Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.04 csütörtök, 03:02:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 406 407 408 409 410 411 412 [413] 414 415 416 417 418 419 420 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20641398 alkalommal)
0 Felhasználó és 150 vendég van a témában
kufa68
Vendég
« Új hozzászólás #20600 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:31:42 »

Üdv Mindenkinek!

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy a 7,5x16-os Alessio alufelnire milyen méretű gumit tudok feltenni?
A feniket ajándékba kaptam, de a gumisokat nem akartam megkérdezni.

Segítséget előre is köszönöm
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20601 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:39:35 »

Üdv Mindenkinek!

Abban kérnék egy kis segítséget, hogy a 7,5x16-os Alessio alufelnire milyen méretű gumit tudok feltenni?
A feniket ajándékba kaptam, de a gumisokat nem akartam megkérdezni.

Segítséget előre is köszönöm
Itt egy link, ami segít
205 a legkeskenyebb, amit erre feltehetsz. Jó lenne tudni, mikori az autód... Nem mindegy, hogy Mk2 vagy Mk3...
Naplózva
kufa68
Vendég
« Új hozzászólás #20602 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:46:29 »

Előre is köszi a segítséget, 2003-as évjárat, 2004-es modellév. A jelenlegi gumi 205x55x16-os

köszi
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20603 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:47:51 »

Előre is köszi a segítséget, 2003-as évjárat, 2004-es modellév. A jelenlegi gumi 205x55x16-os

köszi
Uupsz, bocsi, reggel van, nem figyeltem...  vigyor3
Az Mk3 gyári mérete, amit írtál: 205 / 55 R16. Ennél nagyobbat akarsz?
Naplózva
kufa68
Vendég
« Új hozzászólás #20604 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:52:21 »

Isten ments!
A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy a jelenlegi gyári méret feltehető-e erre a fenire. A neten ehhez a mérethez 215/55x16-os gumit írtak.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20605 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:54:20 »

Isten ments!
A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy a jelenlegi gyári méret feltehető-e erre a fenire. A neten ehhez a mérethez 215/55x16-os gumit írtak.
Rossz helyen nézted, a 205/55R16 kifogástalan lesz rá.  wave
Naplózva
kufa68
Vendég
« Új hozzászólás #20606 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:55:45 »

köszi

most nagy kő esett le a szívemről.
üdv.
Naplózva
Tádé
Vendég
« Új hozzászólás #20607 Dátum: 2009.12.25 péntek, 09:56:35 »

köszi

most nagy kő esett le a szívemről.
üdv.
Szívesen!
Naplózva
bartoo
Vendég
« Új hozzászólás #20608 Dátum: 2009.12.26 szombat, 14:44:10 »

Sziasztok.
Mostanában tervezgetek autót venni én néztem egy 2001.10 havi mondeo-t  2.0 TDCI GHIA 150 000km-rel stb stb. És ,hogy van-e vki aki esetleg tudna segíteni mire figyeljek oda a vásárlásnál jó választás-e a "kicsike"Cheesy . mik az alapvető hibái mert kérdeztem más autó tulajokat persze egyiknek se volt mondeoja de hát mindenki haverjának a haverja azt vett és stb.. és hát sok beszédnek sok az alja szóval ha valaki beszédes kedvében és segítene azt nagyon megköszöném Smiley esetleg ha fel venne msn-re itt a címem.: badboybartoo@hotmail.com
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20609 Dátum: 2009.12.26 szombat, 15:27:57 »

Sziasztok.
Mostanában tervezgetek autót venni én néztem egy 2001.10 havi mondeo-t  2.0 TDCI GHIA 150 000km-rel stb stb. És ,hogy van-e vki aki esetleg tudna segíteni mire figyeljek oda a vásárlásnál jó választás-e a "kicsike"Cheesy . mik az alapvető hibái mert kérdeztem más autó tulajokat persze egyiknek se volt mondeoja de hát mindenki haverjának a haverja azt vett és stb.. és hát sok beszédnek sok az alja szóval ha valaki beszédes kedvében és segítene azt nagyon megköszöném Smiley esetleg ha fel venne msn-re itt a címem.: badboybartoo@hotmail.com
http://mondeo.hu/index.php?page=93  Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20610 Dátum: 2009.12.26 szombat, 15:47:26 »

