Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.16 vasárnap, 07:30:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 [1411] 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20308888 alkalommal)
0 Felhasználó és 49 vendég van a témában
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70500 Dátum: 2016.12.17 szombat, 23:42:49 »

Bírom a kiràlyi többest...ellenőrizzètek....kivel, a felesègemmel? vigyor3
Azèrt kèrdezek előbb itt, mert a szerelő nem csak vàlaszol, meg is csinàlja. Nincs mèrőm, nem èrtek hozzà stb
Az alapjàratot nem èrtem, hogy mièrt esik le lassítàskor annyira, hogy megàll az autó....

Azért mert mikor fékezel, leesik az alpjárat amit az ECU nem emel vissza azonnal, itt a generátor hirtelen nem képes annyi ménkűt küldeni ami elég a gyújtáshoz. A motor fullad.
Nem hiszem, hogy jogod van itt erősködni. Azonnal jó tippet kaptál. Generátor töltés, illetve alapjárati motor. Ezeket kell megnézni. Ha nem értesz hozzá, elviszed egy hozzáértőhöz és megnézeted. Ennyi.
Itt nagyon sokan már évek óta sok száz, vagy ezer autót  "gyógyítottak" monitoron keresztül, van sejtésük, nem te vagy az első ilyen gonddal. Ha nem akarod megfogadni a tanácsot, akkor nyugodtan add el az autód, vegyél egy másik márkát és inkább menj arra a fórumra, ott biztos rendesebb emberek vannak.  hehe
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #70501 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 09:30:24 »

Azért mert mikor fékezel, leesik az alpjárat amit az ECU nem emel vissza azonnal, itt a generátor hirtelen nem képes annyi ménkűt küldeni ami elég a gyújtáshoz. A motor fullad.
Nem hiszem, hogy jogod van itt erősködni. Azonnal jó tippet kaptál. Generátor töltés, illetve alapjárati motor. Ezeket kell megnézni. Ha nem értesz hozzá, elviszed egy hozzáértőhöz és megnézeted. Ennyi.
Itt nagyon sokan már évek óta sok száz, vagy ezer autót  "gyógyítottak" monitoron keresztül, van sejtésük, nem te vagy az első ilyen gonddal. Ha nem akarod megfogadni a tanácsot, akkor nyugodtan add el az autód, vegyél egy másik márkát és inkább menj arra a fórumra, ott biztos rendesebb emberek vannak.  hehe


 taps taps taps wave
Naplózva

mondejó 2.5 V6
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #70502 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 10:41:28 »

Azért mert mikor fékezel, leesik az alpjárat amit az ECU nem emel vissza azonnal, itt a generátor hirtelen nem képes annyi ménkűt küldeni ami elég a gyújtáshoz. A motor fullad.
Nem hiszem, hogy jogod van itt erősködni. Azonnal jó tippet kaptál. Generátor töltés, illetve alapjárati motor. Ezeket kell megnézni. Ha nem értesz hozzá, elviszed egy hozzáértőhöz és megnézeted. Ennyi.
Itt nagyon sokan már évek óta sok száz, vagy ezer autót  "gyógyítottak" monitoron keresztül, van sejtésük, nem te vagy az első ilyen gonddal. Ha nem akarod megfogadni a tanácsot, akkor nyugodtan add el az autód, vegyél egy másik márkát és inkább menj arra a fórumra, ott biztos rendesebb emberek vannak.  hehe
ez nem így van.monitor mögül nem lehet semmit sem megjavítani.tipp,tanács,ötlet,tapasztalat talán...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70503 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 10:47:42 »

ez nem így van.monitor mögül nem lehet semmit sem megjavítani.tipp,tanács,ötlet,tapasztalat talán...

