Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.04 csütörtök, 02:42:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 419 420 421 422 423 424 425 [426] 427 428 429 430 431 432 433 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20640918 alkalommal)
0 Felhasználó és 158 vendég van a témában
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #21250 Dátum: 2010.01.30 szombat, 11:23:45 »


Eddig talán a Mondeóról írták a legjobbat.
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21251 Dátum: 2010.01.30 szombat, 11:39:53 »

ez milyen felkészültségre, hozzáértésre utal??
Klíma:   90.6 %
Szervo: 92.52 %
ABS:   86.15 %
van olyan MKIII amiben ezek nincsenek benne??  Roll Eyes
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21252 Dátum: 2010.01.30 szombat, 11:43:14 »

van még pár darab... vigyor3
http://nepitelet.hu/autok/ford/mondeo_2000/
http://totalcar.hu/tesztek/mondeo3x/
 wave
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21253 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:04:57 »

Eddig talán a Mondeóról írták a legjobbat.

fizetett hirdetes.
Naplózva

blah blah blah
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #21254 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:19:23 »

fizetett hirdetes.

Kedves Zacci....ha nem szereted a Mondeót, akkor inkább add el.
Az a tiszta ügy, mert itt köztünk hiába erőlteted, hogy teljesen rossz ez a kocsi...én kezdem sajnálni az autót, aminek a kezedben a sorsa. Amiket írsz róla....
Mindenki tudja közülünk, hogy valójában mennyire jó a Mondeo, de szeretnénk tudni azt is, hogy melyek a gyenge pontok. Ezért járunk ide egymást olvasni.
Fizetett hirdetésre gyanakszol, ha jobb lett a kocsiról alkotott vélemény, mint amivel egyetértesz?
Te mennyit is fizetnél itt nekünk azért, hogy ide újra meg újra bekerüljön a te verziód?  Wink
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.30 szombat, 20:21:00 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21255 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:22:37 »

Kedves Zacci....ha nem szereted a Mondeót, akkor inkább add el.
Az a tiszta ügy, mert itt köztünk hiába erőlteted, hogy teljesen rossz ez a kocsi...én kezdem sajnálni az autót, aminek a kezedben a sorsa. Amiket írsz róla....
Mindenki tudja közülünk, hogy valójában mennyire jó a Mondeo, de szeretnénk tudni azt is, hogy melyek a gyenge pontok. Ezért járunk ide egymást olvasni.
Fizetett hirdetésre gyanakszol, ha jobb lett a kocsiról alkotott vélemény, mint amivel egyetértesz?
Te mennyit is fizetnél itt nekünk azért, hogy ide újra meg újra bekerüljön a te verziód?  Wink

csak rohogni tudok az ilyen es hasonlo onigazolo hozzaszolasokon  Cheesy
Naplózva

blah blah blah
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21256 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:32:34 »

nemigazán akarok senki mellé állni, de nekem is nagy csalódás ez a kocsi 2-3 hónapig nem is volt vele gond, de hónapról, hónapra, mindig elő jön valami költség, most épp az egyik torony csapágy tört el, és van sok kis hiba amivel inkább nem is foglalkozok, Pl központi zár meg, az összes zár,xaraxik, de hátha minitalin valaki rá tud nézni, mert én már feladtam... na meg ilyenek...
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21257 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:35:22 »

Kedves Zacci....
Te mennyit is fizetnél itt nekünk azért, hogy ide újra meg újra bekerüljön a te verziód?  Wink
Szerintem Zaccival ne nagyon hergeld magad.... eplus2 kár érte/d  smile ő inkább egy eltévelyedett mondeóval közlekedő polgár..
inkább ilyesmi fórumokban érzi otthon magát... hehe
http://kave.network.hu/
 wave
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21258 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:37:31 »

Szerintem Zaccival ne nagyon hergeld magad.... eplus2 kár érte/d  smile ő inkább egy eltévelyedett mondeóval közlekedő polgár..
inkább ilyesmi fórumokban érzi otthon magát... hehe
http://kave.network.hu/
 wave


 taps
Naplózva

blah blah blah
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21259 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:40:28 »

nemigazán akarok senki mellé állni, de nekem is nagy csalódás ez a kocsi 2-3 hónapig nem is volt vele gond, de hónapról, hónapra, mindig elő jön valami költség, most épp az egyik torony csapágy tört el, és van sok kis hiba amivel inkább nem is foglalkozok, Pl központi zár meg, az összes zár,xaraxik, de hátha minitalin valaki rá tud nézni, mert én már feladtam... na meg ilyenek...
a zárak típus hibák... ha eddig nem cserélted őket akkor itt az idő..az a baj csak ujjat érdemes berakni, mert a zárat vezérlő motor elgyengül....  igaz lehet wd40 még kísérletezni de hosszútávú megoldást (szerintem) nem nyújt... ahogy jobbra változik az idő(tavas/kora nyár) meggyógyulnak a zárak... szerintem érdemes foglalkozni a gondolattal, hogy csere lesz a vége...
30e ft/db  szomoru1
viszont jó/napos időben gyorsan ki lehet cserélni1 óra alatt...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21260 Dátum: 2010.01.30 szombat, 20:41:00 »

