Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.01 szerda, 04:26:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 513 514 515 516 517 518 519 [520] 521 522 523 524 525 526 527 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19779271 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25950 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 00:30:21 »

Szia Zsolt. Privát ment a kérdésre! Várom a válaszod, segített-e? Hali wave
köszi persze, hogy segített, válaszoltam is worship wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #25951 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 09:00:42 »

na meglett a vicc... nem zsanerok vannak ott hanem muanyag pockok, amik egy fullel az also badogba allnak bele. a kocsi kombi!
50-es torxom nem volt hogy a biztonsagi ovet kibanyasszam.

Koszi a segitseget!

én vettem 50-es torxot a Baumaxban, valami 1500 Ft-ért. Nekem az üléshuzatok kimosásakor kellett, mert kiszedtem az üléseket, aztán lefejtettem róla a kárpitot.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
Taylor86
Vendég
« Új hozzászólás #25952 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 11:43:11 »

Szia!

Nekem Becker van (ami számomra nagyon szépen szól) és nem ismerem a többit, de a főoldalon a Kezelési utasítások alatt van egy magyar nyelvű leírás. Nézd meg:
http://mondeo.hu/index.php?page=45

Köszi Tamás! Nagy körvonalakban ír az enyémről is! Szép napot!
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #25953 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 13:19:12 »

Sziasztok.

Megnéztem az izzítógyertyáimat vagyis csak kettőt mert az a szívósor leszerelése nélkül is kivehető volt.
Az itt tanult módon az aukumulátoron ellenőriztem a működését.
Az egyik 1 perc múlva is csak langyosra melegedett fel,de még véletlenül sem izzott.
A másik az tök hideg maradt.Pedig szemre mind a kettő újszerűnek tünt./Bosch 103000km van a gyertyákba/
Viszont meglepően könnyen kijöttek,mondhatni,hogy simán kicsavartam mind a kettőt.
Úgyhogy veszek 4 újat és ha jobb idő lesz akkor jöhet a csere.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25954 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 20:51:42 »

Ha nekem a gyári indításgátlón kívül van még valami akkor azt műszakin kell mondani? Nem én raktam bele így volt már...és hogy raktam bele ködlámpát? Az nem változtat semmin?
Régen még ha jobban füstölt mint a megengedett állítottak rajta, ezeken is tudnak? ha elállítják hogy csinálom vissza hogy had füstöljön? Mert jobb kint mint bent!!  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25955 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 21:01:47 »

Régen még ha jobban füstölt mint a megengedett állítottak rajta, ezeken is tudnak? ha elállítják hogy csinálom vissza hogy had füstöljön? Mert jobb kint mint bent!!  nyes

Szia!

Ez a "régen" gondolom valami adagolós gépsárkány lehetett. Egy TDCi már nem ez a kategória, a befecskendezésedet a számítógép vezérli, annak a programjában nem szoktak csak úgy kotorászni.
Ha a ködlámpád gyári és megfelelően van bekötve szerintem ne is mond, hogy nem is ilyen volt a felszereltséged.
Az + indításgátlód meg olyan helyzetbe kell hozni, hogy be tudják indítani, akár nélküled is, vagy megmondod nekik a titkot  Wink

Naplózva
cibere11
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #25956 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 21:31:11 »

Üdv

Boldog tulajdonosa lettem egy 2003-as 2 literes TDCI négyajtósnak csak a vezető ülésnél levő biztonsági övem ki van szöszölődve.Érdemes-e kicserélni vagy van-e valakinek eladó/kitől tudnék venni. Kössz
Naplózva

2003/05 2.0 TDCI 130 Le Ghia Limusin M6 160.000 km
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25957 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 21:35:58 »

Szia!

