Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 04:02:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3276225 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9250 Dátum: 2019.03.19 kedd, 16:03:01 »


Szia!

A szétszerelésről tudnál linket adni?


Köszönettel:
Tibor


Szia.
Légzsák kiszedése:  https://www.youtube.com/watch?v=YHfJlIv7atM
https://talkford.com/community/topic/233293-cruise-control-switch-repair/
töltsd le :   Cruise control repair.pdf

« Utoljára szerkesztve: 2019.03.19 kedd, 16:06:45 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9251 Dátum: 2019.03.20 szerda, 14:27:20 »


Super, köszönöm. Valamelyik hétvégén kontakt tisztítóval lekezelem a gombok érintkező felületeit. Remélem megjavul. Ha nem akkor kicserélem majd a gombsort. Majd készítek néhány fotót a szerelésről.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
steve78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 396



« Új hozzászólás #9252 Dátum: 2019.03.20 szerda, 18:28:53 »

Super, köszönöm. Valamelyik hétvégén kontakt tisztítóval lekezelem a gombok érintkező felületeit. Remélem megjavul. Ha nem akkor kicserélem majd a gombsort. Majd készítek néhány fotót a szerelésről.

Azt megköszönném!
Naplózva

Mondeo Turnier MKIV Titanium, 2011, 2.0TDCI 140 LE UFBA, 6 seb. kézi
Csaba55
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új hozzászólás #9253 Dátum: 2019.03.23 szombat, 20:31:19 »

Sziasztok,

2011-es mondeó űlésfűtésével kapcsolatban kérném valakinek a segítségét.A probléma az hogy nem kapcsolnak fel az "erősség" jelző ledek a két űlésfűtés ikon világít de az oldalsó ledek nem és természetesen az ülések fűtése sem kapcsol be.Rendeltem egy új kapcsolót gondolván hogy az lesz a hibás de az ujjal is ugyanaz a helyzet.Biztosítékok a csomagtérben ellenőrizve.
Esetleg találkozott már valaki hasonlóval vagy van vkinek ötlete mit kellene megnézni?
Előre is köszönöm.
Naplózva
Kityu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #9254 Dátum: 2019.03.23 szombat, 21:33:28 »

Sziasztok segítséget szeretnék kérni. Van egy MK4- es mondeom az lenne a problémám hogy van benne egy Blaupunkt NX Navi és egy biztosíték csere miatt elment a rádió újra kellett hengolni.Sikerült is a rádió állomások behangolása csak az a problémám vele hogy azelőtt az összes  rádiócsatornát betette a LISTA menübe és ha valamilyen csatornát talállt menet közben autómatikusan azt is betette a többi közé.Amiótta cserélve lett a biztosíték azóta nem tudom betenni a rádiócsatornákat a LISTÁBA.Valaki tudna nekem ebben segíteni.Előre is köszönöm.
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9255 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 08:49:00 »

Azt megköszönném!

Sajnos megakadtam. Nem tudom kivenni a légzsákot. A youtube-on fellelhető https://www.youtube.com/watch?v=Uw2tI9zKEpo (szerintem az autó nem faceliftes) videón látható technikát alkalmazva csavarhúzót a kör alakú lyukban a kormányoszlop felé (lefelé) nyomva nem akad ki a fémszál, érzem, hogy megemelem, mozog is a légzsák, de nem mozdul kifelé. Hajlított csavarhúzóval is próbáltam, de úgy sem akad ki. Lehet, hogy hiányzik egy plusz mozdulat, mert a faceliftesen máshogy lehet szétszedni?    

A rögzítő fémszál nálam nem egyenes:





Tudna valaki segíteni?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 hétfő, 08:55:01 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9256 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 09:00:52 »

Sajnos megakadtam. Nem tudom kivenni a légzsákot. A youtube-on fellelhető https://www.youtube.com/watch?v=Uw2tI9zKEpo (szerintem az autó nem faceliftes) videón látható technikát alkalmazva csavarhúzót a kör alakú lyukban a kormányoszlop felé (lefelé) nyomva nem akad ki a fémszál, érzem, hogy megemelem, mozog is a légzsák, de nem mozdul kifelé. Hajlított csavarhúzóval is próbáltam, de úgy sem akad ki. Lehet, hogy hiányzik egy plusz mozdulat, mert a faceliftesen máshogy lehet szétszedni?    

