Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.06 szombat, 00:21:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20667912 alkalommal)
0 Felhasználó és 116 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2300 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 16:23:00 »

Sziasztok Mondeosok.
 
50% esélyem van most, hogy a közeljövőben mondeo tulaj leszek (tőlem független okok döntenek :-(
Viszont ha bejön az az 50%, akkor gyorsan kell majd reagálnom. Ezért már most előzetesen futom a köröket infószerzésben.
Olvasom a topicokat itt is (+ mondeoftpről szedtem le cuccokat), de az összesre most nem nagyon van időm, így kérdeznék tőletek, amiket eddig nem tudok. (azért ide írok, mert úgy látom, hogy ez a topic pörög jobban)
Az autó: MK3, kombi 2.0 Tdci (Tddi) 2001-2003, 2,5-3,5M (talán Ghia, tempomat,cd kell).
Kérdések. (Ne haragudjatok a tömörség miatt, előre is köszi Smiley
Mi alapján lehet egyértelműen beazonosítani a motortípust (azon kívül, hogy rá van írva mindenhová, hátulja, motortér, forgalmi)?
Úgy hallottam, hogy volt 90 lovas tddi is. vagy az csak Di volt? Ez honnan ismerszik meg? Magyaro.-n előfordul ilyen típus?
Mikortól (meddig) gyártották ezeket a típusokat?
Tddi és Tdci között van egyéb különbség a teljesítményen kívül(járáskúltúra, egyéb)? Találok vhol teljesítmény-nyomatékgörbéket (link)?
Ezek a dízelek láncosak, ugye?
Mikortól van 6 gangos váltó? Az 5 és 6 sebességeshez tudnátok mondani rpm-kmh számokat? Érdemes egyáltalán a 6 gangosra ráfizetni?
Honnan tudnék a kérdéses évjáratok, felszereltségi/árlistájához hozzájutni, hogy lássam, mikor mit adtak(link)?
Az alap verziókon kívűl mik voltak még, és azok mit takartak (viva, trendline, stb)?
Vásárlás.
Mennyire pörögnek ezeknek a járműveknek a kmórái vissza (tapasztalat?)? Igaz, hogy amelyiket 100E alá pörgetik vissza, az egy 0-t elétesz a km-eknek (a 60E-t úgy írja ki, hogy: 060000)?
Jelenleg úgy nézem a hirdetéseket, hogy ki ad garit is. De ez lehet csapda is, nem? Pont azért kapok garit, mert vállalati, vagy bérautóként már szénné volt hajtva a jármű? Akkor inkább magánszemély, mint kereskedés? Hogyan lehet ezeket kiszűrni(mi volt bérautó, visszapörgetett, stb.)?
Van vmi központ ford adatbázis, ahol megtudják mondani mondjuk alvázszám alapján, hogy mi volt eddig a kocsival (jópénzért)?
Tudtok esetleg ajánlani FÜGGETLEN szakit (szervízt), aki adott esetben jópénzért átvizsgálja a vásárlándó csodát a-z-ig?
Milyen vizsgálatra érdemes vásárlás előtt elvinni a kocsit(olvastam itt a DCT-ről, kell, vagy elég az 5000Ft-os fordos vizsgálat)?
Most akkor melyik a jobb: magánszemély, vagy kereskedő garival?
Kaszni. Vannak esetleg olyan dolgok, ami alapján ki lehet egyértelműen szűrni a töréses kocsikat (mondjuk adott helyen a ponthegesztés helyett ív, stb.)?
Nekem fontos lenne a tempomat. Az ugye itt csak a kormányraszerelve jelent meg? Sok hirdetésben látom írva, de ha nézem a fotókat, nem látom a kormányon a gombokat.
Asszem adott esetben tudok majd rá vigyázni, így nem szeretnék casco-t kötni, nem leszek hülye?
Mi lehet a buktató egy ilyen kocsi vásárlásakor?
Esetleg nincs vkinek, megbízható eladó ilyen járműve? Smiley (mármint akinek esetleg 2 van Smiley
Egyelőre ennyi, köszi. (Most gyűjtöm tovább a vásárlási csekklista pontjait (típusspecifikusan is), majd beírom ide, hogy esetleg a többieknek én is segítsek vissza)
SzJanos,
 