A megjavítást nem fizikailag értem természetesen, hanem úgy, hogy megfelelő/helyes tippet/diagnózist adtatok, nem pedig elkezdünk véletlenszerű alkatrészeket cserélni, mint néhány szervíz szokta.
Kolléga megcsinálta/megcsináltatta ami mondva lett neki és jó lett az autó.  wave
Ne értetlenkedj.  hehe integet2
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70504 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 13:24:49 »

A megjavítást nem fizikailag értem természetesen, hanem úgy, hogy megfelelő/helyes tippet/diagnózist adtatok, nem pedig elkezdünk véletlenszerű alkatrészeket cserélni, mint néhány szervíz szokta.
Kolléga megcsinálta/megcsináltatta ami mondva lett neki és jó lett az autó.  wave
Ne értetlenkedj.  hehe integet2
Akkor most volt rajtad sapka vagy nem?  eplus2
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
mondeoboy2001
Vendég
« Új hozzászólás #70505 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 14:31:28 »

Rossz látni, mivé lett ez a fórum....nagyképű és arrogáns ......ok maradtak már csak itt. Tisztelet a kivételnek.
Ámen.
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70506 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 14:38:09 »

Rossz látni, mivé lett ez a fórum....nagyképű és arrogáns ......ok maradtak már csak itt. Tisztelet a kivételnek.
Ámen.

Birom mikor az arrogáns, aki kezdte az egészet, megsértödik mert arrogánsan kezelik vissza......peace out.
Tovabbra is jo a forum, szerintem a legjobb a vilagon, csak idönkent megjelenik mindig valaki, aki felhaborodik azon, hogy probalunk segiteni.
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Robin
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


E-mail
« Új hozzászólás #70507 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 14:46:46 »

Birom mikor az arrogáns, aki kezdte az egészet, megsértödik mert arrogánsan kezelik vissza......peace out.
Tovabbra is jo a forum, szerintem a legjobb a vilagon, csak idönkent megjelenik mindig valaki, aki felhaborodik azon, hogy probalunk segiteni.

 eljen
Naplózva

2002.05.17 MK3 kombi Ghia 1.8 92kW LPG, 320e km
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #70508 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 16:09:43 »

Rossz látni, mivé lett ez a fórum....nagyképű és arrogáns ......ok maradtak már csak itt. Tisztelet a kivételnek.
Ámen.
Tisztelt Fórumtárs!
Mielőtt bármit is mondanék én a helyedben először megtanulnám rendesen kezelni az írott felületet. Azután megfelelő káromkodás mentes stílusban, írnám le a véleményemet. A klub színvonala, messze meghaladja a hasonló klubok színvonalát. Miattad nem vagyunk hajlandóak ezen csökkenteni. Olvasd csak el ki káromkodott az utolsó oldalakon rajtad kívül. Tanácsot kértél, megfelelő választ kaptál, és utána jött egy sor értetlenkedés a részedről, amit megtoldottál egy alaptalan vélemény nyilvánítással a klub minőségi és szakmai színvonalát illetően. Ha intelligensen átolvasod és megérted a válaszokat, és ennek szellemében a megfelelő módon írod a válaszaidat  akkor elkerülhető lett volna ez a konfliktus. Ha továbbra sem megfelelő a színvonal, akkor békében lelehet regelni és nincs tovább probléma. wave
Tisztelettel László! worship  
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #70509 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 16:12:28 »

Rossz látni, mivé lett ez a fórum....nagyképű és arrogáns ......ok maradtak már csak itt. Tisztelet a kivételnek.
Ámen.
Hát ja.nem vagy kivétel! Wink Nem lennénk kevesebbek,ha tovább állnál.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #70510 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 16:34:40 »


Azèrt kèrdezek előbb itt, mert a szerelő nem csak vàlaszol, meg is csinàlja. Nincs mèrőm, nem èrtek hozzà stb
Az alapjàratot nem èrtem, hogy mièrt esik le lassítàskor annyira, hogy megàll az autó....

Ha tudnád hányan költötték el az életüket is szerelőkre...aztán semmi,maradt a rossz autó.

/ Sokan vagyunk akik: internetes keresőből,barátok tanácsára  vagy egyéb úton de idetaláltunk...... itt szivesen segitenek,bérmentve/
A mai 'korszerű' autókhoz nem minden szerelő tudja elsőre mit kell csinálni.
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
atala77
Vendég
« Új hozzászólás #70511 Dátum: 2016.12.18 vasárnap, 17:05:34 »

Sziasztok!

