Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.01 szerda, 01:42:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19778043 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #25900 Dátum: 2010.12.10 péntek, 15:35:27 »

Lehet, hogy neked gondod van a látásoddal Smiley Smiley

Én sokat vagyok külföldön. Akkor kapcsolják felh, ha:
- nagy eső van és csökkentett a látás
- ködd van
- gyorsabban közlekedik

Itthon azért kapcsolja fel a buszos, mert a sima lámpája is vacak. Így legalább elvakítja a szembejövőt a nyamvadt. Azért, mert téged nem zavar még másokat zavarhat. Azért hívják ködlámpának, mert nem esőben kell használni....

Üdv
Csaba
Akkor ők sem látnak jól????Egyik válaszod üti a másikat.Nem kell erről vitázni én nem ezért mondtam.De nem szoktam megbántani senkit...... eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25901 Dátum: 2010.12.10 péntek, 15:36:07 »

ne busuljatok, jonni fog az az ido, amikor minden autoban benne lesz az , hogy 30 km/h felett kikapcsolja automatikusan a kodlampat. Egyes mercedeszekben mar benne van.

Szerintem jogtalan esoben bekapcsolni, mivel no az uttestrol visszavert feny mennyisege, ami nem tesz jot a szembejovoknek.

Ha kod van, akkor meg logikus, sot lehet hogy csak kodlampaval jobban latni mint normal fennyel.
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #25902 Dátum: 2010.12.10 péntek, 16:49:05 »

Ködlámpa témához.
Nem tudom, látnom kellene-e a saját ködlámpám fényét elöl. Ha felkapcsolom ködben, semmit sem javít a helyzeten, mintha nem is égne, kiszálltam és megnéztem, és működik. Ködben abszolút nem javít a látási viszonyokon, még a tompított is jobban áthatol a ködön. Nem lehet, hogy túlságosan lefelé világít, vagy betompult volna az egész fényerő? Két oldalt látom a ködlámpa fényudvarának szélét, de elöl semmit.
Hogyan kell beállítani, mihez lehet viszonyítani?
Mennyire világítson előre, látszani kell az aszfalton?
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #25903 Dátum: 2010.12.10 péntek, 16:56:50 »

Ködlámpa témához.
Nem tudom, látnom kellene-e a saját ködlámpám fényét elöl. Ha felkapcsolom ködben, semmit sem javít a helyzeten, mintha nem is égne, kiszálltam és megnéztem, és működik. Ködben abszolút nem javít a látási viszonyokon, még a tompított is jobban áthatol a ködön. Nem lehet, hogy túlságosan lefelé világít, vagy betompult volna az egész fényerő? Két oldalt látom a ködlámpa fényudvarának szélét, de elöl semmit.
Hogyan kell beállítani, mihez lehet viszonyítani?
Mennyire világítson előre, látszani kell az aszfalton?
Mivel megint én írok,lehet már mérgessek vagytok rám.De oldalra jól szétterül a fény de ha én bekapcsolom látom elől is.A beállítást nem tudom,hogy hol kell de a ködlámpa mellett kell,hogy legyen valahol az állító.Gondolom .
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25904 Dátum: 2010.12.10 péntek, 17:05:40 »

szerintem a kodlampa nem fokuszalt / fokuszalhato. Amennyiben megis, szeretnem tudni hogy hogy.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #25905 Dátum: 2010.12.10 péntek, 17:19:37 »

Ködlámpa témához.
Nem tudom, látnom kellene-e a saját ködlámpám fényét elöl. Ha felkapcsolom ködben, semmit sem javít a helyzeten, mintha nem is égne, kiszálltam és megnéztem, és működik. Ködben abszolút nem javít a látási viszonyokon, még a tompított is jobban áthatol a ködön. Nem lehet, hogy túlságosan lefelé világít, vagy betompult volna az egész fényerő? Két oldalt látom a ködlámpa fényudvarának szélét, de elöl semmit.
Hogyan kell beállítani, mihez lehet viszonyítani?
Mennyire világítson előre, látszani kell az aszfalton?

