Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.08 hétfő, 18:32:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10597786 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
mendoza
Vendég
« Új hozzászólás #13550 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 11:36:00 »

sziasztok,
pár hónapja írtam, hogy a CD lejátszóm nem müködik.Mivel maga az egység szép és passzentos, nem szívesen cserélném le egy sima fejegységre. Lehet esetleg tárat csatlakoztatni ehhez? Vagy elfogadható árban esetleg egy új fejegység?
MK3 - Sony 6 lemezes
köszi
Naplózva
matya007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



E-mail
« Új hozzászólás #13551 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 12:10:30 »

Sziasztok!

Reggel tapasztaltam, hogy sajna az ablakmosóm nem jön a mosó folyadék. Fagyállós cucc van benne, gondoltam amikor kiürült és nyomkodtam, akkor kiment a biztosíték.

Ezzel egy gondom van, egyszerűen nem találom egyik dobozban sem a biztosítékát, és fogalmam sincs melyik lehet az, piktogramm nem utal rá egy sem.

Tudtok nekem segíteni melyik lehet, vagy ha valami más is rá van kötve a biztire akkor mi?

A könyvet néztem, de ott nem ír számot, ott is csak piktogrammok vannak, és csak a fényszórómosóét találtam, nekem pedig az nincs.

Előre is köszi, sziasztok
Naplózva

MK3 2001, 2.0 Ghia (145 Le)
MK4 2012, 2.0 TDCI Titanium kombi (163 Le)
Berney
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #13552 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 12:36:55 »

Sziasztok!
Kicsi segitséget kérnék.2001-es Mondi. Ma reggelre a központizár felmondta a szolgálatot.
Este még bezártam az autót,ma reggel már nem nyitja és nem is zárja.Kulcsal is csak a bal első nyilik a többit belülről tudom nyiti.
A bal első kárpitot levettem,(az vezérli az összeset,úgy olvastam)befujkáltam a csatit + a mechanikus részeket,de semmi.
Valakinek valami ötlete?
Naplózva

2.0 TDCI 2008-as 103Kw
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26997


E-mail
« Új hozzászólás #13553 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 12:40:00 »

Sziasztok!
Kicsi segitséget kérnék.2001-es Mondi. Ma reggelre a központizár felmondta a szolgálatot.
Este még bezártam az autót,ma reggel már nem nyitja és nem is zárja.Kulcsal is csak a bal első nyilik a többit belülről tudom nyiti.
A bal első kárpitot levettem,(az vezérli az összeset,úgy olvastam)befujkáltam a csatit + a mechanikus részeket,de semmi.
Valakinek valami ötlete?

Ajtó sarkában a kábelkötegek vékonyabb és vastagabb csatlakozóját is nézd meg, hogy rendesen a helyükön vannak-e.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ChPh
Vendég
« Új hozzászólás #13554 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 12:49:26 »

Halihó.

Lenne egy visszatérő kérdésem. Van egy infogombos indexkarom, amin ha nyomogatom a gombot nem vált a funkciók közt. Azok viszont vannak, mert ha már 80 km alá esik a megtehető km, átvált a mostani hőfokról a hátralevő km mutatásra. Ez így is marad, míg az akkusarut le nem vesszük.
Ma jártam mk2-nél aki azt mondta, hogy még nem látott elromlott info gombot és más hibára gyanakodna.
Kérdésem hogy lehetne megtudni, hogy a gomb jó-e vagy sem?
Ebben a hidegben nem akartam nekiállni másik indexkart szerelni és így nem is vettem.

Köszi a tippeket,
ChPh
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13555 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 14:22:11 »

Sziasztok!
Kicsi segitséget kérnék.2001-es Mondi. Ma reggelre a központizár felmondta a szolgálatot.
Este még bezártam az autót,ma reggel már nem nyitja és nem is zárja.Kulcsal is csak a bal első nyilik a többit belülről tudom nyiti.
A bal első kárpitot levettem,(az vezérli az összeset,úgy olvastam)befujkáltam a csatit + a mechanikus részeket,de semmi.
Valakinek valami ötlete?