motortipust a motorkód alaján tudod azonosítani, fent van az oldalon, hogy melyik kód mit jelent. Vagy a hírek, vagy az adatok/Mondeo III. alá tettem.
2.0 TDDi, 90LE, és 115LE változat volt, 2.0 TDCi 115LE, és 130LE.
A TDCi sokkal szebben jár, halkabb, konfortosabb, kevesebbet fogyaszt, és jobban is megy.
Igen láncosak.
A 6 gang takarékosabb autózást tesz lehetővé, ha teheted ilyet keress, de nálam nem lenne döntő szempont.
A ford.hu -n fent vannak a felszereltségek.
Ghia, Trend, stb... felszerletségbe különböznek főlleg, de ezeket is a ford.hu -n pontosan megtalálod, hogy melyik mibe más.
Ha magyarországi az autó, akkor a Ford visszatudja keresni, hogy mi volt az autó előélete, miket cseréltek benne, stb...
Törést legjobban festék retegvastagság méréssel lehet felderíteni.
A tempomat kapcsolója a kormányon van.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2301 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 16:24:00 »

Sziasztok!
 
Lenne egy kis gondom...
Az asszony valahogy beszorította a kesztyűtartót. A kallantyű felfele áll (mintha épp kinyitnám az ajtaját), viszont az egész kesztyűtartó beszorult, nem tudom kinyitni. A kallantyú meg sem mozdul...
Nem tudja már megmondani, hogy hogy sikerült neki beszorítani... (tipikus)
Szóval a kérdés, hogy ezt valahogy ki lehet szerelni? Cheesy
Bár lehet, ha látnék egy 3-as mondit belülről, akkor valahogy ki lehetne okoskodni, hogy hogyan lehet kifeszíteni a kesztyűtartót...
Esetleg valamit leszerelve hozzáférni a zárhoz.
 
Válaszokat előre is köszönöm,
Kisbér Cheesy
Kisber_2,
 
nekem az MK2 -n szorult be. Smiley Akkor ami benne volt motyó az akadt be, és az miatt nem nyilt ki.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2302 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 16:48:00 »

Kisber_2,
 
nekem az MK2 -n szorult be. Smiley Akkor ami benne volt motyó az akadt be, és az miatt nem nyilt ki.
Scratch: És akkor mit csináltál vele? Szétbontottad, vagy szétfeszítetted? Cheesy
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2303 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:21:00 »

EZT egy kollágám találta. Szerintetek reális az ára?
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2304 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:29:00 »

Scratch: És akkor mit csináltál vele? Szétbontottad, vagy szétfeszítetted? Cheesy
Kisber_2,
 
hát nagy rángatásra kinyilt. Smiley Erős ez, mert ami benne volt könyv, az hajlott el. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2305 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:30:00 »

EZT egy kollágám találta. Szerintetek reális az ára?
Ezt már régóta hirdetik, akkor is néztem, amikor az enyémet vettem (június). Valami gond kell, hogy legyen vele, ha még nem kelt el.
 
Mellesleg az Exovos fiúk elég zorák (sötét böszme audi, kigyúrt felső, izompóló - elnézést azoktól, akiknek ez bejön), és eléggé leharcolt autókat hurcolásznak az országba.
 
Ők próbálták bemesélni nekem, hogy a kinézett kombi hátsó üvege azért más, mint a többi (értsd nem eredeti ford, no évjárat), mert THERMOÜVEG.  
 
Én meg most jöttem a hathúszassal...
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2306 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:33:00 »

Ezt már régóta hirdetik, akkor is néztem, amikor az enyémet vettem (június). Valami gond kell, hogy legyen vele, ha még nem kelt el.
 
