Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 00:01:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 724 725 726 727 728 729 730 [731] 732 733 734 735 736 737 738 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21480841 alkalommal)
0 Felhasználó és 314 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36500 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 22:51:10 »

Az nem a pollenszűrő felől jön inkább?
szerintem is az nincs jól visszatéve
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36501 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 23:18:01 »

Az nem a pollenszűrő felől jön inkább?
Megint tipikus eset,cserélnek mindent agyba főbe de mi meg rátapintunk a lényegre és ez 0 ft-ba kerül.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36502 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 23:53:24 »

szerintem is az nincs jól visszatéve

Én azért az ajtó belső vízleválasztójára is ránéznék, az inkább árasztja el a lábteret az ajtó kédergumija felől. Pollenszűrőnél csak egyszerűen átázik
a szőnyeg, és semmi jele nincs, hogy honnan jön. (Legalábbis nekünk így volt a 2001-esen.)

...Akkor kétoldalú ragasztóval megragasztották a küszöbön lévő krómozott díszlécet. Ezek a kísérletezések eddig 30 e-nél többe vannak...

 falbav falbav falbav falbav Nem találok szavakat...
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36503 Dátum: 2012.04.19 csütörtök, 23:55:04 »

Én azért az ajtó belső vízleválasztójára is ránéznék, az inkább árasztja el a lábteret az ajtó kédergumija felől. Pollenszűrőnél csak egyszerűen átázik
a szőnyeg, és semmi jele nincs, hogy honnan jön. (Legalábbis nekünk így volt a 2001-esen.)

 falbav falbav falbav falbav Nem találok szavakat...
az ajtó alján vannak kifolyók, tehát ott ki kéne mennie a víznek. esetleg érdemes lenne levenni a kárpitot és megnézni, hogy a szürke szivacs milyen állapotban van. lehet, hogy valaki már letépte Undecided
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36504 Dátum: 2012.04.20 péntek, 00:00:49 »

az ajtó alján vannak kifolyók, tehát ott ki kéne mennie a víznek. esetleg érdemes lenne levenni a kárpitot és megnézni, hogy a szürke szivacs milyen állapotban van. lehet, hogy valaki már letépte Undecided

Énis arra a szivacsra gondoltam. Nem kell azt tépkedni senkinek, idővel elenged magától.

Szerk: Végül mi lett az 5000-es rádióval, amiről kértem képet?
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.20 péntek, 00:04:20 írta tpmportal » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36505 Dátum: 2012.04.20 péntek, 00:04:52 »

Énis arra a szivacsra gondoltam. Nem kell azt tépkedni senkinek, idővel elenged magától.
én, hogy most cseréltem a manuális ablakszerkezetet elektromosra, akkor láttam, hogy valaki szakszerűen széttépte a bal hátsó a szivacsot falbav

jobbos gyári állapotban volt, ott nem engedte el.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36506 Dátum: 2012.04.20 péntek, 00:13:23 »

én, hogy most cseréltem a manuális ablakszerkezetet elektromosra, akkor láttam, hogy valaki szakszerűen széttépte a bal hátsó a szivacsot falbav

jobbos gyári állapotban volt, ott nem engedte el.

Hátsókkal még nem volt gondom, viszont minkét első úgy kezdte el engedni a vizet, hogy előtte kárpit még nem volt lebontva, és egyszerűen
a fekete trutyi nem fogta oda már a szivacsot az első/alsó sarokban (innen jött a víz), illetve még egy-két helyen körbe.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36507 Dátum: 2012.04.20 péntek, 05:56:42 »

Kedves Szakértő Férfiautósok!

Kétségbeesetten fordulok hozzátok, hátha közületek valakinek van olyan tapasztalata, amivel segíteni tud nekem. Képzeljétek...az autómba befolyik az esővíz, beszivárog valahonnan, a jobb első ajtó aljánál a gédergumiban összegyűlik, ha nagy eső van, az összegyűlt víz "túlfolyik, be az anyósülés előtti kárpitba, az autó aljára. Ez a jelenség csak álló helyzetben van, esős menetben nem, ez biztos, volt egy utam Kecskemét-Pécs, végig ömlött az eső, akkor semmi. Az ajtóba sem folyik bele. Már voltam szervizben, elsőre kicserélték a gédergumit, egy hónap múlva visszavittem, megint beázott. Akkor kétoldalú ragasztóval megragasztották a küszöbön lévő krómozott díszlécet. Ezek a kísérletezések eddig 30 e-nél többe vannak. Mindig van 1 nagy rongy az ajtónál, ha esik, az gyűjtse össze a befolyó esővizet. Szóval ezt meg kell csináltatni. Így el se adhatom, mert a vevő beperel, hogy a rejtett hibát nem közöltem vele. Van vkinek ilyen beázásos tapasztalata, halott vki ilyenről? Előre is köszönöm, ha segít vki vmilyen ötlettel!

