Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 09:13:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 670 671 672 673 674 675 676 [677] 678 679 680 681 682 683 684 ... 741   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10035847 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Feri93
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #33800 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 07:44:25 »

Sziasztok valaki tudna küldeni képet MK3 mondeo ülés alatti csatlakozó kiosztásáról az érdekelne, hogy az övfeszítő csatlakozói hol helyezkednek el. Elöre is köszönöm!
Naplózva
geri93
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 299


« Új hozzászólás #33801 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 08:40:55 »

Sziasztok valaki tudna küldeni képet MK3 mondeo ülés alatti csatlakozó kiosztásáról az érdekelne, hogy az övfeszítő csatlakozói hol helyezkednek el. Elöre is köszönöm!

Szia!

http://www.talkford.com/community/uploads/monthly_01_2011/post-22319-0-58008900-1295136296.jpg
Naplózva

2001 05 MK3 Kombi 2.0 TDDI 115LE D6BA EGR
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #33802 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 10:02:35 »

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy a hátsó világításom elment. Kicseréltem az égőket, világítás ráad, láss csodát nem működik.
Elkezdtem kínlódni vele, és észleltem, hogy ha felkapcsolom a ködlámpát, akkor működik, de ha csak a világítást kapcsolom rá, akkor nem műxik.
Kérdem én a nálam tapasztaltabbaktól, hogy lehetséges-e az,hogy a világítás kapcsolóm tönkre ment és ezért nem kapcsol a hátsó világítás, csak ködlámpával, vagy valami más gond lehet.
Okozhatja-e ez a jelenség azt, hogy a műszerfalban a háttévilágítás kb 1 hetet bírt, majd kiégett. (a visszajelző lámpák jelentős része még működik).
Előre is köszi a válaszokat!


A visszajelzők jó része LED. Az index, távolsági fény, helyzetjelző, ezek nem. Ezekbe érdemes T5 LED-et venni a megfelelő színben. A teljes lista a cseréhez 4 x T10 fehér, 2 x T5 fehér, 2 x T5 zöld, 1 x T5 kék.

A LED csere után érdemes a kijelzés fényerejét minimum közelében tartani. Úgy is elég fényes lesz a LED-ekkel.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
loranger
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


E-mail
« Új hozzászólás #33803 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 11:28:20 »

sziasztok, kellene egy kis segítség,ma olyat produkál a mondim hogy ég egyfolytában a fék lámpám meg a kézifékvisszajelző lámpa,meg azt is észrevettem hogy ha rálépek a fékpedálra kigyullad a helyzetjelző lámpa. Vajon mi csinálhatja ezt a jelenséget ,találkozott már valaki ilyesmivel?
Naplózva

Ford MK3  2003/03,130LE 2.0 TDCI, 6 gang
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #33804 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 11:39:31 »

sziasztok, kellene egy kis segítség,ma olyat produkál a mondim hogy ég egyfolytában a fék lámpám meg a kézifékvisszajelző lámpa,meg azt is észrevettem hogy ha rálépek a fékpedálra kigyullad a helyzetjelző lámpa. Vajon mi csinálhatja ezt a jelenséget ,találkozott már valaki ilyesmivel?
a féklámpa valszeg azért,mert kicsusszanhatott a kapcsolója a pedálnál.Csak vissza kell pattintani.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #33805 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 12:08:26 »

sziasztok, kellene egy kis segítség,ma olyat produkál a mondim hogy ég egyfolytában a fék lámpám meg a kézifékvisszajelző lámpa,meg azt is észrevettem hogy ha rálépek a fékpedálra kigyullad a helyzetjelző lámpa. Vajon mi csinálhatja ezt a jelenséget ,találkozott már valaki ilyesmivel?

Ha a kézifék visszajelzője világít, az gyan lehet rossz kapcsoló vagy rövidzárlat, de valószínűbb az, hogy alacsony a fékfolyadék szintje. Ezt hamar nézd meg, mert nem vicces, ha elfogy...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
loranger
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


E-mail
« Új hozzászólás #33806 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 12:20:29 »

Ha a kézifék visszajelzője világít, az gyan lehet rossz kapcsoló vagy rövidzárlat, de valószínűbb az, hogy alacsony a fékfolyadék szintje. Ezt hamar nézd meg, mert nem vicces, ha elfogy...