A rögzítő fémszál nálam nem egyenes:
[img width=800 height=600]http://keptarhely.eu/download.php?file=20190325v00pyfl74.jpe

[img width=800 height=600]http://keptarhely.eu/download.php?file=20190325v00pf51qx.jpe


Tudna valaki segíteni?

a rugónak sugár irányban kell szétnyílnia.Úgy kell feszíteni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9257 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 09:13:49 »

a rugónak sugár irányban kell szétnyílnia.Úgy kell feszíteni.

Ha jól értelmezem, akkor nem 12 óra irányából lefelé nyomom, hanem 10-11 óra irányából nyomom lefelé a csavarhúzót?
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
zsolinnyo01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #9258 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 09:58:33 »

Sziasztok!

Mondeo mk4 kombi 2.0 tdc 2007-2010

Abban kérném véleményeteket, segítségeteket, hogy lehetséges-e az,hogy a PIERBURG szelep hiba okoz-e olyan problémát,hogy az auto vészüzemmódba kapcsol hiba olvasása után meg egyértelmű hogy nem épül fel a turbo nyomás. Turbó csövek nem repedtek, első gondolat a változó geometria megszorulása.
Olvastam viszont itt a PIERBURG szelepről, az enyémben 2 is van hogy az auto megtorpanhat tőle gyorsításkor,morgo hang leállítás után stb...
(http://mondeo.hu/index.php?topic=23709.msg1063933#msg1063933)
Naplózva

MKIV 2007.08. 2.0 tdci 140 LE kombi titanium-s
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9259 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 11:47:07 »

Sajnos megakadtam. Nem tudom kivenni a légzsákot. A youtube-on fellelhető https://www.youtube.com/watch?v=Uw2tI9zKEpo (szerintem az autó nem faceliftes) videón látható technikát alkalmazva csavarhúzót a kör alakú lyukban a kormányoszlop felé (lefelé) nyomva nem akad ki a fémszál, érzem, hogy megemelem, mozog is a légzsák, de nem mozdul kifelé. Hajlított csavarhúzóval is próbáltam, de úgy sem akad ki. Lehet, hogy hiányzik egy plusz mozdulat, mert a faceliftesen máshogy lehet szétszedni?    

A rögzítő fémszál nálam nem egyenes:
Tudna valaki segíteni?

Szia.
FL-nél is úgy kell leszedni a légzsákot,mint a videón(0:20-nél látszik mennyire görbe a csavarhúzó).Ahogy a nyílás kalakítása van úgy próbáld meg a csavarhúzót feszíteni.Külön csináltam egy görbítettet,na azzal sikerült teljesen kiakasztani a légzsák rugóját.

Nálam a "3 db légzsák központosító csapok rugója" (duda) miatt jött ki nehezen.
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 hétfő, 11:54:46 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9260 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 12:09:51 »

Szia.
FL-nél is úgy kell leszedni a légzsákot,mint a videón(0:20-nél látszik mennyire görbe a csavarhúzó).Ahogy a nyílás kalakítása van úgy próbáld meg a csavarhúzót feszíteni.Külön csináltam egy görbítettet,na azzal sikerült teljesen kiakasztani a légzsák rugóját.

Nálam a "3 db légzsák központosító csapok rugója" (duda) miatt jött ki nehezen.

