Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 16:20:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3244869 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Tejfi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


E-mail
« Új hozzászólás #9350 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 09:50:32 »

a száma is megtalálható a hsz-eiben.

Lehet hogy béna vagyok de én nem találom. Kérlek küld el nekem privátban.
Köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #9351 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 10:12:57 »


Lehet hogy béna vagyok de én nem találom. Kérlek küld el nekem privátban.
Köszi
http://mondeo.hu/index.php?topic=4014.msg512202#msg512202
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tejfi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


E-mail
« Új hozzászólás #9352 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 10:51:40 »

köszönöm !
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9353 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 11:10:44 »

Jobb ha ezt megjegyezzük, eltesszük későbbre.

https://m.facebook.com/SzilvaJarmuelektronika/


Nem értem, minek?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9354 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 11:39:48 »


Nem lett volna egyszerűbb, ha a legelső hsz-re beírod?  eplus2 hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9355 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 11:40:32 »

Nem értem, minek?  eplus2

Hogy amit elrontanak a szagszervizesek, azt legyen hova vinni.  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9356 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 11:42:29 »

Hogy amit elrontanak a szagszervizesek, azt legyen hova vinni.  hehe

 Cheesy
De hiszen ők is szagszerviz......
Márkaszerviz-t akartál írni.  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.06 hétfő, 11:44:08 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9357 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 11:49:24 »

Cheesy
De hiszen ők is szagszerviz......
Márkaszerviz-t akartál írni.  hehe

Igen, Márka Meggy
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #9358 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 12:20:33 »

Nem lett volna egyszerűbb, ha a legelső hsz-re beírod?  eplus2 hehe
nem, Mr.Agysebész.
Telóról nem keresgetek,mert csak.Asztali gépről már én is megkeresem hamar.
Egyéb hülye kérdés? Wink nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9359 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 12:52:23 »

nem, Mr.Agysebész.
Telóról nem keresgetek,mert csak.Asztali gépről már én is megkeresem hamar.
Egyéb hülye kérdés? Wink nyes

A telefonszámot miért kell asztali gépen keresgetni, ha az pont a telefonodban van benne?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9360 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 13:36:34 »

A telefonszámot miért kell asztali gépen keresgetni, ha az pont a telefonodban van benne?  hehe
Ő nem mentegeti le mindenféle fiúk tel.számát  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9361 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 13:43:49 »

Ő nem mentegeti le mindenféle fiúk tel.számát  vigyor3

Miért, te igen?  eplus2 hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #9362 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 15:00:18 »

A telefonszámot miért kell asztali gépen keresgetni, ha az pont a telefonodban van benne?  hehe
mert nincs benne!?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9363 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 15:03:37 »

mert nincs benne!?

Hát akkor első alkalommal miért nem kerested ki magadnak is?  taps hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #9364 Dátum: 2019.05.06 hétfő, 20:32:53 »

Hát akkor első alkalommal miért nem kerested ki magadnak is?  taps hehe
mert nem kell!? vigyor3
ezeregy felesleges számom van.Pont ez az egy már teljesen felesleges.2008ban találkoztam vele utoljára...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9365 Dátum: 2019.05.07 kedd, 08:15:08 »

mert nem kell!? vigyor3
ezeregy felesleges számom van.Pont ez az egy már teljesen felesleges.2008ban találkoztam vele utoljára...

Találtál valaki mást? Sértődöttségből törölöd a számát, mert már nem találkozik veled?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #9366 Dátum: 2019.05.07 kedd, 09:06:30 »

Találtál valaki mást? Sértődöttségből törölöd a számát, mert már nem találkozik veled?  hehe
a tiéd megvan...ha erre gondolsz.Nehogy sértődés legyen belőle. ravasz1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9367 Dátum: 2019.05.08 szerda, 14:09:32 »

Talán ide illik a leginkább:
A kocsihoz ugye 2 kulcs van. Beállítottam az ülést, eltettem az 1-es memória helyre. Eddig csak azt egyik kulcsot használtam, teljesen jó. Ma nyitottam a másikkal a kocsit, és valami tök más állásba elvitte az ülést. Hogy lehet a 2-es kulcsra is ugyanazt az üléspozíciót ráprogramozni, ami az egyes kulcson alapértelmezett?
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9368 Dátum: 2019.05.08 szerda, 15:12:36 »