AndyA
Fékfolyadék szint rendben, majdnem tele van.
Naplózva

Ford MK3  2003/03,130LE 2.0 TDCI, 6 gang
loranger
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


E-mail
« Új hozzászólás #33807 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 12:35:02 »

Ha a kézifék visszajelzője világít, az gyan lehet rossz kapcsoló vagy rövidzárlat, de valószínűbb az, hogy alacsony a fékfolyadék szintje. Ezt hamar nézd meg, mert nem vicces, ha elfogy...

AndyA
nemrég lett cserélve hátul féklámpa meg helyzetjelző lámpa,utóbbiba nem pont olyat raktam mert hirtelen nem találtam olyat,ez lehet kontakt hiba indító?
Naplózva

Ford MK3  2003/03,130LE 2.0 TDCI, 6 gang
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #33808 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 12:48:20 »

nemrég lett cserélve hátul féklámpa meg helyzetjelző lámpa,utóbbiba nem pont olyat raktam mert hirtelen nem találtam olyat,ez lehet kontakt hiba indító?

Mármint melyiket? A biluxost? Az 21/4 W-os. Az érintkezői ugyanott vannak, csak a rögzítő pöckök vannak máshol.
Naplózva
loranger
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


E-mail
« Új hozzászólás #33809 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 13:50:59 »

Mármint melyiket? A biluxost? Az 21/4 W-os. Az érintkezői ugyanott vannak, csak a rögzítő pöckök vannak máshol.
a probléma megoldódott,egy rosszul választott égő volt a probléma okozója.
Naplózva

Ford MK3  2003/03,130LE 2.0 TDCI, 6 gang
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #33810 Dátum: 2017.12.21 csütörtök, 19:13:44 »

Sziasztok!
Ma vettem észre, hogy a hátsó világításom elment. Kicseréltem az égőket, világítás ráad, láss csodát nem működik.
Elkezdtem kínlódni vele, és észleltem, hogy ha felkapcsolom a ködlámpát, akkor működik, de ha csak a világítást kapcsolom rá, akkor nem műxik.
Kérdem én a nálam tapasztaltabbaktól, hogy lehetséges-e az,hogy a világítás kapcsolóm tönkre ment és ezért nem kapcsol a hátsó világítás, csak ködlámpával, vagy valami más gond lehet.
Okozhatja-e ez a jelenség azt, hogy a műszerfalban a háttévilágítás kb 1 hetet bírt, majd kiégett. (a visszajelző lámpák jelentős része még működik).
Előre is köszi a válaszokat!


Válaszolok Én is Magamnak!
Megoldódott a probléma, a világítás kapcsolót kellet kiszerelnem, megfújkáltam WD40-el, aztán kifúvattam kompresszorral.
Ma beszereltem és működik. Gondolom valami elkoszolódhatott.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #33811 Dátum: 2017.12.23 szombat, 06:58:41 »

