Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.01 hétfő, 15:12:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 [1206] 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20604315 alkalommal)
0 Felhasználó és 59 vendég van a témában
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #60250 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:07:33 »

nem hiszem.semmi nem tart örökké.Ha mindent kicserélsz és még szabadon futósítod a generátort is,az kb 100körül áll meg.
Mi kerül rajta olyan sokba?
Én most estem át csak szíjcserén,a 2db Gates volt 4000HUF (kedvezménnyel),a görgő módosításához a csapágy 4000Huf (de már későn jött meg),a munkadíj 10000Huf.A generátor szabadonfutósítása nem tudom mennyi.Ez eddig 18000,-
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60251 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:07:46 »

Most ne a fenekemre gondolj, a kocsi fenekére, teeeee eplus2
A tiedre csak a Tipcsi gondol. eplus2

Az autód ettől meg csak akkor lesz jobb,ha cuccolsz is vele(súlyt pakolsz a csomiba).Üresen elég *** lesz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60252 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:09:28 »

A tiedre csak a Tipcsi gondol. eplus2

Az autód ettől meg csak akkor lesz jobb,ha cuccolsz is vele(súlyt pakolsz a csomiba).Üresen elég *** lesz.
Melóskocsi, 2-3 ipari pc meg 3 bőröndnyi alkatrész mindig van benne
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60253 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:11:55 »

Mi kerül rajta olyan sokba?
Én most estem át csak szíjcserén,a 2db Gates volt 4000HUF (kedvezménnyel),a görgő módosításához a csapágy 4000Huf (de már későn jött meg),a munkadíj 10000Huf.A generátor szabadonfutósítása nem tudom mennyi.Ez eddig 18000,-
Cheesy nagyon szűken számolsz.
Szedd össze a tételeket:
1 db szíjfeszítő kb 40-50e ft ig
1 db kéttömegő főtengelyszíjtárcsa kb 30e ft
1 db bordás görgő kb 7-8e ft
1 db támasztó görgő 7-8e ft
1 db szabadonfutó 10-15e ft
1 db generátorszíj 4-5e ft

Keress alkatrészárakat nyugodtan.80-100körül fog kijönni cakumpakk. Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60254 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:13:05 »

Melóskocsi, 2-3 ipari pc meg 3 bőröndnyi alkatrész mindig van benne
ha kéccázkilókat hordasz magaddal,akkor rendben
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60255 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:15:28 »

Ha hosszbordás szíjat szeretnék cserélni, akkor mindenféleképpen, kötelező jelleggel kell a görgőket, vízpumpát, feszítőt is cserélnem ? Vagy lehet olyan szerencsém, hogy elég egy szíj is ha a többi cucc még jó ? Mennyibe fáj egy ilyen mutatvány kb ?
jah,és a vízpumpa nincs a generátorszíj rendszerben.Sőt a kormányszervó rendszerben sincs,csak a szervószivattyú hajtja  bordástengellyel.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #60256 Dátum: 2014.12.30 kedd, 15:54:22 »

Most úgy néz ki hogy igen, nem riszál. De a szerelő srác is azt mondja, hogy lengéscsillapító csere lesz a vége. Tavaszig viszont ki kell még bírnia.
Vigyázz nehogy a gumi bánja, ha meg amúgy sem raknád már többet az autóra, akkor mindegy.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Petike86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 446


E-mail
« Új hozzászólás #60257 Dátum: 2014.12.30 kedd, 16:45:23 »

Sziasztok!

Nem nagyon tudtatok segíteni nekem a fabetéttel kapcsolatban. Sajnos.
Azóta is recseg. Ha alacsony fordulaton megy az autó, kicsit rázkódik, és hallom.
Sajnos nem merem bevállalni a leszedését, mert fogalmam sincs hogy kell, eltőrni meg nem lenne szerencsés.
Ez attól tartok így marad Sad

Másik kérdés: vaj színű bőr belső van az autóba, és szinte minden vaj színű.
Ezt tisztítani mivel a legjobb?
Próbáltam sima tisztítóval, meg vízzel, de lehetetlen igazán szépre csinálni.
Van valami spéci anyag hozzá?
Ha valaki tud kérem írja meg nekem. Nagyon szépen köszönöm.
Naplózva
kisvendeg
Vendég
« Új hozzászólás #60258 Dátum: 2014.12.30 kedd, 16:47:49 »

szevasztok.

a hűtővizem nem melegedett fel normálisan üzemi hőfokra, ezért mindkét termosztátot kicseréltettem, meg a jeladót is.
de a probléma továbbra is fennáll, nem melegszik rendesen és ingadozik.
van valakinek ötlete a problémát vagy a megoldást illetően?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60259 Dátum: 2014.12.30 kedd, 16:55:41 »

szevasztok.

a hűtővizem nem melegedett fel normálisan üzemi hőfokra, ezért mindkét termosztátot kicseréltettem, meg a jeladót is.
de a probléma továbbra is fennáll, nem melegszik rendesen és ingadozik.
van valakinek ötlete a problémát vagy a megoldást illetően?

100 % kizárható a termosztát hiba?
Mert abból, hogy kicserélted, még nem következik egyértelműen a beépített darab helyes működése.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60260 Dátum: 2014.12.30 kedd, 16:57:58 »

szevasztok.

a hűtővizem nem melegedett fel normálisan üzemi hőfokra, ezért mindkét termosztátot kicseréltettem, meg a jeladót is.
de a probléma továbbra is fennáll, nem melegszik rendesen és ingadozik.
van valakinek ötlete a problémát vagy a megoldást illetően?
a termocsere nem biztos,hogy meg is oldja.gyakran előfordul,hogy a cser után is ugyan olyan marad,és a termo xar továbbra is.
De ha ingadozik is a höfok,akkor ellenőrizd a vízpumpa lapátját,nincs-e eltörve,vagy a hajtását,nincs e ledarálva a ricni a tengelyen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gsziki
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 440



E-mail
« Új hozzászólás #60261 Dátum: 2014.12.30 kedd, 20:01:07 »

Cheesy nagyon szűken számolsz.
Szedd össze a tételeket:
1 db szíjfeszítő kb 40-50e ft ig
1 db kéttömegő főtengelyszíjtárcsa kb 30e ft
1 db bordás görgő kb 7-8e ft
1 db támasztó görgő 7-8e ft
1 db szabadonfutó 10-15e ft
1 db generátorszíj 4-5e ft

Keress alkatrészárakat nyugodtan.80-100körül fog kijönni cakumpakk. Wink
Ha nem okosba csináljuk akkor valóban neked van igazad! worship
Naplózva

2002 2L Tdci 131Ló ZetecS,Full bőr,automata,navi,gyári multimédia beépített VHS lejátszóval,gyári hifi,stb.
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60262 Dátum: 2014.12.31 szerda, 08:53:35 »

szevasztok.

a hűtővizem nem melegedett fel normálisan üzemi hőfokra, ezért mindkét termosztátot kicseréltettem, meg a jeladót is.
de a probléma továbbra is fennáll, nem melegszik rendesen és ingadozik.
van valakinek ötlete a problémát vagy a megoldást illetően?
Egy pár kérdés merült fel bennem a beírásoddal kapcsolatban. Sokaknak talán nem fog tetszeni, de leírom.