taps
na helló .... integet2
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #21261 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 08:42:05 »

a zárak típus hibák... ha eddig nem cserélted őket akkor itt az idő..az a baj csak ujjat érdemes berakni, mert a zárat vezérlő motor elgyengül....  igaz lehet wd40 még kísérletezni de hosszútávú megoldást (szerintem) nem nyújt... ahogy jobbra változik az idő(tavas/kora nyár) meggyógyulnak a zárak... szerintem érdemes foglalkozni a gondolattal, hogy csere lesz a vége...
30e ft/db  szomoru1
viszont jó/napos időben gyorsan ki lehet cserélni1 óra alatt...
na jó az 5. ajtó zárral már muszáj volt csinálnom valamit, mert sehogy se működött se kulcs ,se belső gomb, most is csak a távirányítóval tudom nyitni, de ha az is elromlik akkor nem tudom mi lex. Abba reménykedem hátha lex minitalin egy kósza zár szakértő aki megnézné pár doboz sör fejébe... pias (königsbrau, adambrau, jagersbrau... ezek jók nem?..) wilting
üdv a sanyi coolsmiley
Naplózva
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #21262 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 09:14:39 »

nemigazán akarok senki mellé állni, de nekem is nagy csalódás ez a kocsi 2-3 hónapig nem is volt vele gond, de hónapról, hónapra, mindig elő jön valami költség, most épp az egyik torony csapágy tört el, és van sok kis hiba amivel inkább nem is foglalkozok, Pl központi zár meg, az összes zár,xaraxik, de hátha minitalin valaki rá tud nézni, mert én már feladtam... na meg ilyenek...

Nekem nincs különösebb bajom vele. Olajat csipegeti (5w30), ajtók alsó élei kissé rozsdásodnak, és a csomagtartó ajtó csak kulccsal nyílik, meg 1-2 karc. De attól még nem tartok, hogy nem visz el A-ból B-be.

Remélem Zacci szintjére nem jutok el.  falbav eplus2 hehe
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.31 vasárnap, 09:56:26 írta velcsi80 » Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21263 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 10:15:19 »

csak rohogni tudok az ilyen es hasonlo onigazolo hozzaszolasokon  Cheesy
Én szívesen kölcsönadom az autómat pár hónapra,ha pénzt szeretnél spórolni magadnak! eplus2 eplus2 eplus2
Bér pénzspórolás! taps taps taps
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21264 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 10:26:00 »

Én szívesen kölcsönadom az autómat pár hónapra,ha pénzt szeretnél spórolni magadnak! eplus2 eplus2 eplus2
Bér pénzspórolás! taps taps taps
Helyedben nem tenném.  eplus2 Mániája hogy olyanhoz piszkál amihez neki nem kéne. Még el...ná a tied is  nyes
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #21265 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 11:08:31 »

Elvittem szilenteshez a kis drágát!A mütét sikerült,de a beteg meghalt!Pontosabban ÁLLíTÓLAG a bepréselésnél elpattant az öntvény!Én ezt nem tartom valószínűnek,inkább szvsz leejtették.Nem értek az alú öntvényekhez,de állitólag ez már tutti nem fog eltörni.Mi a tapasztalat ilyen jelegű alú hegesztésekkel?Ki fizessem egyáltalán? http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21266 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 11:51:46 »

a zárak típus hibák... ha eddig nem cserélted őket akkor itt az idő..az a baj csak ujjat érdemes berakni, mert a zárat vezérlő motor elgyengül....  igaz lehet wd40 még kísérletezni de hosszútávú megoldást (szerintem) nem nyújt... ahogy jobbra változik az idő(tavas/kora nyár) meggyógyulnak a zárak... szerintem érdemes foglalkozni a gondolattal, hogy csere lesz a vége...
30e ft/db  szomoru1
viszont jó/napos időben gyorsan ki lehet cserélni1 óra alatt...

Nagybátyám jobb első ajtóban cserélt ajtózárat (10e vett bontóban), a rosszat meg elhozta és szét szedtem!
A gondom az volt,h nem igazán sikerült az asztalnál teljesen rá jönnöm,h mikor mit kellene csinálnia a zárnak, Így a kettős zárásra nem sikerült rá vennem, de most már működik a nyitás zárás opció (előtte se kép se hang...).
Szóval szerintem javítható a zár csak eccer konkrétan végig kellene nézni egy még jó zárnál,h mikor mit kell csinálnia!
Viszonylag eccerű szerkezet, amiben csak a 2db mikro kapcsoló szarakodik! A mechanikán semmi kopás nem látszik, a műanyag alkatrészek mintha újjak lennének, a benne lévő primitiv motor meg szerintem soha nem szarik be.