Van valami szabvány a beállítására, én net-en kerestem meg mikor csináltam, már nem emlékszem.
Hidd el jó az, megfelelő izzó, jó beállítás, és sokat segít ködbe! Nekem kadmium sárga izzó van benne, a sárga fényt nem nyeli el a köd, én csak ajánlani tudom.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #25906 Dátum: 2010.12.10 péntek, 17:24:22 »

Van valami szabvány a beállítására, én net-en kerestem meg mikor csináltam, már nem emlékszem.
Hidd el jó az, megfelelő izzó, jó beállítás, és sokat segít ködbe! Nekem kadmium sárga izzó van benne, a sárga fényt nem nyeli el a köd, én csak ajánlani tudom.

A sarga feny kodben nem azert jobb, mert nem nyelodik el, hanem azert, mert kontrasztkiemelo hatasa van. Fekete-feher fenykepezesnel is sarga szurot hasznaltak regen, ha ilyesmire volt szukseg.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #25907 Dátum: 2010.12.10 péntek, 17:41:27 »

szerintem a kodlampa nem fokuszalt / fokuszalhato. Amennyiben megis, szeretnem tudni hogy hogy.

Hi,

A faceliftes (trapéz) ködlámpát nem lehet fókuszálni, csak a magasságát lehet állítani, alulról.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25908 Dátum: 2010.12.10 péntek, 17:43:23 »

Nos, valami olyasmit írtam tegnap, hogy akkor a  kihangosító marad dísznek, nem érzem úgy hogy érjen nekem minim 70ezret, esetleg megpróbálok és beszerzek egy 6210est, amíg működik okés, aztán telefonálok úgy mint a nagy többség!
Az automatikus zárra pedig írtam, hogy igen, azzal próbálkoztam...gondolom az a "gomb" ami inkább kis fülecske és ami egybe olvad az ajtónyitó kallantyúval, ugyanolyan ezüst színű. Talán annyit megpróbálok még, hogy megszakítom az áramkört, leveszem az aksit, hátha nulláról indulva könnyebben hajlandó venni a programozásokat!....Azóta megpróbáltam azt is, de semmi eredmény! Sad Nem tudom, mit tehetnék...
Minden esetre, köszönöm a segítségedet Tamás, nagyon örültem, hogy írtál!
Még talán 1 kérdés: nem tudod honnan tudnék letölteni akár magyar akár angol nyelvű kézikönyvet 6000cd rds eon típusú autó radióhoz? Mivel nekem német van hozzá és azt nem igazán vágom...

Szép napot!

Szia!

Nekem Becker van (ami számomra nagyon szépen szól) és nem ismerem a többit, de a főoldalon a Kezelési utasítások alatt van egy magyar nyelvű leírás. Nézd meg:
http://mondeo.hu/index.php?page=45
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #25909 Dátum: 2010.12.10 péntek, 19:28:22 »

Hi,

A faceliftes (trapéz) ködlámpát nem lehet fókuszálni, csak a magasságát lehet állítani, alulról.
OKé, már rákerestem, Elvileg a magasságát nem kell állítani, mert úgy a jó, ha nem felfelé világít. Ellenben nagyon zavar a sok ***vasmarha, aki ha kell ha nem mindenhol ködlámpával közlekedik. Azt olvastam, hogy ezzel kímélni lehet a fényszórót... wow1 mi ez az újabb hülyeség? Ez most így ment ki a köztudatba? A  police miért nem figyel oda erre? Én bizony rávillogok arra, aki elvakít. Legalább tudja, hogy valami nincs rendben nála. Minek is ködlámpáznak? Jobban néz ki a verda? Szerintem nem, de azt hiszik, mert nappal is használják, napsütésben!
A rávillogással mindig bajom volt, ha én kaptam. Annyi mindent jelenthet. Az is balesetveszélyes, ha valaki semmiségért villogtat....mindenki mindenért villog .... azt sem tudom, miért jeleznek.
Felcsavarodott kerekemre a vizimanó szakálla? Nyitva maradt a tanksapka? Megelőztem a hangot? Kettő van belőlem? Sötétet csinál a lámpám? Rám ragadt egy bankautomata? Gyere beengedlek válts sávot? Ne próbálj meg sávot váltani, megjárod? Rendőr a pályán? Szia Szomszéd? Szia típustárs? Roll Eyes Mivannnn? Roll Eyes
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.10 péntek, 19:40:20 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
TZS
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



