Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 10:13:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 928 929 930 931 932 933 934 [935] 936 937 938 939 940 941 942 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20614553 alkalommal)
0 Felhasználó és 132 vendég van a témában
vision
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



E-mail
« Új hozzászólás #46700 Dátum: 2013.06.11 kedd, 09:44:34 »

búghat sokminden Smiley pl a jobb térdednél az automata klíma hőmérőjének a ventilátora is. a remegés? hát a dízelek ugye kissé egyenetlenebbül járnak mint egy v6  eplus2

Belső búgás valahonnan a műszerfal mögül jön, mintha állítana valamit,de utána is búg, és leállítás után is pár másodpercig! De délutána csinálok róla videót...  Wink
Remegés nem folyamatos, amikor csinálja akkor mintha berezonálna valami... de csak inditás után és max 1200as fordulatig, de addig se folyamatosan, van hogy elő se jön!
Naplózva

Mk3 2.0tdci 130le 2004 10. ghia limusin
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #46701 Dátum: 2013.06.11 kedd, 09:53:34 »

Belső búgás valahonnan a műszerfal mögül jön, mintha állítana valamit,de utána is búg, és leállítás után is pár másodpercig! De délutána csinálok róla videót...  Wink
Remegés nem folyamatos, amikor csinálja akkor mintha berezonálna valami... de csak inditás után és max 1200as fordulatig, de addig se folyamatosan, van hogy elő se jön!

A műszerfalban elég sok dolog mozog indítás után is, meg leállítás után is. Ezek a szellőző terelőlemezei, teljesen normális dolog. A jobb térdednél, ahol az a pár kis rés van, van a klíma hőmérője, amit egy kis motoros ventilátor fúj állandóan a belső tér levegőjével. Ha odavan a motor, akkor az is tud randán zörögni.

1200-as fordulatig remegés nem jó hír, de nem is biztos, hogy végzetes. Nekem akkor csinálta, amikor kicsit elkoszolódtak a csúcsok. Tegyél bele injektortisztítót (Protec vagy Liqui Moly, én ilyet használtam: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_5139.html?OpenDocument&land=GB&voilalang=e&voiladb=web.nsf), biztos nem fog rosszatt tenni neki. Amikor kb. 1/3-1/4 tank van hátra, akkor tedd bele, és járd el addig, míg kivillan a nyomorjelző.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #46702 Dátum: 2013.06.11 kedd, 11:38:28 »

Csak nem mondtál le fedélzeti -ről ?  vigyor3

Kevés benzines bontódik..... nézz körül a bontós és a kínálós topikban. Cool

De nemám...márcsak azértse:D
Rendben köszi a tippet Smiley
Remélem probléma nélkül be lehet operálni ha esetleg rátalálok egyre és működni is fog Tongue Cool
Naplózva
Leflee
Vendég
« Új hozzászólás #46703 Dátum: 2013.06.11 kedd, 11:40:38 »

Hívd fel mk2-t, hátha neki van. Ő szokott bontani benzinest is. Igaz, az angol, de mintha olvastam volna, hogy abból is van már olyan, ami már km-ben is számol megtett utat. A másik verzió az ebay.de. Bár ott 80 €-ért van.

Neked is köszi:)
Csak a megtett kilómétert mutatja km-ben is vagy a pillanatnyi sebességet is?
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #46704 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:13:18 »

Sziasztok. a gyújtáskapcsolónál elkezdett szarakodni a zárbetét. Előre (indítani) simán tudom tekerni, de visszafelé (leállítás) néha szorul. WD40 már megvolt, de asszem ez már kevés lesz. Tipp? Esetleg csere lesz a vége? Ha igen akkor mi   a szisztéma, hogy elég legyen egy kulcs mindenhez (ajtó, motortér)?
Kösz.
WD40-et ne adj neki többet, ha nem szeretnéd, hogy lefüstöljön az egész gyújtáskapcsoló. Ronda dolgokat tud csinálni ez a vacak...
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #46705 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:14:29 »

Sziasztok!
A Mondeo 16" lemezfelnije megegyezik az S-max 16oséval? a csavar és közepe ugyanakkora?  help
 worship

Szerintem igen!
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #46706 Dátum: 2013.06.11 kedd, 12:20:22 »

Neked is köszi:)
Csak a megtett kilómétert mutatja km-ben is vagy a pillanatnyi sebességet is?

