Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 00:58:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 326 327 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 339 340 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20668241 alkalommal)
0 Felhasználó és 86 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16600 Dátum: 2008.11.21 péntek, 22:24:16 »

Jó neked, hogy van ECO mód. Nekünk szegény régebbiautósoknak ilynünk nincs.  szomoru1
Ez most komoly? Ezt nem tudtam.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #16601 Dátum: 2008.11.21 péntek, 22:24:54 »

hát még ha el is gurul nyes nyes nyes
szokott...  eplus2 wave
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16602 Dátum: 2008.11.22 szombat, 09:16:46 »

Jó neked, hogy van ECO mód. Nekünk szegény régebbiautósoknak ilynünk nincs.  szomoru1

Ha auto módba teszed és utánna megnyomod az AC gombot akkor az nem az ECO mód a régiben véletlenül? Mert nekem szerintem az. Auto kijelzés eltünik, de nem jön vissza a többi jelzés, mint pl vent. fordulat csík.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #16603 Dátum: 2008.11.22 szombat, 10:28:40 »

Ha auto módba teszed és utánna megnyomod az AC gombot akkor az nem az ECO mód a régiben véletlenül? Mert nekem szerintem az. Auto kijelzés eltünik, de nem jön vissza a többi jelzés, mint pl vent. fordulat csík.

Hát nem tudom. Elméletileg az AUTO módnak kellene lennie az ECO módnak is, mertmivelhogy ha egyszer automatikus, akkor elvárnám, hogy csak akkor kapcsolja be a klímát, ha köll. De én azt ritkán használom, mert összevissza hűt - szétfagyok az autóban. Az a baj, hogy AUTO módban a befújás irányát se lehet állítani.

Én nemigen értem az automata klímát, nem is nagyon szeretem.  szomoru1
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16604 Dátum: 2008.11.22 szombat, 10:33:53 »

Hát nem tudom. Elméletileg az AUTO módnak kellene lennie az ECO módnak is, mertmivelhogy ha egyszer automatikus, akkor elvárnám, hogy csak akkor kapcsolja be a klímát, ha köll. De én azt ritkán használom, mert összevissza hűt - szétfagyok az autóban. Az a baj, hogy AUTO módban a befújás irányát se lehet állítani.

Én nemigen értem az automata klímát, nem is nagyon szeretem.  szomoru1

A befújás irányát szerintem lehet változtatni. Szépen benyomod a kívánt gombokat.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16605 Dátum: 2008.11.22 szombat, 11:08:05 »

Hát nem tudom. Elméletileg az AUTO módnak kellene lennie az ECO módnak is, mertmivelhogy ha egyszer automatikus, akkor elvárnám, hogy csak akkor kapcsolja be a klímát, ha köll. De én azt ritkán használom, mert összevissza hűt - szétfagyok az autóban. Az a baj, hogy AUTO módban a befújás irányát se lehet állítani.

Én nemigen értem az automata klímát, nem is nagyon szeretem.  szomoru1

Nos...Ha AUTO modban muxik a klimatika, akkor a befujas iranya is automatikus es a legkondi kapcsolasa is. Ez utobbi meg hidegben is kapcsol, mert az automaikanak egyetlen celja, hogy tartsa a beallitott homersekletet. Ugy tudod kiiktatni a legkondit, ha az AUTO gomb megnyomasa utan 2x megnyomod az A/C gombot. Eloszor vilagit az A/C gomb, jelezven, hogy direktbe megy a legkondi, a masodik nyomasra viszont kikapcsol ! Ilyenkor az AUTO kijelzes eltunik ugyan, mert a legkondit nem kapcsolja be, de ettol fuggetlenul minden mas funkcio automatice marad. Ergo a befujas iranya es a futes /hutes is. Annyi a kulonbseg, hogy huteskor mivel raeroszakoltad a legkondi kikapcsolasat jobb hijjan a kulso levego homersekletevel tud huteni. Igy elkerulhetem, hogy feleslegesen latszolag indokolatlanul kapcsolgassa a kompresszort.
En allandoan igy hasznalom, es tok jol muxik. Ha meg nyar van es dog meleg, akkor szoktam ujra megnyomni az AUTO gombot, es akkor mar ujra hasznalja a legkondit is. Remelem ertheto volt amit irtam  vigyor3

ha csak a befujas iranyat akarod valtoztatni, akkor is automatice marad, csak olyankor raeroszakolod, hogy mas fele fujjon. A homerseklet szabalyzas akkoris is automatice. Ha ujra megnyomod ugyan azt a befujasi irany gombot, akkor vissza all full automatice-ra, kiveve a legkondi bekapcsolas, ha azt elotte kikapcsoltad.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.22 szombat, 11:11:27 írta zacci » Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16606 Dátum: 2008.11.22 szombat, 11:12:20 »