Azt is próbáld meg, hogy a zárat rögzítő 3 csavarból az alsót kicsavarod, bedugod a WD40 vékony csövét, belenyomsz némi cuccot, majd azt a csavart visszatekered. Nekem ez beválik. Amíg nem tudok szerezni nem angol fl utáni bal első zárat, addíg ez a megoldás nálam is.
Naplózva
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13556 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 14:33:32 »

Nekem első+hátsó bekapcsol 4 vagy 5 fok alatt.

Nekem is...  vigyor3
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Berney
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #13557 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 14:42:25 »

Azt is próbáld meg, hogy a zárat rögzítő 3 csavarból az alsót kicsavarod, bedugod a WD40 vékony csövét, belenyomsz némi cuccot, majd azt a csavart visszatekered. Nekem ez beválik. Amíg nem tudok szerezni nem angol fl utáni bal első zárat, addíg ez a megoldás nálam is.
Kösz a tippekett! Remélem nekem is segit ez a megoldás.
Naplózva

2.0 TDCI 2008-as 103Kw
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #13558 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 16:34:31 »

Az tok jo nektek hogy bekapcsol meg minden de az enyém 2003-as fmba motor es ennek a szoftvere nem tudja.
TUD valaki megoldást az ablak kaparás helyett???
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #13559 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 18:35:36 »

Sziasztok
Tudtok segíteni a szélvédő futesemmel kapcsolatban??
Reggeli első inditasnal nem kapcsol be.
Kb 70 fokos motornál mar igen.... Ha addig var a szemtelen akkor minek ablak fűtés bele?Huh??
( az aki új)
Előre is kosz
kapcsolj ki minden elektromos fogyasztót,ülésfűtés,klíma,hátső ablak fűtés,mindent.Így próbáld bekapcsolni!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #13560 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 18:41:31 »

Sziasztok!

Reggel tapasztaltam, hogy sajna az ablakmosóm nem jön a mosó folyadék. Fagyállós cucc van benne, gondoltam amikor kiürült és nyomkodtam, akkor kiment a biztosíték.

Ezzel egy gondom van, egyszerűen nem találom egyik dobozban sem a biztosítékát, és fogalmam sincs melyik lehet az, piktogramm nem utal rá egy sem.

Tudtok nekem segíteni melyik lehet, vagy ha valami más is rá van kötve a biztire akkor mi?

A könyvet néztem, de ott nem ír számot, ott is csak piktogrammok vannak, és csak a fényszórómosóét találtam, nekem pedig az nincs.

Előre is köszi, sziasztok

utastér bal térd előtti kis rekesz leszed,benéz,meglát-csodálkozik,majd megkeresed az f94-es számú biztit és kicseréled!
Helyzetmeghatározás: legalsó sor,balról az 5ik,jobbról a hatodik! Wink

Amúgy meg egészen 1értelmű:  vigyor3

http://mondeo.hu/wiki/index.php/Fájl:Bizti.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 csütörtök, 18:43:55 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szappy
Vendég
« Új hozzászólás #13561 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 18:57:44 »

Én egy hete cseréltem le a 10 éves gyárimat, akkor írtam is ide:
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg722481#msg722481

Végül simán megvettem a 17500 Ft-ost
Naplózva
papi1993
Vendég
« Új hozzászólás #13562 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 19:17:34 »

kapcsolj ki minden elektromos fogyasztót,ülésfűtés,klíma,hátső ablak fűtés,mindent.Így próbáld bekapcsolni!

Heló!
Én már próbáltam ezt az említett verziót... sajnos annyit érek el vele h felvillan egy másodperc erejéig még az alapjárat is hirtelen leugrik 1 pillanatra ill. még a világításon lehet észre venni hasonló jelenséget , hogy kicsit elhalványul szintén egy pillanatra... valami relével vagy esetleg a töltéssel lenne a gond ?  Huh?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13563 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 19:55:27 »

Az tok jo nektek hogy bekapcsol meg minden de az enyém 2003-as fmba motor es ennek a szoftvere nem tudja.
TUD valaki megoldást az ablak kaparás helyett???
az a baj, h magától nem kapcsol, vagy az, h kézzel sem tudod bekapcsolni?  nekem is kézzel kapcsolós mindkettő
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13564 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 19:59:28 »

U2051 One or More Calibration Files Missing or Corrupt

CALIBRATE the ABS module, follow the directions on the scan tool. CLEAR the DTCs. CARRY OUT the ABS module self-test.
RETRIEVE and RECORD any DTCs. If DTC U2051 is retrieved again, INSTALL a new ABS module. REFER to Anti-Lock Brake
System (ABS) Module in this section. CLEAR the DTC. REPEAT the self-test.

