Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.04 csütörtök, 02:33:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 [430] 431 432 433 434 435 436 437 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20640606 alkalommal)
0 Felhasználó és 161 vendég van a témában
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21450 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:03:04 »

Akkor olvasd el mégegyszer mielőtt felidegesíted magad. Most nem a betét kopásáról volt szó, hanem a betéten lévő pöcök kopásáról,ami beleakad a dugattyú kis bizb@szába...Mindegy.
Ha nem sarkítódik le a forgásirány belépésnél akkor legfeljebb letépi a maradék ferodot ha felcseréli és behúzott kézifékkel akar elindulni Undecided

De azt is értsd meg hogy hátsó fékbetét csere nem olyan laza mint az első. Ott ha már cserél az ember csak akkor ha zsíri újat rak be. Egszerűen nem éri meg bajlódni vele. egy kerékre alig több mint 5000 forint  külső belső fékpofa.  Undecided
Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #21451 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:06:52 »

KÉRDÉS: osztán ez az ESP (Electronic Stability Program) tényleg ér valami? valaki tapasztalta már vagy? csak humbuk az egész? mert hát a ladában (renault 5-ösben, bmw e34-ben) sem volt ilyen oszt mégis itt vagyok/vagyunk... nam cak paraszt vakítás ez? üdv a sanyi coolsmiley
Nekem már volt olyan szitum, hogy kamion átjött a sávomba, mikor esőben 120-al közlekedtem. Gyönyörűen tette a dolgát. Azt a bizonyos bal-jobb kormánymozdulatot, padlóféknél szépen levezényelte. Nem ment ki a fara, ami egy majd 5 méteres kombinál azért elég jó. Vagy a másik, hogy kanyarban nagyon szépen "megtámaszt". Nincs oldalkúszás, még akkor sem, ha egy kanyar közepén egy vízátfolyás van. Szóval a legokosabb 3 betűs az autóban, persze csak utánam...  vigyor3
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #21452 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:07:50 »

Ha nem sarkítódik le a forgásirány belépésnél akkor legfeljebb letépi a maradék ferodot ha felcseréli és behúzott kézifékkel akar elindulni Undecided

De azt is értsd meg hogy hátsó fékbetét csere nem olyan laza mint az első. Ott ha már cserél az ember csak akkor ha zsíri újat rak be. Egszerűen nem éri meg bajlódni vele. egy kerékre alig több mint 5000 forint  külső belső fékpofa.  Undecided

Értelek én, és én személy szerint soha nem is spóroltam ilyen dolgon, ha cserés, akkor csere.

De egyébként én cseréltem már első és hátsó fékbetétet is, de most nem vágom miről beszélsz. Nem vitatom hogy igazad lehet, de nem lehet hogy a fészllift előtti nyergeknél ez nem így van? Mármint ott pl nincs forgásirány, bárhogy teheted a betéteket...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21453 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:12:08 »

Értelek én, és én személy szerint soha nem is spóroltam ilyen dolgon, ha cserés, akkor csere.

De egyébként én cseréltem már első és hátsó fékbetétet is, de most nem vágom miről beszélsz. Nem vitatom hogy igazad lehet, de nem lehet hogy a fészllift előtti nyergeknél ez nem így van? Mármint ott pl nincs forgásirány, bárhogy teheted a betéteket...
Szerintem ugyanolyan betéteket lehet most már kapni. Valószínű neked még régi van bent. Ha neked is elkopik te is aszimetrikusat fogsz már csak kapni.
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #21454 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:16:16 »

Szerintem ugyanolyan betéteket lehet most már kapni. Valószínű neked még régi van bent. Ha neked is elkopik te is aszimetrikusat fogsz már csak kapni.