Szóval szerintem a csere előtt érdemes szét szedni, csak a egy préselt rögzítöt kell leköszörülni.
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21267 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 11:55:12 »

Elvittem szilenteshez a kis drágát!A mütét sikerült,de a beteg meghalt!Pontosabban ÁLLíTÓLAG a bepréselésnél elpattant az öntvény!Én ezt nem tartom valószínűnek,inkább szvsz leejtették.Nem értek az alú öntvényekhez,de állitólag ez már tutti nem fog eltörni.Mi a tapasztalat ilyen jelegű alú hegesztésekkel?Ki fizessem egyáltalán? http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hát ezt így kívülről nehéz megmondani,h jó-e.
Ha ügyes heggesztő csinálta akkor lehet jó az alu heggesztés!
mennyiért csinálták a szilentezést?
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21268 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 12:39:18 »

Én szívesen kölcsönadom az autómat pár hónapra,ha pénzt szeretnél spórolni magadnak! eplus2 eplus2 eplus2
Bér pénzspórolás! taps taps taps
Valami japánt keress neki...azt 1 hónap alatt azt is jól tönkre tenné, és leszállna a mondeoról...ja meg a földre eplus2 hehe.... Wink worship
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21269 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 12:43:52 »

Elvittem szilenteshez a kis drágát!A mütét sikerült,de a beteg meghalt!Pontosabban ÁLLíTÓLAG a bepréselésnél elpattant az öntvény!Én ezt nem tartom valószínűnek,inkább szvsz leejtették.Nem értek az alú öntvényekhez,de állitólag ez már tutti nem fog eltörni.Mi a tapasztalat ilyen jelegű alú hegesztésekkel?Ki fizessem egyáltalán? http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Jónak tűnik...fura, hogy tönkre ment a szilent, amit kivettem és 200 ezret fututt nekem olyan a szilentezése, mint a vadi újnak, viszont a görgő műanyag felületéből majd fél mm-t megevett  már a szíj...de a szilentek mint az újak!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21270 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 13:19:09 »

Elvittem szilenteshez a kis drágát!A mütét sikerült,de a beteg meghalt!Pontosabban ÁLLíTÓLAG a bepréselésnél elpattant az öntvény!Én ezt nem tartom valószínűnek,inkább szvsz leejtették.Nem értek az alú öntvényekhez,de állitólag ez már tutti nem fog eltörni.Mi a tapasztalat ilyen jelegű alú hegesztésekkel?Ki fizessem egyáltalán? http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A helyzet az hogy taknyolni én is tudok meg után köszörülni is,  nyes Kerítésnél még az ilyen el is megy de mozgó alkatrésznél? Hát ott jobb ha olyan hegesztett aki csinálta már párszor és megbízható is. Hozzál róla röntgen felvételt és megmondjuk hogy jó lett-e vigyor3
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21271 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 13:19:36 »

Helyedben nem tenném.  eplus2 Mániája hogy olyanhoz piszkál amihez neki nem kéne. Még el...ná a tied is  nyes
.... szereti is csinálni..na meg ért is hozzá ....  wow1 hehe
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21272 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 13:20:14 »

Valami japánt keress neki...azt 1 hónap alatt azt is jól tönkre tenné, és leszállna a mondeoról...ja meg a földre eplus2 hehe.... Wink worship
nyes nyes eljen
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #21273 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 13:22:38 »

.... szereti is csinálni..na meg ért is hozzá ....  wow1 hehe
mármint elállítani vagy olyanhoz hozzápiszkálni amihez nem kéne  eplus2 Pl máig nem értem hogy minek kapirgált a kézifék körül  fejvakaras Azt azzal lehet elszúrni ha valaki hozzá piszkál vagy feleslegesen kiakasztja, utána tényleg macerás beállítani.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21274 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 13:24:06 »

Nagybátyám jobb első ajtóban cserélt ajtózárat (10e vett bontóban), a rosszat meg elhozta és szét szedtem!
A gondom az volt,h nem igazán sikerült az asztalnál teljesen rá jönnöm,h mikor mit kellene csinálnia a zárnak, Így a kettős zárásra nem sikerült rá vennem, de most már működik a nyitás zárás opció (előtte se kép se hang...).
Szóval szerintem javítható a zár csak eccer konkrétan végig kellene nézni egy még jó zárnál,h mikor mit kell csinálnia!
Viszonylag eccerű szerkezet, amiben csak a 2db mikro kapcsoló ***akodik! A mechanikán semmi kopás nem látszik, a műanyag alkatrészek mintha újjak lennének, a benne lévő primitiv motor meg szerintem soha nem ***ik be.