Jó neked, hogy van ECO mód. Nekünk szegény régebbiautósoknak ilynünk nincs.  szomoru1

de van de van !  vigyor3
Naplózva

blah blah blah
tomi3118
Vendég
« Új hozzászólás #16607 Dátum: 2008.11.22 szombat, 11:36:34 »

Nos...Ha AUTO modban muxik a klimatika, akkor ...


Köszönöm, kipróbálom ezeket. worship
Naplózva
nagytomi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1096



« Új hozzászólás #16608 Dátum: 2008.11.22 szombat, 11:50:04 »

Ugy tudod kiiktatni a legkondit, ha az AUTO gomb megnyomasa utan 2x megnyomod az A/C gombot. Eloszor vilagit az A/C gomb, jelezven, hogy direktbe megy a legkondi, a masodik nyomasra viszont kikapcsol !
Nálam az AUTO benyomása után csak egyszer kell megnyomni  az A/C gombot, hogy kikapcsolja a légkondit. Onnantól kezdve megy minden magától ECO módban. A hőmérséklet és a befújás iránya is automata, de a légkondi lekapcsolt állapotban van. Ha másodszorra is megnyomnám az A/C gombot, megint menne a légkondi. Akkor ez rossz?
Naplózva

2011.Titanium S kombi 2.0 TDCi 163 Hp. Powershift ,19"
2018 MK5 180 Hp AWD Powershift
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16609 Dátum: 2008.11.22 szombat, 12:47:58 »

Nálam az AUTO benyomása után csak egyszer kell megnyomni  az A/C gombot, hogy kikapcsolja a légkondit. Onnantól kezdve megy minden magától ECO módban. A hőmérséklet és a befújás iránya is automata, de a légkondi lekapcsolt állapotban van. Ha másodszorra is megnyomnám az A/C gombot, megint menne a légkondi. Akkor ez rossz?

nem, csak nalad picit maskepp muxik.
Naplózva

blah blah blah
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16610 Dátum: 2008.11.22 szombat, 14:28:44 »

Helló!
Normális dolog, ha a fűtéskapcsoló irányváltó részét az ablakra irányítom bekapcsol a klíma Huh?
Szerintem ez nem alapfelszereltség hanem hiba Lips Sealed

VAlakinek hasonló tapasztalata volt már??

Ez nem hiba hanem párátlanitó funkció, enyém is csinálja....egy kattanást arrébb teszed és már nemis kapcsol be, de ha lepárátlanitott(vagy nem tudom pontosan mi alapján érzékel) lekapcsolja a klimát egy idő után...
Naplózva
opre
Vendég
« Új hozzászólás #16611 Dátum: 2008.11.22 szombat, 22:30:32 »

Sziasztok!

2003-as mondeom van (facelift) . Elég nehezen mozog benne a váltó. 1es+R nagyon nehezen megy a helyére 2es már jobb 3-4-5 normál. Megnézte egy srác a 4tölgyesinél, megrángatta a váltót és azt mondta, hogy kuplung szerkezet csere. 160 000Ft. Tudna valaki segíteni abban, hogy hová érdemes elvinni az autót ahol rendesen megnézik a váltót, kuplungut és csak azt cserélik ami feltétlenül szükséges a megbízható működéshez. És mondjuk esetleg nem is húznak le?

Előre is kösz a választ!
Naplózva
csabi88
Vendég
« Új hozzászólás #16612 Dátum: 2008.11.22 szombat, 22:57:05 »

Helló, a problémám, kérdésem az lenne, hogy a fordulat szám leesése az normális e, hogy pl sik uton állok és csak simán kuplung felengedésével szeretnék elindulni nem megtartja a fordulatot hanem lejjebb esik. Ez normális vagy minden mondinál igy van?? Wink Wink
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #16613 Dátum: 2008.11.22 szombat, 23:44:25 »

Sziasztok!

