Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 02:39:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180 181 182 183 184 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3265084 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #8800 Dátum: 2018.06.29 péntek, 19:42:17 »

SZiasztok!
(itt is, bocs a duplázásért)

2009.06  hó  Mondeo 2.0 Tdci, titanium.
PÁr napja az enyém, és  tanulgatom.
TUDOM, az én szegénységi bizonyítványom, de nem jöttem rá a tempomat be, és kikapcsolására, használatára, pedig  jó lenn.
Illetve nem tudok zenét varázsolni a kesztyűtartóban lévő USB  segítségével.
Addig eljutottam, hogy a középső menü a nagy kijelzőn felajánlja, hogy válasszam az USB-t, de  hibajelentést ír,  nem fogadja el azt a 3 féle pendrivot, amim van.
Van valakinek tapasztalata, hogy milyen márkájú  pendrivot  vegyek, hogy ne szórjam a pénzt feleslegesen?
előre is hálásan köszönöm, ha vlk felhomályosít...
Cheesy
Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #8801 Dátum: 2018.06.29 péntek, 20:34:37 »

SZiasztok!
(itt is, bocs a duplázásért)

2009.06  hó  Mondeo 2.0 Tdci, titanium.
PÁr napja az enyém, és  tanulgatom.
TUDOM, az én szegénységi bizonyítványom, de nem jöttem rá a tempomat be, és kikapcsolására, használatára, pedig  jó lenn.
Illetve nem tudok zenét varázsolni a kesztyűtartóban lévő USB  segítségével.
Addig eljutottam, hogy a középső menü a nagy kijelzőn felajánlja, hogy válasszam az USB-t, de  hibajelentést ír,  nem fogadja el azt a 3 féle pendrivot, amim van.
Van valakinek tapasztalata, hogy milyen márkájú  pendrivot  vegyek, hogy ne szórjam a pénzt feleslegesen?
előre is hálásan köszönöm, ha vlk felhomályosít...
Cheesy
Egy fat32 formàzàst megpròbàlnèk.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #8802 Dátum: 2018.06.29 péntek, 23:29:29 »

A  második próbálkozásom az volt,  nem vált be. Sad
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8803 Dátum: 2018.06.30 szombat, 10:57:47 »

SZiasztok!
(itt is, bocs a duplázásért)

2009.06  hó  Mondeo 2.0 Tdci, titanium.
PÁr napja az enyém, és  tanulgatom.
TUDOM, az én szegénységi bizonyítványom, de nem jöttem rá a tempomat be, és kikapcsolására, használatára, pedig  jó lenn.
Illetve nem tudok zenét varázsolni a kesztyűtartóban lévő USB  segítségével.
Addig eljutottam, hogy a középső menü a nagy kijelzőn felajánlja, hogy válasszam az USB-t, de  hibajelentést ír,  nem fogadja el azt a 3 féle pendrivot, amim van.
Van valakinek tapasztalata, hogy milyen márkájú  pendrivot  vegyek, hogy ne szórjam a pénzt feleslegesen?
előre is hálásan köszönöm, ha vlk felhomályosít...
Cheesy

Kormány oldalán lévő gombok közül bal oldalt felsővel készenlétbe helyezed a tempomatot, majd jobb oldalt felsővel aktiválod azon a sebességen, ahol éppen vagy. Minimum 40-el kell menned ehhez.
Res, ha már el van tárolva egy sebesség és mondjuk egy fékezés után arra szeretnél visszaállni. Can deaktivál, +,- al növeled, csökkented a sebességet.
Fék vagy kuplungra kikapcsol.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8804 Dátum: 2018.06.30 szombat, 14:40:45 »

MK4-nél van valami trükk, hogy a szivargyújtóról azonnal lekapcsolja az áramot, ha "leveszem" a gyújtást? Tudom ~15 perc után áramtalanít, de jobban tetszene ha azonnal elvenné.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #8805 Dátum: 2018.06.30 szombat, 14:49:28 »

Zsolteey, köszönöm, a tempomatost  kipróbálom ma.
KÖSZÖNÖM szépen!

Az  USB-n keresztül próbáltam az UPDATE-et, amit  ajánlottatok,  de  ahelyett, hogy elkezdené feltölteni, továbbra is azt írja: az USB not supported.
Tehát látja, ahogy a zenéset is, és nem akarja elfogadni.  pedig FAT 32m  előtte  pár perccel formázva
Sad
Naplózva
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #8806 Dátum: 2018.06.30 szombat, 22:26:24 »

Kezdek nagyon elkedvetlenedni.