E-mail
« Új hozzászólás #25910 Dátum: 2010.12.10 péntek, 20:20:19 »

Ha már ez a téma, engem inkább az a sok félszemű zavar. A buznyák zsernyák inkább azokat baxtassa akik nem tudnak égőtt cserélni! Az a legszebb amikor a hivatásos sofőrnek sem ég valamelyik lámpája.
Naplózva

2016 MK-II facelift Kuga 2.0 TDCI AWD (Mondeo szívvel)
ex: 2011 MK-IV 2.0 TDCi
ex: 2003 MK-III facelift 2.0 TDCI
ex: 1993 MK-I 2.0 ZETEC

"Összejönni - jó kezdés. Együtt maradni - haladás. Együtt is dolgozni - siker." Henry Ford
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #25911 Dátum: 2010.12.10 péntek, 21:08:29 »

Ha már ez a téma, engem inkább az a sok félszemű zavar. A buznyák zsernyák inkább azokat baxtassa akik nem tudnak égőtt cserélni! Az a legszebb amikor a hivatásos sofőrnek sem ég valamelyik lámpája.
nincs annyi jard, hogy a sok félszemű féleszűt vegzálja.  levele
A csúcs számomra az, akinek 1 tompítottja világít, az is felfelé + ködlámpa is rá van téve (merthogy a tompított nem világít  falbavgun
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
GiN
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1950



E-mail
« Új hozzászólás #25912 Dátum: 2010.12.10 péntek, 21:46:44 »

Ködlámpa témához.
Nem tudom, látnom kellene-e a saját ködlámpám fényét elöl. Ha felkapcsolom ködben, semmit sem javít a helyzeten, mintha nem is égne, kiszálltam és megnéztem, és működik. Ködben abszolút nem javít a látási viszonyokon, még a tompított is jobban áthatol a ködön. Nem lehet, hogy túlságosan lefelé világít, vagy betompult volna az egész fényerő? Két oldalt látom a ködlámpa fényudvarának szélét, de elöl semmit.
Hogyan kell beállítani, mihez lehet viszonyítani?
Mennyire világítson előre, látszani kell az aszfalton?
Akkor javaslom tekerd le a világításkapcsolót helyzetjelzőre és vele együtt próbáld ki a ködlámpát ködben. Régen ez még szabálytalan is volt, de ma már nem az (talán) és még ér is valamit, mert nem az előtted lévő ködoszlopot világítod meg a tompítottal, hanem a ködlámpa világja meg az utat, te pedig rálátsz a ködön keresztül.
Naplózva

Ranger XLT 2.2 TDCi.
2017-ig: 2006/2, Mondeo Turnier 2.0 TDCi Titanium, remap 160LE, MMT6, Forge Silicone Hoses,
Tempomat, EGR off, decat, LLumar, ZEN INA, Futásteljesítmény: ~225e km.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25913 Dátum: 2010.12.10 péntek, 22:44:42 »

Hi,

A faceliftes (trapéz) ködlámpát nem lehet fókuszálni, csak a magasságát lehet állítani, alulról.
a facelift előtti kereknek is a magasságát lehet egyszerűen állítani, miután levettük a takaró karikát
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25914 Dátum: 2010.12.10 péntek, 22:46:03 »

nincs annyi jard, hogy a sok félszemű féleszűt vegzálja.  levele
A csúcs számomra az, akinek 1 tompítottja világít, az is felfelé + ködlámpa is rá van téve (merthogy a tompított nem világít  falbavgun
ilyen esetben a ködlámpa helyettesítő lámpának számít, tehát használhatják úgy.

a legszebb az, hogy sokszor a rendőr fókáknak nem megy a féloldali világítása hehe levele
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25915 Dátum: 2010.12.10 péntek, 22:48:05 »

Akkor javaslom tekerd le a világításkapcsolót helyzetjelzőre és vele együtt próbáld ki a ködlámpát ködben. Régen ez még szabálytalan is volt, de ma már nem az (talán) és még ér is valamit, mert nem az előtted lévő ködoszlopot világítod meg a tompítottal, hanem a ködlámpa világja meg az utat, te pedig rálátsz a ködön keresztül.
tutira szabályos, ezért is lehet már helyzetjelzőnél húzni kifele a ködlámpakapcsolót.

