicserélni nem kis meló. ha hozol köteget a segítségeddel egy nap alatt kicseréljük  nyes
Én a kombimnál késő délelőtt kezdtem és 9 körül végeztem. De elektromos ablakossá alakitas volt, tehát az ajtók is bontva lettek.
Nem olyan veszélyes mint amilyennek hangzik.
Naplózva
zsolesz2.0
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #5563 Dátum: 2013.12.31 kedd, 20:24:02 »

Sziasztok.

Meg tudná valaki mondani, hogy a mi mondeonk központi zára pozitív,vagy negatív vezérlésű? Riasztó bekötés lesz. Meg esetleg hogy milyen színjelölésű kábelt keressek?

Köszi  worship

B.U.É.K. mindenkinek!!   smile
Naplózva

1998 MK2 2.0 GLX kombi. Eddig tetszik!!! :-)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5564 Dátum: 2013.12.31 kedd, 20:28:10 »

Sziasztok.

Meg tudná valaki mondani, hogy a mi mondeonk központi zára pozitív,vagy negatív vezérlésű? Riasztó bekötés lesz. Meg esetleg hogy milyen színjelölésű kábelt keressek?

Köszi  worship

B.U.É.K. mindenkinek!!   smile

A tietekét nem tudom, de a Mondeo-k negatív.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
zsolesz2.0
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #5565 Dátum: 2013.12.31 kedd, 20:34:05 »

A tietekét nem tudom, de a Mondeo-k negatív.  vigyor3


Haha.  nyes Úgy értettem a ..... Mindegy,tudod hogy értettem.  Wink Mk1 ről találtam írást,aszerint az pozitív.Ezért nem voltam biztos a dologban.
Naplózva

1998 MK2 2.0 GLX kombi. Eddig tetszik!!! :-)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5566 Dátum: 2013.12.31 kedd, 20:43:05 »


Haha.  nyes Úgy értettem a ..... Mindegy,tudod hogy értettem.  Wink Mk1 ről találtam írást,aszerint az pozitív.Ezért nem voltam biztos a dologban.

Az mk1 valóban pozitív.

Mk2 negatív
Mk3 negatív

« Utoljára szerkesztve: 2013.12.31 kedd, 20:47:19 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
zsolesz2.0
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #5567 Dátum: 2013.12.31 kedd, 20:51:45 »

Az mk1 valóban pozitív.

Mk2 negatív
Mk3 negatív



Oké,köszi még egyszer!  worship
Naplózva

1998 MK2 2.0 GLX kombi. Eddig tetszik!!! :-)
zsolesz2.0
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


E-mail
« Új hozzászólás #5568 Dátum: 2014.01.02 csütörtök, 15:59:40 »

Oké,köszi még egyszer!  worship

Ha valaki keresné a jövőben:zöld-fekete nyit,barna-fekete zár.
Naplózva

1998 MK2 2.0 GLX kombi. Eddig tetszik!!! :-)
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #5569 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 11:56:50 »

Egy eddig fel nem tett kérdés: ki tudja pontosan milyen égő való a szivargyújtóba? Cheesy Picit szétkaptam a középkonzolt, aztán ha már ott voltam, akkor ezt is kiszedtem. Valami olyasmi, mint a lábtér- meg a kesztyűtartóvilágitás izzója, csak sokkal kisebb annál.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5570 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 12:21:08 »

Egy eddig fel nem tett kérdés: ki tudja pontosan milyen égő való a szivargyújtóba? Cheesy Picit szétkaptam a középkonzolt, aztán ha már ott voltam, akkor ezt is kiszedtem. Valami olyasmi, mint a lábtér- meg a kesztyűtartóvilágitás izzója, csak sokkal kisebb annál.

T5
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5571 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 12:33:54 »

T5

Fosvagen?  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
drof
Vendég
« Új hozzászólás #5572 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 13:06:40 »

Fosvagen?  vigyor3

Nem, Volvo motor.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5573 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 13:07:35 »

Nem, Volvo motor.

 taps  Tényleg...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5574 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 13:11:52 »