Mellesleg az Exovos fiúk elég zorák (sötét böszme audi, kigyúrt felső, izompóló - elnézést azoktól, akiknek ez bejön), és eléggé leharcolt autókat hurcolásznak az országba.
 
Ők próbálták bemesélni nekem, hogy a kinézett kombi hátsó üvege azért más, mint a többi (értsd nem eredeti ford, no évjárat), mert THERMOÜVEG.  
 
Én meg most jöttem a hathúszassal...
köszönöm! Továbbadom az infot... (én az Etele túloldalán dolgozom Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2307 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 17:55:00 »

köszönöm! Továbbadom az infot... (én az Etele túloldalán dolgozom Shocked)
Melyik túloldalán? Mert szerintem ez a közepe
Csak hogy tudjam, merre integessek
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2308 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 18:06:00 »

Melyik túloldalán? Mert szerintem ez a közepe
Csak hogy tudjam, merre integessek
Albert és Bikszádi sarok közelében Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2309 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 18:18:00 »

Akkor hiába integetek, betakarnak a panelkockák
Naplózva
Maffy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5378


9094814
E-mail
« Új hozzászólás #2310 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 18:24:00 »

Akkor hiába integetek, betakarnak a panelkockák
Akkor majd hazafelé menet Shocked) egészen a Fehérvári-Bocskai sarokig utazom Shocked)
Naplózva

Egy valódi beSTia™
ST200 2.5 V6 (2000.04)
Vendég
« Új hozzászólás #2311 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 18:57:00 »

Akkor hiába integetek, betakarnak a panelkockák
Zöldkutya!
 
Beszúrtam az off topicba egy képet Szabyk@@ féle Fiestáról. (beszéltünk róla és amit mutattam Fiestát arra azt mondtad, hogy ártatlannak tűnik)
Volt kinnt a Müller Art gyorsulási versenyen.
 
Üdv: Álmos
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2312 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 18:59:00 »

Urak!
 
Elkezdett a kinyomócsapágyam sípoló hangot adni. Csak akkor amikor benyomom a kuplungpedált. Kérdésem, hogy volt-e valakinek ilyen hibája és ilyenkor mennyire sürgős a javíttatás?
A Gép: 2002 115 TDCI kombi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2313 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 19:16:00 »

Zöldkutya!
 
Beszúrtam az off topicba egy képet Szabyk@@ féle Fiestáról. (beszéltünk róla és amit mutattam Fiestát arra azt mondtad, hogy ártatlannak tűnik)
Volt kinnt a Müller Art gyorsulási versenyen.
 
Üdv: Álmos
Megcsodáltam és kommentáltam
(ahelyett, hogy dolgoznék, és akkor nem kellene itt ülnöm este negyed hétkor)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2314 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 19:26:00 »

Megcsodáltam és kommentáltam
(ahelyett, hogy dolgoznék, és akkor nem kellene itt ülnöm este negyed hétkor)
Te lány, ez negyed 8!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2315 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 19:45:00 »

Te lány, ez negyed 8!
basszus...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2316 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 21:23:00 »

2001-es mondeom van. a hátsó kerekektől éktelen kopogó hang jön egyenetlen úton ( vagyis bp-en mindig) haladva. már felkötözték a kézifék vezetékét a stabrúdra (mondván ez tipus hiba és ez a megoldás)de sajnos a kopogás nem szünt meg. a mondeoba kb. 80e km van és ebből kb 60 et a jó pesti utakon tettem bele. van valakinek hasonló tapasztalat és mi a megoldás?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2317 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 21:57:00 »

Scratch,
 
Köszi az eddigi infókat. A motorkód OK, csak arra gondoltam, hogy mi van ha át van ütve, vagy hasonló, miről ismerszik meg hardveresen a tdci. ÖÖÖ hogy is van a fordnál, hogy az alvázszám utolsó x karaktere a motorszám?
Ma beszéltem egy az autókhoz elég jól értő emberkével és azt mondta, hogy szerinte sem érdemes kifejezetten a 6 gangosra utazni.
 
