Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 00:01:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 726 727 728 729 730 731 732 [733] 734 735 736 737 738 739 740 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21480872 alkalommal)
0 Felhasználó és 327 vendég van a témában
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36600 Dátum: 2012.04.24 kedd, 15:09:10 »

keres-kínálban van olcsó váltózár Wink

A váltózár általában könnyen és gyorsan megkerülhető.
Akármilyen megoldás mellett döntesz, én javasolnám még, hogy legyen a kocsiban egy pager-es riasztó. (pl. Magicar). Nagyjából 2km-es hatótávja van, ha valaki piszkálja a kocsit, akkor riaszt a kulcstartódon. Volt már olyan, hogy a moziból jöttem ki és éppen piszkálták a kocsi felnijeit.
 
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #36601 Dátum: 2012.04.24 kedd, 15:13:02 »

A váltózár általában könnyen és gyorsan megkerülhető.
Akármilyen megoldás mellett döntesz, én javasolnám még, hogy legyen a kocsiban egy pager-es riasztó. (pl. Magicar). Nagyjából 2km-es hatótávja van, ha valaki piszkálja a kocsit, akkor riaszt a kulcstartódon. Volt már olyan, hogy a moziból jöttem ki és éppen piszkálták a kocsi felnijeit.
 


Nekem offban van váltózár Smiley
Hogyan lehet azt megkerülni?
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36602 Dátum: 2012.04.24 kedd, 15:18:13 »

Nekem offban van váltózár Smiley
Hogyan lehet azt megkerülni?

Típustól függően kiakasztják a rudazatot vagy elvágják a bovdent. Berakják 1-esbe, ami elegendő arra, hogy 1-2 utcával arrébb vigyék a kocsit, ahol már hangosabban feltörhető, kivehető az aksi, a riasztó is hatástalanítható. Majd másik rendszámot, ponyvát rá, illetve fedett tréleres autóval el lehet vinni.
Naplózva
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #36603 Dátum: 2012.04.24 kedd, 15:18:35 »

Nekem offban van váltózár Smiley
Hogyan lehet azt megkerülni?

Valami olyasmit olvasni, ha bowdenes a váltó, akkor azt elvágják és úgy állítólag könnyedén ki lehet akasztani..Nem tudom ebből mi igaz.
Naplózva
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #36604 Dátum: 2012.04.24 kedd, 15:26:27 »

Sziasztok nem tudom ide tartózik e a téma.

A kérdésem a következő.

Milyen megoldásokat lehet eszközölni az autóhoz lopás ellen?

Hamarosan elköltözöm és az új lakásnál nem lesz garázsom!

Szeretnék valamit rakatni a kocsiba mert az utcán fog állni(váltózár) vagy valami más megoldást hogy ne tudják elvinni!

Valakinek valami ötlet?

köszi   

Az én véleményem az, hogy több különböző rendszerű védelem legyen benn, és ne egy méregdrága. Szerintem a Mondik (MK3-ról beszélek), elég jók gyárilag is (dupla zár + a motorháztető is kulcsos), de egy kormányzár (az a nagy sárga kör alakú állítólag elég jó) és egy rejtett, egyedi indításgátló nem árt.
Naplózva
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36605 Dátum: 2012.04.24 kedd, 15:59:02 »

Az én véleményem az, hogy több különböző rendszerű védelem legyen benn, és ne egy méregdrága. Szerintem a Mondik (MK3-ról beszélek), elég jók gyárilag is (dupla zár + a motorháztető is kulcsos), de egy kormányzár (az a nagy sárga kör alakú állítólag elég jó) és egy rejtett, egyedi indításgátló nem árt.