Vettem egy fm transzmittert- ilyet használtam a régi autóban is-  de  az "új" mondeo simán átugorja a frekvenciát.  Amúgy is ALIG  talált itt 3 db  fm  rádióadást, azt is gyengén, ezt meg egyszerűen nem találja meg...
nem hiszem el... Sad
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8807 Dátum: 2018.07.02 hétfő, 12:47:56 »

MK4-nél van valami trükk, hogy a szivargyújtóról azonnal lekapcsolja az áramot, ha "leveszem" a gyújtást? Tudom ~15 perc után áramtalanít, de jobban tetszene ha azonnal elvenné.

Arrébb kell dugni eggyel a biztijét... Keresgéld ki a könyvében! Nincs most nálam, de holnapra kifigyelem, ha te nem!  wave

PS: ez, hogy akadt be neked? Én még az életben nem gondoltam még rá, hogy zavarna.. UFO vagyok?
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8808 Dátum: 2018.07.02 hétfő, 13:15:06 »

Arrébb kell dugni eggyel a biztijét... Keresgéld ki a könyvében! Nincs most nálam, de holnapra kifigyelem, ha te nem!  wave

PS: ez, hogy akadt be neked? Én még az életben nem gondoltam még rá, hogy zavarna.. UFO vagyok?

MK3-nál működött ez az arrébb dugdosás, de MK4-nél nem látok helyet a biztosítéktáblában.
http://www.fordservicecontent.com/Ford_Content/catalog/owner_guides/HUHUN_CG3536_MND_og_201110.pdf
215. oldal, A ábra. F7 a szivargyújtó.

A kérdés úgy jött, hogy hétvégén beraktam végre a DVR-t. Szivargyújtóra van kötve. Ha csak kinyitom valamelyik ajtót, akkor a szivargyújtóra már kapcsolja az áramot. Utána meg negyed órát malmoz, mire lekapcsolja. Szimpatikusabb lenne, ha csak az autó indításakor kapcsolna be és a leállításakor ki.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8809 Dátum: 2018.07.02 hétfő, 14:13:43 »

MK3-nál működött ez az arrébb dugdosás, de MK4-nél nem látok helyet a biztosítéktáblában.
http://www.fordservicecontent.com/Ford_Content/catalog/owner_guides/HUHUN_CG3536_MND_og_201110.pdf
215. oldal, A ábra. F7 a szivargyújtó.

A kérdés úgy jött, hogy hétvégén beraktam végre a DVR-t. Szivargyújtóra van kötve. Ha csak kinyitom valamelyik ajtót, akkor a szivargyújtóra már kapcsolja az áramot. Utána meg negyed órát malmoz, mire lekapcsolja. Szimpatikusabb lenne, ha csak az autó indításakor kapcsolna be és a leállításakor ki.

Akkor 2:0 - nyertél!  vigyor3

- Simán aszt hittem, itt is jáccik az arrébbdugi
- Lövésem sincs, mi az a dévéer

Elnézést!  wave wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8810 Dátum: 2018.07.02 hétfő, 14:16:28 »

Akkor 2:0 - nyertél!  vigyor3

- Simán aszt hittem, itt is jáccik az arrébbdugi
- Lövésem sincs, mi az a dévéer

Elnézést!  wave wave

Menetrögzítő kamera.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #8811 Dátum: 2018.07.02 hétfő, 16:09:13 »

Kezdek nagyon elkedvetlenedni.

Vettem egy fm transzmittert- ilyet használtam a régi autóban is-  de  az "új" mondeo simán átugorja a frekvenciát.  Amúgy is ALIG  talált itt 3 db  fm  rádióadást, azt is gyengén, ezt meg egyszerűen nem találja meg...
nem hiszem el... Sad
Szvsz, az antenna talp kuka.
GPS nélküli kb. 6eFT, GPS-es 21eFt, de vki javítja is a fórumon. Már ha tényleg ez a hiba és egy akkusaru levesz 10 perc szünet visszarak nem oldja meg.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8812 Dátum: 2018.07.03 kedd, 08:09:39 »

Menetrögzítő kamera.