Az miért van, hogy nekem ha az Adatok-hoz megyek és kiválasztom a Mondeo III-at, akkor azt írja, hogy nincs találat?
 
Felszereltség: nekem megvannak egy ideje a mondeo árlisták, amiben ezek benne vannak, de a régebben (2001-2003) gyártottaknál is ezeket takarja a felszereltség, amiket a mai listákban látok?
Rétegvastagságmérés: hogyan csinálják ezt a profik? Körbe az autón 10cm-ként, vagy hogy?
 
A www.tiptopauto.hu kereskedést ismeri valaki, tapasztalatok?
(hogy lehet ide linket beszúrni?)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2318 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 22:55:00 »

Scratch,
 
Köszi az eddigi infókat. A motorkód OK, csak arra gondoltam, hogy mi van ha át van ütve, vagy hasonló, miről ismerszik meg hardveresen a tdci. ÖÖÖ hogy is van a fordnál, hogy az alvázszám utolsó x karaktere a motorszám?
Ma beszéltem egy az autókhoz elég jól értő emberkével és azt mondta, hogy szerinte sem érdemes kifejezetten a 6 gangosra utazni.
 
Az miért van, hogy nekem ha az Adatok-hoz megyek és kiválasztom a Mondeo III-at, akkor azt írja, hogy nincs találat?
 
Felszereltség: nekem megvannak egy ideje a mondeo árlisták, amiben ezek benne vannak, de a régebben (2001-2003) gyártottaknál is ezeket takarja a felszereltség, amiket a mai listákban látok?
Rétegvastagságmérés: hogyan csinálják ezt a profik? Körbe az autón 10cm-ként, vagy hogy?
 
A www.tiptopauto.hu kereskedést ismeri valaki, tapasztalatok?
(hogy lehet ide linket beszúrni?)
Az a biztos, ha beteszel egy fényképet a motorról motorburkolat nélkül ide, megírod az alvázszám utoló 7 karakterét és én megmondom, hogy milyen motor is az pontosan.
A másik dolog a 6-os váltó. Ha most vennék Mondeo-t, csak 6-os váltóval venném (ez ráadásul már faceliftes vagy már tartalmazza a faceliftes műszaki újjításait, lásd Sabat kollega Mondeo-ját).
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2319 Dátum: 2005.08.08 hétfő, 23:02:00 »

Scratch,
 
Köszi az eddigi infókat. A motorkód OK, csak arra gondoltam, hogy mi van ha át van ütve, vagy hasonló, miről ismerszik meg hardveresen a tdci. ÖÖÖ hogy is van a fordnál, hogy az alvázszám utolsó x karaktere a motorszám?
Ma beszéltem egy az autókhoz elég jól értő emberkével és azt mondta, hogy szerinte sem érdemes kifejezetten a 6 gangosra utazni.
 
Az miért van, hogy nekem ha az Adatok-hoz megyek és kiválasztom a Mondeo III-at, akkor azt írja, hogy nincs találat?
 
Felszereltség: nekem megvannak egy ideje a mondeo árlisták, amiben ezek benne vannak, de a régebben (2001-2003) gyártottaknál is ezeket takarja a felszereltség, amiket a mai listákban látok?
Rétegvastagságmérés: hogyan csinálják ezt a profik? Körbe az autón 10cm-ként, vagy hogy?
 
