Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.05 péntek, 14:21:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 426 427 428 429 430 431 432 [433] 434 435 436 437 438 439 440 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20662571 alkalommal)
0 Felhasználó és 57 vendég van a témában
lali002
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


E-mail
« Új hozzászólás #21600 Dátum: 2010.02.17 szerda, 07:26:04 »

Sziasztok,
 sajnos a tegnapi nap az alsó díszrács beesett a gépen (kicsit kemény volt a hókupac), este próbáltam visszarakni, kifelé húzva, de sajna nem pattant be a helyére így ideiglenesen egy kis gyorskötöző segített. Valaki tudna segíteni benne, hogy hol vannak a biztosítófülek benne? Törést nem látok rajta.
Naplózva

2006. Mondeo 2.2 ST Tdci (Performance Blue)
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #21601 Dátum: 2010.02.17 szerda, 08:19:42 »

Nem túl egyszerű a feledat!! Sajnos a Ford csak az órában őrzi a futásteljesítményt, amit ha profi ember állít vissza, nem tudsz megállapítani. Hozzáértő ember is csak akkor, ha kiszereli a kilóméterrát és megnézi hogy látszik-e forrasztási nyom az óra epromján, ugyanis két szál vezetéket forrasztanak az eprom két lábához és azzal írják át az óraállást. De gondolom azt senki sem fogja engedni hogy kiszedd a kilóméterórát!!!!!!!!!!! gun
Inkább olyat keress aminek van vezetett szervízkönyve, megnézed hogy melik márkaszervízben szervizelték a kicsikét, besétálsz vagy felhívod őket telefonon és ott elmondják neked hogy mikor járt ott hány kilóméter volt akkor benne és milyen javításokat végeztek el rajta. Ha nincs szervízfüzete azt jobb elkerülni, mert valószinű hogy buherálták a kilóméter állását. falbav Az alvázszámot megtalálod a szélvédő mögött, a bal alsó sarokban!!!
Azt javaslom hogy vigyél magaddal szakembert, aki ért a mondeohoz, mert így nagyon sok későbbi idegeskedéstől és pénzkidobástól tudod megkímálni magad!!!


Sziasztok!

Új vagyok, ez az első hozzászólásom, és mindjárt kérdeznék is. Mondeo MK3 (2000-2003) benzines vásárlását tervezzük. Megállapítható valahogyan, hogy tekergették-e a km órát a kocsiban? Pl más típusoknál több helyen is tárolja (ECU, stb...), és a szakszervízek le tudják onnan is kérdezni, már ha ott is át nem írták. Illetve valamelyik franciáról hallottam, hogy szervíz kiszúrja ha elállították, csak az eredeti állást nem tudják megmondani.

Köszi
m
Naplózva
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #21602 Dátum: 2010.02.17 szerda, 08:49:51 »

Sziasztok!

Új vagyok, ez az első hozzászólásom, és mindjárt kérdeznék is. Mondeo MK3 (2000-2003) benzines vásárlását tervezzük. Megállapítható valahogyan, hogy tekergették-e a km órát a kocsiban? Pl más típusoknál több helyen is tárolja (ECU, stb...), és a szakszervízek le tudják onnan is kérdezni, már ha ott is át nem írták. Illetve valamelyik franciáról hallottam, hogy szerviz kiszúrja ha elállították, csak az eredeti állást nem tudják megmondani.

Köszi
m


Azért a benzines mondikat nem szokták tekergetni, mert ugye ha valaki sokat akar menni akkor inkább dieselt vesz! Olcsóbb az üzemeltetése sokkal kevesebbet fogyaszt!

Ha szervízkönyves autót nézel ki akkor a szervizbe utána tudsz nézni, hogy a javítások vagy szervizek milyen km futásnál voltak!
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #21603 Dátum: 2010.02.17 szerda, 08:53:09 »

De kopog és elhallgat ha benyomom,ahogy írod,bár mostanában már nem hallom.De mitől lehet a lustasága? És mitől a remegés?

Remegés és az egyenetlen alapjáratot majdnem biztosan a nagy találmány Kéttömegű lendkerék okozza!

Ennek a cseréjét és egy teljes kuplungozást kell csinálnod, ami elég költséges, de fontos mert ugye az is nagy károkat tud csinálni a motorba!

A lustaságot nem tudom! worship
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #21604 Dátum: 2010.02.17 szerda, 09:00:09 »

Sziasztok!

1 hete vettem egy 2002-es TDCI Mondeot,de van vele egy-ket apro gondom!Szeretnem a segitsegeteket kerni!Mivel Angliaban elek ezert az aprobb javitasokat nem szervizbe vinnem mert horribilis aron dolgoznak a szakik!
Az egyik kerdesem az,hogy hol talalom a kulso homerot az auton?Az elozo kocsim egy Volvo volt annak a tukreben volt!Itt is ott van?
A masik miert van az,hogy belso homersegletre mindig 20 fokot mutat belsore meg csak vonalakat? rinya
Nos a dologhoz hozza tartozik az,hogy a bal oldali tukrom torott es ezert gondoltam a kulso homerore ami kihat a belsore is!Jo helyen keresgelek vagy szokjam a vonalakat??? szomoru1
Elore is koszi a valaszt!