-Hogyan állapítottad (állapították) meg, hogy a hűtővíz nem éri el a megfelelő hőfokot? Valaki megmérte a hűtővíz hőmérsékletét az autó visszajelzőire hagyatkozás nélkül?

-Azt, hogy kicseréltetted a leírt alkatrészeket, Te mondtad, hogy ezt cseréljék ki, vagy megállapítottak "valamit" és Ők javasolták, mondták, cselekedtek a cserét illetően? A leírt és cserélt alkatrészek működése ellenőrizhető kiszerelt állapotban, mechanikai vagy elektromos ellenőrzéssel. 99%-os biztonsággal kijelenthető, hogy működik, vagy "cserére szorult", mert elhasználódott, meghibásodott.

-A kiszerelt alkatrészek visszakerültek a helyükre miután kiderült, hogy a "hibajelenség" továbbra is fennáll? Ha nem akkor mi lett a sorsuk? Fizetni kellett az elfecsérelt időért? (Arra gondolok, hogy kaptál e valami kártérítést azért, hogy "gyakorolhatták" a "szakmát" az autódon a Te idődet is felhasználva?) Ilyen esetben egy "köszönöm" is elég lehetne a részükről, hogy tapasztalatot szereztek a "feladataik" tökéletesebb ellátásához.

Egy ötlet a probléma megoldása felé: Hűtőfolyadékot az autó műszereitől független méréssel ellenőrizni. Amíg ez nem történik meg és nem nyer megállapítást, hogy ténylegesen nem éri el az üzemi hőfokot a folyadék, addig kár minden további alkatrészcsere. A hiba feltárása a lényeg! utána szabad csak az orvosláson gondolkodni. Ha nem tudjuk a hiba okát, akkor mit is javítunk, cserélünk?

Van egy örök szabály! A "jót" nem lehet megjavítani! Csak elrontani.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 09:33:15 írta kowikamil » Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60263 Dátum: 2014.12.31 szerda, 08:55:36 »

100 % kizárható a termosztát hiba?
Mert abból, hogy kicserélted, még nem következik egyértelműen a beépített darab helyes működése.
Úgy gondolom, hogy az első lépést kihagytad. Valóban nem éri el az üzemi hőfokot? Hogyan lett leellenőrizve? Nem derül ki a leírásból.
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60264 Dátum: 2014.12.31 szerda, 08:58:15 »

100 % kizárható a termosztát hiba?
Mert abból, hogy kicserélted, még nem következik egyértelműen a beépített darab helyes működése.
Úgy gondolom, hogy az első lépést kihagytad. Valóban nem éri el az üzemi hőfokot? Hogyan lett leellenőrizve? Nem derül ki a leírásból.
Szép páros lesztek ti itt  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60265 Dátum: 2014.12.31 szerda, 09:09:41 »

Szép páros lesztek ti itt  nyes
Mindenkinek szüksége van a "kontrollra". nyes
Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60266 Dátum: 2014.12.31 szerda, 09:18:20 »

a termocsere nem biztos,hogy meg is oldja.gyakran előfordul,hogy a cser után is ugyan olyan marad,és a termo xar továbbra is.
De ha ingadozik is a höfok,akkor ellenőrizd a vízpumpa lapátját,nincs-e eltörve,vagy a hajtását,nincs e ledarálva a ricni a tengelyen.
Valamit nem értek. Segíts légyszíves.

Alapjáraton, álló helyzetben, mitől ingadozhat a hűtőfolyadék hőfoka?
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #60267 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:01:34 »

Valamit nem értek. Segíts légyszíves.

Alapjáraton, álló helyzetben, mitől ingadozhat a hűtőfolyadék hőfoka?
Tisztelt Fórumtárs!
Ha csak, két három sorral vissza olvastál volna, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.
"alf"már megválaszolta. eljen Fellazult szivattyúlapát, vagy ledarált bordás tengely.
A kérdés halmazból amit feltettél, úgy néz ki mintha képben lennél, pedig dehogy. wave
Tisztelettel László! worship
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 10:12:42 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60268 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:32:04 »

Tisztelt Fórumtárs!
Ha csak, két három sorral vissza olvastál volna, akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést.
"alf"már megválaszolta. eljen Fellazult szivattyúlapát, vagy ledarált bordás tengely.
A kérdés halmazból amit feltettél, úgy néz ki mintha képben lennél, pedig dehogy. wave
Tisztelettel László! worship
El, kéne, olvasni, még egyszer a kérdésemet. Csak hogy "képben legyél".

Idézem: "Alapjáraton, álló helyzetben, mitől ingadozhat a hűtőfolyadék hőfoka?"

Hőfoknál az ingadozás azt jelenti, hogy alacsonyabb, majd magasabb a hőfok. Fel, le. Nem pedig ki, be.

Fellazult szivattyúlapát, vagy ledarált bordás tengely hogyan is valósítja meg a hőmérséklet ingadozását lefele? Azaz ha kopott a tengely, vagy fellazult a szivattyúlapát, akkor kihűl a hűtőfolyadék? Esetleg eléri a fagyáspontot is? Ezzel gondolom, hogy azt akarod szemléltetni, hogy a motor működése közben, ha melegedés lépne fel a hűtőfolyadékban, ami köztudottan káros következményekkel járna a motor üzemeltetése szempontjából, akkor elég ha "szimuláljuk" útközben a fellazult szivattyúlapátot, vagy kopott bordás tengelyt, azáltal, hogy "lekötjük" a vízpumpát és máris mehetünk tovább? Ilyenkor viszont "az elméleted szerint" fokozottan figyeljünk arra, hogy nehogy túlhűtsük a motort, mert az fagyáshoz is vezethet.

Ne haragudj, ha "kicsit" összetettebbre sikerült a mondat. Jelezd és kibontom Neked, talán akkor megérted. worship

Ha ismernéd a motor hűtési rendszerét akkor nem írtál volna ilyeneket.

Kénytelen vagyok beidézni a saját írásodat: "úgy néz ki mintha képben lennél, pedig dehogy." integet2
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 10:36:00 írta kowikamil » Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60269 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:38:43 »

El, kéne, olvasni, még egyszer a kérdésemet. Csak hogy "képben legyél".