A www.tiptopauto.hu kereskedést ismeri valaki, tapasztalatok?
(hogy lehet ide linket beszúrni?)
SzJanos,
 
ha át van ütve gondolom eredetvizsgán kimutatják, bár nem hiszem, hogy pár LE miatt bajlódnak ilyenekkel. De egyébként arról ismerszik meg a TDCi, hogy ilyen:
 

 
>> itt << meg van egy alvázszám dekóder.
Azért nincs találat a Mondeo III. -on belül, mert még nincs hozzá semmi feltöltve az oldalra. Viszont a >> régi oldalon << fent vannak a 3 -as adatai.
Én úgy tudom felszeretségbe kevés különbség van, a lényeg maradt, meg ezek is elég országfüggő dolgok, hogy melyikbe pontosan mi jár.
Igen, rétegvastagságot körbe az autón mérik, és ahol más az érték, ott volt javítva a fényezés.
Linket, csak fórum regisztráció után, belépve, az url gomb használatával tudsz betenni.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2320 Dátum: 2005.08.09 kedd, 00:22:00 »

A faceliftes modellt kívülről a trapézködlámpa  alapján lehet egyértelműen kiszűrni, ugye? Látom, hogy ezekben más a középkonzol kialakítása, a motorokba itt már nem nyúlkáltak bele, ugye? Mik azok a jelentősebb "műszaki újítások", aminek jelentősebb gyakorlati hasznai is vannak? Ezekben a 6 gangos váltó már alap? (Érdekelne továbbra is fordulatszám-sebesség adat mind a 2 váltóra vonatkozóan)
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2321 Dátum: 2005.08.09 kedd, 08:52:00 »

sarkani,
 
Hat nem csodalkozom, hogy kopog, ha a bp utakon hasznalod szegenyket. Szerintem valami szilent vagy hasonlo ment ki. Vidd el valami normalis szervizbe es meresd meg a lokesgatlot, illetve tegyek fel ilyen razo padra, akkor valszeg hamar kiderul, hogy mi kopog. Nalam mintha a vezeto ules mogotti hatso traktusbol jonne nemi kopogas szeruseg, de lehet, hogy csak a bizti ov zorog, vagy a csomiban a porolto, mert eleg halk. Azert majd a biztonsag kedveert enis megnezetem, ha szerviz kozeleben jarok...
A kezifek rogzito muanyag pocok tenlyeg tipushiba. Nalam is el volt torve pont a vezeto oldali hatso kereknel. Kicsereltek... Szerintem valami 100ft-os xarsag lehet, ami allandoan Ltorik.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2322 Dátum: 2005.08.09 kedd, 09:06:00 »

2001-es mondeom van. a hátsó kerekektől éktelen kopogó hang jön egyenetlen úton ( vagyis bp-en mindig) haladva. már felkötözték a kézifék vezetékét a stabrúdra (mondván ez tipus hiba és ez a megoldás)de sajnos a kopogás nem szünt meg. a mondeoba kb. 80e km van és ebből kb 60 et a jó pesti utakon tettem bele. van valakinek hasonló tapasztalat és mi a megoldás?
Helo, Sarkani és Zacci!
 
Kutyacsont O.K? Pótkerék és szerszámok rendesen rögzitve vannak? Háttámla(hátsó) rögzités fix áll?
Ezek a leggyakoribb és legegyszerübben(olcsón) kijavítható hibák.  
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2323 Dátum: 2005.08.09 kedd, 09:25:00 »

Helo, Sarkani és Zacci!
 
Kutyacsont O.K? Pótkerék és szerszámok rendesen rögzitve vannak? Háttámla(hátsó) rögzités fix áll?
Ezek a leggyakoribb és legegyszerübben(olcsón) kijavítható hibák.  
Lehet, hogy kutyacsont nincs a 3-asban. Akkor bocsi.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2324 Dátum: 2005.08.09 kedd, 09:45:00 »

csabesz76,
 
most, hogy mondod, enis azota hallok valami nyoszorgest hatulrol, miota eccer lehajtottam a hatso ulest Cool Nekem nem jon fel teljesen a nyomoka. Az baj ? Lehajtani nem lehet, csak akkor, ha teljesen benyomom, de mikor vissza pattintom, akkor a nyomoka nem jon fel teljesen.
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2325 Dátum: 2005.08.09 kedd, 10:19:00 »