a csak hátsó ködlámpát(tudom, zárófény vigyor3) tudó kapcsolót csak tompított állásánál lehet kihúzni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25916 Dátum: 2010.12.10 péntek, 23:21:18 »

nincs annyi jard, hogy a sok félszemű féleszűt vegzálja.  levele
A csúcs számomra az, akinek 1 tompítottja világít, az is felfelé + ködlámpa is rá van téve (merthogy a tompított nem világít  falbavgun
Na meg a kamionosok az autópályán...biztos spórol az energiával, mert amikor már mindenki felkapcsolja a világítását ők még nem mert minek? :O Sokan szeretnek nemlátni. Én ha tehetem reflektorral megyek Cheesy szeretek messzelátni  eplus2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


thaifight
Vendég
« Új hozzászólás #25917 Dátum: 2010.12.11 szombat, 00:32:23 »

Sziasztok.

Mar vagy fel eve van egy2005 evi  Mondeo Tdci, 115 le. jarganyom. Semmi baj nem is volt vele,
csak mostanaban minden indulasnal villog az izzitas kontrol lampa, nem megy. Ujrainditom egy ido utan, neha tobbszor is,
semmi problema, de valami nem stimmel. En a turbora gyanakszom, fustolunk is jobban mint kellene. Olajcsere nemreg volt, szurovel, most ellenorzom az olajat eszi e vagy sem, de nem tapasztalom. Talan meg a fogyasztas is emelkedett egy kicsit. Ha valakinek van valami tanacsa, otlete megkoszonnem.
Naplózva
Tomi20
Vendég
« Új hozzászólás #25918 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:23:19 »

Sziasztok!

Bocs az Off -ért! Az utóbbi 2-3 napban nagyon elkezdett párásodni az autó, de annyira , hogy a normál fűtés le sem akarja vinni az
ablakokat, az elsőt is csak úgy tudom, hogy bekapcsolom a szélvédő fütést.

Mit kellen átnéznem, mi lehet a baj?
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25919 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:26:10 »

Sziasztok.

Mar vagy fel eve van egy2005 evi  Mondeo Tdci, 115 le. jarganyom. Semmi baj nem is volt vele,
csak mostanaban minden indulasnal villog az izzitas kontrol lampa, nem megy. Ujrainditom egy ido utan, neha tobbszor is,
semmi problema, de valami nem stimmel. En a turbora gyanakszom, fustolunk is jobban mint kellene. Olajcsere nemreg volt, szurovel, most ellenorzom az olajat eszi e vagy sem, de nem tapasztalom. Talan meg a fogyasztas is emelkedett egy kicsit. Ha valakinek van valami tanacsa, otlete megkoszonnem.
Én még kicsi vagyok itt, de szerintem csinálj egy hibakódolvasást, azt tudsz otthon is ha minden igaz, itt a link a leíráshoz:
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/mk3_muszerteszt.pdf
A leírásban is ott lesz hogy majd a dtc résznél fogod megtalálni, aztán írd meg a hibakódjaid és a hozzáértők megmondják migáz  wave
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25920 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:28:58 »

Sziasztok!

Bocs az Off -ért! Az utóbbi 2-3 napban nagyon elkezdett párásodni az autó, de annyira , hogy a normál fűtés le sem akarja vinni az
ablakokat, az elsőt is csak úgy tudom, hogy bekapcsolom a szélvédő fütést.

Mit kellen átnéznem, mi lehet a baj?
Nekem szervízkor cserélték a pollenszűrőt és azt mondták ha az már elhasználódott akkor tud nagyon párásodni és tényleg ígyvan, mióta új van benne nincs pára.
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25921 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:33:36 »

Én még kicsi vagyok itt, de szerintem csinálj egy hibakódolvasást, azt tudsz otthon is ha minden igaz, itt a link a leíráshoz:
http://www.mondeo.hu/ftp/pdf/szerviz/mk3_muszerteszt.pdf
A leírásban is ott lesz hogy majd a dtc résznél fogod megtalálni, aztán írd meg a hibakódjaid és a hozzáértők megmondják migáz  wave

Szia!