A kulcsos motortérzárról már írtam milyennek tartom... Amikor bezártam a kulcsot a motortérbe, nekem kb. 10 perc volt kinyitni pedig nem vagyok egy autószerelő zseni...  nyes
Egyébként valóban több szintű védelem a jó, ami minél egyedibb annál biztosabb. Vagy legalábbis ne látsszon miféle riasztó van a kocsiban. Szoktak mindenféle kis matricákat ragasztani, hogy mit szereltek be, azt érdemes eltávolítani. Az üvegfelületek és lámpatestek gravírozása is jó ha van (ne rendszám hanem alvázszám jó pár karaktere), valamint a kormányzár (hogy lássa a rabló úr, azzal is időt kell majd töltenie...), valamint egy eldugott indításgátló kapcsoló (akár pl. egy ülés alá elrejtett sima áramtalanító kapcsoló), és ami ugyan viccesnek tűnik de egy sima villogó LED (aminek semmi más funkciója sincs) is sokat javít. Lényeg, ha belenéz a jóember, akkor azt lássa nem éri meg sokat tökölődni a kocsival mert sok idő elmegy az elkötésével, illetve a gravírozott felületek is nyomon követhetőek hol adták el őket. ezek nem nagy befektetések mégis eléggé hasznosak.
És elsőként ugye ne feledjük, ne hívjuk ki magunk a veszélyt. Ne hagyjunk a kocsiban aktatáskát, nercbundát, stb. illetve érdemes levenni a GPS tappancsot a szélvédőről és a HiFi előlapját, hogy ezekért se verjék be az üveget...
Másrészt ha valaki kifejezetten a te kocsidat rendeli meg ellopásra, elviszik, bármit is teszel bele...  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.24 kedd, 22:41:01 írta AndyA » Naplózva
Shad
Vendég
« Új hozzászólás #36606 Dátum: 2012.04.24 kedd, 16:09:14 »

"Másrészt ha valaki kifejezetten a te kocsidat rendeli meg ellopásra, elviszik, bármit is teszel bele..."

Azért azt nehezen hiszem, hogy megrendelésre lopnának Mondeokat, bőven tucatautó már. Nem egy több milliós ritka felső kategóriás autóról beszélünk. Inkább itt az elrettentésre kell törekedni, ahogy te is írtad. Ha jön a gyökér akkor lássa, hogy ezzel bizony majd tökölnie kéne, így inkább odébb sétál két sarkot és az ott parkoló Mondeot próbálja meg elkötni. A motortér zár pedig olyan, amilyen, de legalább van benne! +1 dolog ami miatt bonyolultabb a lopás. Ennyi.
Naplózva
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36607 Dátum: 2012.04.24 kedd, 16:18:46 »

"Másrészt ha valaki kifejezetten a te kocsidat rendeli meg ellopásra, elviszik, bármit is teszel bele..."

Azért azt nehezen hiszem, hogy megrendelésre lopnának Mondeokat, bőven tucatautó már. Nem egy több milliós ritka felső kategóriás autóról beszélünk. Inkább itt az elrettentésre kell törekedni, ahogy te is írtad. Ha jön a gyökér akkor lássa, hogy ezzel bizony majd tökölnie kéne, így inkább odébb sétál két sarkot és az ott parkoló Mondeot próbálja meg elkötni. A motortér zár pedig olyan, amilyen, de legalább van benne! +1 dolog ami miatt bonyolultabb a lopás. Ennyi.

Pont ezért írtam, hogy akkor viszik el ha KIFEJEZETTEN a te kocsid kell valakinek, ki tudja milyen okból... Smiley
A motortérzárról változatlanul az a véleményem, hogy a belülről nyíló bowdenest nehezebb kinyitni... Már ha az üveget ki nem verik... Smiley
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #36608 Dátum: 2012.04.24 kedd, 16:47:02 »