Ez lehetséges. Bár még a cromaxon 2féle hátsó betét van, 2004-ig, és utána.
30ezer van a betéteimben, szal egy darabig remélem nem fogom még megtudni. vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.06 szombat, 22:32:36 írta Zolibácsi » Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21455 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:33:31 »

Ez lehetséges. Bár még a cromaxon 2féle hátsó betét van, 2004-ig, és utána.
30ezer van a betéteimben, szal egy darabig remélem nem fogom még megtudni. vigyor3
Ha nem nyomkodod egyszerre a féket meg a gázt akkor még van vagy 70ekm benne  eplus2 wave
Naplózva
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #21456 Dátum: 2010.02.06 szombat, 22:39:18 »

Ha nem nyomkodod egyszerre a féket meg a gázt akkor még van vagy 70ekm benne  eplus2 wave

 vigyor3 Úgylegyen, Ámen. vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #21457 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 10:35:44 »

KÉRDÉS: osztán ez az ESP (Electronic Stability Program) tényleg ér valami? valaki tapasztalta már vagy? csak humbuk az egész? mert hát a ladában (renault 5-ösben, bmw e34-ben) sem volt ilyen oszt mégis itt vagyok/vagyunk... nam cak paraszt vakítás ez? üdv a sanyi coolsmiley

Személy szerint én szeretem.
Ma reggel egyenes út, sehol senki, friss 5 centis hó, hosszú kombi és elkezdtem nyomni a gázt miközben rángattam jobbra balra a kormányt mint a hülyegyerek. Az ESP nagyon szépen tette a dolgát. Elkezdett a se_gge kifarolgatni, de nem vészesen és egy bizonyos ponton sosem engedte túlcsúszni/kilengeni.
De ha részletesebben érdekel a téma, akkor nézz be az MK IV általános topicba, mert épp most tárgyalták ki a fiúk elég részletesen!
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21458 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 10:43:08 »

Nekem már volt olyan szitum, hogy kamion átjött a sávomba, mikor esőben 120-al közlekedtem. Gyönyörűen tette a dolgát. Azt a bizonyos bal-jobb kormánymozdulatot, padlóféknél szépen levezényelte. Nem ment ki a fara, ami egy majd 5 méteres kombinál azért elég jó. Vagy a másik, hogy kanyarban nagyon szépen "megtámaszt". Nincs oldalkúszás, még akkor sem, ha egy kanyar közepén egy vízátfolyás van. Szóval a legokosabb 3 betűs az autóban, persze csak utánam...  vigyor3
akkor lehet tényleg nem butaság az a esp, csak feltűnt, hogy mindenki ezt az esp-t keresi itt a használtautós hirdetésekbe...
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21459 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 11:24:20 »

akkor lehet tényleg nem butaság az a esp, csak feltűnt, hogy mindenki ezt az esp-t keresi itt a használtautós hirdetésekbe...
Nem ok nélkül. Elég ha egyszer teszi a dolgát de akkor nem mindegy hogy nem az árokból szednek össze. A vezető nem tudja külön-külön fékezni a négy kereket attól függően hogy mi kell hogy az íven maradjon az ESP igen. Amúgy én szégyelni szoktam magam ha bevillan mert az egyértelműen egy súlyos vezetési hiba korrigálását jelenti, tehát a sorőr barom volt. Csak ha van ESP akkor jóval nagyobb hibát kell vétenie ahhoz, hogy összetörd magad mint a nélkül.
Naplózva
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21460 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 11:33:04 »

akkor lehet tényleg nem butaság az a esp, csak feltűnt, hogy mindenki ezt az esp-t keresi itt a használtautós hirdetésekbe...

Bizony jó dolog, pláne a nehéz, hosszú kombiknál...
Kikapcsolt esp-vel havon elég jól csóválja a fenekét és ha egy ponton túl lendül nehéz megfogni (persze ilyet csak kézifékkel megindítva tapasztaltam).
Friss havon a 800kg-os swiftem sokkal kezesebb a 155-ös gumikkal, jóval könnyebb megfogni a fenekét és az orrát sem tólja úgy....
Ilyenkor nem előny a 1,5tonna és a széles téligumi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.07 vasárnap, 11:38:21 írta gtuby » Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21461 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 12:06:47 »

akkor lehet tényleg nem butaság az a esp, csak feltűnt, hogy mindenki ezt az esp-t keresi itt a használtautós hirdetésekbe...
sajnos a mondimban nincsen de szülei C-maxában van..... kimentem vele a Hungaroring, Allianz tanpályára... nagy pofával vigyor3...akkora koppanás volt, hogy csak na... ott bebizonyították, hogy van még mit tanulni, volt rá módom, hogy ESP és nélküle többször végig menjek a pályákon..és bebizonyosodott, hogy megéri az árát.... ha lehatne akkor ezt is beépíteném utólag a mondiba... vigyor3
.... korábban fel is reppent mint lehetséges projekt... kinek mi a véleménye rola??
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21462 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 12:45:53 »