SOS segítséget szeretnék: autó rendben indult. 25km után egy kereszteződésben álltam és lefulladt az autó. Utána csak tekert indításkor, de nem indult el.
Fejlemények: akkucsere megvolt, minden rendben ment azóta tegnapig. Gyerekkel a fővárosban (60km odafelé) jártunk, amikor lámpánál várakozás után továbbmegyek, 200m múlva ugyanaz a hiba: villogó malacfarok, motor megállt, szervo és társai nincsenek. A szép az egészben, hogy pont mentünk fel az egyik hídra, de még azelőtt produkálta a hibát. Vészvillogóval 2 sávot jobbra gurultam és egy buszmegállóban megálltam. 2x indítóztam, de csak tekert és villogott a malacfarok. Vártam kb. fél percet, utána egyből elindult. Elmentünk a célig, mert már csak 10 percre voltunk, majd onnan haza mindenféle hiba nélkül. Megállva hibakódot olvastam: P0340 CMP érzékelő áramköri hiba (múltkor nem volt ilyen!). Ezzel a hibával eddig kétszer találkoztam, elsőként tavaly nyáron, másodjára idén nyáron, mindkétszer nagy melegben. Akkor mindig úgy jelentkezett, hogy mentem vele, megálltam és fél-1 óra múlva nem tudtam beindítani, csak tekert és villogó malacfarok. Pár anyázás és indítózás után elindult mindkét alkalommal.
Utánaolvastam, és két dolgot láttam: vagy maga a szenzor, vagy lendkerék (nálam ez kicsit csattog leállításkor, de ha nem muszáj, "nincs kedvem" cserélni). Jó felé tapogatózom?
Melyik kell nekem?
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2003/2_0/D/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/fotengely-holtpont-jelado
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2003/2_0/D/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/vezermutengely-holtpont-jelado
Képek és video alapján utóbbi, és ha jól rémlik, a fekete helyett a szürke már valami javított változat.
A tegnapi hiba jelentkezésekor nem volt lehetőségem azonnal hibakódot olvasni, gyerek megijedt, hogy most mi lesz velünk, és a helyszín sem volt ideális.
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
Kacaj
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új hozzászólás #33812 Dátum: 2017.12.23 szombat, 08:06:42 »

Fejlemények: akkucsere megvolt, minden rendben ment azóta tegnapig. Gyerekkel a fővárosban (60km odafelé) jártunk, amikor lámpánál várakozás után továbbmegyek, 200m múlva ugyanaz a hiba: villogó malacfarok, motor megállt, szervo és társai nincsenek. A szép az egészben, hogy pont mentünk fel az egyik hídra, de még azelőtt produkálta a hibát. Vészvillogóval 2 sávot jobbra gurultam és egy buszmegállóban megálltam. 2x indítóztam, de csak tekert és villogott a malacfarok. Vártam kb. fél percet, utána egyből elindult. Elmentünk a célig, mert már csak 10 percre voltunk, majd onnan haza mindenféle hiba nélkül. Megállva hibakódot olvastam: P0340 CMP érzékelő áramköri hiba (múltkor nem volt ilyen!). Ezzel a hibával eddig kétszer találkoztam, elsőként tavaly nyáron, másodjára idén nyáron, mindkétszer nagy melegben. Akkor mindig úgy jelentkezett, hogy mentem vele, megálltam és fél-1 óra múlva nem tudtam beindítani, csak tekert és villogó malacfarok. Pár anyázás és indítózás után elindult mindkét alkalommal.
Utánaolvastam, és két dolgot láttam: vagy maga a szenzor, vagy lendkerék (nálam ez kicsit csattog leállításkor, de ha nem muszáj, "nincs kedvem" cserélni). Jó felé tapogatózom?
Melyik kell nekem?
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2003/2_0/D/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/fotengely-holtpont-jelado
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2003/2_0/D/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/vezermutengely-holtpont-jelado
Képek és video alapján utóbbi, és ha jól rémlik, a fekete helyett a szürke már valami javított változat.
A tegnapi hiba jelentkezésekor nem volt lehetőségem azonnal hibakódot olvasni, gyerek megijedt, hogy most mi lesz velünk, és a helyszín sem volt ideális.

Szeva. Neked vezérműtengely helyzetérzékelő kell CMP hengerfejen a szívósor felet megtalálod. A főtengely helyzetérzékelő az a CPS Sensor ami a lendkereket figyeli nem szokót gond lenni. Ilyet keres http://www.nagyauto.hu/alkatresz-ford-vezermutengely-helyzeterzekelo-t816.html
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.23 szombat, 08:09:46 írta Kacaj » Naplózva

2015.12.10. MkV 2.0 TDCI 150Le.
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #33813 Dátum: 2017.12.24 vasárnap, 06:58:57 »

Szeva. Neked vezérműtengely helyzetérzékelő kell CMP hengerfejen a szívósor felet megtalálod. A főtengely helyzetérzékelő az a CPS Sensor ami a lendkereket figyeli nem szokót gond lenni. Ilyet keres http://www.nagyauto.hu/alkatresz-ford-vezermutengely-helyzeterzekelo-t816.html
Köszönöm a választ  worship.
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #33814 Dátum: 2017.12.24 vasárnap, 09:10:54 »