A sebességmérő elég régóta mutatja km-ben is (piros számsor), de a megtett km-t régebben mph-ban. Azt nem tudom, hogy van-e már olyan, ami mutatja km-ben is, ezt csak valahol valaki említette itt a fórumon. Ilyen
Naplózva
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #46707 Dátum: 2013.06.11 kedd, 20:36:45 »

Hali!

Régóta tapasztalok egy jelenséget, azt hittem hátsó hídtartó szilent.
De azok előző héten ki lettek cserélve, mind a 4.

A helyzet a következő, amikor lassan 1-2-3 ban megyek és kisebb apró úthibákon átmegyek, akkor kegyetlenül idegesítő hangos fémes nyiszogást hallok.
Nem tudom máshogy mondani Cheesy
Mi lehet ez?

Kisebb kátyúknál, még bal hátulról olyat is hallanék, mintha a löktárító koppanna egy nagyot, vagy a pufó ütközhet valamihez?

Köszi előre is.  worship worship
 integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
vision
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



E-mail
« Új hozzászólás #46708 Dátum: 2013.06.11 kedd, 20:56:41 »

A műszerfalban elég sok dolog mozog indítás után is, meg leállítás után is. Ezek a szellőző terelőlemezei, teljesen normális dolog. A jobb térdednél, ahol az a pár kis rés van, van a klíma hőmérője, amit egy kis motoros ventilátor fúj állandóan a belső tér levegőjével. Ha odavan a motor, akkor az is tud randán zörögni.

1200-as fordulatig remegés nem jó hír, de nem is biztos, hogy végzetes. Nekem akkor csinálta, amikor kicsit elkoszolódtak a csúcsok. Tegyél bele injektortisztítót (Protec vagy Liqui Moly, én ilyet használtam: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produktdb.nsf/id/en_5139.html?OpenDocument&land=GB&voilalang=e&voiladb=web.nsf), biztos nem fog rosszatt tenni neki. Amikor kb. 1/3-1/4 tank van hátra, akkor tedd bele, és járd el addig, míg kivillan a nyomorjelző.

AndyA
Videot sajnos ma nem tudtam megcsinálni, mert be kellett jönnöm melózni, ezt holnap pótlom  Wink
Az a remegés meg olyan mintha lógna valami és alacsony fordulaton berezonál! Ráadásul nem is mindig csinálja... de ezt a tisztítást ki fogom próbálni! Smiley
Naplózva

Mk3 2.0tdci 130le 2004 10. ghia limusin
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #46709 Dátum: 2013.06.11 kedd, 20:59:59 »

Szerintem igen!
minden egyezik,kivéve a csavar,mert az a mondinak 12es,az smaxinak meg 14es.de oda vissza múködik a feló.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kis zeller
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



E-mail
« Új hozzászólás #46710 Dátum: 2013.06.11 kedd, 21:27:42 »

Hali!

Régóta tapasztalok egy jelenséget, azt hittem hátsó hídtartó szilent.
De azok előző héten ki lettek cserélve, mind a 4.

A helyzet a következő, amikor lassan 1-2-3 ban megyek és kisebb apró úthibákon átmegyek, akkor kegyetlenül idegesítő hangos fémes nyiszogást hallok.
Nem tudom máshogy mondani Cheesy
Mi lehet ez?

Kisebb kátyúknál, még bal hátulról olyat is hallanék, mintha a löktárító koppanna egy nagyot, vagy a pufó ütközhet valamihez?

Köszi előre is.  worship worship
 integet2 integet2
Szia nekem is ilyen volt , hátsó kerék csapágy szerintem worship
Naplózva

2002/5 MKIII 2.0 TDCivolt (2.0 tddi 116 le) GHIA Gyári xenon ,(FMBA) 131 ló,  5 ajtó, Automata váltó tiptronic,  ABS, EGR off,  tempomat ,225/45 R 17" gumival
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #46711 Dátum: 2013.06.11 kedd, 21:35:19 »

Szia nekem is ilyen volt , hátsó kerék csapágy szerintem worship
köszi a választ.
viszont én valami felfüggesztéses témára tippeltem volna, mert ha csapágy lenne akkor sima úton is csinálná nem?  szomoru1
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #46712 Dátum: 2013.06.11 kedd, 21:38:33 »

köszi a választ.
viszont én valami felfüggesztéses témára tippeltem volna, mert ha csapágy lenne akkor sima úton is csinálná nem?  szomoru1