Olyasminek hangzik, amihez gyári gép kell.
ebből annyit értek, h olyasminek hangzik amihez gyári gép kell.      újra kell illeszteni az ABS-t?

Nemjó kódot néztél!   nem 2051,   hanem 2501
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #13565 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:13:16 »

Kódfejtők!  vigyor3    mit tudtok ebből megállapítani?    U 2202-Érvénytelen konfiguráció adat fogadva,  és  U 2501-Figyelmezztetés hiány a motorirányító rendszertől az ACC-hez.    ABS-ESP égvemaradás indítás után még mindig a problémám. ezek a hibák 1 szinte új aksival lettek.

U2202 Invalid Configuration Data Received

U2501 Missing Token From Engine Management System For ACC

vidd el a gépet Vikhez vagy diagra,mert itt progizni kell az abs modult valszeg,vagy hiba van benne.


illetve ha az ACC a gázpedált jelentené,akkor ott lehet a kórság....ezt nem tudom,csak találgatok.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 csütörtök, 20:32:17 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #13566 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:17:23 »

Nekem első+hátsó bekapcsol 4 vagy 5 fok alatt.
Nekem is  Wink
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
Szili
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 450


+36309729832


E-mail
« Új hozzászólás #13567 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:21:06 »

Nálam is ugyan ez a jelenség, mint "mondeoPetinél" h nem kapcsol be abszolút ha hideg a motor (első szélvédő) és ezt kézi kapcsolásra értem... olyat nem is hallotam, láttam h magától bármelyik szélvédő is bekapcsolt volna  szomoru1 Faceliftes 2004-es mondim van nekem is... megoldás nem tud v.ki erre h hideg motornál is bekapcsoljon ez a fránya szélvédő ?
Nekem is 2004-es mondim van és 5 fok alatt automatikusan bekapcsol 15 perc vagy 70 foknál kikapcsol. Wink
Naplózva

2004.08... Ford Mondeo 2.0 TDCi GHIA  5 ajtó,EGR OFF,Visteon szabadonfutó, 1 db kormány,4 alukerék+1 pot stb.
R 1 3 5  
 └-┼┼┤   
   2 4 6
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #13568 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:26:27 »

Halihó.

Lenne egy visszatérő kérdésem. Van egy infogombos indexkarom, amin ha nyomogatom a gombot nem vált a funkciók közt. Azok viszont vannak, mert ha már 80 km alá esik a megtehető km, átvált a mostani hőfokról a hátralevő km mutatásra. Ez így is marad, míg az akkusarut le nem vesszük.
Ma jártam mk2-nél aki azt mondta, hogy még nem látott elromlott info gombot és más hibára gyanakodna.
Kérdésem hogy lehetne megtudni, hogy a gomb jó-e vagy sem?
Ebben a hidegben nem akartam nekiállni másik indexkart szerelni és így nem is vettem.

Köszi a tippeket,
ChPh

Hibáztál!  szomoru1
Ott helyben, szerszám nélkül kicserélhetted volna 2 perc alatt, és most örülnél hogy jó.
Krisztiánt meg küld át hozzám, majd mutatok neki rosszat.
Nekem az info gombos és az ablak spricnis is elromlott már. Csere bontottra és most jó.
Mehetsz vissza cserélni!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13569 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:32:01 »

U2202 Invalid Configuration Data Received

U2501 Missing Token From Engine Management System For ACC

vidd el a gépet Vikhez vagy diagra,mert itt progizni kell az abs modult valszeg,vagy hiba van benne.
Vik messze van nekem 1 diagért, de van 1 műhely a faluban ahol van megfelelő eszköz (IDS? ) de ők csak jövőre lesznek már...