sajnos a mondimban nincsen de szülei C-maxában van..... kimentem vele a Hungaroring, Allianz tanpályára... nagy pofával vigyor3...akkora koppanás volt, hogy csak na... ott bebizonyították, hogy van még mit tanulni, volt rá módom, hogy ESP és nélküle többször végig menjek a pályákon..és bebizonyosodott, hogy megéri az árát.... ha lehatne akkor ezt is beépíteném utólag a mondiba... vigyor3
.... korábban fel is reppent mint lehetséges projekt... kinek mi a véleménye rola??
vegyél másik mondeót.
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21463 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 13:30:03 »

vegyél másik mondeót.
ki van csukva.... vigyor3 megtanulok normálisan vezetni... nyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #21464 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 14:09:20 »

Tévedés, a Sony mp3-asa nagyon is tudja a bluetooth-t, de csak azok amelyekben benne van a gyári kihangosító. Én direkt gyári kihangosítóval és hangvezérléssel rendeltem az enyémet.  A telefonhoz bluetoothon kapcsolódik, úgy hogy a Sony kijelzőjén látom a hívó(tt) számot is. Ezt általában csak az rendelte bele aki nagyon sokat telefonál autóból 120ropi volt ez az opció   Undecided
Hát ez igaz, ha benne van a gyári kihangosító tudja, de érdekes, hogy a kezelési könyv egy szót sem ír erről. Mellesleg van 45 ropiért nokia ami szintén kijelzi a hívót sztm az sem rossz, de ki hogyan szereti.

Abban a bizonyos hamion97 által frissen vásárolt mondeóban sztm nincs ilyen cucc, mert akkor az extrák között biztosan megemlíti az eladó, azaz valószínűleg nem fog összekapcsolódni a telefonnal az mp3-as sony Sad
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21465 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 14:22:10 »

Hát ez igaz, ha benne van a gyári kihangosító tudja, de érdekes, hogy a kezelési könyv egy szót sem ír erről. Mellesleg van 45 ropiért nokia ami szintén kijelzi a hívót sztm az sem rossz, de ki hogyan szereti.

Abban a bizonyos hamion97 által frissen vásárolt mondeóban sztm nincs ilyen cucc, mert akkor az extrák között biztosan megemlíti az eladó, azaz valószínűleg nem fog összekapcsolódni a telefonnal az mp3-as sony Sad

Maradjunk annyiban hogy a 45eFt-be kerülő Nokia finoman szólva nem az a kategória mint a gyári kihangosító a Sonyn keresztül. A  gyári tényleg kellemes dolog, nem vonja el a figyelmet (hangvezérlés , saját telefonkönyv stb.). Az hogy nincs róla leírás a kézikönyvben az ne aggasszon, nekem se adtak hozzá semmit a szalonban amikor átvettem, pedig az enyémet mint írtam direkt így rendeltem.  Ami az érdekesség hogy után az MKIV kézikönyvébe találtam leírást, hogy miként kell használni   Undecided
Naplózva
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #21466 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 15:51:28 »

sajnos a mondimban nincsen de szülei C-maxában van..... kimentem vele a Hungaroring, Allianz tanpályára... nagy pofával vigyor3...akkora koppanás volt, hogy csak na... ott bebizonyították, hogy van még mit tanulni, volt rá módom, hogy ESP és nélküle többször végig menjek a pályákon..és bebizonyosodott, hogy megéri az árát.... ha lehatne akkor ezt is beépíteném utólag a mondiba... vigyor3
.... korábban fel is reppent mint lehetséges projekt... kinek mi a véleménye rola??
Az enyémben is van ESP,de az előző MKII-ben nem volt.Ebben az időben érzi meg igazán az ember milyen jó dolog is!
Tudok egy jó ESP-s mondeot.Az enyém lassan eladó lesz,úgy hogy már mindent kicseréltem rajt amit csak lehet rinya
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21467 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 15:56:28 »

Az enyémben is van ESP,de az előző MKII-ben nem volt.Ebben az időben érzi meg igazán az ember milyen jó dolog is!
Tudok egy jó ESP-s mondeot.Az enyém lassan eladó lesz,úgy hogy már mindent kicseréltem rajt amit csak lehet rinya
Pedig most eladni......nem szabad.

