Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.29 szombat, 12:19:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 [1213] 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20576891 alkalommal)
0 Felhasználó és 45 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60600 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 20:30:29 »

Legalább megpróbáltad hehe

Nekem tetszett!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60601 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 20:33:11 »

Nekem tetszett!  eplus2
Ez csak egy olyan alacsony szintet jelent, ameddig mégy Alf sem lát le. hehe
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60602 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 20:34:36 »

Ez csak egy olyan alacsony szintet jelent, ameddig mégy Alf sem lát le. hehe

Megint magyarázkodsz...... kicsi projektor!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #60603 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 20:35:10 »

Megint magyarázkodsz...... kicsi projektor!  eplus2

 hehe
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60604 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 20:35:39 »

Megint magyarázkodsz...... kicsi projektor!  eplus2
Nem.  eplus2
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60605 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 21:12:36 »

Ez csak egy olyan alacsony szintet jelent, ameddig mégy Alf sem lát le. hehe
mondtam hogy MARHA! eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60606 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 21:17:44 »

"LÉGZSÁK VEZÉRLŐ NULLÁZÁS, TÖRLÉS

A gépjárművekben baleset során kinyíló légzsákok vezérlését egy, csak ezt a funkciót ellátó külön vezérlőegység (computer) végzi, amely általában a "kardánbox" tetején helyezkedik el és a karosszériához van rögzítve.

Ez a vezérlőegység ütközéskor több mért paramétert eltárol magában, melyeket csak speciális módon lehet kitörölni. Hiába cserélik ki a kinyílt légzsákokat és állítják helyre ez esetleges hibákat, a légzsákvezérlőben benne marad az úgynevezett ütközési adat (crash data), ami miatt a rendszer továbbra is hibát érzékel és nem fog működni.


Előfordul olyan eset is amikor „bikázáskor” / akkumulátor lemerüléskor a vezérlőegység belső hibát, egyéb kitörölhetetlen általában falsh hibakódot tárol el, melyek nem törölhetők. Pl: Audi A3 8L0959655G 0285001352"
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60607 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 21:23:49 »

"LÉGZSÁK VEZÉRLŐ NULLÁZÁS, TÖRLÉS

A gépjárművekben baleset során kinyíló légzsákok vezérlését egy, csak ezt a funkciót ellátó külön vezérlőegység (computer) végzi, amely általában a "kardánbox" tetején helyezkedik el és a karosszériához van rögzítve.

Ez a vezérlőegység ütközéskor több mért paramétert eltárol magában, melyeket csak speciális módon lehet kitörölni. Hiába cserélik ki a kinyílt légzsákokat és állítják helyre ez esetleges hibákat, a légzsákvezérlőben benne marad az úgynevezett ütközési adat (crash data), ami miatt a rendszer továbbra is hibát érzékel és nem fog működni.


Előfordul olyan eset is amikor „bikázáskor” / akkumulátor lemerüléskor a vezérlőegység belső hibát, egyéb kitörölhetetlen általában falsh hibakódot tárol el, melyek nem törölhetők. Pl: Audi A3 8L0959655G 0285001352"

Én ennél sokkal többet tudnék mesélni, de nem teszem....mert ez az mk3 általános.... véletlenül sem audi  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60608 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 21:48:45 »

Én ennél sokkal többet tudnék mesélni, de nem teszem....mert ez az mk3 általános.... véletlenül sem audi  eplus2
az egy példa a javító oldaláról.gyogyo. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60609 Dátum: 2015.01.08 csütörtök, 21:51:39 »

az egy példa a javító oldaláról.gyogyo. nyes

Sok autó a hátsó ütközést is regisztrálja, még ha nem is működtetett semmit. Lámpát sem gyújt.... de ki tudom olvasni a vezérlőből.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60610 Dátum: 2015.01.09 péntek, 07:03:37 »

