Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.30 vasárnap, 12:51:27 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 [1275] 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20589299 alkalommal)
0 Felhasználó és 74 vendég van a témában
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63700 Dátum: 2015.07.10 péntek, 22:20:05 »

Nem kötelező elhinni. Ennyi. Velem pedig megtörtént az eset. A többi csak blabla. Tehát még mindig nem győztél meg, hogy bele lehet tenni egy hivatalosan 58,5 literes tankba 62 litert úgy, hogy van benne még legalább 2 liter gázolaj. Ez pedig nem városi legenda.
hehe 2funny 2funny
Naplózva
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #63701 Dátum: 2015.07.10 péntek, 23:15:43 »

Ennyi. Én meg tudom az ellenkezőjét is. Mondjuk hitelesen bizonyítani is akár. De tudom, hogy egy tökéletesen pontos műanyag tank vagy egy hiteles 5literes kanna hihetőbb mint a mei által fél évente ellenőrzött hitelesítő tartály. Én továbbra is csak röhögni tudok az ehez hasonló primitív buta városi legendákon. Nem itt vernek át.

Velem régebben egy másik kocsival esett meg,hogy Sárbogárdon azt a kocsit amivel vidáman hazaértem volna Pestre(110km) vidáman(!),nos azt "sikerült" teletankolni+5-6 litert rápúpozni.Azelőtt és azután se tudtam megcsinálni soha sehol.Hozzáteszem,hogy 2 naponta teletankoltam a kocsit.Rossz tankolás/levegőtankolás(miiiii???)/meleg/bolygóállás volt a kifogás.Ha már írtál,akkor írd meg mi lehetett?
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63702 Dátum: 2015.07.10 péntek, 23:20:23 »

Velem régebben egy másik kocsival esett meg,hogy Sárbogárdon azt a kocsit amivel vidáman hazaértem volna Pestre(110km) vidáman(!),nos azt "sikerült" teletankolni+5-6 litert rápúpozni.Azelőtt és azután se tudtam megcsinálni soha sehol.Hozzáteszem,hogy 2 naponta teletankoltam a kocsit.Rossz tankolás/levegőtankolás(miiiii???)/meleg/bolygóállás volt a kifogás.Ha már írtál,akkor írd meg mi lehetett?
Hacsak nem tölcsérrel pupoztad meg, akkor a kútoszlopok eltérő gázvisszavezetési rendszere miatt lehet, hogy más és más pontokon kattan le a pisztoly. Ha más szögben áll a kocsi, akkor is literekkel térhet el hogy hol gázosodik fel a cső.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63703 Dátum: 2015.07.10 péntek, 23:29:12 »

hehe 2funny 2funny

Neked mi tetszik ennyire? Ne gyere a kutas dumával, hogy hű, de hitelesített kutak stb. Inkább hihetően magyarázd el, hogy hogy lehet egy előtte 1 perccel használt kúton 62 litert tankolni egy 58,5 literes tankba úgy, hogy legalább 2 liter még van benne. A lejtés duma nem jött be.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63704 Dátum: 2015.07.10 péntek, 23:43:22 »

Neked mi tetszik ennyire? Ne gyere a kutas dumával, hogy hű, de hitelesített kutak stb. Inkább hihetően magyarázd el, hogy hogy lehet egy előtte 1 perccel használt kúton 62 litert tankolni egy 58,5 literes tankba úgy, hogy legalább 2 liter még van benne. A lejtés duma nem jött be.
Nyugodj bele, hogy nem így vernek át. Hogy hiszel e vagy sem azt kb olyan magasról @om le, hogy olyan magas hegyet el sem tudsz képzelni, de jusson eszedbe, hogy hol is találkoztál velem. Na én ott dolgoztam, és nem kutasfiu vagyok.
Naplózva
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #63705 Dátum: 2015.07.11 szombat, 06:52:19 »

Köszi!

Azért az a rekeszes  dolog sokkal jobb nem?
A másik amúgy sem tűnik túl stabilnak!
pl a sörből is a rekeszes...jobb  integet2 eplus2
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #63706 Dátum: 2015.07.11 szombat, 08:13:31 »

Lerágott csont. Biztosan tökéletesen ugyanolyan lejtésű minden kúton a placc.... kérjetek kölcsön egy mérőedényt, és utána beszéljetek ilyen butaságokat

Az igaz, hogy lerágott csont. Viszont attól, hogy te úgy gondolod, hogy hülyeség, még nem biztos, hogy valóban az Wink
Főleg, hogy vannak olyan kutak, ahol érdekes módon sehogy sem akar több belemenni az elfogadhatónál...

Nyugodj bele, hogy nem így vernek át. Hogy hiszel e vagy sem azt kb olyan magasról @om le, hogy olyan magas hegyet el sem tudsz képzelni, de jusson eszedbe, hogy hol is találkoztál velem. Na én ott dolgoztam, és nem kutasfiu vagyok.