Lehet még a stab. szilent vagy a "kutyacsont". Mindkettő cseréje 1 órás meló otthon.
Naplózva
Bounty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217



E-mail
« Új hozzászólás #46713 Dátum: 2013.06.11 kedd, 21:39:01 »

Sziasztok!
Két kérdésem lenne, amihez segítséget kérnék:
1. Amikor párommal esős időben beszállunk a kocsiba, az esernőt -ami persze csuron víz- mindig az első ülés mögé rakom! Nos ennek meg is lett a következménye: a szőnyeg tiszta víz, nedves, és rettenetesen büdös! Már a kis szőnyegeket kivettem, de a padlószőnyeg még mindig bűzlik és szinte áll rajta a víz!
Hogyan szárítsam ki?
Itt németországban már megint esik, tehát esélytelen a "kinyitom az ajtókat, és majd kiszárad" technika!
2. A hátső ablaktörlő motor szakasan töröl, olyan, mintha elmozdult volna alaphelyzetből. Ha a mozgását az óramutatóhoz hasonlítom, az alap 9 óra. elindul, megáll 1 óránál, a következő törléskor innen indul és megáll 10 óránál!
Mi lehet a bibi, meg lehet e oldani, vagy csere?? 

Előre is köszönöm.
 
hasonlo dolgot produkált a fókánk is, féklámpa akkor világított amikor akart,csomagtartó bármikor kinyilt ,ablaktörlő hiba (mint nálad).
elektromos csatlakozás szét volt égve

[2002 v6,fóka 1.4]
Naplózva

Mk3 benzin 2002
kis zeller
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



E-mail
« Új hozzászólás #46714 Dátum: 2013.06.11 kedd, 21:47:50 »

köszi a választ.
viszont én valami felfüggesztéses témára tippeltem volna, mert ha csapágy lenne akkor sima úton is csinálná nem?  szomoru1
Nekem akkor csinálta amikor bele mentem egy gödörbe  utána abba hagyta vasúton át mentem megint lehetett hallani ,emeld meg és megforgatod és kiderül  worship
Naplózva

2002/5 MKIII 2.0 TDCivolt (2.0 tddi 116 le) GHIA Gyári xenon ,(FMBA) 131 ló,  5 ajtó, Automata váltó tiptronic,  ABS, EGR off,  tempomat ,225/45 R 17" gumival
bzozoo
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 414


« Új hozzászólás #46715 Dátum: 2013.06.11 kedd, 22:20:50 »

Hali!

Régóta tapasztalok egy jelenséget, azt hittem hátsó hídtartó szilent.
De azok előző héten ki lettek cserélve, mind a 4.

A helyzet a következő, amikor lassan 1-2-3 ban megyek és kisebb apró úthibákon átmegyek, akkor kegyetlenül idegesítő hangos fémes nyiszogást hallok.
Nem tudom máshogy mondani Cheesy
Mi lehet ez?

Kisebb kátyúknál, még bal hátulról olyat is hallanék, mintha a löktárító koppanna egy nagyot, vagy a pufó ütközhet valamihez?

Köszi előre is.  worship worship
 integet2 integet2


Nekem is csinálta. Befújtam szilikonnal a gumis részeket a hátsó tengely környékén, és már alig van nyekergés. Lehet teljesen meg is szűnne, ha még egy kicsit adnék neki (akna híján aláfekve próbáltam csak), szerintem itt-ott kihagytam, vagy nem fértem oda.
Koppanásom is van néha, de nekem az a vonóhorog és a kipufogó találkozása... nem hiszem hogy túl általános jelenség lenne  nyes
Naplózva

MK3 1.8 125LE 5 ajtó... Lavjaman!
zolas
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1662


E-mail
« Új hozzászólás #46716 Dátum: 2013.06.11 kedd, 23:40:20 »

Köszi szépen a segítséget mindenkinek.  worship worship

Akkor hétvégén ránézetek a szerelőmmel, hogy biztos alkatrészt cseréljek.

Minden jót!
 integet2 integet2
Naplózva

MK3 |2002.XII.|2.0|TDCi|130 LE|Ghia|Black Eye Bi-Xenon|18" 5Y|Tolatóradar|Tempomat|Sony 6CD|EGR Off|4 door|Befásult belső Cheesy|Skyfol korom fólia|FlipKey|Full bőr|
omilan03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



E-mail
« Új hozzászólás #46717 Dátum: 2013.06.12 szerda, 01:08:59 »

Sziasztok!