2003-as mondeom van (facelift) . Elég nehezen mozog benne a váltó. 1es+R nagyon nehezen megy a helyére 2es már jobb 3-4-5 normál. Megnézte egy srác a 4tölgyesinél, megrángatta a váltót és azt mondta, hogy kuplung szerkezet csere. 160 000Ft. Tudna valaki segíteni abban, hogy hová érdemes elvinni az autót ahol rendesen megnézik a váltót, kuplungut és csak azt cserélik ami feltétlenül szükséges a megbízható működéshez. És mondjuk esetleg nem is húznak le?

Előre is kösz a választ!
Szia!
Előszöris üdv a klubban!  wave

Másodsorban: látom pesti vagy (térkép). A Könyves Kálmán körúton kb. a Lurdy házzal szembe van az Auto-Fort. Ott van egy szerelősrác, aki ért a Mondeokhoz, a fél fórum hozzá horja a kocsiját. Egyébként itt a fórumon is fel szokott bukkanni. Keress rá Vik nevére. Ő a te embered. Beszélj le vele egy időpontot, megnézi a kocsit, és mogmondja mit kell cserélni benne.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16614 Dátum: 2008.11.23 vasárnap, 09:35:56 »

Helló, a problémám, kérdésem az lenne, hogy a fordulat szám leesése az normális e, hogy pl sik uton állok és csak simán kuplung felengedésével szeretnék elindulni nem megtartja a fordulatot hanem lejjebb esik. Ez normális vagy minden mondinál igy van?? Wink Wink
750 áll a fordulat,berakod 1be és kuplunggal gáznélkül indulsz?
Ha itt lejjebb esik egy picit a forszám,az normális.De miután elindult visszanöveli a fordulatot a normál alapjáratra 950-1000 körülre.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
csabi88
Vendég
« Új hozzászólás #16615 Dátum: 2008.11.23 vasárnap, 09:47:41 »

750 áll a fordulat,berakod 1be és kuplunggal gáznélkül indulsz?
Ha itt lejjebb esik egy picit a forszám,az normális.De miután elindult visszanöveli a fordulatot a normál alapjáratra 950-1000 körülre.
Igen ahogy irod ugy indulok, de itt teljesen leállás közeli állapotba esik a fordulat sztem ez nem igy kellene hogy legyen.
Naplózva
opre
Vendég
« Új hozzászólás #16616 Dátum: 2008.11.23 vasárnap, 10:37:35 »

Szia!
Előszöris üdv a klubban!  wave

Másodsorban: látom pesti vagy (térkép). A Könyves Kálmán körúton kb. a Lurdy házzal szembe van az Auto-Fort. Ott van egy szerelősrác, aki ért a Mondeokhoz, a fél fórum hozzá horja a kocsiját. Egyébként itt a fórumon is fel szokott bukkanni. Keress rá Vik nevére. Ő a te embered. Beszélj le vele egy időpontot, megnézi a kocsit, és mogmondja mit kell cserélni benne.

Köszönöm a segítséget!
Még a jövő hét elején megkeresem.
Naplózva
hoobii
Vendég
« Új hozzászólás #16617 Dátum: 2008.11.23 vasárnap, 12:58:12 »

Az mire utal mikor egyenesen mégy és a kormány nem vízszintesen áll? Futómű elállítódás?
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #16618 Dátum: 2008.11.23 vasárnap, 13:08:35 »

Az mire utal mikor egyenesen mégy és a kormány nem vízszintesen áll? Futómű elállítódás?

Futómű beállítás vagy valami alkatrész kopás
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16619 Dátum: 2008.11.23 vasárnap, 20:30:28 »

Az mire utal mikor egyenesen mégy és a kormány nem vízszintesen áll? Futómű elállítódás?
Futómű.
Nekem a jobb hátsó keresztlengőkar adta meg magát.Akkor nem állt egyenesbe a kormámy.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #16620 Dátum: 2008.11.24 hétfő, 08:51:07 »

Igen ahogy irod ugy indulok, de itt teljesen leállás közeli állapotba esik a fordulat sztem ez nem igy kellene hogy legyen.

nem hat. Enis ettol szenvedek  szomoru1
Naplózva

blah blah blah
bpm
Vendég
« Új hozzászólás #16621 Dátum: 2008.11.24 hétfő, 10:22:27 »

Reggel fogtam az autómmal egy kamikaze fácánt. Rohadt nagy szél volt és ahogy felröppent be is csapódott elém. wow1 A dögöt nem sirattam meg, de az autó elejét annál jobban rinya... A hűtőrácson keresztül bement a mocsok a motortérbe és úgy kapaszkodott odabent, hogy alig tudtam kibiztatni onnan.