Sziasztok.
Mostanában tervezgetek autót venni én néztem egy 2001.10 havi mondeo-t  2.0 TDCI GHIA 150 000km-rel stb stb. És ,hogy van-e vki aki esetleg tudna segíteni mire figyeljek oda a vásárlásnál jó választás-e a "kicsike"Cheesy . mik az alapvető hibái mert kérdeztem más autó tulajokat persze egyiknek se volt mondeoja de hát mindenki haverjának a haverja azt vett és stb.. és hát sok beszédnek sok az alja szóval ha valaki beszédes kedvében és segítene azt nagyon megköszöném Smiley esetleg ha fel venne msn-re itt a címem.: badboybartoo@hotmail.com
Nekem majdnem ilyenem van!2001.12.havi 130Le-s
Amióta megvettem (120.000km) azóta cseréltettem :
 - a teljes bal oldali hajtásláncot (feszítő,görgők,főtengelytárcsa,szíj)
 - 4 befecskendezőt
 - Potyára a kuplung,lendkerék,kinyomócsapágyat (még el ment volna legalább 50E km-t)
 - és karácsonyra megadta magát a szervószivattyúm,amivel együtt muszály lessz vízpumpát is cserélni
Hát ennyi lenne,szerintem semmi extra mert az összes többi magasnyomásu dízelnek megvannak ezek a betegségei!
Ja és most van benn 165.000 km!  
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.26 szombat, 17:06:26 írta gyalak » Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20611 Dátum: 2009.12.26 szombat, 16:25:18 »

Sziasztok.
Mostanában tervezgetek autót venni én néztem egy 2001.10 havi mondeo-t  2.0 TDCI GHIA 150 000km-rel stb stb. És ,hogy van-e vki aki esetleg tudna segíteni mire figyeljek oda a vásárlásnál jó választás-e a "kicsike"Cheesy . mik az alapvető hibái mert kérdeztem más autó tulajokat persze egyiknek se volt mondeoja de hát mindenki haverjának a haverja azt vett és stb.. és hát sok beszédnek sok az alja szóval ha valaki beszédes kedvében és segítene azt nagyon megköszöném Smiley esetleg ha fel venne msn-re itt a címem.: badboybartoo@hotmail.com
Mindenképpen vigyél magaddal olyan embert aki képben van az autókkal és tudja mit kell megnézni egy autón, hogy ne hogy nagyon átvágjanak, itt a kora miatt már nagyon sok km is lehet benne, lényegesen több(sokszorosa) mint az általad írt 150e km...amire lehet aztán gazdagon költeni, ha ráadásul nem megfelelően tartották karban...
Átnézni és átmérni az egész autót, nem kell szégyenlősnek lenni, a kereskedők sem azok...egyik sem...abból él hogy lehúz!!!! knuppel2
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
obszerver
Vendég
« Új hozzászólás #20612 Dátum: 2009.12.26 szombat, 17:40:36 »

"- és karácsonyra megadta magát a szervószivattyúm,amivel együtt muszály lessz vízpumpát is cserélni"

Miért kell a szervószivattyúval együtt cserélni a vízpumpát?
Naplózva
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20613 Dátum: 2009.12.26 szombat, 17:51:13 »

"- és karácsonyra megadta magát a szervószivattyúm,amivel együtt muszály lessz vízpumpát is cserélni"

Miért kell a szervószivattyúval együtt cserélni a vízpumpát?
Mert 1hajtáson van mind a 2-ő és ha szét van szedve akkor már érdemes ennyi kilóméter után azt is cserézni,nem olyan nagy tétel 16E ft.Nehogy 2 hónap múlva meg az adja meg magát! Hát ezért cseréltetem azt is!
Naplózva
obszerver
Vendég
« Új hozzászólás #20614 Dátum: 2009.12.26 szombat, 18:05:44 »

Mert 1hajtáson van mind a 2-ő és ha szét van szedve akkor már érdemes ennyi kilóméter után azt is cserézni,nem olyan nagy tétel 16E ft.Nehogy 2 hónap múlva meg az adja meg magát! Hát ezért cseréltetem azt is!