Nekem ugyanez volt... 1 hétig állt a kocsi szétszedve.  Nem a pollenszűrőnél van a baj. Majdnem kivágtam már a szélvédőt is... Az üvegnél befolyik a víz az ajtóba, rá az üveget vezető sínre. Onnan hihetetlen módon a kárpit és az ajtó közt jön tovább pontosan rá a kéderre, onnan befelé a szőnyegre.
Úgy lehet rájönni, h leveszik neked a kárpitot, 1 ember beül, 1 meg slaggal locsolja. És már folyik is. Én a külső tükör alatt találtam 1 nagy rést azt behúztam szélvédő ragasztóval és jó lett.  De valahol láttam leírást itt a fórumon.  A lényeg,h ne csöpögjön a sínre a víz.
Vidd vissza az amatőröknek és mond meg nekik a megoldást, nem lesz képük pénzt kérni nyes
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #36508 Dátum: 2012.04.20 péntek, 05:59:15 »

Hátsókkal még nem volt gondom, viszont minkét első úgy kezdte el engedni a vizet, hogy előtte kárpit még nem volt lebontva, és egyszerűen
a fekete trutyi nem fogta oda már a szivacsot az első/alsó sarokban (innen jött a víz), illetve még egy-két helyen körbe.

Ezt nem tudnátok valami képekkel illusztrálni? Hol folyik be, hol kell minek lenni, mi okozhatja a hibát, stb. (nyilakkal+szöveggel).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #36509 Dátum: 2012.04.20 péntek, 08:18:15 »

Nekem ugyanez volt... 1 hétig állt a kocsi szétszedve.  Nem a pollenszűrőnél van a baj. Majdnem kivágtam már a szélvédőt is... Az üvegnél befolyik a víz az ajtóba, rá az üveget vezető sínre. Onnan hihetetlen módon a kárpit és az ajtó közt jön tovább pontosan rá a kéderre, onnan befelé a szőnyegre.
Úgy lehet rájönni, h leveszik neked a kárpitot, 1 ember beül, 1 meg slaggal locsolja. És már folyik is. Én a külső tükör alatt találtam 1 nagy rést azt behúztam szélvédő ragasztóval és jó lett.  De valahol láttam leírást itt a fórumon.  A lényeg,h ne csöpögjön a sínre a víz.
Vidd vissza az amatőröknek és mond meg nekik a megoldást, nem lesz képük pénzt kérni nyes
Nekem Laguna-nál volt olyan, hogy az ajtó aljába épített gumidugó (spec kialakítású, hogy amikor becsukódik az ajtó, akkor kinyit egy szelepet és kifolyik a víz, viszont kilépéskor nem áztatja el a cipődet) volt elkoszolódva és az ajtóban olyan magas volt a vízszint, hogy már felért a kárpitig és a kárpitról jött be az utastérbe. Iszonyat büdös volt miatta, meg cuppogott a plüsskárpit. Aztán kivettem a dugót és így szabadon tudott kifolyni, meg is szűnt a probléma.
Szóval nézd meg az ajtó alját, hátha van hasonló dugó benne.
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #36510 Dátum: 2012.04.20 péntek, 08:18:59 »

Nekem ugyanez volt... 1 hétig állt a kocsi szétszedve.  Nem a pollenszűrőnél van a baj. Majdnem kivágtam már a szélvédőt is... Az üvegnél befolyik a víz az ajtóba, rá az üveget vezető sínre. Onnan hihetetlen módon a kárpit és az ajtó közt jön tovább pontosan rá a kéderre, onnan befelé a szőnyegre.
Úgy lehet rájönni, h leveszik neked a kárpitot, 1 ember beül, 1 meg slaggal locsolja. És már folyik is. Én a külső tükör alatt találtam 1 nagy rést azt behúztam szélvédő ragasztóval és jó lett.  De valahol láttam leírást itt a fórumon.  A lényeg,h ne csöpögjön a sínre a víz.
Vidd vissza az amatőröknek és mond meg nekik a megoldást, nem lesz képük pénzt kérni nyes