Ez a "régen" gondolom valami adagolós gépsárkány lehetett. Egy TDCi már nem ez a kategória, a befecskendezésedet a számítógép vezérli, annak a programjában nem szoktak csak úgy kotorászni.
Ha a ködlámpád gyári és megfelelően van bekötve szerintem ne is mond, hogy nem is ilyen volt a felszereltséged.
Az + indításgátlód meg olyan helyzetbe kell hozni, hogy be tudják indítani, akár nélküled is, vagy megmondod nekik a titkot  Wink


szóval akkor nem nyúldosnak bele, szerencséjük van  vigyor3
Sajnos nem tudom azt olyan helyzetbe hozni hogy indíthassák, mert az indító személy zárja az áramkört 2 ponton és gőzöm nincs hol a másik pont  Huh?
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #25958 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 21:41:46 »

Üdv

Boldog tulajdonosa lettem egy 2003-as 2 literes TDCI négyajtósnak csak a vezető ülésnél levő biztonsági övem ki van szöszölődve.Érdemes-e kicserélni vagy van-e valakinek eladó/kitől tudnék venni. Kössz
Üdv!
Próbálkozz bontóban. Vagy itt az oldalon az adás-vétel topikban.
Van egy Battonyai haverom őt is ciberének hívják!  vigyor3
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #25959 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 21:44:31 »

Üdv

Boldog tulajdonosa lettem egy 2003-as 2 literes TDCI négyajtósnak csak a vezető ülésnél levő biztonsági övem ki van szöszölődve.Érdemes-e kicserélni vagy van-e valakinek eladó/kitől tudnék venni. Kössz
Kérdezheted még MOTOCRAFt fórum társat,ő is foglalkozik alkatrésszel
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25960 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 22:16:54 »

szóval akkor nem nyúldosnak bele, szerencséjük van  vigyor3
Sajnos nem tudom azt olyan helyzetbe hozni hogy indíthassák, mert az indító személy zárja az áramkört 2 ponton és gőzöm nincs hol a másik pont  Huh?

vidd el egy autovillamossagishoz akiben megbizol, hogy deritse ki. Nem olyan jo dolog ezeket idegenek orrara kotni...
amugy a diesel-ekhez sosem nyultak zoldkartyan, merthogy nem nagyon tud sehova, ez csak a benzineseken volt, jol el is allitottak mindenkinek a co csavajat, gyujtast stb..
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25961 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 22:23:38 »

vidd el egy autovillamossagishoz akiben megbizol, hogy deritse ki. Nem olyan jo dolog ezeket idegenek orrara kotni...
amugy a diesel-ekhez sosem nyultak zoldkartyan, merthogy nem nagyon tud sehova, ez csak a benzineseken volt, jol el is allitottak mindenkinek a co csavajat, gyujtast stb..
Ezzel semmit nem mondtam el, de úgy gondolom akkor a vizsgabiztosra se tartozik, az én autóm az én saját magánügyem, majd beindítom neki, ha nem tetsik akkor arra is van megoldás Wink
mintha itt olvastam volna hogy valakinek az mk3-hoz hozzányúltak  wow1 én is csodálkoztam de gondoltam azért megkérdezem

köszönöm
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25962 Dátum: 2010.12.12 vasárnap, 22:40:00 »

Ezzel semmit nem mondtam el, de úgy gondolom akkor a vizsgabiztosra se tartozik, az én autóm az én saját magánügyem, majd beindítom neki, ha nem tetsik akkor arra is van megoldás Wink
mintha itt olvastam volna hogy valakinek az mk3-hoz hozzányúltak  wow1 én is csodálkoztam de gondoltam azért megkérdezem

köszönöm

jaja, inditsd akkor be, ne mutasd meg lehetoleg senkinek
Naplózva
pekig
Vendég
« Új hozzászólás #25963 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 09:20:44 »

 
 Sziasztok!
 Már megint egy problémára lettem figyelmes rinya ! A jelenség a következő: álló vagy alacsony sebességnél jobbra fordítva a kormányt
 olyan mintha darabos lenne a szervó. Elég durva a hangja is,bár most volt műszakin és nem találtak hibásnak semmit.
 Valaki esetleg járt már így,vagy ennyiből sejti,hogy mi lehet a baj? Szerintem nem szerkezeti gond lehet talán csak zsirozni kellene
 valahol.
Naplózva
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25964 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 09:29:39 »

volt mar errefele hasonlo gondja masoknak is, elso korben cserelj szervo olajat.
Ha marad a szimptomatika, akkor jobban meg kell nezni.