Fosvagen?  vigyor3

Ha te bele tudod rakni a szivargyújtóhoz világításnak.....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5575 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 20:13:10 »

hali. olyan kérdésem lenne, hogy.... gyári mk2 riasztó beltérvédelemmel stb... amikor riaszt akkor van hátul a csomagtérben bal oldalt egy duda, és szaggatottan szól ha riaszt tudjátok akinek van (dút-dút Cheesy) szóval én ezt ki szeretném cserélni egy normális riasztó szirénájára de ha rákötöm csak aprókat vinnyog ugye. van valami megoldás hogy a szaggatott jel helyett egy folyamatosat adjon le a riasztó, vagy legalább az időtarttama nőjön meg arrol az egy mp-ről 10mp-re??
Naplózva
atis-82
Vendég
« Új hozzászólás #5576 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 21:06:34 »

Szeretnék mk2 be gyári riasztót rakni jelenleg centrálos a gyári kulcsa működik mi kell hozzá hogy működjön (kábelköteg fullos)
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #5577 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 21:09:05 »

Szeretnék mk2 be gyári riasztót rakni jelenleg centrálos a gyári kulcsa működik mi kell hozzá hogy működjön (kábelköteg fullos)

Gyári riasztó. nyes
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #5578 Dátum: 2014.01.06 hétfő, 21:13:50 »

Gyári riasztó. nyes

Na de milyen gyárba készüljön?
A Ford tuti nem gyárt riasztót.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #5579 Dátum: 2014.01.07 kedd, 09:45:38 »

Ha te bele tudod rakni a szivargyújtóhoz világításnak.....  eplus2

Hát dögöljek meg, szerzek egyet, és betolatok vele! hehe
Köszi a választ; már majdnem nekiálltam W2W-s izzót szerezni bele Cheesy Bár az a pár (tized) mm ami különbség van.. Simán beleerőszakoltam volna azt is   nyes wave
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
atis-82
Vendég
« Új hozzászólás #5580 Dátum: 2014.01.07 kedd, 21:27:26 »

Na de milyen gyárba készüljön?
A Ford tuti nem gyárt riasztót.  vigyor3

én olyan riasztóról beszélek amit az autóval adtak a szalonba merthogy kézikönyv szerint a b oszlopon vannak a belső érzékelői stb
Naplózva
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #5581 Dátum: 2014.01.08 szerda, 17:51:22 »

Sziasztok, mk2 97 11 havi 2.0 benzin. Ki tud segíteni abban h az ecu-n hanyas lábon jön ki a jel vagy melyik szinen ha így jobban tetszik, valamint a műszeregységbe melyiken kell bemennie?! Elvesztettem a jelet, se ford. szám mérő se tempomat.... jól tudom a tempomat nézi a fordulatot is ugye? Thx  worship
Naplózva
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #5582 Dátum: 2014.01.09 csütörtök, 01:36:49 »

Sziasztok!

A segítségeteket kérném az alábbi probléma kapcsán.
Adott egy 1999-es évjáratú 2000cm3-es benzines 2-es mondeo.
Hidegen indul az autó, majd x km (teljesen mindegy, hogy mennyi, volt, hogy 10 km, volt, hogy 340km) vezetés után megállás. Rövid állás (5, 10, 30 perc ) után próbálnám indítani az autót, de semmi.
Ráadom a gyújtást, visszajelző lámpák felgyulladnak, szellőzés beindul, rádió megy, tehát áram van, akksinak semmi baja, majd próbálnék indítózni és semmi. De egy tekerés sem, moccanás sem, semmilyen hang nem jön. Ezt eljátszhatom akárhányszor, nem történik semmi. Viszont, ha hagyom állni saccra 1 órát, akkor beindul pöccre. Az még talán fontos, hogy a visszajelző lámpák nem halványodnak el egy picit sem, amikor próbálok indítózni, olyan, mintha az önindító motorhoz el sem jutna az áram.

Valaki esetleg találkozott már ilyen problémával? Az a baj, hogy nem mindig csinálja és nem tudok rájönni, hogy mivel tudom előhozni, mert így sajna hiába viszem szereplőhöz, mindig az a válasz, hogy ha épp nem csinálja, akkor nem fogják tudni megmondani mi a para.

Egy kis video a jelenségről:
https://drive.google.com/folderview?id=0Bw150fgfHZwuaEVJR1FwWlBwbEE&usp=sharing

Előre is köszönöm a segítséget, a tippeket.