A faceliftes modellt kívülről a trapézködlámpa  alapján lehet egyértelműen kiszűrni, ugye? Látom, hogy ezekben más a középkonzol kialakítása, a motorokba itt már nem nyúlkáltak bele, ugye? Mik azok a jelentősebb "műszaki újítások", aminek jelentősebb gyakorlati hasznai is vannak? Ezekben a 6 gangos váltó már alap? (Érdekelne továbbra is fordulatszám-sebesség adat mind a 2 váltóra vonatkozóan)
SzJanos,
 
igen, a facelift -ben, más a ködlámpa, és a középkonzol.
Facelift -be már csak TDCi van, úgy tudom. A TDDi csak a régi kerek ködlámpásba volt. Illetve, mintha ezekbe is lett volna már a végén TDCi is.
Nem minden facelift 6 -os váltós, TDCi -nél, csak a 130LE változathoz jár.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2326 Dátum: 2005.08.09 kedd, 10:29:00 »

Hátsó lámpába milyen foglalatú izzók kellenek? Bajonettes?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2327 Dátum: 2005.08.09 kedd, 10:48:00 »

Scratch: Ilyen fütyisek...
De vigyázz, mert mindegyik más méret... Cheesy
Egyébként kb 1 perc kiszedni az izzótartót...
Egyébként már 2x kellett cserélnem a jobb hátsó helyzetjelzőt... Az normális? fél éven belül? Azt az 5w-os normál égőt...
 
Nah, mind1, 87 ft a tescóban Cheesy
 
Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2328 Dátum: 2005.08.09 kedd, 11:19:00 »

Scratch: Ilyen fütyisek...
De vigyázz, mert mindegyik más méret... Cheesy
Egyébként kb 1 perc kiszedni az izzótartót...
Egyébként már 2x kellett cserélnem a jobb hátsó helyzetjelzőt... Az normális? fél éven belül? Azt az 5w-os normál égőt...
 
Nah, mind1, 87 ft a tescóban Cheesy
 
Kisbér
Lehet, hogy azért? Én is próbálkoztam Tesco-val aztán meguntam és megvettem Narva izzóból az összeset hátra (kopp-kopp) azóta jó.
Üdv Shadow
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2329 Dátum: 2005.08.09 kedd, 11:22:00 »

tecso gazdasagos izzo odabax Cool Nem vilagit sokaig, ergo ha kieg, nem fogyasztja az aramot, ergo gazdasagos Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2330 Dátum: 2005.08.09 kedd, 11:39:00 »

Jah...  
De kivételesen jól jött most, hiszen éjszaka vezettem le horvátba, mögöttem a haver... És mindig tudta, hogy hogy hol vagyok, hiszen a jobb oldali köröcske ugye csak félig volt kör Cheesy
 
Kisbér, aki imádja a Tesco-s cuccokat :DDDD
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2331 Dátum: 2005.08.09 kedd, 11:40:00 »

Jah, természetesen a haver is mondival (MKII 1.CoolCheesy
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #2332 Dátum: 2005.08.09 kedd, 12:55:00 »

A faceliftes modellt kívülről a trapézködlámpa  alapján lehet egyértelműen kiszűrni, ugye? Látom, hogy ezekben más a középkonzol kialakítása, a motorokba itt már nem nyúlkáltak bele, ugye? Mik azok a jelentősebb "műszaki újítások", aminek jelentősebb gyakorlati hasznai is vannak? Ezekben a 6 gangos váltó már alap? (Érdekelne továbbra is fordulatszám-sebesség adat mind a 2 váltóra vonatkozóan)
Ez így nem teljes, mert a sport, ST, és a Titanium a kerek ködlámpákkal készül, csak a trend és a ghiáé trapéz (az ambientben asszem nincs ködlámpa). A 6 sebességes már a facelift előtt megjelent, kb 2003 márciusától. A faceliftben kb 1500 változtatást csináltak, futómű, belső, külső, de fontos, hogy a motorba is belenyúltak. Például Eu-4 lett, máshol van a lóerőmaximum, a turbó elektromosan (ez nem tudom pontosan mit takar) állítható, halkabb lett, és egy kicsit nehezebben fullad le alacsony fordulaton. A kormányszervóba is belenyúltak, most már elektromosan szabályozható a rásegítés, így sebességfüggő lett. A tddi a tdci megjenenésével megszűnt, ami kb 2001 év vége, 2002 eleje. És csak a 130 lovas 6 sebességes, ami egyes trendekben, minden sportban és ghiában van
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2333 Dátum: 2005.08.09 kedd, 12:57:00 »