Én is készítettem egy íves szerszámot egy csap vízleeresztő rudazatából. Mikor emelte ki a csavarhúzó a légzsák rögzítőrugót felfelé, akkor a légzsák is megemelkedik (felfelé), minthogyha egymásba akadna a rugó és a belső rögzítő fül.
Mikor teljesen kinyomtad a rúgót, akkor kipattant a légzsák, vagy feszíteni kellett kifelé?   
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9261 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 14:21:56 »

Én is készítettem egy íves szerszámot egy csap vízleeresztő rudazatából. Mikor emelte ki a csavarhúzó a légzsák rögzítőrugót felfelé, akkor a légzsák is megemelkedik (felfelé), minthogyha egymásba akadna a rugó és a belső rögzítő fül.
Mikor teljesen kinyomtad a rúgót, akkor kipattant a légzsák, vagy feszíteni kellett kifelé?    
Az a lényeg,hogy mindkét oldal kiemelkedjen,de nekem nem pattant ki pont a 3 db rögzítő miatt.finoman mindkét oldalon kézzel megfogva magadfelé húzod.Ha benne marad a kormányba a rugó,semmi gond,utánna átrakod a légzsákra. vigyor3
Az első próbálkozásomnál,mikor az egyik fele kijött és nem rögzitettem,mikor a másikat kiakasztottam,de az első visszaugrott a helyére  falbav ,szerintem nálad is valami hasonló probléma lehet.  Egy kicsit megcopatott. eplus2

Amit belinkeltél képet,az enyém is u.a.
+ Azért az akksit lekötötted ,vagy a biztosítékot 2db kivetted?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 hétfő, 14:37:42 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9262 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 16:24:28 »

Az a lényeg,hogy mindkét oldal kiemelkedjen,de nekem nem pattant ki pont a 3 db rögzítő miatt.finoman mindkét oldalon kézzel megfogva magadfelé húzod.Ha benne marad a kormányba a rugó,semmi gond,utánna átrakod a légzsákra. vigyor3
Az első próbálkozásomnál,mikor az egyik fele kijött és nem rögzitettem,mikor a másikat kiakasztottam,de az első visszaugrott a helyére  falbav ,szerintem nálad is valami hasonló probléma lehet.  Egy kicsit megcopatott. eplus2

Amit belinkeltél képet,az enyém is u.a.
+ Azért az akksit lekötötted ,vagy a biztosítékot 2db kivetted?
Az akksit lekötöttem fél órával a művelet előtt még tegnap, ma is akksi nélkül pihen a mondi. Ma este próbálok még egyet.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9263 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 18:17:23 »

Az a lényeg,hogy mindkét oldal kiemelkedjen,de nekem nem pattant ki pont a 3 db rögzítő miatt.finoman mindkét oldalon kézzel megfogva magadfelé húzod.Ha benne marad a kormányba a rugó,semmi gond,utánna átrakod a légzsákra. vigyor3
Az első próbálkozásomnál,mikor az egyik fele kijött és nem rögzitettem,mikor a másikat kiakasztottam,de az első visszaugrott a helyére  falbav ,szerintem nálad is valami hasonló probléma lehet.  Egy kicsit megcopatott. eplus2

Amit belinkeltél képet,az enyém is u.a.
+ Azért az akksit lekötötted ,vagy a biztosítékot 2db kivetted?

Kint van a legzsak. Viszont a jobb gombsort nem tudom kiszedni.
Az elulso csavart kivettem, a kormany hatoldalan van ket furat, gondolom ott van egy-egy rogzito csavar. Milyen csavarhuzo kell ezen csavarok oldasahoz. Sajnos csak bitjeim vannak azok nem ernek be. Viszont az autoszerelo ismerosomtol tudok kerni szerszamot, ha tudom hogy mit.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9264 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 18:49:13 »

Kint van a legzsak. Viszont a jobb gombsort nem tudom kiszedni.
Az elulso csavart kivettem, a kormany hatoldalan van ket furat, gondolom ott van egy-egy rogzito csavar. Milyen csavarhuzo kell ezen csavarok oldasahoz. Sajnos csak bitjeim vannak azok nem ernek be. Viszont az autoszerelo ismerosomtol tudok kerni szerszamot, ha tudom hogy mit.
igen 2 db (csillag csavarhúzó ha jól emlékszem). worship
Talán látszik:
https://p1.picsto.re/owGyj.jpg
De inkàbb torx  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.25 hétfő, 22:00:45 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Berney
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #9265 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 19:05:29 »