Akkor semmi köze a feszültség eséshez? most visszaraktuk a régi aksimat, és minden indításnál felvillannak pár mp-re. a majdnem újjal csak néha volt  fejvakaras

« Utoljára szerkesztve: 2012.12.13 csütörtök, 20:33:41 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #13570 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:34:03 »

Vik messze van nekem 1 diagért, de van 1 műhely a faluban ahol van megfelelő eszköz (IDS? ) de ők csak jövőre lesznek már...

Akkor semmi köze a feszültség eséshez? most visszaraktuk a régi aksimat, és minden indításnál felvillannak pár mp-re


de lehetséges,illetve ha az ACC a gázpedált jelentené,akkor ott lehet a kórság...behisztizik a feszültség esés miatt.....ezt nem tudom,csak találgatok.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #13571 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:38:34 »

ebből annyit értek, h olyasminek hangzik amihez gyári gép kell.      újra kell illeszteni az ABS-t?

Nemjó kódot néztél!   nem 2051,   hanem 2501

Tényleg, elnézést kérek!  Embarrassed
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #13572 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:42:40 »

de lehetséges,illetve ha az ACC a gázpedált jelentené,akkor ott lehet a kórság...behisztizik a feszültség esés miatt.....ezt nem tudom,csak találgatok.
Az a fura, h az új aksival 1-2 hétig fel sem villantak, aztán azzal is néha.  töltés jó.   majd jövőre elviszem, megnézetem a jobbik helyen. ezek már itt elakadtak, nincs értelme , h találgassanak.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #13573 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:51:05 »

kapcsolj ki minden elektromos fogyasztót,ülésfűtés,klíma,hátső ablak fűtés,mindent.Így próbáld bekapcsolni!
Ezt mar próbáltam!!! Ez volt az első innen a fórumról szedve az infokat.
Generatorom pár hónapos, aksim kb.1 hónapos...
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13574 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 20:56:33 »

Valaki segítsen!
Át akarok építeni a fl előtti mondimba fl utáni középkonzolt manuális klímával. HZsolti azt mondta, hogy nem fog működni. Először alakítsam át digitklímásra és utána szereljem be a fl utáni konzolt. Csak azt nem mondta meg, hogy mi kell hozzá. Nekm alap ambientém van manuális klímával. Tehát várom a hozzáértők válaszát, hogy mit kell még megszereznem, hogy működjön a dolog.  help  help  help  help  party0038
Naplózva
Steve5049
Vendég
« Új hozzászólás #13575 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 21:10:11 »

Sziasztok!
Kicsi segitséget kérnék.2001-es Mondi. Ma reggelre a központizár felmondta a szolgálatot.
Este még bezártam az autót,ma reggel már nem nyitja és nem is zárja.Kulcsal is csak a bal első nyilik a többit belülről tudom nyiti.
A bal első kárpitot levettem,(az vezérli az összeset,úgy olvastam)befujkáltam a csatit + a mechanikus részeket,de semmi.
Valakinek valami ötlete?

Sziasztok!
Sajnos nálam is hasonló a helyzet.  rinya
Csak talán még furább. Ha távirányítóval nyitom, akkor nyílnak az ajtók, csak a BAL első nem és a csomagtartó.  De ha külön a csomagtartót nyitom csak a távval, akkor úgy nyílik. Ha kulccsal nyitom és zárom a bal első ajtót, akkor körbe nyitja illetve zárja az autót. Ha távval akarom bezárni, akkor megpróbálja, de mivel a bal első meg sem mozdul így ki is nyit mindent.  szomoru1
Látott már valaki ilyet? már szinte az egész ajtót beáztattam WD40-be, de még semmi hatása. Tudtok valami újat, vagy én is próbálkozzak a csatikkal?

Köszi!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13576 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 21:14:01 »

Sziasztok!
Sajnos nálam is hasonló a helyzet.  rinya
Csak talán még furább. Ha távirányítóval nyitom, akkor nyílnak az ajtók, csak a BAL első nem és a csomagtartó.  De ha külön a csomagtartót nyitom csak a távval, akkor úgy nyílik. Ha kulccsal nyitom és zárom a bal első ajtót, akkor körbe nyitja illetve zárja az autót. Ha távval akarom bezárni, akkor megpróbálja, de mivel a bal első meg sem mozdul így ki is nyit mindent.  szomoru1
Látott már valaki ilyet? már szinte az egész ajtót beáztattam WD40-be, de még semmi hatása. Tudtok valami újat, vagy én is próbálkozzak a csatikkal?