Amúgy te miért vagy egyre nagyobb tahó?  fejvakaras Régen még tudtál tisztességesen foglamazni és kommunikálni, nem értem mire jó ez...
Főleg, hogy még butaságot is beszélsz. Ha jól értelmezem a "virágnyelvet" benzinkúton dolgoztál vagy valami hasonló területen. Elfogadom, hogy ti ezzel nem csaltatok, de miből gondolod, hogy mások nem?

Ez ugyanolyan mintha a Aldis polcfeltöltő magyarázná, hogy sehol az országban nem csalnak romlott ételekkel, mert náluk nem csalnak. Mit tudhat ő arról, hogy az ország másik felén, hogy csalnak az élelmiszerekkel, mondjuk egy Tescoban? - Semmit! Kb. ugyanennyi rálátásod van neked is arra, hogy az országban melyik kúton, hogy csalnak vagy hogy nem. Jóformán erről senki nem tud semmit, még ha maga a Mol vezérigazgatója írogatna ide, az is vicces lenne, hisz honnan a tökből tudná, hogy a "hajdúbivalybasznádi" Shell kúton, hogy csalnak, vagy hogy nem...
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.11 szombat, 08:23:40 írta D » Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63707 Dátum: 2015.07.11 szombat, 08:32:07 »

Az igaz, hogy lerágott csont. Viszont attól, hogy te úgy gondolod, hogy hülyeség, még nem biztos, hogy valóban az Wink
Főleg, hogy vannak olyan kutak, ahol érdekes módon sehogy sem akar több belemenni az elfogadhatónál...

Amúgy te miért vagy egyre nagyobb tahó?  fejvakaras Régen még tudtál tisztességesen foglamazni és kommunikálni, nem értem mire jó ez...
Főleg, hogy még butaságot is beszélsz. Ha jól értelmezem a "virágnyelvet" benzinkúton dolgoztál vagy valami hasonló területen. Elfogadom, hogy ti ezzel nem csaltatok, de miből gondolod, hogy mások nem?

Ez ugyanolyan mintha a Aldis polcfeltöltő magyarázná, hogy sehol az országban nem csalnak romlott ételekkel, mert náluk nem csalnak. Mit tudhat ő arról, hogy az ország másik felén, hogy csalnak az élelmiszerekkel, mondjuk egy Tescoban? - Semmit! Kb. ugyanennyi rálátásod van neked is arra, hogy az országban melyik kúton, hogy csalnak vagy hogy nem. Jóformán erről senki nem tud semmit, még ha maga a Mol vezérigazgatója írogatna ide, az is vicces lenne, hisz honnan a tökből tudná, hogy a "hajdúbivalybasznádi" Shell kúton, hogy csalnak, vagy hogy nem...
Miért vagyok tahó? Azért, hogy be tudj kapcsolódni a társalgásba.
Nem, nem benzinkúton dolgozom. Sose dolgoztam benzinkúton. Ellenben 8 éve benzinkúttechnológiával foglalkozom. De meghajlom a szakértelmetek előtt. Meséljetek még
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.11 szombat, 08:34:03 írta VZoli » Naplózva
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #63708 Dátum: 2015.07.11 szombat, 09:19:54 »

Miért vagyok tahó? Azért, hogy be tudj kapcsolódni a társalgásba.
Nem, nem benzinkúton dolgozom. Sose dolgoztam benzinkúton. Ellenben 8 éve benzinkúttechnológiával foglalkozom. De meghajlom a szakértelmetek előtt. Meséljetek még
Add be újításnak,és nagy zsét kaszálhatsz. eplus2 (segítségért nekem is jár az osztalék  vigyor3 )
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #63709 Dátum: 2015.07.11 szombat, 10:59:42 »

Miért vagyok tahó? Azért, hogy be tudj kapcsolódni a társalgásba.
Nem, nem benzinkúton dolgozom. Sose dolgoztam benzinkúton. Ellenben 8 éve benzinkúttechnológiával foglalkozom. De meghajlom a szakértelmetek előtt. Meséljetek még



Zoli!Inkább te mesélj hol is csalnak.....Huh? ;)Ellopják azt a pár forintot amit otthagysz tankoláskor? eplus2
Ne terelj!! gun
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63710 Dátum: 2015.07.11 szombat, 13:07:11 »



Zoli!Inkább te mesélj hol is csalnak.....Huh? ;)Ellopják azt a pár forintot amit otthagysz tankoláskor? eplus2
Ne terelj!! gun
A végfelhasználói oldalon már nemigen van lehetőség a csalásra. Átverésre igen.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #63711 Dátum: 2015.07.11 szombat, 13:12:29 »

A végfelhasználói oldalon már nemigen van lehetőség a csalásra. Átverésre igen.
te kis naív.én mindig magamnak tankolok,mégis adott kúton 4-5literrel többet töltök 10-ből 10x,mint másik kuton.és ez igaz mind a 2 autóra.
ne is erőlködj,nem kell magyarázatot keresni. Wink vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63712 Dátum: 2015.07.11 szombat, 13:19:51 »

Feladom. falbav
Csak azt nem értem, ilyenkor miért nem ír az "átvert" a panaszkönyvbe...
Naplózva
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #63713 Dátum: 2015.07.11 szombat, 14:36:29 »

Feladom. falbav
Csak azt nem értem, ilyenkor miért nem ír az "átvert" a panaszkönyvbe...

