Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.09.21 szombat, 05:07:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21332488 alkalommal)
0 Felhasználó és 80 vendég van a témában
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1100 Dátum: 2005.05.27 péntek, 00:05:00 »

"dtc none DTCk A tárolt DTCk megjelennek a kijelzőn. A DTC kódok végigfutnak, ha egynél több van, azaz a HIBA KÓDOK (de nem mindit írja ki)"
 
A hangsúly a zárójelben lévő mondaton van: nem ír ki minden DTC-t (nem tudom, hogy milyen rendszer szerint válogat), így mindenképpen kell a WDS diagnosztika, ha valami hibajelenség van.  
Nálad lenni kell valamilyen gondnak a magas fogyasztás miatt.
Petya,
 
okok, persze értettem elsőre is. Az okoskodásomat arra értettem, hogy az er0206 -ot néztem hibakódnak. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1101 Dátum: 2005.05.27 péntek, 08:59:00 »

pablo,
 
a Tied, csak egy kis szenzor probléma. Smiley
Shocked)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1102 Dátum: 2005.05.27 péntek, 09:03:00 »

Nekem dizel autóm volna meggondolnám, hogy a traktorba való gázolajból tankolok, vagy inkább elmegyek a sogorék kúthálózatának helyi kereskedelmi egységébe.
Üdv Fusim Misi!
 
Hát, igen. Kék-zöld, vagy sárga -piros kiscsikós kútokat részesítem előnyben, nem tankolok bele minden vacakot. Én is hallottam, hogy az olcsóbb üzemanyagok "könnyítettek" és nem az igaziak. Nem tom mi igaz belőle...
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1103 Dátum: 2005.05.27 péntek, 09:04:00 »

Zurich, Pablo!
 
Ha bármilyen okból leáll a motor, akkor a PCM MINDÍG (!!!) tárolja az éppen fennálló hibakódot, és erre NEM megoldás az új szoftver, mert ekkor simán törlik a kódot, de nem derítik ki az okát.
 
Ja, Pablo, NE várj a hiba kiderítésével októberig (én nem tenném és nem használnék semmilyen adalékot):  
1,3 hiba: összefügg (ahogy fentebb írtam)
2 /ez zacci-nak és Mylo-nak is szól/: az én TDCi-m 2001/12 havi gyártás, és sehol sincs rozsda rajta (azt hiszem, hogy a Scratch-én sincs), sőt sárvédő toldat sem volt rajt az elmúlt 121.000 km alatt (én tettem rá amikor megvettem, 21.000 km-rel ezelőtt) és NINCS lekopva a festés.
 
Fusim Misi!
 
Ezzel meg az a baj, hogy ami felénk van "osztrák" kút (egészen pontosan Karcagon, ami elég messze van az osztrák határtól) 8 Ft-tal (!!!) olcsób a gázolaj mint a hivatalos MOL ár. Ez önmagában nem lenne gond, de ilyen távolságra már nem olcsó szállítás, és így is ennyivel olcsóbb lehet az üzemanyag?
O.K. Petya!
 
Megpróbálom rövid időn belül megnézetni.
 
pablo
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1104 Dátum: 2005.05.27 péntek, 09:38:00 »

Én úgy tudom,hogy a "sima" rozsdásodás sajnos nem tartozik a garanciális problémákhoz!(Legalábbis a mi kis hazánkban:(((((()Több ismerőstől halottam, hogy szépen elhajtották, mondván jöjjön vissza ha már lyukas a lemez! Szvsz!
 
Üdv:
Hovono
Pedig beletartozik! Annyira, hogy az Édesapám kokusán a rozsda foltokat szó nélkül a szervíz alatt észlelve ott tartották a verdát, és megjavították. Sztem csak annyi kell, hogy szervízes legyen az autó, mert ilyenkor elvileg átvizsgálják az autót...
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1105 Dátum: 2005.05.27 péntek, 13:50:00 »

Tiszteletem!
 
A gyári külső hőmérővel kapcsolatban támadt némi gondom.
 
Azt vettem észre, hogy ha városban araszolok (pl. tegnap) szépen felkúszik 35 fokig, majd odaragad. Nem tudom, hogy pontosan hol van a jeladó, de az a gyanúm, hogy a klíma+hűtőventillátor rátolja a meleget. Nem lehet ez ellen valamit tenni?  
Hűvösebb időben is feltűnt, hogy ca. 3-5 fokkal mutat többet mint a valóság.  
Nem dráma, csak a jövő héten elballagok szervízbe (addigra bőven elérem a 2000 km-t Cheesy ) esetleg megpróbálok valami gyógyírt kérni. Persze csak akkor ha nem típushiba. Remélem nem.
 