A jobb első lámpa alatt a lökhárítóba található a külső hőmérséklet érzékelője!

Viszont tényleg fontos lenne átolvasnod a kezelési útmutatót amit az első oldalról tudsz letölteni.

Jó mondeózást, gratulálok a vételhez! worship
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
makrobi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


E-mail
« Új hozzászólás #21605 Dátum: 2010.02.17 szerda, 09:30:06 »

szeszka & mondeo111 köszönet a gyors válaszokért. A keresgélésnél feltétel volt a mo.-i üzembehelyezés, szervízkönyv, lehetőleg első vagy második tulaj és sérülésmentesség. Meg még egy rakás más is, de hajlandóak vagyunk értelmes kompromisszumokra  Smiley
Szervízben már érdeklődtem, alvázszám alapján össze lehet egyeztetni a könyvet a valós szervizekkel. Kötelezőket csak ott ahol elvégezték, a garis javításokat más Ford szervízben is. Sajnos szerelőt nem tudok vinni magammal, a tőle kapott jótanácsokkal, saját tapasztalatommal, feleségemmel és festékvastagság mérővel felvértezve indulok autónézőbe. Eddigi tapasztalataim alapján azért lehet még találni 6-10 éves mondeókat sérülésmentesen (meg persze nagyon szép gittelt darabokat is...). Én is abban bízom, hogy egy szervízzel egyeztetett könyv és hogy benzines (meg persze az állapota), elég garancia a valós kilométerre. A pénztárcánkhoz szabott korú dízelektől már fázom egy kicsit... Én takarékosságból inkább az LPG-ben gondolkodok.
Naplózva

Mondeo 2001 MKIII 2.0 Ghia LPG
Mondeo 2003 MKIII TDCI Ghia
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21606 Dátum: 2010.02.17 szerda, 09:37:08 »

A jobb első lámpa alatt a lökhárítóba található a külső hőmérséklet érzékelője!

Viszont tényleg fontos lenne átolvasnod a kezelési útmutatót amit az első oldalról tudsz letölteni.

Jó mondeózást, gratulálok a vételhez! worship

Koszonom a segitseget!
Akkor viszont csak-csak tovabb kell keresnem mi a bibi! falbav rinya

Atolvastam mar a kezelesi konyvet sot le is toltottem egyet magyarul!Ez volt az elso!

A masik Kedves Benedek a belso homerseglet nekem az a belso homerseglet mutatja es nem a digit klima konzolja!Nekem ZETEC otthon TREND ferszereltsegu az autom manualis klimaval!Nekem nincs a kozepkonzolon kijelzes!A kilometer ora mutatja a homersegletet a komputer helyen!
Ott mutat vonalat es semmi mast!Mivel egy Volvo V40-bol ultem at a digit klimat azert tudom kezelni es fel is ismerem! nyes

Akkor valakinek tovabbi otlet miert nem mukszik a homerom?Huh?Huh? falbav falbav falbav falbav falbav
Naplózva
pider
Vendég
« Új hozzászólás #21607 Dátum: 2010.02.17 szerda, 14:34:10 »

Remegés és az egyenetlen alapjáratot majdnem biztosan a nagy találmány Kéttömegű lendkerék okozza!

Ennek a cseréjét és egy teljes kuplungozást kell csinálnod, ami elég költséges, de fontos mert ugye az is nagy károkat tud csinálni a motorba!

A lustaságot nem tudom! worship

Köszi a választ. worship A lendkerék csere,és a kuplungozás mennyibe fog nekem fájni?
Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #21608 Dátum: 2010.02.17 szerda, 18:52:57 »

mia za szalonfilter?
Szia!Szerintem otthon pollen szűrőnek hívják! integet2
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #21609 Dátum: 2010.02.17 szerda, 19:07:38 »

Köszi a választ. worship A lendkerék csere,és a kuplungozás mennyibe fog nekem fájni?

Szia!

Nekem most volt cserélve. Az alkatrész (2 tömegű lendkerék, kuplung+ szerkezet, kinyomócsapágy) innét a fórumon keresztűl származik (Quest). Az olajakat (váltó, fék és én most cseréltettem a kormányműben is, a Cromax-ban vettem - 17.600 vot).
Pár apróság is orvosolva lett. A vége elérte a 200 ezret.

Üdv: V.Tamás integet2
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #21610 Dátum: 2010.02.17 szerda, 19:13:53 »

Koszonom a segitseget!
Akkor viszont csak-csak tovabb kell keresnem mi a bibi! falbav rinya

Atolvastam mar a kezelesi konyvet sot le is toltottem egyet magyarul!Ez volt az elso!