Kénytelen vagyok beidézni a saját írásodat: "úgy néz ki mintha képben lennél, pedig dehogy." integet2

Óriási forma vagy. Idejöttél, majd magas lóról osztod az észt mindenkinek. Akár alf, akár GSR, akár László is tett már le az asztalra bőven, amit rólad nem nagyon lehet elmondani.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60270 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:40:51 »

Úgy gondolom, hogy az első lépést kihagytad. Valóban nem éri el az üzemi hőfokot? Hogyan lett leellenőrizve? Nem derül ki a leírásból.

Úgy gondolom, hogy amit a gyártó beszerelt hűtőfolyadék hőmérsékletére szolgáló tájékoztató műszer, az pontosan elegendő tájékoztatást nyújt.
Túlságosan túl bonyolítod a dolgot. Nincs szükség külső hőmérséklet mérésre, sőt mivel cserélték a jeladót (nem kellett volna) már annak hibája is kizárható. De nem is szokott úgy meghibásodni, hogy ingadozik "tőle" a hőmérséklet mutató.
Tehát azt gondolom, hogy ez a hozzászólás teljesen felesleges volt részedről.  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #60271 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:45:38 »

Egy pár kérdés merült fel bennem a beírásoddal kapcsolatban. Sokaknak talán nem fog tetszeni, de leírom.

-Hogyan állapítottad (állapították) meg, hogy a hűtővíz nem éri el a megfelelő hőfokot? Valaki megmérte a hűtővíz hőmérsékletét az autó visszajelzőire hagyatkozás nélkül?

-Azt, hogy kicseréltetted a leírt alkatrészeket, Te mondtad, hogy ezt cseréljék ki, vagy megállapítottak "valamit" és Ők javasolták, mondták, cselekedtek a cserét illetően? A leírt és cserélt alkatrészek működése ellenőrizhető kiszerelt állapotban, mechanikai vagy elektromos ellenőrzéssel. 99%-os biztonsággal kijelenthető, hogy működik, vagy "cserére szorult", mert elhasználódott, meghibásodott.

-A kiszerelt alkatrészek visszakerültek a helyükre miután kiderült, hogy a "hibajelenség" továbbra is fennáll? Ha nem akkor mi lett a sorsuk? Fizetni kellett az elfecsérelt időért? (Arra gondolok, hogy kaptál e valami kártérítést azért, hogy "gyakorolhatták" a "szakmát" az autódon a Te idődet is felhasználva?) Ilyen esetben egy "köszönöm" is elég lehetne a részükről, hogy tapasztalatot szereztek a "feladataik" tökéletesebb ellátásához.

Egy ötlet a probléma megoldása felé: Hűtőfolyadékot az autó műszereitől független méréssel ellenőrizni. Amíg ez nem történik meg és nem nyer megállapítást, hogy ténylegesen nem éri el az üzemi hőfokot a folyadék, addig kár minden további alkatrészcsere. A hiba feltárása a lényeg! utána szabad csak az orvosláson gondolkodni. Ha nem tudjuk a hiba okát, akkor mit is javítunk, cserélünk?

Van egy örök szabály! A "jót" nem lehet megjavítani! Csak elrontani.

Üdv..Bennem is felmerült pár kérdés,vajon hogy éled meg........
Amikor bemész egy szervizbe és várod hogy az autódat rendesen megcsinálják vajon mire gondolsz? /Monolog/
Fizetek, ezért csinálják meg akárhányszor is oda állok az autómhoz és mutogatok mit kellett volna csinálni szerintem.
Aztán nem értem amikor hirtelen megfordultam miért olyan fura pofát vágnak rám?
Tovább mutatom hol a hiba,ő nem érti de ekkor a szerelő felemeli a kulcsot..vajon hozzámvágja?
Aztán időt kérnek hogy átgondolják mire jutnak a vezető szerelővel.Visszajövövök,de továbbra sem jó az autóm.
Kilátásba helyezem hogy elviszem az autóm olyanokhoz akik nem "megélhetési" autószerelők dolgoznak.
Na ekkorra a Műhelyvezető is előkerül,de én hiába mondom mi a hiba mostmár hárman sem tudják megcsinálni
közben észreveszem hogy az egyik szerelő mintha lefényképezett volna a mobiljával.Nem tudom mi volt a szándéka
de azt kizárnám hogy tetszem neki,mert mitagadás beteg voltam amikor szépség és ész osztás volt az iskolában.
Mivel ebédidő elérkezett,szoltam elmegyek kajálni,de csak ti nézegessétek hátha rájöttök arra amit már 2órája pofázom...Na kaja megvolt.Mikor visszaértem az egyik szerelő a satupad felett lévő naptárra kitett képet dobálta dartsal.Közelebb lépek és mitlátok?Az én képem van odarakva és azt dobálja!Na erre elborul az agyam mégis milyen szemét emberek vannak,ahelyett hogy melozna ilyennel szemétkedik.Több sem kellett nekem elmentem bepanaszolni ismét a Műhelyfőnöknek ez tűrhetetlen.Közölték,ehhez semmi közöm mivel örüljek hogy egyáltalán a szerviz területére beengednek.Ismét pipa lettem,hiszen ha nem tudnák én vagyok a fizető kuncsaft!
Ez sem érdekelte őket.Közben egyik szerelő előált egy jónak tűnő alternativával,de ehhez kisebb módositást kéne ezközölni a gyári elrendezésen.Na ettől égnek ált a hajam,hogy az én tökéletes v6-os autómat nehogymár szétgányolják! Kilátásba helyeztem hogy feljelentem őket amiért a hozzánemértésükért csúnyán meg is fizetnek.
Közben váratlanul az autóm elkészült,gyorsan fizetek és már robogok haza a mondeommal..........belenézek a
visszapillantóba hogy elégedetten nyugtázzam mindent jól csináltam,ám ekkor észreveszek valamit.........ezt a monoklit mikor kaptam?!? ..........

Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60272 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:55:20 »

Óriási forma vagy. Idejöttél, majd magas lóról osztod az észt mindenkinek. Akár alf, akár GSR, akár László is tett már le az asztalra bőven, amit rólad nem nagyon lehet elmondani.
Látom félre értelmezed a dolgokat. Olvass és értelmezz, utána írj ilyeneket.

Talán amit írtam az ellentmond a fizikának és mindennek? Sajnos van az úgy, hogy irkálunk, irkálunk és ezzel akár meg is téveszthetünk bárkit, vagy nehezebben járható, gazdaságtalan útra irányítunk. Gondolok itt a feleslegesen kidobott pénzekre a feleslegesen cserélt alkatrészekből kifolyólag.