Jaaaa, értem! Tudtam, hogy ámokfutó vagy és másokra akarod kenni...  vigyor3 vigyor3
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8813 Dátum: 2018.07.03 kedd, 10:04:01 »

Jaaaa, értem! Tudtam, hogy ámokfutó vagy és másokra akarod kenni...  vigyor3 vigyor3

Nem akarom, hogy mások ámokfutását kenjék rám Wink
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #8814 Dátum: 2018.07.04 szerda, 16:31:36 »

Sziasztok!

Leírom a megoldást , hogy ha Másnak is van ilyen problémája, akkor  segítségére legyen.
Az USB  CSATLAKOZÓval lehet a gond, volt egy olyan pendrive, amit elfogadott, és el is indította a zenéit,  10 ből  kb 2x.  úgyhogy ez egy villamosságihoz megy,  ha nem tudok a kesztyűtartóból hozzáférni. most nnics rá időm.
AZ  FM  transzmittert  pedig MANUÁLIS keresővel simán be lehetett  állítani.  Ezt senki nem javasolta, és  eddig a  százezer gomb  nem nagyon segített  ehhez a részhez  eljutni. De műxik.
HÁLÁSAN köszönöm  AZOKNAK, AKik próbáltak segíteni!  Cheesy
Naplózva
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8815 Dátum: 2018.07.07 szombat, 22:26:54 »

Sziasztok!

Most este nem indult a mondeonk. Tegnap este hazaértem vele, akkor még nem volt semmi baja. Ma reggel kicsit nehezebben indult, fel is figyeltem rá, mert gyorsabban szokott az önindító tekerni. Mentem vele kb. 10 km-ert, majd egész nap állt. Este pedig nem volt annyi kraft az akkuban, hogy megtekerje az önindítót. A convers és a központi kijelző működött, de semmi hibaüzenet nem volt. Bebikáztam a másik kocsinkról, azonnal elindult. Létezik, hogy nem egész négy éves korában nyáron elpusztul benne az akksi minden korábbi tünet nélkül? Esetleg valamelyik fogyasztót nem kapcsolta le? Hogyan tudnám kideríteni, hogy akku vagy egyéb probléma van? Olvastam valamikor korábban, hogy nem mindegy milyen akkut veszek a kocsiba. Milyent kell venni?
A vicc az, hogy többször előfordul, hogy egy hétig is áll, amikor nem vagyok itthon. Eddig mindig gond nélkül indult. Vasárnap éjjel mentem 200 km-ert, most még az sem volt, hogy nem volt használva. Úgy látszik, hogy minden hónapban igényli a gondoskodást, a múlt hónapban a villogó ledes hátsó lámpát cseréltem a csomagtér ajtón (Ha van rá igény, akkor szívesen leírom a csere menetét Smiley). Most lehet, hogy akksit veszek. Smiley

Várom szakértő tanácsaitokat!

Köszi,
Joe_P

Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8816 Dátum: 2018.07.07 szombat, 22:29:34 »

Sziasztok!

Most este nem indult a mondeonk. Tegnap este hazaértem vele, akkor még nem volt semmi baja. Ma reggel kicsit nehezebben indult, fel is figyeltem rá, mert gyorsabban szokott az önindító tekerni. Mentem vele kb. 10 km-ert, majd egész nap állt. Este pedig nem volt annyi kraft az akkuban, hogy megtekerje az önindítót. A convers és a központi kijelző működött, de semmi hibaüzenet nem volt. Bebikáztam a másik kocsinkról, azonnal elindult. Létezik, hogy nem egész négy éves korában nyáron elpusztul benne az akksi minden korábbi tünet nélkül? Esetleg valamelyik fogyasztót nem kapcsolta le? Hogyan tudnám kideríteni, hogy akku vagy egyéb probléma van? Olvastam valamikor korábban, hogy nem mindegy milyen akkut veszek a kocsiba. Milyent kell venni?
A vicc az, hogy többször előfordul, hogy egy hétig is áll, amikor nem vagyok itthon. Eddig mindig gond nélkül indult. Vasárnap éjjel mentem 200 km-ert, most még az sem volt, hogy nem volt használva. Úgy látszik, hogy minden hónapban igényli a gondoskodást, a múlt hónapban a villogó ledes hátsó lámpát cseréltem a csomagtér ajtón (Ha van rá igény, akkor szívesen leírom a csere menetét Smiley). Most lehet, hogy akksit veszek. Smiley

Várom szakértő tanácsaitokat!