Köszi!

Azt is próbáltad már, hogy a zárat rögzítő 3 csavarból az alsót kicsavarod, bedugod a WD40 vékony csövét, belenyomsz némi cuccot, majd azt a csavart visszatekered. Nekem ez beválik. Amíg nem tudok szerezni nem angol fl utáni bal első zárat, addíg ez a megoldás nálam is. Ugyanezt eljátszhatod az összes ajtóval.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #13577 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 21:15:12 »

Sziasztok!
Sajnos nálam is hasonló a helyzet.  rinya
Csak talán még furább. Ha távirányítóval nyitom, akkor nyílnak az ajtók, csak a BAL első nem és a csomagtartó.  De ha külön a csomagtartót nyitom csak a távval, akkor úgy nyílik. Ha kulccsal nyitom és zárom a bal első ajtót, akkor körbe nyitja illetve zárja az autót. Ha távval akarom bezárni, akkor megpróbálja, de mivel a bal első meg sem mozdul így ki is nyit mindent.  szomoru1
Látott már valaki ilyet? már szinte az egész ajtót beáztattam WD40-be, de még semmi hatása. Tudtok valami újat, vagy én is próbálkozzak a csatikkal?

Köszi!

Szerintem mindkettőtöknek behalt a bal első zár, és cserélni kéne, esetleg lehet próbálkozni azzal, amit Lacika71 ír.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #13578 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 21:38:20 »

Ezt mar próbáltam!!! Ez volt az első innen a fórumról szedve az infokat.
Generatorom pár hónapos, aksim kb.1 hónapos...
áramot kellene mérni a szélvédő fűtésén,lehet,hogy zárlatos.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #13579 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 21:56:03 »

áramot kellene mérni a szélvédő fűtésén,lehet,hogy zárlatos.
[/quote
Azt meg meretem..
Ha nem zárlatos??
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #13580 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 22:18:46 »

Sziasztok!
Sajnos nálam is hasonló a helyzet.  rinya
Csak talán még furább. Ha távirányítóval nyitom, akkor nyílnak az ajtók, csak a BAL első nem és a csomagtartó.  De ha külön a csomagtartót nyitom csak a távval, akkor úgy nyílik. Ha kulccsal nyitom és zárom a bal első ajtót, akkor körbe nyitja illetve zárja az autót. Ha távval akarom bezárni, akkor megpróbálja, de mivel a bal első meg sem mozdul így ki is nyit mindent.  szomoru1
Látott már valaki ilyet? már szinte az egész ajtót beáztattam WD40-be, de még semmi hatása. Tudtok valami újat, vagy én is próbálkozzak a csatikkal?

Köszi!
Bal első ajtó vastag kábelköteget vedd le és fújd be WD-40-el segít.Ha nem akkor csere.Ha leveszed a köteget újra kell programozni az automata ablek felhúzást.Ülj be és lázzel a bal elsőt zárd nyisd majd távnyitóval is.Ha ez sem jön be akkor tuti csere
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13581 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 22:41:36 »

Valaki segítsen!
Át akarok építeni a fl előtti mondimba fl utáni középkonzolt manuális klímával. HZsolti azt mondta, hogy nem fog működni. Először alakítsam át digitklímásra és utána szereljem be a fl utáni konzolt. Amiért köszönet, hogy próbál segíteni, csak azt nem mondta meg, hogy mi kell hozzá. Nekem alap ambientém van manuális klímával. Tehát várom a hozzáértők válaszát, hogy mit kell még megszereznem, hogy működjön a dolog.  help  help  help  help  party0038

Senki nem tud segíteni?? szomoru1 rinya help
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #13582 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 22:48:08 »

Senki nem tud segíteni?? szomoru1 rinya help

http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Electronic_Automatic_Temperature_Control_(_EATC_)_Retrofit
Naplózva
Steve5049
Vendég
« Új hozzászólás #13583 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 23:01:56 »