Az asztalra letenni folyamatosan lehet. Ha.  egy év múlva akár csak egy valaki az én "magaslóról" írásom segít akkor már ért valamit.

Kicsit olvasva a fórumot látszik, hogy aki "nem velünk az ellenünk" elv dominál sok esetben. Vannak, voltak "arcok, Nickek" akik már nincsenek, pedig volt saját gondolatuk, megosztották, de itt az többeknek nem tetszett, így hát lassan kimaradoztak, majd nem jöttek többet.

Nem kéne ez a kirekesztő sleng duma. Én úgy érzem, hogy műszakilag a fórum témájához kapcsolódóan írtam. Ezzel nem mindenki ért egyet, de nem ütközteti az Ő saját álláspontját, hanem visszautalgat egy másik fórumtársra és finoman jelzi nekem, hogy f@sz vagyok és menjek a pics@ba az "asztaltól".

A "tárgyban" szereplő kérdésre esetleg valaki tudja a választ? Írja le, beszéljük meg. Bár ahogy alkatrészeket cserélgetni egy autóban, úgy jobb értelmes beszélgetés helyett, ordibálni az "asztalnál". integet2
Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60273 Dátum: 2014.12.31 szerda, 10:58:30 »

Látom félre értelmezed a dolgokat. Olvass és értelmezz, utána írj ilyeneket.

Talán amit írtam az ellentmond a fizikának és mindennek? Sajnos van az úgy, hogy irkálunk, irkálunk és ezzel akár meg is téveszthetünk bárkit, vagy nehezebben járható, gazdaságtalan útra irányítunk. Gondolok itt a feleslegesen kidobott pénzekre a feleslegesen cserélt alkatrészekből kifolyólag.

Az asztalra letenni folyamatosan lehet. Ha.  egy év múlva akár csak egy valaki az én "magaslóról" írásom segít akkor már ért valamit.

Kicsit olvasva a fórumot látszik, hogy aki "nem velünk az ellenünk" elv dominál sok esetben. Vannak, voltak "arcok, Nickek" akik már nincsenek, pedig volt saját gondolatuk, megosztották, de itt az többeknek nem tetszett, így hát lassan kimaradoztak, majd nem jöttek többet.

Nem kéne ez a kirekesztő sleng duma. Én úgy érzem, hogy műszakilag a fórum témájához kapcsolódóan írtam. Ezzel nem mindenki ért egyet, de nem ütközteti az Ő saját álláspontját, hanem visszautalgat egy másik fórumtársra és finoman jelzi nekem, hogy f@sz vagyok és menjek a pics@ba az "asztaltól".

A "tárgyban" szereplő kérdésre esetleg valaki tudja a választ? Írja le, beszéljük meg. Bár ahogy alkatrészeket cserélgetni egy autóban, úgy jobb értelmes beszélgetés helyett, ordibálni az "asztalnál". integet2
Nem feltétlen a hsz tartalmával van/lehet gond, hanem a stílussal. Márpedig a bemutatkozásod nem sikerült a legparádésabbra, így a magas lóról lenne érdemes leszállni. És ha valamiben tudsz segíteni másoknak, akkor azt tedd meg úgy, hogy közben ne ordítson a hozzászólásodból a mások lenézése. Elvégre a segítségen alapul egy ilyen fórum.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #60274 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:01:39 »

Nem feltétlen a hsz tartalmával van/lehet gond, hanem a stílussal. Márpedig a bemutatkozásod nem sikerült a legparádésabbra, így a magas lóról lenne érdemes leszállni. És ha valamiben tudsz segíteni másoknak, akkor azt tedd meg úgy, hogy közben ne ordítson a hozzászólásodból a mások lenézése. Elvégre a segítségen alapul egy ilyen fórum.
Hát,...jelenlétével felértékelte Petike86-ot!  Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 12:13:11 írta Styleair » Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60275 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:04:02 »

Hát,...jelenlétével felértékelte petike86-ot!  Cheesy

ne túlozz  eplus2
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60276 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:07:01 »

Hát,...jelenlétével felértékelte petike86-ot!  Cheesy

 laugh
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60277 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:07:15 »

ne túlozz  eplus2

Nem az.  vigyor3
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #60278 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:07:54 »

ne túlozz  eplus2
Csak picit. Már a nyikorgó fabetétjével álmodom. Valaki olajozza már be neki, pl nyírfaolajjal!  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60279 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:08:46 »

Úgy gondolom, hogy amit a gyártó beszerelt hűtőfolyadék hőmérsékletére szolgáló tájékoztató műszer, az pontosan elegendő tájékoztatást nyújt.
Túlságosan túl bonyolítod a dolgot. Nincs szükség külső hőmérséklet mérésre, sőt mivel cserélték a jeladót (nem kellett volna) már annak hibája is kizárható. De nem is szokott úgy meghibásodni, hogy ingadozik "tőle" a hőmérséklet mutató.
Tehát azt gondolom, hogy ez a hozzászólás teljesen felesleges volt részedről.  wave
Látod ebben megint nem értünk egyet. Ha emlékszel az én hibámra akkor a jelenség az volt, hogy a mutató hol "fel", majd hol "le" állás felé közelített. Az hozzászólásodból akkor az lenne a következtetés, hogy hol "forr", hol "hűl" a hűtőfolyadékom. Pedig a hiba nem ez volt. Tehát a "amit a gyártó beszerelt hűtőfolyadék hőmérsékletére szolgáló tájékoztató műszer, az pontosan elegendő tájékoztatást nyújt". Sajnos kiderült megint, hogy Te meg túl leegyszerűsíted  a dolgot. Ezek szerint Te megint valami "alkatrész csereberén" törnéd a fejed, mint szerelő. Arra nem gondolsz ebben az esetben amit olyan sokszor leírtál, " hogy elromolhat az is."

"sőt mivel cserélték a jeladót (nem kellett volna) már annak hibája is kizárható." Látod ezzel van a baj. Miért nem komplett motort, vagy autót cseréltek? Egy olyanra amiben minden úgy működik ahogy kell. A szerelő is dicsőségben tudhatná a tudását és a tulaj is elégedett lenne.
Tudod magadról, hogy a hiba behatárolás az egy autószerelőnek nem "üzlet". Lassú, nem kifizetődő. A csere alkatrész(szek) beépítése viszont gyors és egyszerű. Több bevétel kevesebb munka és nem kell hozzá "komoly" tudás sem.