A km számlálón megjeleníthető tesztüzem ide nem lesz elég, a bal térdnél lévő szervizcsatlakozón keresztül kell hibaolvasást végezni, céleszköz segítségével.
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25922 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:36:39 »

Szia!

A km számlálón megjeleníthető tesztüzem ide nem lesz elég, a bal térdnél lévő szervizcsatlakozón keresztül kell hibaolvasást végezni, céleszköz segítségével.
vigyor3 akkor bocs, legközelebb kussolok!!! Azt hittem oda is ki van írva minden  uglystupid2
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25923 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:36:50 »

Sziasztok!

Bocs az Off -ért! Az utóbbi 2-3 napban nagyon elkezdett párásodni az autó, de annyira , hogy a normál fűtés le sem akarja vinni az
ablakokat, az elsőt is csak úgy tudom, hogy bekapcsolom a szélvédő fütést.

Mit kellen átnéznem, mi lehet a baj?

Sajna, ha esős idő után került be nedvesség, vagy párás idő van, akkor könnyen párásodik. Használni kell ilyenkor a szélvédő ikonos gombot, ami a klímát is beindítja. Így "szárítva" - a nedvességtől lecsapatva, felfűtve küldi fel a levegőt. Ez nagyon hatékony - próbáld ki.
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25924 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:38:19 »

vigyor3 akkor bocs, legközelebb kussolok!!! Azt hittem oda is ki van írva minden  uglystupid2

Nem, nem ... nem kell senkinek kussolni  Wink Egymástól tanulunk  worship
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25925 Dátum: 2010.12.11 szombat, 06:43:30 »

Sziasztok.

Mar vagy fel eve van egy2005 evi  Mondeo Tdci, 115 le. jarganyom. Semmi baj nem is volt vele,
csak mostanaban minden indulasnal villog az izzitas kontrol lampa, nem megy. Ujrainditom egy ido utan, neha tobbszor is,
semmi problema, de valami nem stimmel. En a turbora gyanakszom, fustolunk is jobban mint kellene. Olajcsere nemreg volt, szurovel, most ellenorzom az olajat eszi e vagy sem, de nem tapasztalom. Talan meg a fogyasztas is emelkedett egy kicsit. Ha valakinek van valami tanacsa, otlete megkoszonnem.

Itt lehet, hogy több probléma is lesz, Alf és Relhist ellátnak majd korrekt tanácsokkal. Gondolom hibakód olvasást, turbó utáni levegőrendszeri tömörtelenség keresést fognak javasolni. A izzító villogása melletti erőtlenség lehet vészüzem, a füstölve, erőtlenül működő, növekedő fogyasztás a feltöltött levegő elszökésre szokott utalni.
Naplózva
cseresznye
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615



« Új hozzászólás #25926 Dátum: 2010.12.11 szombat, 13:33:23 »

Itt lehet, hogy több probléma is lesz, Alf és Relhist ellátnak majd korrekt tanácsokkal. Gondolom hibakód olvasást, turbó utáni levegőrendszeri tömörtelenség keresést fognak javasolni. A izzító villogása melletti erőtlenség lehet vészüzem, a füstölve, erőtlenül működő, növekedő fogyasztás a feltöltött levegő elszökésre szokott utalni.
ha a toltolevegovel van gond akkor nem villogna az izzitas jelzo,ez inkabb uzemanyagrendszer problemara utal.bocsi de ezen a billentyuzeten nincs ekezetes betu!
Naplózva

2.0 tdci Ghia 130Le 2005 4 ajtó/2.0 TDCI Turnier 140Le 2014/1.5 TDCI Fiesta Trend 75Le 2013
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25927 Dátum: 2010.12.11 szombat, 13:58:43 »