Ide írom, hátha jó helyen járok, ezzel problémával. Készítettem egy rövid kis videofelvételt, a minőségért előre is elnézéseteket kérem, többet nem tudok kihozni a telefonból. Ahogy a felvételen is lehet hallani, a klíma be van kapcsolva (klímatisztítás miatt), és erőteljes kat-kat-kat hang gyün ki a jószágból. Elég régóta csinálja, kb. egy másfél éve, de akkor még nem volt ilyen durva a hangja. Logikusan, amit észrevettem, csak terheléskor adja le ezt a kattogó hangot, meg persze akkor, mikor a motor fordulatom el nem éri álló helyzetből az 1000-res fordulatot, csúsztatva (többnyire városban használom a verdát) meg egy pici gáz az 1000-ig, aztán elhalgat, 1000-es fordulat után semmi. Azt szeretném kérdezni, hogy kinek volt ehhez hasonló problémája, tapasztalata, mert zavaró. Hibát nem dobott ki eddig a computer, az EGR dugózáson kívül.

https://www.youtube.com/watch?v=q73xz7dpu2s

Omilan03
Naplózva

Mondeo MK3 2.0 TDCi Trend 5 ajtó 2006.11. , ferdehátú, MMT6 , EGR off, szabadonfutó fent, DPH Hoses
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #46718 Dátum: 2013.06.12 szerda, 01:19:01 »

Sziasztok!

Ide írom, hátha jó helyen járok, ezzel problémával. Készítettem egy rövid kis videofelvételt, a minőségért előre is elnézéseteket kérem, többet nem tudok kihozni a telefonból. Ahogy a felvételen is lehet hallani, a klíma be van kapcsolva (klímatisztítás miatt), és erőteljes kat-kat-kat hang gyün ki a jószágból. Elég régóta csinálja, kb. egy másfél éve, de akkor még nem volt ilyen durva a hangja. Logikusan, amit észrevettem, csak terheléskor adja le ezt a kattogó hangot, meg persze akkor, mikor a motor fordulatom el nem éri álló helyzetből az 1000-res fordulatot, csúsztatva (többnyire városban használom a verdát) meg egy pici gáz az 1000-ig, aztán elhalgat, 1000-es fordulat után semmi. Azt szeretném kérdezni, hogy kinek volt ehhez hasonló problémája, tapasztalata, mert zavaró. Hibát nem dobott ki eddig a computer, az EGR dugózáson kívül.

https://www.youtube.com/watch?v=q73xz7dpu2s

Omilan03

Generátor oldali szíjrendszerben (amiben a klímakompresszor is van) valami nem okés.
Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #46719 Dátum: 2013.06.12 szerda, 01:28:04 »

Sziasztok!

Ide írom, hátha jó helyen járok, ezzel problémával. Készítettem egy rövid kis videofelvételt, a minőségért előre is elnézéseteket kérem, többet nem tudok kihozni a telefonból. Ahogy a felvételen is lehet hallani, a klíma be van kapcsolva (klímatisztítás miatt), és erőteljes kat-kat-kat hang gyün ki a jószágból. Elég régóta csinálja, kb. egy másfél éve, de akkor még nem volt ilyen durva a hangja. Logikusan, amit észrevettem, csak terheléskor adja le ezt a kattogó hangot, meg persze akkor, mikor a motor fordulatom el nem éri álló helyzetből az 1000-res fordulatot, csúsztatva (többnyire városban használom a verdát) meg egy pici gáz az 1000-ig, aztán elhalgat, 1000-es fordulat után semmi. Azt szeretném kérdezni, hogy kinek volt ehhez hasonló problémája, tapasztalata, mert zavaró. Hibát nem dobott ki eddig a computer, az EGR dugózáson kívül.

https://www.youtube.com/watch?v=q73xz7dpu2s

Omilan03
lehet hogy széthullott a kompresszor kuplungja!csak akkor csinálja mikor bekapcsolod a klímát? nekem alapjáraton adott annó picit kopogó hangot és kicseréltem a kuplungját azóta megoldódott!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
omilan03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



E-mail
« Új hozzászólás #46720 Dátum: 2013.06.12 szerda, 09:38:48 »

Generátor oldali szíjrendszerben (amiben a klímakompresszor is van) valami nem okés.

lehet hogy széthullott a kompresszor kuplungja!csak akkor csinálja mikor bekapcsolod a klímát? nekem alapjáraton adott annó picit kopogó hangot és kicseréltem a kuplungját azóta megoldódott!