Fejlemények: akkucsere megvolt, minden rendben ment azóta tegnapig. Gyerekkel a fővárosban (60km odafelé) jártunk, amikor lámpánál várakozás után továbbmegyek, 200m múlva ugyanaz a hiba: villogó malacfarok, motor megállt, szervo és társai nincsenek. A szép az egészben, hogy pont mentünk fel az egyik hídra, de még azelőtt produkálta a hibát. Vészvillogóval 2 sávot jobbra gurultam és egy buszmegállóban megálltam. 2x indítóztam, de csak tekert és villogott a malacfarok. Vártam kb. fél percet, utána egyből elindult. Elmentünk a célig, mert már csak 10 percre voltunk, majd onnan haza mindenféle hiba nélkül. Megállva hibakódot olvastam: P0340 CMP érzékelő áramköri hiba (múltkor nem volt ilyen!). Ezzel a hibával eddig kétszer találkoztam, elsőként tavaly nyáron, másodjára idén nyáron, mindkétszer nagy melegben. Akkor mindig úgy jelentkezett, hogy mentem vele, megálltam és fél-1 óra múlva nem tudtam beindítani, csak tekert és villogó malacfarok. Pár anyázás és indítózás után elindult mindkét alkalommal.
Utánaolvastam, és két dolgot láttam: vagy maga a szenzor, vagy lendkerék (nálam ez kicsit csattog leállításkor, de ha nem muszáj, "nincs kedvem" cserélni). Jó felé tapogatózom?
Melyik kell nekem?
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2003/2_0/D/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/fotengely-holtpont-jelado
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatreszek/szemelygepjarmu/FORD/MONDEO/2003/2_0/D/elektromos-rendszer/elektromos-alkatreszek/erzekelo-jelado/vezermutengely-holtpont-jelado
Képek és video alapján utóbbi, és ha jól rémlik, a fekete helyett a szürke már valami javított változat.
A tegnapi hiba jelentkezésekor nem volt lehetőségem azonnal hibakódot olvasni, gyerek megijedt, hogy most mi lesz velünk, és a helyszín sem volt ideális.

Tipikus CMP hiba. Csoda, hogy neked még a fekete van benne. Smiley
A cmp-CKp szenzorok menet közben előálló hibája azonnali motorleállást eredményez. Örülj, hogy nem 2x1 sávon kamion előzés közben jutott eszébe....
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #33815 Dátum: 2017.12.27 szerda, 10:54:59 »

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

Anno vettem itt a fórumon egy fórumtárstól egy CD. (kb 8 éve)  Ezen a minden adatot, robbantott ábrát, szerelési sorrendet szóval 90%-ban mindent tudtam a kocsiról.
Ez XP futott. Mivel ez már a múlt, így már nem tudom életre kelteni a virtuális segítséget.   
Tud valaki ilyen, vagy ehhez hasonló doksit rendelkezésemre bocsátani?

Köszönöm.
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #33816 Dátum: 2017.12.27 szerda, 11:17:37 »

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

Anno vettem itt a fórumon egy fórumtárstól egy CD. (kb 8 éve)  Ezen a minden adatot, robbantott ábrát, szerelési sorrendet szóval 90%-ban mindent tudtam a kocsiról.
Ez XP futott. Mivel ez már a múlt, így már nem tudom életre kelteni a virtuális segítséget.   
Tud valaki ilyen, vagy ehhez hasonló doksit rendelkezésemre bocsátani?

Köszönöm.

Online van eTIS már hosszú évek óta, de ahhoz belépési kód kell. Olyant nem tudom, ki tud neked adni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
GG
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 240


WWW E-mail
« Új hozzászólás #33817 Dátum: 2017.12.27 szerda, 13:10:17 »

Sziasztok urak!

Olyan problémám akadt, hogy a tolató lámpa és a radar se működik.
Pontosabban kb 10ből egyszer hallom hogy csipog mikor hátramenetbe kapcsolok.