Azóta a rácson egy fácánkakas méretű lyuk van a jobb lámpa és a ford embléma között. Mást nem rombolt, első ránézésre csak a rácsot, de a keretről is letört az összes rögzítőfül.

Szóval a lényeg: Hűtőrácsot kerettel kellene vennem, de már akkor inkább a krómosat szeretném, hogy ne kelljen festeni, mellesleg jobban is néz ki.
 help Az első dolog, hogy lehet felrakni a facelift előtti III.-as mondira a krómozottat, ha igen, akkor mit kell alakítani? Hol kapható olcsón, és mennyiért.


Tudom, hogy vannak korábbi hozzászólások amik erről szólnak, de nem biztos, hogy most is aktuálisak a források és az árak...

Köszönöm!
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #16622 Dátum: 2008.11.24 hétfő, 10:54:06 »

Van ugye ajtónyitáskor az a funkció, hogy egyszer nyomva a gombot nyílik a bal első, majd után 2-szer nyomva nyílik a többi ajtó is.
Nekem a bal elsővel nyílik a bal hátsó is. Újraprogramoztam, de nem változott. Egyébként minden rendben, ezért mégis valamilyen programozási hibára gyanakszom.
Valami ötlet?

Köszi.

u.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
zsoel
Vendég
« Új hozzászólás #16623 Dátum: 2008.11.24 hétfő, 11:08:58 »




Tudom, hogy vannak korábbi hozzászólások amik erről szólnak, de nem biztos, hogy most is aktuálisak a források és az árak...

Köszönöm!


Keresd Wyctort, gyárit szerez neked tűrhető áron.
Lehet venni csak a betét, vagy az egészet kerettel együtt.
Naplózva
kiscsirke
Vendég
« Új hozzászólás #16624 Dátum: 2008.11.24 hétfő, 21:44:26 »

Szia!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Elromlott a 2002-es Mondeom,bal első központi zárja és most keresek kompletten zárat.A gond az hogy már két hete ezzel foglalkozom és nem találtam sehol,ellenben kaptam olyan infót,hogy az azonos évjáratú Focusnak kompatibilis a zárja.Ha tudnátok segíteni hogy hozzá jussak egyhez,vagy a Focusos infohoz tudnátok szólni,nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm.

kiscsirke.

Elérhetőségeket kérnék,ide,vagy a mnmn@citromail.hu-ra.
 
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16625 Dátum: 2008.11.24 hétfő, 21:51:39 »

Szia!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Elromlott a 2002-es Mondeom,bal első központi zárja és most keresek kompletten zárat.A gond az hogy már két hete ezzel foglalkozom és nem találtam sehol,ellenben kaptam olyan infót,hogy az azonos évjáratú Focusnak kompatibilis a zárja.Ha tudnátok segíteni hogy hozzá jussak egyhez,vagy a Focusos infohoz tudnátok szólni,nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm.

kiscsirke.

Elérhetőségeket kérnék,ide,vagy a mnmn@citromail.hu-ra.
 

A nagyautós topicban kérdezd meg a Wyctort. Esetleg bontók. A főoldalon találsz egy csomó bontót.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
KaoszNagymester
Vendég
« Új hozzászólás #16626 Dátum: 2008.11.25 kedd, 07:39:35 »

Van ugye ajtónyitáskor az a funkció, hogy egyszer nyomva a gombot nyílik a bal első, majd után 2-szer nyomva nyílik a többi ajtó is.
Nekem a bal elsővel nyílik a bal hátsó is. Újraprogramoztam, de nem változott. Egyébként minden rendben, ezért mégis valamilyen programozási hibára gyanakszom.
Valami ötlet?

Köszi.

u.