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani,hogy a rádiónak hol találom a biztosítékát és melyik az? Ez nincs relézve esetleg?
Állandóan ki-be kapcsolgat menet közben,hol elmegy a világítás róla,hol eltünik a műszerfalon lévő kijelzés ami a rádióval kapcsolatos,hol csak a fele világítás működik a rádión ,néha meg működik is.
Vezetékeken és a csatikon nem látni semmi extrát (szakadás,égés). Egy másik rádiót is kipróbáltam de ugyan az a jelenség. Nem tudok mire gondolni már csak a biztiknél valami kontakt hibára. Valami ötlet esetleg?
Naplózva

2.0 TDCI 2008-as 103Kw
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9266 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 19:35:04 »

Sziasztok!
Valaki meg tudja mondani,hogy a rádiónak hol találom a biztosítékát és melyik az? Ez nincs relézve esetleg?
Állandóan ki-be kapcsolgat menet közben,hol elmegy a világítás róla,hol eltünik a műszerfalon lévő kijelzés ami a rádióval kapcsolatos,hol csak a fele világítás működik a rádión ,néha meg működik is.
Vezetékeken és a csatikon nem látni semmi extrát (szakadás,égés). Egy másik rádiót is kipróbáltam de ugyan az a jelenség. Nem tudok mire gondolni már csak a biztiknél valami kontakt hibára. Valami ötlet esetleg?
Kezelési könyv 208.oldaltól.
http://www.fordservicecontent.com/Ford_Content/catalog/owner_guides/HUHUN_CG3536_MND_og_201110.pdf
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Berney
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #9267 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 19:44:26 »

Köszönöm.Ránézek
Naplózva

2.0 TDCI 2008-as 103Kw
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #9268 Dátum: 2019.03.25 hétfő, 20:03:25 »

Kint van a legzsak. Viszont a jobb gombsort nem tudom kiszedni.
Az elulso csavart kivettem, a kormany hatoldalan van ket furat, gondolom ott van egy-egy rogzito csavar. Milyen csavarhuzo kell ezen csavarok oldasahoz. Sajnos csak bitjeim vannak azok nem ernek be. Viszont az autoszerelo ismerosomtol tudok kerni szerszamot, ha tudom hogy mit.
Szerintem torx
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9269 Dátum: 2019.03.26 kedd, 10:38:34 »

igen 2 db (csillag csavarhúzó ha jól emlékszem). worship
Talán látszik:
https://p1.picsto.re/owGyj.jpg
De inkàbb torx  vigyor3

A megosztott tapasztalataidból merítve távtartót tettem a már kipattintott oldalhoz.

És kint is van:


Az íves szerszámot jobban meggörbítettem, így jobban ki tudtam emelni a rugót. Amikor a rugó a kiemelési ponton marad, azaz nem lehetett érezni a lyukban, akkor ezt követően húztam finoman magam felé a légzsákot és szépen kicsúszott a helyéről.  

Torx csavar. Szerintem T20-as lesz:
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #9270 Dátum: 2019.03.26 kedd, 12:28:31 »

A megosztott tapasztalataidból merítve távtartót tettem a már kipattintott oldalhoz.

És kint is van:
Az íves szerszámot jobban meggörbítettem, így jobban ki tudtam emelni a rugót. Amikor a rugó a kiemelési ponton marad, azaz nem lehetett érezni a lyukban, akkor ezt követően húztam finoman magam felé a légzsákot és szépen kicsúszott a helyéről.  

Torx csavar. Szerintem T20-as lesz:


Utólag már nem is olyan nagy dolog a szétszedés. hehe
Akksi levétel miatt a rádió kódod megvan?
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.26 kedd, 12:31:17 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9271 Dátum: 2019.03.26 kedd, 16:37:53 »

Utólag már nem is olyan nagy dolog a szétszedés. hehe
Akksi levétel miatt a rádió kódod megvan?

Hát azért nem volt egyszerű a szétszerelés.
A kód természetesen megvan.

Kontakt tisztító spay-vel megtisztítom a kapcsoló érintkező felületét, remélem megjavul. És egy ideig nem kell szétszednem újra.
 