én kértem, nem kaptam. főnököt is hívtam, nem ért rá...
Kanizsa, Jet kút. Ez már régebbi történet. De úgyszint, mint Lacikáé, csak annyi különbséggel, h én mindig teletöltöm. A tele az nálam nem kattanásig, hanem full tele,színig. szóval nálam nem játszik a vízszintes talaj.
kb 3-4 l volt az autóban, 55les tankkal +1,5-2l a cső. erre sikerült 61.4l tankolnom. 61.4!!! ha csont száraz lett volna az autó, még akkor is 4,4l tudtam volna túltölteni az autót úgy, h 2l számoltam a cső hosszát, de nem volt porszáraz!
Erre a benzinkutas, öööö hitelesítve van az összes óránk. Panaszkönyv nincs, főnök nem ér rá. Szóval, ennyi, azon a kúton nem tankoltam többet, meg az ismerőseim sem. ennyi.
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63714 Dátum: 2015.07.11 szombat, 14:55:03 »

én kértem, nem kaptam. főnököt is hívtam, nem ért rá...
Kanizsa, Jet kút. Ez már régebbi történet. De úgyszint, mint Lacikáé, csak annyi különbséggel, h én mindig teletöltöm. A tele az nálam nem kattanásig, hanem full tele,színig. szóval nálam nem játszik a vízszintes talaj.
kb 3-4 l volt az autóban, 55les tankkal +1,5-2l a cső. erre sikerült 61.4l tankolnom. 61.4!!! ha csont száraz lett volna az autó, még akkor is 4,4l tudtam volna túltölteni az autót úgy, h 2l számoltam a cső hosszát, de nem volt porszáraz!
Erre a benzinkutas, öööö hitelesítve van az összes óránk. Panaszkönyv nincs, főnök nem ér rá. Szóval, ennyi, azon a kúton nem tankoltam többet, meg az ismerőseim sem. ennyi.

Akkor hívj rendőrt. Annak rá fog érni a főnök. Kénytelen.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #63715 Dátum: 2015.07.11 szombat, 15:51:55 »

Sziasztok!
Ha veszek az autóba egy olyan ülésszettet ami fűthető de az enyémben nincs ülésfűtés azt mennyire bonyolult bekötni,megoldani?
Van erről leírás vagy vmi?
A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #63716 Dátum: 2015.07.11 szombat, 15:54:55 »

Sziasztok!
Ha veszek az autóba egy olyan ülésszettet ami fűthető de az enyémben nincs ülésfűtés azt mennyire bonyolult bekötni,megoldani?
Van erről leírás vagy vmi?
A válaszokat előre is köszönöm!

Ha FL előttit veszel, annak csak tápot kell adni, két kapcsoló a műszerfalba, és a vezetékelés az ülés alá.

Ha FL utáni, több fokozatban állíthatót veszel, az picivel macerásabb, de nem nagyon sokkal.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Butcher88
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453


06305827718


E-mail
« Új hozzászólás #63717 Dátum: 2015.07.11 szombat, 15:59:21 »

Ha FL előttit veszel, annak csak tápot kell adni, két kapcsoló a műszerfalba, és a vezetékelés az ülés alá.

Ha FL utáni, több fokozatban állíthatót veszel, az picivel macerásabb, de nem nagyon sokkal.

AndyA

Akkor ez tényleg nem gázos.
Köszönöm!
Naplózva

Ford Mondeo Ghia,2.0/16V Duratec HE,2003,5 a.
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #63718 Dátum: 2015.07.11 szombat, 16:02:13 »

Sziasztok!
Ha veszek az autóba egy olyan ülésszettet ami fűthető de az enyémben nincs ülésfűtés azt mennyire bonyolult bekötni,megoldani?
Van erről leírás vagy vmi?
A válaszokat előre is köszönöm!

