Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 16:29:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3265606 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #8600 Dátum: 2018.03.20 kedd, 12:33:47 »

Nekem is néha előjön ilyen, de valószínűleg nekem akkor, ha a mobilon még nem kapcsoltam be a BT-t, a rádió meg BT-re volt állítva, és nem találja. Aztán amikor a telón bekapcsolom, akkor egyszer megszólal, de le is állítja a zenét, és az istennek nem tudom elindítani megint.  vigyor3 Ilyenkor mindent ki - bekapcsolok, és jó lesz.
nem szoktam a bluetootht kikapcsolni. nekem zene nem megy, csak a telefonkihangosítás
a saját elméletem: a bt modul gyújtásra beindul, de az indítózáskor megszakad.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8601 Dátum: 2018.03.20 kedd, 16:30:06 »

Az a gondom,hogy eddig minden tökéletes volt,teljesen jól tudtam telefonálni a kihangosítón keresztül.
Pár napja nem csatlakozott a telefonom automatikusan és azóta nem tudom csatlakoztatni.
Ezért gondoltam,hogy lehet kikapcsoltam a bluetooth az autón.
mit ír ki a rádió, ha BT-re állítod? Pl, ha radio mute vagy ilyesmi, akkor nem látszik a CAN buszon a BT modul...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Atimo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #8602 Dátum: 2018.03.20 kedd, 17:49:49 »

mit ír ki a rádió, ha BT-re állítod? Pl, ha radio mute vagy ilyesmi, akkor nem látszik a CAN buszon a BT modul...
Ha a zöld telefongombot megnyomom akkor MUTE-t ír ki.
Úgy emlékszem régen nem ezt csinálta.
Mi a teendő ilyenkor?
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #8603 Dátum: 2018.03.20 kedd, 19:55:37 »

nem szoktam a bluetootht kikapcsolni. nekem zene nem megy, csak a telefonkihangosítás
a saját elméletem: a bt modul gyújtásra beindul, de az indítózáskor megszakad.
Én is gyanakodtam erre, de nem mindig csinálja, szóval nem értem.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8604 Dátum: 2018.03.20 kedd, 20:55:53 »

Ha a zöld telefongombot megnyomom akkor MUTE-t ír ki.
Úgy emlékszem régen nem ezt csinálta.
Mi a teendő ilyenkor?
Azt jelenti, hogy nem látja a rádió a BT modult. Írtam lejjebb. Van egy fogadásom rá, hogy Nokia modul és tönkrement.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8605 Dátum: 2018.03.21 szerda, 00:52:11 »

Ha a zöld telefongombot megnyomom akkor MUTE-t ír ki.
Úgy emlékszem régen nem ezt csinálta.
Mi a teendő ilyenkor?
Hát az szívás...
Próbálkozhatsz:
1) akku le, vár 5 perc, vissza, hátha (rádió kód kelleni fog)
2) forscan, van-e modul specifikus hiba, teszt, reset
3) elmconfig: central config frissítés/ vocie modul ki-be kapcsolása a konfigban, hátha (de nem szokott)
4) szoftver frissítés a BT modulon, ha egyáltalán látja az IDS, hátha segít
5) modul fizikai ellenőrzése, csati mozgatás: főleg akkor, ha utólagos beépítésű, esetleg lehet vezetékelési hiba.
6) csere
(99% valószínűséggel az van, amit Sakos ír, hogy megdöglött...)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #8606 Dátum: 2018.03.21 szerda, 19:01:11 »

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Mk4-es 5 ajtós mondeom csomagtér ajtó zárja tegnap óta nem nyit. Feltételezem, hogy a mikrokapcsoló jó, mert amikor próbálom kinyitni lezárt állapotban, az index és a helyzetjelző lámpák felkapcsolnak, mint máskor is, de a zár nyitása nem történik meg. Távirányítóval sem tudom kinyitni.
Volt már valakinek ehhez hasonló esete? Ilyenkor mit lehet tenni? Házilag orvosolható, vagy zsebbe nyúlós a dolog és irány a márkaszervíz?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8607 Dátum: 2018.03.21 szerda, 20:07:09 »