Köszi,
Joe_P


lehetséges.de az akku jól vizsgálható.ha rossz,cserélni kell.Én villamosságishoz vinném először a helyedben...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8817 Dátum: 2018.07.07 szombat, 22:57:57 »

lehetséges.de az akku jól vizsgálható.ha rossz,cserélni kell.Én villamosságishoz vinném először a helyedben...

Köszi. Kedden megpróbálom elvinni villamosságishoz, bár mostanában mindenki mindent alsóhangon két hétre akar vállalni. Sad

Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8818 Dátum: 2018.07.07 szombat, 23:03:28 »

Köszi. Kedden megpróbálom elvinni villamosságishoz, bár mostanában mindenki mindent alsóhangon két hétre akar vállalni. Sad



Nekem utóbbi 3 akkuból mindegyik nyáron adta meg magát
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8819 Dátum: 2018.07.07 szombat, 23:19:10 »

Nekem utóbbi 3 akkuból mindegyik nyáron adta meg magát

Hmm, ez érdekes. Lehet, hogy ezek  kalciumos akkuk a meleget nem bírják. Smiley
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #8820 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 09:13:18 »

Hmm, ez érdekes. Lehet, hogy ezek  kalciumos akkuk a meleget nem bírják. Smiley

Szerintem a ritka használatot nem szereti. Az enyém 5 éves, igaz majdnem minden nap megyek vele 40-80 km-t.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #8821 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 11:25:15 »

SZiasztok!
ugyan nem mondeos tapasztalat, de  Fordok.
Asszony Pajti Fiestájában 9 évesen cseréltük ki az eredeti akksit.  És még akkor sem volt igazán baj vele, csak tél előtt szerettem volna...
Ismerősünk  Focusában 1 évesen cserélték a gyári akksit.  Ráadásul a két autó 1 év különbséggel, uyganabból a márkakereskedésből származik.
Tehát  azt gondolom, az akksi is a szerencse faktor.
Általánosságban  engem arra tanítottak, hogy 2  évet  Alsó hangon bír, 3 a normális.  Onnantól lutri.   a  9 év szerintem extrém mázli
Naplózva
entoni89
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


E-mail
« Új hozzászólás #8822 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 13:40:40 »

Sziasztok.

Tudtok abba segíteni, hogy Ford Mondeo MK4-hez index kapcsoló kart, persze kompletten az elektronikával honnan tudok rendelni, kapni?  Én már átnéztem mindent de nem jutottam eredményre  szomoru1 Valami vacakol vele, gondolom a mikrokapcsoló, mert jobbra néha vagy nehezen vagy sehogy se rakja ki  falbav
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8823 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 14:59:59 »

Sziasztok.

Tudtok abba segíteni, hogy Ford Mondeo MK4-hez index kapcsoló kart, persze kompletten az elektronikával honnan tudok rendelni, kapni?  Én már átnéztem mindent de nem jutottam eredményre  szomoru1 Valami vacakol vele, gondolom a mikrokapcsoló, mert jobbra néha vagy nehezen vagy sehogy se rakja ki  falbav
vegyél bontottat.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8824 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 22:40:01 »

SZiasztok!
ugyan nem mondeos tapasztalat, de  Fordok.
Asszony Pajti Fiestájában 9 évesen cseréltük ki az eredeti akksit.  És még akkor sem volt igazán baj vele, csak tél előtt szerettem volna...
Ismerősünk  Focusában 1 évesen cserélték a gyári akksit.  Ráadásul a két autó 1 év különbséggel, uyganabból a márkakereskedésből származik.
Tehát  azt gondolom, az akksi is a szerencse faktor.
Általánosságban  engem arra tanítottak, hogy 2  évet  Alsó hangon bír, 3 a normális.  Onnantól lutri.   a  9 év szerintem extrém mázli

Hát ha így van, akkor elégedett lehetek a majdnem 4 évvel. Bár eddig nekem mindegyik kihúzta a legalább 5 évet, pedig rideg tartáson van mindegyik kocsi.
Ezt a Calcium-Silver dolgot mennyire kell komolyan venni? Mert néztem a netes akku boltok kínálatát, sehol sem találtam az általános akkuknál ezt feltüntetve. Vagy csak a gyári akkut lehet megvenni? Hol érdemes egyáltalán akkut venni, menjek el a márkaszervizbe, vagy holnap úgyis Bp-re utazok, vegyem meg ott valamelyik fordos alkatrész boltban?
(Tegnap este mentem a bikázás után 30 km-ert, ma délben már ismét nem indult a kocsi Sad )