Talán ide illik a leginkább:
A kocsihoz ugye 2 kulcs van. Beállítottam az ülést, eltettem az 1-es memória helyre. Eddig csak azt egyik kulcsot használtam, teljesen jó. Ma nyitottam a másikkal a kocsit, és valami tök más állásba elvitte az ülést. Hogy lehet a 2-es kulcsra is ugyanazt az üléspozíciót ráprogramozni, ami az egyes kulcson alapértelmezett?
Nem alapértelmezett az 1-es kulcsra, hanem ahhoz van tárolva.
Tárold a beállításod a 2-es kulcs 1-es memóriába is.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9369 Dátum: 2019.05.08 szerda, 15:16:10 »

Nem alapértelmezett az 1-es kulcsra, hanem ahhoz van tárolva.
Tárold a beállításod a 2-es kulcs 1-es memóriába is.
De akkor jól sejtem, hogy csak úgy lehet megoldani, hogy 1-es kulccsal kinyit (ülés jó), pozíció megjegyez, kettes kulccsal kinyit, ülés elmászik, ülést emlékezetből beállít, memóriába lement, és akkor ezek után mindegy melyikkel nyitom, az ülés nem fog mozogni?

(Nyilván nem sűrűn cserélgetem a kulcsokat, csak ma reggel jöttek szemlézni a kocsit a casco miatt, két kulcsot kértek, véletlen a 2-es kulccsal nyitottam, és ment az ülés mindenfele, én meg ott "utaztam" az ülésen.)
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9370 Dátum: 2019.05.08 szerda, 15:18:13 »

De akkor jól sejtem, hogy csak úgy lehet megoldani, hogy 1-es kulccsal kinyit (ülés jó), pozíció megjegyez, kettes kulccsal kinyit, ülés elmászik, ülést emlékezetből beállít, memóriába lement, és akkor ezek után mindegy melyikkel nyitom, az ülés nem fog mozogni?

(Nyilván nem sűrűn cserélgetem a kulcsokat, csak ma reggel jöttek szemlézni a kocsit a casco miatt, két kulcsot kértek, véletlen a 2-es kulccsal nyitottam, és ment az ülés mindenfele, én meg ott "utaztam" az ülésen.)
Vagy letíltani a funkciót (ha lehet) vagy nem beprogramozni....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9371 Dátum: 2019.05.08 szerda, 19:36:04 »

Használd az 1-es kulcsot.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9372 Dátum: 2019.05.08 szerda, 20:29:47 »

De akkor jól sejtem, hogy csak úgy lehet megoldani, hogy 1-es kulccsal kinyit (ülés jó), pozíció megjegyez, kettes kulccsal kinyit, ülés elmászik, ülést emlékezetből beállít, memóriába lement, és akkor ezek után mindegy melyikkel nyitom, az ülés nem fog mozogni?

(Nyilván nem sűrűn cserélgetem a kulcsokat, csak ma reggel jöttek szemlézni a kocsit a casco miatt, két kulcsot kértek, véletlen a 2-es kulccsal nyitottam, és ment az ülés mindenfele, én meg ott "utaztam" az ülésen.)

Kezdek örülni, hogy nem villanyosak az üléseim Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9373 Dátum: 2019.05.08 szerda, 20:49:52 »

Kezdek örülni, hogy nem villanyosak az üléseim Cheesy

Szerintem Domi sem villamos székben ül....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #9374 Dátum: 2019.05.09 csütörtök, 23:25:15 »

Kedves Márkatársak!

Egy 2014-es MkIV 5 ajtós Mondeó - többnyire - boldog tulajdonosa vagyok. Most sajnos borsot tört az orrom alá, mert a bal hátsó belső, azaz a csomagtérajtóban elhelyezkedő lámpában kiment az egyik LED-csoport. Először abban bíztam, hogy csak kontakthibáról van szó, de hiába igazgattam a hozzáférhető kábeleket, a probléma megmaradt.