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Mk4-es 5 ajtós mondeom csomagtér ajtó zárja tegnap óta nem nyit. Feltételezem, hogy a mikrokapcsoló jó, mert amikor próbálom kinyitni lezárt állapotban, az index és a helyzetjelző lámpák felkapcsolnak, mint máskor is, de a zár nyitása nem történik meg. Távirányítóval sem tudom kinyitni.
Volt már valakinek ehhez hasonló esete? Ilyenkor mit lehet tenni? Házilag orvosolható, vagy zsebbe nyúlós a dolog és irány a márkaszervíz?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv BL.
amikor már működik.
http://mondeo.hu/index.php?topic=13724.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8608 Dátum: 2018.03.21 szerda, 20:08:19 »

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Mk4-es 5 ajtós mondeom csomagtér ajtó zárja tegnap óta nem nyit. Feltételezem, hogy a mikrokapcsoló jó, mert amikor próbálom kinyitni lezárt állapotban, az index és a helyzetjelző lámpák felkapcsolnak, mint máskor is, de a zár nyitása nem történik meg. Távirányítóval sem tudom kinyitni.
Volt már valakinek ehhez hasonló esete? Ilyenkor mit lehet tenni? Házilag orvosolható, vagy zsebbe nyúlós a dolog és irány a márkaszervíz?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv BL.
diaggal modultesztet,esetleg alaphelyzetbe állítást lehetne csinálni,és vagy hibakódot olvasni,amiből kiderülhet, ha a zár motorja tönkrement.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #8609 Dátum: 2018.03.22 csütörtök, 09:33:54 »

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Mk4-es 5 ajtós mondeom csomagtér ajtó zárja tegnap óta nem nyit. Feltételezem, hogy a mikrokapcsoló jó, mert amikor próbálom kinyitni lezárt állapotban, az index és a helyzetjelző lámpák felkapcsolnak, mint máskor is, de a zár nyitása nem történik meg. Távirányítóval sem tudom kinyitni.
Volt már valakinek ehhez hasonló esete? Ilyenkor mit lehet tenni? Házilag orvosolható, vagy zsebbe nyúlós a dolog és irány a márkaszervíz?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv BL.
Kis szerencsével biztosíték hiba. Ha a tanksapka sem nyit/zár, akkor keresd ki a megfelelő biztit az anyós oldalon a műszerfal alatt, most fejből nem tudom sajna melyik az.  Wink
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #8610 Dátum: 2018.03.22 csütörtök, 13:44:32 »

diaggal modultesztet,esetleg alaphelyzetbe állítást lehetne csinálni,és vagy hibakódot olvasni,amiből kiderülhet, ha a zár motorja tönkrement.
Szia,

A diaghoz nem értek és eszközöm sincs hozzá. Annyit tudtam ma megnézni, hogy a szervízmenüben nincs tárolt hibakód.

Üdv BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #8611 Dátum: 2018.03.22 csütörtök, 13:47:27 »

Kis szerencsével biztosíték hiba. Ha a tanksapka sem nyit/zár, akkor keresd ki a megfelelő biztit az anyós oldalon a műszerfal alatt, most fejből nem tudom sajna melyik az.  Wink
Szia,

Köszi a tippet, ma megnézem a biztosítékot. Nekem nincs tanksapkám, csak simán megnyomom a töltőnyílás fedelet és annyi. (elektromos reteszelés sincs).

Üdv BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8612 Dátum: 2018.03.22 csütörtök, 18:49:31 »

Szia,

A diaghoz nem értek és eszközöm sincs hozzá. Annyit tudtam ma megnézni, hogy a szervízmenüben nincs tárolt hibakód.

Üdv BL.
merre helyezkedsz az országban?Hátha van körülötted klubbtárs aki tud segíteni diagban.Én pl délpesten tudok segíteni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #8613 Dátum: 2018.03.22 csütörtök, 22:07:10 »

Szia,

Köszi a tippet, ma megnézem a biztosítékot. Nekem nincs tanksapkám, csak simán megnyomom a töltőnyílás fedelet és annyi. (elektromos reteszelés sincs).