Köszi,
Joe_P
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8825 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 22:45:12 »

Hát ha így van, akkor elégedett lehetek a majdnem 4 évvel. Bár eddig nekem mindegyik kihúzta a legalább 5 évet, pedig rideg tartáson van mindegyik kocsi.
Ezt a Calcium-Silver dolgot mennyire kell komolyan venni? Mert néztem a netes akku boltok kínálatát, sehol sem találtam az általános akkuknál ezt feltüntetve. Vagy csak a gyári akkut lehet megvenni? Hol érdemes egyáltalán akkut venni, menjek el a márkaszervizbe, vagy holnap úgyis Bp-re utazok, vegyem meg ott valamelyik fordos alkatrész boltban?
(Tegnap este mentem a bikázás után 30 km-ert, ma délben már ismét nem indult a kocsi Sad )

Köszi,
Joe_P

Kálciumos akkut vegyél.

Nagyautot megkérdezheted, hátha van neki épp raktáron.
XXII kerben is van egy akku bolt a Nagytétényin, kb a Campona melletti Mekivel szemben. Ha útba esik...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8826 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 23:01:47 »

Kálciumos akkut vegyél.

Nagyautot megkérdezheted, hátha van neki épp raktáron.
XXII kerben is van egy akku bolt a Nagytétényin, kb a Campona melletti Mekivel szemben. Ha útba esik...

Köszi az infót, akkor mindenképpen kálciumost keresek. Sajnos a Nagyautó szabi miatt zárva van a weboldala szerint júl. 15-ig. A 22 kerület pedig eléggé kiesik. A 13. kerületbe megyek az M1 irányából. Lehet, hogy megkérdezem a budaörsi Petrányit.
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8827 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 23:14:38 »

Köszi az infót, akkor mindenképpen kálciumost keresek. Sajnos a Nagyautó szabi miatt zárva van a weboldala szerint júl. 15-ig. A 22 kerület pedig eléggé kiesik. A 13. kerületbe megyek az M1 irányából. Lehet, hogy megkérdezem a budaörsi Petrányit.

13. kerben ott van a Láng központja a Váci út - Forgách utca kereszteződésének környékén.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8828 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 08:46:26 »

Hát ha így van, akkor elégedett lehetek a majdnem 4 évvel. Bár eddig nekem mindegyik kihúzta a legalább 5 évet, pedig rideg tartáson van mindegyik kocsi.
Ezt a Calcium-Silver dolgot mennyire kell komolyan venni? Mert néztem a netes akku boltok kínálatát, sehol sem találtam az általános akkuknál ezt feltüntetve. Vagy csak a gyári akkut lehet megvenni? Hol érdemes egyáltalán akkut venni, menjek el a márkaszervizbe, vagy holnap úgyis Bp-re utazok, vegyem meg ott valamelyik fordos alkatrész boltban?
(Tegnap este mentem a bikázás után 30 km-ert, ma délben már ismét nem indult a kocsi Sad )

Köszi,
Joe_P
vegyél ford akkut,vagy motorcraftot.

https://www.mindenamiford.hu/
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
NAW-751
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


E-mail
« Új hozzászólás #8829 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 20:45:17 »

Szia!

 Ugyan ilyen probléma miatt én kivettem és szétszedtem a kart. Takarítás után összeraktam azóta (kb fél éve) tökéletesen működik. Egy próbát megérne.

Lovas
Naplózva

Mk4 2011/11 2.0 TDCI kombi  140-163 Le
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8830 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 22:50:51 »

vegyél ford akkut,vagy motorcraftot.

https://www.mindenamiford.hu/

Sziasztok!

Köszi az infókat. Ma sikerült vennem egy gyári ford akkut, be is szereltem már. Remélem, hogy az akku csere elég lesz, és nincs más baja a járgánynak.

Üdv,
Joe_P
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
umiak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #8831 Dátum: 2018.07.18 szerda, 08:49:42 »

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy a szintjelzőm megzavarodott ...
Tankolásnál még jól mutat és számol, majd kb. 150 - 200km múlva üres értéket jelez, szépen fokozatosan csalva.
Mi lehet a gond?