Olajszinted (szervo) ok?
Kormanyszervo kornyeken nincs olajfolyas?

Naplózva
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #25965 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 10:02:44 »


 Sziasztok!
 Már megint egy problémára lettem figyelmes rinya ! A jelenség a következő: álló vagy alacsony sebességnél jobbra fordítva a kormányt
 olyan mintha darabos lenne a szervó. Elég durva a hangja is,bár most volt műszakin és nem találtak hibásnak semmit.
 Valaki esetleg járt már így,vagy ennyiből sejti,hogy mi lehet a baj? Szerintem nem szerkezeti gond lehet talán csak zsirozni kellene
 valahol.
Első körben érdemes egy olajcserét végezni a szervó rendszerben. Leírása a főoldalon a szerviz témakörben! De, ha a ropogás csak akkor jelentkezik, amikor középállásból kimozdítod, az jellemzően már a kormánymű hibára utaló jel.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
cslaci81
Vendég
« Új hozzászólás #25966 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 11:12:46 »


 Sziasztok!
 Már megint egy problémára lettem figyelmes rinya ! A jelenség a következő: álló vagy alacsony sebességnél jobbra fordítva a kormányt
 olyan mintha darabos lenne a szervó. Elég durva a hangja is,bár most volt műszakin és nem találtak hibásnak semmit.
 Valaki esetleg járt már így,vagy ennyiből sejti,hogy mi lehet a baj? Szerintem nem szerkezeti gond lehet talán csak zsirozni kellene
 valahol.

Nálam ugyan ez a probléma jelentkezett. Először csak egy kis szervó olajat kellett öntenem bele, de sajna nem nagy sikert hozott. Megjelent az olaj a szervószivattyúnál. Felújítás garancia nélkül 40 ezer rinya De először cserélj csak olajat.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #25967 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 17:02:37 »

Első körben érdemes egy olajcserét végezni a szervó rendszerben. Leírása a főoldalon a szerviz témakörben! De, ha a ropogás csak akkor jelentkezik, amikor középállásból kimozdítod, az jellemzően már a kormánymű hibára utaló jel.

Nekem is pattog, de nem tudom eldonteni, hogy mi. jobbra-balra, nem csak kozepallasnal, es neha meg menet kozben is erzem, ha sima az ut es erosebben be kell tekerni. Nezzem meg a kormanyoszlopon azt a csuklot, vagy a toronycsapagyat, vagy csereljek en is szervoolajat, vagy mi egyebet?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #25968 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 19:15:19 »

Sziasztok.

Megnéztem az izzítógyertyáimat vagyis csak kettőt mert az a szívósor leszerelése nélkül is kivehető volt.
Az itt tanult módon az aukumulátoron ellenőriztem a működését.
Az egyik 1 perc múlva is csak langyosra melegedett fel,de még véletlenül sem izzott.
A másik az tök hideg maradt.Pedig szemre mind a kettő újszerűnek tünt./Bosch 103000km van a gyertyákba/
Viszont meglepően könnyen kijöttek,mondhatni,hogy simán kicsavartam mind a kettőt.
Úgyhogy veszek 4 újat és ha jobb idő lesz akkor jöhet a csere.

  Ma elszabadultam és megvettem az  izzítógyertyákat. Ki is cseréltem mind a 4-et.A szívósort sem kellett levennem és meleg motornál is tök könnyen kijött mind a 4-gyertya. taps /38perc alatt lettem kész az egésszel/ nyes
Megnéztem őket az akkuhoz érintve és míg az új gyári 4másodperc alatt felizzott addig az régiből az egyik egy perc után is csak meleg lett a többi pedig meg sem nyikkant.Amelyik "kicsit működöt" az fekete égett és olajos volt,viszont a másik 3 nem működő teljesen újszerűnek nézett ki.Fényes,tiszta és szemre hibátlan.
Ki tudja mióta nem mentek már.Reggel remélem észlelem majd a különbséget. eljen
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.13 hétfő, 19:17:05 írta soho001 » Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #25969 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 20:14:58 »