Szóval szerintem a csere előtt érdemes szét szedni, csak a egy préselt rögzítöt kell leköszörülni.
mikor nekem is előjött ez a probléma, akkor beszéltem az Ivanicsnál egy villanyszerelő emberkével és ő mutatott egy ilyen szétrobbantott zárat és mesélte hogy a kapcsolók mennek tönkre és a motor is elfárad.... ha valaki ügyes akkor ezeket a "problémás dolgokat tudja "házilag cserélni" mert elvileg minden cserélhető, és pótolható, de a az egész szár szerkezet úgy van össze szegecselve szétszedésnél vigyázni kell rá, hogy a belső mechanikája ne ugorjon szét...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21275 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 14:02:34 »

mikor nekem is előjött ez a probléma, akkor beszéltem az Ivanicsnál egy villanyszerelő emberkével és ő mutatott egy ilyen szétrobbantott zárat és mesélte hogy a kapcsolók mennek tönkre és a motor is elfárad.... ha valaki ügyes akkor ezeket a "problémás dolgokat tudja "házilag cserélni" mert elvileg minden cserélhető, és pótolható, de a az egész szár szerkezet úgy van össze szegecselve szétszedésnél vigyázni kell rá, hogy a belső mechanikája ne ugorjon szét...

Hát én nem tudom,h mi tud benne szétugorni, mert én kb 10x szedtem szét és raktam össze, miközben próbálgattam, de semmi nem ugrott szét. Egyedül a motor ugrott ki a helyéről mikor szétszedve feszt kötöttem rá, de az is vissza_rakható 2mp alatt, a szegecset meg baromi eccerűen le lehet köszörülni. Ha a kapcsolók pótolhatók (ha lehet kapni ilyet vhol) akkor szerintem elég eccerűen javítható a zár.
Kár, h nem csináltam képeket...
Ha netán bedöglik vmelyik zár nálam vagy nagybátyámnál akkor jobban belemélyedek....
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #21276 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 15:18:59 »

Hát én nem tudom,h mi tud benne szétugorni, mert én kb 10x szedtem szét és raktam össze, miközben próbálgattam, de semmi nem ugrott szét. Egyedül a motor ugrott ki a helyéről mikor szétszedve feszt kötöttem rá, de az is vissza_rakható 2mp alatt, a szegecset meg baromi eccerűen le lehet köszörülni. Ha a kapcsolók pótolhatók (ha lehet kapni ilyet vhol) akkor szerintem elég eccerűen javítható a zár.
Kár, h nem csináltam képeket...
Ha netán bedöglik vmelyik zár nálam vagy nagybátyámnál akkor jobban belemélyedek....
Én kb. 1 hónapja cseréltem a jobb hátsót rá pár napra meghalt a bal,és azt én is észrevettem,hogy ha melegebbre fordul az idő akkor müxik rendesen Huh?.Nálam  mindig a sima zárás nem működik csak a kettőszárás.Kicsit borsosnak tartom azt a 32E HUF-ot érte!
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21277 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 15:24:42 »

na én egész délelőtt jobb első zárat szervizeltem...
megcsináltam és tökéletesen műkszik...kicsit akadozva járt és most kapot kenést rendesen.
de sajna a bóvden műanyag háza elpattant a töbszöri ki be rakásnál...megoldottam azt is de veszek egy bontottat tartaléknak....
ja és aki megtervezte annak a jó ksdrtstrs anyját...
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #21278 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 15:28:27 »

Elvittem szilenteshez a kis drágát!A mütét sikerült,de a beteg meghalt!Pontosabban ÁLLíTÓLAG a bepréselésnél elpattant az öntvény!Én ezt nem tartom valószínűnek,inkább szvsz leejtették.Nem értek az alú öntvényekhez,de állitólag ez már tutti nem fog eltörni.Mi a tapasztalat ilyen jelegű alú hegesztésekkel?Ki fizessem egyáltalán? http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100131/DSC00040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

no para énis eltörtem ,de a balfaszságom miatt....vettem egy bontottat 1000ft-ért...azt csináltam meg magamnak. oldalamon vannak képek róla.
amugy tényleg elég könnyen elpattan,énis meglepődtem...sőt hoztak egyet csináljam meg és a rugó volt eltörve benne, azt mondták jó az ugyis,azóta egy taxi-ba dolgozik törötten aluminium pogácsákkal... eplus2
Naplózva
2.0tddi ghia
Vendég
« Új hozzászólás #21279 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 16:42:15 »

Hello mindenkinek.Olyan kérdésem volna hozzátok,hogy tudja e vki h 2001es TDDI be bet tudok e rakni 2006os TDCI motort váltójával eggyütt.ugyan  ott vannak a bakok?vagy mi az akadája ha van.köszi
Naplózva
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #21280 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 16:51:07 »