Tud-e segíteni nekem abban valaki hogy (Ford 2.0 diesel tddi 2001évj) miért mutat nem valós üzemanyag állást a műszer fal órán !
Pl : egyszer jót mutat, máskor teli állapotot, de van hogy azt hogy üres, ebben az esetben akkor kivilágít mellette sárgán az üzemanyagjelző lámpa is ?
hol lehet a hiba? az üzemanyag tartályban lévő jeladó?
Válaszotokat előre is köszönöm !
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #70512 Dátum: 2016.12.19 hétfő, 10:08:47 »

Sziasztok!

Tud-e segíteni nekem abban valaki hogy (Ford 2.0 diesel tddi 2001évj) miért mutat nem valós üzemanyag állást a műszer fal órán !
Pl : egyszer jót mutat, máskor teli állapotot, de van hogy azt hogy üres, ebben az esetben akkor kivilágít mellette sárgán az üzemanyagjelző lámpa is ?
hol lehet a hiba? az üzemanyag tartályban lévő jeladó?
Válaszotokat előre is köszönöm !

Kb. bárhol. Kontakthiba leginkább, de a jeladó is lehet kukás. Először nézd meg a vezetékeket, csatlakozókat. Azt hiszem, a hátsó ülés alól hozzáférsz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zoli652
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #70513 Dátum: 2016.12.19 hétfő, 17:11:00 »

 Teljes mértékben egyetértek! Én is a tapasztalások és azok megfogadásával meg tudtam a fűtésemet csinálni,kipucoltam a belső érzékelőt és lefuttattam a klímatesztet is. Azóta dől a hő!! Köszönet a tanácsokért,amiket csak a böngészés során találtam meg!!
Hát ja.nem vagy kivétel! Wink Nem lennénk kevesebbek,ha tovább állnál.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.19 hétfő, 17:16:37 írta Zoli652 » Naplózva

2005/11 1.8 trend 125 LE
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #70514 Dátum: 2016.12.19 hétfő, 17:31:36 »

Birom mikor az arrogáns, aki kezdte az egészet, megsértödik mert arrogánsan kezelik vissza......peace out.
Tovabbra is jo a forum, szerintem a legjobb a vilagon, csak idönkent megjelenik mindig valaki, aki felhaborodik azon, hogy probalunk segiteni.
nem is az itt a legnagyobb baj, hanem megkéne tanulni, hogy amit valaki leír, abból azok az apró részeletek(hangsúly, stílus, stb...) nem mennek át és nem biztos, hogy úgy/olyan stílusban írták, ahogy az olvasó fejében összeáll. én is sorozatban kapom meg, hogy arrogán, fellengzős, meg tudom is én mi vagyok, ha nincs időm/kedvem 24 összetett mondatban megfogalmazni az egészet, hanem csak egy félmondattal leírom.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70515 Dátum: 2016.12.19 hétfő, 18:44:27 »

nem is az itt a legnagyobb baj, hanem megkéne tanulni, hogy amit valaki leír, abból azok az apró részeletek(hangsúly, stílus, stb...) nem mennek át és nem biztos, hogy úgy/olyan stílusban írták, ahogy az olvasó fejében összeáll. én is sorozatban kapom meg, hogy arrogán, fellengzős, meg tudom is én mi vagyok, ha nincs időm/kedvem 24 összetett mondatban megfogalmazni az egészet, hanem csak egy félmondattal leírom.

Ebben teljesen igazad van, én is tudok valakit, aki mindig megkapta a magáét alaptalanul, hasonló okból(köhöm gsr), de ebben az esetben asszem többen is éreztük, hogy mondeoboy kissé agresszíven állt a dologhoz, én meg nem tűrtem. Még ő háborodott fel, hogy szerelőhöz kéne vinni az autót, de ő meg nem ért hozzá. Ez meg mi ez?  Huh?  Huh?  wow1
Na mindegy Zsolt, már elmúlt, ha megbántottam valakit is, sajnálom, de szeretem ezt a közösséget és meg fogom védeni ha úgy érzem valaki csak a levegőt rontani van itt.
 integet2
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #70516 Dátum: 2016.12.19 hétfő, 23:20:35 »