 Ma elszabadultam és megvettem az  izzítógyertyákat. Ki is cseréltem mind a 4-et.A szívósort sem kellett levennem és meleg motornál is tök könnyen kijött mind a 4-gyertya. taps /38perc alatt lettem kész az egésszel/ nyes
Megnéztem őket az akkuhoz érintve és míg az új gyári 4másodperc alatt felizzott addig az régiből az egyik egy perc után is csak meleg lett a többi pedig meg sem nyikkant.Amelyik "kicsit működöt" az fekete égett és olajos volt,viszont a másik 3 nem működő teljesen újszerűnek nézett ki.Fényes,tiszta és szemre hibátlan.
Ki tudja mióta nem mentek már.Reggel remélem észlelem majd a különbséget. eljen
taps eljen Reggel majd meglátod rosszabb biztos nem lesz nyes
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #25970 Dátum: 2010.12.13 hétfő, 21:14:54 »

Nekem is pattog, de nem tudom eldonteni, hogy mi. jobbra-balra, nem csak kozepallasnal, es neha meg menet kozben is erzem, ha sima az ut es erosebben be kell tekerni. Nezzem meg a kormanyoszlopon azt a csuklot, vagy a toronycsapagyat, vagy csereljek en is szervoolajat, vagy mi egyebet?

AndyA
Igen. "Nezzem meg a kormanyoszlopon azt a csuklot (zsírozd meg, leírás a főoldalon), vagy a toronycsapagyat, vagy csereljek en is szervoolajat (ártani nem árt, viszont használ)." Ha ezek után is marad a ropogás, akkor sajnos kormányműcsere vagy felújítás. Mondjuk az utóbbi olcsóbb.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
pekig
Vendég
« Új hozzászólás #25971 Dátum: 2010.12.14 kedd, 00:06:29 »


 Ma csak a szervo olaj tartályig jutottam,az kb a minimum vonalnál van. A szervo szivattyút még nem tudtam megnézni,hogy szivárog-e.
 Ha mégis a legrosszabb lenne(kormánymű felújítás),azzal szerintetek meddig lehet még biztonságosan közlekedni? A jelenség nem közép
 állásból jobbra tekerésnél van hanem akárhonnan jobbra(nálam). A műszakin kellett cserélni 1jobbos kormány gömbfejet,utána futómű
 beállítást csináltak rajta. Apropó a hűtővíz cserénél is automata a légtelenítés?

 Köszi mindent!  integet2
Naplózva
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25972 Dátum: 2010.12.14 kedd, 07:49:32 »

Tisztelt Klubtársak,
Lehet azon változtatni, hogy a kocsi a 0 fok alatti indításkor ne kapcsolja be önjáró módon a hátsó ablakfűtést?
Ha kell, ha nem, indítja...

Másik okos kérdésem, hogy az automata klimás kocsi leállításkor elzárja a fűtés vízcsapját? Hallani zúgást morgást a gyújtás levétele után, az csak a levegő csappantyúk zárása, vagy a vízé is?
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #25973 Dátum: 2010.12.14 kedd, 09:43:31 »

Tisztelt Klubtársak,
Lehet azon változtatni, hogy a kocsi a 0 fok alatti indításkor ne kapcsolja be önjáró módon a hátsó ablakfűtést?
Ha kell, ha nem, indítja...

Másik okos kérdésem, hogy az automata klimás kocsi leállításkor elzárja a fűtés vízcsapját? Hallani zúgást morgást a gyújtás levétele után, az csak a levegő csappantyúk zárása, vagy a vízé is?

enyém nem kapcsolja fel magától az első/hátsó ablakfűtést.
szerintem csak a levegő csappantyúk zárása amit hallasz. én is hallom
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.14 kedd, 11:00:22 írta mondejoooooo » Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
teo
Vendég
« Új hozzászólás #25974 Dátum: 2010.12.14 kedd, 10:30:12 »

Tisztelt Klubtársak,
Lehet azon változtatni, hogy a kocsi a 0 fok alatti indításkor ne kapcsolja be önjáró módon a hátsó ablakfűtést?
Ha kell, ha nem, indítja...