Scratch: Ilyen fütyisek...
De vigyázz, mert mindegyik más méret... Cheesy
Egyébként kb 1 perc kiszedni az izzótartót...
Egyébként már 2x kellett cserélnem a jobb hátsó helyzetjelzőt... Az normális? fél éven belül? Azt az 5w-os normál égőt...
 
Nah, mind1, 87 ft a tescóban Cheesy
 
Kisbér
Kisber_2,
 
jó de nem kérhetem így a boltba, hogy ilyen kis fütyiset akarok. Smiley))
Tényleg mind más méretű? Az tiszta, hogy megvan adva, hova hány W -os, és hány szálas kell, de a foglaltok mérete is más?
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2334 Dátum: 2005.08.09 kedd, 13:28:00 »

Scratch: Mondom, 1 perc (de lehet, hogy 25mp) szétszedni, és akkor világos lesz neked is, hogy milyen kell bele... Cheesy
3 patentszerűség fogja a műanyagot, illetve ha azt leszedted, akkor már csak össze kell nyomni a 2 piros fülecskét, és szépen kihúzható az égőtartó...
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2335 Dátum: 2005.08.09 kedd, 23:36:00 »

Scratch: Mondom, 1 perc (de lehet, hogy 25mp) szétszedni, és akkor világos lesz neked is, hogy milyen kell bele... Cheesy
3 patentszerűség fogja a műanyagot, illetve ha azt leszedted, akkor már csak össze kell nyomni a 2 piros fülecskét, és szépen kihúzható az égőtartó...
Kisber_2,
 
nekem lehet világos lesz ránézésre, a izzókészletbe már megnéztem. Smiley De ettől még nem fogom tudni, hogy mi a neve, ha rendelni akarom. Smiley
Nekem a kombiba kicsit másabb kiszedni, a könyve alapján, még nem próbálkoztam vele...
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2336 Dátum: 2005.08.10 szerda, 09:57:00 »

2001-es mondeom van. a hátsó kerekektől éktelen kopogó hang jön egyenetlen úton ( vagyis bp-en mindig) haladva. már felkötözték a kézifék vezetékét a stabrúdra (mondván ez tipus hiba és ez a megoldás)de sajnos a kopogás nem szünt meg. a mondeoba kb. 80e km van és ebből kb 60 et a jó pesti utakon tettem bele. van valakinek hasonló tapasztalat és mi a megoldás?
Ilyen fémes kopogó fájó hang hátulról? Ha igen, akkor asszem a hátsó vízszintes stabrúd pogácsái vannak ki, amit elvileg(fordék) egyben cserélnek csak, és vmi 80rugó... A haver TDDI-jének is ez a baja, és most egy szerelő próbál neki pogácsákat csináltatni fillérekért. Még nem tudom, hogy van e eredmény a kérdésben...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2337 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:06:00 »

Joe, ha van valami eredmény, engem is érdekelne, mert nekem is kezd hülye hangot hallattni hátulról...
A jó drága Bp-i utak...
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2338 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:11:00 »

Joe, ha van valami eredmény, engem is érdekelne, mert nekem is kezd hülye hangot hallattni hátulról...
A jó drága Bp-i utak...
A havernak 80e körül jött elő, amiből 60ekm német pályák, a maradékból viszont csak 1-2000km Bp. Úgyhogy az mégcsak nem is kaphatott sokat...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #2339 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:18:00 »

A havernak 80e körül jött elő, amiből 60ekm német pályák, a maradékból viszont csak 1-2000km Bp. Úgyhogy az mégcsak nem is kaphatott sokat...
 