Sziasztok Mondeosok,egy pár hete vásároltam egy Ford Mondeo Mk3 ,2.0 tdci kombit,xenon fényszóróval,mindenki isteníti,milyen szuper ez a xenon,valaki tudna nekem segíteni?Én este nem látok a tompítottal,bizonytalan vagyok,a refi a köd lámpa segítségével,tudok közlekedni.Hová érdemes elvinni az autót,hol tudnak érdemben ehhez,segítséget nyújtani?Xenon izzót,tudok én is cserélni?vagy nem érdemes,mert próbálok utána olvasni.Néztem ahol a tompított van,van ilyen foncsoros valami,kicsit elvan színeződve?maga a lámpa test full átlátszó,de azon belül ahol vannak az izzók,ott látni egy kis elszíneződést,ez lehet az oka?van valami lehetőség ennek javítására?vagy komplett lámpa csere?Köszi a válaszokat. Üdv
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60611 Dátum: 2015.01.09 péntek, 07:11:11 »

Sziasztok Mondeosok,egy pár hete vásároltam egy Ford Mondeo Mk3 ,2.0 tdci kombit,xenon fényszóróval,mindenki isteníti,milyen szuper ez a xenon,valaki tudna nekem segíteni?Én este nem látok a tompítottal,bizonytalan vagyok,a refi a köd lámpa segítségével,tudok közlekedni.Hová érdemes elvinni az autót,hol tudnak érdemben ehhez,segítséget nyújtani?Xenon izzót,tudok én is cserélni?vagy nem érdemes,mert próbálok utána olvasni.Néztem ahol a tompított van,van ilyen foncsoros valami,kicsit elvan színeződve?maga a lámpa test full átlátszó,de azon belül ahol vannak az izzók,ott látni egy kis elszíneződést,ez lehet az oka?van valami lehetőség ennek javítására?vagy komplett lámpa csere?Köszi a válaszokat. Üdv
foncsort kell tisztítani.Sakost keresd meg privátban.pontos leírást fog adni.ég és föld lesz a különbség.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #60612 Dátum: 2015.01.09 péntek, 07:21:19 »

Sziasztok Mondeosok,egy pár hete vásároltam egy Ford Mondeo Mk3 ,2.0 tdci kombit,xenon fényszóróval,mindenki isteníti,milyen szuper ez a xenon,valaki tudna nekem segíteni?Én este nem látok a tompítottal,bizonytalan vagyok,a refi a köd lámpa segítségével,tudok közlekedni.Hová érdemes elvinni az autót,hol tudnak érdemben ehhez,segítséget nyújtani?Xenon izzót,tudok én is cserélni?vagy nem érdemes,mert próbálok utána olvasni.Néztem ahol a tompított van,van ilyen foncsoros valami,kicsit elvan színeződve?maga a lámpa test full átlátszó,de azon belül ahol vannak az izzók,ott látni egy kis elszíneződést,ez lehet az oka?van valami lehetőség ennek javítására?vagy komplett lámpa csere?Köszi a válaszokat. Üdv

Amik lehetnek:
- Régi izzó, legyengült, cserélni újra.
- Koszos a foncsor, bele kell lesni és megnézni, óvattal kipucolni.
- Döglött a foncsor, megégette az izzó, ki kell szedni, újrafoncsoroztatni.

Elsőnek állj neki otthon bátran, ha van egy kis barkács-vénád. Torx 20-as bit legyen kéznél (csak bit jó, mert úgy kell vele benyúlni a lámpa házába, és fogóval tudod oldalról csavarni). Csinálj fényképeket, hogy mi hogyan volt, hogy utána össze is tudd rakni. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60613 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:18:29 »

foncsort kell tisztítani.Sakost keresd meg privátban.pontos leírást fog adni.ég és föld lesz a különbség.