Másik okos kérdésem, hogy az automata klimás kocsi leállításkor elzárja a fűtés vízcsapját? Hallani zúgást morgást a gyújtás levétele után, az csak a levegő csappantyúk zárása, vagy a vízé is?

Ez engem is érdekelne. Első, hátsó fűtést felkapcsolja automatikusan.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25975 Dátum: 2010.12.14 kedd, 11:54:21 »

Tisztelt Klubtársak,
Lehet azon változtatni, hogy a kocsi a 0 fok alatti indításkor ne kapcsolja be önjáró módon a hátsó ablakfűtést?
Ha kell, ha nem, indítja...

Másik okos kérdésem, hogy az automata klimás kocsi leállításkor elzárja a fűtés vízcsapját? Hallani zúgást morgást a gyújtás levétele után, az csak a levegő csappantyúk zárása, vagy a vízé is?
Valaki régebben valahova írta hogy 7 vagy 4 fok alatt kapcsolja be az ablakfűtést meg a kiegészítő fűtést. Nekem csak hátsó ablakra van meg van kiegészítő is benne a jelek szerint.
Amikor gyújtást adok meg elveszem mindig van az a hang amiről beszélsz, biztos elzárja a légutakat amit nagyon jól tesz  nyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


tapt
Vendég
« Új hozzászólás #25976 Dátum: 2010.12.14 kedd, 12:47:51 »

Sziasztok!

Tudnátok egy helyet (és esetleg ktsg-et) mondani, ahol a megkopott kormány ezüst részét újra tudnák fújni?

Köszi,

Tamás  worship
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #25977 Dátum: 2010.12.14 kedd, 12:58:03 »

Sziasztok!

Tudnátok egy helyet (és esetleg ktsg-et) mondani, ahol a megkopott kormány ezüst részét újra tudnák fújni?

Köszi,

Tamás  worship

Ragaszd be foliaval, jobban jarsz. Hatulrol kezdve le tudod pattintani, raraksz muanyag alapu ontapados foliat, amit esetleg hajszaritoval kicsit meretre is alakitasz, ha nem passzos, es orokre vasalva. Valamelyik angol Mondeo forumon meg video is van rola.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25978 Dátum: 2010.12.14 kedd, 13:01:53 »

Ragaszd be foliaval, jobban jarsz. Hatulrol kezdve le tudod pattintani, raraksz muanyag alapu ontapados foliat, amit esetleg haj***itoval kicsit meretre is alakitasz, ha nem passzos, es orokre vasalva. Valamelyik angol Mondeo forumon meg video is van rola.

AndyA
Pont ezt akartam neki belinkelni, a ragasztós dolot,mert múltkor néztem de nem találom  Undecided
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #25979 Dátum: 2010.12.14 kedd, 13:36:06 »

Ragaszd be foliaval, jobban jarsz. Hatulrol kezdve le tudod pattintani, raraksz muanyag alapu ontapados foliat, amit esetleg haj***itoval kicsit meretre is alakitasz, ha nem passzos, es orokre vasalva. Valamelyik angol Mondeo forumon meg video is van rola.

AndyA

Én a múltkor fényezés alkalmával azt is fújattam, bár nekem ezüst az autó is, ezért a saját színét kapták azok a kis műanyagok is! Sztem a fóliás eljárás azért elég gány lehet nem? én legalábbis a fújást javaslom, az azért mégiscsak szebben kivitelezhető, meg kinézetre is más! De mindenki igénye, és pénztárcája szerint dönt! nekem ismerősnél ment, de nem hiszem, hogy normál árba is hátbavágna!
Naplózva
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #25980 Dátum: 2010.12.14 kedd, 13:48:16 »

Én a múltkor fényezés alkalmával azt is fújattam, bár nekem ezüst az autó is, ezért a saját színét kapták azok a kis műanyagok is! Sztem a fóliás eljárás azért elég gány lehet nem? én legalábbis a fújást javaslom, az azért mégiscsak szebben kivitelezhető, meg kinézetre is más! De mindenki igénye, és pénztárcája szerint dönt! nekem ismerősnél ment, de nem hiszem, hogy normál árba is hátbavágna!