Igen, alapjáraton is van egy kicsi hangja, és amikor lassan kezdek felgyorsulni, akkor az a kattogó hang vele együtt gyorsul az 1000-es fordulatig, utána meg semmi. Ha a klímakompresszornak a kuplungja behalt, akkor azt cserélni kell, vagy fel is lehet újítani? Bocsi a buta kérdést.
Naplózva

Mondeo MK3 2.0 TDCi Trend 5 ajtó 2006.11. , ferdehátú, MMT6 , EGR off, szabadonfutó fent, DPH Hoses
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #46721 Dátum: 2013.06.12 szerda, 09:45:32 »

Igen, alapjáraton is van egy kicsi hangja, és amikor lassan kezdek felgyorsulni, akkor az a kattogó hang vele együtt gyorsul az 1000-es fordulatig, utána meg semmi. Ha a klímakompresszornak a kuplungja behalt, akkor azt cserélni kell, vagy fel is lehet újítani? Bocsi a buta kérdést.

Ha kikapcsolt klímánál hangooskodik, akkor a kuplungja lehet, ha bekapcsoltnál, akkor maga a kompresszor.
De szerintem inkább a főtengelyszíjtárcsa-szíjfeszítő vonalon kezdj.
Naplózva
omilan03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



E-mail
« Új hozzászólás #46722 Dátum: 2013.06.12 szerda, 09:54:53 »

Ha kikapcsolt klímánál hangooskodik, akkor a kuplungja lehet, ha bekapcsoltnál, akkor maga a kompresszor.
De szerintem inkább a főtengelyszíjtárcsa-szíjfeszítő vonalon kezdj.

Szíjtárcsát, ékszíj szettet és szabadonfutót cseréltettem, nem rég lettek újak belerakva. Lehet, hogy mással is meg kellene nézetni a kocsit, az a biztos.
Köszönöm a gyors válaszokat! Smiley
Naplózva

Mondeo MK3 2.0 TDCi Trend 5 ajtó 2006.11. , ferdehátú, MMT6 , EGR off, szabadonfutó fent, DPH Hoses
Teddy
Vendég
« Új hozzászólás #46723 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:18:04 »

Szewasztok fórumtársak!

Tegnapi nap sikerült belebaxnom egy kb. 8-10 cm mély útkimarásba 30 km/h környékével. Nekem még jobban fájt mint a kocsinak. Azóta néha-néha búg a kormányom alapjáraton eddig nem szokott. Vmi ötletetek? esetleg még annyi h mit nézzek meg rajta? gondolok én itt pl. csapok stb... ja meg h hogyan kell megállapitani h jo-e vagy sem, mert nem auto szerelő vagyok...
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #46724 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:30:40 »

Szíjtárcsát, ékszíj szettet és szabadonfutót cseréltettem, nem rég lettek újak belerakva. Lehet, hogy mással is meg kellene nézetni a kocsit, az a biztos.
Köszönöm a gyors válaszokat! Smiley
Feszítő is lett cserélve vagy csak a főtengely ékszíj tárcsa?
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
omilan03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



E-mail
« Új hozzászólás #46725 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:39:04 »

Feszítő is lett cserélve vagy csak a főtengely ékszíj tárcsa?

Minden ki lett cserélve, feszítő is.
Naplózva

Mondeo MK3 2.0 TDCi Trend 5 ajtó 2006.11. , ferdehátú, MMT6 , EGR off, szabadonfutó fent, DPH Hoses
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #46726 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:44:19 »

Szewasztok fórumtársak!

Tegnapi nap sikerült belebaxnom egy kb. 8-10 cm mély útkimarásba 30 km/h környékével. Nekem még jobban fájt mint a kocsinak. Azóta néha-néha búg a kormányom alapjáraton eddig nem szokott. Vmi ötletetek? esetleg még annyi h mit nézzek meg rajta? gondolok én itt pl. csapok stb... ja meg h hogyan kell megállapitani h jo-e vagy sem, mert nem auto szerelő vagyok...