Benzin, 2.5T, magyarított sw.

Köszönöm
Naplózva

Ford Mondeo 2.5T Titanium-X, 220LE, 2007
umiak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


E-mail
« Új hozzászólás #8832 Dátum: 2018.07.18 szerda, 08:54:23 »

Sziasztok!

Abban kérnék segítséget, hogy a szintjelzőm megzavarodott ...
Tankolásnál még jól mutat és számol, majd kb. 150 - 200km múlva üres értéket jelez, szépen fokozatosan csalva.
Mi lehet a gond?

Benzin, 2.5T, magyarított sw.

Áramtalanítással már próbálkoztam... Eredménytelenül...

Köszönöm
Naplózva

Ford Mondeo 2.5T Titanium-X, 220LE, 2007
SVED1K
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #8833 Dátum: 2018.07.19 csütörtök, 13:24:29 »

Sajnos kiöntöttem a kólát a kocsiban, pont az ülésfűtés/hűtés kapcsolóra folyt, ami azóta nem működik (az ülésszellőztetés biztos nem, mert nem megy a ventillátor),ellenben a fokozatok világítanak és a biztosítékok is rendben vannak.
A kapcsoló mehetett tönkre? vagy van ott még más is?
Naplózva

Ford Mondeo 2008. 2.0 TDCi - Titanium kombi
Nor1337
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #8834 Dátum: 2018.07.19 csütörtök, 20:01:20 »

Sziasztok! A szakmai segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologgal kapcsolatban (mk4 2011-es évj, 2.0 tdci titanium s) 4 napig esőben, párás környezetben állt szabad ég alatt az autó. Indulás után észrevettem, hogy a sofőr oldali ajtóban lévő ablakemelő kapcsoló és tükör állító panel nem kap áramot. Pontosabban indulás után kb 1 másodpercig van, majd elveszi az áramot. Az összes többi ajtóról vezérelhető az ablak, passzív kulccsal fel le húzható hosszan nyomva tartva. Se hibakód se semmi. Mást nem tapasztaltam. (Kivéve ha számít, hogy egyidőben ezzel a jelenséggel letérdelt a bal hátsó ajtó zár. Pontosabban távirányítóval nem működik, kézzel igen)

Tapasztalatokat, ötleteket, javaslatokat szivesen fogadok.

Köszönöm!
Naplózva
Nor1337
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #8835 Dátum: 2018.07.19 csütörtök, 20:31:42 »

Udv. A problemam a kovetkezo. A bal elso ajtonal levo elektromos ablakemelok illetve az egesz kezelo egyseg nem kap aramot velemenyem szerint. Inditasnal egy pillanatra vilagit csak, utana elalszik. Innen nem tudom kezelni sem az ablakokat sem a tukroket. A bal hatso ajto nem zarodik a kozponti zarasra, illetve ugyanennek az ablaknak a komfort resze sem mukodik. Az osszes tobbi ajto zarodik illetve mukodik az elektromos ablak komforttal egyutt. Osszefugghet ez a ket jelenseg vagy nem? Hol erdemes keresgelnem? Hibauzenetem nincs...Legalabbis a kocsi nem ir semmit.


Szia. Nekem ugyan ez a hiba. A bal hátsó ajtóval együtt. Esős párás helyen állt az autó 4 napig, legalacsonyabb hőmérsékelt kb +12-15 fok (hegyekben). Majd 4 nap után a sofőr oldali ablakemelő panel indításkor kap áramot kb 1 mp-ig, aztán semmi. Az ajtó szintén csak kézzel zárható, nyitható, távirányítóval nem. A nagyobb talány számomra az ablakemelő problémája...

Azóta esetleg sikerült valami megfejtés részedről?
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #8836 Dátum: 2018.07.19 csütörtök, 23:18:31 »

Sajnos kiöntöttem a kólát a kocsiban, pont az ülésfűtés/hűtés kapcsolóra folyt, ami azóta nem működik (az ülésszellőztetés biztos nem, mert nem megy a ventillátor),ellenben a fokozatok világítanak és a biztosítékok is rendben vannak.
A kapcsoló mehetett tönkre? vagy van ott még más is?
Próbáld meg hogy kiszeded, szétszeded, és megpucolod. Velem ugyanez történt és jó lett utána, bár néha szórakozik kikapcsolásnál.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #8837 Dátum: 2018.07.20 péntek, 06:55:21 »

Sajnos kiöntöttem a kólát a kocsiban, pont az ülésfűtés/hűtés kapcsolóra folyt, ami azóta nem működik (az ülésszellőztetés biztos nem, mert nem megy a ventillátor),ellenben a fokozatok világítanak és a biztosítékok is rendben vannak.
A kapcsoló mehetett tönkre? vagy van ott még más is?