A fújás biztos szebb, ha szépen igényesen megcsinálják, de fóliával is szépen meg lehet oldani. Pl itt székesfehérváron van egy dekoros bolt, itt mindenféle-fajta fóliát lehet venni és vannak nagyon jól kinéző strapabíró fóliák. Győrbern is van dekor bolt az biztos.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #25981 Dátum: 2010.12.14 kedd, 14:07:22 »

A fújás biztos szebb, ha szépen igényesen megcsinálják, de fóliával is szépen meg lehet oldani. Pl itt székesfehérváron van egy dekoros bolt, itt mindenféle-fajta fóliát lehet venni és vannak nagyon jól kinéző strapabíró fóliák. Győrbern is van dekor bolt az biztos.

Nem is csak a strapabíróság, hanem ha otthon csinálja az ember akkor vagy pont méretrevág és az idővel a szélénél koszolódik, felpöndörödik stb, vagy túl vág és aláhajt, akkor meg a hajtási részek fognak "fodrozódni". Persze lehet rásütni meg minden, én nem lebeszélni akarok senkit, csak a fényezés mellett teszem le a voksom!  integet2
Naplózva
Tbandee
Vendég
« Új hozzászólás #25982 Dátum: 2010.12.14 kedd, 14:11:34 »

http://www.fordwiki.co.uk/index.php/Vinyl_Wrapping_Steering_Wheel_Spokes
Sziasztok!

Tudnátok egy helyet (és esetleg ktsg-et) mondani, ahol a megkopott kormány ezüst részét újra tudnák fújni?

Köszi,

Tamás  worship
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #25983 Dátum: 2010.12.14 kedd, 14:19:37 »


Errol beszeltem. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25984 Dátum: 2010.12.14 kedd, 14:33:08 »

Nos éppen csak a kérdéseimre nem kaptam választ...   wave
Programozás kérdése, hogy beindul, vagy sem? Ki lehet kapcsoltatni valahogy vele?

A vizet is elzárja a gyújtás levételkor, vagy csak a levegőt??

Valaki régebben valahova írta hogy 7 vagy 4 fok alatt kapcsolja be az ablakfűtést meg a kiegészítő fűtést. Nekem csak hátsó ablakra van meg van kiegészítő is benne a jelek szerint.
Amikor gyújtást adok meg elveszem mindig van az a hang amiről beszélsz, biztos elzárja a légutakat amit nagyon jól tesz  nyes
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25985 Dátum: 2010.12.14 kedd, 14:37:58 »

Errol beszeltem. :-)

AndyA
Üdv!
Mennyire egyszerü ezt a kormányról leszedni?Huh??Nagyon vagy eléggé?Huh?Huh?Huh?Huh? wave eplus2
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #25986 Dátum: 2010.12.14 kedd, 14:41:34 »

Üdv!
Mennyire egyszerü ezt a kormányról leszedni?Huh??Nagyon vagy eléggé?Huh?Huh?Huh?Huh? wave eplus2

Ott mutatja a kepeken is. Hatulrol benyulsz a ket darab kozotti resbe valami kelloen eros, de muanyagbol keszult holmival, es siman kipattintod.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25987 Dátum: 2010.12.14 kedd, 15:09:27 »

Ez engem is érdekelne. Első, hátsó fűtést felkapcsolja automatikusan.

Nektek akkor valami intelligens teli csomagotok van Cheesy sztem nem kene bekapcsolnia, nekem mindenfele elsoablak/hatsoablak/ules/kiegeszito futesem van, de a kiegeszitot leszamitva egyik sem onnalositja magat. Mert ok, hogy hideg van, de attol meg nem biztos, hogy ra is fagyott vmi az ablakra, meg amugyse kapcsolgassa mar helyettem azt, amihez van kulon kezi kapcsolo  Undecided
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25988 Dátum: 2010.12.14 kedd, 15:17:59 »