Szrintem a bal hátsó zárad haldoklik. Nekem pont ugyan ez a hibajelenségem, csak nekem néha az ellenkezőjét is csinálja, hogy kinyitom az összes ajtót, és a bal hátsó mégis zárva marad. Ezeket a hibákat produkálta korábban a bal első záram is, cserélni kellett. Én a bal első-hátsó ajtókat használom a legtöbbször, gondolom ezért halnak be sorban az zárak... Sad
Naplózva
domino
Vendég
« Új hozzászólás #16627 Dátum: 2008.11.25 kedd, 17:39:22 »

A bal első záram nekem is megadta magát mindent kinyit a központizár csak a bal első ajtót nem, sőt zárásnál mivel az kimarad a sorból nem tudja bezárni a többit sem. Ezt csak távirányítóval produkálja kulccsal tökéletesen működik.

Akkor bal első zár csere nálam is Huh? Huh?
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #16628 Dátum: 2008.11.25 kedd, 17:49:18 »

Az mire utal mikor egyenesen mégy és a kormány nem vízszintesen áll? Futómű elállítódás?
Vízszintesen mikor szokott állni a kormány? Feltételezem, hogy elírás volt, és arra gondolsz, hogy nem középen áll a kormány?
Ezt írja az általam használt forrás a nem középen álló kormányra:
"OFF-CENTER STEERING WHEEL
This condition may accompany a steady pull or memory steer. But if the steering wheel is off-center (crooked) but there is no pull to either side, possible causes include:
Steering linkage not centered when toe was adjusted. Correct by recentering steering wheel and equalizing lengths of both tie rods, then readjusting toe to specifications.
Bent steering arm or linkage. Check turning angle both ways. If arm is bent, knuckle (or strut if arm is attached to strut) will have to be replaced."
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16629 Dátum: 2008.11.25 kedd, 19:12:39 »

Futómű.
Nekem a jobb hátsó keresztlengőkar adta meg magát.Akkor nem állt egyenesbe a kormámy.

Szerintem a kormányközepet az első kerékhez állitják, mégpedig kerékütés kompenzáció után a következő lépés a kikormányzási szög beállitás és utánna a kormánykerék vizszintesbe állitása és rögzitése, majd ezután állitják az első és hátsó futóművet....
Tehát a hátsó keréknek semmi köze a kormány középhez.  szerintem!!!
Naplózva
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #16630 Dátum: 2008.11.25 kedd, 20:16:07 »

Szerintem a kormányközepet az első kerékhez állitják, mégpedig kerékütés kompenzáció után a következő lépés a kikormányzási szög beállitás és utánna a kormánykerék vizszintesbe állitása és rögzitése, majd ezután állitják az első és hátsó futóművet....
Tehát a hátsó keréknek semmi köze a kormány középhez.  szerintem!!!

van, mert ha az 1ik lengőkar megrövidül monnyuk 1 ütés következtében akkor a kocsi keresztbefut. a kereszbefutást kormányzással ellensúlyzod, és így már nem is áll középen.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16631 Dátum: 2008.11.25 kedd, 20:50:13 »

van, mert ha az 1ik lengőkar megrövidül monnyuk 1 ütés következtében akkor a kocsi keresztbefut. a kereszbefutást kormányzással ellensúlyzod, és így már nem is áll középen.
eljen worship

Szerintem a kormányközepet az első kerékhez állitják, mégpedig kerékütés kompenzáció után a következő lépés a kikormányzási szög beállitás és utánna a kormánykerék vizszintesbe állitása és rögzitése, majd ezután állitják az első és hátsó futóművet....
Tehát a hátsó keréknek semmi köze a kormány középhez.  szerintem!!!
És igen,és igen ,és igen.Nem azt írtam,hogy szerintem,hanem,hogy nekem EZ volt!Mán csak tudom mi volt!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #16632 Dátum: 2008.11.25 kedd, 20:57:06 »

Ha gázadáskor beráz a kormány, az mire utal? Leginkább melegen csinálja. Ha leveszem a lábam a gázról, akkor abbahagyja.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16633 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:11:23 »

Ha gázadáskor beráz a kormány, az mire utal? Leginkább melegen csinálja. Ha leveszem a lábam a gázról, akkor abbahagyja.
Első menetben az első futómű szilentjeit nézném át.De ezen kívül lehet más is. wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #16634 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:19:29 »

Első menetben az első futómű szilentjeit nézném át.De ezen kívül lehet más is. wave
Most vettük (céges) 22000km-rel, 2006-os mk3, valószínű, hogy eléggé törött volt.
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16635 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:20:35 »

van, mert ha az 1ik lengőkar megrövidül monnyuk 1 ütés következtében akkor a kocsi keresztbefut. a kereszbefutást kormányzással ellensúlyzod, és így már nem is áll középen.