És miért döntöttél így?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #21468 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 16:04:24 »

Pedig most eladni......nem szabad.

És miért döntöttél így?
Lassan kinőljük és egy vw touran 1.6 benzint néztem ki ami 7személyes.Meg igazából nem használom ki,hogy dízel.Változott a munkám és napi 5km-t megyek vele!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21469 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 16:15:31 »

Lassan kinőljük és egy vw touran 1.6 benzint néztem ki ami 7személyes.Meg igazából nem használom ki,hogy dízel.Változott a munkám és napi 5km-t megyek vele!
Örülni fog neki az új dazdája. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #21470 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 16:24:30 »

Ha nem sarkítódik le a forgásirány belépésnél akkor legfeljebb letépi a maradék ferodot ha felcseréli és behúzott kézifékkel akar elindulni Undecided

De azt is értsd meg hogy hátsó fékbetét csere nem olyan laza mint az első. Ott ha már cserél az ember csak akkor ha zsíri újat rak be. Egszerűen nem éri meg bajlódni vele. egy kerékre alig több mint 5000 forint  külső belső fékpofa.  Undecided
Ez teljesen rendben van, de most a hibakeresésnél tartunk. Arra nem akarok venni egy garnitúra tácsát és betétet, hogy 500km alatt szétégessem.
A 2004 előtti és után betét tök más. Mondjuk ha szétszedem, akkor úgy is látom, hogy aszimetrikus-e vagy cserélhető, vagy egyáltalán pöcök baja van-e.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21471 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 16:39:18 »

Szerintem ugyanolyan betéteket lehet most már kapni. Valószínű neked még régi van bent. Ha neked is elkopik te is aszimetrikusat fogsz már csak kapni.
Nem!
Más a kialakítása a vasnak, amin csúszik a betét ki-be...nem lehet berakni az újabbat a régi helyére, és fordítva sem!
 wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
agostonb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


E-mail
« Új hozzászólás #21472 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 17:18:40 »

Ez érdekes, majd megnézem. Mondjuk én azért szoktam használni a kéziféket. Viszont az feltűnt, hogy ezen az oldalon elég nagy a tárcsa oldalirányú ütése, talán ez is rásegít az eltávolodásra. A külső-belső betét felcserélhető, ha a pöckök a másikon jobbak?
igen
Természetesen felcserélhető a külső-belső
Naplózva

2003/01/28 MkIII 2.0 TDCi Ghia automata+Tempomat+utólagos D2s+minden Silver+bajusz+kormányváltó
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #21473 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 17:19:15 »

Örülni fog neki az új dazdája. Wink wave
Ebben biztos vagyok én is!
Naplózva
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #21474 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 18:24:18 »

Sziasztok!
Lenne két kérdésem, hogy egy 2.0 TDCI-nél kb. mennyibe fáj a főtengely ékszíjtárcsa csere?
Ha körbenézem az autót az üvegekben hol látom a gyártási évet?
THX!
Üdv.:
Don

nekem 68.000,- Ft  rinya
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21475 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 18:33:23 »

nekem 68.000,- Ft  rinya
Pedig a szíjtárcsa "csak" 25e ! Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21476 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 18:36:13 »

én 20-ért vettem gyárit... eplus2
Naplózva
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #21477 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 18:43:59 »

Pedig a szíjtárcsa "csak" 25e ! Roll Eyes

Szia Alf!

Igen, mindent cseréltünk csak ezt az egy nagy tárcsát nem. Érdekes ez még jónak tűnt, remélem az is marad még...