Tisztelt Fórumtársak!
Hütővizzel kapcsolatban.
 Én csak ion cserélt desztilált vizet használok az eredeti Ford hütőkoncentrátummal 1:1 keverési arányban. Csap vizet semmiképp nem öntenék a rendszerbe. A csapvizből melegités hatáséra kiválik a vizkő ami felrakodva a blokk és a hütő belső falára rontja a hűtés hatásfokát. Ugyanez a vizkő felrakódik a szivatyú tengelyre koptatva a szimeringet, és felrakódik a termosztátra is, bizonytalanná téve annak müködését. Szarintem még a mai árak mellet is megfizethető a deszt viz és sok problémától kiméljük meg magunkat. A hütő koncenntrátum még nyáron sem spórolható meg, mert ez adja a kenést a keringtető szivattyúnak.
Olajszintel kapcsolatban.
 Én mindig kb 40-50 °C hömérsékletü blokknál engedem le az olajat és megvárom még teljesen lecsurog a fáradt olaj. Majd megöntöm az olajat a max szintig. Utánna beinditom a motort pár percre majd leállitva, várok egy fél órát, majd ellenörzőm a szintet és utánna töltöm a max jelig. Meleg motornál soha nem ellenörzöm az olaj szintet mert mindig kevesebbet mutat a valóságos szintnél. A sok olaj a blokkban nem egészséges, az egész rendszer szenved, a szimeringektől a főtengelyen át a szivattyúig minden. Nem véletlen tettek a motorra olaj nivó pálcát.
Tisztelettel László!

A vízzel kapcsolatban valóban ez a jó, régi beidegződés. De a gyári Ford fagyállóra mégis csak rá rajzolták valamiért  ,hogy csapvízzel keverve.
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36609 Dátum: 2012.04.24 kedd, 16:49:22 »

A vízzel kapcsolatban valóban ez a jó, régi beidegződés. De a gyári Ford fagyállóra mégis csak rá rajzolták valamiért  ,hogy csapvízzel keverve.

Azért ez a "régi beidegződés" egy kicsit sértő.  gun

Nézzük másik oldalról. Mit tud a csapvíz, amit a desztvíz nem? A vízkőlerakódás előidézésén kívül?
Naplózva
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #36610 Dátum: 2012.04.24 kedd, 16:56:58 »

Azért ez a "régi beidegződés" egy kicsit sértő.  gun

Nézzük másik oldalról. Mit tud a csapvíz, amit a desztvíz nem? A vízkőlerakódás előidézésén kívül?

A csapvíz elektrolitként működhet.
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #36611 Dátum: 2012.04.24 kedd, 17:01:52 »

Azért ez a "régi beidegződés" egy kicsit sértő.  gun

Nézzük másik oldalról. Mit tud a csapvíz, amit a desztvíz nem? A vízkőlerakódás előidézésén kívül?

Szerintem nem az és nem is annak szántam.
Nyilván van a fagyállóban olyan adalék ami meggátolja vízkövesedést ezért felesleges még desztillált vizet is venni hozzá.

"A régi beidegződéssel" azt akartam érzékeltetni,hogy változik a technika az anyagok  a felszerelések és minden.
Ami valamikor szentírás volt az ma már nem feltétlenül az.Aki akarja az megérti. falbav
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36612 Dátum: 2012.04.24 kedd, 17:04:07 »

Azért ez a "régi beidegződés" egy kicsit sértő.  gun

Nézzük másik oldalról. Mit tud a csapvíz, amit a desztvíz nem? A vízkőlerakódás előidézésén kívül?

És az ásványi anyagok?! Meg a sok finom klór?! Az smafu?  vigyor3
Naplózva
soho001
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1262


CUKRÁSZ. /MPFC/


WWW E-mail
« Új hozzászólás #36613 Dátum: 2012.04.24 kedd, 17:23:52 »

És az ásványi anyagok?! Meg a sok finom klór?! Az smafu?  vigyor3


Az ásványi anyagok mint tudjuk egészségesek a klór pedig fertőtleníti a rendszert. nyes
Naplózva

2001-ES, TDDI-115LE+++ CHIPTUNING, TEMPOMAT, TOLATÓRADAR, GYÁRI XENON.BECKER HIFI,ÜLÉSFŰTÉS,                BELÜLRŐL ÁLLÍTHATÓ ELSŐ KEREKEK.  STB....