Az egész hátsó hid keresztbe lehet, és a kocsi lemehet az útról, attól még a kormány lehet totál középen.
És pl. a kétfejes műszerrel akkor hogy állitasz kormányközepet?Huh??    Úgy hogy az első két kerékre rakod a fejeket! Attól még a hátulja lehet totál törött és ***, az autó lemegy az útról de a kormány egyenes.
Kerékösszetartás miatt lehet az hogy elmegy a kormányközép és az autó oldalazva halad, mert az első tengely kerekei által meghatározott szög szögfelezője a tényleges menettengellyel nem párhuzamos....
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.25 kedd, 21:22:57 írta Bunyek » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16636 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:24:08 »

Az egész hátsó hid keresztbe lehet, és a kocsi lemehet az útról, attól még a kormány lehet totál középen.
És pl. a kétfejes műszerrel akkor hogy állitasz kormányközepet?Huh??    Úgy hogy az első két kerékre rakod a fejeket! Attól még a hátulja lehet totál törött és ***, az autó lemegy az útról de a kormány egyenes.
Kerékösszetartás miatt lehet az hogy elmegy a kormányközép és az autó oldalazva halad, mert az első tengely kerekei által meghatározott szög szögfelezőjének a tényleges menettengellyel nem párhuzamos....
Szerintem nem a szakmai résszel nem egyezünk!Ez volt az eredeti kérdés:
Az mire utal mikor egyenesen mégy és a kormány nem vízszintesen áll? Futómű elállítódás?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16637 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:27:01 »

Most vettük (céges) 22000km-rel, 2006-os mk3, valószínű, hogy eléggé törött volt.
Ott akkor bármi más is lehet még........ szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16638 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:30:50 »

Szerintem nem a szakmai résszel nem egyezünk!Ez volt az eredeti kérdés:

Igen azt hiszem ezt én ragoztam túl, most!!!!!!!
Elkell vinni szakemberhez és rátenni gépre, igy neten nagyon nehéz megmondani szerintem, és egy futómű állitás kb: 1500-5000ft nem egy nagy összeg.
 
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16639 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:33:56 »

Ha gázadáskor beráz a kormány, az mire utal? Leginkább melegen csinálja. Ha leveszem a lábam a gázról, akkor abbahagyja.

Ez lehet egy rossz gumitól is,egy rossz centirozástól,rossz felnitől,stb,stb....
Azt nem értem hogy,miaz hogy melegen csinálja? motor melegszik be? nem lehet hogy a motor erőlködik?

Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #16640 Dátum: 2008.11.25 kedd, 21:56:50 »

Ez lehet egy rossz gumitól is,egy rossz centirozástól,rossz felnitől,stb,stb....
Azt nem értem hogy,miaz hogy melegen csinálja? motor melegszik be? nem lehet hogy a motor erőlködik?



úgy értem, hogy ha hideg a kocsi/motor, akkor nem annyira. Ha már mentem pártíz km-t akkor kezd erősödni. És csak gázadáskor csinálja, ha kevesebb gázt adok, akkor kevéssé. Ha csak gurul a kocsi akkor nem, a sebesség nem fontos 60-180-ig bármikor tudja.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16641 Dátum: 2008.11.25 kedd, 22:00:41 »

Ha gázadáskor beráz a kormány, az mire utal? Leginkább melegen csinálja. Ha leveszem a lábam a gázról, akkor abbahagyja.