Ebben teljesen igazad van, én is tudok valakit, aki mindig megkapta a magáét alaptalanul, hasonló okból(köhöm gsr), de ebben az esetben asszem többen is éreztük, hogy mondeoboy kissé agresszíven állt a dologhoz, én meg nem tűrtem. Még ő háborodott fel, hogy szerelőhöz kéne vinni az autót, de ő meg nem ért hozzá. Ez meg mi ez?  Huh?  Huh?  wow1
Na mindegy Zsolt, már elmúlt, ha megbántottam valakit is, sajnálom, de szeretem ezt a közösséget és meg fogom védeni ha úgy érzem valaki csak a levegőt rontani van itt.
 integet2
én se rád céloztam, hanem a kollégára. azokat én se szoktam érteni, hogy miért kérdez, ha úgyse ő csinálja meg. a szerelő úgyis átveri a palánkon ha akarja...

akit írásban, ismeretlenül meg lehet bántani, az meg meg is érdemli vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #70517 Dátum: 2016.12.20 kedd, 07:51:17 »

én se rád céloztam, hanem a kollégára. azokat én se szoktam érteni, hogy miért kérdez, ha úgyse ő csinálja meg. a szerelő úgyis átveri a palánkon ha akarja...

akit írásban, ismeretlenül meg lehet bántani, az meg meg is érdemli vigyor3
Tisztelt Fórumtárs!
Elismerően írom, hogy öreg motoros vagy a klubban, a sok hasznos hozzászólásod alapján. Viszont engedd meg nekem, hogy az utolsó mondatoddal ne értsek egyet.
A gondolat amit leírsz mondattá formálva, az minden esetben téged minősít. Ezek után nem mindegy hogy az írás alapján, milyen kép alakul ki a emberről az írást olvasva. Nem tudom más, hogy van ezzel. Nekem nagyon nem mindegy. Azért meg külön elnézést kérek, hogy 60 évvel ezelőtt még megtanítottak az iskolában összetett mondatok formájában közölni a gondolatainkat. Remélem nem értettél félre semmi sértődés nincs a részemről, inkább tisztelet. wave
Tisztelettel László! worship  
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.20 kedd, 08:21:47 írta László » Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
brughom
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 483



E-mail
« Új hozzászólás #70518 Dátum: 2016.12.20 kedd, 08:22:45 »

. Azért meg külön elnézést kérek, hogy 60 évvel ezelőtt még megtanítottak az iskolában összetett mondatok formájában közölni a gondolatainkat.  wave
Tisztelettel László! worship  

Nem tudom mi van akkor ha talán nem jó, de ha mégis akkor miért lehet a gáz vele, amikor talán nem is kellene. falbav Remélem érthető volt.        SEGÍTSÉG!!!

 nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes

Naplózva

mondejó 2.5 V6
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #70519 Dátum: 2016.12.20 kedd, 10:41:30 »

Nem tudom mi van akkor ha talán nem jó, de ha mégis akkor miért lehet a gáz vele, amikor talán nem is kellene. falbav Remélem érthető volt.        SEGÍTSÉG!!!

 nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes nyes



Tuti, hogy itt a föttögésgátlóval lesz a probléma  hehe hehe
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #70520 Dátum: 2016.12.20 kedd, 21:24:40 »

Sziasztok, ide irok, mert ez a topic pörög jobban. Az mitől lehet, hogy 80 km/h felett erős a szélzaj, és mintha hátulról jönne. Szerintem az ajtóknál lévő gumik épek, de nem néztem át lassan-alaposan, körbe futott a szemem rajta, és rendben találtam. Honnan jöhet? Elég zavaró... inkább a motorhangot hallgatnám, mert az csendes, és gyönyörű.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #70521 Dátum: 2016.12.20 kedd, 21:52:23 »

Sziasztok, ide irok, mert ez a topic pörög jobban. Az mitől lehet, hogy 80 km/h felett erős a szélzaj, és mintha hátulról jönne. Szerintem az ajtóknál lévő gumik épek, de nem néztem át lassan-alaposan, körbe futott a szemem rajta, és rendben találtam. Honnan jöhet? Elég zavaró... inkább a motorhangot hallgatnám, mert az csendes, és gyönyörű.
a hátsó gumik kagylosra vannak kopva.de a felni is tud zajos lenni ha olyan az alakzata.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #70522 Dátum: 2016.12.20 kedd, 21:54:02 »

a hátsó gumik kagylosra vannak kopva.de a felni is tud zajos lenni ha olyan az alakzata.