Szerintem vidd el futóműveshez, egy ilyen után szerintem az egészet át kéne nézni.
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #46727 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:45:06 »

Minden ki lett cserélve, feszítő is.
Akkor nézd át alapossan a klímát meg a szervó feszítőt is,mival baloldalról is jött ugyan az a hang.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
omilan03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



E-mail
« Új hozzászólás #46728 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:48:37 »

Akkor nézd át alapossan a klímát meg a szervó feszítőt is,mival baloldalról is jött ugyan az a hang.

Okés, ha lesz rá időm alaposabban megnézem a rendszert, majd leírom mi volt vele, vagy mit kellett rajta csinálni.
Naplózva

Mondeo MK3 2.0 TDCi Trend 5 ajtó 2006.11. , ferdehátú, MMT6 , EGR off, szabadonfutó fent, DPH Hoses
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #46729 Dátum: 2013.06.12 szerda, 10:54:31 »

Okés, ha lesz rá időm alaposabban megnézem a rendszert, majd leírom mi volt vele, vagy mit kellett rajta csinálni.
eljen
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
duplo
Vendég
« Új hozzászólás #46730 Dátum: 2013.06.12 szerda, 11:13:12 »

Üdv!

Segítséget,vagy tanácsot szeretnék kérni!
mk 3 as 2006 os TDCI 96 kw os részecskeszűrős mondeom van.
Sajnos folyamatos megoldatlan problémával szenvedek.
Az autóm időközönként megbolondul,azaz úgy elkezdi hűteni max fokozatban a hűtőventillátor a motort,hogy el sem érte az üzemi hőmérsékletet.
Amit eddig kicseréltem: főköri termosztát,olajköri termosztát,motorhőmérséklet jeladó.
Menet közben kiolvastam a vízhőmérsékletet ami 74-78 fokos volt amikor elindúlt a hűtőventillátor.
Még véletlen sem ment el 88 fok ig.
Ha jól tudom a ventillátor 100 fok felett kapcsol be.
A szervízben is tanácstalanok,mivel hibakódot nem jelez a rendszer.
Előre köszönöm a segítséget,remélem sikerül megoldani ezen rejtélyes problémát.


Naplózva
Teddy
Vendég
« Új hozzászólás #46731 Dátum: 2013.06.12 szerda, 11:23:21 »

Szerintem vidd el futóműveshez, egy ilyen után szerintem az egészet át kéne nézni.

Én is ezen agyaltam az is lesz sztem kösz azért a tippet tpmportal
Naplózva
madar89
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1307



E-mail
« Új hozzászólás #46732 Dátum: 2013.06.12 szerda, 11:25:51 »

Igen, alapjáraton is van egy kicsi hangja, és amikor lassan kezdek felgyorsulni, akkor az a kattogó hang vele együtt gyorsul az 1000-es fordulatig, utána meg semmi. Ha a klímakompresszornak a kuplungja behalt, akkor azt cserélni kell, vagy fel is lehet újítani? Bocsi a buta kérdést.
nézz a keres kínálban 10-15e ért adnak bontott kompresszort!
Naplózva

2002 tdci 130le(FMBA) B4Y ,st220 18",6.7l/100km, castrol tda+stihl 2T,INA szabadonfutó,EGR OFF,turbócső bandázsolva,tempomat,EBC Redstuff,katalizátor iktató,lecsapató tartály,bordó Recaro,JBL GTO,bicskakujcs,tolatóradar
omilan03
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



E-mail
« Új hozzászólás #46733 Dátum: 2013.06.12 szerda, 11:56:27 »

nézz a keres kínálban 10-15e ért adnak bontott kompresszort!

 worship
Naplózva

Mondeo MK3 2.0 TDCi Trend 5 ajtó 2006.11. , ferdehátú, MMT6 , EGR off, szabadonfutó fent, DPH Hoses
Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #46734 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:12:05 »

Sziaszok! Abban segítsetek, lécci, hogyan tudom levenni az anyósülés oldalán lévő középkonzol legalsó műanyag darabját? Oda van mögé téve a Parrot kihangosító. Azt kéne frissítenem, mert nem hajlandó az új telefonommal beszélgetni.
Ahhoz, hogy frissíteni tudjam, le kéne vennem azt a műanyag "takaró" részt.