meg kell nézned, h ki van-e vezetélve a tied. ha ki van, akkor csak beledobsz egy fl előtti ülést, és kész.
Ha ki van vezetélve, de te fl utáni ülést teszel bele, akkor kötözgetni kell, nem is keveset. + tápot kell vinni az anyós oldalra is.
Ülésfoglaltág érzékelőhöz szét kell bontani a jobbos ülőlapot.
ha nincs bekötve, akkor meg mégtöbbet kell kötözgetni.  vigyor3
de van kapcs rajz, az alapján meg lehet csinálni.
Legegyszerűbben úgy tudod megnézni, h be van-e kötve (nekem csak az ülőlap aljáig volt bekötve, h a középkonzolon a kis rekeszt ki kell venned (ahhoz rádió ki, meg lehet,h  a középkonzolt is le kell venni), ennek a hátuljára akasztják fel az ülésfűtés gombjának 2 csatiját.
Az ülés alatt pedig ha benézel a nagy csatinál, akkor jobb felül egy zöld/kék és zöld/sárga vezetékes csatinak kell lennie, illetve az alsó sorban jobbról a 2.ban pedig egy fekete és egy zöld/kék vezetékes csatinak.
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #63719 Dátum: 2015.07.11 szombat, 16:15:18 »

Feladom. falbav
Csak azt nem értem, ilyenkor miért nem ír az "átvert" a panaszkönyvbe...
7x írtam,7jegyzőkönyvem van. 40es tankba 47 liter,70es tankba 75 liter meg ilyenek.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
jaxi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 200


E-mail
« Új hozzászólás #63720 Dátum: 2015.07.11 szombat, 18:32:14 »

                                                                                                       Sziasztok.
                     Mostanában azt csinálja az autó,hogy váltásnál ,amikor kinyomom a kuplungot nem esik vissza a fordulat,még egy kicsit fejjebb is ugrik,pl 2000-ről 2200-re.Ahogy megfigyeltem ez csak üzemmeleállapot közelében jelentkezik.Egyszer csinált olyat,hogy 14km megtétele után megálltam,kiszálltam kaput nyitni,és amikor vissza űltem nem járt a motor,újra indítottam,pöcc röff,hibakód nincs a műszerteszt szerint.Ha valakinek van ötlete,hogy mi a hiba oka kérem ossza meg velem.
Üdv:Jaxi 
Naplózva

MK-III TDCI 2.0 115LE  2004 kombi EGR OFF by Ervin
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #63721 Dátum: 2015.07.11 szombat, 19:31:28 »


Na ezt én is megnézem, mert nekem is ott ad ki koppanó hangot Smiley

Na erre én is kíváncsi vagyok. Légyszíves írjátok privátban ha biztos az nekem is.koppan valami.
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #63722 Dátum: 2015.07.11 szombat, 21:09:40 »

Miért vagyok tahó? Azért, hogy be tudj kapcsolódni a társalgásba.
Nem, nem benzinkúton dolgozom. Sose dolgoztam benzinkúton. Ellenben 8 éve benzinkúttechnológiával foglalkozom. De meghajlom a szakértelmetek előtt. Meséljetek még

8 év tapasztalattal a hátad mögött elég nagy naivitás messzemenő következtetéseket levonni. Van olyan kutas aki ennek a 3-4x-sét töltötte már el a szakmában, gondolod 10-20-30 év alatt nem jött még rá valamire? Na meg azér azt se felejtsük el, hogy rengeteg kúton rohadtul idős a berendezés... gyanítom az sem véletlen... Na meg furcsa mód nem is a zsír újnak látszó cuccot használó kutakon szokott furcsaság lenni...

Egyébként kár ezen vitatkozni, nyilván nem lehet egyértelműen bizonyítani egyik oldal igazát sem. Max majd pár év múlva borul egy bili és kiderül a turpiszság (vagy nem). Olajozás ügyben sem gondolta senki (kivéve pár beavatott embert), hogy valakik fű alatt szarrá keresik magukat a hto-n...
Márpedig, ha valóban átvernek tankonként kb. 2-5 literrel bizonyos kutakon mindenkit, az nem kis biznisz, amiből szerintem jut mindenkinek, akinek csak kell, hogy csend legyen.
« Utoljára szerkesztve: 2015.07.11 szombat, 21:18:33 írta D » Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #63723 Dátum: 2015.07.11 szombat, 21:28:44 »

Pár napja tankoltam egy tök uj kúton és az tűnt fel sehol egy buborék figyelő...érdekes... fejvakaras
Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #63724 Dátum: 2015.07.11 szombat, 21:29:48 »

No ezt a tankolásos dolgot már nem bírom ki, hogy ne szólaljak meg  beka3

Pénzügyőr vagyok jövedékes, rengetegszer jártam benzinkútra elszámolni! Sokszor előfordul, hogy veszünk mintát egyliteres edényzetbe amit bevizsgáltatunk. Az egy literes üvegben a mennyiségbeli eltérés van akkor jelezzük és jegyzőkönyvezzük, ezzel manapság nem itt csalnak! A kútoszlop és a pisztoly is hitelesített, ami kötelező előírás! Az átfolyásmérő megint!
A lejtéses ( kútoszlop előtti placc) dolog az valós lehet és az is! Pl az ukránoknak nem lejt a placc, hanem úgy van kialakítva, hogy ferdén állj fel az autóval, hogy többet tudj tankolni, ezáltal több üzemanyagot tudnak eladni Magyarország területén! ( olcsóbb kint mint itt) A határon mikor kinyitottam a tanksapkát ömlött ki az üzemanyag!