Tehát azt gondolom, hogy ez a hozzáállás teljesen felelőtlen volt részedről. worship
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 11:20:56 írta kowikamil » Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60280 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:10:04 »

Csak picit. Már a nyikorgó fabetétjével álmodom. Valaki olajozza már be neki, pl nyírfaolajjal!  Cheesy

vagy áztassuk be wd40-be, még wunderbaum se kell majd utána.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60281 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:17:27 »

Látod ebben megint nem értünk egyet. Ha emlékszel az én hibámra akkor a jelenség az volt, hogy a mutató hol "fel", majd hol "le" állás felé közelített. Az hozzászólásodból akkor az lenne a következtetés, hogy hol "forr", hol "hűl" a hűtőfolyadékom. Pedig a hiba nem ez volt. Tehát a "amit a gyártó beszerelt hűtőfolyadék hőmérsékletére szolgáló tájékoztató műszer, az pontosan elegendő tájékoztatást nyújt". Sajnos kiderült megint, hogy Te meg túl leegyszerűsíted  a dolgot. Ezek szerint Te megint valami "alkatrész csereberén" törnéd a fejed, mint szerelő. Arra nem gondolsz ebben az esetben amit olyan sokszor leírtál, " hogy elromolhat az is."

"sőt mivel cserélték a jeladót (nem kellett volna) már annak hibája is kizárható." Látod ezzel van a baj. Miért nem komplett motort, vagy autót cseréltek? Egy olyanra amiben minden úgy működik ahogy kell. A szerelő is dicsőségben tudhatná a tudását és a tulaj is elégedett lenne.
Tudod magadról, hogy a hiba behatárolás az egy autószerelőnek nem "üzlet". Lassú, nem kifizetődő. A csere alkatrész(szek) beépítése viszont gyors és egyszerű. Több bevétel kevesebb munka és nem kell hozzá "komoly" tudás sem.

Tehát azt gondolom, hogy ez a hozzá állás teljesen felelőtlen volt részedről. worship
Hülyeséget beszélsz.....  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60282 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:18:32 »

Üdv..Bennem is felmerült pár kérdés,vajon hogy éled meg........
Amikor bemész egy szervizbe és várod hogy az autódat rendesen megcsinálják vajon mire gondolsz? /Monolog/
Fizetek, ezért csinálják meg akárhányszor is oda állok az autómhoz és mutogatok mit kellett volna csinálni szerintem.
Aztán nem értem amikor hirtelen megfordultam miért olyan fura pofát vágnak rám?
Tovább mutatom hol a hiba,ő nem érti de ekkor a szerelő felemeli a kulcsot..vajon hozzámvágja?
Aztán időt kérnek hogy átgondolják mire jutnak a vezető szerelővel.Visszajövövök,de továbbra sem jó az autóm.
Kilátásba helyezem hogy elviszem az autóm olyanokhoz akik nem "megélhetési" autószerelők dolgoznak.
Na ekkorra a Műhelyvezető is előkerül,de én hiába mondom mi a hiba mostmár hárman sem tudják megcsinálni
közben észreveszem hogy az egyik szerelő mintha lefényképezett volna a mobiljával.Nem tudom mi volt a szándéka
de azt kizárnám hogy tetszem neki,mert mitagadás beteg voltam amikor szépség és ész osztás volt az iskolában.
Mivel ebédidő elérkezett,szoltam elmegyek kajálni,de csak ti nézegessétek hátha rájöttök arra amit már 2órája pofázom...Na kaja megvolt.Mikor visszaértem az egyik szerelő a satupad felett lévő naptárra kitett képet dobálta dartsal.Közelebb lépek és mitlátok?Az én képem van odarakva és azt dobálja!Na erre elborul az agyam mégis milyen szemét emberek vannak,ahelyett hogy melozna ilyennel szemétkedik.Több sem kellett nekem elmentem bepanaszolni ismét a Műhelyfőnöknek ez tűrhetetlen.Közölték,ehhez semmi közöm mivel örüljek hogy egyáltalán a szerviz területére beengednek.Ismét pipa lettem,hiszen ha nem tudnák én vagyok a fizető kuncsaft!
Ez sem érdekelte őket.Közben egyik szerelő előált egy jónak tűnő alternativával,de ehhez kisebb módositást kéne ezközölni a gyári elrendezésen.Na ettől égnek ált a hajam,hogy az én tökéletes v6-os autómat nehogymár szétgányolják! Kilátásba helyeztem hogy feljelentem őket amiért a hozzánemértésükért csúnyán meg is fizetnek.
Közben váratlanul az autóm elkészült,gyorsan fizetek és már robogok haza a mondeommal..........belenézek a
visszapillantóba hogy elégedetten nyugtázzam mindent jól csináltam,ám ekkor észreveszek valamit.........ezt a monoklit mikor kaptam?!? ..........


Szia.

Ügyes vagy. Ezt mind magadtól, vagy segítséget kértél hozzá?
Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60283 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:22:50 »

Hülyeséget beszélsz.....  wave
Melyik részét nem tudod értelmezni? Segítek.

Vagy ez az egyszerűbb? Nem cáfolsz, leug@tsz. falbav
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60284 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:24:57 »

Melyik részét nem tudod értelmezni? Segítek.

Vagy ez az egyszerűbb? Nem cáfolsz, leug@tsz. falbav

Én nem értek valamit? Amire te az írtad....azt nem értetted.  wave
Ennél fogva nincs mit cáfolnom. Ja és ne mond már meg, hogy mikor miben gondolkodom és mit csinálnék. Hagyd ezt meg nekem, köszi..... Cool
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 11:26:45 írta GSR » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Petike86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 446


E-mail
« Új hozzászólás #60285 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:26:25 »

Hát,...jelenlétével felértékelte petike86-ot!  Cheesy

Már megint én?!?!

Hogy kapnád be a kutyád *****-át  wave

Hogy kerülök én megint képbe?!
De akár örülhetnék is, hogy nem felejtettél el te GYÖKÉR!

Ja, és a szerintetek "okoskodó" kollégénak nem tudtok örülni ahogy látom! Ha valaki ír valami normálisat akkor az már baj...ugyanis itt csak 3-4 ember ért mindenhez! Ha valaki "ismeretlen" ír valamit ami nem az, hogy te barom ember vettél 2 termosztátot, de nem jó?! Vegyél másik kettőt, mert simán lehet, hogy nem jó az új! Mivan?! Tessék?! De amikor ez a hiba, sosem jó az új?!?!
Ti mindenkivel kicseréltetnétek az újat is  nyes
Még ha tiétek lenne az összes alkatrész bolt megértem, de így..Smiley

Amúgy pedig BUÉK!
Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60286 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:36:58 »

Már megint én?!?!

Hogy kapnád be a kutyád *****-át  wave

Hogy kerülök én megint képbe?!
De akár örülhetnék is, hogy nem felejtettél el te GYÖKÉR!