Ford Puma
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36614 Dátum: 2012.04.24 kedd, 17:54:34 »


Az ásványi anyagok mint tudjuk egészségesek a klór pedig fertőtleníti a rendszert. nyes

Másrészt lehet Fordék is deszt vízre gondoltak, csak a piktogram egyszerűbb volt ha egy csapot ábrázol.
Szerintem is tisztább azért ha párforintos desztvizet tölt bele az ember, de vészmegoldásra jó a csapvíz is... Off autónal töltöttem én már szénsavmentes ásványvizet is... Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #36615 Dátum: 2012.04.24 kedd, 19:24:21 »

Másrészt lehet Fordék is deszt vízre gondoltak, csak a piktogram egyszerűbb volt ha egy csapot ábrázol.
Szerintem is tisztább azért ha párforintos desztvizet tölt bele az ember, de vészmegoldásra jó a csapvíz is... Off autónal töltöttem én már szénsavmentes ásványvizet is... Cheesy
szerintem ez a megoldás.Ott a pont! eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36616 Dátum: 2012.04.24 kedd, 19:32:32 »

Mennyi is a deszt víz?  400 ft A 5 liter?  És az tuti jó.  Ezen megéri agyalni falbav falbav
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36617 Dátum: 2012.04.24 kedd, 22:47:57 »

Sziasztok nem tudom ide tartózik e a téma.

A kérdésem a következő.

Milyen megoldásokat lehet eszközölni az autóhoz lopás ellen?

Hamarosan elköltözöm és az új lakásnál nem lesz garázsom!

Szeretnék valamit rakatni a kocsiba mert az utcán fog állni(váltózár) vagy valami más megoldást hogy ne tudják elvinni!

Valakinek valami ötlet?

köszi   

www.pajzs.hu?      Nemhinném, h ezeket lopnák.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #36618 Dátum: 2012.04.25 szerda, 06:39:56 »

www.pajzs.hu?      Nemhinném, h ezeket lopnák.
Tisztelt Fórumtárs!
Egyszer már hosszabban elmélkedtünk a különböző riasztó és lopásgátló rendszerekről. A lopási statisztika azt mutatja, hogy a Pajzs technológia a legjobb, és ezzel a rendszerrel szerelt gépjárműveket nem lopják, de van  egy nagy hátránya, sajnos ez a rendszer a legdrágább. A rendszer védelmi felépitése töbszintü, megbizható, robosztus, igen erős kialakitású, de nagyon drága. Persze mihez képest, egy több 10 millás gépsárkány árához képest, viszont elenyésző. Ezért szeretik ˝gazdagék˝ ezt a rendszert. Az idézettel nen áll szándékomban senkit megsérteni, vagy megbántani!
Tisztelettel László!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.25 szerda, 06:47:37 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36619 Dátum: 2012.04.25 szerda, 07:02:52 »

Tisztelt Fórumtárs!
Egyszer már hosszabban elmélkedtünk a különböző riasztó és lopásgátló rendszerekről. A lopási statisztika azt mutatja, hogy a Pajzs technológia a legjobb, és ezzel a rendszerrel szerelt gépjárműveket nem lopják, de van  egy nagy hátránya, sajnos ez a rendszer a legdrágább. A rendszer védelmi felépitése töbszintü, megbizható, robosztus, igen erős kialakitású, de nagyon drága. Persze mihez képest, egy több 10 millás gépsárkány árához képest, viszont elenyésző. Ezért szeretik ˝gazdagék˝ ezt a rendszert. Az idézettel nen áll szándékomban senkit megsérteni, vagy megbántani!
Tisztelettel László!

Hát azt nem tudtam, h drága.Csak meggyőző a reklám amit látok. De ha ellopják az is drága wave 

A váltózár kiiktatásra kíváncsi lennék. Nehezen tudom elkébzelini, h alulról elvágják a bowdent és beteszik sebességbe. Vagy pont felülről csinálják?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Horry
Vendég
« Új hozzászólás #36620 Dátum: 2012.04.25 szerda, 07:05:22 »

Mindenkinek köszönöm a vàlaszokat!