Köszi Alf,írtam Sakos nak.Székesfehérvári vagy környéki mondeos van itt?
Naplózva
Holló Zoltán
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


St220


E-mail
« Új hozzászólás #60614 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:22:01 »

Sziasztok 2003 ST220 Lambdaszonda hibám van szerviz 70.OOO forintra mondták az ujjat mi lehetne ettől olcsóbb megoldás azon kívül hogy nem szervizben szerzem be az alkatrészt. Bontott alkatrész mennyire megbízható megoldás lehet??? Köszi Skacok. email wave
Naplózva

Nyomom neki mint állat.... ST220 3.0L V6 226HP
Holló Zoltán
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


St220


E-mail
« Új hozzászólás #60615 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:27:46 »

Amik lehetnek:
- Régi izzó, legyengült, cserélni újra.
- Koszos a foncsor, bele kell lesni és megnézni, óvattal kipucolni.
- Döglött a foncsor, megégette az izzó, ki kell szedni, újrafoncsoroztatni.

Elsőnek állj neki otthon bátran, ha van egy kis barkács-vénád. Torx 20-as bit legyen kéznél (csak bit jó, mert úgy kell vele benyúlni a lámpa házába, és fogóval tudod oldalról csavarni). Csinálj fényképeket, hogy mi hogyan volt, hogy utána össze is tudd rakni. Smiley

AndyA

Tudom még ajánlani xenon csőnek az Osram termékét.
Nekem is ez a típus van benn ég és föld.

http://mondeo.hu/index.php?page=174
Naplózva

Nyomom neki mint állat.... ST220 3.0L V6 226HP
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60616 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:35:48 »

Köszi Alf,írtam Sakos nak.Székesfehérvári vagy környéki mondeos van itt?
van.VénZoli..... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60617 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:37:52 »

Amik lehetnek:
- Régi izzó, legyengült, cserélni újra.
- Koszos a foncsor, bele kell lesni és megnézni, óvattal kipucolni.
- Döglött a foncsor, megégette az izzó, ki kell szedni, újrafoncsoroztatni.

Elsőnek állj neki otthon bátran, ha van egy kis barkács-vénád. Torx 20-as bit legyen kéznél (csak bit jó, mert úgy kell vele benyúlni a lámpa házába, és fogóval tudod oldalról csavarni). Csinálj fényképeket, hogy mi hogyan volt, hogy utána össze is tudd rakni. Smiley

AndyA

Köszi Andy,egyenlőre még nem merek hozzá nyúlni,ahogy olvastam bontani kell a lökhárítót,meg a teljes lámpa testet is ki kell emelni a helyéről.inkább szaki,mint,hogy elbaltázzam
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60618 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:38:56 »

Köszi Andy,egyenlőre még nem merek hozzá nyúlni,ahogy olvastam bontani kell a lökhárítót,meg a teljes lámpa testet is ki kell emelni a helyéről.inkább szaki,mint,hogy elbaltázzam
mi?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???
a lámpát 3 sec alatt kilehet szedni a két fém léc eltávolításával.... wow1 wow1 wow1 wow1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60619 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:42:14 »

mi?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???
a lámpát 3 sec alatt kilehet szedni a két fém léc eltávolításával.... wow1 wow1 wow1 wow1

ez 2004 2.0 tdci mondeo kombi, xenon fényszóró,nem tudom,még nagyon új a kocsi nekem,és ezt olvastam róla
Naplózva
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60620 Dátum: 2015.01.09 péntek, 10:49:39 »

ez 2004 2.0 tdci mondeo kombi, xenon fényszóró,nem tudom,még nagyon új a kocsi nekem,és ezt olvastam róla

Most nézem a linket is ,köszi Andy
Naplózva
Jericho
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41



« Új hozzászólás #60621 Dátum: 2015.01.09 péntek, 11:12:00 »

ez 2004 2.0 tdci mondeo kombi, xenon fényszóró,nem tudom,még nagyon új a kocsi nekem,és ezt olvastam róla

Üdv! Valahogy így kell cserélni, nem bonyolult... https://www.youtube.com/watch?v=j1LDZJWhmCs
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia automata 2004.
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60622 Dátum: 2015.01.09 péntek, 11:21:40 »

Üdv! Valahogy így kell cserélni, nem bonyolult... https://www.youtube.com/watch?v=j1LDZJWhmCs

Köszi ez jól mutatja Smiley
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60623 Dátum: 2015.01.09 péntek, 11:49:39 »

mi?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???
a lámpát 3 sec alatt kilehet szedni a két fém léc eltávolításával.... wow1 wow1 wow1 wow1


Ezt majd mutasd be, kérlek!  hehe
Ennyi idő alatt a motorháztetőt nem nyitod ki. Meg még a díszrácsot is ki kell venni.....