Itt lehet, hogy több probléma is lesz, Alf és Relhist ellátnak majd korrekt tanácsokkal. Gondolom hibakód olvasást, turbó utáni levegőrendszeri tömörtelenség keresést fognak javasolni. A izzító villogása melletti erőtlenség lehet vészüzem, a füstölve, erőtlenül működő, növekedő fogyasztás a feltöltött levegő elszökésre szokott utalni.
A füstölés az lehet levegö elszökés,(lukas turbócsö valahol,nézd át)..... wow1
Viszont az izzitó az sanszos,hogy üzemanyagrendszeri hibára utal általában! wave
Nem indul elsöre és füstöl,akkor hát sanszos,hogy porlasztó nem az igazi szerintem.... rinya
Villog az izzitó akkor olvastass hibát és rögtön tudni lehet majd a hiba okát.
Fogyi emelkedés meg reméljük csak a hideg miatt nött meg nyes nyes
Mindenképp olvastass kódot ki és már kapod a választ rá....... eplus2
CMP jeladó?Huh?Huh???
Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25928 Dátum: 2010.12.11 szombat, 14:57:21 »

ha a toltolevegovel van gond akkor nem villogna az izzitas jelzo,ez inkabb uzemanyagrendszer problemara utal.bocsi de ezen a billentyuzeten nincs ekezetes betu!

Szia!

Tudom, azért is írtam, hogy esetleg több gond is lehet és azért írtam, hogy "A izzító villogása melletti erőtlenség lehet vészüzem,..", amivel üzemanyag rendszeri gondra próbáltam utalni.
Naplózva
balko
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1065



WWW E-mail
« Új hozzászólás #25929 Dátum: 2010.12.11 szombat, 15:44:48 »

Szia!

Tudom, azért is írtam, hogy esetleg több gond is lehet és azért írtam, hogy "A izzító villogása melletti erőtlenség lehet vészüzem,..", amivel üzemanyag rendszeri gondra próbáltam utalni.
Szia!
Csak leirtam neki,hogy kb.mire számitson.....
Ha pöccre indul reggel a minuszokban és egyenletes,stabil az alapjárat akkor valószínü,hogy a pcsúcsok megfelelöen müködnek MÉG..... hehe hehe

Naplózva

2002 TDCI ford mondeo 130le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #25930 Dátum: 2010.12.11 szombat, 15:49:26 »

Sziasztok.

Mar vagy fel eve van egy2005 evi  Mondeo Tdci, 115 le. jarganyom. Semmi baj nem is volt vele,
csak mostanaban minden indulasnal villog az izzitas kontrol lampa, nem megy. Ujrainditom egy ido utan, neha tobbszor is,
semmi problema, de valami nem stimmel. En a turbora gyanakszom, fustolunk is jobban mint kellene. Olajcsere nemreg volt, szurovel, most ellenorzom az olajat eszi e vagy sem, de nem tapasztalom. Talan meg a fogyasztas is emelkedett egy kicsit. Ha valakinek van valami tanacsa, otlete megkoszonnem.
És vészüzem is van?Erőtlen motor,mintha csak 60ló húzná?
üzemanyagrendszeri hiba.Ha szivárog az olaj a csúcsok vagy a szűrő körül,akkor azt megkell szüntetni!Ha a hibajelenség megmaradt,akkor kell mindenképp egy gyári diaggal-vagy megeggyező tudásúval-hibakódokat olvastatni!A kódok nagy valószínűséggel megmondják,hogy mi lehet a baj.Addig csak találgatni lehet.
Turbóra nem villog,vagy ha igen akkor már el sem indul,mert tönkrement az elektronikája.Ill.az miatt indításkor nem villog-csak menet közben,amikor működnie kellene a turbónak.
A füst csak turbócsőlukadás miatt van valszeg.Keress a gumicsőszakaszokon és környékükön olajfoltot.
Ill. kipucolható az egr-azzal ideig óráig jobb lesz.

A go szűrőt mindenképpen cserélném.....
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.11 szombat, 15:57:08 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
thaifight
Vendég
« Új hozzászólás #25931 Dátum: 2010.12.11 szombat, 17:06:10 »

Koszonom a sok ertekes valaszt. GO szurot mindenkeppen cserelek, es amint tudom el is viszem egy hibakod olvasasra.
Nagyon megszerettem a kocsit, ugyhogy remelem rendbejon hamar. Koszonom a tippeket is hova vigyem, de egy kicsit messze lenne.
Londoni utakat jarjuk a masinaval.
Naplózva
GR
Vendég
« Új hozzászólás #25932 Dátum: 2010.12.11 szombat, 17:47:34 »