Láttam a fórumban, hogy már másnak is volt hasonló problémája. Ahogy megtudtam, típushibáról van szó. Van esetleg valakinek tapasztalata ennek javításával?

Kiszerelném a lámpát, hogy alaposabban szemügyre vegyem, de ez - állítólag - egy meglehetősen kacifántos művelet. Először a rendszám fölötti, a Ford-emblémát tartalmazó fényezett műanyag burkolati elemet kell lepattintani hozzá, aztán szétszedni szinte mindent. Mennyire nehéz leszedni ezt a műanyag elemet? Igaz, hogy elpattanhat még az óvatos feszegetéstől is?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

UI: Az egészben az a legbosszantóbb, hogy az autó még nincs öt éves. Azaz él még rá a kiterjesztett garancia. De a Petrányinál kibújtak a javítás alól, mondván, ez nem tartozik bele a garanciális körbe. Pedig a tájékoztatóban az áll, hogy a gari a teljes elektromos rendszerre vonatkozik. A meghibásodott LED-szekció mi, ha nem az elektromos rendszer része?!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #9375 Dátum: 2019.05.10 péntek, 07:25:22 »

Kedves Márkatársak!

Egy 2014-es MkIV 5 ajtós Mondeó - többnyire - boldog tulajdonosa vagyok. Most sajnos borsot tört az orrom alá, mert a bal hátsó belső, azaz a csomagtérajtóban elhelyezkedő lámpában kiment az egyik LED-csoport. Először abban bíztam, hogy csak kontakthibáról van szó, de hiába igazgattam a hozzáférhető kábeleket, a probléma megmaradt.

Láttam a fórumban, hogy már másnak is volt hasonló problémája. Ahogy megtudtam, típushibáról van szó. Van esetleg valakinek tapasztalata ennek javításával?

Kiszerelném a lámpát, hogy alaposabban szemügyre vegyem, de ez - állítólag - egy meglehetősen kacifántos művelet. Először a rendszám fölötti, a Ford-emblémát tartalmazó fényezett műanyag burkolati elemet kell lepattintani hozzá, aztán szétszedni szinte mindent. Mennyire nehéz leszedni ezt a műanyag elemet? Igaz, hogy elpattanhat még az óvatos feszegetéstől is?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

UI: Az egészben az a legbosszantóbb, hogy az autó még nincs öt éves. Azaz él még rá a kiterjesztett garancia. De a Petrányinál kibújtak a javítás alól, mondván, ez nem tartozik bele a garanciális körbe. Pedig a tájékoztatóban az áll, hogy a gari a teljes elektromos rendszerre vonatkozik. A meghibásodott LED-szekció mi, ha nem az elektromos rendszer része?!

beázik, és a nyák szétég a zárlattól.Javítható, de pont annyit kérnek érte, mintha vennél másikat bontóban, vagy ebay-en.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9376 Dátum: 2019.05.10 péntek, 07:56:45 »

Kedves Márkatársak!

Egy 2014-es MkIV 5 ajtós Mondeó - többnyire - boldog tulajdonosa vagyok. Most sajnos borsot tört az orrom alá, mert a bal hátsó belső, azaz a csomagtérajtóban elhelyezkedő lámpában kiment az egyik LED-csoport. Először abban bíztam, hogy csak kontakthibáról van szó, de hiába igazgattam a hozzáférhető kábeleket, a probléma megmaradt.

Láttam a fórumban, hogy már másnak is volt hasonló problémája. Ahogy megtudtam, típushibáról van szó. Van esetleg valakinek tapasztalata ennek javításával?

Kiszerelném a lámpát, hogy alaposabban szemügyre vegyem, de ez - állítólag - egy meglehetősen kacifántos művelet. Először a rendszám fölötti, a Ford-emblémát tartalmazó fényezett műanyag burkolati elemet kell lepattintani hozzá, aztán szétszedni szinte mindent. Mennyire nehéz leszedni ezt a műanyag elemet? Igaz, hogy elpattanhat még az óvatos feszegetéstől is?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

UI: Az egészben az a legbosszantóbb, hogy az autó még nincs öt éves. Azaz él még rá a kiterjesztett garancia. De a Petrányinál kibújtak a javítás alól, mondván, ez nem tartozik bele a garanciális körbe. Pedig a tájékoztatóban az áll, hogy a gari a teljes elektromos rendszerre vonatkozik. A meghibásodott LED-szekció mi, ha nem az elektromos rendszer része?!