De lehet te qrva gyors vagy.  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60624 Dátum: 2015.01.09 péntek, 11:52:36 »


Ezt majd mutasd be, kérlek!  hehe
Ennyi idő alatt a motorháztetőt nem nyitod ki. Meg még a díszrácsot is ki kell venni.....


De lehet te qrva gyors vagy.  eplus2

az egész annyira bonyolult mint te vagy.mint egy faék. hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60625 Dátum: 2015.01.09 péntek, 11:59:13 »

az egész annyira bonyolult mint te vagy.mint egy faék. hehe

Terelsz......és magyarázkodsz  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #60626 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:24:10 »

Terelsz......és magyarázkodsz  eplus2

De igazat mond!  laugh eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60627 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:26:19 »

De igazat mond!  laugh eplus2

Lehet faék vagyok, de még faékből is nagyobb faék, mint ő!  hehe
A kis faék nem jó semmire.....  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
panses
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



E-mail
« Új hozzászólás #60628 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:27:25 »

Sziasztok!
Semmilyen infót nem találok a Mondeoban lévő kipörgésgátlóra. Sehol. Ha a használati utasításból jól veszem ki, akkor, ha van az autómban ESP akkor van kipörgésgátló is. Ügye?

Namármost van!(mármint ESP)
Ma regggel egy jó kis ónosesőre ébredtünk és elindultam dolgozni...
Azt tapasztaltam, hogy kövér gázadásra ugyan el kezd villogni az ESP a műszerfalon, de mégis kipörögnek a kerekek, sőt a fordulatszám tovább emelkedik!
Ennek, hogyan kéne működni?  Még annyi, hogy múlt héten ránéztem a kocsira forscan-el és nincs benne semmi hibakód.

Még egy kérdésem lenne a klímával kapcsolatban.
Ha Off-ról v. Eco-ról A/C-re kapcsolok, akkor semmilyen változást nem hallok a motor járásában. Futtattam egy öntesztet a klímán és a végeztével a kijelzőn megjelent az összes kiírható karakter. Magyarul 88,8. Vagy ebben a hidegben nem is mehet a klíma?

Hú de sok gond van velem...  angel
Naplózva

Mondeo TDCI(HJBB) Tourner Viva. 2003.09. FL1. 5seb. 115Hp. FRITZ
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60629 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:32:12 »

Sziasztok!
Semmilyen infót nem találok a Mondeoban lévő kipörgésgátlóra. Sehol. Ha a használati utasításból jól veszem ki, akkor, ha van az autómban ESP akkor van kipörgésgátló is. Ügye?

Namármost van!(mármint ESP)
Ma regggel egy jó kis ónosesőre ébredtünk és elindultam dolgozni...
Azt tapasztaltam, hogy kövér gázadásra ugyan el kezd villogni az ESP a műszerfalon, de mégis kipörögnek a kerekek, sőt a fordulatszám tovább emelkedik!
Ennek, hogyan kéne működni?  Még annyi, hogy múlt héten ránéztem a kocsira forscan-el és nincs benne semmi hibakód.

Még egy kérdésem lenne a klímával kapcsolatban.
Ha Off-ról v. Eco-ról A/C-re kapcsolok, akkor semmilyen változást nem hallok a motor járásában. Futtattam egy öntesztet a klímán és a végeztével a kijelzőn megjelent az összes kiírható karakter. Magyarul 88,8. Vagy ebben a hidegben nem is mehet a klíma?