Így értem. Először úgy értelmeztem, hogy valami furcsa módon esetleg összefüggés van a kettő között, és
csak együtt lehet. Ezért gondoltam inkább rákérdezek.
A szervószivattyú mennyi volt? Neked is szivárgott a régi?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20615 Dátum: 2009.12.26 szombat, 18:07:08 »

"- és karácsonyra megadta magát a szervószivattyúm,amivel együtt muszály lessz vízpumpát is cserélni"

Miért kell a szervószivattyúval együtt cserélni a vízpumpát?
A szervószivattyú adja egy belső fogazással át a hajtást a vízpumpának.Ha szét van szedve,és nincs a vízpumpa tengején a borda elnyalva és nem csöpög-vagy csapágyas,akkor nem feltétlenül muszály a vízpumpát is lecserélni.

Azonban érdemes tudni,hogy az ugyan annyit futott mint a szervószivattyú.Ha nem megterhelő +18e ért már lehet venni gyári vízpumpát a cromaxban,és egy szétszedés alatt rendbetenni azt is.Vacak dolog,ha beáll a csapágya és tönkreteszi az új szervószivattyúd belső bordázatát...... Roll Eyes
Bár ezek csak fikciók,én ismerve magam,nem cserélném egyszerre..... Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20616 Dátum: 2009.12.26 szombat, 18:08:22 »

Így értem. Először úgy értelmeztem, hogy valami furcsa módon esetleg összefüggés van a kettő között, és
csak együtt lehet. Ezért gondoltam inkább rákérdezek.
A szervószivattyú mennyi volt? Neked is szivárgott a régi?
Szervó sziv.  47e
Vizpumpa 18e-től
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20617 Dátum: 2009.12.26 szombat, 18:13:31 »

Így értem. Először úgy értelmeztem, hogy valami furcsa módon esetleg összefüggés van a kettő között, és
csak együtt lehet. Ezért gondoltam inkább rákérdezek.
A szervószivattyú mennyi volt? Neked is szivárgott a régi?
Még nem vettem meg,de ha a régit leadod akkor 45E körül van.Igen elég rendesen ereszt inkább azt mondanám folyik a tengelynél.De ennek van egy kis előélete.Elkezdett hidegben morogni a szervó,gondoltam olajat cseréltetek meg kapjon egy új szíjat.Hát az új szíj még jobban betett a már amúgy is rossz tengelynek,és elkezdett folyni rendesen.Most szervó nélkül járok,elég kemény dolog főleg parkolásnál!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20618 Dátum: 2009.12.26 szombat, 18:17:49 »

üdv mindenkinek

segítség kéne,(2001.06.mondeo)mínuszban a távirányítóra egyből visszazár a központi zár.kulccsal csak a vezető oldalit lehet nyitni aminek a többit is vezérelnie kéne.bezárásnál is,csak kulccsal és akkor is csak a vezető oldalit lehet csukni,normál időben tökéletesen működik!valószínű nem wd40 lesz a megoldás,egy régebbi mondeomnál is ugyan ez volt,de riasztós semmit nem tudott vele kezdeni,elektronika vagy vezérlés,ha valaki konkrétabbat tud köszönöm
Ervin mostanában szedte szét ez miatt  a zárat.Kérdezd meg,neki sikerült megjavítani! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20619 Dátum: 2009.12.26 szombat, 18:18:51 »

Most szervó nélkül járok,elég kemény dolog főleg parkolásnál!
Shocked Cry
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bartoo
Vendég
« Új hozzászólás #20620 Dátum: 2009.12.26 szombat, 19:11:05 »