Az elektromos rendszer része, de külső behatás miatt romlott el. Sok a páralecsapódás, nem tud kiszáradni gyorsan.
Ez olyan, mint amikor vizet kap a telefonod. Az nem lesz garis....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9377 Dátum: 2019.05.10 péntek, 08:45:21 »

Kedves Márkatársak!

Egy 2014-es MkIV 5 ajtós Mondeó - többnyire - boldog tulajdonosa vagyok. Most sajnos borsot tört az orrom alá, mert a bal hátsó belső, azaz a csomagtérajtóban elhelyezkedő lámpában kiment az egyik LED-csoport. Először abban bíztam, hogy csak kontakthibáról van szó, de hiába igazgattam a hozzáférhető kábeleket, a probléma megmaradt.

Láttam a fórumban, hogy már másnak is volt hasonló problémája. Ahogy megtudtam, típushibáról van szó. Van esetleg valakinek tapasztalata ennek javításával?

Kiszerelném a lámpát, hogy alaposabban szemügyre vegyem, de ez - állítólag - egy meglehetősen kacifántos művelet. Először a rendszám fölötti, a Ford-emblémát tartalmazó fényezett műanyag burkolati elemet kell lepattintani hozzá, aztán szétszedni szinte mindent. Mennyire nehéz leszedni ezt a műanyag elemet? Igaz, hogy elpattanhat még az óvatos feszegetéstől is?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

UI: Az egészben az a legbosszantóbb, hogy az autó még nincs öt éves. Azaz él még rá a kiterjesztett garancia. De a Petrányinál kibújtak a javítás alól, mondván, ez nem tartozik bele a garanciális körbe. Pedig a tájékoztatóban az áll, hogy a gari a teljes elektromos rendszerre vonatkozik. A meghibásodott LED-szekció mi, ha nem az elektromos rendszer része?!


Ezért sem érnek semmit az ilyen kiterjesztett garanciák, akár autónál, akár más területen. Törvényi kötelezettség nincs rá, arra szól a kiterjesztett gari, amire a gyártó vállalja. Ő meg nyílván csak olyan dolgokra fog vállalni, ami vagy soha vagy millióból egyszer megy tönkre.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9378 Dátum: 2019.05.10 péntek, 08:56:17 »

Az elektromos rendszer része, de külső behatás miatt romlott el. Sok a páralecsapódás, nem tud kiszáradni gyorsan.
Ez olyan, mint amikor vizet kap a telefonod. Az nem lesz garis....

És nyilván egy autót arra terveznek, hogy csak napos száraz időben legyen használható.

Mint a phicsa úgy vinném az ügyet tovább.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #9379 Dátum: 2019.05.10 péntek, 19:22:58 »

És nyilván egy autót arra terveznek, hogy csak napos száraz időben legyen használható.

Mint a phicsa úgy vinném az ügyet tovább.

Na igen. Egy telefont nem arra terveznek, hogy vízbe dobálják. De ha vízállóként hirdetik, akkor elég nagy baj, ha beázik. Ennek fényében egy autónak bírnia kell, ha esik rá az eső, a hó. Ha a lámpabúrába bejut a víz, vagy a pára, akkor az bizony konstrukciós hiba. Ja és egy nem egészen öt éves autóról beszélünk, amit nem használok nap, mint nap. Amikor pihen, akkor zárt, száraz garázsban áll.
Naplózva
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #9380 Dátum: 2019.05.11 szombat, 19:19:14 »

Volna még egy kérdésem: A 2014-es MkIV Mondeo milyen biztosítékokat használ? Szeretnék beépíteni fixen egy autós kamerát, amihez a tápot egy biztosíték "megcsapolós" leágazás adná. Vicces, de nem találok sehol pontos infót arról, hogy milyen méretű is kellene...
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9381 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 00:16:54 »

Volna még egy kérdésem: A 2014-es MkIV Mondeo milyen biztosítékokat használ? Szeretnék beépíteni fixen egy autós kamerát, amihez a tápot egy biztosíték "megcsapolós" leágazás adná. Vicces, de nem találok sehol pontos infót arról, hogy milyen méretű is kellene...

http://www.bcae1.com/images/jpegs/IMG_6537b.JPG
Középső.