No mindegy még annyi, hogy az üzemanyaggal rendkívül sokat játszanak (pl.: régebben mágnessel őrjítettek meg a kútoszlopok óráját stb.)
Az üzemanyag is tágul és zugorodík meleg és hideg hatására! 15 Celsius fokon számolják, holott van amikor az üa. 20 és 25 fokos is van, de 15 Celsius fokon számolják el és ez alapján megy az adó amit át kell számolni! Leleményes a magyar higgyétek el sokat láttam már  integet2
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Csabi77
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1146



E-mail
« Új hozzászólás #63725 Dátum: 2015.07.11 szombat, 21:57:39 »

No ezt a tankolásos dolgot már nem bírom ki, hogy ne szólaljak meg  beka3

Pénzügyőr vagyok jövedékes, rengetegszer jártam benzinkútra elszámolni! Sokszor előfordul, hogy veszünk mintát egyliteres edényzetbe amit bevizsgáltatunk. Az egy literes üvegben a mennyiségbeli eltérés van akkor jelezzük és jegyzőkönyvezzük, ezzel manapság nem itt csalnak! A kútoszlop és a pisztoly is hitelesített, ami kötelező előírás! Az átfolyásmérő megint!
A lejtéses ( kútoszlop előtti placc) dolog az valós lehet és az is! Pl az ukránoknak nem lejt a placc, hanem úgy van kialakítva, hogy ferdén állj fel az autóval, hogy többet tudj tankolni, ezáltal több üzemanyagot tudnak eladni Magyarország területén! ( olcsóbb kint mint itt) A határon mikor kinyitottam a tanksapkát ömlött ki az üzemanyag!

No mindegy még annyi, hogy az üzemanyaggal rendkívül sokat játszanak (pl.: régebben mágnessel őrjítettek meg a kútoszlopok óráját stb.)
Az üzemanyag is tágul és zugorodík meleg és hideg hatására! 15 Celsius fokon számolják, holott van amikor az üa. 20 és 25 fokos is van, de 15 Celsius fokon számolják el és ez alapján megy az adó amit át kell számolni! Leleményes a magyar higgyétek el sokat láttam már  integet2


 worship worship worship
Naplózva

2004 MK3 Hatchback Trend+ 1.8 125PS
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63726 Dátum: 2015.07.11 szombat, 22:53:04 »

8 év tapasztalattal a hátad mögött elég nagy naivitás messzemenő következtetéseket levonni. Van olyan kutas aki ennek a 3-4x-sét töltötte már el a szakmában, gondolod 10-20-30 év alatt nem jött még rá valamire? Na meg azér azt se felejtsük el, hogy rengeteg kúton rohadtul idős a berendezés... gyanítom az sem véletlen... Na meg furcsa mód nem is a zsír újnak látszó cuccot használó kutakon szokott furcsaság lenni...

Egyébként kár ezen vitatkozni, nyilván nem lehet egyértelműen bizonyítani egyik oldal igazát sem. Max majd pár év múlva borul egy bili és kiderül a turpiszság (vagy nem). Olajozás ügyben sem gondolta senki (kivéve pár beavatott embert), hogy valakik fű alatt szarrá keresik magukat a hto-n...
Márpedig, ha valóban átvernek tankonként kb. 2-5 literrel bizonyos kutakon mindenkit, az nem kis biznisz, amiből szerintem jut mindenkinek, akinek csak kell, hogy csend legyen.
Hidd el, hogy a nagy társaságok kútjai kellőképp megbízhatóak. A társaság határozott érdeke, hogy az üzemeltetőt megakadályozzák a játékban. A kis kutak az más. A mágneses meg a távirányítós buli már elég ideje nem pálya. A tartályból kijátszani az el nem adott naftát nem egyszerű pl azért sem, mert be van kamerázva online szintmérők vannak, ha az eladáshoz képest eltérés van az legkésőbb este valakinek a központban feltünik. Ja és a pozitív készlet  eltérés egy vpop ellenőrzesen legalabb akkora baj, ha nem nagyobb, mint a hiány.
De ha az vigasztal, hogy liter árában 9 decit kapsz, akkor tudod mit? Annyit kapsz.
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63727 Dátum: 2015.07.11 szombat, 22:55:27 »

No ezt a tankolásos dolgot már nem bírom ki, hogy ne szólaljak meg  beka3

Pénzügyőr vagyok jövedékes, rengetegszer jártam benzinkútra elszámolni! Sokszor előfordul, hogy veszünk mintát egyliteres edényzetbe amit bevizsgáltatunk. Az egy literes üvegben a mennyiségbeli eltérés van akkor jelezzük és jegyzőkönyvezzük, ezzel manapság nem itt csalnak! A kútoszlop és a pisztoly is hitelesített, ami kötelező előírás! Az átfolyásmérő megint!
A lejtéses ( kútoszlop előtti placc) dolog az valós lehet és az is! Pl az ukránoknak nem lejt a placc, hanem úgy van kialakítva, hogy ferdén állj fel az autóval, hogy többet tudj tankolni, ezáltal több üzemanyagot tudnak eladni Magyarország területén! ( olcsóbb kint mint itt) A határon mikor kinyitottam a tanksapkát ömlött ki az üzemanyag!