A masik Kedves Benedek a belso homerseglet nekem az a belso homerseglet mutatja es nem a digit klima konzolja!Nekem ZETEC otthon TREND ferszereltsegu az autom manualis klimaval!Nekem nincs a kozepkonzolon kijelzes!A kilometer ora mutatja a homersegletet a komputer helyen!
Ott mutat vonalat es semmi mast!Mivel egy Volvo V40-bol ultem at a digit klimat azert tudom kezelni es fel is ismerem! nyes

Akkor valakinek tovabbi otlet miert nem mukszik a homerom?Huh?Huh? falbav falbav falbav falbav falbav

Szia!

Szerintem lehet, hogy nem kapja meg a hőmérőtől a jelet. Vagy rossz a hőmérőd, vagy a vezetékelés sérült. Nem volt megzúzva az eleje.
(Én tavasszal vettem egy Seat-ot is és abban is vízszintes jel volt a kijelzőn, mert a jobb oldala sérült volt és olyan tükröt tettek fel, amiben nem volt hőmérő, nem volt mivel mérni. Sajna, nekem csak tükörcsere segített, mert érzékelőt nem tudtam külön szerezni.)
Mondin nézz az első lökös alá!
Ez csak egy ötlet.

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
pider
Vendég
« Új hozzászólás #21611 Dátum: 2010.02.17 szerda, 20:23:13 »

Szia!

Nekem most volt cserélve. Az alkatrész (2 tömegű lendkerék, kuplung+ szerkezet, kinyomócsapágy) innét a fórumon keresztűl származik (Quest). Az olajakat (váltó, fék és én most cseréltettem a kormányműben is, a Cromax-ban vettem - 17.600 vot).
Pár apróság is orvosolva lett. A vége elérte a 200 ezret.

Üdv: V.Tamás integet2

Köszönöm a választ Tamás! worship Hirtelen elfogyott a levegő körülöttem,amikor megláttam az összeget.Kész vagyon.Mondták hogy ne vegyek Fordot,kellett nekem falbav Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tudtok valami korrekt szerelőt?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #21612 Dátum: 2010.02.17 szerda, 20:38:51 »

Köszönöm a választ Tamás! worship Hirtelen elfogyott a levegő körülöttem,amikor megláttam az összeget.Kész vagyon.Mondták hogy ne vegyek Fordot,kellett nekem falbav Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tudtok valami korrekt szerelőt?

Szia!

Tudom, hogy sok, én sem örültem neki karácsony környékén, de ha beviszed egy Ford szervízbe, akár a duplája is lehet!!! A Cromax-tól 200 ezerért csak alkatrészre kaptam ajánlatot! A szerelő az sem egyszerű, mert nem egy két perces munkáról van szó. Eléggé megbontják a gépet - én végignéztem a szétszedést. Nekem a kinyomócsapágy cseréje miatt kellett megcsináltatnom, mert elkezdett sírni.
Az autóról csak jó véleményem van, már 5 éve használom - nagyon szeretjük. Remélem te sem fogod megbánni, hogy Fordot vettél!!

Üdv: V.Tamás  integet2
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21613 Dátum: 2010.02.17 szerda, 20:51:17 »

Köszönöm a választ Tamás! worship Hirtelen elfogyott a levegő körülöttem,amikor megláttam az összeget.Kész vagyon.Mondták hogy ne vegyek Fordot,kellett nekem falbav Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tudtok valami korrekt szerelőt?
más típusokkal sem egyszerűbb az élet... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
pider
Vendég
« Új hozzászólás #21614 Dátum: 2010.02.17 szerda, 21:50:08 »

Szia!

Tudom, hogy sok, én sem örültem neki karácsony környékén, de ha beviszed egy Ford szervízbe, akár a duplája is lehet!!! A Cromax-tól 200 ezerért csak alkatrészre kaptam ajánlatot! A szerelő az sem egyszerű, mert nem egy két perces munkáról van szó. Eléggé megbontják a gépet - én végignéztem a szétszedést. Nekem a kinyomócsapágy cseréje miatt kellett megcsináltatnom, mert elkezdett sírni.
Az autóról csak jó véleményem van, már 5 éve használom - nagyon szeretjük. Remélem te sem fogod megbánni, hogy Fordot vettél!!

Üdv: V.Tamás  integet2

Már megbántam.A fenti problémán kívül van még más gond is:
- Indításkor nem indul be,csak ha rátankolok,pedig kb 8 liter van még benne. Azt mondják üzemanyag szivattyú csere. Kb 50 ezer.
-Eszi az olajat,mint az állat. 1000 km-n kb. 1 liter.
-Nem megy úgy,mint ahogyan kellene egy Mondinak.Max 190 kínkeservesen,pedig 2.0 benzines.

Ezek után milyen legyen a véleményem erről a sz...ról? falbav
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.17 szerda, 23:04:46 írta pider » Naplózva
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21615 Dátum: 2010.02.17 szerda, 21:56:25 »

Már megbántam.A fenti problémán kívül van még más gond is:
- Nem kapja fel az üzemanyagot,pedig kb 8 liter van még benne. Azt mondják üzemanyag szivattyú csere. Kb 50 ezer.
-Eszi az olajat,mint az állat. 1000 km-en kb 1 liter.
-Nem megy úgy,mint ahogy a fórumban leírják.