Én is úgy oldottam meg a kamerát, ahogy te akarod. Szivargyújtó biztosítékját csapolva tökéletes. Hely is van elég, hogy elférjen.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #9382 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 19:26:29 »

http://www.bcae1.com/images/jpegs/IMG_6537b.JPG
Középső.

Én is úgy oldottam meg a kamerát, ahogy te akarod. Szivargyújtó biztosítékját csapolva tökéletes. Hely is van elég, hogy elférjen.

Köszi az infót! Hadd kérdezzek még pár dolgot a kivitelezéssel kapcsolatban:
Hogyan tudtad felhúzni a kameráig a kábelt? Könnyen megoldható, vagy macerás?
Hol vetted hozzá a megcsapolós cuccot? Aliexpress-en néztem, de nehéz eldönteni, melyik korrektebb minőségű.
Milyen konvertert használtál? Ezt is Aliexpress-en néztem, de ugyancsak nehéz eldönteni, melyik korrektebb minőségű.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9383 Dátum: 2019.05.12 vasárnap, 22:18:31 »

Köszi az infót! Hadd kérdezzek még pár dolgot a kivitelezéssel kapcsolatban:
Hogyan tudtad felhúzni a kameráig a kábelt? Könnyen megoldható, vagy macerás?
Hol vetted hozzá a megcsapolós cuccot? Aliexpress-en néztem, de nehéz eldönteni, melyik korrektebb minőségű.
Milyen konvertert használtál? Ezt is Aliexpress-en néztem, de ugyancsak nehéz eldönteni, melyik korrektebb minőségű.

Kábelbefűzővel felhúztam a madzagot a műszerfal tetejéig a biztosítéktáblától. "A" oszlopról a borítás leszed (rögzítése ugyanolyan, mint MK3-nál, patentok törnek, patentcentrumtól rendeltem később, hogy pótolni tudjam őket). Napellenző leszed. Annyit így már engedett a tetőkárpit, hogy előlről betuszkoljam alá a kábelt. Tükörnél hoztam ki és a kamera mellé adott műanyag kábelrögzítőkkel levezettem a szenzortakaró műanyagja alá, ahova a kamerát rögzítettem a szélvédőn. Nem volt különösebben macerás, minimális szerszámozottsággal és szerelési érzékkel megoldható.

Aliról rendeltem, kb ugyanazt árulja mind. Ha nem sürgős, akkor még lehet találok otthon 1-2 darabot (kb két hét múlva megyek haza, akkor tudom megnézni).

Alis kamerám van, vásárláskor kértem hozzá hardwire kitet, ami tartalmazta a tápot. Azt használom.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Gerzson4
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #9384 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 10:50:10 »

Üdv Mindenkinek!

Korábban már kérdeztem tőletek, kaptam választ is, de sajna nem oldódott meg a probléma.
2009-es mondeo, kulcs elemcsere után a megdöglött. se kép se hang. Próbáltam feltanítani, ahogy a könyve írja de semmi nem történik.
Tudnátok ebben segíteni?
KÖszönöm.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9385 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 11:23:55 »

Üdv Mindenkinek!

Korábban már kérdeztem tőletek, kaptam választ is, de sajna nem oldódott meg a probléma.
2009-es mondeo, kulcs elemcsere után a megdöglött. se kép se hang. Próbáltam feltanítani, ahogy a könyve írja de semmi nem történik.
Tudnátok ebben segíteni?
KÖszönöm.

Lehet elem érintkezési probléma, egyéb károkozás elemcsere közben.
Én azt ellenőrizném, hogy ad-e ki jelet egyáltalán a kulcs.
Ha igen, akkor újra kell tanítani. A szinkronizálás nem ugyanaz és lehet nem elég, ha sokáig ki volt véve az elem.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Qulligensz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



E-mail
« Új hozzászólás #9386 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 13:42:19 »

Sziasztok!