A pajzs nem rossz az tèny, csak az 1 milliòs mondeoba kicsit dràga!

Vàltòzàr ès rejtett àramtalanitò lessz a befutò valoszinü.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36621 Dátum: 2012.04.25 szerda, 07:10:32 »

Mindenkinek köszönöm a vàlaszokat!

A pajzs nem rossz az tèny, csak az 1 milliòs mondeoba kicsit dràga!

Vàltòzàr ès rejtett àramtalanitò lessz a befutò valoszinü.

Mennyi lenne a pajzs?
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #36622 Dátum: 2012.04.25 szerda, 07:20:33 »

Mennyi lenne a pajzs?

Menj már fel a weboldalukra és nézz körül...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36623 Dátum: 2012.04.25 szerda, 08:34:47 »

Menj már fel a weboldalukra és nézz körül...

AndyA

Nem gondoltam, h ilyen részletesen le van írva, azért nem néztem. Általában ajánlatkérés  van.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #36624 Dátum: 2012.04.25 szerda, 08:35:09 »

Menj már fel a weboldalukra és nézz körül...

AndyA

Lopkodják egyáltalán ezeket a vasakat?
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #36625 Dátum: 2012.04.25 szerda, 08:38:03 »

Lopkodják egyáltalán ezeket a vasakat?

Biztos sokan akarnak ilyen öreg pénznyelőket lopni. Főleg úgy, h 6 kiló körül venni is lehet
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
dhnet
Vendég
« Új hozzászólás #36626 Dátum: 2012.04.25 szerda, 10:16:09 »

Menj már fel a weboldalukra és nézz körül...

AndyA

Hali. Mi a web oldalatok címe?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27020


E-mail
« Új hozzászólás #36627 Dátum: 2012.04.25 szerda, 10:31:20 »

Hali. Mi a web oldalatok címe?

Nekem nincs weboldalam.

A Pajzsosoknak kevéssé meglepő módon www.pajzs.hu...  taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
dhnet
Vendég
« Új hozzászólás #36628 Dátum: 2012.04.25 szerda, 10:35:52 »

Nekem nincs weboldalam.

A Pajzsosoknak kevéssé meglepő módon www.pajzs.hu...  taps

AndyA

köszi Cheesy
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #36629 Dátum: 2012.04.25 szerda, 11:00:01 »

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lennem,hogy a Ci-ben a láncot elvileg mennyi km-nél kéne cserélni? 400-450ezernél? Kb. mennyi egy ilyen művelet?
Előre is köszi a válaszokat Smiley

150.000 Ft volt tavaly "baráti" áron az alkatrész hozzá. Nekem már picit zörgött, 240 volt az órában akkor.....
Kicserélni csápos emelő nélkül nem állnék neki még egyszer integet2
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Nika91127
Vendég
« Új hozzászólás #36630 Dátum: 2012.04.25 szerda, 12:15:44 »

150.000 Ft volt tavaly "baráti" áron az alkatrész hozzá. Nekem már picit zörgött, 240 volt az órában akkor.....
Kicserélni csápos emelő nélkül nem állnék neki még egyszer integet2

Értem köszi Smiley Akkor amíg nem csörög-zörög,nem les hozzányúlva... Cheesy
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #36631 Dátum: 2012.04.25 szerda, 18:01:32 »

Múlt héten beszéltem egy emberrel azt mondta a CI-t kb 3 perc alatt nyitja-viszi, a DI-t viszont nem tudná vagy nagyon macera lenne elvinni lábon....részletekbe nem ment bele... eplus2
Naplózva
polgab
Vendég
« Új hozzászólás #36632 Dátum: 2012.04.25 szerda, 18:57:30 »

Mennyi lenne a pajzs?
Hali,
nekem alap verzió van benn két éve, akkor egy 100asba került, elégedett vagyok vele nem lopták el Smiley
mondjuk akkor még 2m fölött volt a gép értéke
Naplózva
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #36633 Dátum: 2012.04.25 szerda, 19:40:16 »

Sziasztok!