Én is pontosan erre a megállapításra jutottam. Vízlehúzó nem fekszik fel az üvegre, ezért befolyik az ajtóba a víz, rá az ablakvezető sínre, és az pontosan egy kárpitrögzítő lyukhoz viszi a vizet, amin keresztül a kédergumira és a beltérbe jut a víz.
Én a lyukat szigeteltem körbe, hogy ott ne tudjon kifolyni a víz, hanem az erre a célra rendszeresített alsó kifolyón távozzon. A víz betörését felülről megakadályozni reménytelennek tűnt, tehát inkább arra koncentráltam, hogy a megfelelő helyen távozzon. Anno képeket is raktam fel a műveletről.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #36511 Dátum: 2012.04.20 péntek, 08:43:02 »

Köszi!
Még egy kérdés: az ajtó csapja jön ki az állórészből vagy az állórészt kell valahogy kipattintani a fémlemezből?

Az ajtón van a hengeres rész, ami a műszerfalban lévő villás holmiba szorul be, és forog benne. Ha felül már kiakasztottad, egy határozott mozdulattal ki kell húzni belőle, és kész.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
szferi.78
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 213


E-mail
« Új hozzászólás #36512 Dátum: 2012.04.20 péntek, 17:16:24 »

Kedves Szakértő Férfiautósok!

Kétségbeesetten fordulok hozzátok, hátha közületek valakinek van olyan tapasztalata, amivel segíteni tud nekem. Képzeljétek...az autómba befolyik az esővíz, beszivárog valahonnan, a jobb első ajtó aljánál a gédergumiban összegyűlik, ha nagy eső van, az összegyűlt víz "túlfolyik, be az anyósülés előtti kárpitba, az autó aljára. Ez a jelenség csak álló helyzetben van, esős menetben nem, ez biztos, volt egy utam Kecskemét-Pécs, végig ömlött az eső, akkor semmi. Az ajtóba sem folyik bele. Már voltam szervizben, elsőre kicserélték a gédergumit, egy hónap múlva visszavittem, megint beázott. Akkor kétoldalú ragasztóval megragasztották a küszöbön lévő krómozott díszlécet. Ezek a kísérletezések eddig 30 e-nél többe vannak. Mindig van 1 nagy rongy az ajtónál, ha esik, az gyűjtse össze a befolyó esővizet. Szóval ezt meg kell csináltatni. Így el se adhatom, mert a vevő beperel, hogy a rejtett hibát nem közöltem vele. Van vkinek ilyen beázásos tapasztalata, halott vki ilyenről? Előre is köszönöm, ha segít vki vmilyen ötlettel!
Nekem a visszapillantó tükörnél folyt be a víz,beültem,valaki locsolta slaggal a tükröt,már folyt is.Sziló segített!
Naplózva

MK4 ghia 2009.02. 2.0 145LE, 5 ajtó
kocsisj
Vendég
« Új hozzászólás #36513 Dátum: 2012.04.20 péntek, 20:48:34 »

Nekem a visszapillantó tükörnél folyt be a víz,beültem,valaki locsolta slaggal a tükröt,már folyt is.Sziló segített!

Így igaz.Egyébként a beázós topicban le van írva minden.Nekem a visszapillantónál és az ajtó kárpit alatti szivacs ragasztása volt a ludas.Elengedett.Sziló és megszűnik a probléma.
Naplózva
H. Balázs
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1667



« Új hozzászólás #36514 Dátum: 2012.04.20 péntek, 21:39:40 »

Hogy érted, h jobbra lóg?
Nem futnak az élek, a bal hátsó ajtóhoz képest, lejeb van a bal első ajtó,holnap ha lesz időm le fotózom
Naplózva

2014/9 Mondeo 2.0 tdci tit 140 le

2021.06 2.0 tdci Transit Jumbo 170 ló
2010 Ducato 2.3 120 ló
 EX 2006/12 Mondeo 2,0 tdci  combi eur4 DPF 130 ló EGR OFF (CigisBalu)
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #36515 Dátum: 2012.04.20 péntek, 21:52:42 »

Megnézted az utána következő hozzászólást is? http://mondeo.hu/index.php?topic=1589.msg654354#msg654354

Holnap viszem Vik-hez az Auto-Fortba... drukkoljatok  vigyor2
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36516 Dátum: 2012.04.20 péntek, 22:12:27 »