Üdv BL.
Tanksapkám nekem sincs, azt elírtam.  vigyor3 A fedél viszont nálam reteszes, és az elvileg ugyanazon a biztosítékon van.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #8614 Dátum: 2018.03.23 péntek, 08:39:10 »

merre helyezkedsz az országban?Hátha van körülötted klubbtárs aki tud segíteni diagban.Én pl délpesten tudok segíteni.
Szia
Gödöllőn lakom és Pesten dolgozom a XIV. kerületben. Ha tudsz segíteni, szívesen kocsikázok kicsit, hogy találkozzunk.

Köszi

Üdv BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8615 Dátum: 2018.03.23 péntek, 16:50:57 »

Szia
Gödöllőn lakom és Pesten dolgozom a XIV. kerületben. Ha tudsz segíteni, szívesen kocsikázok kicsit, hogy találkozzunk.

Köszi

Üdv BL.
turán is van klubbtárs.Írj netcore-nak,van IDS-e.

http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=4517
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bakolaci
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


E-mail
« Új hozzászólás #8616 Dátum: 2018.03.24 szombat, 19:07:36 »

Tanksapkám nekem sincs, azt elírtam.  vigyor3 A fedél viszont nálam reteszes, és az elvileg ugyanazon a biztosítékon van.
Szia,

Az anyósülésnél lévő biztosítékdobozban nem találtam meg a hátsó ajtóhoz tartozó biztosítékot. A kézikönyv szerint a csomagtartóban lévő biztositekdobozban van a hátsó zárás biztosítéka, FA5-ös pozícióban. Ott viszont a jelölt helyen nincs biztosíték, üres a foglalat.
Akkor most merre keressem?

Köszi
Üdv BL.
Naplózva

2017 MK5 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium Powershift 180 HP.
2008 MK4 Mondeo, 2.0 TDCI Titanium-X, Automata 130 HP.
darazsa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új hozzászólás #8617 Dátum: 2018.03.26 hétfő, 17:13:28 »

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Összetörték az autó jobb elejét. A lökös is kuka. A szerelőmnek sajnos csak olyan lököst sikerült szerezni amiben benne vannak a gyári tolató szenzorok. A kérdesem az lenne, hogy mi kell hozzá, hogy ha már ilyen van akkor működésre is bírjam.
Gyárilag nem volt se elől se hátul.  Ki van a vezetékezés építve? Mi kellhet még hozzá? Központi egység, kapcsoló?
Stb. Vagy szedjük ki falaztassam le és ne foglalkozzak vele? Előre is köszönöm a válaszokat.
Naplózva

Múlt 2007 2.0 TDCI Titanium.
Jelen 2013 2.0 TDCI Titanium S Powershift.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8618 Dátum: 2018.03.26 hétfő, 17:16:11 »

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem. Összetörték az autó jobb elejét. A lökös is kuka. A szerelőmnek sajnos csak olyan lököst sikerült szerezni amiben benne vannak a gyári tolató szenzorok. A kérdesem az lenne, hogy mi kell hozzá, hogy ha már ilyen van akkor működésre is bírjam.
Gyárilag nem volt se elől se hátul.  Ki van a vezetékezés építve? Mi kellhet még hozzá? Központi egység, kapcsoló?
Stb. Vagy szedjük ki falaztassam le és ne foglalkozzak vele? Előre is köszönöm a válaszokat.
általában a csatik ott vannak a kábelkötegben.Beszélj mk2-vel,kérdezd meg mennyiért ad egy gyári szettet.De abban az elsők is benne lesznek,hiszen azért szett... nyes
Aaztán csak aktiválni kell a BCM-ben diaggal.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
darazsa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új hozzászólás #8619 Dátum: 2018.03.26 hétfő, 17:48:16 »

általában a csatik ott vannak a kábelkötegben.Beszélj mk2-vel,kérdezd meg mennyiért ad egy gyári szettet.De abban az elsők is benne lesznek,hiszen azért szett... nyes
Aaztán csak aktiválni kell a BCM-ben diaggal.