Nekem majdnem ilyenem van!2001.12.havi 130Le-s
Amióta megvettem (120.000km) azóta cseréltettem :
 - a teljes bal oldali hajtásláncot (feszítő,görgők,főtengelytárcsa,szíj)
 - 4 befecskendezőt
 - Potyára a kuplung,lendkerék,kinyomócsapágyat (még el ment volna legalább 50E km-t)
 - és karácsonyra megadta magát a szervószivattyúm,amivel együtt muszály lessz vízpumpát is cserélni
Hát ennyi lenne,szerintem semmi extra mert az összes többi magasnyomásu dízelnek megvannak ezek a betegségei!
Ja és most van benn 165.000 km!  


sziasztok.
értem hát mostanában csak nézelődöm de majd visszek magammal egy szerelőt bár a motorba ő se lát bele de hátha beljeb leszünk remélhetöleg. igazából egy jó megbízható autót akarok 3-4 évre és mivel Bp-es lakom így szinte csak városba fog menni a "kicsike" szóval max kb évi 10 000km-t fog futni. Csak kíváncsi voltam azoknak a véleményére akiknek ilyen szekerük van,hogy Ti mit tapasztaltatok. Hajtásláncot is úgyan annyinál kell cserélni mint szíjat ? lánccal többet lehet menni nem? csak mert haveromank mercije van egy E190 1985ből Cheesy és az is láncos de még nem volt benne cserélve pedig most van benne 376 000 km!!!
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20621 Dátum: 2009.12.26 szombat, 19:14:03 »

szia Ervin

Alf mondta,hogy mostanában szedted szét a zárad,nekem hidegben nem nyit csak a vezető oldali kulccsal a többi nem reagál.te mire jutottál?köszi a választ!


Nekem nem teljesen ez volt a jelenség, az enyémen csak a mögöttem levő ajtó nem zárt egyes záráson, de a kettős zárás még működött, tehát tudtam zárni az autót, csak zavart, hogy egyesen nem zár az egyik...
Itt kértem én is kis segítséget és V. Tamás és mások segítettek is worship
Én csak azon az ajtón szedtem le a kárpitot, és egyből nagyon feltűnő volt, hogy az elektromos csatlakozó ami a zárra megy, el van ázva. Ezt leszigeteltem rendesen, hogy többet ne tudjon beázni+kapott kontaktzsírt.
De ha már leszedtem a kárpitot, kivettem az egész zárat, a mechanikus részt teflonos zsírsprayvel befújtam mindenhol, az elektromos részen található réseken pedig tele fújkáltam bőségesen WD40-el, majd kézzel kint a satupadon jópárszor átjárattam így....ezután visszaszerelve hibátlanul működik(bírta a -18-at is)
Azt hiszem nálam a fő problémát a csatlakozó beázása jelentette, lehet nálad is ez lehet, csak nálad az első ajtót kell lebontani, és ott helyrerakni a dolgokat, rendesen magadnak, nem úgy mint a gyárban. eplus2 wave
Jó munkát! Remélem sikerül Neked is! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20622 Dátum: 2009.12.26 szombat, 19:18:30 »

sziasztok.
értem hát mostanában csak nézelődöm de majd visszek magammal egy szerelőt bár a motorba ő se lát bele de hátha beljeb leszünk remélhetöleg. igazából egy jó megbízható autót akarok 3-4 évre és mivel Bp-es lakom így szinte csak városba fog menni a "kicsike" szóval max kb évi 10 000km-t fog futni. Csak kíváncsi voltam azoknak a véleményére akiknek ilyen szekerük van,hogy Ti mit tapasztaltatok. Hajtásláncot is úgyan annyinál kell cserélni mint szíjat ? lánccal többet lehet menni nem? csak mert haveromank mercije van egy E190 1985ből Cheesy és az is láncos de még nem volt benne cserélve pedig most van benne 376 000 km!!!
Ebben sem kell láncot cserélni (400-at el kell hogy menjen)
A kilométert a szerelő sem tudja megmondani pontosan, de azt igen hogy jó-e pl a motor, vagy nem.. wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20623 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:05:16 »

Köszönöm Ervin!