Nektek akkor valami intelligens teli csomagotok van Cheesy sztem nem kene bekapcsolnia, nekem mindenfele elsoablak/hatsoablak/ules/kiegeszito futesem van, de a kiegeszitot leszamitva egyik sem onnalositja magat. Mert ok, hogy hideg van, de attol meg nem biztos, hogy ra is fagyott vmi az ablakra, meg amugyse kapcsolgassa mar helyettem azt, amihez van kulon kezi kapcsolo  Undecided
Msot kezdte csak el hogy igen hideg lett, de abban igazad van hogyha garázsban áll akkor ne kapcsolgassa már az ablakfűtést de engem már nem zavar úgyis kikapcsolja magát pár perc múlva
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


putyi
Vendég
« Új hozzászólás #25989 Dátum: 2010.12.14 kedd, 15:29:42 »

sziasztok!
ha valakit érdekelne,találtam egy ilyen programozást,lehet hogy már tudja valaki!!!
Ablakok automatikus felhúzása (MK3) Az elektromos ablakok képesek egy gombnyomásra felhúzni az ablakot. Csak be kell programozzuk ezt minden ajtónál.

Gyújtás ON állapotba. Az ablakot húzzuk fel, majd nyomjuk meg megint a fel gombot és tartsuk még kb. 3 másodpercig. (Amikor másodjára nyomjuk meg a felfele gombot akkor halljuk és érezzük hogy az üveg jobban felfele fog zárni.) Ha megvolt, akkor ezt ismételjük meg a többi ablakkal is. Ha az összes ablak fel van programozva, a távirányítóval tudjuk működtetni az ablakokat is. Első nyomásra bezár a kp-i zár, második nyomásra bezár a kettős zár (retesz), ilyenkor nyomva tartjuk, akkor felhúzza az ablakokat is. Nyitáskor első nyomásra kinyit a zár, (a retesz is), második nyomásra, nyomva tartva nyílnak az ablakok
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #25990 Dátum: 2010.12.14 kedd, 15:32:31 »

sziasztok!
ha valakit érdekelne,találtam egy ilyen programozást,lehet hogy már tudja valaki!!!
Ablakok automatikus felhúzása (MK3) Az elektromos ablakok képesek egy gombnyomásra felhúzni az ablakot. Csak be kell programozzuk ezt minden ajtónál.

Gyújtás ON állapotba. Az ablakot húzzuk fel, majd nyomjuk meg megint a fel gombot és tartsuk még kb. 3 másodpercig. (Amikor másodjára nyomjuk meg a felfele gombot akkor halljuk és érezzük hogy az üveg jobban felfele fog zárni.) Ha megvolt, akkor ezt ismételjük meg a többi ablakkal is. Ha az összes ablak fel van programozva, a távirányítóval tudjuk működtetni az ablakokat is. Első nyomásra bezár a kp-i zár, második nyomásra bezár a kettős zár (retesz), ilyenkor nyomva tartjuk, akkor felhúzza az ablakokat is. Nyitáskor első nyomásra kinyit a zár, (a retesz is), második nyomásra, nyomva tartva nyílnak az ablakok


Szia,

Egy picit olvasgass mielőtt... Amúgy üdv a fórumon. Igen ez is megvan és még néhány trükk: http://mondeo.hu/index.php?cat=26

Üdv
Csaba
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #25991 Dátum: 2010.12.14 kedd, 15:45:00 »

Nektek akkor valami intelligens teli csomagotok van Cheesy sztem nem kene bekapcsolnia, nekem mindenfele elsoablak/hatsoablak/ules/kiegeszito futesem van, de a kiegeszitot leszamitva egyik sem onnalositja magat. Mert ok, hogy hideg van, de attol meg nem biztos, hogy ra is fagyott vmi az ablakra, meg amugyse kapcsolgassa mar helyettem azt, amihez van kulon kezi kapcsolo  Undecided

szerintem ez a f1-f2-es modellekre érvényes.
ahogy látom a tiéd is 2001-es és neked sincs ilyen automata bekapcs. nekem sincs és nem is hiányolom  Wink
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #25992 Dátum: 2010.12.14 kedd, 16:06:35 »

szerintem ez a f1-f2-es modellekre érvényes.
ahogy látom a tiéd is 2001-es és neked sincs ilyen automata bekapcs. nekem sincs és nem is hiányolom  Wink

akkor örülünk  nyes Wink
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #25993 Dátum: 2010.12.14 kedd, 16:08:01 »

szerintem ez a f1-f2-es modellekre érvényes.
ahogy látom a tiéd is 2001-es és neked sincs ilyen automata bekapcs. nekem sincs és nem is hiányolom  Wink

Nekem a 2002-es Ghia megteszi ezt, ha tenyleg hideg van, a 2006-os Trend nem.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #25994 Dátum: 2010.12.14 kedd, 17:35:38 »

Nekem a 2002-es Ghia megteszi ezt, ha tenyleg hideg van, a 2006-os Trend nem.