Holnap viszem Vik-hez az Auto-Fortba... drukkoljatok  vigyor2
Csinálj róla a fázisokról képeket,hogy mi történik és szurkolunk neked.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #36517 Dátum: 2012.04.20 péntek, 23:52:00 »

Mit kell beszereznem a tempomathoz?
Csak Vik szereli be?
Mindenképpen elmegy a chiptuning?
Ha engem digitálisan nem érdekelnek a számok akkor is kell fedcompos műszeregység?

mostmár tele a t-köm a gázpedállal  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36518 Dátum: 2012.04.20 péntek, 23:54:43 »

Hogy kell leszedni a benzines motornál a fék vákumcsövét? Itt akadtam el a szívósorral ...
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36519 Dátum: 2012.04.20 péntek, 23:58:28 »

Mit kell beszereznem a tempomathoz?
Csak Vik szereli be?
Mindenképpen elmegy a chiptuning?
Ha engem digitálisan nem érdekelnek a számok akkor is kell fedcompos műszeregység?

mostmár tele a t-köm a gázpedállal  vigyor3
Szerintem neked mindent mert lehet ,hogy neked semmi sincs bevezetékelve mivel AMBIANTE.Ha meg a CHIP elmegy Bunyek-náé vagy Sásdon van róla mentés és akkor meg ha jól tudom pár ezer ft-ért visszarakják.Mivel gyári diaggal programozzák elmegy.Mi a baj a gázpedállal?Huh?Huh?Huh?Huh???,
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #36520 Dátum: 2012.04.21 szombat, 00:29:20 »

Szerintem neked mindent mert lehet ,hogy neked semmi sincs bevezetékelve mivel AMBIANTE.Ha meg a CHIP elmegy Bunyek-náé vagy Sásdon van róla mentés és akkor meg ha jól tudom pár ezer ft-ért visszarakják.Mivel gyári diaggal programozzák elmegy.Mi a baj a gázpedállal?Huh?Huh?Huh?Huh???,
hát az hogy Gödöllőig kicsit lezsibbad a lábam rajta!  vigyor3
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #36521 Dátum: 2012.04.21 szombat, 07:00:52 »

hát az hogy Gödöllőig kicsit lezsibbad a lábam rajta!  vigyor3
Nagyon is jó dolog hányszor használom és ezáltal mennyit pihen a lábam.Fogj bele minnél előbb.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #36522 Dátum: 2012.04.21 szombat, 08:07:53 »

Mit kell beszereznem a tempomathoz?
Csak Vik szereli be?
Mindenképpen elmegy a chiptuning?
Ha engem digitálisan nem érdekelnek a számok akkor is kell fedcompos műszeregység?

mostmár tele a t-köm a gázpedállal  vigyor3

Szia!

Én Vik-el rakattam be, én csak az autót vittem, ő megoldott mindent. Beszélj vele, ez egy gyors, megbízható megoldás.
A chipp az valószínű ugrik, de ahogy TISLER19 írta, biztosan pár ezerért visszarakják.
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #36523 Dátum: 2012.04.21 szombat, 14:06:52 »

Mit kell beszereznem a tempomathoz?
Csak Vik szereli be?
Mindenképpen elmegy a chiptuning?
Ha engem digitálisan nem érdekelnek a számok akkor is kell fedcompos műszeregység?

mostmár tele a t-köm a gázpedállal  vigyor3

Nekem is így ment el a chippem. De nem bánom mert sokkal jobbat kapott utána.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #36524 Dátum: 2012.04.21 szombat, 14:18:17 »

Sziasztok!

Olvasgatom itt sokszor ezt a chippeléses dolgot! Engem is foglalkoztat a kérdés, hogy vajon megéri-e chippeltetni a kocsimat!?
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mennyire rugalmas ez a chippeléses dolog!? Nem szeretném teljesen kiélezni a motort maxra csak kicsit feljebb tornázni az erejét! Vagy csak egy féle progi van, oszt jól van!? Illetve ami miatt ockodok tőle az az, hogy vajon megéri-e!? Mibe kerül beszerelni!? Van-e töle fogyasztásnövekedés azonos használat mellett!? Okoz-e kárt a motorban hamarabb, mint ha nincs benne? Én nem azért rakatnám bele, hogy minden pirosnál kilöjek, csak néha picit játszak! Semmi illegál gyorsulás meg ilyesmi! Szóval kérem, aki ért hozzá és esetleg használ is chippet elég régóta az irja meg a tapasztalatait!? Köszönöm elöre is! Wink
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36525 Dátum: 2012.04.21 szombat, 14:53:34 »