Izzót cseréltem nem az a baj.

Merre keresgéljek tovább ?

Köszi
Naplózva

diesel, 2004, 130le, 6seb., B5Y
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #33818 Dátum: 2017.12.27 szerda, 13:33:19 »

Sziasztok urak!

Olyan problémám akadt, hogy a tolató lámpa és a radar se működik.
Pontosabban kb 10ből egyszer hallom hogy csipog mikor hátramenetbe kapcsolok.

Izzót cseréltem nem az a baj.

Merre keresgéljek tovább ?

Köszi

Tolatólámpa kapcsoló? (Váltó tetején találod, miltiméterrel ellenőrizhető.)
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
wmatyas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



E-mail
« Új hozzászólás #33819 Dátum: 2017.12.27 szerda, 16:52:14 »

Hello!

Tanácsot,, tippeket szeretnék kérni:

Hidegindításkor az önindító először kb 1mp nem csinál semmit.Utána hirtelen beindul a motor.
Ha már meleg, minden oké.
Lehet, hogy az olaj dermed meg, amiatt?

Tapasztaltatok már ilyet ?
(Aksi új )

Köszi!

Naplózva

MKIII 2005 2.0 TDCI Turnier, Trend
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #33820 Dátum: 2017.12.27 szerda, 17:18:27 »

Hello!

Tanácsot,, tippeket szeretnék kérni:

Hidegindításkor az önindító először kb 1mp nem csinál semmit.Utána hirtelen beindul a motor.
Ha már meleg, minden oké.
Lehet, hogy az olaj dermed meg, amiatt?

Tapasztaltatok már ilyet ?
(Aksi új )

Köszi!

Hacsak nem Szibéria leghidegebb részein laksz -70, -80 fo kkörnyékén, az olaj nem dermed meg. Smiley

Ki kellene pucolni az önindítót, alighanem megragadt kissé a kosztól. 3 csavar az egész, de abból kettőt elég nehéz elérni, jó hosszú szár ill. toldó kell hozzá.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
wmatyas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



E-mail
« Új hozzászólás #33821 Dátum: 2017.12.27 szerda, 17:49:35 »

köszi !
Naplózva

MKIII 2005 2.0 TDCI Turnier, Trend
wmatyas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



E-mail
« Új hozzászólás #33822 Dátum: 2017.12.27 szerda, 18:10:10 »

De arra mi lehet a magyarázat h csak hidegindításnál jön elő a probléma?
Naplózva

MKIII 2005 2.0 TDCI Turnier, Trend
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #33823 Dátum: 2017.12.27 szerda, 18:28:20 »

Hacsak nem Szibéria leghidegebb részein laksz -70, -80 fo kkörnyékén, az olaj nem dermed meg. Smiley

Ki kellene pucolni az önindítót, alighanem megragadt kissé a kosztól. 3 csavar az egész, de abból kettőt elég nehéz elérni, jó hosszú szár ill. toldó kell hozzá.

AndyA

Arpad kolléga kell figyeljen erre. Ha jól emlékszem ő lakik valami borzalmasan hideg helyen  wow1
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Csipokon
Vendég
« Új hozzászólás #33824 Dátum: 2017.12.27 szerda, 20:25:17 »

Sziasztok!

 Egy olyan problémába ütköztem ki szeretném cserélni a gyári rádiót és miután kihúztam a drótokat és beraktam a másik rádiót a klímát nem lehet bekapcsolni de közben teljes sebességgel megy a ventillátor. Mi lehet a gond?

Egy rövid videóval szemléltetném a problémát: https://photos.app.goo.gl/QFiIzBSDutQiclj83

Segítségeteket köszönöm!!!
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.27 szerda, 20:30:19 írta Csipokon » Naplózva
forest
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


E-mail
« Új hozzászólás #33825 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 10:37:54 »

Sziasztok!

Most került a családba egy Mondeo, amit már mindenki szeret. A kötelező dolgokon kívül van pár apróság, ami megoldásra vár még, néhányat már megoldottam, de típusismeret hiánya miatt kérném segítségeteket.