Hát ezt így kívülről nehéz megmondani,h jó-e.
Ha ügyes heggesztő csinálta akkor lehet jó az alu heggesztés!
mennyiért csinálták a szilentezést?
4 pénz a szilentezés.
Jónak tűnik...fura, hogy tönkre ment a szilent, amit kivettem és 200 ezret fututt nekem olyan a szilentezése, mint a vadi újnak, viszont a görgő műanyag felületéből majd fél mm-t megevett  már a szíj...de a szilentek mint az újak!
Ennek se volt túl kép semmi baja,a görgőn nekem is volt egy kis barázda,a szilent meg mint Bunyek képtárában el volt torzulva.
A helyzet az hogy taknyolni én is tudok meg után köszörülni is,  nyes Kerítésnél még az ilyen el is megy de mozgó alkatrésznél? Hát ott jobb ha olyan hegesztett aki csinálta már párszor és megbízható is. Hozzál róla röntgen felvételt és megmondjuk hogy jó lett-e vigyor3
Nekem is ez a parám vele!Nem ő hegesztette,hanem el vitte valakihez,de azt se ismerem,szóval kb mindegy.Röntgen nem lesz,mert nem fizeti a tb. hehe hehe
no para énis eltörtem ,de a bal***ságom miatt....vettem egy bontottat 1000ft-ért...azt csináltam meg magamnak. oldalamon vannak képek róla.
amugy tényleg elég könnyen elpattan,énis meglepődtem...sőt hoztak egyet csináljam meg és a rugó volt eltörve benne, azt mondták jó az ugyis,azóta egy taxi-ba dolgozik törötten aluminium pogácsákkal... eplus2
Látom te is ezt az Alf féle tunningot alkalmazod.Tanulságos a fotó albumod.
Neked mitől tört el,ráadásul két helyen is?
A törött rugós az hogyan müxik?Vagy van ott a rugóban még valami ami tartást ad neki?Még nem láttam mi van a gumi bevonat alatt.
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #21281 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 17:02:48 »

Hello mindenkinek.Olyan kérdésem volna hozzátok,hogy tudja e vki h 2001es TDDI be bet tudok e rakni 2006os TDCI motort váltójával eggyütt.ugyan  ott vannak a bakok?vagy mi az akadája ha van.köszi
Be tudod, csak mire minden működik, többe kerül mintha ezt eladtad volna, és vennél egy 2006-os komplett autót mondjuk 2 milláért...mert e körül mennek...jó pár ősz hajszáltól megkímélnéd magad!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21282 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 17:07:59 »

4 pénz a szilentezés.Ennek se volt túl kép semmi baja,a görgőn nekem is volt egy kis barázda,a szilent meg mint Bunyek képtárában el volt torzulva.Nekem is ez a parám vele!Nem ő hegesztette,hanem el vitte valakihez,de azt se ismerem,szóval kb mindegy.Röntgen nem lesz,mert nem fizeti a tb. hehe :hehe:Látom te is ezt az Alf féle tunningot alkalmazod.Tanulságos a fotó albumod.
Neked mitől tört el,ráadásul két helyen is?
A törött rugós az hogyan müxik?Vagy van ott a rugóban még valami ami tartást ad neki?Még nem láttam mi van a gumi bevonat alatt.


A rugó belsejében van még egy összecsúszú teleszkóp tele olajjal.Az lenne a lengéscsillapító.De az nem tartja össze.Ha a rugó eltörik,és lefejted róla a külső fekete gumírozást,akkor kettéjön.

És igen.vegyél 1et a bontóban 1000ért és kezd újra a műveletet.Én nem raknám be a hegesztettet. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #21283 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 17:35:09 »

Nagybátyám jobb első ajtóban cserélt ajtózárat (10e vett bontóban), a rosszat meg elhozta és szét szedtem!
A gondom az volt,h nem igazán sikerült az asztalnál teljesen rá jönnöm,h mikor mit kellene csinálnia a zárnak, Így a kettős zárásra nem sikerült rá vennem, de most már működik a nyitás zárás opció (előtte se kép se hang...).
Szóval szerintem javítható a zár csak eccer konkrétan végig kellene nézni egy még jó zárnál,h mikor mit kell csinálnia!
Viszonylag eccerű szerkezet, amiben csak a 2db mikro kapcsoló ***akodik! A mechanikán semmi kopás nem látszik, a műanyag alkatrészek mintha újjak lennének, a benne lévő primitiv motor meg szerintem soha nem ***ik be.

Szóval szerintem a csere előtt érdemes szét szedni, csak a egy préselt rögzítöt kell leköszörülni.

jaja, kb. igy van. Ki kell talalni valami technologiat, amivel szet majd ossze lehet takolni a zarat, a mikrokapcsot cserezni oszt josag van. A ford mernokoket meg el kell kuldeni havat lapatolni, mert mashoz ugysem ertenek... wave
Naplózva

blah blah blah
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21284 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 17:38:38 »

... mert mashoz ugysem ertenek... wave
... Roll Eyes favágás, kutyasétáltatás... hehe
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #21285 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 17:53:05 »