Viszont, nem jöttünk még mindig rá, hogy honnét is jön a zaj. A futómű környékéről??? a monoton váltakozó... majdnem olyan amikor a vonat megy és minden egyes sín találkozásánál üt egyet, vagy, mint az elfékezett gumi lenne...Nagyon tanácstalan vagyok. Kerékcsapágy, féltengely, váltó...passz
Üresben is ez a hang jelenség, már próbáltam leállított motornál üresben gurulni, de semmi változás. A sebesség határ a 30 és a 110 Km/h körül áll fent.  help  help  help
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #21478 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 18:58:43 »

nem lehet hogy ütött a gumi
a mienken is kicsit hangosabb mintkéne emiatt

Nem lehet, komplett kerékgarnitúra csere volt, nyáriról télire.... szomoru1
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21479 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 19:07:10 »

Nem lehet, komplett kerékgarnitúra csere volt, nyáriról télire.... szomoru1
attól még lehet a gumi vagy a felni hibája!esetleg a kerékcsapágy.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
2.0tddi ghia
Vendég
« Új hozzászólás #21480 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 20:48:46 »

helló

Tud vki tanácsot? egy barátom 2005ös tdci mondeoján aksi csere történt ,azóta nem jó a vezető ülés fűtése.a másik jó.és nem biztosíték,nem relé.
valakiknek vmi tipp? van köze a másik akkunak vagy máshol keressük a hibát.
köszi
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21481 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 21:34:23 »

helló

Tud vki tanácsot? egy barátom 2005ös tdci mondeoján aksi csere történt ,azóta nem jó a vezető ülés fűtése.a másik jó.és nem biztosíték,nem relé.
valakiknek vmi tipp? van köze a másik akkunak vagy máshol keressük a hibát.
köszi

valszeg ez lesz a problémád: http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/ulesfutes_javitas_mk3.pdf
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #21482 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 22:18:47 »

Mit szóltok ehhez?

http://allworldcars.com/wordpress/?p=4603


Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #21483 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 22:28:19 »

Nem lehet, komplett kerékgarnitúra csere volt, nyáriról télire.... szomoru1
És a nyárival is ilyen hangja volt?Mert ha nem akkor az gumi lesz.Cseréld meg az elsőket a hátsókkal,ha változik a hang megvan a hiba.Esetleg nyomd fel 3.0 bárra a gumikat és hallgasd meg úgy. integet2
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21484 Dátum: 2010.02.07 vasárnap, 22:52:50 »

Mit szóltok ehhez?

Hat igy kep alapjan katasztrofalisan rusnya szegeny  szomoru1
Naplózva

blah blah blah
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #21485 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 10:10:37 »

Maradjunk annyiban hogy a 45eFt-be kerülő Nokia finoman szólva nem az a kategória mint a gyári kihangosító a Sonyn keresztül. A  gyári tényleg kellemes dolog, nem vonja el a figyelmet (hangvezérlés , saját telefonkönyv stb.). Az hogy nincs róla leírás a kézikönyvben az ne aggasszon, nekem se adtak hozzá semmit a szalonban amikor átvettem, pedig az enyémet mint írtam direkt így rendeltem.  Ami az érdekesség hogy után az MKIV kézikönyvébe találtam leírást, hogy miként kell használni   Undecided
Hát ebben biztosan igazad van, mert én nem teszteltem eddig 1x sem gyári kihangosítót.
Remélem lesz szerencsém hozzá, de nem sok az esélyem, mert sajna itt a cégnél az mk3-asokban csak nokiások vannak, voltak.
 
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Trekxc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Trek a bringa és xc=cross country


E-mail
« Új hozzászólás #21486 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 10:11:47 »

Nekem azért kéne tesztelni Smiley
Naplózva

2008 Tit-S 2.2TDCi 175PS M6 kombi
2007 S-max 2.5T M6
2008 Volvo C30 T5 M6 Autotech stage 4 382PS/488Nm
2002 BMW E-46 330 cab M5
Ex: MK3 mondi 2.0 és 2.2 TDCi, Galaxy 2.0 TDCi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #21487 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 12:07:12 »


Csak nem lesz ilyen csúnya. Smiley
Bár az új Focus eleje is háromszöges. Sad
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #21488 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 22:05:19 »

Csak nem lesz ilyen csúnya. Smiley
Bár az új Focus eleje is háromszöges. Sad

olyan az orra mint egy pontynak, ami éppen lenyelni készül egy x-et  vigyor3

Szakik: egy hónap múlva lejár a műszakim, szerintetek érdemes előtte átnézetni a kocsit a szerelőmmel, vagy bízzak benne, hogy minden jó, mint ahogy annak tűnik nekem Smiley Ha igen, akkor van-e olyasmi, amire érdemes figyelni? A zöldkártya meg egy hónapra rá fog lejárni, véletlenül se egyszerre...
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
Takiatti
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9466


