Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 09:33:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 [170]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fék, ABS, ESP  (Megtekintve 2719518 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8450 Dátum: 2021.07.27 kedd, 16:37:04 »

...sajnos még mindíg , a  baloldali kerékre azt írja, hogy "nincs jel"  már több szenzort, érintkezőt  cseréltünk, de még mindíg "nincs jel".
A szerelő azt mondja, a csapágy jól van berakva..... szerinte a féltengej külső része van el korrodálva....,vagy .....

Nem a féltengelyen van a gyűrű, ami a szenzornak adja a jelet, hanem a csapágy egyik oldalán. Semmi köze a korrodált féltengelyhez. Ezek szerint ezzel nincs tisztában, tehát nem is figyelt rá, hogy milyen irányban ment be a csapágy. Én személy szerint 90%-ot adok arra, hogy rossz irányban van bent a csapágy, vagy alapból rossz típus. Mindegy, mert úgyis ki kell venni, és új csapágyat jó irányban bepréselni. Szerelőt meg cserélj.
Naplózva
Alfa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


E-mail
« Új hozzászólás #8451 Dátum: 2021.07.28 szerda, 15:35:15 »

Nem a féltengelyen van a gyűrű, ami a szenzornak adja a jelet, hanem a csapágy egyik oldalán. Semmi köze a korrodált féltengelyhez. Ezek szerint ezzel nincs tisztában, tehát nem is figyelt rá, hogy milyen irányban ment be a csapágy. Én személy szerint 90%-ot adok arra, hogy rossz irányban van bent a csapágy, vagy alapból rossz típus. Mindegy, mert úgyis ki kell venni, és új csapágyat jó irányban bepréselni. Szerelőt meg cserélj.

...akkor új csapágy a megoldás, ......mert ez a féltengely korrodáció nekem is gyanus volt,hogy hülyeség...
köszönöm a tanácsot
Naplózva

2003 as  Ford Mondeo Ghia Kombi, 2.0 TDCI, 130L. 6-os váltó
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8452 Dátum: 2021.07.28 szerda, 15:58:11 »

...akkor új csapágy a megoldás, ......mert ez a féltengely korrodáció nekem is gyanus volt,hogy hülyeség...
köszönöm a tanácsot


Mielőtt nekiestek egy szkóppal érdemes ránézni a szenzor két vezetékére. Hall IC-s, szóval szép négyszögjelet kell rajzolnia, ha forog a kerék. Ha a tápfesz megvan, és több szenzorral sem rajzolja (gondolom ismert jó - másik oldali került a helyére), akkor csapágy probléma. Ha nincs tápfesz, vagy van négyszögjel, és mégis hibakód van, akkor lehet még kontakthiba valahol, vagy megpukkant ABS vezérlő. Bár ahhoz valami igazán érdekesnek kellett történnie.
Naplózva
Alfa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


E-mail
« Új hozzászólás #8453 Dátum: 2021.07.30 péntek, 14:32:22 »

Mielőtt nekiestek egy szkóppal érdemes ránézni a szenzor két vezetékére. Hall IC-s, szóval szép négyszögjelet kell rajzolnia, ha forog a kerék. Ha a tápfesz megvan, és több szenzorral sem rajzolja (gondolom ismert jó - másik oldali került a helyére), akkor csapágy probléma. Ha nincs tápfesz, vagy van négyszögjel, és mégis hibakód van, akkor lehet még kontakthiba valahol, vagy megpukkant ABS vezérlő. Bár ahhoz valami igazán érdekesnek kellett történnie.

.."érdekesnek"? 
  Mikor rá lett dugva a szenzorra a csatlakozó vezeték , azonnal felhuzta az ablakai,és lezárta az autót.... az volt a szerencsém,hogy a kulcsok a zsebemben voltak....
Naplózva

2003 as  Ford Mondeo Ghia Kombi, 2.0 TDCI, 130L. 6-os váltó
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #8454 Dátum: 2021.07.30 péntek, 17:24:01 »

.."érdekesnek"? 
  Mikor rá lett dugva a szenzorra a csatlakozó vezeték , azonnal felhuzta az ablakai,és lezárta az autót.... az volt a szerencsém,hogy a kulcsok a zsebemben voltak....