Szuper köszönöm megkérdezem.
Naplózva

Múlt 2007 2.0 TDCI Titanium.
Jelen 2013 2.0 TDCI Titanium S Powershift.
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #8620 Dátum: 2018.03.26 hétfő, 21:18:42 »

általában a csatik ott vannak a kábelkötegben.Beszélj mk2-vel,kérdezd meg mennyiért ad egy gyári szettet.De abban az elsők is benne lesznek,hiszen azért szett... nyes
Aaztán csak aktiválni kell a BCM-ben diaggal.
Az "aktiválni kell" mit jelent, mivel hogyan?
Elmconfig tudja, vagy a/egy spéci Ford szoftver kell?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8621 Dátum: 2018.03.26 hétfő, 21:26:37 »

Az "aktiválni kell" mit jelent, mivel hogyan?
Elmconfig tudja, vagy a/egy spéci Ford szoftver kell?
igen, tudja.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
egyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98



E-mail
« Új hozzászólás #8622 Dátum: 2018.03.27 kedd, 08:47:35 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kapcsolási rajzra lenne szükségem 2013-as Mk4 FL bal oldali gyári DRL csatlakozó bekötéséhez. Sajnos leszakadt a gyári kábelkötegről a csatlakozó és azt szeretném pótolni.

Előre is köszönöm.   
Naplózva

MK4 2.0 TDCI 163LE (TXBA) Titanium
Ex:2003 Mk3 2.0/130LE (FMBA) kombi, MMT6
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8623 Dátum: 2018.03.27 kedd, 18:16:18 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kapcsolási rajzra lenne szükségem 2013-as Mk4 FL bal oldali gyári DRL csatlakozó bekötéséhez. Sajnos leszakadt a gyári kábelkötegről a csatlakozó és azt szeretném pótolni.

Előre is köszönöm.   
sajna nem létezik közkézen ilyesmi mk4hez.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dexter01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új hozzászólás #8624 Dátum: 2018.03.27 kedd, 20:15:53 »

Sziasztok! Szeretnék bekötni a motortérben lévő biztosítéktáblára egy ultrahangos nyestriasztót. A kérdés hogy hova érdemes kötni?
A kesztyűtartó alatti bizti táblára pedig egy mentrögzítő kamerát. A kérdés ugyan az.
Köszi előre is
Naplózva
blackbile
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 202


E-mail
« Új hozzászólás #8625 Dátum: 2018.03.27 kedd, 20:43:23 »

Sziasztok! Szeretnék bekötni a motortérben lévő biztosítéktáblára egy ultrahangos nyestriasztót. A kérdés hogy hova érdemes kötni?
A kesztyűtartó alatti bizti táblára pedig egy mentrögzítő kamerát. A kérdés ugyan az.
Köszi előre is

Nekem a nyestriasztó közvetlenül az akksi pluszról jön le és annak a oldalfalára van rögzítve, a kábelben van egy biztosíték.
Naplózva
egyuri
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 98



E-mail
« Új hozzászólás #8626 Dátum: 2018.03.28 szerda, 07:55:08 »

sajna nem létezik közkézen ilyesmi mk4hez.

Köszönöm az infót!
Naplózva

MK4 2.0 TDCI 163LE (TXBA) Titanium
Ex:2003 Mk3 2.0/130LE (FMBA) kombi, MMT6
fitti2
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #8627 Dátum: 2018.03.28 szerda, 12:37:40 »

Sziasztok! Szeretnék bekötni a motortérben lévő biztosítéktáblára egy ultrahangos nyestriasztót. A kérdés hogy hova érdemes kötni?
A kesztyűtartó alatti bizti táblára pedig egy mentrögzítő kamerát. A kérdés ugyan az.
Köszi előre is

A nyestriasztó simán az aksiról mehet biztivel.A menetrögzítővel szívtam eleget.A fix pozitív csak a rádió téglalap alakú csatijából jó(most meg nem mondom melyik szín)azon kap a rádió memóriája áramot.A többi szivargyújtó stb. semmi se jó, szép lassan mindent lekapcsolgat és következő indításkor kezdheted beállítani újból a DVR-t!
ACC-nek bármi jó a láb alatti bizt.tábláról csak szünjön meg gyújtás levételekor! nyes
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8628 Dátum: 2018.03.28 szerda, 17:13:30 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, kapcsolási rajzra lenne szükségem 2013-as Mk4 FL bal oldali gyári DRL csatlakozó bekötéséhez. Sajnos leszakadt a gyári kábelkötegről a csatlakozó és azt szeretném pótolni.