Okoz-e kárt a motorban hamarabb, mint ha nincs benne? Én nem azért rakatnám bele, hogy minden pirosnál kilöjek, csak néha picit játszak!
Ugyan ez a véleményem és a kérdésem.
Ha azt vesszük, hogy egy 2 literes motorból kicsikarnak 130 le-t, és ezt még jobban felchippelik. Nem lesz már az a motor nagyon kihegyezve?
Ettől félek leginkább, hogy 100.000km-rel kevesebbet bír ki belőle valalamilyen alkatrész.
Valaki felvilágosítana a témának a pro és kontráival? party0038
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36526 Dátum: 2012.04.21 szombat, 14:54:21 »

Sziasztok!

Olvasgatom itt sokszor ezt a chippeléses dolgot! Engem is foglalkoztat a kérdés, hogy vajon megéri-e chippeltetni a kocsimat!?
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mennyire rugalmas ez a chippeléses dolog!? Nem szeretném teljesen kiélezni a motort maxra csak kicsit feljebb tornázni az erejét! Vagy csak egy féle progi van, oszt jól van!? Illetve ami miatt ockodok tőle az az, hogy vajon megéri-e!? Mibe kerül beszerelni!? Van-e töle fogyasztásnövekedés azonos használat mellett!? Okoz-e kárt a motorban hamarabb, mint ha nincs benne? Én nem azért rakatnám bele, hogy minden pirosnál kilöjek, csak néha picit játszak! Semmi illegál gyorsulás meg ilyesmi! Szóval kérem, aki ért hozzá és esetleg használ is chippet elég régóta az irja meg a tapasztalatait!? Köszönöm elöre is! Wink

Ááááá nem éri meg! Ne csináld! eplus2 eplus2  Nagyon jó!   Csak olyanhoz  vidd akiről van tapasztalat!  Tuning boxot meg hasonlót felejtsd el! Nem szabad túlzásba vinni, csak ésszerű határokon belül. Normális helyen van többféle lehetőség. Állítólag kevesebbet is eszik ha nem hajtod. Én nemtom, mert így vettem.  Ésszel kell használni és nincs baj. De ez amúgy is igaz. Nem a csipptől megy szét 1 kocsi, hanem a hozzá nem értő/tájékozatlan gazdájától!
 A lényeg: sokkal rugalmasabb lesz a kocsi,  jobban elindul és sose hagyja abba, nem fogy el az erő. Persze ha jól működik a turbó, és jó a levegőrendszer tömítettsége. Előtte mindenképp nézesd át Ervinnel!  Tapasztalatból mondom messzebbről is megéri hozzá menni! És az is lehet nem is fogod csippeltetni utána.   Az övé is megvan csinálva. Leesett az állam hogy megy tddi létére!  Aztán nap végén ő is meglepődött az enyémen mikor végre jó lett. vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.21 szombat, 15:44:05 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #36527 Dátum: 2012.04.21 szombat, 15:05:53 »

Ááááá nem éri meg! Ne csináld! eplus2 eplus2  Nagyon jó!   Csak olyanhoz  vidd akiről van tapasztalat!  Tuning boxot meg hasonlót felejtsd el! Nem szabad túlzásba vinni, csak ésszerű határokon belül. Normális helyen van többféle lehetőség. Állítólag kevesebbet is eszik ha nem hajtod. Én nemtom, mert így vettem.  Ésszel kell használni és nincs baj. De ez amúgy is igaz. Nem a csipptől megy szét 1 kocsi, hanem a hozzá nem értő gazdájától!
 A lényeg: sokkal rugalmasabb lesz a kocsi, alulról jobban és hamarabb elindul. Persze ha jól működik a turbó, és jó a levegőrendszer tömítettsége. Előtte mindenképp nézesd át Ervinnel!  Tapasztalatból mondom messzebről is megéri hozzá menni! És az is lehet nem is fogod csippeltetni utána.   Az övé is megvan csinálva. Leesett az állam hogy megy tddi létére!  Aztán nap végén ő is meglepődött az enyémen mikor végre jó lett. vigyor3
Aha..brutális.. eplus2 pár ci-vel gurultam már, de a Tied valamit tud (menni azt nagyon wow1)!! eplus2  eljen
Na azért fogyiban talán az enyém még a nyerő.. vigyor3
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36528 Dátum: 2012.04.21 szombat, 15:07:45 »