Ezek után milyen legyen a véleményem erről a sz...ról? falbav
A használt kocsi mindig lutri, bármikor beleszaladhat az ember valamibe. legjobb amit tehetsz, hogy vásárlás elött átnézetsz mindent a kocsin valakivel aki ért hozzá. A márkaszervíz nem rossz ötlet, de zsiványok ott is, ott kell állni a szaki mellett és kérdezősködni. A garanciális javításokat kell mindenképpen megnézetni, ott van km óra állás is. Így is beüthet a gixer, kell némi tartalék, hogy megcsináltathasd rendesen. Itthon jellemző a kokányolás, sajnos.

Ha viszont jóba nyúlsz bele, lesz egy tuti kocsid. Az enyém 4 éve van meg és nulla baja volt eddig. Most ülésfűtésemmel van gondom meg a gps antennámmal. Ha a következő 4 éven is ennyi gondom lesz, akkor nagyon boldog leszek.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21616 Dátum: 2010.02.17 szerda, 22:29:00 »

Már megbántam.A fenti problémán kívül van még más gond is:
- Nem kapja fel az üzemanyagot,pedig kb 8 liter van még benne. Azt mondják üzemanyag szivattyú csere. Kb 50 ezer.
-Eszi az olajat,mint az állat. 1000 km-en kb 1 liter.
-Nem megy úgy,mint ahogy a fórumban leírják.

Ezek után milyen legyen a véleményem erről a sz...ról? falbav

Hát sok minden miatt lehet szidni a fordokat, de ez pont nem a típus hibája......, hanem az előző gazdájáé.
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
pider
Vendég
« Új hozzászólás #21617 Dátum: 2010.02.17 szerda, 23:12:58 »

ez az a szitu amikor az ember úgy dönt, okosabb a szakiknál, és nem kell a szakszervíz átnézése sem

Nem gondoltam hogy okosabb vagyok,csak kényszer pályán voltam,és megbíztam az eladóban.Most jól rácsesztem,ráköltöm a gatyámat is falbav
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21618 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 07:57:48 »

A használt kocsi mindig lutri, bármikor beleszaladhat az ember valamibe. legjobb amit tehetsz, hogy vásárlás elött átnézetsz mindent a kocsin valakivel aki ért hozzá. A márkaszervíz nem rossz ötlet, de zsiványok ott is, ott kell állni a szaki mellett és kérdezősködni. A garanciális javításokat kell mindenképpen megnézetni, ott van km óra állás is. Így is beüthet a gixer, kell némi tartalék, hogy megcsináltathasd rendesen. Itthon jellemző a kokányolás, sajnos.

Ha viszont jóba nyúlsz bele, lesz egy tuti kocsid. Az enyém 4 éve van meg és nulla baja volt eddig. Most ülésfűtésemmel van gondom meg a gps antennámmal. Ha a következő 4 éven is ennyi gondom lesz, akkor nagyon boldog leszek.

annyival még egészítsd ki a leírásodat, hogy ez alatt a 4 év alatt hány kilómétert tettél bele...  Wink
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
pider
Vendég
« Új hozzászólás #21619 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 10:00:55 »

Szia!

Nekem most volt cserélve. Az alkatrész (2 tömegű lendkerék, kuplung+ szerkezet, kinyomócsapágy) innét a fórumon keresztűl származik (Quest). Az olajakat (váltó, fék és én most cseréltettem a kormányműben is, a Cromax-ban vettem - 17.600 vot).
Pár apróság is orvosolva lett. A vége elérte a 200 ezret.

Üdv: V.Tamás integet2

Tamás,te hogy jöttél rá hogy mi a gond a verdával? Bevitted szervízbe rátették computerre és kiírta a hibatárba,vagy a szerelő állapította meg?
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.18 csütörtök, 10:03:35 írta pider » Naplózva
01pingu
Vendég
« Új hozzászólás #21620 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 10:42:20 »

Sziasztok.Megtudná valaki mondani hogy az 1.8 benzinesen hol van az egr?mert ledugóznám,megtortyanik kis fordulatnál.üdv.
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #21621 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 10:49:23 »

...Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tudtok valami korrekt szerelőt?

Ugorj át Debrecenbe (Józsára), és keresd Nagy Istvánt (Pistit). Sajnos elfoglalt és nehéz időpontot kapni, viszont tisztességesen dolgozik és nem csap be. 30/2407760.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
marchello
Vendég
« Új hozzászólás #21622 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 10:57:54 »

Sziazstok!
Ha már ez a téma nekem is tudna ajánlani valaki egy jó szerelőt Budaörs környékén?
BP. XI. kerület is jó (Gazdagréti vagyok)
Nagyon bejön nekem a kocsi és nem rövid távra vettem - így szeretném jó szerelővel jó állapotban tudni az elkövetkező 3-6 évben. Smiley
Köszi.
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1611



« Új hozzászólás #21623 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 11:02:05 »