Köszönöm
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #46735 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:17:26 »

Sziaszok! Abban segítsetek, lécci, hogyan tudom levenni az anyósülés oldalán lévő középkonzol legalsó műanyag darabját? Oda van mögé téve a Parrot kihangosító. Azt kéne frissítenem, mert nem hajlandó az új telefonommal beszélgetni.
Ahhoz, hogy frissíteni tudjam, le kéne vennem azt a műanyag "takaró" részt.

Köszönöm
Hát ha az a mire gondolok (rakjál be képet, hogy melyikre gondolsz), akkor egy csavar ki, aztán csak ki kell pattintani (kb 3-4 patent).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kis zeller
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



E-mail
« Új hozzászólás #46736 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:26:57 »

Üdv!

Segítséget,vagy tanácsot szeretnék kérni!
mk 3 as 2006 os TDCI 96 kw os részecskeszűrős mondeom van.
Sajnos folyamatos megoldatlan problémával szenvedek.
Az autóm időközönként megbolondul,azaz úgy elkezdi hűteni max fokozatban a hűtőventillátor a motort,hogy el sem érte az üzemi hőmérsékletet.
Amit eddig kicseréltem: főköri termosztát,olajköri termosztát,motorhőmérséklet jeladó.
Menet közben kiolvastam a vízhőmérsékletet ami 74-78 fokos volt amikor elindúlt a hűtőventillátor.
Még véletlen sem ment el 88 fok ig.
Ha jól tudom a ventillátor 100 fok felett kapcsol be.
A szervízben is tanácstalanok,mivel hibakódot nem jelez a rendszer.
Előre köszönöm a segítséget,remélem sikerül megoldani ezen rejtélyes problémát.



Ha klima be van kapcsolva hideg motornál is kell menni a ventilátornak mert nézi a gáz nyomást és ha nő elinditja a ventilátort , szerintem a klima hűtőt ki kell takaritani worship
Naplózva

2002/5 MKIII 2.0 TDCivolt (2.0 tddi 116 le) GHIA Gyári xenon ,(FMBA) 131 ló,  5 ajtó, Automata váltó tiptronic,  ABS, EGR off,  tempomat ,225/45 R 17" gumival
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #46737 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:30:37 »

Ha klima be van kapcsolva hideg motornál is kell menni a ventilátornak mert nézi a gáz nyomást és ha nő elinditja a ventilátort , szerintem a klima hűtőt ki kell takaritani worship
Hogy jön ide a klíma?  wow1
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Ronnydown
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 179

ronnydown@hotmail.com
« Új hozzászólás #46738 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:33:04 »

Hát ha az a mire gondolok (rakjál be képet, hogy melyikre gondolsz), akkor egy csavar ki, aztán csak ki kell pattintani (kb 3-4 patent).

Azaz, kiveszem azt az egy szem csavart, de az istenért nem mozdul az a műanyag lemezke semerre... Nagyon nem merem tépni, mert, ha eltörik felakasztom magam... beka3
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 kombi MK V, Vignale, Powershift, 2016.
Guarek01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



E-mail
« Új hozzászólás #46739 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:56:41 »

Tisztelt Fórumtársak!

Most olvastam az alábbi cikket. http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/ Az utolsó mondat volt számomra meglepő.
Mondeónál létezhet ez? Vagy bármelyik Fordnál? Én cseréltem az enyémben pollen szűrőt, de ahhoz nem kellett kiszedni a gázpedált.
Gondolom a habos tisztítóval igaza van?!
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.12 szerda, 12:58:43 írta Guarek01 » Naplózva

Mondeo MK III. 2.0 TDDI Trend, 2001. Kombi 115 LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #46740 Dátum: 2013.06.12 szerda, 12:58:18 »

Hogy jön ide a klíma?  wow1
pedig jó ötlet.miután 1 ventije van(ugye 2006os autó),az szolgálja ki a klímát is.Lehet,hogy a klíma miatt pörköl maximumon,és semmi más baja nincs a verdának,ő meg már a fél autót szétszedette,meg termókat cseréltek,meg ott állnak csodálkozva.....de kapcsolgathatja a regen is. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #46741 Dátum: 2013.06.12 szerda, 13:00:50 »

Tisztelt Fórumtársak!