Hú de sok gond van velem...  angel

Van ESP-d, akkor van kipörgésgátlód. Működik az ha villog a visszajelzője. Ha kikapcsolnád, akkor jobban kipörögne és jobban emelkedne a fordulatszám.
Azért nem hallasz semmi változást most a klíma (A/C) bekapcsolásakor....mert miért indítaná el a kompresszort 0°C körüli hőmérsékletnél.
Ha kiválasztod az első szélvédő jégmentesítést (nagy gomb a kijelző felett), akkor is bekapcsol a klíma és akkor talán el is indítja a kompresszor a páramentesítést miatt.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60630 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:39:57 »

Lehet faék vagyok, de még faékből is nagyobb faék, mint ő!  hehe
A kis faék nem jó semmire.....  nyes
magyarázat.... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60631 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:50:11 »

tolató radar gondom is van,nem hallom ,mit nézzek meg előbb,mielőtt keresnék egy szerelőt?

Alf és Jerico köszi,megvan megnéztem,a fényszóró szerelését.Még izzót kell beszereznem Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.09 péntek, 12:52:34 írta haistvan » Naplózva
panses
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 130



E-mail
« Új hozzászólás #60632 Dátum: 2015.01.09 péntek, 12:52:40 »

Van ESP-d, akkor van kipörgésgátlód. Működik az ha villog a visszajelzője. Ha kikapcsolnád, akkor jobban kipörögne és jobban emelkedne a fordulatszám.
Azért nem hallasz semmi változást most a klíma (A/C) bekapcsolásakor....mert miért indítaná el a kompresszort 0°C körüli hőmérsékletnél.
Ha kiválasztod az első szélvédő jégmentesítést (nagy gomb a kijelző felett), akkor is bekapcsol a klíma és akkor talán el is indítja a kompresszor a páramentesítést miatt.

Áhhá! Akkor működik a gátló, csak ez ilyen... Azt hittem, hogy el kéne vennie a gázt. Merthogy, mindenhol azt írják: ha elakadsz pl. hóban, akkor kapcsold ki az Esp-t mert nem jön ki az autó! De, ha ez nálatok is ilyen akkor ez van...

Köszi! Lesz még kérdés bőven. integet2
Naplózva

Mondeo TDCI(HJBB) Tourner Viva. 2003.09. FL1. 5seb. 115Hp. FRITZ
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #60633 Dátum: 2015.01.09 péntek, 13:01:25 »

Köszi Andy,egyenlőre még nem merek hozzá nyúlni,ahogy olvastam bontani kell a lökhárítót,meg a teljes lámpa testet is ki kell emelni a helyéről.inkább szaki,mint,hogy elbaltázzam

Mit szívsz? Adj belőle nekünk is...  taps taps taps taps taps

A hűtőmaszkot kell levenni, azt két patent tartja, és utána óvatosan jobbra-balra billegtetve előre (!!!) húzva kijön. Ha egyszer sikerült, másodjára már egy mozdulattal menni fog.

Utána a két rögzítő stiftet kell kihúzni, a lámpa csatlakozót lekötni, és máris a tiéd.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #60634 Dátum: 2015.01.09 péntek, 13:02:51 »

Áhhá! Akkor működik a gátló, csak ez ilyen... Azt hittem, hogy el kéne vennie a gázt. Merthogy, mindenhol azt írják: ha elakadsz pl. hóban, akkor kapcsold ki az Esp-t mert nem jön ki az autó! De, ha ez nálatok is ilyen akkor ez van...

Köszi! Lesz még kérdés bőven. integet2

Elveszi, illetve nem engedi úgy ahogy egyébként menne.
Nagy hónap, jégen érdemes kikapcsolni. De amíg segít, addig legyen bekapcsolva.