Sziazstok!
Ha már ez a téma nekem is tudna ajánlani valaki egy jó szerelőt Budaörs környékén?
BP. XI. kerület is jó (Gazdagréti vagyok)
Nagyon bejön nekem a kocsi és nem rövid távra vettem - így szeretném jó szerelővel jó állapotban tudni az elkövetkező 3-6 évben. Smiley
Köszi.
Jó/megbízható szerelőért utazik egy keveset az ember... Budapesten Vik az egyik ilyen ember. Keresd privátban.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
marchello
Vendég
« Új hozzászólás #21624 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 11:16:50 »

Jó/megbízható szerelőért utazik egy keveset az ember... Budapesten Vik az egyik ilyen ember. Keresd privátban.
Stimm - nála szereltettem be a tempomatot Smiley És csak ajánlani tudom másoknak is.
De jobb lenne valahol itt délen valaki...
Fehérvárra előbb leérek mint VIK-hez át a városon. Sad
Érd - törökbálint - budatétény - budaörs ... persze ha gazdagrét mellett van valaki.. az még jobb lenne.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48474



« Új hozzászólás #21625 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 13:00:55 »

Stimm - nála szereltettem be a tempomatot Smiley És csak ajánlani tudom másoknak is.
De jobb lenne valahol itt délen valaki...
Fehérvárra előbb leérek mint VIK-hez át a városon. Sad
Érd - törökbálint - budatétény - budaörs ... persze ha gazdagrét mellett van valaki.. az még jobb lenne.
eplus2 ezzel én is így voltam.azt hittem a világból kimegyek,egy örökkévalóság a városon átvergődni....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #21626 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 13:12:31 »

Már megbántam.A fenti problémán kívül van még más gond is:
- Indításkor nem indul be,csak ha rátankolok,pedig kb 8 liter van még benne. Azt mondják üzemanyag szivattyú csere. Kb 50 ezer.
-Eszi az olajat,mint az állat. 1000 km-n kb. 1 liter.
-Nem megy úgy,mint ahogyan kellene egy Mondinak.Max 190 kínkeservesen,pedig 2.0 benzines.

Ezek után milyen legyen a véleményem erről a sz...ról? falbav
Mivel nemrég vetted, van jogi lehetőséged elállni a szerződéstől. Persze ahogy telik az idő, úgy romlik az esély. Jelezd az eladónak, hogy nem kerek az autó, és keress egy ügyvédet. Esetleg meg is tudsz az eladóval állapodni, hogy fizesse a javítás egy részét.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21627 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 13:18:26 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hármas mondeoba utolagosan lehet-e fogyasztásmérőt beszerelni,és mi kell hozzá?
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21628 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 16:50:55 »

Hali! Megnéztük a kaposvári mopndit...Hát külsőleg minden oké,csak vmiért nehezen indul...Tudok adni tippet,h mi lehet a gond?Menet közben semmi gond nincs,húz rendesen,csak az indulás kicsit nehézkes...Lehet ez aksiprobléma? A válaszokat előre is köszi:)

melyik cégnél van?
Naplózva
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21629 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 17:28:13 »

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hármas mondeoba utolagosan lehet-e fogyasztásmérőt beszerelni,és mi kell hozzá?

Szia!

Az elektromos dolgok topicban az utolso elotti es az utolso oldalon pont errol beszelgettunk!
Minden info ott van ami kell ahoz,hogy computeres legyen a kocsid!
Udv! wave
Naplózva
Szilo
Vendég
« Új hozzászólás #21630 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 23:44:18 »

Már megbántam.A fenti problémán kívül van még más gond is:
- Indításkor nem indul be,csak ha rátankolok,pedig kb 8 liter van még benne. Azt mondják üzemanyag szivattyú csere. Kb 50 ezer.
-Eszi az olajat,mint az állat. 1000 km-n kb. 1 liter.
-Nem megy úgy,mint ahogyan kellene egy Mondinak.Max 190 kínkeservesen,pedig 2.0 benzines.

Ezek után milyen legyen a véleményem erről a sz...ról? falbav
Szia Pider, elmélkedtem ezen a beírásodon, és a következőkre jutottam:
- tápszivattyú: nekünk a mondeo előtt volt egy benzines focusunk annak a tapasztalatai alapján írkálok. kb. 100000 km-t tettem bele.
   A feleségem húga vette meg tőlünk, tehát családban maradt. Most kb. 170e km van benne, kb. egy-két hónapja halt meg benne a tápszivattyú,
   a tiédben is simán lehet ennyi, nem tudni hogy a nepper honnan tekerte vissza, erre sajnos azt kell mondani hogy ez benne van a pakliban.
   Ahogy már mondtam tavaly év végén 50e HUF-ba fájt tokkal vonóval a csere. (1.4 Focus)
- eszi az olajat: a focus kb. 150e km-nél kezdte el enni az olajat, akkor már tudtam hogy lesz helyette mondeo, és azt is, hogy a sógornőm meg akarja
  venni a gépet. Én kínomban olajat cseréltem benne, és ezt használtam: http://www.metabond.hu (termékek/Metabond CL motortisztító ) eztán ha hiszitek ha nem radikálisan
  csökkent az olajfogyasztás. Azóta csak csipegeti az olajat, folyamatosan ellenőrzöm, mert nálunk parkol a leányzó.
  Szerintem nálad is megér egy próbát. Sajnos használt autó esetén nem tudni, hogy az előző tulaj lelkiismeretesen végezte-e
  az előírt olajcserét. (periódusidő, előírt minőség, stb) Amúgy maga az olajfogyasztás jelenségének a kiváltó oka laikusok és szakbarbárok számára megállapíthatatlan, akármitől lehet...
  Szerintem az előző tulaj szabott el valamit az olajcseréknél.
- nem tudok a harmadik kérdéshez hozzászólni, egyszer volt a kezeim között egy 1.8 benzines mondeo bérautó, az küszködve vitte a 200-at