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.26 kedd, 20:31:24 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9272 Dátum: 2019.03.27 szerda, 08:35:58 »

Utólag már nem is olyan nagy dolog a szétszedés. hehe
Akksi levétel miatt a rádió kódod megvan?

Először is köszönöm szépen a hasznos szerelési tanácsokat worship Nélkületek nem boldogultam volna. Kiemelt köszönet: Sakos, Vagyokabajnok és Alf fórumtársaimnak. Ez csapatmunka volt. A végeredmény SIKER! A gombook működnek, a feleségem nagyon boldog, hogy végre nézelődhet a menüben.

Készített légzsák rugó kiemelő szerszámom:



A jobb oldali gombsor modult 3db T20-as torx csavar rögzíti, elöl egy, hátul kettő (ehhez hosszú csavarhúzó kell, mert a csavarok mélyen vannak)
A kormány légzsák és jobb oldali gombsor nélkül:


Gombsor elölről:


Gombsor hátulról:


A menü vezérlő gombmodul:
3 fekete műanyag rögzítő karom benyomásával kiemelhető, ebbő a képen kettő látható.


4 fekete pöcök benyomásával, némi kis feszegetéssel kiemelhető a gombmodul felső része.


A panel elülső oldala a kék gumi érintkezősor levétele után. A kék gumi érintkezősort két gumi tüske rögzíti a panelhez, amik kihúzhatóak és visszagyömöszölhetőek. A gumi érintkezősor másik oldalán réz korongok vannak (sajnos erről nem készült fotó) , mely benyomásával rövidre zárja a panel adott helyen lévő érintkező kettős félkörívét.  
 

A panel hátsó oldala:


Kontakt tisztító spay-vel lefújtam a panel mindkét oldalát, az érintkező tüskéket és a rövidzáró réz korongokat.

Az összeszerelés már könnyen ment és gyorsan 5 perc alatt meg is volt.  

 
« Utoljára szerkesztve: 2019.03.27 szerda, 09:14:03 írta Tibor69 » Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9273 Dátum: 2019.03.27 szerda, 08:58:31 »

Először is köszönöm szépen a hasznos szerelési tanácsokat worship Nélkületek nem boldogultam volna. Kiemelt köszönet: Sakos, Vagyokabajnok és Alf fórumtársaimnak. Ez csapatmunka volt. A végeredmény SIKER! A gombook működnek, a feleségem nagyon boldog, hogy végre nézelődhet a menüben.
...
 

Ha hozzájárulsz, akkor a FAQ-ba kitenném.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #9274 Dátum: 2019.03.27 szerda, 09:09:44 »

Ha hozzájárulsz, akkor a FAQ-ba kitenném.

Ezt természetes, hogy megoszd. Sőt az e-mailedre elküldtem egy komplettebb szerelési leírást .doc-ban, ahol gondolod bele is javíthatsz.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9275 Dátum: 2019.03.27 szerda, 09:14:41 »

Ezt természetes, hogy megoszd. Sőt az e-mailedre elküldtem egy komplettebb szerelési leírást .doc-ban, ahol gondolod bele is javíthatsz.

 worship worship worship
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9276 Dátum: 2019.03.27 szerda, 10:47:21 »

Ezt természetes, hogy megoszd. Sőt az e-mailedre elküldtem egy komplettebb szerelési leírást .doc-ban, ahol gondolod bele is javíthatsz.
eljen eljen eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Karcsi2.5t
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #9277 Dátum: 2019.03.28 csütörtök, 07:22:31 »

Sziasztok! Nem rég vásároltam mk4 2,5turbós mondeót 2007es évjárat. Eddig minden szuper az autón nagyon tetszik, csak a fogyasztásával nem vagyok kibékülve. 15-16 l a városba. Nem sok ez 1kicsit? Előre is köszönök minden segítséget. Szép napot mindenkinek! Wink
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #9278 Dátum: 2019.03.28 csütörtök, 07:41:49 »