ma regisztráltam,de nem gondoltam volna,hogy kapok is segítséget még ma,nekem még csak két őrületbe kergető problémám volt fodrokkal,az egyik amikor megvettem a 99-s mondeót a belső világítás néha magától felvillant,nem foglalkoztam vele lekapcsoltam,elfelejtettem.egyszer csak a kapcsolótáblából kapcsolgatás nagy sebességnél,elindulásnál
kanyarban,senki nem tudta mi lehet,később kiderült a vezető oldali ajtó annyit lett nyitogatva,hogy ami a B oszlopon van zár szerkezet,a zár fogadó része,egy gumi kapcsoló teljesen kikopott,így azt érzékelte,hogy az ajtó nyitva és a belső világítás kapcsolója kapcsolgatott,amit ha nem kapcsolok le kiderül.a másik a fordulatszám mérő ugrálása amit az okos szerelőm a km-jeladóra fogott,be is jött neki ha szét volt húzva nem volt gond,kartell cső cserélve lett,alapjárati motor
tisztítva,nagyjából minden ami ezzel kapcsolatos lehet,villamosságos szerint komputer,végül szervizben szerintem valami szelep tisztítással ért véget ez a kalandom,tavaly karácsony előtt,úgyhogy inkább utánajárok ezentúl ha nem sürgős,még annyi,hogy a műszerfalon a km-óra állást jelző kis kocka panel zölden világított,mikor megvettem most nem világít csak halványan mit kéne cserélni?köszönöm!

Kiégett az izzó! A főoldalon találsz cikket a cseréről, már nekem is kellett cserélnem, ha jól emlékszem 4db 3W-os üveglábas és 6db 1,6W(de lehet 1,2W, majd megnézem)-os üveglábas izzó kell a cseréjéhez, de lefényképeztem hátulról az órát, ilyen:http://imagerz.com/QENCWktvAwIDUFNLRQVR
 wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
tapt
Vendég
« Új hozzászólás #20624 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:29:28 »

Sziasztok!

A htőfolyadék tartályom feltöltésekor egy bizonyos szint után kifolyik a folyadék. Sajnos ez a szint a minimumot sem éri el. Sad Így aztán melegszik a víz.
Nem tudom, hogy egyszerűen ki tudom-e szerelni a tartályt, esetleg akkor látnék-e repedést, vagy mi baja lehet? Tippek esetleg?

Köszi  worship

Ja, 2002.12. hó TDCI
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.26 szombat, 20:33:34 írta tapt » Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20625 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:31:38 »

nagyon legózni kell vele?
Nem vészes, ez miatt nem kell szerelőhöz vinni, ha megtalálod a cikket, annak segítségével menni fog.
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20626 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:34:17 »

üdv mindenkinek

segítség kéne,(2001.06.mondeo)mínuszban a távirányítóra egyből visszazár a központi zár.kulccsal csak a vezető oldalit lehet nyitni aminek a többit is vezérelnie kéne.bezárásnál is,csak kulccsal és akkor is csak a vezető oldalit lehet csukni,normál időben tökéletesen működik!valószínű nem wd40 lesz a megoldás,egy régebbi mondeomnál is ugyan ez volt,de riasztós semmit nem tudott vele kezdeni,elektronika vagy vezérlés,ha valaki konkrétabbat tud köszönöm

Ha távirányitóval kinyitod az ajtókat és egyből kilincsel is rányitasz a vezető oldali ajtóra,akkor ugyanugy visszazár de mindjárt kiis nyitja az összes ajtót.....
Konkrétat annyit tudok hogy semmitérő SIEMENS elektronika van benne, minuszokban meghülyül,ennyi....
Naplózva
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20627 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:37:11 »

Sziasztok!

A htőfolyadék tartályom feltöltésekor egy bizonyos szint után kifolyik a folyadék. Sajnos ez a szint a minimumot sem éri el. Sad Így aztán melegszik a víz.
Nem tudom, hogy egyszerűen ki tudom-e szerelni a tartályt, esetleg akkor látnék-e repedést, vagy mi baja lehet? Tippek esetleg?