No mindegy még annyi, hogy az üzemanyaggal rendkívül sokat játszanak (pl.: régebben mágnessel őrjítettek meg a kútoszlopok óráját stb.)
Az üzemanyag is tágul és zugorodík meleg és hideg hatására! 15 Celsius fokon számolják, holott van amikor az üa. 20 és 25 fokos is van, de 15 Celsius fokon számolják el és ez alapján megy az adó amit át kell számolni! Leleményes a magyar higgyétek el sokat láttam már  integet2
A hőfok viszont csak a tartálykocsi meg a beszállított készlet viszonylatban érdekes, ettől a kútoszlop még ugyanannyit mér ki.
Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #63728 Dátum: 2015.07.11 szombat, 23:08:01 »

A hőfok viszont csak a tartálykocsi meg a beszállított készlet viszonylatban érdekes, ettől a kútoszlop még ugyanannyit mér ki.
igaz, de most már nincs adoköteles többlet a hiány esetén meg fizetniük kell az üzemeltetőnek. A tartályos is játszik a hőgok miatt de ebbe ne menjünk bele! Meg vannak a praktikák! Foglaltam már tanker autot mert játszott az üzemanyaggal! Tartalékolt magànak
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
D
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1484



E-mail
« Új hozzászólás #63729 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 07:33:05 »

Hidd el, hogy a nagy társaságok kútjai kellőképp megbízhatóak. A társaság határozott érdeke, hogy az üzemeltetőt megakadályozzák a játékban. A kis kutak az más. A mágneses meg a távirányítós buli már elég ideje nem pálya. A tartályból kijátszani az el nem adott naftát nem egyszerű pl azért sem, mert be van kamerázva online szintmérők vannak, ha az eladáshoz képest eltérés van az legkésőbb este valakinek a központban feltünik. Ja és a pozitív készlet  eltérés egy vpop ellenőrzesen legalabb akkora baj, ha nem nagyobb, mint a hiány.
De ha az vigasztal, hogy liter árában 9 decit kapsz, akkor tudod mit? Annyit kapsz.

Szerintem az, hogy kicsi vagy nagy társaság nem számít semmit. Nyilván van zsebtolvaj csövesgyerek meg van fehérgalléros bűnöző is. Más a stílus, de lop mindkettő. Na meg ne felejtsük el, hogy az olajozás fénykorában pl. pont a Shell volt nyakig benne a buliban. Olvastam olyan vallomást amiben a fickó azt állította, hogy volt olyan időszak, mikor a Shell kutak nagy részén mutyiból származó üzemanyagot árultak...

Az, hogy van kamera, meg ilyen-olyan rendszer szintén nem sokat számít. Más terület ugyan, de nem rég hallottam egy szennyvíztisztító telepről, ahol kamera+beléptető rendszer+ számláló figyelte, hogy a szippantós kocsik mennyi "anyagot" hoznak". Az egyik szippantós cég vezetője lefizette a telep informatikusát, aki mahinált valamit és onnantól a csávónak szinte semmibe nem került, hogy lerakhassa a szennyvizet amit jó pénzért felszívott a "keményen dolgozó kisemberektől". Az életben le nem bukott volna, csak a környéken lévő konkurencia megunta, hogy így az ő cége sokkal olcsóbban dolgozik és valahogy kiderítették a "titkot"és feljelentették. Kiderült, hogy több éve csinálták már, több milliós kárt okozva. Persze addig senki nem látott semmit és nyilván nevettek egy jót mikor felröppent a hír, hogy x- vállalkozó csal az agyonkamerázott és biztonságirendszerezett modern szennyvíztelepen.
Naplózva

Mk3-2002-2,5-V6 ---A4-es lapomat, hasonló paraméterekkel rendelkező Audira cserélném! Grin
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #63730 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 09:44:12 »

Feladom.
Ja a gyereket a gólya hozza.
Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #63731 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 09:48:20 »

Okos enged  wave
Viva petrol  worship
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #63732 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 10:13:57 »

Sziasztok erről a lengéscsillapítóról van valakinek véleménye, infója?

SRL lengéscsillapító.
Gáztöltetű lengéscsillapító!

Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
laza
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176



E-mail
« Új hozzászólás #63733 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 10:51:37 »

Sziasztok erről a lengéscsillapítóról van valakinek véleménye, infója?

SRL lengéscsillapító.
Gáztöltetű lengéscsillapító!