Sziasztok! Nem rég vásároltam mk4 2,5turbós mondeót 2007es évjárat. Eddig minden szuper az autón nagyon tetszik, csak a fogyasztásával nem vagyok kibékülve. 15-16 l a városba. Nem sok ez 1kicsit? Előre is köszönök minden segítséget. Szép napot mindenkinek! Wink
Aki mást mond, az hazudik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #9279 Dátum: 2019.03.30 szombat, 07:56:55 »

Átrakom ide:
"Megtörtént a tempomat kapcsoló beépítése, és szuperül muzsikál.
A kérdésem az lenne, hogy a kiszerelt, sima kapcsolókat vajon el lehet adni, ha igen mi a reális ár érte? Gondolom nagy tolongás nem lesz érte, de nekem már feleslegessé vált!
Köszi!"
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #9280 Dátum: 2019.03.30 szombat, 12:58:40 »

Átrakom ide:
"Megtörtént a tempomat kapcsoló beépítése, és szuperül muzsikál.
A kérdésem az lenne, hogy a kiszerelt, sima kapcsolókat vajon el lehet adni, ha igen mi a reális ár érte? Gondolom nagy tolongás nem lesz érte, de nekem már feleslegessé vált!
Köszi!"
5ért dobd fel a jófogásra, de nagy rohamra ne számíts érte
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #9281 Dátum: 2019.03.30 szombat, 13:40:28 »

5ért dobd fel a jófogásra, de nagy rohamra ne számíts érte
Köszi!  worship
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
parduc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új hozzászólás #9282 Dátum: 2019.04.01 hétfő, 19:35:12 »

Sziasztok!

Kicsi segítség ill.tanácsra lenne szükségem.
2008-as mondeóban elkezdett a rádió ki-be kapcsolgatni magától.
Valamikor villog az összes gomb,valamikor nem világít rajta semmi,néha meg működik.
A műszerfalon is eltünik minden ami a rádióval kapcsolatos kiírás.
Valaki találkozott már valami hasonlóval?
Mi lehet a gond?

Szia!!!

sikerült valamit előre lépned?Huh?
hasonló problémával küzdök mint te,de eddig én se találtam megoldást  falbav  help  help  help
Naplózva
Berney
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #9283 Dátum: 2019.04.01 hétfő, 20:09:29 »

Szia!!!

sikerült valamit előre lépned?Huh?
hasonló problémával küzdök mint te,de eddig én se találtam megoldást  falbav  help  help  help
  Szia! Sajnos nem jutottam még semmire vele. Kipróbáltam egy másik rádiót is, de ugyan az a hiba. Autóvillamossági szerelő sem tudott okosat mondani. Már átnéztem az összes csatit, vezetéket, biztit, de semmi változás. Holnap még megpróbálom kicserélni a biztitáblát ami a kesztyűtartó alatt van aztán meglátom. Más ötlet nincs.
Naplózva

2.0 TDCI 2008-as 103Kw
parduc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új hozzászólás #9284 Dátum: 2019.04.02 kedd, 19:39:01 »

  Szia! Sajnos nem jutottam még semmire vele. Kipróbáltam egy másik rádiót is, de ugyan az a hiba. Autóvillamossági szerelő sem tudott okosat mondani. Már átnéztem az összes csatit, vezetéket, biztit, de semmi változás. Holnap még megpróbálom kicserélni a biztitáblát ami a kesztyűtartó alatt van aztán meglátom. Más ötlet nincs.

Szia!
Nagyon kiváncsi leszek az eredményre,mert tök ugyan azt tetted amit én is,és semmi eredménye,igaz még én nem próbáltam a bizti tábla cserét,igy várom nagyon majd,hogy Te mire jutsz a cserével.
Naplózva
Berney
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


E-mail
« Új hozzászólás #9285 Dátum: 2019.04.03 szerda, 12:50:18 »

Szia!
Nagyon kiváncsi leszek az eredményre,mert tök ugyan azt tetted amit én is,és semmi eredménye,igaz még én nem próbáltam a bizti tábla cserét,igy várom nagyon majd,hogy Te mire jutsz a cserével.
Szia! Sajnos nem oldotta meg a problémát a biztitábla (komfort modul)csere sem. Először semmi nem működött csere után az autón.Rá kellett tanítani a kulcsot.Miután működött minden azután a rádió ugyan azt csinálta mint eddig.Bejelentettem a Ford szervízbe ,jövő hét péntekre.Hátha ott már találkoztak ilyen problémával. falbav
Naplózva