Én ma reggel simán felmentem egy elég nagy emelkedőn...totál le volt fagyva, más fele is akartam menni, de reflexből az emelkedőt úton mentem.
A tetején meg is kell állnom kikanyarodni.
Hiba nélkül felment, megálltam, kikanyarodtam.  Talán 1-2 villant fel a sárga lámpa. Ugye ilyenkor nem 1-esben kell menni, minimum 2.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #60635 Dátum: 2015.01.09 péntek, 13:03:53 »

tolató radar gondom is van,nem hallom ,mit nézzek meg előbb,mielőtt keresnék egy szerelőt?

Alf és Jerico köszi,megvan megnéztem,a fényszóró szerelését.Még izzót kell beszereznem Smiley

Ez kb. a létező legolcsóbb, csak kell neki vagy 3 hét, mire megjön. Érdemes kapásból 2 párat venni (3 pártól már kedvezményes ár is van):

http://www.dx.com/p/d2c-4300k-xenon-super-vision-hid-vehicle-headlamp-pair-37525#.VK_Dbck_9pU

Amúgy teljesen jó, nekem 1,5 éve mennek hibátlanul mind a két autóban.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
haistvan
Vendég
« Új hozzászólás #60636 Dátum: 2015.01.09 péntek, 13:04:56 »

 taps
Mit szívsz? Adj belőle nekünk is...  taps taps taps taps taps

A hűtőmaszkot kell levenni, azt két patent tartja, és utána óvatosan jobbra-balra billegtetve előre (!!!) húzva kijön. Ha egyszer sikerült, másodjára már egy mozdulattal menni fog.

Utána a két rögzítő stiftet kell kihúzni, a lámpa csatlakozót lekötni, és máris a tiéd.

AndyA

Írtam Andy,megnéztem az általad fetlett képek  és a video alapján,még izzó kell Smiley  taps
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60637 Dátum: 2015.01.09 péntek, 13:43:00 »

Elveszi, illetve nem engedi úgy ahogy egyébként menne.
Nagy hónap, jégen érdemes kikapcsolni. De amíg segít, addig legyen bekapcsolva.


Én ma reggel simán felmentem egy elég nagy emelkedőn...totál le volt fagyva, más fele is akartam menni, de reflexből az emelkedőt úton mentem.
A tetején meg is kell állnom kikanyarodni.
Hiba nélkül felment, megálltam, kikanyarodtam.  Talán 1-2 villant fel a sárga lámpa. Ugye ilyenkor nem 1-esben kell menni, minimum 2.
megint a telód lett okosabb nálad... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #60638 Dátum: 2015.01.09 péntek, 14:14:26 »

Mit szívsz? Adj belőle nekünk is...  taps taps taps taps taps

A hűtőmaszkot kell levenni, azt két patent tartja, és utána óvatosan jobbra-balra billegtetve előre (!!!) húzva kijön. Ha egyszer sikerült, másodjára már egy mozdulattal menni fog.

Utána a két rögzítő stiftet kell kihúzni, a lámpa csatlakozót lekötni, és máris a tiéd.

AndyA

A hűtőmaszk visszarakásának is van valami trükkje?
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60639 Dátum: 2015.01.09 péntek, 14:15:58 »

A hűtőmaszk visszarakásának is van valami trükkje?

igen.először középen kell egy kis nyelvecskét betolni a löksibe.utána a zárnál helyre illeszted,meg a két szélen és kész.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Paxtoll
Vendég
« Új hozzászólás #60640 Dátum: 2015.01.09 péntek, 14:36:21 »



Sziasztok ismételten!
Nos 5° és egyből megy a szélvédő fűtés. Ennek nem úgy kellene inkább működnie, hogy ha ezt bekapcsolom akkor leállítja a víz előmelegítőt? Tényleg nem értem jelen esetben. Reggel ráadásul kellett volna, hogy dolgozzon, mert az ónos eső kicsit ráfagyott. Hibakódolvasásra a megfelelő modulnál kidobhat valamit? Hol keressem a megoldást? Nem súlyos de bosszantó hiba.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #60641 Dátum: 2015.01.09 péntek, 14:42:43 »