Még egy kérdés.  
A fiam esküszik, hogy a hátsó ajtón világított az ablakemelő gombja. Most meg nem. Én spec nem láttam, vezettem. Az tuti, hogy most nem világít. Ennek így kell lennie?
 
Előre is kösz.
 
Ja a gép egy idei (2005 április) 4 ajtós tdci ghia x.
 
trumpf
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1106 Dátum: 2005.05.27 péntek, 14:01:00 »

Tiszteletem!
 
A gyári külső hőmérővel kapcsolatban támadt némi gondom.
 
Azt vettem észre, hogy ha városban araszolok (pl. tegnap) szépen felkúszik 35 fokig, majd odaragad. Nem tudom, hogy pontosan hol van a jeladó, de az a gyanúm, hogy a klíma+hűtőventillátor rátolja a meleget. Nem lehet ez ellen valamit tenni?  
Hűvösebb időben is feltűnt, hogy ca. 3-5 fokkal mutat többet mint a valóság.  
Nem dráma, csak a jövő héten elballagok szervízbe (addigra bőven elérem a 2000 km-t Cheesy ) esetleg megpróbálok valami gyógyírt kérni. Persze csak akkor ha nem típushiba. Remélem nem.
 
Még egy kérdés.  
A fiam esküszik, hogy a hátsó ajtón világított az ablakemelő gombja. Most meg nem. Én spec nem láttam, vezettem. Az tuti, hogy most nem világít. Ennek így kell lennie?
 
Előre is kösz.
 
Ja a gép egy idei (2005 április) 4 ajtós tdci ghia x.
 
trumpf
Nincs véletlenül letiltva a hátsó ablakemelő? Tudtommal olyankor a lámpa sem világít!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1107 Dátum: 2005.05.27 péntek, 14:05:00 »

Nincs véletlenül letiltva a hátsó ablakemelő? Tudtommal olyankor a lámpa sem világít!
 
Tisztelettel!
Megnézem. Úgy emléxem, hogy ha letiltom akkor nálam világít valami piros pipics.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1108 Dátum: 2005.05.27 péntek, 14:08:00 »

Megnézem. Úgy emléxem, hogy ha letiltom akkor nálam világít valami piros pipics.
Ződ világít! Nem? De ez nem lényeg. Bár én a hátsókra gondoltam...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1109 Dátum: 2005.05.27 péntek, 14:31:00 »

Ződ világít! Nem? De ez nem lényeg. Bár én a hátsókra gondoltam...
Kicsit zaza vagyok.
Arra gondoltam, hogy elöl nekem ugye van mind a négy ablakhoz gomb. + amivel a hátsókat le tudom tiltani. Na azok közül az egyik pirosan világít, amikor tiltott a hátsó. Az ablaknyitogató természetes zöld.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1110 Dátum: 2005.05.27 péntek, 14:59:00 »

Kicsit zaza vagyok.
Arra gondoltam, hogy elöl nekem ugye van mind a négy ablakhoz gomb. + amivel a hátsókat le tudom tiltani. Na azok közül az egyik pirosan világít, amikor tiltott a hátsó. Az ablaknyitogató természetes zöld.
Na én is magyarásszkodnék: én az MKIII-ra gondoltam, hogy ha le vannak zárva hátul az ablakemelő kapcsolói, akkor zölden világít a záró kapcs, de ha nincs akkó pirosan.
 
Ugye miket tudom MKI tulajként???
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1111 Dátum: 2005.05.27 péntek, 15:04:00 »

Na én is magyarásszkodnék: én az MKIII-ra gondoltam, hogy ha le vannak zárva hátul az ablakemelő kapcsolói, akkor zölden világít a záró kapcs, de ha nincs akkó pirosan.
 
Ugye miket tudom MKI tulajként???
 
Tisztelettel!
Asszem ma már nem csinálok semmit. Majd holnap reggel hűvösben megnézem. Az itt a piros, hol a piros kicsit / nagyon összekevert. Most már én sem tudom .... mind1 Q**a meleg van
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1112 Dátum: 2005.05.27 péntek, 16:36:00 »

Asszem ma már nem csinálok semmit. Majd holnap reggel hűvösben megnézem. Az itt a piros, hol a piros kicsit / nagyon összekevert. Most már én sem tudom .... mind1 Q**a meleg van
trumpf,
 
úgy van ahogy Joe mondja, ha elöl piros, akkor hátul zöld, ha elöl zöld, akkor hátul semmilyen, csak, hogy bonyolítsam. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1113 Dátum: 2005.05.27 péntek, 17:22:00 »

trumpf,
 
úgy van ahogy Joe mondja, ha elöl piros, akkor hátul zöld, ha elöl zöld, akkor hátul semmilyen, csak, hogy bonyolítsam. Smiley
Köszönöm. Felfogtam. Időközben elindult az irodában a klíma. Lassan visszatér az élet belém.
 