Ja, és a szerintetek "okoskodó" kollégénak nem tudtok örülni ahogy látom! Ha valaki ír valami normálisat akkor az már baj...ugyanis itt csak 3-4 ember ért mindenhez! Ha valaki "ismeretlen" ír valamit ami nem az, hogy te barom ember vettél 2 termosztátot, de nem jó?! Vegyél másik kettőt, mert simán lehet, hogy nem jó az új! Mivan?! Tessék?! De amikor ez a hiba, sosem jó az új?!?!
Ti mindenkivel kicseréltetnétek az újat is  nyes
Még ha tiétek lenne az összes alkatrész bolt megértem, de így..Smiley

Amúgy pedig BUÉK!
Szia! wave

Én nagyon örülök Neked! Persze a többieknek is még akkor is, ha nem értünk egyet sokszor, sok mindenben. Már alig vártam, hogy találkozzunk, mert azt hitték sokan, hogy én vagyok Te. De ha Én vagyok Te, akkor Te ki vagy? Wink

Látom Te nem vagy mindennel és mindenkivel kibékülve itt a fórumon. Azért finoman és nagyon finoman jelzem Neked, hogy ez az "alpári" fogalmazás nem jó irány. Ne sértegessünk senkit, pláne, hogy nem is ismerjük. Nyugalom. integet2
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 11:39:28 írta kowikamil » Naplózva
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60287 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:39:48 »

Már megint én?!?!

Hogy kapnád be a kutyád *****-át  wave

Hogy kerülök én megint képbe?!
De akár örülhetnék is, hogy nem felejtettél el te GYÖKÉR!

Ja, és a szerintetek "okoskodó" kollégénak nem tudtok örülni ahogy látom! Ha valaki ír valami normálisat akkor az már baj...ugyanis itt csak 3-4 ember ért mindenhez! Ha valaki "ismeretlen" ír valamit ami nem az, hogy te barom ember vettél 2 termosztátot, de nem jó?! Vegyél másik kettőt, mert simán lehet, hogy nem jó az új! Mivan?! Tessék?! De amikor ez a hiba, sosem jó az új?!?!
Ti mindenkivel kicseréltetnétek az újat is  nyes
Még ha tiétek lenne az összes alkatrész bolt megértem, de így..Smiley

Amúgy pedig BUÉK!
A személyeskedés nem visz előbbre, szerintem ezt inkább skip.
Ha valaki normálisat ír, azt szeretjük. Akár 1, akár 20, akár 28000 hsz van a háta mögött.
A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél? Hagyod a 'csába? Jah, nem. Oda lehet adni kowikamil-nak. Ő megjavítja akár a kopott fékbetétet, vagy a kiégett villanykörtét is...
Nem cseréltetünk mindenkivel mindent, de ha vanak dolgok, amiket időnként cserélni kell. Ez ilyen.

Jah, és neked is BÚÉK!

Illetve ajánlom még ezt is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038353
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60288 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:40:45 »

Csak picit. Már a nyikorgó fabetétjével álmodom. Valaki olajozza már be neki, pl nyírfaolajjal!  Cheesy
Valaki igencsak be van Rád "pipulva"! hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60289 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:43:52 »

A személyeskedés nem visz előbbre, szerintem ezt inkább skip.
Ha valaki normálisat ír, azt szeretjük. Akár 1, akár 20, akár 28000 hsz van a háta mögött.
A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél? Hagyod a 'csába? Jah, nem. Oda lehet adni kowikamil-nak. Ő megjavítja akár a kopott fékbetétet, vagy a kiégett villanykörtét is...
Nem cseréltetünk mindenkivel mindent, de ha vanak dolgok, amiket időnként cserélni kell. Ez ilyen.

Jah, és neked is BÚÉK!

Illetve ajánlom még ezt is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038353

Domi, az aet típusút is?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60290 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:46:35 »

A személyeskedés nem visz előbbre, szerintem ezt inkább skip.
Ha valaki normálisat ír, azt szeretjük. Akár 1, akár 20, akár 28000 hsz van a háta mögött.
A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél? Hagyod a 'csába? Jah, nem. Oda lehet adni kowikamil-nak. Ő megjavítja akár a kopott fékbetétet, vagy a kiégett villanykörtét is...
Nem cseréltetünk mindenkivel mindent, de ha vanak dolgok, amiket időnként cserélni kell. Ez ilyen.

Jah, és neked is BÚÉK!

Illetve ajánlom még ezt is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038353
A nickem bekerült a köztudatba!!! Ez jó! taps taps taps

Mi lehet az az értékhatár amikor azt mondod, hogy na ezt már ne?! Főtengely, vezérlőegység, szélvédő, xenon lámpa, jeladó, gumiszőnyeg?

"A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél?" Kérem, hogy a saját kérdésedet válaszold meg, mert engem bizony nagyon érdekel.
Naplózva
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60291 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:50:49 »

A személyeskedés nem visz előbbre, szerintem ezt inkább skip.
Ha valaki normálisat ír, azt szeretjük. Akár 1, akár 20, akár 28000 hsz van a háta mögött.
A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél? Hagyod a 'csába? Jah, nem. Oda lehet adni kowikamil-nak. Ő megjavítja akár a kopott fékbetétet, vagy a kiégett villanykörtét is...
Nem cseréltetünk mindenkivel mindent, de ha vanak dolgok, amiket időnként cserélni kell. Ez ilyen.

Jah, és neked is BÚÉK!

Illetve ajánlom még ezt is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038353
"Ha valaki normálisat ír, azt szeretjük."

Pontosabban? Mi a normális? Ki állítja, hogy az a normális ami? stb.
Naplózva
Petike86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 446


E-mail
« Új hozzászólás #60292 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:55:11 »