Tisztelettel!
nekem csak elég volt végigrepeszteni egyszer a Thököly úton, hogy leszaggassam a kipuffrendszeremet
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #2340 Dátum: 2005.08.10 szerda, 10:31:00 »

Az enyémben 105k van. Ebből 95k vidék (Tatabánya), kb 3-4k Budapest, és a maradék meg autópálya, horvátok, stb...
Tehát az enyém sem kapott sokat itt Bp-en... Ezek szerint ennyi is elég...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2341 Dátum: 2005.08.10 szerda, 15:41:00 »

ujabb tipushiba ? Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2342 Dátum: 2005.08.10 szerda, 15:42:00 »

Igaz ezeket a verdakat nem BP utakra terveztek, szal en nem csodalkozom, ha nem birja az extrem utakat. BP.-n legszivesebben tankkal kozlekednek, de meg azt is sajnalnam ilyen utakra.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2343 Dátum: 2005.08.10 szerda, 15:44:00 »

Es ilyenkor mivan, ha a kibaxott utak miatt az onkormanyzatok 80e huf koltsegbe kergetik a usert ?
Ezert fizet az ember sulyadot ? Es ki fogja megteriteni az okozott kart ? Mert, ha nem tipus hiba, akkor ez okozott kar.
Naplózva

blah blah blah
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2344 Dátum: 2005.08.10 szerda, 16:11:00 »

Igaz ezeket a verdakat nem BP utakra terveztek, szal en nem csodalkozom, ha nem birja az extrem utakat. BP.-n legszivesebben tankkal kozlekednek, de meg azt is sajnalnam ilyen utakra.
zacci,
 
terepjárót kell venni a Mondeo mellé. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #2345 Dátum: 2005.08.10 szerda, 16:15:00 »

Zacci, sajnos nem az a baj, hogy nincs pénze az önkormányzatoknak az útfelújításra, hanem az, hogy nem tudják mikor megcsinálni, hiszen óriási dugók vannak már így is...
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #2346 Dátum: 2005.08.10 szerda, 21:38:00 »

Kisber_2,
 
Haaat, talan nem kene megvarni, mig total szetmegy az ut. En bevallalom, hogy 2 hetig BKV-val jarok, hogy kisebb legyen a dugo, de akkor csinaljak is meg. De a katyuk helyett inkabb a sajat zsebuket tomik.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #2347 Dátum: 2005.08.10 szerda, 22:26:00 »

Jó éjszakát mindenkinek!
Most érkeztem meg Ausztriából.És már a gép előtt ülök!
Lehet,hogy ez már függőség!
Mértem egy kis fogyasztást utközben!Összesen 1000 km-t mentem,ebben volt autópálya 130-160 km/h,városi lötyögés,Fertőd környékén "hegymászás" stb,stb!!!
 
4 személlyel,klímával 6,9 lett az átlag.
TDDI-hez képest elég jónak tűnik!
Méghogy elég jó!Sirály!
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2348 Dátum: 2005.08.11 csütörtök, 10:52:00 »

Zacci, sajnos nem az a baj, hogy nincs pénze az önkormányzatoknak az útfelújításra, hanem az, hogy nem tudják mikor megcsinálni, hiszen óriási dugók vannak már így is...
És ezt te is elhiszed?Huh?Huh?Huh?Huh?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #2349 Dátum: 2005.08.11 csütörtök, 10:53:00 »

zacci,
 
terepjárót kell venni a Mondeo mellé. Smiley
Akinek az útfelújíttatás lenne a dolga annak biza az van...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Oldalak: 1 ... 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.123 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.