Igen, leginkább ezért írtam ezt az opciót, mert az elég bizarr.
Naplózva
Roderik
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #8455 Dátum: 2022.10.16 vasárnap, 18:23:48 »

Sziasztok!
Nemrég elkezdett furán viselkedni a fék az autómon. Többnyire rendesen működik, de néha mikor lenyomom a fékpedált nagyon darabosan megy és erőből kell nyomni, hogy elkezdjen fékezni az autó. Ez kb. minden 5-ik fékezésnél van így. Egyszer pedig kb. 20km/h-s tempónál mikor ugyanígy viselkedett a pedál nem akart megállni az autó és az egyik kerék egy pár méteren keresztül blokkolt is. Ez mellett néha felvillan az ABS jelző ikon is és néha eltűnik. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a probléma és, hogy hogyan lehetne megoldani?
Előre is köszi a segítséget.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #8456 Dátum: 2022.10.16 vasárnap, 19:57:56 »

Sziasztok!
Nemrég elkezdett furán viselkedni a fék az autómon. Többnyire rendesen működik, de néha mikor lenyomom a fékpedált nagyon darabosan megy és erőből kell nyomni, hogy elkezdjen fékezni az autó. Ez kb. minden 5-ik fékezésnél van így. Egyszer pedig kb. 20km/h-s tempónál mikor ugyanígy viselkedett a pedál nem akart megállni az autó és az egyik kerék egy pár méteren keresztül blokkolt is. Ez mellett néha felvillan az ABS jelző ikon is és néha eltűnik. Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a probléma és, hogy hogyan lehetne megoldani?
Előre is köszi a segítséget.
fékolaj szint,levegősödés,légtelenítés + a kinyomónál is.Első körben...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #8457 Dátum: 2022.10.17 hétfő, 08:03:25 »

fékolaj szint,levegősödés,légtelenítés + a kinyomónál is.Első körben...

Meg hibakódot nézni, hátha beírt valamit az ABS.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
stickys
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


E-mail
« Új hozzászólás #8458 Dátum: 2023.01.02 hétfő, 19:25:46 »

Sziasztok!

Fékcsövet kellene cserélnem, a probléma hátul a tanknál kezdődik, addig hibátlan a cső.
Arra gondoltam teszek bele egy toldót és csak a hibás részt cserélem ki.
A kérdésem az volna, hogy ugye a gyári az acél cső és nekem réz fékcsövem van itthon amivel toldanám.
Az acél-réz kombó nem eszi meg egymást ugye?
Olvastam olyat, hogy ABS-es autókhoz nem lehet rakni rezet, mert a működése esetén a lökések miatt elrepedhet, ezért csak acél használható.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #8459 Dátum: 2023.01.02 hétfő, 19:49:23 »

Sziasztok!

Fékcsövet kellene cserélnem, a probléma hátul a tanknál kezdődik, addig hibátlan a cső.
Arra gondoltam teszek bele egy toldót és csak a hibás részt cserélem ki.
A kérdésem az volna, hogy ugye a gyári az acél cső és nekem réz fékcsövem van itthon amivel toldanám.
Az acél-réz kombó nem eszi meg egymást ugye?
Olvastam olyat, hogy ABS-es autókhoz nem lehet rakni rezet, mert a működése esetén a lökések miatt elrepedhet, ezért csak acél használható.


A fék olyasmi, amivel nem játszanék. Ha a gyári végig acél, akkor egyben, toldás nélkül, csak acélt raknék oda, minden más megfontolás mellőzésével.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1603



« Új hozzászólás #8460 Dátum: 2023.09.04 hétfő, 11:35:26 »

Csak kiváncsiságból, valaki talált már utángyártott (fék)vákumcsövet? (dízel MK3, a vákumdobra menőt )
Csak a gyárit találtam így kénytelen voltam megrendelni azt.
Törött cső
FINIS-1350512
FINIS-1350512
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Toumen
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #8461 Dátum: 2024.03.21 csütörtök, 14:01:00 »

Tiszteletem!

 Mondeo mk5-ös! Az lenne a kérdésem, hogy kuplungcsere után, ajtónyitáskor  üzenetet küld a kijelzőre, hogy "parkolófék nincs behúzva behúzza a kéziféket" de ezt akkor is, ha behúzom. Ezt milyen módon lehet kiiktatni, vagy mi a gond?  worship

Üdv.

Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #8462 Dátum: 2024.03.24 vasárnap, 16:42:18 »

Tiszteletem!

 Mondeo mk5-ös! Az lenne a kérdésem, hogy kuplungcsere után, ajtónyitáskor  üzenetet küld a kijelzőre, hogy "parkolófék nincs behúzva behúzza a kéziféket" de ezt akkor is, ha behúzom. Ezt milyen módon lehet kiiktatni, vagy mi a gond?  worship

Üdv.



Ford Mondeo Club Hungary > Szakmai fórum > Mondeo III. > Fék, ABS, ESP

Huh?

Inkább ide:

Ford Mondeo Club Hungary > Szakmai fórum > Mondeo V.  > Fék, ABS, ESP

http://mondeo.hu/index.php?topic=11290.0

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 163 164 165 166 167 168 169 [170]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.052 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.