Remélem hogy valaki tudna segíteni,már több mint két éve keresek MONDEO feliratot a pótféklámpához MKlll-hoz 5ajtóshoz.De senki nem reagált. Előre is köszönöm.    worship   
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #25933 Dátum: 2010.12.11 szombat, 18:01:05 »

Remélem hogy valaki tudna segíteni,már több mint két éve keresek MONDEO feliratot a pótféklámpához MKlll-hoz 5ajtóshoz.De senki nem reagált. Előre is köszönöm.    worship   
Asszem itt van mindenféle márkához, és lehet rendelni egyedi feliratot is
http://www.decalshop.hu/termekek.php?ID=21&q=osszes
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25934 Dátum: 2010.12.11 szombat, 18:02:40 »

tudja valaki hogyan kell kiszedni a hatso ulest? A hattamla resz egy torx 40-es -el azt hiszem kijon, de az ules reszet hiaba emelem, nem jon tobbet mint 10-15 centit, aztan mar ugy tunik le fog torni.

otlet, kep?
SURGOS!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #25935 Dátum: 2010.12.11 szombat, 18:16:09 »

tudja valaki hogyan kell kiszedni a hatso ulest? A hattamla resz egy torx 40-es -el azt hiszem kijon, de az ules reszet hiaba emelem, nem jon tobbet mint 10-15 centit, aztan mar ugy tunik le fog torni.

otlet, kep?
SURGOS!
az övek felöl kell megemelni,és előrebillenteni.2helyen van megcsavarozva-ez látszik,ha már megemelted. Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25936 Dátum: 2010.12.11 szombat, 18:44:15 »

az övek felöl kell megemelni,és előrebillenteni.2helyen van megcsavarozva-ez látszik,ha már megemelted. Wink wave

en biza emeltem/billentettem, mondom fel is jon kb 10-15 centit, epp hogy ala tudjak nezni, de utana ugy feszul hogy borzaszto. felek ha jobban huzom felfele+elore, valami valahol eltorik.

KEP?
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #25937 Dátum: 2010.12.11 szombat, 18:55:19 »

en biza emeltem/billentettem, mondom fel is jon kb 10-15 centit, epp hogy ala tudjak nezni, de utana ugy feszul hogy borzaszto. felek ha jobban huzom felfele+elore, valami valahol eltorik.

KEP?

Szia!

Milyen kivitelű az autód? 4-5 ajtós esetleg kombi?
Itt nézd meg a 92-93 oldalon írnak róla és rajzok is vannak:
http://mondeo.hu/ftp/pdf/kezelesi/mondeo_3_kezelesi.pdf
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #25938 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:02:14 »

en biza emeltem/billentettem, mondom fel is jon kb 10-15 centit, epp hogy ala tudjak nezni, de utana ugy feszul hogy borzaszto. felek ha jobban huzom felfele+elore, valami valahol eltorik.

KEP?
Szia!
Most kibattyogtam a garázsba, benyúltam a két ülés közé, és megrántottam felfele az ülőlapot, és már fel is nyílt, ott meg már látható a két csavar, ami rögzíti
http://kepfeltoltes.hu/101211/000_1681_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/101211/000_1683_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 wave
Az enyém 5 ajtós!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25939 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:10:44 »

az enyem kombi

megneztem a kepeket koszi, mintha nem latnek ilyen csuklos pantot arrafele, valami feher muanyag van, ami belemegy a szivacsba.

most lemegyek en is es meg1x megnezem.
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #25940 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:15:03 »

az enyem kombi

megneztem a kepeket koszi, mintha nem latnek ilyen csuklos pantot arrafele, valami feher muanyag van, ami belemegy a szivacsba.

most lemegyek en is es meg1x megnezem.
Pedig a kombié ugyanolyan...kb 3,5 másodpercbe telt míg előre hajtottam az ülőlapot (ajtó nyitással együtt  hehe) Wink
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25941 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:20:12 »

lehet az enyem odarozsdazott volna...?
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #25942 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:24:11 »

lehet az enyem odarozsdazott volna...?
Ott nem lehet korrózió, de ha sikerült előrehajtanod WD40-ezd meg a forgózsanérokat.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25943 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:38:42 »

tudja valaki hogyan kell kiszedni a hatso ulest? A hattamla resz egy torx 40-es -el azt hiszem kijon, de az ules reszet hiaba emelem, nem jon tobbet mint 10-15 centit, aztan mar ugy tunik le fog torni.