30 / 993-7376


E-mail
« Új hozzászólás #21489 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 22:09:06 »

Csak nem lesz ilyen csúnya. Smiley
Bár az új Focus eleje is háromszöges. Sad

Ennyire biztos nem lesz radikális...  Wink
Egyébként Nekem tetszik!  taps eljen
Naplózva

2017.07. Renault Megane Intens 1,2TCe EDC7

Ex: 2004.09. 2.0TDCI, GHIA, Xenon, Zen, stb...  
"Nem véletlen, hogy nem építenek hülyék házát! Felemésztené az építőanyag készletet..."
haimon97
Vendég
« Új hozzászólás #21490 Dátum: 2010.02.08 hétfő, 22:28:45 »

Maradjunk annyiban hogy a 45eFt-be kerülő Nokia finoman szólva nem az a kategória mint a gyári kihangosító a Sonyn keresztül. A  gyári tényleg kellemes dolog, nem vonja el a figyelmet (hangvezérlés , saját telefonkönyv stb.). Az hogy nincs róla leírás a kézikönyvben az ne aggasszon, nekem se adtak hozzá semmit a szalonban amikor átvettem, pedig az enyémet mint írtam direkt így rendeltem.  Ami az érdekesség hogy után az MKIV kézikönyvébe találtam leírást, hogy miként kell használni   Undecided

Sony-ba épített gyári kihangosító van benne. Smiley
Az eladó nem említette meg, hogy van benne ilyen. Én is csak véletlenül jöttem rá amikor poénból megnyomtam a phone gombot a rádión. Smiley
Ma némi szenvedés után sikerült párosítani a telefonomat. A probléma az volt, hogy mind az 5 helyre már tárolva voltak telefon kapcsolatok és ezért nem engedte, hogy ráakadjon a telefonom csak miután töröltem az eddigi kapcsolatokat.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21491 Dátum: 2010.02.09 kedd, 06:42:58 »

Sony-ba épített gyári kihangosító van benne. Smiley
Az eladó nem említette meg, hogy van benne ilyen. Én is csak véletlenül jöttem rá amikor poénból megnyomtam a phone gombot a rádión. Smiley
Ma némi szenvedés után sikerült párosítani a telefonomat. A probléma az volt, hogy mind az 5 helyre már tárolva voltak telefon kapcsolatok és ezért nem engedte, hogy ráakadjon a telefonom csak miután töröltem az eddigi kapcsolatokat.

nem csak az mp3-as verzióban van kékfog? nekem 6cd-s sonym van, azon is van phone gomb, de akkor némít mindent, lehet ez is tudja??
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #21492 Dátum: 2010.02.09 kedd, 10:01:49 »

A zöldkártya meg egy hónapra rá fog lejárni, véletlenül se egyszerre...

Tévedés!  nyes nyes
A zöldkártyád is pontosan addig érvényes, mint a műszakid! (jan 1 óta)
Szóval most vizsgán megcsinálják azt is, nem kell külön foglalkoznod vele. (Az árát azért elkérik!)
Ha 2006 előtt vetted újonnan, akkor még egy eredetvizsgával is számolhatsz!  falbav falbav
Én biztos átnézetném a szerelőmmel, de Te tudod. A legtutibb, ha olyan helyre viszed vizsgázni, ahol van ismerős!
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21493 Dátum: 2010.02.09 kedd, 10:04:06 »

Tévedés!  nyes nyes
A zöldkártyád is pontosan addig érvényes, mint a műszakid! (jan 1 óta)
Szóval most vizsgán megcsinálják azt is, nem kell külön foglalkoznod vele. (Az árát azért elkérik!)
Ha 2006 előtt vetted újonnan, akkor még egy eredetvizsgával is számolhatsz!  falbav falbav
Én biztos átnézetném a szerelőmmel, de Te tudod. A legtutibb, ha olyan helyre viszed vizsgázni, ahol van ismerős!
eredetiség vizsgálatot is el akarják törölni....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #21494 Dátum: 2010.02.09 kedd, 12:09:21 »

olyan az orra mint egy pontynak, ami éppen lenyelni készül egy x-et  vigyor3

Szakik: egy hónap múlva lejár a műszakim, szerintetek érdemes előtte átnézetni a kocsit a szerelőmmel, vagy bízzak benne, hogy minden jó, mint ahogy annak tűnik nekem Smiley Ha igen, akkor van-e olyasmi, amire érdemes figyelni? A zöldkártya meg egy hónapra rá fog lejárni, véletlenül se egyszerre...