Köszi  worship

Ja, 2002.12. hó TDCI
Talán két M6-os csavar fogja a tartályt, ami biztos hogy lyukas, ne játsz vele, bontóban vegyél helyette, kb 10 perc kicserélni....ez miatt ne kockáztasd a motorod, minél előbb cseréld! wave
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20628 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:38:10 »

Alf

hol írom be,hogy nekem milyen kocsim van?
Profil

fórum profil információ
aláírás
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20629 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:41:49 »

ok megnézzük,amúgy sem szeretem,amikor a szerelőm torzuló arccal feszíti a műanyagot,csak attól félek ha megbontom utána csörögni-zörögni fog.
Nem fog, elég jól ki van találva....csak a szigetelést méretezték alul.. Undecided Wink
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20630 Dátum: 2009.12.26 szombat, 20:45:36 »

köszi ALF
Wink eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20631 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 00:02:39 »

a másik gond Fordnál,aki csak gőzborotvával mossa,és nem törli ki a küszöbnél a gumit,vizes marad és elkezdi rohasztani
az ajtók alját,eddig mind a kettőt így vettem gun

ez ilyen megkell csináltatni egyszer normálisan és annyi....ha van gari még akkor meg kikell harcolni....
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #20632 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 00:27:31 »

a másik gond Fordnál,aki csak gőzborotvával mossa,és nem törli ki a küszöbnél a gumit,vizes marad és elkezdi rohasztani
az ajtók alját,eddig mind a kettőt így vettem gun

Ennek semmi koze a gozborotvahoz...Szimplan Lqrta a fjord  wave
Naplózva

blah blah blah
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #20633 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 03:21:31 »

Ennek semmi koze a gozborotvahoz...Szimplan Lqrta a Ford  wave

Zacci felépült a betegségből! nyes nyes
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20634 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 09:49:35 »

Ennek semmi koze a gozborotvahoz...Szimplan Lqrta a Ford  wave
de csak nálad,direkt! nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #20635 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 10:40:15 »

Az én vasamban a pótkerék csak egy "mankó" kerék (80 km/h max), tehát nem egy teljes értékű.
Gyárinak tűnik, szóval gondolom nektek is ilyen van benne. Múltkoriban belefutottam egy olyanba a használatiban, hogy a hibás/defektes kereket, ha kicseréltem a pótra, akkor betehetem a pótkerék helyére.
Próbálta már valaki? Befér a teljes értékű a mankó helyére? Ha igen, akkor repül a pót és megy be egy normális kerék...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20636 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 10:50:16 »

Az én vasamban a pótkerék csak egy "mankó" kerék (80 km/h max), tehát nem egy teljes értékű.
Gyárinak tűnik, szóval gondolom nektek is ilyen van benne. Múltkoriban belefutottam egy olyanba a használatiban, hogy a hibás/defektes kereket, ha kicseréltem a pótra, akkor betehetem a pótkerék helyére.
Próbálta már valaki? Befér a teljes értékű a mankó helyére? Ha igen, akkor repül a pót és megy be egy normális kerék...
Még  nem próbáltam,de a mankókerék keskeny,szerintem nem fér el a helyén a gyári méret....... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20637 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 11:23:33 »

Még  nem próbáltam,de a mankókerék keskeny,szerintem nem fér el a helyén a gyári méret....... Roll Eyes
Az enyémben teljes értékü kerék van! wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20638 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 11:27:13 »

Az enyémben teljes értékü kerék van! wave
akkóójóvanakkó  vigyor3 eljen
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.27 vasárnap, 12:37:14 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #20639 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 12:40:13 »