A szélvédő mosó tartály szintjelzője mindig üreset jelez és nem találom a jeladót. A fényszórómosó és a szélvédő mosó motorja megvan, esetleg abba van beépítve?
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #33826 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 12:00:33 »

Sziasztok!

Most került a családba egy Mondeo, amit már mindenki szeret. A kötelező dolgokon kívül van pár apróság, ami megoldásra vár még, néhányat már megoldottam, de típusismeret hiánya miatt kérném segítségeteket.

A szélvédő mosó tartály szintjelzője mindig üreset jelez és nem találom a jeladót. A fényszórómosó és a szélvédő mosó motorja megvan, esetleg abba van beépítve?
nincs szintjelző.A kis hópihe azt jelzi, hogy 3-4fok alatt van a környezeti hőmérséklet.0fokig sárga,alatta piros.És fagyállóval legyen feltöltve.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #33827 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 12:06:42 »

Van szintjelző a FL-es modellekben.
4-1 °C -ig sárga a hópihe. 0°C -tól már piros.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
forest
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


E-mail
« Új hozzászólás #33828 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 12:09:34 »

nincs szintjelző.A kis hópihe azt jelzi, hogy 3-4fok alatt van a környezeti hőmérséklet.0fokig sárga,alatta piros.És fagyállóval legyen feltöltve.
Természetesen télivel van töltve Smiley. De nem a hópihe ikonra gondolok. Az fölött van az "Alacsony ablakmosófolyadék-szint figyelmeztető lámpa" - ahogy a kezelési is írja.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 2004
GG
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 240


WWW E-mail
« Új hozzászólás #33829 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 14:41:56 »

Tolatólámpa kapcsoló? (Váltó tetején találod, miltiméterrel ellenőrizhető.)

Köszi

Leszedtem a váltó szoknyát és most a kulisszát látom.
Konkrétan mit kell keresnem?
Naplózva

diesel, 2004, 130le, 6seb., B5Y
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #33830 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 14:51:48 »

Természetesen télivel van töltve Smiley. De nem a hópihe ikonra gondolok. Az fölött van az "Alacsony ablakmosófolyadék-szint figyelmeztető lámpa" - ahogy a kezelési is írja.
Van ilyen lámpa, sárga és sprickolószerű ikon van rajta, egyszer láttam a mosótartály feltöltése megoldotta a problémát. Meg is lepődtem rajta, nem gondoltam, hogy a Mondeoban van ilyen visszajelző. De, hogy hol az érzékelő, azt nem tudom.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
forest
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


E-mail
« Új hozzászólás #33831 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 16:38:42 »

Köszönöm a válaszokat, Meg Győző képe meggyőzött a helyes utat illetően, csak két helyen még megtörtem az alkarom, és meglett a ludas a tartály külső oldalán; a szintjelző úszójáról lejött a mágnes. (Ha már a kocsinál voltam, megkapta az olajat, -szűrőt, légszűrőt, pollenszűrőt, szervószíjat.)

Még egy dolog van, de azt a megfelelő topikban.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #33832 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 17:19:02 »

Természetesen télivel van töltve Smiley. De nem a hópihe ikonra gondolok. Az fölött van az "Alacsony ablakmosófolyadék-szint figyelmeztető lámpa" - ahogy a kezelési is írja.
akkor erősen vegyes a kínálat.Nekem fészliftes mondeom volt,és nem volt benne szintjelző.De lehet, hogy felszereltségfüggő volt,talán xenon és halogén, vagy valami más alapján, akár eladási terület.
A lényeg, hogy akkor megvan. eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #33833 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 17:32:29 »

akkor erősen vegyes a kínálat.Nekem fészliftes mondeom volt,és nem volt benne szintjelző.De lehet, hogy felszereltségfüggő volt,talán xenon és halogén, vagy valami más alapján, akár eladási terület.
A lényeg, hogy akkor megvan. eljen
mert törött volt és fl előtti tartály volt hozzó óccóért eplus2 eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #33834 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 17:38:45 »

Köszi

Leszedtem a váltó szoknyát és most a kulisszát látom.
Konkrétan mit kell keresnem?