Előre is köszönöm.  
és ha megnézed a jobb oldalit, semmi hasonlóság?Nem lehet a lámpán olyan sok vezeték... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8629 Dátum: 2018.03.29 csütörtök, 10:12:30 »

A nyestriasztó simán az aksiról mehet biztivel.A menetrögzítővel szívtam eleget.A fix pozitív csak a rádió téglalap alakú csatijából jó(most meg nem mondom melyik szín)azon kap a rádió memóriája áramot.A többi szivargyújtó stb. semmi se jó, szép lassan mindent lekapcsolgat és következő indításkor kezdheted beállítani újból a DVR-t!
ACC-nek bármi jó a láb alatti bizt.tábláról csak szünjön meg gyújtás levételekor! nyes
Vagy vesz olyan DVR-t, amit elég egyszer beállítani. Az enyém pl. olyan, hogy a csillár 12V-ról kap áramot (azaz ezt is lekapcsolja 10perc után), de ha áramot kap, bekapcsol és egyből indul a felvétel. Tehát az áramtalanítás nem okoz gondot.
Más kérdés, hogyha azt akarja, hogy mindig menjen. Itt kérdés lehet az áramfelvétel, ami folyamatosan terhelni fogja az akksit, ami miatt előfordulhat, hogy a 10perces lekapcsolás nem történik meg. Ilyen esetben az autó nyulgalmi áramfelévétele 0,3-0,5A között van, azaz 100 óra alatt 50A, ami azt jelenti, hogy egy hét állás esetén már nem fog elindulni a gép.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
somi24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


E-mail
« Új hozzászólás #8630 Dátum: 2018.03.29 csütörtök, 20:51:44 »

Sziasztok!

Következő problémában szeretnék tanácsot kérni. A gyújtáskapcsolóban a kulcsot néha (egyre gyakrabban) csak nehezen tudom elfordítani. Egy ideig megy, de mikor az indítózáshoz érek a kulcs megakad nem fordul tovább. Volt valakinek hasonló gondja? Ha igen , mi volt rá a megoldás?
Köszönöm
Naplózva

MONDEO 2008 2,0 tdci titanium
juppe008
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Új hozzászólás #8631 Dátum: 2018.03.29 csütörtök, 20:58:08 »

Sziasztok!

Következő problémában szeretnék tanácsot kérni. A gyújtáskapcsolóban a kulcsot néha (egyre gyakrabban) csak nehezen tudom elfordítani. Egy ideig megy, de mikor az indítózáshoz érek a kulcs megakad nem fordul tovább. Volt valakinek hasonló gondja? Ha igen , mi volt rá a megoldás?
Köszönöm

Nem biztos, hogy összefügg, de előző Octaviámnál volt hasonló problémám. Akkor az önindítónál belül valami stift eltörött és azt kellett kiszedni.
Naplózva

2013 / MK4 fl / Kombi / Titanium / 2.0 Benzin
somi24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


E-mail
« Új hozzászólás #8632 Dátum: 2018.03.29 csütörtök, 22:06:13 »

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni. Mk4-es 5 ajtós mondeom csomagtér ajtó zárja tegnap óta nem nyit. Feltételezem, hogy a mikrokapcsoló jó, mert amikor próbálom kinyitni lezárt állapotban, az index és a helyzetjelző lámpák felkapcsolnak, mint máskor is, de a zár nyitása nem történik meg. Távirányítóval sem tudom kinyitni.
Volt már valakinek ehhez hasonló esete? Ilyenkor mit lehet tenni? Házilag orvosolható, vagy zsebbe nyúlós a dolog és irány a márkaszervíz?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv BL.