Tuti nem ilyen lesz az utcai verzió. Smiley

Igen, érdemes! Csináltasd meg hanarabb a zöldk.-t abból nincs gond.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21495 Dátum: 2010.02.09 kedd, 13:21:51 »

Tuti nem ilyen lesz az utcai verzió. Smiley

Igen, érdemes! Csináltasd meg hanarabb a zöldk.-t abból nincs gond.
szerintem a zöldkártya együtt van a műszakival... vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
mondeo111
Vendég
« Új hozzászólás #21496 Dátum: 2010.02.09 kedd, 16:11:11 »

eredetiség vizsgálatot is el akarják törölni....

Ha minden igaz akkor már el is törölték az eredetiség vizsgálatot a 2006 január 1 előtt magyarországon újonnan forgaloma helyezett autóknál, a műszaki vizsga alkalmával!!   http://www.vezess.hu/hirek/megsem_lesz_kotelezo_eredetvizsga/22593/
A zöldkártya megszűnt, azt külön nem kell megcsináltatni, majd a műszaki vizsga alkalmával elvégzik a mérést úgyis, természetesen nem ingyen, 2010.01.01-től csak a műszaki vizsgával együtt kell elkészíteni.
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #21497 Dátum: 2010.02.09 kedd, 16:18:06 »

Ha minden igaz akkor már el is törölték az eredetiség vizsgálatot a 2006 január 1 előtt magyarországon újonnan forgaloma helyezett autóknál, a műszaki vizsga alkalmával!!   http://www.vezess.hu/hirek/megsem_lesz_kotelezo_eredetvizsga/22593/

Hát nekem ebből nem az jött le, hogy megszüntették volna. Arról olvastam én is, hogy még se kell majd, de ezt akkor hiszem el - ahogy a cikk is írja - , ha hivatalosan is bejelentették!
Addig is készülök a legrosszabbra, max kellemes meglepetés ér...
Naplózva
jancsoj
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 389



E-mail
« Új hozzászólás #21498 Dátum: 2010.02.09 kedd, 17:25:22 »

Sony-ba épített gyári kihangosító van benne. Smiley
Az eladó nem említette meg, hogy van benne ilyen. Én is csak véletlenül jöttem rá amikor poénból megnyomtam a phone gombot a rádión. Smiley
Ma némi szenvedés után sikerült párosítani a telefonomat. A probléma az volt, hogy mind az 5 helyre már tárolva voltak telefon kapcsolatok és ezért nem engedte, hogy ráakadjon a telefonom csak miután töröltem az eddigi kapcsolatokat.

És akkor mit csinált amikor megnyomtad, mert nekem csak elnémítja a rádiót, pedig leírás szerint benne van.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 140 Le
EX:2005 TDCI Ghia 130Le
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #21499 Dátum: 2010.02.09 kedd, 19:20:02 »

4 pénz a szilentezés.Ennek se volt túl kép semmi baja,a görgőn nekem is volt egy kis barázda,a szilent meg mint Bunyek képtárában el volt torzulva.Nekem is ez a parám vele!Nem ő hegesztette,hanem el vitte valakihez,de azt se ismerem,szóval kb mindegy.Röntgen nem lesz,mert nem fizeti a tb. hehe :hehe:Látom te is ezt az Alf féle tunningot alkalmazod.Tanulságos a fotó albumod.
Neked mitől tört el,ráadásul két helyen is?
A törött rugós az hogyan müxik?Vagy van ott a rugóban még valami ami tartást ad neki?Még nem láttam mi van a gumi bevonat alatt.

Pesti fórumtársak!Van valakinek otthon egy ilyen kiszuperált,már feleslegesé vált nélkülözhető generátor szíjfeszítője? worship
Ha lenne akkor folytatnám a szilentezős projektemet.És hamarosan tesztelném is! integet2
Sajnos a bontós a xarokat már kidobálta,nincs neki.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Oldalak: 1 ... 423 424 425 426 427 428 429 [430] 431 432 433 434 435 436 437 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.095 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.