Utólagos nappali menetfényen gondolkozok. (az alsó hűtőrácsra) Kinek milyen vált be? Gondolok itt márkára árkategóriára, esetleg sokaknál bevált típusra. Láttam 4000-20000 es kategóriát ami felé hajlok meg van az e feletti kategóriák...

Köszönöm a válaszokat tanácsokat!

Naplózva

Mk4  Mondeo Turnier 2.0 TDCI Titanium 08'
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9387 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 13:52:56 »

Sziasztok!

Utólagos nappali menetfényen gondolkozok. (az alsó hűtőrácsra) Kinek milyen vált be? Gondolok itt márkára árkategóriára, esetleg sokaknál bevált típusra. Láttam 4000-20000 es kategóriát ami felé hajlok meg van az e feletti kategóriák...

Köszönöm a válaszokat tanácsokat!



Én Osram-ban vagy Philips-ben gondolkodnék. Lumenetnél nézelődj.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #9388 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 14:36:58 »

Sziasztok!

Utólagos nappali menetfényen gondolkozok. (az alsó hűtőrácsra) Kinek milyen vált be? Gondolok itt márkára árkategóriára, esetleg sokaknál bevált típusra. Láttam 4000-20000 es kategóriát ami felé hajlok meg van az e feletti kategóriák...

Köszönöm a válaszokat tanácsokat!
Szerintem minden autóban bután néz ki az utólagos DRL, amibe eredetileg nem tervezték bele. Mindegyiken látszik, hogy utólag belefaragott mókolás.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Qulligensz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



E-mail
« Új hozzászólás #9389 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 18:34:22 »

Szerintem minden autóban bután néz ki az utólagos DRL, amibe eredetileg nem tervezték bele. Mindegyiken látszik, hogy utólag belefaragott mókolás.

Persze sok kocsin tényleg furán néz ki de talán be lehet ízlésesen is fabrikálni.Én döntve függőlegesen gondoltam az alsó hűtőrácshoz szerintem jobban nézne ki mint vízszintesen.
Naplózva

Mk4  Mondeo Turnier 2.0 TDCI Titanium 08'
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #9390 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 22:42:52 »

Kábelbefűzővel felhúztam a madzagot a műszerfal tetejéig a biztosítéktáblától. "A" oszlopról a borítás leszed (rögzítése ugyanolyan, mint MK3-nál, patentok törnek, patentcentrumtól rendeltem később, hogy pótolni tudjam őket). Napellenző leszed. Annyit így már engedett a tetőkárpit, hogy előlről betuszkoljam alá a kábelt. Tükörnél hoztam ki és a kamera mellé adott műanyag kábelrögzítőkkel levezettem a szenzortakaró műanyagja alá, ahova a kamerát rögzítettem a szélvédőn. Nem volt különösebben macerás, minimális szerszámozottsággal és szerelési érzékkel megoldható.

Aliról rendeltem, kb ugyanazt árulja mind. Ha nem sürgős, akkor még lehet találok otthon 1-2 darabot (kb két hét múlva megyek haza, akkor tudom megnézni).

Alis kamerám van, vásárláskor kértem hozzá hardwire kitet, ami tartalmazta a tápot. Azt használom.

Szia! Köszi szépen az infót! Merre tudnálak elérni, hogy átvegyem tőled a biztosíték leágazót? (Már amikor nálad lesz)
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9391 Dátum: 2019.05.13 hétfő, 22:52:45 »

Szia! Köszi szépen az infót! Merre tudnálak elérni, hogy átvegyem tőled a biztosíték leágazót? (Már amikor nálad lesz)

Hétköznap Budapest (főként II. és XI. ker), hétvégén általában Bonyhád.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
krudya
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új hozzászólás #9392 Dátum: 2019.05.14 kedd, 20:14:43 »

Hétköznap Budapest (főként II. és XI. ker), hétvégén általában Bonyhád.