Üdv,
Márió

főtengely jeladó. Bár azóta már biztos rá jött neked valaki.  hehe
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #5583 Dátum: 2014.01.09 csütörtök, 01:47:58 »

Sziasztok! Új vagyok, bocsi, ha más már kérdezte:
Műszerfalat és középkonzolt hogyan kell megbontani izzócseréhez? A középkonzol sötét, már csak a rádió világít, a műszerfalban pedig a napi kilométerszámláló környékén van némi fényhiány. Üdv!

csavarhúzóval.   miaz
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5584 Dátum: 2014.01.09 csütörtök, 18:16:01 »

csavarhúzóval.   miaz

veled is csak többen vagyunk  falbav
Naplózva
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #5585 Dátum: 2014.01.10 péntek, 19:57:41 »

Az elektromos tükör állító gombnak kellene világítania?
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #5586 Dátum: 2014.01.11 szombat, 10:54:59 »

veled is csak többen vagyunk  falbav

 smile ott a wiki, egyébként meg senki nem válaszolt a kérdésre, köztük te-sem. Én már ritkán olvasok itt, de ti még arra az alap kérdésre sem tudtok válaszolni h melegen miért nem indul már be az autó, alap, de fontos kérdés, nem úgy egy izzó csere, aminek 6évesen neki álltam volna.     
ennyit kellett volna linkelni http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Plazma_sz%C3%A1mlap_beszerel%C3%A9s_Mk2   sniffles levan írva lépésről, lépésre nagy segítség ez a sűrűn fórumozók, válaszolók számára. Mégsem írt senki  action
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #5587 Dátum: 2014.01.11 szombat, 10:55:43 »

Az elektromos tükör állító gombnak kellene világítania?

nem  smile
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #5588 Dátum: 2014.01.11 szombat, 15:37:34 »

smile ott a wiki, egyébként meg senki nem válaszolt a kérdésre, köztük te-sem. Én már ritkán olvasok itt, de ti még arra az alap kérdésre sem tudtok válaszolni h melegen miért nem indul már be az autó, alap, de fontos kérdés, nem úgy egy izzó csere, aminek 6évesen neki álltam volna.    
ennyit kellett volna linkelni http://mondeo.hu/wiki/index.php/Szell%C5%91z%C5%91rendszer_-_csak_a_sz%C3%A9lv%C3%A9d%C5%91re_f%C3%BAj
http://mondeo.hu/wiki/index.php/Plazma_sz%C3%A1mlap_beszerel%C3%A9s_Mk2   sniffles levan írva lépésről, lépésre nagy segítség ez a sűrűn fórumozók, válaszolók számára. Mégsem írt senki  action

 worship

azért írtam hogy is  eplus2 mert velem is csak többen vagyunk
Naplózva
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #5589 Dátum: 2014.01.14 kedd, 21:06:06 »

Sziasztok és BUÉK! Sebesség jeladót kellene cserélnem, hol van a váltón?
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #5590 Dátum: 2014.01.14 kedd, 23:21:59 »

Sziasztok és BUÉK! Sebesség jeladót kellene cserélnem, hol van a váltón?

azt meg miért? mi a gond?
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
Kery
Vendég
« Új hozzászólás #5591 Dátum: 2014.01.14 kedd, 23:30:39 »

Sziasztok!

Ma este jöttem haza munkából, és ahogy át mentem a vasúti átjárón, a váltóból valami nagyon csúnya recsegő "valami valamit darál" hang jött ki, majd felgyulladt az ABS, és a kézifék visszajelzője a műszerfalon, és mentünk tovább, mintha mi sem történt volna.

Leállítottam, újraindítottam, akksi saru le, vissza, de semmi, ugyanúgy világít.
97-es MK2 1.8 td-vel történt az eset, szemre nem látok sehol szigetelés mállást, egész jók a kábelek.

Valakivel fordult már elő hasonló? Mechanikus problémára utalt a hang, de mivel olyan dolgok gyulladtak ki ami nagyon nincs összefüggésben evvel, feltételezem elektromos baj is van.

A váltót szabályozza valami elektromosan?

Válaszotokat előre is köszönöm!!  worship

Naplózva
szabi_zoli82
Vendég
« Új hozzászólás #5592 Dátum: 2014.01.15 szerda, 18:43:47 »

Sziasztok!

Ma este jöttem haza munkából, és ahogy át mentem a vasúti átjárón, a váltóból valami nagyon csúnya recsegő "valami valamit darál" hang jött ki, majd felgyulladt az ABS, és a kézifék visszajelzője a műszerfalon, és mentünk tovább, mintha mi sem történt volna.

Leállítottam, újraindítottam, akksi saru le, vissza, de semmi, ugyanúgy világít.
97-es MK2 1.8 td-vel történt az eset, szemre nem látok sehol szigetelés mállást, egész jók a kábelek.