A kapcsoloban van a vezerlo elektronika is ha jol tudom. Az aramkorok meg annyira nem szeretik a kolat, a sav tud marni. Nem tudom mennyire lehet roncsolas nelkul szetbontani, de ha sikerul egy tiszta alkoholos takaritassal lehet probalkozni, a siker sajnos nem garantalt.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8838 Dátum: 2018.07.20 péntek, 07:26:27 »

A kapcsoloban van a vezerlo elektronika is ha jol tudom. Az aramkorok meg annyira nem szeretik a kolat, a sav tud marni. Nem tudom mennyire lehet roncsolas nelkul szetbontani, de ha sikerul egy tiszta alkoholos takaritassal lehet probalkozni, a siker sajnos nem garantalt.
amúgy ebay-en 6e ft-ért láttam fűtéskapcsolót.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8839 Dátum: 2018.07.20 péntek, 08:52:45 »

Sajnos kiöntöttem a kólát a kocsiban, pont az ülésfűtés/hűtés kapcsolóra folyt, ami azóta nem működik (az ülésszellőztetés biztos nem, mert nem megy a ventillátor),ellenben a fokozatok világítanak és a biztosítékok is rendben vannak.
A kapcsoló mehetett tönkre? vagy van ott még más is?

Valszeg letérdelt a kapcsoló, nem egy atombunker a kapcsoló, sőt...

Váltószoknya kipattint és alulról ki tudod nyomni a kapcsolót, stekker le és próbáld alkohollal megtisztítani, ahogy Titta ajánlotta, talán segít. Ha nem, akkor kapcsoló beszerzés a megoldás.  wave wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
SVED1K
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #8840 Dátum: 2018.07.20 péntek, 10:12:55 »


Koszi, a szoknyaig eljutottam, felhuztam, benyultam, nyes nyes de aztan nem mertem felnyomni a kapcsolot, mert nem voltam benne biztos, hogy jol csinalom-e. Cromax oldalan rakerestem a kapcsolora. kb 95.000 Ft volt  wow1 wow1(ez lehet???), egybol elment a kedvem tole. De rakeresek majd a Amazonon, Ebayen is.
Naplózva

Ford Mondeo 2008. 2.0 TDCi - Titanium kombi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8841 Dátum: 2018.07.20 péntek, 10:19:13 »

Koszi, a szoknyaig eljutottam, felhuztam, benyultam, nyes nyes de aztan nem mertem felnyomni a kapcsolot, mert nem voltam benne biztos, hogy jol csinalom-e. Cromax oldalan rakerestem a kapcsolora. kb 95.000 Ft volt  wow1 wow1(ez lehet???), egybol elment a kedvem tole. De rakeresek majd a Amazonon, Ebayen is.

Cromaxnál csak képeket nézegetünk, nem árakat. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #8842 Dátum: 2018.07.20 péntek, 10:25:22 »

Koszi, a szoknyaig eljutottam, felhuztam, benyultam, nyes nyes de aztan nem mertem felnyomni a kapcsolot, mert nem voltam benne biztos, hogy jol csinalom-e. Cromax oldalan rakerestem a kapcsolora. kb 95.000 Ft volt  wow1 wow1(ez lehet???), egybol elment a kedvem tole. De rakeresek majd a Amazonon, Ebayen is.
szerintem te a drágábbik helyre nyúltál be   vigyor3
75-ért adja a cromax
https://cromax.hu/elektromos_rendszer/kapcsolo/ulesfutes_kapcsolo/ulesfutes_es_hutes_kapcsolo_ford_mondeo_s-max_galaxy_97866
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
SVED1K
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #8843 Dátum: 2018.07.20 péntek, 10:50:50 »

Bocsanat, igazatok van, 88 a bolti ar, 75 a klubtag ar. rosszul emlekeztem.
Naplózva

Ford Mondeo 2008. 2.0 TDCi - Titanium kombi
SVED1K
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #8844 Dátum: 2018.07.20 péntek, 18:53:57 »

Valszeg letérdelt a kapcsoló, nem egy atombunker a kapcsoló, sőt...