Aha..brutális.. eplus2 pár ci-vel gurultam már, de a Tied valamit tud (menni azt nagyon wow1)!! eplus2  eljen
Na azért fogyiban talán az enyém még a nyerő.. vigyor3

A fogyasztást ne is mond. Teljesen összetörtem, ha nem látom soha el nem hittem volna, h ilyen van. 
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36529 Dátum: 2012.04.21 szombat, 15:18:59 »

Ha már úgyis a chipkelődés a téma, megkérdezem... Benzinest is szoktatok vajákolni? Vagy inkább csak a dízelt éri meg?
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36530 Dátum: 2012.04.21 szombat, 15:22:22 »

Ha már úgyis a chipkelődés a téma, megkérdezem... Benzinest is szoktatok vajákolni? Vagy inkább csak a dízelt éri meg?

Jó a benzines is, ha turbós.   Én úgy tudom nemsokmindent lehet azon csipkedni. Mármint a simán. De azon is lehet javítani csak másképp!
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36531 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:10:49 »

Nem futnak az élek, a bal hátsó ajtóhoz képest, lejeb van a bal első ajtó,holnap ha lesz időm le fotózom

Ütközőt vedd le. A b oszlopon 2 csavar fogja. Hívjál még 1 embert, hajtsátok be az ajtót kb 15-20 cm-re legyen a becsukástól, 2-en fogjátok meg az alját a végénél és emeljétek meg. De inkább 3 kicsit mint 1 óriásit!  Annyira, h mikor becsukod fentebb legyen kicsit mint a hátsó. Ekkor egyedül kicsit megnyomod lefelé, annyira, 1 szintbe legyen a hátsó élével. Utána benyomod kézzel mintha be lenne csukva de Te tartod nem az ütköző. Megnézed, h a 2 függőleges él párhuzamosan fut e, és nincs e kintebb/bentebb az alja vagy a teteje. Ez azért fontos mert ha a kicsi eltérés van, az a keretnél fent már sok lesz és vagy szelelni fog, vagy nehezen csukódni, és "pattanva" nyílni. Ha ezek jók akkor már csak az ütközőt kell visszatenni és beállítani.  
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.21 szombat, 16:28:21 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36532 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:22:50 »

Aha..brutális.. eplus2 pár ci-vel gurultam már, de a Tied valamit tud (menni azt nagyon wow1)!! eplus2  eljen
Na azért fogyiban talán az enyém még a nyerő.. vigyor3
akkor mostmár megvan 130le?? eplus2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36533 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:25:35 »

Aha..brutális.. eplus2 pár ci-vel gurultam már, de a Tied valamit tud (menni azt nagyon wow1)!! eplus2  eljen
Na azért fogyiban talán az enyém még a nyerő.. vigyor3
mennyi volt eddig a rekord a 6-os váltóval??

5-össel hoztam már össze 4,8-at vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36534 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:27:15 »

akkor mostmár megvan 130le?? eplus2

Hááát talán nyes
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36535 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:30:44 »

Sziasztok!

Olvasgatom itt sokszor ezt a chippeléses dolgot! Engem is foglalkoztat a kérdés, hogy vajon megéri-e chippeltetni a kocsimat!?
Tulajdonképpen az érdekelne, hogy mennyire rugalmas ez a chippeléses dolog!? Nem szeretném teljesen kiélezni a motort maxra csak kicsit feljebb tornázni az erejét! Vagy csak egy féle progi van, oszt jól van!? Illetve ami miatt ockodok tőle az az, hogy vajon megéri-e!? Mibe kerül beszerelni!? Van-e töle fogyasztásnövekedés azonos használat mellett!? Okoz-e kárt a motorban hamarabb, mint ha nincs benne? Én nem azért rakatnám bele, hogy minden pirosnál kilöjek, csak néha picit játszak! Semmi illegál gyorsulás meg ilyesmi! Szóval kérem, aki ért hozzá és esetleg használ is chippet elég régóta az irja meg a tapasztalatait!? Köszönöm elöre is! Wink
150-160le simán kiszedhető belőle, utána sajna kevés a turbo Sad

FrancoNero-nak és nekem is 90le-ból lett ~130le, 50-50ekmt mentük velük és eddig hibátlanok
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36536 Dátum: 2012.04.21 szombat, 16:31:49 »