Üdv
Sz
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #21631 Dátum: 2010.02.18 csütörtök, 23:58:03 »

Tamás,te hogy jöttél rá hogy mi a gond a verdával? Bevitted szervízbe rátették computerre és kiírta a hibatárba,vagy a szerelő állapította meg?

Szia!

Nálam elkezdett sírni a kuplung kinyomócsapágya. Ezt akkor hallod, ha "hozzáérsz" a kuplugpedálhoz, elkezd kiemelni és a terhelés alatt a zsírszegény vagy megkopott golyók, golyópálya síró hangot ad. Eleinte csak ritkán halkan, de ez folyamatosan erősödik. A cseréhez le kell venni a váltót és ilyenkor már cserélni szokták a többi "itt lakó" kopó alkatrészt is. Az autóban óra szerint 150 ezer van, (de mivel ez egy németből behozott gép volt 3 évesen 68 ezer kilométerrel szervízkönyv nélkül) biztos, hogy jóval több van benne.
Más gondom nem volt, de el lett végezve egy-két apróság is. Olajcsere a váltóban (elvileg nem szükséges, de nem árthat) olajcsere a fékrendszerben ezt 2 évente illene is - időszerű volt. Olajcsere a kormányműbe 8 évente 1* belefér, csak 1 liter.
A szervó segédszíja is cserélve lett, igaz csak 3 éves volt, de eléggé repedezett állapotba került. És kapott az 5 ajtó 2 db új kitámasztó gázdugattyút, mert a hideg decemberi (-20 fokos) napokban már bizonytalanul tartotta meg az 5. ajtót.
Más gondom nincs. Olajat nem eszi, szépen indul és megy is, minden kényelmi dolog működik. Egy szélvédőcsere még szükséges lesz tavasszal, vagy nyáron, mert van egy kicsiny kagylós sérülésem a látomezőm közepén.

Szomorúan olvasom, hogy neked azért komolyabb bajaid vannak  szomoru1. Sajna egy használtautó vásárlásban ez is benne lehet. Kívánom, hogy sikerüljön "orvosolni" a gondjaid, mert szerintem a Mondeo egy kényelmes, tágas, jó autó. Neked is megjárna, hogy megtapasztald ezt az érzést.

Üdv: V.Tamás  integet2

Naplózva
zoltabencsik
Vendég
« Új hozzászólás #21632 Dátum: 2010.02.19 péntek, 08:51:53 »

Sziasztok!
Valaki meg mondaná, hogy a mikro-macskát hogyan kell használni??
csak pár szóban ha lennétek szívesek le írni! worship
Naplózva
makrobi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


E-mail
« Új hozzászólás #21633 Dátum: 2010.02.19 péntek, 10:27:51 »

Sziasztok!

Ezek esetleg ismerősek valakinek? Ezeket szeretném megnézni:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_ghia-3549405
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_ghia-3322697
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_ghia_mo-i_szervizkonyves_-3599763

Bármilyen jótanács jöhet Smiley
Naplózva

Mondeo 2001 MKIII 2.0 Ghia LPG
Mondeo 2003 MKIII TDCI Ghia
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #21634 Dátum: 2010.02.19 péntek, 11:13:23 »

Ajtóalj rohadás és szívósor-hang ellenőrzés a lényeg. Fékek állapota, vízpumpa körüli rész, melegedés, melegindítási érdések (sokat köszörül mire elindul)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #21635 Dátum: 2010.02.19 péntek, 12:14:35 »


PÜ ment
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21636 Dátum: 2010.02.19 péntek, 13:03:15 »

Segítségre lenne szükségem!
Azt vettem észre, hogy a hűtő ventillátorom folyamatosan megy, független attól, hogy hideg-e a motor vagy sem! Ennek mi az oka, és ha ez baj akkor mi a tennivaló? 
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #21637 Dátum: 2010.02.19 péntek, 13:30:14 »

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani nekem, hogy elsőkerék tőcsavar cseréhez le kell húzni az agyat csapágyastúúúl?  gun

Köszi!