[img width=800 height=450]http://kepfeltoltes.hu/150109/IMG_20150109_142206_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sziasztok ismételten!
Nos 5° és egyből megy a szélvédő fűtés. Ennek nem úgy kellene inkább működnie, hogy ha ezt bekapcsolom akkor leállítja a víz előmelegítőt? Tényleg nem értem jelen esetben. Reggel ráadásul kellett volna, hogy dolgozzon, mert az ónos eső kicsit ráfagyott. Hibakódolvasásra a megfelelő modulnál kidobhat valamit? Hol keressem a megoldást? Nem súlyos de bosszantó hiba.
nem.ez így működik gyárilag.vedd ki a kiefűtés biztieit,vagy csináld manuálisan kapcsolhatóra a kiegfűtést.
De azt is elképzelhetőnek tartom,hogy szimplán döglődik az akkud(és vagy a generátorod),és nagyobb áramot ad le a generátor,mint normál helyzetben,és ezért kapcsolja ki az első szélvédőt.A töltést lehet méretni feszre és áramra is,az akkut meg meglehet vizsgáltatni,hogy mit tud még.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
GKovacs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


« Új hozzászólás #60642 Dátum: 2015.01.09 péntek, 14:44:07 »

igen.először középen kell egy kis nyelvecskét betolni a löksibe.utána a zárnál helyre illeszted,meg a két szélen és kész.
Köszi!  worship
Naplózva

MK4 2.2 TDCI Titanium S
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #60643 Dátum: 2015.01.09 péntek, 18:13:26 »

[img width=800 height=450]http://kepfeltoltes.hu/150109/IMG_20150109_142206_www.kepfeltoltes.hu_.jpg/img]

Sziasztok ismételten!
Nos 5° és egyből megy a szélvédő fűtés. Ennek nem úgy kellene inkább működnie, hogy ha ezt bekapcsolom akkor leállítja a víz előmelegítőt? Tényleg nem értem jelen esetben. Reggel ráadásul kellett volna, hogy dolgozzon, mert az ónos eső kicsit ráfagyott. Hibakódolvasásra a megfelelő modulnál kidobhat valamit? Hol keressem a megoldást? Nem súlyos de bosszantó hiba.

Érdekes a klímavezérlőd. Nekem beállítható hőfokot ír ki és nem ilyen pálcikákat.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60644 Dátum: 2015.01.09 péntek, 19:00:47 »

Érdekes a klímavezérlőd. Nekem beállítható hőfokot ír ki és nem ilyen pálcikákat.
Ilyen a faceliftes manuális klíma
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #60645 Dátum: 2015.01.09 péntek, 19:11:15 »

Ilyen a faceliftes manuális klíma

B.meeeg! Most látom, hogy ezen nem AUTO felirat van, hanem ON a felső gombon.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #60646 Dátum: 2015.01.09 péntek, 22:17:45 »

 taps
B.meeeg! Most látom, hogy ezen nem AUTO felirat van, hanem ON a felső gombon.
Naplózva
szergej1985
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 83


« Új hozzászólás #60647 Dátum: 2015.01.09 péntek, 23:48:14 »

Fl előttiben is kéne a szélvédő és/vagy hátsó ablak fűtésnek automatikusan kapcsolnia 5C alatt?
Naplózva

Ford Mondeo MKIII TDCi 2.0 130Le MMT6 2003.03 5 ajtós
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #60648 Dátum: 2015.01.10 szombat, 00:42:06 »

Fl előttiben is kéne a szélvédő és/vagy hátsó ablak fűtésnek automatikusan kapcsolnia 5C alatt?


Nem.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
poco
Vendég
« Új hozzászólás #60649 Dátum: 2015.01.10 szombat, 08:35:58 »

Sziasztok!

Sikerült megcsinálnom az autót, valóban AC-pumpa volt. Beraktam az újat és még jobban is megy és csendesebb a motor.  vigyor3

Kérdés: facelift előtti mondeo manuális klímája átalakítható valahogy digitálisra? Tudtommal extraként anno lehetett kérni digit klímával is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 [1213] 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.162 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.