Valakivel fordult már elő hasonló? Mechanikus problémára utalt a hang, de mivel olyan dolgok gyulladtak ki ami nagyon nincs összefüggésben evvel, feltételezem elektromos baj is van.

A váltót szabályozza valami elektromosan?

Válaszotokat előre is köszönöm!!  worship




Lehet valamelyik jeladó döglött meg, a kerekek körül nézzél szét, hátha szemrevételezéssel feltűnik valami akár mechanikai gond is. A többiek biztosan tudnak érdemben segíteni, de a rázkódásra előjövő hiba valóban lehet elektromos is. Nálam az autó vásárlásakor az általad említett lámpák masszívan világítottak, az ABS nem ment. Az egyik kerekemnél volt leszakadva a vezeték a jeladóról. Azóta rendben van.
Naplózva
petoczp
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #5593 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 09:42:39 »

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy az üzemanyag visszajelző műszernél a lámpa akkor világit amikor tele van a tank és nem akkor amikor üres.A műszer maga amúgy jól működik!A kocsim egy 2000-es 1.8td.Mi lehet a baj?Ha valaki tud kérem segitsen.

Előre is köszönöm!   
Naplózva
Freeman
Vendég
« Új hozzászólás #5594 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 10:09:31 »

Sziasztok!

Mk2-őnél a kormány légzsák átvezetője ugyan az a tempomatosnál mint a nélkülinél? Vagy mi a különbség a kettő között?
Szeretnék beépíteni tempomatot a gépbe, és vásárolgatom az alkatrészeket hozzá. A kormány már megvan!  Grin

A válaszokat előre is köszi!
Naplózva
miho
Vendég
« Új hozzászólás #5595 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 17:39:23 »

Sziasztok, egy kérdésem lenne,
Mk2  1.8 16v mondeom van 4 ajtós.

A mai napon leszedtem a villanykapcsolók alatti takaró lemezt, amibe bele van építve gyárilag egy viszonylag nagy ovális csatlakozó, gyakorlatilag a vezető bal térde felett van kivezetve. mi lehet az? Illetve a szélvédő(első) alatt az ablaktörlő karok mellett van szintén 2 db csatlakozóm..

köszönöm a segítségeteket!
Naplózva
Janny
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 965



E-mail
« Új hozzászólás #5596 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 18:45:15 »

Sziasztok, egy kérdésem lenne,
Mk2  1.8 16v mondeom van 4 ajtós.

A mai napon leszedtem a villanykapcsolók alatti takaró lemezt, amibe bele van építve gyárilag egy viszonylag nagy ovális csatlakozó, gyakorlatilag a vezető bal térde felett van kivezetve. mi lehet az? Illetve a szélvédő(első) alatt az ablaktörlő karok mellett van szintén 2 db csatlakozóm..

köszönöm a segítségeteket!

Fotózd le a csatikat, vagy legalább a csatik színét + a rá menő vezetékek számát, színét érdemes lenne tudni.

Esélyes lehet hogy a szélvédő fűtés vagy bekábelezve, ha nem fűthető most a szélvédőd.
Naplózva

MK IV kombi, 2009 2,0 TDCi, 115 ló
MK II kombi, 1997, 2,0 benzin
"Full throttle and no brakes… Save the planet, kill yourself!"
Makos
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #5597 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 20:55:57 »

azt meg miért? mi a gond?
Nem mindig működik a mutat a kilométeróra, ezért akarok jeladót cserélni. Merre találom?
Naplózva

'00 Mk II 2.0 Ghia kombi Párduc fekete metko Smiley
miho
Vendég
« Új hozzászólás #5598 Dátum: 2014.01.16 csütörtök, 22:06:31 »

Fotózd le a csatikat, vagy legalább a csatik színét + a rá menő vezetékek számát, színét érdemes lenne tudni.

Esélyes lehet hogy a szélvédő fűtés vagy bekábelezve, ha nem fűthető most a szélvédőd.

Köszi, lefotózom hamarosan és felrakom.
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #5599 Dátum: 2014.01.17 péntek, 08:45:40 »

Mk2-őnél a kormány légzsák átvezetője ugyan az a tempomatosnál mint a nélkülinél? Vagy mi a különbség a kettő között?
Szeretnék beépíteni tempomatot a gépbe, és vásárolgatom az alkatrészeket hozzá. A kormány már megvan!  Grin
Hi!
Elvileg nem egyezik.
A kábelek száma más.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.067 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.