Az ár fekvése nem rossz.Valaki itt a fórumon említette,hogy ilyet rakott be valamikor 2011 tájékán.Megfelelt,bejött neki.Gázos vagy olajos örök vita tárgyát képezi.A legjobb a gyári,ez már viszont zseb függő.Ha jól tudom az SRL és a starline legéscsíllapítók ugyanazon gyártótól vannak,csak más néven futnak.
Naplózva

2004 Ford Mondeo 2,0 tdci bvy kombi 6 seb. 130 Le Machine Silver (met) EGR off
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63734 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 14:39:32 »

Feladom.
Ja a gyereket a gólya hozza.

Éééééééés még mindig nem kaptunk elfogadható magyarázatot arra,hogy hogy lehet egy hivatalosan 58,5 literes tankba 62 litert tölteni úgy, hogy nincs oldalra borítva az autó, van benne még minimum 2 liter. De úgy látom nem is fogunk, úgyhogy inkább hagyjuk is. A duma része már két helyről is megérkezett, de agyakorlati tapasztalatok teljesen az ellenkezőjét mutatják. A lényeg az, hogy azon a kúton akkor tankoltam utoljára. Akkor sem megyek oda, ha ott lesz az ország legolcsóbb üzemanyga.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #63735 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 14:47:54 »

Mitől hivatalos a gyártó által megadott tank mérete?
Kb. annyira, mint a teljesítmény adat....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
akosm92
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 174


E-mail
« Új hozzászólás #63736 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 15:43:24 »

Engem nem tudnak kúton átverni, mondom..... mindig 10ért tankolok, problem solved  nyes nyes nyes
Naplózva

2003 Mondeo Ghia 2.0 Tdci PantherblackEGR off
2004 Mondeo Ghia Business 2.0 Tdci flPantherblack *INA  EGR off
szucstamas20
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 87


E-mail
« Új hozzászólás #63737 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 15:48:53 »

No ezt a tankolásos dolgot már nem bírom ki, hogy ne szólaljak meg  beka3

Pénzügyőr vagyok jövedékes, rengetegszer jártam benzinkútra elszámolni! Sokszor előfordul, hogy veszünk mintát egyliteres edényzetbe amit bevizsgáltatunk. Az egy literes üvegben a mennyiségbeli eltérés van akkor jelezzük és jegyzőkönyvezzük, ezzel manapság nem itt csalnak! A kútoszlop és a pisztoly is hitelesített, ami kötelező előírás! Az átfolyásmérő megint!
A lejtéses ( kútoszlop előtti placc) dolog az valós lehet és az is! Pl az ukránoknak nem lejt a placc, hanem úgy van kialakítva, hogy ferdén állj fel az autóval, hogy többet tudj tankolni, ezáltal több üzemanyagot tudnak eladni Magyarország területén! ( olcsóbb kint mint itt) A határon mikor kinyitottam a tanksapkát ömlött ki az üzemanyag!

No mindegy még annyi, hogy az üzemanyaggal rendkívül sokat játszanak (pl.: régebben mágnessel őrjítettek meg a kútoszlopok óráját stb.)
Az üzemanyag is tágul és zugorodík meleg és hideg hatására! 15 Celsius fokon számolják, holott van amikor az üa. 20 és 25 fokos is van, de 15 Celsius fokon számolják el és ez alapján megy az adó amit át kell számolni! Leleményes a magyar higgyétek el sokat láttam már  integet2

Egy kép erejéig én is hozzászólok a hőfokkal kapcsolatban:
http://kepfeltoltes.hu/view/150712/Screenshot_2015-07-12-08-26-08_www.kepfeltoltes.hu_.png

 Üdv: Tomi  wave

Naplózva

2001-es Ford Mondeo mk3 TDDI sedan
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #63738 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 16:05:43 »

Mitől hivatalos a gyártó által megadott tank mérete?
Kb. annyira, mint a teljesítmény adat....

Tibi!negyere a tank méretével.az egyik kúton mindig 68litert tankolok,a szóban forgón meg mindig 75öt.mondom mindig.a másik autóba pedig 38-40et az egyiken,a szóban forgón meg 45-47litert.mindig.engen nem érdekel a tank mérete.2hetente tankolok.és a kút ahol mindig többet tankolok,az shell. levele
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #63739 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 16:11:24 »

Tibi!negyere a tank méretével.az egyik kúton mindig 68litert tankolok,a szóban forgón meg mindig 75öt.mondom mindig.a másik autóba pedig 38-40et az egyiken,a szóban forgón meg 45-47litert.mindig.engen nem érdekel a tank mérete.2hetente tankolok.és a kút ahol mindig többet tankolok,az shell. levele

Az is hivatalos, hogy mindig pontosan ugyanannyi üzemnnyaggal a tankban mész?  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #63740 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 16:45:32 »

Az is hivatalos, hogy mindig pontosan ugyanannyi üzemnnyaggal a tankban mész?  nyes
Tibi!
Km-re mindig.a fordba 950km nél az osan kúton 70liternél többet sosem tudok belecsöpögtetni.a shell-en ez 75-76liter.mindig!!!
A Hunyadiba 700km nél tankolok.Az osannál 40liternél több sosem megy bele,a shellen ez rendszerint 45-47l.Mindig!!