Bal első ajtó vastag kábelköteget vedd le és fújd be WD-40-el segít.Ha nem akkor csere.Ha leveszed a köteget újra kell programozni az automata ablek felhúzást.Ülj be és lázzel a bal elsőt zárd nyisd majd távnyitóval is.Ha ez sem jön be akkor tuti csere

Köszi, reggel ezzel fogok kezdeni!  worship
Naplózva
Steve5049
Vendég
« Új hozzászólás #13584 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 23:03:42 »

Szerintem mindkettőtöknek behalt a bal első zár, és cserélni kéne, esetleg lehet próbálkozni azzal, amit Lacika71 ír.

Köszi, remélem nem neked lesz igazad.  szomoru1

kb. mennyibe fáj most egy ilyen zár???
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13585 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 23:04:22 »


Végre egy használható segítség!

Már csak a hivatkozásban szereplő cuccokat kellene beszereznem a vezérlő kivételével, illetve valakivel lefordíttatnom az oldalt.
Naplózva
Steve5049
Vendég
« Új hozzászólás #13586 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 23:05:14 »

Azt is próbáltad már, hogy a zárat rögzítő 3 csavarból az alsót kicsavarod, bedugod a WD40 vékony csövét, belenyomsz némi cuccot, majd azt a csavart visszatekered. Nekem ez beválik. Amíg nem tudok szerezni nem angol fl utáni bal első zárat, addíg ez a megoldás nálam is. Ugyanezt eljátszhatod az összes ajtóval.

Vasárnap ezt is megcsinálom, hátha bejön. Nagyon köszönöm a tanácsot!  worship
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13587 Dátum: 2012.12.13 csütörtök, 23:10:29 »

Köszi, remélem nem neked lesz igazad.  szomoru1

kb. mennyibe fáj most egy ilyen zár???
A cromaxnál pl 43 ezer. Itt is tudsz venni bontottat olyan 8-12 ezerért, de 98%-ban angol autóból.
Naplózva
mondeoPeti
Vendég
« Új hozzászólás #13588 Dátum: 2012.12.14 péntek, 09:15:42 »

Heló!
Én már próbáltam ezt az említett verziót... sajnos annyit érek el vele h felvillan egy másodperc erejéig még az alapjárat is hirtelen leugrik 1 pillanatra ill. még a világításon lehet észre venni hasonló jelenséget , hogy kicsit elhalványul szintén egy pillanatra... valami relével vagy esetleg a töltéssel lenne a gond ?  Huh?
Ugyan ebben a cipőben járok!!!!
Most 7 fokot mutat a hőmérő es indítás után rutinszerűen be nyomtam a gombot es működik!!!!
Ezek szerint kb 5 fok alatt nem szereti!!!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13589 Dátum: 2012.12.14 péntek, 09:18:23 »

Vasárnap ezt is megcsinálom, hátha bejön. Nagyon köszönöm a tanácsot!  worship

Miért várnál vasárnapig? 5 perc az egész. Egy torx-os csavarhúzó kell csak.
Naplózva
Fzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


E-mail
« Új hozzászólás #13590 Dátum: 2012.12.14 péntek, 10:24:09 »

Sziasztok!
Kicsi segitséget kérnék.2001-es Mondi. Ma reggelre a központizár felmondta a szolgálatot.
Este még bezártam az autót,ma reggel már nem nyitja és nem is zárja.Kulcsal is csak a bal első nyilik a többit belülről tudom nyiti.
A bal első kárpitot levettem,(az vezérli az összeset,úgy olvastam)befujkáltam a csatit + a mechanikus részeket,de semmi.
Valakinek valami ötlete?

Szia! Nekem ugyanez a probléma lépett fel két nappal ezelőtt, nekem a távirányítót felejtette el a GEM. Egy sima elemcserével (nekem már gyengélkedett  vigyor3) és egy kulcs felprogramozással megoldódótt a problémám. Ugyanezek a tünetek voltak, amiket fennt említettél!
Naplózva

2002 2.0 115LE TDDI Ghia Turnier Kombi MK3
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #13591 Dátum: 2012.12.14 péntek, 10:30:44 »

Szia! Nekem ugyanez a probléma lépett fel két nappal ezelőtt, nekem a távirányítót felejtette el a GEM. Egy sima elemcserével (nekem már gyengélkedett  vigyor3) és egy kulcs felprogramozással megoldódótt a problémám. Ugyanezek a tünetek voltak, amiket fennt említettél!