Mintha a jobb hátsó ajtótól jönne. Attól lehet ez? Könnyen cserélhető?
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #70523 Dátum: 2016.12.20 kedd, 21:58:21 »

Mintha a jobb hátsó ajtótól jönne. Attól lehet ez? Könnyen cserélhető?
az ajtót? Könnyen.de lehet állitani is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #70524 Dátum: 2016.12.20 kedd, 22:00:40 »

az ajtót? Könnyen.de lehet állitani is.

Nem, a gumitömítést. Közben kerestem a Bárdinál, ott van kedvezményem, de nem találom.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48466



« Új hozzászólás #70525 Dátum: 2016.12.20 kedd, 22:02:38 »

Nem, a gumitömítést. Közben kerestem a Bárdinál, ott van kedvezményem, de nem találom.
én a hátsó kerekeidre gondoltam.zajos ha kagylosra kopott.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #70526 Dátum: 2016.12.20 kedd, 22:08:50 »

én a hátsó kerekeidre gondoltam.zajos ha kagylosra kopott.

Jaa, hát azt nem tudom, de holnap reggel lesz kerékcsere télire, akkor azt kizárhatjuk...
Én valami tömítetlenségre gondoltam a szélzaj miatt, olyan, mintha le lenne kicsit engedve az ablak... Pénteken lesz egy nagyobb kiruccanás (az első ezzel a géppel), és jó lenne addig megoldani Sad
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #70527 Dátum: 2016.12.21 szerda, 08:34:18 »

Nem, a gumitömítést. Közben kerestem a Bárdinál, ott van kedvezményem, de nem találom.

Kédert csak Fordtól vagy bontósoktól. Előbbi új, de qumma drága (nem akarod tudni, mibe kerül...), bontósoktól kicsit lutri, de kifizethető.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #70528 Dátum: 2016.12.21 szerda, 13:24:53 »

Sziasztok,

fagyálló hűtőfolyadékból csak gyárit érdemes venni, vagy van a Bárdinál a G12+, az is hosszú élettartamű és full alubarát.

Jó lehet az bele?

Üdv: Zoli
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70529 Dátum: 2016.12.21 szerda, 13:29:24 »

Sziasztok,

fagyálló hűtőfolyadékból csak gyárit érdemes venni, vagy van a Bárdinál a G12+, az is hosszú élettartamű és full alubarát.

Jó lehet az bele?

Üdv: Zoli
Szia.
Nekem lassan 2 éves lesz,hogy lecseréltem,de semmi panaszom nem volt a bárdisra.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #70530 Dátum: 2016.12.21 szerda, 13:37:31 »

Szia.
Nekem lassan 2 éves lesz,hogy lecseréltem,de semmi panaszom nem volt a bárdisra.

Kösz a tapasztalatod. worship

Gondolom amúgy sem lesz szemmel látható baja, a motoron belül kellene megnézni milyen lerakódásokat vagy hasonlókat produkált.

Csak ugye a gyári fagyállónak is van Ford specifikációja, amit pl elég kevés egyéb márkájú fagyálló tud, de nem tudom hogy érdemes-e olyan komolyan venni mint az olajaknál...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70531 Dátum: 2016.12.21 szerda, 14:24:30 »

Kösz a tapasztalatod. worship

Gondolom amúgy sem lesz szemmel látható baja, a motoron belül kellene megnézni milyen lerakódásokat vagy hasonlókat produkált.

Csak ugye a gyári fagyállónak is van Ford specifikációja, amit pl elég kevés egyéb márkájú fagyálló tud, de nem tudom hogy érdemes-e olyan komolyan venni mint az olajaknál...
Szerintem elég sokan raknak bele más gyártói cuccot(olaj,alkatrész,stb),de persze van olyan cucc,amiben nem szabad mást venni csak gyárit.Szerintem a fagyálló pont  nem ez a kategória.(nálam biztos,és kb.1 év múlva cserélem)
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.21 szerda, 15:00:33 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #70532 Dátum: 2016.12.21 szerda, 14:26:18 »