Az én vasamban a pótkerék csak egy "mankó" kerék (80 km/h max), tehát nem egy teljes értékű.
Gyárinak tűnik, szóval gondolom nektek is ilyen van benne. Múltkoriban belefutottam egy olyanba a használatiban, hogy a hibás/defektes kereket, ha kicseréltem a pótra, akkor betehetem a pótkerék helyére.
Próbálta már valaki? Befér a teljes értékű a mankó helyére? Ha igen, akkor repül a pót és megy be egy normális kerék...
Amikor rendeltem a kocsit gyárilag teljes értékű pótkereket kértem bele. Úgy oldották meg hogy egy kbb 40mm-es alátét szivaccsal megmagasították a csomagtartóban a pótkerék körül a helyet. Persze ez vett is el pár litert a csomagtartóból de  nem vészes. E nélkül az alátét szivacs nélkül nem fog beférni a virsli kerék.  Undecided
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #20640 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 12:55:53 »

csak városba fog menni a "kicsike" szóval max kb évi 10 000km-t fog futni.
Erre ne vegyél 8-9 éves dízelt! Benzines a Te autód.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
boczus
Vendég
« Új hozzászólás #20641 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 14:11:01 »

A motortérben van a tartájon a szivattyú.Onnan szok lecsúszni a cső a tömlővégről..... Wink wave

Szia! Tudnál segíteni abban, hogyan találom meg, hogyan férek hozzá? mert sajna nem találom... Sad

Üdv,
B.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20642 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 14:47:17 »

Szia! Tudnál segíteni abban, hogyan találom meg, hogyan férek hozzá? mert sajna nem találom... Sad

Üdv,
B.

http://mondeo.hu/index.php?topic=36.msg450801#msg450801 Hátha ez segít! Wink wave

Ha csak le van csúszva a cső,akkor azt alúlról aknáról elérni,csa ki kell hajlítani a műanyag takarót picit! smile
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ervin
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4563


TDDi, gyári xenon, F2 optika, 5 ajtó, MMT 6


« Új hozzászólás #20643 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 14:54:54 »

Az enyémben teljes értékü kerék van! wave
Mert az facelift előtti, tehát módosítás előtti hehe...az enyémben is teljes értékű van...bár ez nem kombi. smile
Naplózva

passat 2010 highline CRTDI 125 kW kombi DSG
mondeo 2001 trend TDDi 85 kW 5ajtó
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20644 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 15:18:21 »

akkóójóvanakkó  vigyor3 eljen
Hamár szervó nélkül járok legalább a pótkerekem legyen teljesértékü wow1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48473



« Új hozzászólás #20645 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 15:28:12 »

Hamár szervó nélkül járok legalább a pótkerekem legyen teljesértékü wow1
Nekem virsli van,de annak a helyére nem megy be átalakítás nélkül a teljs értékű!Most néttem meg. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gyalak
Vendég
« Új hozzászólás #20646 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 18:22:39 »

Nekem virsli van,de annak a helyére nem megy be átalakítás nélkül a teljs értékű!Most néttem meg. vigyor3
Ez azért szomorú,hogy 1 ilyen felső-középkategóriás autónál már ezen is spórolak.Azért a 5-8 millióért illene teljes értéküt beletenni.Ez a véleményem de gondolom te is igy érzed.
Naplózva
Big_Qba
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 694


WWW E-mail
« Új hozzászólás #20647 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 19:34:19 »

Mert az facelift előtti, tehát módosítás előtti hehe...az enyémben is teljes értékű van...bár ez nem kombi. smile
Nekem faceliftes kombi van és teljes értékű pótkerékkel ami elfér benne, nincs 4cm szivacsom Smiley
Naplózva

2003. 12. TDCi Ghia kombi 130Le
www.wysocki.hu
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #20648 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 20:04:07 »

Ez azért szomorú,hogy 1 ilyen felső-középkategóriás autónál már ezen is spórolak.Azért a 5-8 millióért illene teljes értéküt beletenni.Ez a véleményem de gondolom te is igy érzed.


hát igen a faceliftes sok módositásban ezek is benne vannak biztosan.....nevetséges.  mf3
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #20649 Dátum: 2009.12.27 vasárnap, 20:11:50 »

Köszönöm fiúk a pótkerékre vonatkozó válaszokat!
Ezek szerint bele kell próbálnom és akkor tudom meg.
 wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 406 407 408 409 410 411 412 [413] 414 415 416 417 418 419 420 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.169 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.