AndyA

Nekem 2004 Ghia-m van és nem vettem észre, hogy ilyeneket csinálna az ablakfűtéssel pedig nagyon téliesített a jószág. Ugye alap ghia első+hátsó szélvédőfűtés, tökör- és ablakmosófűvókafűtés, ülésfűthés elöl+hátul, +gázolajos kieg.fűtés. (Az autó német piacos) Szóval ha ebbe nem tettek ilyet akkor a többibe miért? Megjegyzem nem hinyzik egyeltalán az autómata szélvédőfűtés jobban szeretem én kapcsolni őket.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
teo
Vendég
« Új hozzászólás #25995 Dátum: 2010.12.14 kedd, 17:49:59 »

Nekem 2004 Ghia-m van és nem vettem észre, hogy ilyeneket csinálna az ablakfűtéssel pedig nagyon téliesített a jószág. Ugye alap ghia első+hátsó szélvédőfűtés, tökör- és ablakmosófűvókafűtés, ülésfűthés elöl+hátul, +gázolajos kieg.fűtés. (Az autó német piacos) Szóval ha ebbe nem tettek ilyet akkor a többibe miért? Megjegyzem nem hinyzik egyeltalán az autómata szélvédőfűtés jobban szeretem én kapcsolni őket.

Ha a hátsó ülésben olyan kipattintható magasító (gyerek alá?) van, akkor nem lehet fűtött, ugye? Bőr.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25996 Dátum: 2010.12.14 kedd, 17:51:07 »

Ma csak a szervo olaj tartályig jutottam,az kb a minimum vonalnál van. A szervo szivattyút még nem tudtam megnézni,hogy szivárog-e.
 Ha mégis a legrosszabb lenne(kormánymű felújítás),azzal szerintetek meddig lehet még biztonságosan közlekedni? A jelenség nem közép
 állásból jobbra tekerésnél van hanem akárhonnan jobbra(nálam). A műszakin kellett cserélni 1jobbos kormány gömbfejet,utána futómű
 beállítást csináltak rajta. Apropó a hűtővíz cserénél is automata a légtelenítés?

 Köszi mindent!  integet2
öntsd fel max-ig, lehet, hogy az is megoldja a gondod
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25997 Dátum: 2010.12.14 kedd, 17:53:14 »

Az a helyzet, hogy teszi! Éppen ez a bajom, hogy nem akarom, hogy tegye...
Ha az ablak minden mozgása programozható, akkor vélem, hogy a fűtés kapcsolgatás is.

DE HOGYAN??

Nekem a 2002-es Ghia megteszi ezt, ha tenyleg hideg van, a 2006-os Trend nem.

AndyA
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
Trendi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 412



E-mail
« Új hozzászólás #25998 Dátum: 2010.12.14 kedd, 18:01:53 »

Újra felteszem az okos kérdésem, meret kicsit elsikkadt.

Az automata klimás kocsi a leállításkor elzárja a fűtésnek a vízcsapját? Ezt nagyon fontos lenne tudnom!! szomoru1
Naplózva

2005/12 Trend 2.0 TDCI 4ajtós, automata, ZEN, tempomat, kieg. fűtés
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #25999 Dátum: 2010.12.14 kedd, 18:05:52 »

Ez engem is érdekelne. Első, hátsó fűtést felkapcsolja automatikusan.
Az enyém alap g elektromos csomaggal és kapcsolja a szélvédő fütéseket magától.
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
Oldalak: 1 ... 513 514 515 516 517 518 519 [520] 521 522 523 524 525 526 527 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.117 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.