2.0 TDCI 2008-as 103Kw
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #9286 Dátum: 2019.04.03 szerda, 19:30:50 »

Szia! Sajnos nem oldotta meg a problémát a biztitábla (komfort modul)csere sem. Először semmi nem működött csere után az autón.Rá kellett tanítani a kulcsot.Miután működött minden azután a rádió ugyan azt csinálta mint eddig.Bejelentettem a Ford szervízbe ,jövő hét péntekre.Hátha ott már találkoztak ilyen problémával. falbav
Ha nem garanciális, akkor ne a ford szervizbe vidd, hanem egy normál autórádió szervizbe. Szinte vakon mondhatom, hogyha a rádiónak van baja, akkor azt mondják, hogy csere! Bár ne lenne igazam...  integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9287 Dátum: 2019.04.03 szerda, 19:53:44 »

Ha nem garanciális, akkor ne a ford szervizbe vidd, hanem egy normál autórádió szervizbe. Szinte vakon mondhatom, hogyha a rádiónak van baja, akkor azt mondják, hogy csere! Bár ne lenne igazam...  integet2

Vakon ne mondj semmit, főleg amit nem tudsz....
A gyári javítási technológia (főleg a garancia miatt) nem bont meg egységeket. A márkaszerviz nem műszerész műhely, ráadásul az egységekbe benne lévő alkatrészek nem rendelhetőek! Vagyis ha akarnák sem tudnák javítani....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9288 Dátum: 2019.04.03 szerda, 20:16:46 »

Vakon ne mondj semmit, főleg amit nem tudsz....
A gyári javítási technológia (főleg a garancia miatt) nem bont meg egységeket. A márkaszerviz nem műszerész műhely, ráadásul az egységekbe benne lévő alkatrészek nem rendelhetőek! Vagyis ha akarnák sem tudnák javítani....

Hiányoztál Tipcsi.  Cheesy
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9289 Dátum: 2019.04.03 szerda, 20:18:45 »

Hiányoztál Tipcsi.  Cheesy


Unatkoztam ma..... (pedig dolgoztam, de olyanokat, ami közben unatkoztam)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9290 Dátum: 2019.04.03 szerda, 20:30:47 »


Unatkoztam ma..... (pedig dolgoztam, de olyanokat, ami közben unatkoztam)

Máskor ha unatkozol, ugorj le Bonyhádra. Biztos, hogy találunk valami melót. Kapálás, fűnyírás, gazolás  hehe eplus2
Sőt most pl van 4 m3 fa, amit össze kéne vágni/hasogatni Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9291 Dátum: 2019.04.03 szerda, 20:40:02 »

Máskor ha unatkozol, ugorj le Bonyhádra. Biztos, hogy találunk valami melót. Kapálás, fűnyírás, gazolás  hehe eplus2
Sőt most pl van 4 m3 fa, amit össze kéne vágni/hasogatni Cheesy

Dolgoztam, csak amíg mentek a programozások....közben unatkoztam. Neked külön magyarázzam?  vigyor3
Amikor telepíted a programokat és dolgozik a gép, akkor dolgozol te is....és mégse.  Wink
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9292 Dátum: 2019.04.03 szerda, 20:55:41 »

Dolgoztam, csak amíg mentek a programozások....közben unatkoztam. Neked külön magyarázzam?  vigyor3
Amikor telepíted a programokat és dolgozik a gép, akkor dolgozol te is....és mégse.  Wink

Nemérdekelnekakifogások!!!! Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
parduc
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új hozzászólás #9293 Dátum: 2019.04.04 csütörtök, 18:20:09 »

Szia! Sajnos nem oldotta meg a problémát a biztitábla (komfort modul)csere sem. Először semmi nem működött csere után az autón.Rá kellett tanítani a kulcsot.Miután működött minden azután a rádió ugyan azt csinálta mint eddig.Bejelentettem a Ford szervízbe ,jövő hét péntekre.Hátha ott már találkoztak ilyen problémával. falbav