Valaki igencsak be van Rád "pipulva"! hehe

Figyelj!
A helyzet itt csupán annyi, hogy vettem egy autót, aminek voltak/vannak hibái!
Én megtaláltam ezt a fórumot, mondván az én típusú autóm és a mondeo MK3-as nasgyrészt hasonló! Sajnos voltak problémáim az autóval, (ismétlem SAJNOS)! Én örültem volna a legjobban ha ide sem kell jönnöm, annak meg főleg örültem volna, ha nem kell ennyit írnom, ugyanis akkor jó lett volna az autóm! Ennyi...
Majd tettem fel kérdéseket...mivel én nem értek az autókhoz, ezért nekem nem volt egyértelmű a hiba...itt elég sok embernek ezek bugyuta, idegesítő kérdések voltak! Azonban nekem az én autóm a legfontosabb, ezért én azért aggódtam. És megkérdeztem a "bugyuta, hülye" kérdést is...ez 1-2-3 embernek nem tetszett! Majd azért hála istennek volt aki segített, mindig kaptam irányt a hiba felé! És sikerült is kijavítani azokat!
De aztán jöttek a folyamatos "kostolgatások", oltogatások! Számukra mint kiderült ez szokásos, ne vegyem fel dolgok! Mondták (írták) De engem bizony egy idő után zavart, hogy folyamatosan visszalátom a nevem, hogy mekkora egy idióta vagyok. (nem leírva, csak utalgatva) Majd volt 1-2 alkalom amikor kifakadtam! Igen, néha lehet durvábban! De én viseljem el, mert ez így szokás. Ők azt hitték én belevontam a "családokat" is...pedig dehogy! Ez még nem belevonás  nyes
Majd felfüggesztettek...most meg nem vagyok túl aktív, volt kérdésem, ezt is visszalátom...de segíteni nem segít. Mind1, majd megoldom valahogy!
Én kérdést már nem fogok feltenni, ugyanis segítséget már nem fogok kapni!  szomoru1
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #60293 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:56:37 »

A nickem bekerült a köztudatba!!! Ez jó! taps taps taps

Mi lehet az az értékhatár amikor azt mondod, hogy na ezt már ne?! Főtengely, vezérlőegység, szélvédő, xenon lámpa, jeladó, gumiszőnyeg?

"A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél?" Kérem, hogy a saját kérdésedet válaszold meg, mert engem bizony nagyon érdekel.

Azért ne dőlj hátra a karosszékben elégedetten.....kapsz egy bannt és kezdheted az elejéről felépiteni az imagesod.
 eplus2 vigyor3 eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60294 Dátum: 2014.12.31 szerda, 11:59:32 »

Domi, az aet típusút is?  eplus2
Átvési a betűket, stb  vigyor3
Amúgy meg full jó betétek, semmi bajuk. Siky próbálgatta a féket a reptéren, és azt mondta, hogy jobban fog, mint az ő Bosch párja Cheesy
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60295 Dátum: 2014.12.31 szerda, 12:05:03 »

Figyelj!
A helyzet itt csupán annyi, hogy vettem egy autót, aminek voltak/vannak hibái!
Én megtaláltam ezt a fórumot, mondván az én típusú autóm és a mondeo MK3-as nasgyrészt hasonló! Sajnos voltak problémáim az autóval, (ismétlem SAJNOS)! Én örültem volna a legjobban ha ide sem kell jönnöm, annak meg főleg örültem volna, ha nem kell ennyit írnom, ugyanis akkor jó lett volna az autóm! Ennyi...
Majd tettem fel kérdéseket...mivel én nem értek az autókhoz, ezért nekem nem volt egyértelmű a hiba...itt elég sok embernek ezek bugyuta, idegesítő kérdések voltak! Azonban nekem az én autóm a legfontosabb, ezért én azért aggódtam. És megkérdeztem a "bugyuta, hülye" kérdést is...ez 1-2-3 embernek nem tetszett! Majd azért hála istennek volt aki segített, mindig kaptam irányt a hiba felé! És sikerült is kijavítani azokat!
De aztán jöttek a folyamatos "kostolgatások", oltogatások! Számukra mint kiderült ez szokásos, ne vegyem fel dolgok! Mondták (írták) De engem bizony egy idő után zavart, hogy folyamatosan visszalátom a nevem, hogy mekkora egy idióta vagyok. (nem leírva, csak utalgatva) Majd volt 1-2 alkalom amikor kifakadtam! Igen, néha lehet durvábban! De én viseljem el, mert ez így szokás. Ők azt hitték én belevontam a "családokat" is...pedig dehogy! Ez még nem belevonás  nyes
Majd felfüggesztettek...most meg nem vagyok túl aktív, volt kérdésem, ezt is visszalátom...de segíteni nem segít. Mind1, majd megoldom valahogy!
Én kérdést már nem fogok feltenni *, ugyanis segítséget már nem fogok kapni!  szomoru1

Nem kell.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038353

*Ez most fenyegetés?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #60296 Dátum: 2014.12.31 szerda, 12:07:23 »

Figyelj!
A helyzet itt csupán annyi, hogy vettem egy autót, aminek voltak/vannak hibái!
Én megtaláltam ezt a fórumot, mondván az én típusú autóm és a mondeo MK3-as nasgyrészt hasonló! Sajnos voltak problémáim az autóval, (ismétlem SAJNOS)! Én örültem volna a legjobban ha ide sem kell jönnöm, annak meg főleg örültem volna, ha nem kell ennyit írnom, ugyanis akkor jó lett volna az autóm! Ennyi...
Majd tettem fel kérdéseket...mivel én nem értek az autókhoz, ezért nekem nem volt egyértelmű a hiba...itt elég sok embernek ezek bugyuta, idegesítő kérdések voltak! Azonban nekem az én autóm a legfontosabb, ezért én azért aggódtam. És megkérdeztem a "bugyuta, hülye" kérdést is...ez 1-2-3 embernek nem tetszett! Majd azért hála istennek volt aki segített, mindig kaptam irányt a hiba felé! És sikerült is kijavítani azokat!
De aztán jöttek a folyamatos "kostolgatások", oltogatások! Számukra mint kiderült ez szokásos, ne vegyem fel dolgok! Mondták (írták) De engem bizony egy idő után zavart, hogy folyamatosan visszalátom a nevem, hogy mekkora egy idióta vagyok. (nem leírva, csak utalgatva) Majd volt 1-2 alkalom amikor kifakadtam! Igen, néha lehet durvábban! De én viseljem el, mert ez így szokás. Ők azt hitték én belevontam a "családokat" is...pedig dehogy! Ez még nem belevonás  nyes
Majd felfüggesztettek...most meg nem vagyok túl aktív, volt kérdésem, ezt is visszalátom...de segíteni nem segít. Mind1, majd megoldom valahogy!
Én kérdést már nem fogok feltenni, ugyanis segítséget már nem fogok kapni!  szomoru1

Ez is egy vélemény.
Egy utcában ha mindenki szembe jön,akkor egy idő után gyanús lehet,én megyek  xar irányba nem?(általánosságban)
Itt eddig is meg régen is szivesen segitettek azok akik  tudnak.
Ezt nyugodtan mondhatom én, aki vagy 5ėv kihagyás után visszajőve is tapasztalom.
Szóval ha valahogy nagyon mind3nki más véleményen van el kell gondolkodni...
senki nem lesz kisebb ha beirja elnézte ,tévedett vagy egyéb meakulpa.
De sokszor az van hogy ők még erősködnek is.






Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #60297 Dátum: 2014.12.31 szerda, 12:11:36 »

A nickem bekerült a köztudatba!!! Ez jó! taps taps taps

Mi lehet az az értékhatár amikor azt mondod, hogy na ezt már ne?! Főtengely, vezérlőegység, szélvédő, xenon lámpa, jeladó, gumiszőnyeg?

"A termosztátból sajnos tényleg van olyan, hogy nem jó az új. Akkor mit tennél?" Kérem, hogy a saját kérdésedet válaszold meg, mert engem bizony nagyon érdekel.
Értékhatár? Nem tudom. Amikor kilukadt a dugattyúm, és szétkapták a kocsit, akkor az egy 400e-s mutatvány volt 2008-ban. A szerelő azt mondta, hogy a pcs volt a rossz, és ez átégette a dugattyút, amit úgy lehet orvosolni, hogy motor ki, lukas dugattyú csere, és 4 pcs csere. Nyilván nekiállhattam volna keménykedni, hogy szerintem nem ez a hiba, meg ne cseréljék ki, mert majd palmatex-el beragasztom a dugattyún a lukat, a pcs eltömődött lukait meg kiszurkálom kötőtűvel, de nem értek az autószereléshez, az autószerelő meg igen. Tehát elhiszem, amit mond. Természetesen egy ilyen hibával nem az első sarki autószerelőhöz fogom betolni az autót, hanem egy olyan helyre, akiben megbízom.
Mint amikor kihívok egy vízvezeték szerelőt, aki azt mondja, hogy a WC alatt el van dugulva a cső. Persze elküldhetem, hogy szerintem meg nem az a hiba, de ez megintcsak fasság, mert ő naponta 30 ilyet lát, csak jobban tudja, mint én. Erre vannak a szakemberek.

Termosztátos dolog? Jó taktika. Kérdezek, te nem válaszolsz, hanem visszakérdezel. Én tudom mit tennék, de én kérdeztem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.31 szerda, 12:14:15 írta Domi » Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
kowikamil
Vendég
« Új hozzászólás #60298 Dátum: 2014.12.31 szerda, 12:11:55 »

Azért ne dőlj hátra a karosszékben elégedetten.....kapsz egy bannt és kezdheted az elejéről felépiteni az imagesod.
 eplus2 vigyor3 eplus2
Fenyegetsz? wow1 Vagy itt ez így megy? wilting

Szerintem nem. Ha neked ez megnyugtató akkor bannoltass ki. Ha ez neked kielégülést okoz. wilting
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #60299 Dátum: 2014.12.31 szerda, 12:12:41 »

Már megint én?!?!

Hogy kapnád be a kutyád *****-át  wave

Hogy kerülök én megint képbe?!
De akár örülhetnék is, hogy nem felejtettél el te GYÖKÉR!

Ja, és a szerintetek "okoskodó" kollégénak nem tudtok örülni ahogy látom! Ha valaki ír valami normálisat akkor az már baj...ugyanis itt csak 3-4 ember ért mindenhez! Ha valaki "ismeretlen" ír valamit ami nem az, hogy te barom ember vettél 2 termosztátot, de nem jó?! Vegyél másik kettőt, mert simán lehet, hogy nem jó az új! Mivan?! Tessék?! De amikor ez a hiba, sosem jó az új?!?!
Ti mindenkivel kicseréltetnétek az újat is  nyes
Még ha tiétek lenne az összes alkatrész bolt megértem, de így..Smiley

Amúgy pedig BUÉK!
Emlékeztetőül: http://mondeo.hu/index.php?topic=2.msg941876#msg941876

"No akkor kezdjünk neki!  Angry

1.Ma téged még nem oltottalak le?! Ejj de figyelmetlen vagyok! Elnézést a késésért.  Cheesy
Üljél vissza a Jaguárodba a kérdéseiddel együtt, és meg se állj a Jaguár Fórumig!  Cheesy Remélem észre veszed, hogy csak vicceltem.  fejvakaras wilting
2.Összébb húztam a soraidat, remélem nem haragszol meg érte. Nem kell a hozzászólásaidnak fél oldalt elfoglalni! Minden hozzászólásodból felejtsd ki az üres sorközöket a jövőben! Köszi.  worship
3.Ne legyél már lusta visszakeresni, hogyan írom a nevemet (van egy pár hsz-em, ahol megtalálod), ha már lefikázol!  Wink
4.Én nem foglak letiltani, vagy banolni innen, maximum elüldözni.  Smiley De ha mégsem sikerül kiprovokálnod, akkor kóstolgasd GSR-t, tuti siker, magadtól fogsz leregelni.  hehe
5.Nem tűnt fel, hogy Jaguárod van és mégis próbálnak neked segíteni?
Én is válaszoltam már a kérdésedre: http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg930220#msg930220
6.Itt még értetted a humort: http://mondeo.hu/index.php?topic=41.msg933341#msg933341  wave
7.Voltam már a szemedben király is: http://mondeo.hu/index.php?topic=41.msg919943#msg919943
, hogy csúszhattam le ennyire? Cheesy
8.Próbáltam segíteni is: http://mondeo.hu/index.php?topic=41.msg919953#msg919953  Shocked
9.Az is az én hibám, hogy Komáromban nem tudok szerelőt ajánlani. http://mondeo.hu/index.php?topic=41.msg919959#msg919959  Undecided Bocs.
10.Aztán többen is próbáltak segíteni, amiket úgy tűnt nem fogadod el. Pl lásd Ervin, Alf esete.
11.Sose látom, hogy a kérdezett hibákat, hogyan oldottad meg a jó tanácsok alapján, vagy egyéb segítséggel. Tudod minket is érdekelne, hogy sikerült-e megcsinálni az autódat és mi volt a hiba. Viszont te mindig csak kérdezel, visszajelezés részedről nincs, se köszönet a megoldásért!
Tudod ebből is épül a fórum és a tudásbázis.  Undecided Lips Sealed
12.Ezen beírásod (amire reagálok) előtt kettővel is pont segítő tanácsot adtam.
Biztos az is az én hibám, hogy azt sem olvastad, mint azokat sem, amikor karitatív hibakódolvasást ajánlok fel hibával küzdő klubtársaknak. Milyen egy osztogató szemét vagyok.  levele  Cry         laugh

Szerintem gondold át a dolgokat, végezz önvizsgálatot! vagy kérdezd meg a másik énedet, hogy Ő mit gondol rólam!  eplus2

 wave integet2"

Azóta a sorközkihagyásban javultál, voltál már letiltva, anyám emlegetéséért. Amúgy meg kérdezgesd kowikamilt, mert ő adja jelenleg a leggazdaságosabb tanácsokat!  Cheesy

Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Oldalak: 1 ... 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 [1206] 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.153 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.