Egy nagyon "értelmes" kérdésem volna! Illetve kérés! Megtennétek, hogy megirjátok, hogy az mk3 mondikba hova milyen izzó kell!? Fényszoró, távolsági, index, oldalindex, hátsó lámpák! Tudom buta kérdés, de másik autohoz vagyok szokva, még uj nálam a mondi és inkább megkérdem mielött rosszat veszek!
Illetve a másik kérdésem, hogy ma vettem észre, hogy kiégett a bal oldalindexem! És miután megnéztem láttam hogy párás erösen belül, pedig nem törött a bura! Ez tipushiba, vagy csak egyedi eset!? Ha egyedi veszek ujat, bár ez esetben létszi irjátok meg, hogy hogyan lehet kioperálni onnan!? Köszönöm! Wink
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36634 Dátum: 2012.04.25 szerda, 19:45:03 »

Egy nagyon "értelmes" kérdésem volna! Illetve kérés! Megtennétek, hogy megirjátok, hogy az mk3 mondikba hova milyen izzó kell!?

12 voltos kell mindenhova Smiley
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #36635 Dátum: 2012.04.25 szerda, 20:25:54 »

12 voltos kell mindenhova Smiley
Tisztelt Fórumtárs!
Szerintem ezt kérdezték.

Tompitott Fényszoró:H7 55W
Távolsági Fényszoró: H1 55W
Ködlámpa:               H3 55W vagy ST verzio H7 55W
Oldalsó Irányjelző lámpa :5W ék alaku
Első Helyzet jelző T10 5W
Hátsó lámpák:
Irányjelző 21W
Fék/ hátsó lámpa 21/4W
Hátsó Helyzetjelzők 5W bajonet záras
Hátsó Ködlámpa 21W
Tolató Lámpa bajonet záras halogén 21W
Tisztelettel László!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.25 szerda, 20:29:38 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36636 Dátum: 2012.04.25 szerda, 20:28:00 »

Tisztelt Fórumtárs!
Szerintem ezt kérdezték.

Tompitott Fényszoró:H7 55W
Távolsági Fényszoró: H1 55W
Ködlámpa:               H3 55W vagy ST verzio H7 55W
Oldalsó irányjelző lámpa :5W ék alaku
Első helyzet jelző T10 5W
Hátsó lámpákirányjelző 21W
Fék/ hátsó lámpa 21/4W
Hátsó Helyzetjelzők 5W bajonet záras
Hátsó ködlámpa 21W
Tolató Lámpa bajonet záras halogén 21W
Tisztelettel László!
ködlámpába h11 55w kell
oldalsó irányjelző 5w t10
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #36637 Dátum: 2012.04.25 szerda, 20:37:28 »

ködlámpába h11 55w kell
oldalsó irányjelző 5w t10
Tisztelt Fórumtárs!
Köszönöm a kiigazitást.
A általam megadott adatokat, az autóhoz kapott Ford kézikönyvből irtam ki
Lehet, hogy 2005 óta változott.
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
sisco85
Vendég
« Új hozzászólás #36638 Dátum: 2012.04.25 szerda, 21:06:08 »

Helló Mondeosok!
Most vettem egy 2006os Mondeot 2.2-es 114Kw-os és hát pár dolgot meg kell csináltatnom rajt!Elöször is szükségem lenne egy szervószivattyúra, mert az enyém elég jól szivárog!Minden hozzászólást szívesen várok!
köszi
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #36639 Dátum: 2012.04.25 szerda, 21:13:49 »

Helló Mondeosok!
Most vettem egy 2006os Mondeot 2.2-es 114Kw-os és hát pár dolgot meg kell csináltatnom rajt!Elöször is szükségem lenne egy szervószivattyúra, mert az enyém elég jól szivárog!Minden hozzászólást szívesen várok!
köszi

Hol szivárog?
Naplózva
mope86
Vendég
« Új hozzászólás #36640 Dátum: 2012.04.25 szerda, 21:23:24 »

Sziasztok lenne egy kérdésem, ma hallotam olyat hogy szokott bizonyos tdci motoroknál lenni a turbó nyomó oldali olajcsövében egy szürő, ilyen van a 2000-es tdci-ben is, az enyémbe lehet ilyen?
Naplózva
sendrew
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332



E-mail
« Új hozzászólás #36641 Dátum: 2012.04.25 szerda, 22:26:57 »

Sziasztok nem tudom ide tartózik e a téma.