Nekem volt hasonló gondom. A zárban tört el egy műanyag spiirálszerű alkatrész. Elsőre sikerült 'megheftelni,de megint eltörött. Ha jól emlékszem kb. 30E-böl cserélte a Petrányi.
Naplózva

MONDEO 2008 2,0 tdci titanium
somi24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


E-mail
« Új hozzászólás #8633 Dátum: 2018.03.29 csütörtök, 22:09:40 »

Nem biztos, hogy összefügg, de előző Octaviámnál volt hasonló problémám. Akkor az önindítónál belül valami stift eltörött és azt kellett kiszedni.
[/quo

te]

Hol javíttattad?
Naplózva

MONDEO 2008 2,0 tdci titanium
juppe008
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



« Új hozzászólás #8634 Dátum: 2018.03.30 péntek, 11:18:01 »

Hol javíttattad?

Környékünkön a Tescoba van egy kulcsmásolós, akinek bevittem a kiszerelt zárszerkezetet és ott ők széttudták szedni , törött stiftet kiszedték tisztították..
Lényeg, hogy utána jó lett.
Naplózva

2013 / MK4 fl / Kombi / Titanium / 2.0 Benzin
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #8635 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 15:37:42 »

Sziasztok!
Eljöttünk a családdal apósékhoz, de haza már nem tudunk menni...Low battery üzenet jön.
Hiába indítom a gépet, nem indul. Kattan, de semmi más. Érdekes, hogy a csomagtérajtó ezzel egyidőben kinyílik, az elakadásjelző bekapcsol. Valamint hiába zárom le a kocsit a beltéri lámpák nem kapcsolódnak le. Mi lehet, akksi?
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.02 hétfő, 15:54:50 írta velcsi80 » Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
bviktr
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #8636 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 16:45:10 »

Sziasztok!
Eljöttünk a családdal apósékhoz, de haza már nem tudunk menni...Low battery üzenet jön.
Hiába indítom a gépet, nem indul. Kattan, de semmi más. Érdekes, hogy a csomagtérajtó ezzel egyidőben kinyílik, az elakadásjelző bekapcsol. Valamint hiába zárom le a kocsit a beltéri lámpák nem kapcsolódnak le. Mi lehet, akksi?
Valószínű, és ha még tovább kínzod lesz imobilizer active is, na akkor tényleg nem mész sehova akku csere után sem. Nem saját tapasztalat, egy ismerősöm járt így 2008-as mk4-el.
« Utoljára szerkesztve: 2018.04.02 hétfő, 16:46:48 írta bviktr » Naplózva

ex.:Mondeo 2.0 4a. '93
Mondeo 2.0 TDCI  '12 - UFBA - PowerShift  140Le 163Le (by me)
Van: USB_ELM_FTDI (sw), BT_ELM (sw), VCM2 (HQ)
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #8637 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 17:32:22 »

Valószínű, és ha még tovább kínzod lesz imobilizer active is, na akkor tényleg nem mész sehova akku csere után sem. Nem saját tapasztalat, egy ismerősöm járt így 2008-as mk4-el.

Remélem nem jut el addig a dolog. Arra amúgy mi a megoldás?
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
tibi6922
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új hozzászólás #8638 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 17:36:11 »

Bikázás
Naplózva

1.6 tdci titanium
bviktr
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #8639 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 18:53:03 »

Remélem nem jut el addig a dolog. Arra amúgy mi a megoldás?
Nemtudom pontosan, valami bosch-os cuccal turkálták. KTS lehetett. Kék volt a doboz. Ennyit tudtam meg a dologról.
Naplózva

ex.:Mondeo 2.0 4a. '93
Mondeo 2.0 TDCI  '12 - UFBA - PowerShift  140Le 163Le (by me)
Van: USB_ELM_FTDI (sw), BT_ELM (sw), VCM2 (HQ)
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8640 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 19:45:26 »