Szerintem elég sokan raknak bele más gyártói cuccot(olaj,alkatrész,stb),de persze van olyan cucc,amiben nem szabad mást venni csak gyárit.Szerintem a fagyálló pont ez a kategória.(nálam biztos,és kb.1 év múlva cserélem)

Mármint szerinted csak gyári fagyállót szabad beletenni? vigyor3
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70533 Dátum: 2016.12.21 szerda, 14:59:44 »

Mármint szerinted csak gyári fagyállót szabad beletenni? vigyor3
Bocs rosszul fogalmaztam.Nem fontos a gyári.
Az elöbbi hozzászólásnál javítottam.
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.21 szerda, 15:01:46 írta Vagyokabajnok » Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
GRzoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



E-mail
« Új hozzászólás #70534 Dátum: 2016.12.21 szerda, 20:05:12 »

Hali

Szereltetek már otthon szervócsőről hollandert le? Van esetleg ötlet hogyan tudnám leszedni? Alig van feje a csavarnak is, előző tulajnak is lehetett vele gondja.
Már abban is kételkedem hogy ez lecsavarható.
http://www.kephost.com/image/vP2s
Naplózva

Ford Mondeo mk3 2001 TDDI -,-
kcs
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


« Új hozzászólás #70535 Dátum: 2016.12.21 szerda, 21:02:34 »

Sziasztok, ide irok, mert ez a topic pörög jobban. Az mitől lehet, hogy 80 km/h felett erős a szélzaj, és mintha hátulról jönne. Szerintem az ajtóknál lévő gumik épek, de nem néztem át lassan-alaposan, körbe futott a szemem rajta, és rendben találtam. Honnan jöhet? Elég zavaró... inkább a motorhangot hallgatnám, mert az csendes, és gyönyörű.
Hátsó ajtón a kis háromszög ablak tömítése, pontosabban annak öregedése szokott ilyet csinálni még.

Lásd itt: http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Wind_Noise_Possible_Solutions
Naplózva

MK3 - 1.8 Trend - 2006
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #70536 Dátum: 2016.12.21 szerda, 22:53:02 »

Hali

Szereltetek már otthon szervócsőről hollandert le? Van esetleg ötlet hogyan tudnám leszedni? Alig van feje a csavarnak is, előző tulajnak is lehetett vele gondja.
Már abban is kételkedem hogy ez lecsavarható.
http://www.kephost.com/image/vP2s
igen. vigyor3
Csak roncsolással lehet leszedni(főleg,ha megvetted az hollandi anyát látni fogod miért).
Fűrész vagy multi köszörű a csavart ne sajnáld,de ami fontos csőre figyelj ne roncsold szét.Sikerült leszedned az újat rápattintod és vidámság.
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
GRzoli
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69



E-mail
« Új hozzászólás #70537 Dátum: 2016.12.21 szerda, 23:30:35 »

igen. vigyor3
Csak roncsolással lehet leszedni(főleg,ha megvetted az hollandi anyát látni fogod miért).
Fűrész vagy multi köszörű a csavart ne sajnáld,de ami fontos csőre figyelj ne roncsold szét.Sikerült leszedned az újat rápattintod és vidámság.

Köszi Cheesy akkor próbálkozok durvább eszközökkel Cheesy
Naplózva

Ford Mondeo mk3 2001 TDDI -,-
kerteszati
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #70538 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 07:58:03 »

Hátsó ajtón a kis háromszög ablak tömítése, pontosabban annak öregedése szokott ilyet csinálni még.

Lásd itt: http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Wind_Noise_Possible_Solutions

Megnézem azt is, köszi.
Naplózva

Ford Mondeo 2.5 V6 Ghia 2001 - manuális, full
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #70539 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 08:20:39 »

Wikiben a szervóolaj cserénél átöblítést javasol TZS. Ezt más olajjal is meglehet csinálni, vagy csak szervóolaj?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #70540 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 08:22:18 »

Wikiben a szervóolaj cserénél átöblítést javasol TZS. Ezt más olajjal is meglehet csinálni, vagy csak szervóolaj?