Most olvastam az alábbi cikket. http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/ Az utolsó mondat volt számomra meglepő.
Mondeónál létezhet ez? Vagy bármelyik Fordnál? Én cseréltem az enyémben pollen szűrőt, de ahhoz nem kellett kiszedni a gázpedált.
Gondolom a habos tisztítóval igaza van?!
a gázpedált csak mk4ben kell kivenni.mk3 nál nem,és nem is ott van.a tied a motortérből elérhető az ablak alatt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Guarek01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



E-mail
« Új hozzászólás #46742 Dátum: 2013.06.12 szerda, 13:06:15 »

a gázpedált csak mk4ben kell kivenni.mk3 nál nem,és nem is ott van.a tied a motortérből elérhető az ablak alatt.

Köszi a választ. Az enyémet már cseréltem, azt tudtam hol kell keresni, de ezt nem gondoltam volna, hogy MK4-nél ilyent találtak ki. Mire volt ez jó?
De ma is tanultam valami újat  worship

Esetleg klímatisztító spraynél valami bevált márkát tud valaki ajánlani?
Naplózva

Mondeo MK III. 2.0 TDDI Trend, 2001. Kombi 115 LE
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #46743 Dátum: 2013.06.12 szerda, 13:11:09 »

Köszi a választ. Az enyémet már cseréltem, azt tudtam hol kell keresni, de ezt nem gondoltam volna, hogy MK4-nél ilyent találtak ki. Mire volt ez jó?
De ma is tanultam valami újat  worship

Esetleg klímatisztító spraynél valami bevált márkát tud valaki ajánlani?

Mire volt jó? Hát semmire.

Eredetileg angol autót terveztek, aztán mikor balra került a kormány, rájöttek, hogy hoppá... falbav
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #46744 Dátum: 2013.06.12 szerda, 13:11:39 »

a gázpedált csak mk4ben kell kivenni.mk3 nál nem,és nem is ott van.a tied a motortérből elérhető az ablak alatt.

Meg s-maxban és Galaxyban.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Guarek01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 93



E-mail
« Új hozzászólás #46745 Dátum: 2013.06.12 szerda, 13:26:14 »

Mire volt jó? Hát semmire.

Eredetileg angol autót terveztek, aztán mikor balra került a kormány, rájöttek, hogy hoppá... falbav

Így már logikus. Innen is gratulálok a tervezőjének  taps
Naplózva

Mondeo MK III. 2.0 TDDI Trend, 2001. Kombi 115 LE
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #46746 Dátum: 2013.06.12 szerda, 13:27:44 »

Így már logikus. Innen is gratulálok a tervezőjének  taps

A szerelők is csatlakoznak hozzád... vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26994


E-mail
« Új hozzászólás #46747 Dátum: 2013.06.12 szerda, 14:14:03 »

Tisztelt Fórumtársak!

Most olvastam az alábbi cikket. http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/ Az utolsó mondat volt számomra meglepő.
Mondeónál létezhet ez? Vagy bármelyik Fordnál? Én cseréltem az enyémben pollen szűrőt, de ahhoz nem kellett kiszedni a gázpedált.
Gondolom a habos tisztítóval igaza van?!

A habossal messzemenően igaza van, és a Fordot ismerve azt is el tudom képzelni, hogy létezik olyan Ford modell, amire igaz a gázpedálos állítása is. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #46748 Dátum: 2013.06.12 szerda, 14:55:24 »

A habossal messzemenően igaza van, és a Fordot ismerve azt is el tudom képzelni, hogy létezik olyan Ford modell, amire igaz a gázpedálos állítása is. Smiley

AndyA

Elég sok féle.....  falbav
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vision
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



E-mail
« Új hozzászólás #46749 Dátum: 2013.06.12 szerda, 16:17:43 »

Videot sajnos ma nem tudtam megcsinálni, mert be kellett jönnöm melózni, ezt holnap pótlom  Wink
Az a remegés meg olyan mintha lógna valami és alacsony fordulaton berezonál! Ráadásul nem is mindig csinálja... de ezt a tisztítást ki fogom próbálni! Smiley
Itt a videó, bár ezen annyira nem hallani : http://www.youtube.com/watch?v=e0Xx_xAp1X4&feature=youtu.be
Naplózva

Mk3 2.0tdci 130le 2004 10. ghia limusin
Oldalak: 1 ... 928 929 930 931 932 933 934 [935] 936 937 938 939 940 941 942 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 20 lekéréssel.