Mit kell beszereznem a tempomathoz?
Csak Vik szereli be?
Mindenképpen elmegy a chiptuning?
Ha engem digitálisan nem érdekelnek a számok akkor is kell fedcompos műszeregység?

mostmár tele a t-köm a gázpedállal  vigyor3
kormány kapcsolók
pedálkapcsolók
kábelezés

bontósoknál 15-20eft a szett

ha elmegy, neked akkor is közel van duhos2
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #36537 Dátum: 2012.04.21 szombat, 17:44:11 »

kormány kapcsolók
pedálkapcsolók
kábelezés

bontósoknál 15-20eft a szett

ha elmegy, neked akkor is közel van duhos2
most elvileg, ha sikerül akkor nem kell semmit külön beszerezzek!  vigyor3

Majd meglátjuk Vik elvállalja-e a melót  Roll Eyes
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #36538 Dátum: 2012.04.21 szombat, 20:47:19 »

Csinálj róla a fázisokról képeket,hogy mi történik és szurkolunk neked.

Vik bevitte az autót, mire odanéztem nyitva volt az eleje. Addig feszegette, amíg kinyílt. Kivette a zárat, azt mondta, hogy valami szét volt csúszva, alakított rajta, most rendben lesz egy jó darabig... Smiley

Van egy nagy tábla az ügyfélváróban, amiről azt tudtam meg, hogy ő az év szerelője a Ford-nál  worship
.
Így, hogy végre bejutottam a  motortérbe szembesültem a következő gonddal:


Ha jól sejtem ez a hűtővíz helye... Fagyállót tegyek bele, vagy sima deszt,vizet, mit javasoltok?


Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36539 Dátum: 2012.04.21 szombat, 20:57:41 »

Így, hogy végre bejutottam a  motortérbe szembesültem a következő gonddal:
[img]http://kepfeltoltes.hu/120421/2012-04-21_18.35.51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img

Ha jól sejtem ez a hűtővíz helye... Fagyállót tegyek bele, vagy sima deszt,vizet, mit javasoltok?




Azt a betyárját.  wow1 wow1 wow1
Fagyálló plusz desztvíz vagy csapvíz tök8, csak jó arányban legyen keverve. Ha túl tömény az se, ha túl híg az se mert akkor egy lágyabb hidegidő is képes betenni az ajtót.
Bármelyik benzinkúton egy kutast megkérve 200 ft-tal meghálálva kifokolják, hogy hány fokig fogja meg a hideget.
Egy nagyon rendes kutas még szerintem a feltöltést is elvégzi.
Ha jól emlékszem -34 fok ami még jó. Utána már azért higítani szokták.

Egyenlőre, szerintem vészhelyzetre való tekintettel borítsd fel sima vízzel minimumig, aztán egy kúton a fagyállót, amennyit kell.
Utána naponta figyeld a vízszintet, hogy csökken-e. Ha igen, akkor baj van.  szomoru1
De az ellenőrzést most már könnyebben meg tudod majd oldani, így, hogy nyílik az motorháztető.  vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.21 szombat, 21:21:06 írta AndyA » Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #36540 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:08:02 »

Vik bevitte az autót, mire odanéztem nyitva volt az eleje. Addig feszegette, amíg kinyílt. Kivette a zárat, azt mondta, hogy valami szét volt csúszva, alakított rajta, most rendben lesz egy jó darabig... Smiley

Van egy nagy tábla az ügyfélváróban, amiről azt tudtam meg, hogy ő az év szerelője a Ford-nál  worship
.
Így, hogy végre bejutottam a  motortérbe szembesültem a következő gonddal:
[img]http://kepfeltoltes.hu/120421/2012-04-21_18.35.51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img

Ha jól sejtem ez a hűtővíz helye... Fagyállót tegyek bele, vagy sima deszt,vizet, mit javasoltok?


Ez nem normális dolog,hogy így elfogyott a vized. Meg kéne vizsgálni,hogy hová lett.
Vízcsövek,termosztát ház esetleg vízpumpa.
Aztán ha minden OK akkor a Ford fagyálló + csapvíz 1:1 arányú keverékével pótolni./10 évenként kell cserélni a hűtővizet/








« Utoljára szerkesztve: 2012.04.21 szombat, 21:21:14 írta AndyA » Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36541 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:14:33 »

Aztán ha minden OK akkor a Ford fagyálló + csapvíz 1:1 arányú keverékével pótolni./10 évenként kell cserélni a hűtővizet/

Nem úgy van az, hogy csak desztvíz? Csapvíz nem jó!
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #36542 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:18:17 »