Motorterben keresd, ne a valtokulisszanal.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Arpad
Vendég
« Új hozzászólás #33835 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 17:40:45 »

Arpad kolléga kell figyeljen erre. Ha jól emlékszem ő lakik valami borzalmasan hideg helyen  wow1
Az már régen volt,most németben vagyok. De nagyon hidegben sem csinált hasonlót
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #33836 Dátum: 2017.12.28 csütörtök, 18:19:02 »

mert törött volt és fl előtti tartály volt hozzó óccóért eplus2 eplus2
Cheesy ....ebben egészen biztos vagyok,hogy így volt... nyes
Amúgy tényleg öszvér volt.Bőr,fűtés nélkül.Hüle digók nem értették a csíziót...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wmatyas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



E-mail
« Új hozzászólás #33837 Dátum: 2017.12.29 péntek, 13:25:39 »

Hello!

Tanácsot,, tippeket szeretnék kérni:

Hidegindításkor az önindító először kb 1mp nem csinál semmit.Utána hirtelen beindul a motor.
Ha már meleg, minden oké.
Lehet, hogy az olaj dermed meg, amiatt?

Tapasztaltatok már ilyet ?
(Aksi új )

Köszi!
Hacsak nem Szibéria leghidegebb részein laksz -70, -80 fo kkörnyékén, az olaj nem dermed meg. Smiley

Ki kellene pucolni az önindítót, alighanem megragadt kissé a kosztól. 3 csavar az egész, de abból kettőt elég nehéz elérni, jó hosszú szár ill. toldó kell hozzá.

AndyA
[/quote]




Hello,

izzítógyertya okozhat ilyet?
Füst nincs..

Kszi!


Naplózva

MKIII 2005 2.0 TDCI Turnier, Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #33838 Dátum: 2017.12.29 péntek, 13:31:11 »

Hello,

izzítógyertya okozhat ilyet?
Füst nincs..

Kszi!
nem,de az indításhoz az önindító van a legközelebb.Esetleg a gyujtáskapcsoló.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wmatyas
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



E-mail
« Új hozzászólás #33839 Dátum: 2017.12.29 péntek, 14:20:26 »

nem,de az indításhoz az önindító van a legközelebb.Esetleg a gyujtáskapcsoló.

ma nem volt kihagyás de döcögősen indított,olyan vontatottan.régen akkor volt ilyen amikor meghalt az aksi de ez uj nincs 1 éves exide.
 szomoru1
Naplózva

MKIII 2005 2.0 TDCI Turnier, Trend
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #33840 Dátum: 2017.12.29 péntek, 17:20:39 »

ma nem volt kihagyás de döcögősen indított,olyan vontatottan.régen akkor volt ilyen amikor meghalt az aksi de ez uj nincs 1 éves exide.
 szomoru1
Indítómotor behúzótekercs. Szorulni is tud, meg meg is tud égni az érintkező benne. Általában mindkettő javítható házilag, de persze ez is csak tipp. Ha nem volt mostanában leszedve, javítva, egy takarítás biztosan jót tenne neki.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Edy Nr1 Car
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #33841 Dátum: 2017.12.29 péntek, 23:18:59 »

Sziasztok, FL2 2,0 TDCI 130Le, turbó elektronika helyes mőködése esetén hány% az alapjárati lapátállás élődiagnál?
2. turbó, 2. elektronika került fel, indítás után felrántja a kart az elektronika, és az autó leáll, ergo 0-5% közötti tartományba tartaná a lapátokat.  help help help help help
Naplózva

Gyári bontott alkatrészek MK3-hoz
https://www.facebook.com/mondeonr1
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #33842 Dátum: 2017.12.30 szombat, 00:04:02 »

Sziasztok, FL2 2,0 TDCI 130Le, turbó elektronika helyes mőködése esetén hány% az alapjárati lapátállás élődiagnál?
2. turbó, 2. elektronika került fel, indítás után felrántja a kart az elektronika, és az autó leáll, ergo 0-5% közötti tartományba tartaná a lapátokat.  help help help help help
A turbótól nem állhat le az autó.Kéne egy hibakódolvasás,és pontos hibakód.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26958