Helyedben nem tenném.  eplus2 Mániája hogy olyanhoz piszkál amihez neki nem kéne. Még el...ná a tied is  nyes
Te is tudod,hogy ezek elnyűhetetlenek a hozzáértők számára! nyes nyes nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21286 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 20:43:53 »

jaja, kb. igy van. Ki kell talalni valami technologiat, amivel szet majd ossze lehet takolni a zarat, a mikrokapcsot cserezni oszt josag van. A ford mernokoket meg el kell kuldeni havat lapatolni, mert mashoz ugysem ertenek... wave

A szét majd össze tákolással nincs gond az eccerű, de hogy kapcsolót hol lehet szerezni....
a ford mérnökei meg elmehetnek vakvezető kutyának....
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21287 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 21:00:47 »

A szét majd össze tákolással nincs gond az eccerű, de hogy kapcsolót hol lehet szerezni....
a ford mérnökei meg elmehetnek vakvezető kutyának....
http://www.boltkereso.hu/mikrovill_kft.htm
 email
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gostrada
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1472

Tddi trendi traktor


E-mail
« Új hozzászólás #21288 Dátum: 2010.01.31 vasárnap, 21:08:06 »

A rugó belsejében van még egy összecsúszú teleszkóp tele olajjal.Az lenne a lengéscsillapító.De az nem tartja össze.Ha a rugó eltörik,és lefejted róla a külső fekete gumírozást,akkor kettéjön.

És igen.vegyél 1et a bontóban 1000ért és kezd újra a műveletet.Én nem raknám be a hegesztettet. Wink wave
worship
Naplózva

Túl a millió kilométeren....1997Td,2002Tdci,2002Tddi Feel the difference
Szvitek
Vendég
« Új hozzászólás #21289 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 08:05:14 »

Sziasztok! Van egy apró problémám a mondimmal, remélem tud valaki segíteni, nem igazán tudom mit is kezdjek vele... help
Tegnap este beálltam vele a garázsba (nem fűtött), minden rendben volt. Ma reggel amikor próbáltam indítani, csak kattogást/zúgást hallottam amikor gyújtásra raktam, de az önindító nem forgott. A behúzómágnes sem húz be, a relé ami zúg-kattog a motortérben lévő biztosítéktáblában van. Kicseréltem de semmi változás. A műszerfal kijelzőjén valami ilyesmi jelenik meg:  ---C
Elképzelhető h az egereknek van közük hozzá, egy hete észrevettem h befészkeltek pont a biztitábla alá, de már elüldöztem őket  eplus2  Szétszedtem a biztidobozt, de nem láttam sehol elrágott vezetéket...
Ha van vkinek vmi tippje h mi lehet a baj vagy hogy esetleg hol csinálhattak még hasonló problémát a kis dögök azért hálás lennék...
Naplózva
Jack
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154


« Új hozzászólás #21290 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 08:53:40 »

Kedves Alf, stealt, gostrada, Bunyek, francoe és többiek!
Köszi szépen mindenkinek az ötleteket, hétvégén megoldódott a problémám. A francoe által javasolt szerelő srác a garázsomban kiszedte az önindítót, és mikor szétszedte már éreztük, hogy valami nagyon megpörkölődött. Hát a kefe teljesen elégett (/szétment) benne, és tele volt koszos, trutyis zsírszerű cuccal. Szóval elvitte és szerzett bele 8 ezerért új kefét, kitisztította az önindítót és tegnap beszerelte. Pöccre indult, úgyh ma már be tudtam kocsival jönni melózni, nem kellett a 20 centis hóban kerekezni Smiley Szóval szereléssel együtt 12-t kért el, aminek nagyon tudtam örülni, mert mégsem egy olyan nagy összeg. És hálistennek trélerért sem kellett így fizetni...
Köszi a tippeket, javaslatokat, hsz-eket még egyszer!
 worship

ui.: Egyébként van valami tippetek, hogy ez a kefe mitől halt meg ennyire, és lehet-e hogy egyik pillanatról a másikra, vagy egyszerűen már régebb óta szarakodott, aztán végleg beadta a kulcsot?
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia
szeszka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284



E-mail
« Új hozzászólás #21291 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 09:12:50 »

Lenne egy kérdésem.

1,8 benzines mondim van.
Nem olyan régen meghalt a gyújtás rendszerem 3 henger üzemelt, akkor átesett gyújtókábel gyertya és gyújtás ( elosztó, trafó egybe szerkezet) cseréjén.

Amikor a hiba jelentkezett a motor ( diagnosztika ha jól tudom ) Lámpa villogott, illetve később világított is.

A cserék után ez a lámpa elaludt és az autó tökéletesen üzemel.

A gépből a hibát nem töröltettem.

A tegnapi nap folyamán menet közben bevillant vagy 4-5 ször ( csak egy alkalommal )  a lámpa ismételten, de az autónak semmi baja nem volt és nincs is simán jár no problem, A lámpa ismét magától elaludt.

Azt szeretném kérdezni, hogy az újbóli felvillanása lehetséges azért, mert a hiba nincs törölve belőle vagy valami más hiba miatt villant fel?