Szia! Köszi, de az nekem sajnos elég messze van. De sebaj, megrendelem akkor az aliról.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9393 Dátum: 2019.05.14 kedd, 20:52:11 »

Szia! Köszi, de az nekem sajnos elég messze van. De sebaj, megrendelem akkor az aliról.

Ok.  wave
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9394 Dátum: 2019.05.14 kedd, 21:34:10 »

Szia! Köszi, de az nekem sajnos elég messze van. De sebaj, megrendelem akkor az aliról.


Egy bekötésre várnál annyit, amíg onnan megjön?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #9395 Dátum: 2019.05.17 péntek, 18:14:46 »

Sziasztok!

Utólagos nappali menetfényen gondolkozok. (az alsó hűtőrácsra) Kinek milyen vált be? Gondolok itt márkára árkategóriára, esetleg sokaknál bevált típusra. Láttam 4000-20000 es kategóriát ami felé hajlok meg van az e feletti kategóriák...

Köszönöm a válaszokat tanácsokat!



Nekem ez a típus van beépítve:
https://www.metroman.hu/termek/osram-drl-301-drl-nappali-menetfeny-led
és nagyon jól mutat (szerintem). Olyan fényereje van, hogy csak na... Smiley Olcsóbban is meg lehet kapni, csak a típus miatt linkeltem az első oldalt amit dobott. Vezérlő elektronikával adják, gyújtást rá adod automatán bekapcsol, tompított kapcsoláskor pedig le. Ez megfelel a KRESZ előírásnak, nem basztat a yard érte. Beépítésnél figyelj a megfelelő méretek betartására (KRESZ, KÖHÉM rendelet, stb) milyen közel, magasan lehet egymáshoz...
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.17 péntek, 18:20:13 írta sinci » Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #9396 Dátum: 2019.05.17 péntek, 18:19:32 »

Nekem ez a típus van beépítve:
https://www.metroman.hu/termek/osram-drl-301-drl-nappali-menetfeny-led
és nagyon jól mutat (szerintem). Olyan fényereje van, hogy csak na... Smiley Olcsóbban is meg lehet kapni, csak a típus miatt linkeltem az első oldalt amit dobott. Vezérlő elektronikával adják, gyújtást rá adod automatán bekapcsol, tompított kapcsoláskor pedig le. Ez megfelel a KRESZ előírásnak, nem basztat a yard érte. Beépítésnél figyelj a megfelelő méretek betartására (KRESZ) milyen közel, magasan lehet egymáshoz...
Nem azért nem piszkál a rendőr, mert OK.
Hanem mert nem érdekli. Ha az előírásoknak megfelelően van felszerelve és úgy is működik valamint a forgalmidba is be van jegyezve hivatalosan, akkor -lesz csak- beleköthetetlen.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #9397 Dátum: 2019.05.17 péntek, 18:21:50 »

Nem azért nem piszkál a rendőr, mert OK.
Hanem mert nem érdekli. Ha az előírásoknak megfelelően van felszerelve és úgy is működik valamint a forgalmidba is be van jegyezve hivatalosan, akkor -lesz csak- beleköthetetlen.


Szerintem én is ezt mondtam, ha megfelelően van felszerelve, nincs basztatás.
Egyébként az alábbi oldalon mindent faszán összefoglalnak a témával kapcsolatban:

https://www.waze.hu/2016/drl/
« Utoljára szerkesztve: 2019.05.17 péntek, 18:28:34 írta sinci » Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9398 Dátum: 2019.05.17 péntek, 18:28:15 »

Nem azért nem piszkál a rendőr, mert OK.
Hanem mert nem érdekli. Ha az előírásoknak megfelelően van felszerelve és úgy is működik valamint a forgalmidba is be van jegyezve hivatalosan, akkor -lesz csak- beleköthetetlen.


Tibcsi, nekem már két műszakin ment át ezzel az autó simán...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
sinci
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 410



E-mail
« Új hozzászólás #9399 Dátum: 2019.05.17 péntek, 18:29:04 »

Tibcsi, nekem már két műszakin ment át ezzel az autó simán...

Forgalmiba nem kell bejegyeztetni.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 136 LE
Oldalak: 1 ... 181 182 183 184 185 186 187 [188] 189 190 191 192 193 194 195 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.077 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.