Én csak szervóolajjal csinálnám, mert az átöblítés azt jelenti, hogy ha picit is, de járatod a motort és a szervószivattyút. Az más kérdés, hogy erre elég egy sokkal olcsóbb, "egyszer használatos" olaj is.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #70541 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 08:24:10 »

Én csak szervóolajjal csinálnám, mert az átöblítés azt jelenti, hogy ha picit is, de járatod a motort és a szervószivattyút. Az más kérdés, hogy erre elég egy sokkal olcsóbb, "egyszer használatos" olaj is.

AndyA
Értem, köszönöm! wave
Naplózva
László
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2439


« Új hozzászólás #70542 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 11:23:53 »

Wikiben a szervóolaj cserénél átöblítést javasol TZS. Ezt más olajjal is meglehet csinálni, vagy csak szervóolaj?
Tisztelt Fórumtárs!
Én az átöblítéshez és az öblítés utáni feltöltéshez egyaránt javaslom, a www.alkatreszek.hu weboldalon beszerezhető CHF szervoolajat. Megfizethető jóval olcsóbb a Ford olajnál, viszont tudja a Ford specifikációt. Én ezt használtam és használom, nekem bevált. wave
Tisztelettel László! worship
Naplózva

Ford Mondeo 2005 TDCI 2.0 115LE
Petike86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 446


E-mail
« Új hozzászólás #70543 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 12:44:18 »

Birom mikor az arrogáns, aki kezdte az egészet, megsértödik mert arrogánsan kezelik vissza......peace out.
Tovabbra is jo a forum, szerintem a legjobb a vilagon, csak idönkent megjelenik mindig valaki, aki felhaborodik azon, hogy probalunk segiteni.

Én már nem vagyok aktív tagja a fórumnak, csak bele-bele olvasok, de a kollégának van igazsága!! Ugyanis valóban van amikor arrogáns, arcoskodó a stílus!
De összességében nekem szinte mindig tudtatok segíteni, szinte mindig jó irányvonalat adtatok!
Erre nem lehet egy rossz szava senkinek, bár annó én is pár embernek szívem szerint kiosztottam volna 2-3 maflást...volt akinek a címét is megnéztem már  nyes nyes
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70544 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 12:52:10 »

Én már nem vagyok aktív tagja a fórumnak, csak bele-bele olvasok, de a kollégának van igazsága!! Ugyanis valóban van amikor arrogáns, arcoskodó a stílus!
De összességében nekem szinte mindig tudtatok segíteni, szinte mindig jó irányvonalat adtatok!
Erre nem lehet egy rossz szava senkinek, bár annó én is pár embernek szívem szerint kiosztottam volna 2-3 maflást...volt akinek a címét is megnéztem már  nyes nyes


Jesszus, miért? Virágot akartál küldeni frissen sütött pogácsával?  hehe  hehe
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Petike86
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 446


E-mail
« Új hozzászólás #70545 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 14:45:45 »

Jesszus, miért? Virágot akartál küldeni frissen sütött pogácsával?  hehe  hehe

Nem-nem...már majdnem elindultam, és akartam vinni 2-3 sajtos-tejfölös lángost!  nyes worship
De aztán mindig valami belső hang lenyugtatott... worship
Naplózva
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1640



« Új hozzászólás #70546 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 19:55:02 »

Nem-nem...már majdnem elindultam, és akartam vinni 2-3 sajtos-tejfölös lángost!  nyes worship
De aztán mindig valami belső hang lenyugtatott... worship

 2funny
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #70547 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 19:57:23 »

Nem-nem...már majdnem elindultam, és akartam vinni 2-3 sajtos-tejfölös lángost!  nyes worship
De aztán mindig valami belső hang lenyugtatott... worship


Mostmár rendesen szeded a gyogyszert és jársz a kezelésekre? Cheesy
Milyen a mazda?Vannak már gondok?
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #70548 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 20:52:05 »


Mostmár rendesen szeded a gyogyszert és jársz a kezelésekre? Cheesy
Milyen a mazda?Vannak már gondok?

Persze. Megmondták neki a hangok.  eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #70549 Dátum: 2016.12.22 csütörtök, 20:55:31 »

Sziasztok,

fagyálló cserénél van tuti megoldás, hogy az összes folyadékot le lehessen cserélni? Mert ugye a termosztát nyitása/zárása miatt nem lehet mindet leengedni...

Üdv: Zoli
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Oldalak: 1 ... 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 [1411] 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.167 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.