T.

szerintem nem, szerintem hozzá lehet férni úgyis, ha leveszitek a tárcsát. Szerintem. vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #21638 Dátum: 2010.02.19 péntek, 13:49:41 »

szerintem nem, szerintem hozzá lehet férni úgyis, ha leveszitek a tárcsát. Szerintem. vigyor3

Köszi!

Meg tudná erősíteni valaki BaloghT. kollégát?  nyes
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #21639 Dátum: 2010.02.19 péntek, 16:55:30 »

Segítségre lenne szükségem!
Azt vettem észre, hogy a hűtő ventillátorom folyamatosan megy, független attól, hogy hideg-e a motor vagy sem! Ennek mi az oka, és ha ez baj akkor mi a tennivaló? 

Automata a klímád?
Ha igen, akkor kapcsold ECO-ba és akkor kb 1 percen belül lekapcsol.
Naplózva
thevenin
Vendég
« Új hozzászólás #21640 Dátum: 2010.02.19 péntek, 18:25:25 »

1, valszeg torott a spiralrugod .nagyon ne menj vele,szep ovatosan mielobb gurulj be egyszervizbe 5 percen belul megmondjak hogy mi van. Karacsony elott jartam igy.
2, Kombi a kocsi? akkor nem all fuggoben de az normalis.kicsit terpeszt uresen, pakolj bele ugy 5 cemeteszsakot akkor majd egyenesen all. Smiley

Azt már kitísztítottam ,elég kormos volt de nem lett jobb ,lehet ,hogy hibás?

Még egy kérdés az jobb elején kopog valami gödrögben és hogyha nagyot rugózik az eleje akkor ropog erre valami ?
ja és még a hátso kerék nekem úgytűnik mintha nem függőben álna ott mi tud kikopni ?
most vettem na erröl ennyit 140000km mi????amúgy nagyon jó lenne de ennyi bajom nem volt összesen a 2db mk1-el+1 mk2-vel persze ez szebb meg jobban megy meg minden de félek ez nem lessz olyan tartós mint a régiek voltak persze már ez is az csak nekem új.
Naplózva
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21641 Dátum: 2010.02.19 péntek, 19:15:12 »

Automata a klímád?
Ha igen, akkor kapcsold ECO-ba és akkor kb 1 percen belül lekapcsol.
A klima az teljesen ki van kapcsolva, csak a belső befúvó van rajta! Továbbá menet közben a vizhőfok is szinte a minimumon van. Nagyon ritka, hogy felmegy a hőfok!
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21642 Dátum: 2010.02.19 péntek, 19:19:21 »

A klima az teljesen ki van kapcsolva, csak a belső befúvó van rajta! Továbbá menet közben a vizhőfok is szinte a minimumon van. Nagyon ritka, hogy felmegy a hőfok!
termosztát cser??
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21643 Dátum: 2010.02.19 péntek, 19:35:49 »

termosztát cser??

Látod erre gondoltam én is, de nem függ elméletileg össze. Akkor inkább melegedne, de ez hideg és még is pörög a hűtőventillátor!
Naplózva
hcsabi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új hozzászólás #21644 Dátum: 2010.02.19 péntek, 19:42:11 »

1, valszeg torott a spiralrugod .nagyon ne menj vele,szep ovatosan mielobb gurulj be egyszervizbe 5 percen belul megmondjak hogy mi van. Karacsony elott jartam igy.
2, Kombi a kocsi? akkor nem all fuggoben de az normalis.kicsit terpeszt uresen, pakolj bele ugy 5 cemeteszsakot akkor majd egyenesen all. Smiley


Köszi a válaszodat azt nem tudjátok véletlenül ,hogy meglehet e nézni házilag a rugótörést ,mert mindig vidékre hordom az autómat szervízbe itt pest környékén nem akarom rablókhoz vinni.
amúgy kombi akkor lehet ez norm ,tetszik ez az autó nagyon meg jó is vezetni ,de mindentől félek ez a 4. mondeom de amióta ez van mk3 azóta itt lógok a fórumon lehet ezért parázok ha nem hallanám a sok hibát  nem félnék ,persze tudom hogy mostmár sajnos minden tipusnál ez a helyzet egy kissebb vagyon kell fenntartani egy ilyen autót ,főleg egy használtat aminek azt se tudja az ember mennyi a km .Ismerősömnek passat-ja van első tulaj olajat eszi új kora óta 1000km/6dl erre azt mondják a szervízben hogy ez norm 70000-nél hengerfej csere tehát azt se szeretném fenntartani.
Naplózva

Mondeo 2.0 tddi
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21645 Dátum: 2010.02.19 péntek, 20:01:41 »