Szia!!!
kiváncsian várom majd a fejleményeket,figyelni fogom a topikot,hogy sikerült e megoldást találniuk.
Valaki említette,hogy rádió cserét fognak javasolni a szervízben, de mivel a bontott rádióval is igy működött nincs értelme az új rádiónak szvsz.
Naplózva
zsolank
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új hozzászólás #9294 Dátum: 2019.04.06 szombat, 11:14:05 »

Szia!!!
kiváncsian várom majd a fejleményeket,figyelni fogom a topikot,hogy sikerült e megoldást találniuk.
Valaki említette,hogy rádió cserét fognak javasolni a szervízben, de mivel a bontott rádióval is igy működött nincs értelme az új rádiónak szvsz.
Rádugják a laptopot,és majd az egy ellenőrzési protokollal megmutatja ,hogy mi a hiba oka nagy valószínűséggel. Ha nem láttak még ilyet.
Naplózva
cini
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


czinkosek@hotmail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #9295 Dátum: 2019.04.07 vasárnap, 13:56:11 »

Azt szeretném tudni hogy mi a különbség a start stoppos akkumulátor és a hagyományos között.Illetve ha hagyományosba  startosat teszek és fordítva. A válaszokat köszönöm.
Naplózva

1.8 TD 98. kombi   2.0 tdci titánium-s 2014 fehér bálna
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9296 Dátum: 2019.04.07 vasárnap, 15:21:21 »

Azt szeretném tudni hogy mi a különbség a start stoppos akkumulátor és a hagyományos között.Illetve ha hagyományosba  startosat teszek és fordítva. A válaszokat köszönöm.

Arra ez megfelel, hogy megértsd a különbséget.  vigyor3

https://dasblog.hu/2018/08/08/miert_nem_jo_barmilyen_akku_a_start-stop_rendszerhez
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
darazsa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új hozzászólás #9297 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 20:50:51 »

Sziasztok. Kis segítség kellene hátha valaki járt már így. Ma délután amikor ekindultam az autóval elkezdett jelezni, higy a csomagtartó nyitva van. Kiszálltam megnéztem, de cszkva volt rendesen. Kinyitottam, becsuktam de ugyanúgy azt jelzi, hogy nyitva. Be tudom zárni ki tudom nyitni, a csomagtartó lámpa becsukásra kialszik minden lámpa működik. Mi lehet a gond? Annyi hiba van még, hogy zárásnák nem villannak az indexek, de nyitásnál igen.
Merre induljak a hiba keresésben?
Köszi előre is.
Naplózva

Múlt 2007 2.0 TDCI Titanium.
Jelen 2013 2.0 TDCI Titanium S Powershift.
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9298 Dátum: 2019.04.08 hétfő, 21:49:40 »

Sziasztok. Kis segítség kellene hátha valaki járt már így. Ma délután amikor ekindultam az autóval elkezdett jelezni, higy a csomagtartó nyitva van. Kiszálltam megnéztem, de cszkva volt rendesen. Kinyitottam, becsuktam de ugyanúgy azt jelzi, hogy nyitva. Be tudom zárni ki tudom nyitni, a csomagtartó lámpa becsukásra kialszik minden lámpa működik. Mi lehet a gond? Annyi hiba van még, hogy zárásnák nem villannak az indexek, de nyitásnál igen.
Merre induljak a hiba keresésben?
Köszi előre is.

El van szakadva az átvezetőben vezeték....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
darazsa
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


« Új hozzászólás #9299 Dátum: 2019.04.09 kedd, 07:20:10 »

El van szakadva az átvezetőben vezeték....
Köszi akkor ott kezdem. Smiley
Naplózva

Múlt 2007 2.0 TDCI Titanium.
Jelen 2013 2.0 TDCI Titanium S Powershift.
Oldalak: 1 ... 179 180 181 182 183 184 185 [186] 187 188 189 190 191 192 193 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.078 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.