A kérdésem a következő.

Milyen megoldásokat lehet eszközölni az autóhoz lopás ellen?

Hamarosan elköltözöm és az új lakásnál nem lesz garázsom!

Szeretnék valamit rakatni a kocsiba mert az utcán fog állni(váltózár) vagy valami más megoldást hogy ne tudják elvinni!

Valakinek valami ötlet?

köszi   

Én a rejtett kapcsolókban hiszek. A legkülönbözőbb áramköröket lehet megszakítani, amiket utána hosszadalmas lehet megkeresni. Nem rosszak a különféle érintős - read relék sem...
Naplózva

2008. Ford S-MAX 2.0 Titanium 145LE
2008. Ford Focus 1.6    101LE

EX:
2001. Ford Ka 1.3 60LE
2004. Ford Mondeo Turnier Trend 1.8 16V 125LE  LPG
2007. Ford Fiesta 1.25    75LE

Az autó nyomokban Ghia elemeket tartalmazott
badzoli
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


a másik egy Honda CBR600RR '07...


E-mail
« Új hozzászólás #36642 Dátum: 2012.04.25 szerda, 22:59:02 »

Én a rejtett kapcsolókban hiszek. A legkülönbözőbb áramköröket lehet megszakítani, amiket utána hosszadalmas lehet megkeresni. Nem rosszak a különféle érintős - read relék sem...
Szerintem (tapasztalat), amit akarnak, azt visznek, tehetsz bele szinte bármit.
Naplózva

'05 mk3 kombi, 2.0 TDCi, F1 automata, GHIA+
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23826


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #36643 Dátum: 2012.04.25 szerda, 23:08:16 »

Szerintem (tapasztalat), amit akarnak, azt visznek, tehetsz bele szinte bármit.
pontosan. egy ilyen és 3perc és volt nincs autód. ennek aztán rakhatsz akármilyen relét, kapcsolót, szahrik rá  eplus2:


sőt még csak annyira nem is feltűnő, mert a legtöbb közterületes ilyenekkel szedeti össze a kocsit. Debrecenben nem egyser látni x5-x6 bömbit, meg hasonló huszon milliós autókat ilyeneken, szerinted hányszor ment oda bárki is, hogy "hé haver honnan van az a szép csili-vili kocsi ott hátul??" segítek egyszer sem. mindenki csak röhög az ilyeneken, hogy "kötsög újgazdag, viszik az autóját hehe"
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36644 Dátum: 2012.04.25 szerda, 23:22:15 »

pontosan. egy ilyen és 3perc és volt nincs autód. ennek aztán rakhatsz akármilyen relét, kapcsolót, szahrik rá  eplus2:
http://www.automentes-autoszallitas.hu/images/gallery/muzeum/DSC00154.jpg

sőt még csak annyira nem is feltűnő, mert a legtöbb közterületes ilyenekkel szedeti össze a kocsit. Debrecenben nem egyser látni x5-x6 bömbit, meg hasonló huszon milliós autókat ilyeneken, szerinted hányszor ment oda bárki is, hogy "hé haver honnan van az a szép csili-vili kocsi ott hátul??" segítek egyszer sem. mindenki csak röhög az ilyeneken, hogy "kötsög újgazdag, viszik az autóját hehe"

Pedig ha rájönnének, hogy éppen lopják a bömöst, akkor máris más lenne a reakció: "kötsög újgazdag, lopják az autóját hehe".