Vik bevitte az autót, mire odanéztem nyitva volt az eleje. Addig feszegette, amíg kinyílt. Kivette a zárat, azt mondta, hogy valami szét volt csúszva, alakított rajta, most rendben lesz egy jó darabig... Smiley

Van egy nagy tábla az ügyfélváróban, amiről azt tudtam meg, hogy ő az év szerelője a Ford-nál  worship
.
Így, hogy végre bejutottam a  motortérbe szembesültem a következő gonddal:
[img]http://kepfeltoltes.hu/120421/2012-04-21_18.35.51_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img

Ha jól sejtem ez a hűtővíz helye... Fagyállót tegyek bele, vagy sima deszt,vizet, mit javasoltok?




Én ioncserélt vizet (nem olyan drága és nem vizkövesedik a rendszer tőle) raknék bele és figyelném, hogy fogy-e. Ha nem fogy akkor tél előtt fagyálóval helyettesíteném.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.23 hétfő, 11:24:05 írta AndyA » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #36543 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:23:37 »

A fogyasztást ne is mond. Teljesen összetörtem, ha nem látom soha el nem hittem volna, h ilyen van. 
Ma is belenyomtam egy 100-ast de úgy mint tegnap, igazából csak én előztem, engem senki... eplus2 Most 500 km van benne tankolás óta, és 3/4-en van a mutató (lehet kicsit feljebb.. vigyor3) csak félek a sok trafitól és össze vissza fékezget az ember aztán azért ilyen sok... Wink
Igazából tényleg nem hiszi senki, aki nem ül benne hosszabb távon..de ez ilyen..7,5 éve van nálam még mindig 6 alatt volt, pedig nem tötymörgök...és semmi füst!
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 937


E-mail
« Új hozzászólás #36544 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:30:02 »

Ez nem normális dolog,hogy így elfogyott a vized. Meg kéne vizsgálni,hogy hová lett.
Vízcsövek,termosztát ház esetleg vízpumpa.
Aztán ha minden OK akkor a Ford fagyálló + csapvíz 1:1 arányú keverékével pótolni./10 évenként kell cserélni a hűtővizet/ Azért azt a csapvizet hanyagolnám. Láttatok már gőzölős vasalót amibe csapvizet töltöttek? Inkább a desztillált víz. Abban nincs klór meg mészkő meg miegymás ami letapad a rendszerben mindenhova ahova nem kellene pl. termosztát aztán meg jön a csodálkozás, hogy télen nem melegszik az autó.








Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36545 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:30:08 »

Nem úgy van az, hogy csak desztvíz? Csapvíz nem jó!

igen, de ha nincs a közelben bolt ahova gyalog elmehetne desztvizet, én előbb inkább felönteném sima vízzel, addig nem merném beindítani a kocsit. lehet én vagyok túl parás.
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #36546 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:31:26 »

Vízcsövek,termosztát ház esetleg vízpumpa.

Bezony. Nekem is folyamatosan itta a vizet a gépsas. Vízpumpa csere orvosolta a helyzetet.  Wink
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #36547 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:31:56 »

mennyi volt eddig a rekord a 6-os váltóval??

5-össel hoztam már össze 4,8-at vigyor3
Ennyi vagy ettől kicsit több mostanában, csak az benne a jó, hogy az elmúlt 10 tankolás között nem volt fél liter difi, és nem is igen kell odafigyelni, hogy hogy mész, mindig 5 körül mozog. Rekordra nem gyúrtam még mert nem tudok 1300-1400 km-t nem a saját tempómban tenni...10 perc után megunom, aztán index ki..és gyerünk  eplus2
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36548 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:40:18 »

igen, de ha nincs a közelben bolt ahova gyalog elmehetne desztvizet, én előbb inkább felönteném sima vízzel, addig nem merném beindítani a kocsit. lehet én vagyok túl parás.

Benzinkúton van desztvíz. Ha nem útközben nyuvad meg a gép, akkor érdemesebb elslattyogni odáig.
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #36549 Dátum: 2012.04.21 szombat, 21:42:38 »

Köszi srácok a tippeketí! Van itthon deszt.víz. Elkezdem figyelgetni a szintet... Nem emléxem mennyi volt benne korábban, remélem eddig is üres volt és nem elfolyt valahol...  szomoru1
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Oldalak: 1 ... 724 725 726 727 728 729 730 [731] 732 733 734 735 736 737 738 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.48 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.