Köszi a válaszodat azt nem tudjátok véletlenül ,hogy meglehet e nézni házilag a rugótörést ,mert mindig vidékre hordom az autómat szervízbe itt pest környékén nem akarom rablókhoz vinni.
amúgy kombi akkor lehet ez norm ,tetszik ez az autó nagyon meg jó is vezetni ,de mindentől félek ez a 4. mondeom de amióta ez van mk3 azóta itt lógok a fórumon lehet ezért parázok ha nem hallanám a sok hibát  nem félnék ,persze tudom hogy mostmár sajnos minden tipusnál ez a helyzet egy kissebb vagyon kell fenntartani egy ilyen autót ,főleg egy használtat aminek azt se tudja az ember mennyi a km .Ismerősömnek passat-ja van első tulaj olajat eszi új kora óta 1000km/6dl erre azt mondják a szervízben hogy ez norm 70000-nél hengerfej csere tehát azt se szeretném fenntartani.
Szia!
Én mostanában vettem a kombi mondit, és nagyon terpesztett (nézd meg a feltöltött képemet) majd sok "okos" emberke tanácsára vettem ezt azt, persze fölöslegesen!!!! Aztán alá mentem és kimértem a futóművet. Volt benne FÉL cm ami a keréken kb. 4 fok volt, műszer szerint. Rendeltem bontoból egy hátsó bölcsőt, és minden rendbe lett!!!!
Naplózva
hcsabi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új hozzászólás #21646 Dátum: 2010.02.19 péntek, 20:12:07 »

Szia!
Én mostanában vettem a kombi mondit, és nagyon terpesztett (nézd meg a feltöltött képemet) majd sok "okos" emberke tanácsára vettem ezt azt, persze fölöslegesen!!!! Aztán alá mentem és kimértem a futóművet. Volt benne FÉL cm ami a keréken kb. 4 fok volt, műszer szerint. Rendeltem bontoból egy hátsó bölcsőt, és minden rendbe lett!!!!

Köszi .a képek hol vannak??
Naplózva

Mondeo 2.0 tddi
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21647 Dátum: 2010.02.19 péntek, 20:14:56 »

Látod erre gondoltam én is, de nem függ elméletileg össze. Akkor inkább melegedne, de ez hideg és még is pörög a hűtőventillátor!
Roll Eyes
az nem lehet, hogy a külső körben nem kering rendesen a hűtővíz és a rendszer ezt érzékeli, "fel forrásként" ezért tekeri a ventilátort  Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
B.Ricsi
Vendég
« Új hozzászólás #21648 Dátum: 2010.02.19 péntek, 20:20:24 »

Roll Eyes
az nem lehet, hogy a külső körben nem kering rendesen a hűtővíz és a rendszer ezt érzékeli, "fel forrásként" ezért tekeri a ventilátort  Roll Eyes
Ezek szerint te is a termosztátra gondolsz? Én a hőkapcsolóra tippeltem.
Naplózva
zolseges
Vendég
« Új hozzászólás #21649 Dátum: 2010.02.19 péntek, 21:18:11 »

Sziasztok!

Rettenetes napon vagyok tul.......  szomoru1

Szolt a jobb hatulja az autonak amiota megvettem,eloszor azt hittem,hogy ugyanugy mint az elejen csak tarcsat es betetet kell cserelni.Elviszem az angol szakihoz aki 1 hete a feket cserelte es mondom neki mi van.Auto be,megemel nezelodik eloszor kicsit aztan nagyot.Fejrangatas,kerekrangatas hopp jobb hatso kerek mozog!Jaj!Na egy szonak is szaz a vege kerekagy!F@sza!De,hogy ne legyen jobb mar a napom kiderul,hogy a kezifek valamijenek a valamije is cseres!Dejooooo!Angol mondja ez igy egyutt 3 ora melo megy ennyi es ennyi...
No mindegy arajanlat!Sok!Magyar penzben 100000!Boldogsag! falbav falbav
Na gondoltam egyet telefon elo London meletti magyar szakibarat felcsorog!Mondom mi van erre megnyugtat,hogy nagyon le akartak rangatni mert a csere kb 1ora alatt megvan ha rendesen nekiesik(-2 ora munkadij le) es a masik az,hogy az alkatresz is csak a fele na meg az asszony terhes eze baratilag csak meg iszunk is na legyen a vege 30K korul! vigyor3 vigyor3 vigyor3 vigyor3 Arrol nem is beszelve,hogy pont holnap jon ide Manchesterbe! nyes I`m happy now!! nyes
Jo egyik dolog meguszva!
Jott a masik!2 het mulva indulnek haza a doggel es kene negy gumi na varos nyakba 205/55 R16 negyevszakos hadmuvelet beindul!De jo 4 helyen nincs egy helyen van!Nem occso,de van!Azt hiszem ezt majd kesobb veszem! szomoru1
Na a tortenet itt veget er,de most jon a kerdes a harmadik problemahoz!

Hol tudok szerezni persze megvetelre az alufelnihez spec kulcsot mert az nem van benne!?Tudjatok azt a kis atalakitot?
A masik kerdes miutan megemelte a szaki az autot az utan lattam,hogy a jobb elejen a lokos alatt a kodlampa mogott log egy csatlakozo kek vezeteken feher fejel es csak ugy van!Na az minek a csatlakozoja?Lehetseges,hogy az a homerome???Megkerdeztem,de csak a vallat vonogatta a joember!
Udv worship
Naplózva
Oldalak: 1 ... 426 427 428 429 430 431 432 [433] 434 435 436 437 438 439 440 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.133 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.