Féltengely is lehet.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #16642 Dátum: 2008.11.25 kedd, 22:02:49 »

Az egész hátsó hid keresztbe lehet, és a kocsi lemehet az útról, attól még a kormány lehet totál középen.
És pl. a kétfejes műszerrel akkor hogy állitasz kormányközepet?Huh??    Úgy hogy az első két kerékre rakod a fejeket! Attól még a hátulja lehet totál törött és ***, az autó lemegy az útról de a kormány egyenes.
Kerékösszetartás miatt lehet az hogy elmegy a kormányközép és az autó oldalazva halad, mert az első tengely kerekei által meghatározott szög szögfelezője a tényleges menettengellyel nem párhuzamos....

beállítani be lehet, persze ember kell hozzá aki tudja mit miért tekerget és nem csak a műszert tudja kezelni, azt is tudni kell kezelni csak az 1ik tudás kevés a dologhoz. csuklós buszon is beállították a futóművet, akkor is ha mind3 tengelyt cseréltük (mind3 állítható! de ez esetben az egymáshoz állítás halott dolog). mivel egyik tengely másik tengelyhez állítása biztos, h ez esetben nem jó ezért más lehetőség után kell nézni.
sok oka lehet természetesen az egyszerűen kormányközépállás elmászásnak nevezett tünetnek, de a keresztbefutás is ezek közé tartozik. keresztbefutást valamelyik lengőkar IS okozhat, ha eltér a mérete. az teljesen mind1, h elől v hátul. első tengelynél kisebb eltérés is elég míg hátsónál ugyanolyan mértékű keresztbefutáshoz nagyobb eltérés kell (de itt mérték, szög nem volt szóba). ha a hátsó kerekek a kocsi hosszvonalára nem párhuzamosan állnak akkor azt az elsővel korrigálni kell, ami már viszi is magával a közepet.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #16643 Dátum: 2008.11.25 kedd, 22:05:00 »

Igen azt hiszem ezt én ragoztam túl, most!!!!!!!
Elkell vinni szakemberhez és rátenni gépre, igy neten nagyon nehéz megmondani szerintem, és egy futómű állitás kb: 1500-5000ft nem egy nagy összeg.
 

Közelebb van a 10 000 Ft-hoz, mint az 5000-hez! Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.25 kedd, 22:07:38 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #16644 Dátum: 2008.11.25 kedd, 22:35:53 »

Közelebb van a 10 000 Ft-hoz, mint az 5000-hez! Smiley

rossz helyre jársz szomoru1 az 5E-be néha még a jatt is belefér.
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #16645 Dátum: 2008.11.25 kedd, 22:36:12 »

Közelebb van a 10 000 Ft-hoz, mint az 5000-hez! Smiley

Felétek lehet......
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16646 Dátum: 2008.11.25 kedd, 22:52:22 »

Én is 5 körül csináltattam.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16647 Dátum: 2008.11.26 szerda, 00:08:19 »

Én is 5 körül csináltattam.
Sőőőőőt!
Maga az átvizsgálás az ingyenes.Tehát,ha valami lóg, vagy cserélni kell,azt megmondják,de azért még nem kell fizetni.Megcsinálod,visszaviszed,és ha kell,beállítják a futóművet 3-5e ft-ért.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16648 Dátum: 2008.11.26 szerda, 00:22:43 »

Igen azt hiszem ezt én ragoztam túl, most!!!!!!!
Elkell vinni szakemberhez és rátenni gépre, igy neten nagyon nehéz megmondani szerintem, és egy futómű állitás kb: 1500-5000ft nem egy nagy összeg.
 
Wink worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #16649 Dátum: 2008.11.26 szerda, 00:34:40 »

úgy értem, hogy ha hideg a kocsi/motor, akkor nem annyira. Ha már mentem pártíz km-t akkor kezd erősödni. És csak gázadáskor csinálja, ha kevesebb gázt adok, akkor kevéssé. Ha csak gurul a kocsi akkor nem, a sebesség nem fontos 60-180-ig bármikor tudja.

A gond az ,ha törve volt,lehet,hogy nem lett a váz rendesen a helyére húzva(esetleg).Vagy valamit(szilentek stb)nem cseréltek újra.Bátor húzás volt megvenni.Nem mondták mennyire volt lezúziusz?
Mindenképp vidd el futómőveshez.Gumi vagy felni hiba nem csak gázadáskor remegne,hanem jelentősen fékezéskor is.Ha féltengely lenne valamelyik irányba való kanyarodáskor erősödne a remegés(meg talán az már akkor kopogna is).
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 326 327 328 329 330 331 332 [333] 334 335 336 337 338 339 340 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.