A shell-re azért megyek mert útbeesik és halásztelki (2km-re),és tök jó 10ft/l es kedvezmények vannak.na az pont el is csalják.
Általában a 6oson tankolok a szavoja parki osannál,és mindig ezekre a km-erekre(+-10km),mert miszámítható.És exaktul mindig annyit tankolok.
Ha más kutakon tankolok pl JET vagy ENVI akkor is +-1literrel ennyiket  tudok betankolni,de nem 6-7 literrel többet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #63741 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 17:19:14 »

Sziasztok,

pont a napokban olvastam (már nem tudom melyik topikban) a hátsó ajtókárpitok leszereléséről. Az valami pattintós, nem olyan csavaros mint az első. Nincs erről valami leírás, hogy kell leszerelni?

Üdv: Zoli
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #63742 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 17:31:19 »

Sziasztok,

pont a napokban olvastam (már nem tudom melyik topikban) a hátsó ajtókárpitok leszereléséről. Az valami pattintós, nem olyan csavaros mint az első. Nincs erről valami leírás, hogy kell leszerelni?

Üdv: Zoli

küld el privátba a mail címed és átküldöm a leírást a kárpitok leszereléséről!
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #63743 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 18:04:08 »

Hali mindeni!

Problémám van a nyestekkel. Nem a motorteret csesztetik, hanem végigmászkál rajta. Most fényezték a kocsit, így most fokozottan dühít. Kipróbáltam már a a vizespalackot és a kutyaszőrt, de nem ér semmit. Max 2 nap és megy tovább a "buli". Valakinek van bevált módszere?
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #63744 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 19:23:06 »

küld el privátba a mail címed és átküldöm a leírást a kárpitok leszereléséről!

Hali,

miben külömbözik a hátsó ajtókárpitok leszedése az elsőkétől?
A jövő héten hangszórókat cserélnék hátul.
Elsőket 3 perc alatt le lehet szedni.
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #63745 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 19:24:05 »

Tibi!
Km-re mindig.a fordba 950km nél az osan kúton 70liternél többet sosem tudok belecsöpögtetni.a shell-en ez 75-76liter.mindig!!!
A Hunyadiba 700km nél tankolok.Az osannál 40liternél több sosem megy bele,a shellen ez rendszerint 45-47l.Mindig!!


A shell-re azért megyek mert útbeesik és halásztelki (2km-re),és tök jó 10ft/l es kedvezmények vannak.na az pont el is csalják.
Általában a 6oson tankolok a szavoja parki osannál,és mindig ezekre a km-erekre(+-10km),mert miszámítható.És exaktul mindig annyit tankolok.
Ha más kutakon tankolok pl JET vagy ENVI akkor is +-1literrel ennyiket  tudok betankolni,de nem 6-7 literrel többet.

Velem pont a savoya parkban esett meg az ominózus történet..
Naplózva
Metatron13
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 972



E-mail
« Új hozzászólás #63746 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 19:33:20 »

Hali,

miben külömbözik a hátsó ajtókárpitok leszedése az elsőkétől?
A jövő héten hangszórókat cserélnék hátul.
Elsőket 3 perc alatt le lehet szedni.

Ugyanaz a szisztéma
Naplózva

2001 Ford Mondeo MK3 2.0 16V (146 HP)B4Y wilting

Tel.: 06-30-331-4175
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #63747 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 19:54:29 »

Ugyanaz a szisztéma

ok, köszi
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #63748 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 20:56:12 »

Egy kép erejéig én is hozzászólok a hőfokkal kapcsolatban:
http://kepfeltoltes.hu/view/150712/Screenshot_2015-07-12-08-26-08_www.kepfeltoltes.hu_.png

 Üdv: Tomi  wave


Ebből elég jól látszik, hogy +10C fok, kb fél liter többletet/kevesebbletet jelent 60 liter betankolt üzemanyagnál.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
adrian007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 666


Emailt irj ha kérdésed van.


E-mail
« Új hozzászólás #63749 Dátum: 2015.07.12 vasárnap, 21:00:49 »

Sziasztok. Mentem 900 km az autóval nem sipolt nem villant a tank jel. De azért mentem tankolni 20 litert vertem bele, mert hogy elég lesz. Felment félig a mutató az az kB 10 liter lehetett még benne?Huh?  Mert akkor a maradék 160 km elég lett volna?Huh?  Smiley negyedig se ment le a mutató, fél és negyed közt van a mutató. 130 és 140 km/ h végig ment a klíma.
Szerintem nagyon jól kajal a vas Smiley
Vélemény???
Naplózva

2002 Ford mondeo turnier trend 2.0 tdci 130 LE  kombi
Oldalak: 1 ... 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 [1275] 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.12 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.