otlet, kep?
SURGOS!
50-es torx kell, felhajtod az üléslapot, és ott lesznek a zsanérok,amin dönteni tudod az üléseket, az kell kicsavarni és kijönnek az ülések.

jah. és a 2 támlát összerögzítőnél van 40-es torx
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #25944 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:40:42 »

Szia!
Most kibattyogtam a garázsba, benyúltam a két ülés közé, és megrántottam felfele az ülőlapot, és már fel is nyílt, ott meg már látható a két csavar, ami rögzíti
http://kepfeltoltes.hu/101211/000_1681_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/101211/000_1683_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 wave
Az enyém 5 ajtós!
ilyen a kombié is, ezt akkor láthatod, ha felhajtottad az ülőlapot
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #25945 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:47:31 »

Sziasztok!

Bocs az Off -ért! Az utóbbi 2-3 napban nagyon elkezdett párásodni az autó, de annyira , hogy a normál fűtés le sem akarja vinni az
ablakokat, az elsőt is csak úgy tudom, hogy bekapcsolom a szélvédő fütést.

Mit kellen átnéznem, mi lehet a baj?
Nézd meg az anyós ülésnél a műszerfal alatt nincs e nedvesség mert ott még betud ázni a pollenszűrőnél.!!!4
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #25946 Dátum: 2010.12.11 szombat, 19:50:24 »

Szia Zsolt. Privát ment a kérdésre! Várom a válaszod, segített-e? Hali wave
Naplózva
sanyikabacsi
Vendég
« Új hozzászólás #25947 Dátum: 2010.12.11 szombat, 20:01:26 »

Na meg a kamionosok az autópályán...biztos spórol az energiával, mert amikor már mindenki felkapcsolja a világítását ők még nem mert minek? :O Sokan szeretnek nemlátni. Én ha tehetem reflektorral megyek Cheesy szeretek messzelátni  eplus2

ha megyek személyautóval nem zavar ha a szemközti pályán is reflektorral jönnek mert a szallag korlát pont kitakarja, de mivel kamionban majdnem 2méter magasban ül az ember ezért zavaró ha a szemközti pályán reflektorral jönnek szóval amit nem kívánsz magadnak, ne tegyed másnak sem, a másik meg az ,hogy lehet a fényszóró magassága már korlát felett van stb...  ha valaki csak elfelejti felkapcsolni a lámpát szerintem sötétben hamar észre veszi, hogy nem lát semmit  heureka
Naplózva
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #25948 Dátum: 2010.12.11 szombat, 20:11:46 »

ha megyek személyautóval nem zavar ha a szemközti pályán is reflektorral jönnek mert a szallag korlát pont kitakarja, de mivel kamionban majdnem 2méter magasban ül az ember ezért zavaró ha a szemközti pályán reflektorral jönnek szóval amit nem kívánsz magadnak, ne tegyed másnak sem, a másik meg az ,hogy lehet a fényszóró magassága már korlát felett van stb...  ha valaki csak elfelejti felkapcsolni a lámpát szerintem sötétben hamar észre veszi, hogy nem lát semmit  heureka
Én nem a szembejövőkre gondoltam, természetesen megtisztelem annyival a kamionosokat hogy lekapcsolom a refit mert ő magasabban ül és zavarhatja, a szalagkorlát felett átvilágító cucc. Én láttam olyan hogy se hátul se elől nem világít és balesetveszélyes szerintem nem rá nézve mert őket aztán igazán lesz.arom  gun hanem a többi szabályosan közlekedőt  wave
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


dieselbee
Vendég
« Új hozzászólás #25949 Dátum: 2010.12.11 szombat, 21:10:53 »

na meglett a vicc... nem zsanerok vannak ott hanem muanyag pockok, amik egy fullel az also badogba allnak bele. a kocsi kombi!
50-es torxom nem volt hogy a biztonsagi ovet kibanyasszam.

Koszi a segitseget!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 512 513 514 515 516 517 518 [519] 520 521 522 523 524 525 526 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.131 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.