Ha csak a távirányító lenne a gondja, akkor amikor kulccsal kinyitja a bal elsőt, akkor nyitnia kéne a többit is. Legalábbis szerintem.
Naplózva
Fzsolt
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 67


E-mail
« Új hozzászólás #13592 Dátum: 2012.12.14 péntek, 10:43:46 »

Ha csak a távirányító lenne a gondja, akkor amikor kulccsal kinyitja a bal elsőt, akkor nyitnia kéne a többit is. Legalábbis szerintem.

Nekem sem nyitotta, csakis a bal első ajtót. Távirányítóval pedig mindent nyit. De lehet, hogy ez csak nálam ilyen egyedi smile, a lényeg hogy nekem megjavult. Remélhetőleg neki is megfog vigyor3!
Naplózva

2002 2.0 115LE TDDI Ghia Turnier Kombi MK3
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #13593 Dátum: 2012.12.14 péntek, 10:55:05 »

Nekem sem nyitotta, csakis a bal első ajtót. Távirányítóval pedig mindent nyit. De lehet, hogy ez csak nálam ilyen egyedi smile, a lényeg hogy nekem megjavult. Remélhetőleg neki is megfog vigyor3!

 fejvakaras
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13594 Dátum: 2012.12.14 péntek, 11:52:52 »

Nekem sem nyitotta, csakis a bal első ajtót. Távirányítóval pedig mindent nyit. De lehet, hogy ez csak nálam ilyen egyedi smile, a lényeg hogy nekem megjavult. Remélhetőleg neki is megfog vigyor3!

A legegyszerűbb, hogy szerzel bele fl utáni bal első zárat, azzal nincsenek ilyen gondok. Itt írta valaki, hogy a 2001 utáni focusé is jó bele.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #13595 Dátum: 2012.12.14 péntek, 11:53:41 »

fejvakaras

Kösz a tippet. Még volt nekik egy. Lehet, hogy a jövő héten ki is hozza a futár.
Naplózva
lenon
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



E-mail
« Új hozzászólás #13596 Dátum: 2012.12.14 péntek, 19:51:23 »

Sziasztok!  A segítségeteket szeretném kérni ! Nem indul a Mondim! A gyújtáskulcs elfordítása után a kilométer számlálóról eltűnnek a számok és nem történik semmi más ! Nem indít, nem kattan ,nem hajt !! Az aksiba 13,1 V van. Mi lehet a probléma Huh?  falbav falbav
Naplózva

2012 TDCI 2.0 skyfol
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #13597 Dátum: 2012.12.14 péntek, 20:16:57 »

Sziasztok!  A segítségeteket szeretném kérni ! Nem indul a Mondim! A gyújtáskulcs elfordítása után a kilométer számlálóról eltűnnek a számok és nem történik semmi más ! Nem indít, nem kattan ,nem hajt !! Az aksiba 13,1 V van. Mi lehet a probléma Huh?  falbav falbav
Akku saruknál nincs kontakt, vagy a testkábel ahol csatlakozik a kasztnihoz, vagy akku.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
lenon
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



E-mail
« Új hozzászólás #13598 Dátum: 2012.12.14 péntek, 20:37:36 »

Akku saruknál nincs kontakt, vagy a testkábel ahol csatlakozik a kasztnihoz, vagy akku.

Köszönöm szépen a gyors választ!!!
Naplózva

2012 TDCI 2.0 skyfol
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #13599 Dátum: 2012.12.15 szombat, 08:56:21 »

Szóval!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Ma reggel kicseréltem a régi GYÁRI akkut, egy Varta-ra!
Remélem ezzel nem lesz már gond, és ez volt az oka a gyenge indításnak hidegben!

Szóval, Styleair, Wyctor, és mindenki aki segített! KÖSZÖNÖM!!  worship worship
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
Oldalak: 1 ... 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.106 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.