E-mail
« Új hozzászólás #33843 Dátum: 2017.12.30 szombat, 08:48:39 »

Sziasztok, FL2 2,0 TDCI 130Le, turbó elektronika helyes mőködése esetén hány% az alapjárati lapátállás élődiagnál?
2. turbó, 2. elektronika került fel, indítás után felrántja a kart az elektronika, és az autó leáll, ergo 0-5% közötti tartományba tartaná a lapátokat.  help help help help help

1700-1800-as fordulat alatt a turbo mintha ott sem lenne. Ha leáll a motor, az nem ettől van.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #33844 Dátum: 2017.12.30 szombat, 10:36:09 »

Sziasztok, FL2 2,0 TDCI 130Le, turbó elektronika helyes mőködése esetén hány% az alapjárati lapátállás élődiagnál?
2. turbó, 2. elektronika került fel, indítás után felrántja a kart az elektronika, és az autó leáll, ergo 0-5% közötti tartományba tartaná a lapátokat.  help help help help help
Indulás után az elektronika egyik végállásból a másikba húzza a geot  és leáll a motor?
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Edy Nr1 Car
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #33845 Dátum: 2017.12.30 szombat, 10:42:13 »

A turbótól nem állhat le az autó.Kéne egy hibakódolvasás,és pontos hibakód.

Hibakod nincs, ha a kart leveszem a turbóról tökéletesen ketyeg, manuálisan kb 90%ig be tudom húzni a kart, ott el kezd rángatni és leáll  falbav falbav falbav falbav
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.30 szombat, 10:52:23 írta Edy Nr1 Car » Naplózva

Gyári bontott alkatrészek MK3-hoz
https://www.facebook.com/mondeonr1
Edy Nr1 Car
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #33846 Dátum: 2017.12.30 szombat, 10:42:51 »

Indulás után az elektronika egyik végállásból a másikba húzza a geot  és leáll a motor?

igen
Naplózva

Gyári bontott alkatrészek MK3-hoz
https://www.facebook.com/mondeonr1
Edy Nr1 Car
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #33847 Dátum: 2017.12.30 szombat, 10:45:11 »

1700-1800-as fordulat alatt a turbo mintha ott sem lenne. Ha leáll a motor, az nem ettől van.

AndyA

tudom, de ez mégis megáll  falbav
Naplózva

Gyári bontott alkatrészek MK3-hoz
https://www.facebook.com/mondeonr1
H Zsolt70
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



E-mail
« Új hozzászólás #33848 Dátum: 2017.12.30 szombat, 11:26:25 »

igen
Be kell indulni a motornak hogy áthúzza a másik végállába vagy ha a gyújtást ráadod már áthúzza? Mi volt a hiba mielőtt elkezdted cserélgetni a turbót meg az elektronikát.
Naplózva

EX Mondeo 2.0 Tdci 2005   1 3 5  └-┼┼┤    2 4 6  340+
Kuga 2.0 Tdci 2011 163 hp
Focus 1.4b
Edy Nr1 Car
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #33849 Dátum: 2017.12.30 szombat, 12:23:45 »

Be kell indulni a motornak hogy áthúzza a másik végállába vagy ha a gyújtást ráadod már áthúzza? Mi volt a hiba mielőtt elkezdted cserélgetni a turbót meg az elektronikát.

Indítás után húzza zárt állapotba, addig kb 3 ütemet megy a motor,  nem volt "gazdája", generétor, rezon, első rugó, egr, turbó elektronika, rádio, stb csere kellett, nem volt, nincs erő a turbó miatt, olaj, ill összes szűrő is cserélve lett, minden jó már a turbón kívül
Naplózva

Gyári bontott alkatrészek MK3-hoz
https://www.facebook.com/mondeonr1
Oldalak: 1 ... 670 671 672 673 674 675 676 [677] 678 679 680 681 682 683 684 ... 741   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.09 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.