Váltószoknya kipattint és alulról ki tudod nyomni a kapcsolót, stekker le és próbáld alkohollal megtisztítani, ahogy Titta ajánlotta, talán segít. Ha nem, akkor kapcsoló beszerzés a megoldás.  wave wave
Kapcsolo kiveve, esetleg tudja valaki hogy lehet szetszedni?
Naplózva

Ford Mondeo 2008. 2.0 TDCi - Titanium kombi
BRoland
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203



E-mail
« Új hozzászólás #8845 Dátum: 2018.07.21 szombat, 09:38:34 »

Kapcsolo kiveve, esetleg tudja valaki hogy lehet szetszedni?

Szia.
Kis beakadó füleket kell óvatosan visszatartani csavarhúzóval és így szét lehet szedni.
Én IPA-s kendővel tisztítottam meg és utána jó lett, de sztem tiszta alkohol is jó.
Naplózva

Ford Mondeo MK5 2.0 TDCI EcoBlue Titanium, 2019, 5D
---------------------------------------------------------
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium Individual, 2013, Turnier;
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium, 2008, 5D;

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van...ez nem lehet véletlen
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #8846 Dátum: 2018.07.21 szombat, 10:29:32 »

Szia.
Kis beakadó füleket kell óvatosan visszatartani csavarhúzóval és így szét lehet szedni.
Én IPA-s kendővel tisztítottam meg és utána jó lett, de sztem tiszta alkohol is jó.

Erről talán Alfunkat kéne megkérdezni, mostanában már a karalábéból is próbál pálinkát főzni. Én azért maradnék az 50-52%-os hígításnál.  Cheesy pias integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
SVED1K
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #8847 Dátum: 2018.07.21 szombat, 13:34:21 »


Erről talán Alfunkat kéne megkérdezni, mostanában már a karalábéból is próbál pálinkát főzni. Én azért maradnék az 50-52%-os hígításnál.  Cheesy pias integet2

[/quo4te
Szetszedtem, szepen megdolgozta a kola a nyaklapot, nehol egesz fekete lett. Alapos tisztitas utan kiprobaltam, de semmi. Ledek vilagitanak, de a kapcsolo kuka. Draga volt az a kola.. szomoru1 falbav
Naplózva

Ford Mondeo 2008. 2.0 TDCi - Titanium kombi
Travolta76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #8848 Dátum: 2018.07.21 szombat, 13:57:17 »

Erről talán Alfunkat kéne megkérdezni, mostanában már a karalábéból is próbál pálinkát főzni. Én azért maradnék az 50-52%-os hígításnál.  Cheesy pias integet2

[/quo4te
Szetszedtem, szepen megdolgozta a kola a nyaklapot, nehol egesz fekete lett. Alapos tisztitas utan kiprobaltam, de semmi. Ledek vilagitanak, de a kapcsolo kuka. Draga volt az a kola.. szomoru1 falbav

Tudsz felrakni róla jó minőségű képet? A panelról.
Naplózva

Mondeo MK4 2.0 Ecoboost Titanium 149kW 2012 04.
BRoland
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203



E-mail
« Új hozzászólás #8849 Dátum: 2018.07.21 szombat, 16:15:40 »

Erről talán Alfunkat kéne megkérdezni, mostanában már a karalábéból is próbál pálinkát főzni. Én azért maradnék az 50-52%-os hígításnál.  Cheesy pias integet2

[/quo4te
Szetszedtem, szepen megdolgozta a kola a nyaklapot, nehol egesz fekete lett. Alapos tisztitas utan kiprobaltam, de semmi. Ledek vilagitanak, de a kapcsolo kuka. Draga volt az a kola.. szomoru1 falbav

Irány a bontó;(
Naplózva

Ford Mondeo MK5 2.0 TDCI EcoBlue Titanium, 2019, 5D
---------------------------------------------------------
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium Individual, 2013, Turnier;
ex: Ford Mondeo MK4 2.0TDCI Titanium, 2008, 5D;

Egy nap 24 órából áll, egy rekeszben 24 sör van...ez nem lehet véletlen
Oldalak: 1 ... 170 171 172 173 174 175 176 [177] 178 179 180 181 182 183 184 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.076 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.