Köszönöm
Naplózva

2012. 2.0 TDCI 163 PS. Titanium S. Kombi...
2002. 1,8 benzin kombi- xenon, fólia, tempomat, kék belső......
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #21292 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 10:00:06 »

Lenne egy kérdésem.

1,8 benzines mondim van.
Nem olyan régen meghalt a gyújtás rendszerem 3 henger üzemelt, akkor átesett gyújtókábel gyertya és gyújtás ( elosztó, trafó egybe szerkezet) cseréjén.

Amikor a hiba jelentkezett a motor ( diagnosztika ha jól tudom ) Lámpa villogott, illetve később világított is.

A cserék után ez a lámpa elaludt és az autó tökéletesen üzemel.

A gépből a hibát nem töröltettem.

A tegnapi nap folyamán menet közben bevillant vagy 4-5 ször ( csak egy alkalommal )  a lámpa ismételten, de az autónak semmi baja nem volt és nincs is simán jár no problem, A lámpa ismét magától elaludt.

Azt szeretném kérdezni, hogy az újbóli felvillanása lehetséges azért, mert a hiba nincs törölve belőle vagy valami más hiba miatt villant fel?

Köszönöm
Más hiba lesz.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #21293 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 10:05:29 »

Sziasztok! Van egy apró problémám a mondimmal, remélem tud valaki segíteni, nem igazán tudom mit is kezdjek vele... help
Tegnap este beálltam vele a garázsba (nem fűtött), minden rendben volt. Ma reggel amikor próbáltam indítani, csak kattogást/zúgást hallottam amikor gyújtásra raktam, de az önindító nem forgott. A behúzómágnes sem húz be, a relé ami zúg-kattog a motortérben lévő biztosítéktáblában van. Kicseréltem de semmi változás. A műszerfal kijelzőjén valami ilyesmi jelenik meg:  ---C
Elképzelhető h az egereknek van közük hozzá, egy hete észrevettem h befészkeltek pont a biztitábla alá, de már elüldöztem őket  eplus2  Szétszedtem a biztidobozt, de nem láttam sehol elrágott vezetéket...
Ha van vkinek vmi tippje h mi lehet a baj vagy hogy esetleg hol csinálhattak még hasonló problémát a kis dögök azért hálás lennék...

máshol nem rághattak szét valamit az egérkék? vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
gtuby
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 393


E-mail
« Új hozzászólás #21294 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 10:44:01 »

Kedves Alf, stealt, gostrada, Bunyek, francoe és többiek!
Köszi szépen mindenkinek az ötleteket, hétvégén megoldódott a problémám. A francoe által javasolt szerelő srác a garázsomban kiszedte az önindítót, és mikor szétszedte már éreztük, hogy valami nagyon megpörkölődött. Hát a kefe teljesen elégett (/szétment) benne, és tele volt koszos, trutyis zsírszerű cuccal. Szóval elvitte és szerzett bele 8 ezerért új kefét, kitisztította az önindítót és tegnap beszerelte. Pöccre indult, úgyh ma már be tudtam kocsival jönni melózni, nem kellett a 20 centis hóban kerekezni Smiley Szóval szereléssel együtt 12-t kért el, aminek nagyon tudtam örülni, mert mégsem egy olyan nagy összeg. És hálistennek trélerért sem kellett így fizetni...
Köszi a tippeket, javaslatokat, hsz-eket még egyszer!
 worship

ui.: Egyébként van valami tippetek, hogy ez a kefe mitől halt meg ennyire, és lehet-e hogy egyik pillanatról a másikra, vagy egyszerűen már régebb óta ***akodott, aztán végleg beadta a kulcsot?


Van egy autóvillamossági műhelyben ismerősöm, Ő azt mondja,h ez is típushiba a Mondeóknál és tranzitoknál.
***ul van kitalálva és a kuplungnál keletkező kosz nem tud távozni a motor térből. A kuplung harangon (vagy minek mondják) nincs lyuk amin a kosz kijutna így az önindítóhoz jut be mind.
Ismét egy jól kitalált részlet.... ami az autósok életét keseríti meg.

Mennyi km van a vasadban?

Érdekes, hogy valakinél több kosz keletkezik, valakinél meg kevesebb a kuplungnál......
Vicces, h egy ismerős céges (pékség) TDCI tranzitjába közel 400e km van és még semmi nagyobb hibája nem volt és az önindító sem ***akodott még.. Azt hiszem 250e km óta használja de tudomása szerint se kuplung, se csúcs csere nem volt még.
Egyedül a generátor szíj szakadt el benne, de az se a generátor hibája miatt, hanem a nem megfelelő karbantartás miatt (nem cserélték időben).
Naplózva