Profi csaptok úgyis elviszik, ha akarják, a fél-profik meg kezdők ellen viszont van értelme valami jobb riasztó + váltózár kombóval, rejtett kapcsolókkal védekezni.
Legalábbis szerintem.
Naplózva
ASMODEUS
Vendég
« Új hozzászólás #36645 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 07:25:28 »

Szerintem (tapasztalat), amit akarnak, azt visznek, tehetsz bele szinte bármit.

Ezért írtam én is. Ha valaki úgy adja a rendelést: Nekem AZ a Mondo kell, akkor azt elviszik, bármit csinálsz...
Mondta is valahol egy volt autótolvaj, mikor kérdezték: -Mit tegyek, hogy a kocsimat ne lopják el? -Adja el!  vigyor3
Naplózva
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #36646 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 10:06:57 »

Tisztelt Fórumtárs!
Szerintem ezt kérdezték.

Tompitott Fényszoró:H7 55W
Távolsági Fényszoró: H1 55W
Ködlámpa:               H3 55W vagy ST verzio H7 55W
Oldalsó Irányjelző lámpa :5W ék alaku
Első Helyzet jelző T10 5W
Hátsó lámpák:
Irányjelző 21W
Fék/ hátsó lámpa 21/4W
Hátsó Helyzetjelzők 5W bajonet záras
Hátsó Ködlámpa 21W
Tolató Lámpa bajonet záras halogén 21W
Tisztelettel László!

Köszönöm, erre voltam kiváncsi igen! Wink
Viszont az oldalsó index párásodásáról nem irtatok még, esetleg valaki tapasztalt ilyet vagy cseréljem ki egyszerüen!? Illetve az izzócsere az oldalsó indexben hogyan müködik!?
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #36647 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 11:01:15 »

Köszönöm, erre voltam kiváncsi igen! Wink
Viszont az oldalsó index párásodásáról nem irtatok még, esetleg valaki tapasztalt ilyet vagy cseréljem ki egyszerüen!? Illetve az izzócsere az oldalsó indexben hogyan müködik!?
Tisztelt Fórumtárs!
Az oldalsó index lámpa egy plasztik kártyával felülről óvatosan megnyomva kivehető. Utánna a látottaknak megfelelően javit , tömit, vagy cserél.
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #36648 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 11:08:44 »

150.000 Ft volt tavaly "baráti" áron az alkatrész hozzá. Nekem már picit zörgött, 240 volt az órában akkor.....
Kicserélni csápos emelő nélkül nem állnék neki még egyszer integet2
Tisztelt Fórumtárs!
Légyszives homályositsál fel a tekintetben mikerült ott, 150.000 Ft-ba alkatrészként, főleg baráti áron?
Tisztelettel László!
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #36649 Dátum: 2012.04.26 csütörtök, 19:17:17 »

"Másrészt ha valaki kifejezetten a te kocsidat rendeli meg ellopásra, elviszik, bármit is teszel bele..."

Azért azt nehezen hiszem, hogy megrendelésre lopnának Mondeokat, bőven tucatautó már. Nem egy több milliós ritka felső kategóriás autóról beszélünk. Inkább itt az elrettentésre kell törekedni, ahogy te is írtad. Ha jön a gyökér akkor lássa, hogy ezzel bizony majd tökölnie kéne, így inkább odébb sétál két sarkot és az ott parkoló Mondeot próbálja meg elkötni. A motortér zár pedig olyan, amilyen, de legalább van benne! +1 dolog ami miatt bonyolultabb a lopás. Ennyi.

Szia! Megrendelésre pont a tucatautókat szokták lopni! Egyetértek az előttem szólóval, ha a tied kell nekik, mindegy mi van benne. Sajnos...
és itt is igaz, amit a kutyára mondanak. A "rómaiak" ellen jó egy házőrző, de a profi betörőnek nem probléma.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.26 csütörtök, 19:20:31 írta Mad-V » Naplózva
Oldalak: 1 ... 726 727 728 729 730 731 732 [733] 734 735 736 737 738 739 740 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.454 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.