Nemtudom pontosan, valami bosch-os cuccal turkálták. KTS lehetett. Kék volt a doboz. Ennyit tudtam meg a dologról.
a kts zöld szürke
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
bviktr
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170



« Új hozzászólás #8641 Dátum: 2018.04.02 hétfő, 20:01:38 »

a kts zöld szürke
Akkor meg sejtésem sincs mi volt.
Naplózva

ex.:Mondeo 2.0 4a. '93
Mondeo 2.0 TDCI  '12 - UFBA - PowerShift  140Le 163Le (by me)
Van: USB_ELM_FTDI (sw), BT_ELM (sw), VCM2 (HQ)
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #8642 Dátum: 2018.04.04 szerda, 15:08:42 »

Sziasztok!
Eljöttünk a családdal apósékhoz, de haza már nem tudunk menni...Low battery üzenet jön.

Akksi csere lett a dologból, bár kompromisszumot kellett kötnöm. Sajnos a gyári előírásnak megfelelő akku (80Ah, 700A, 12V), ami be is fér fizikailag az autóba nem volt kapható városomban. 78Ah, 680A, 12V paraméterűt kaptam, ami méretügyileg stimmelt.... 2 év garit kaptam rá. Remélem ezek az eltérések nem igazán lesznek mérvadóak az autó működésében.
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8643 Dátum: 2018.04.04 szerda, 15:15:10 »

Akksi csere lett a dologból, bár kompromisszumot kellett kötnöm. Sajnos a gyári előírásnak megfelelő akku (80Ah, 700A, 12V), ami be is fér fizikailag az autóba nem volt kapható városomban. 78Ah, 680A, 12V paraméterűt kaptam, ami méretügyileg stimmelt.... 2 év garit kaptam rá. Remélem ezek az eltérések nem igazán lesznek mérvadóak az autó működésében.

Ne aggódj, jó ez az akku.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #8644 Dátum: 2018.04.04 szerda, 20:07:01 »

Akksi csere lett a dologból, bár kompromisszumot kellett kötnöm. Sajnos a gyári előírásnak megfelelő akku (80Ah, 700A, 12V), ami be is fér fizikailag az autóba nem volt kapható városomban. 78Ah, 680A, 12V paraméterűt kaptam, ami méretügyileg stimmelt.... 2 év garit kaptam rá. Remélem ezek az eltérések nem igazán lesznek mérvadóak az autó működésében.
A paraméterek jók, de ezüst-kalciumos-e?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8645 Dátum: 2018.04.04 szerda, 20:26:35 »

Valószínű, és ha még tovább kínzod lesz imobilizer active is, na akkor tényleg nem mész sehova akku csere után sem. Nem saját tapasztalat, egy ismerősöm járt így 2008-as mk4-el.
Nekem volt már párszor teljesen nullán aksi, de akkor sem volt immo gond, főleg nem olyan, ami miatt IDS (vagy hasonló) műszeres beavatkozás kellett volna.
De ha mégis, sima forscan+extended license kombóval tanítható a kulcs, ha nem keyless.
Keyless esetben csak élő IDS előfizetéssel lehet progizni.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #8646 Dátum: 2018.04.04 szerda, 20:48:32 »

A paraméterek jók, de ezüst-kalciumos-e?

Ez miért fontos?
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8647 Dátum: 2018.04.04 szerda, 20:58:52 »

Ez miért fontos?
mert hosszú távon csak az viseli el a magas töltő áramot és feszültséget,és az illeszkedik a smart charge rendszerbe.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #8648 Dátum: 2018.04.05 csütörtök, 17:31:26 »

A paraméterek jók, de ezüst-kalciumos-e?
Nem basszus, ezt benéztem...
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #8649 Dátum: 2018.04.05 csütörtök, 17:31:48 »

mert hosszú távon csak az viseli el a magas töltő áramot és feszültséget,és az illeszkedik a smart charge rendszerbe.

 worship
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
Oldalak: 1 ... 166 167 168 169 170 171 172 [173] 174 175 176 177 178 179 180 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.109 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.