2005 Mondeo kombi TDCI 130le, EGR off, ZEN
Szvitek
Vendég
« Új hozzászólás #21295 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 12:40:08 »

máshol nem rághattak szét valamit az egérkék? vigyor3
Közben megtaláltam a problémát: a motortér jobb oldalán közvetlenül a tűzfalnál van egy nagy csatlakozó, abból megy vagy 6 vezeték a testre, azokat rágták szét. Összekötöttem, lezsugorcsöveztem ahogy azt kell, de sajnos még most sem indul... rinya
Lehet h zárlatos lett a computer???  szomoru1 Ha jól tudom, pont annak a vezetékeit rágták szét... Vagy ettől nem lehet az??? Nincs valami restart vagy hasonló ezeknél??
Naplózva
gyurigyuri
Vendég
« Új hozzászólás #21296 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 13:49:29 »

Tisztelt fórumtársak!
Továbra is szorgosan olvaslak benneteket és gyűjtöm az infót a közelgő autóvásárláshoz.
Lenne egy felvetésem amiben a véleményeiteket várom.
1.8 vagy 2.0 benzines és 2.0 TdCi között vacillálok.

BENZINES:
-olcsóbb az autó
-valószínűbb hogy tényleg annyi Km van benne amit az óra mutat, hisz ha sokat akart volna menni vele a gazdája dieselt vesz
-"kevesebb" hibalehetőség
-olcsóbb alkatrészek
-nem érzékeny annyira a hidegre és a benzin minőségére
-7~9 litert bevág, de ez ellensúlyozható ha Autógázt szereltet be a tulaj és 180Ft-os üzemanyaggal jár.
1,6 millió + 260e (GÁZ) = 1,86 mill. + vonóhorog 40000 = 1,9mill. esetleg fékek vagy kuplung felújítás  =====  belül vagy a 2 millán.
        benzinnel : kb. 3000/100Km
           gázzal : kb 2000/100Km

TdCi:
-drágább az autó
-kevesebbet eszik ugyan és jobban is megy viszont kényesebb is
-4-5 évesen már közelebb van a 200000 Km-hez mint a 150-hez.
-TdCi rendszerek érzékenyek a gázolaj minőségére, a hidegre, a szervíz minőségére
-rengeteg drága alkatrész van benne : porlasztók 160e/4db , turbó 150e fölött , nagy nyomású szivattyú isten tudja de 100e fölött..........
Veszel egyet mondjuk 2 milláért és várod hogy mi krepál be.Gyakorlatilag bármi komolyabb 100ezres nagyságrendű.
Az sem mindegy mennyit és hogy hajtottak bele, ami valószínűleg sosem derül ki. Félek a TdCi-k től, bár nagyon meg tudnám szokni.
      gázolajjal: 2100/100 Km.

Most akkor melyik a jobb?Huh?
Éves szinten kb. 25000 Km-t hajtanám.
Többnyire a 30Km-re levő munkahelyemre oda-vissza + kevés városi (nem Bp.)
Mit produkálna a gázzal? Van valakinek ebben tapasztalata? Beszerelés és a későbbi használat mennyire macerás?

Várom az ötleteket!!!!
köszi mindenkinek: gyurigyuri!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #21297 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 14:09:34 »


Ilyen felhasználásra egyértelműen benzines!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
drhf
Adminisztrátor
Megszállott
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2552


2003.12 MKIII TDCi kombi


« Új hozzászólás #21298 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 14:18:25 »

Tisztelt fórumtársak!
Továbra is szorgosan olvaslak benneteket és gyűjtöm az infót a közelgő autóvásárláshoz.
Lenne egy felvetésem amiben a véleményeiteket várom.
1.8 vagy 2.0 benzines és 2.0 TdCi között vacillálok.
Barmilyen kocsit veszel, ha tényleg munkábajárásra használod, akkor legyen mindig talonban párszázezer, ha híertelen kell.
Én napi 25km-t megyek melóba, tdci-m van. 7.5 körül eszik. Ma fél órát araszoltam a városmajor utcában, a hőmérőm feküdt balra. Ha kimegyek vidékre, akkor országúton 6 körül eszik, pályán 7. Ha ilyen 10-15km távolságokra jársz vele, a diesel határeset (én se erre vettem).
Naplózva

Csak a Puffin lekvár adhat neki erőt, és mindent lebíró akaratot.
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #21299 Dátum: 2010.02.01 hétfő, 14:19:00 »

Közben megtaláltam a problémát: a motortér jobb oldalán közvetlenül a tűzfalnál van egy nagy csatlakozó, abból megy vagy 6 vezeték a testre, azokat rágták szét. Összekötöttem, lezsugorcsöveztem ahogy azt kell, de sajnos még most sem indul... rinya
Lehet h zárlatos lett a computer???  szomoru1 Ha jól tudom, pont annak a vezetékeit rágták szét... Vagy ettől nem lehet az??? Nincs valami restart vagy hasonló ezeknél??
biztosítékot ellenőrizz!
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Oldalak: 1 ... 419 420 421 422 423 424 425 [426] 427 428 429 430 431 432 433 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.132 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.