Hőmérő ügyileg esetleg valaki?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1114 Dátum: 2005.05.27 péntek, 17:43:00 »

Hi !
 
nuh, elvileg ugy vot, hogy ma veszem at a verdat. El is mentunk bratyommal a kereskedesbe... elado jo hirrel fogadott, kesz vannak a papirok stb. Elviheto a verda. Csinaltak nekem allpotfelmerest. Minden rendbenvolt, kiveve a huto szint meres, mert oda azt irtak, hogy nem merheto ! zarojelbe (termosztat kornyeken csopog a viz) mondom ez meg mi ? Nezi kereskedo, hmmm, megnezzuk. Kis ido utan vissza jott, es sajna rossz hirrel 8( Csopog a hutoviz 8( Felemeltek a verdat, lebontottak az elejet es kiderult, hogy a termosztat haz van elrepedve. Ofcoz dijmentesen kicserelik egy ujra, ami pozitiv dolog. Viszont igy csak hetfon tudom atvenni a verdat 8( Addig is adtak egy Fiestat, hogy ne menjek el annyira rossz szajizzel. Ez szinten pozitiv a kereskedo reszerol. Suru elnezes kozepette elkoszontek, miutan atadtak a fiesta kulcsat. Haza jottem, es most nagyon szomoru vagyok, mert vasarnap vittem volna szuleimhez megmutatni az uj verdamat 8( Most meg itt ez a xar fiesta 8(
Egyebkent tudtam, hogy ez lesz. Olyan szep lett volna, hogy minden siman menjen, elmegyunk verdaert, papirok rendben, atvesszuk, hetvegen meg lemegyek bemutatni a kicsiket. Mindenki boldog... Szep alom 8(
Mind1
Jah, egyebkent egesz rendesen csopogott a viz. Fura, mert a vizsgan atment szo nelkul. Ezen a kereskedo arc is csodalkozott. Csak utolag az alapotfelmeresen bukott el a dolog.
Jah, most azon rinyalok, hogy esetleg total viz nelkul vittek el vizsgazni a verdat es az maradando nyomokat vesett a motorba 8(  
Igy hangrol meg lehet allapitani, hogyha viz nelkul ment huzamosabb ideig a verda ? Kereskedo azt mondja, hogy volt benne viz, csak nem a max. jelig volt es mikor feltoltottek max. jelig, akkor kezdett csopogni, szal elvileg volt benne viz, igaz nem a max. jelig.
Most mit tegyek ? Jo lenne valami jotanacs. Arra gondoltam, hogy esetleg ki vernek beloluk valami papirt, amin garanciat vallalnak a motorra, ha esetleg a kis viz hiany miatt tonkre menne.
Azt nem ertem, hogy a vizsgan ez miert nem derult ki ? Lehet akkor meg tenyelg rendben volt ? Es csak szerencsem volt azzal, hogy eppen most repedt meg jobban ? A szerencse alatt azt ertem, hogy nem nekem kell fizetni a szerelesi/anyag dijjat. Tehat lesz egy vadi uj termosztathazam. Csak haaa, meg mindig nincs nalam a verda 8((((( bruhuhuuuu 8(
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1115 Dátum: 2005.05.27 péntek, 17:44:00 »

Jah, egyebkent a kereskedes a Konyves Kalman krt-i Auto Fort
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1116 Dátum: 2005.05.27 péntek, 18:40:00 »

Hi !
 
nuh, elvileg ugy vot, hogy ma veszem at a verdat. El is mentunk bratyommal a kereskedesbe... elado jo hirrel fogadott, kesz vannak a papirok stb. Elviheto a verda. Csinaltak nekem allpotfelmerest. Minden rendbenvolt, kiveve a huto szint meres, mert oda azt irtak, hogy nem merheto ! zarojelbe (termosztat kornyeken csopog a viz) mondom ez meg mi ? Nezi kereskedo, hmmm, megnezzuk. Kis ido utan vissza jott, es sajna rossz hirrel 8( Csopog a hutoviz 8( Felemeltek a verdat, lebontottak az elejet es kiderult, hogy a termosztat haz van elrepedve. Ofcoz dijmentesen kicserelik egy ujra, ami pozitiv dolog. Viszont igy csak hetfon tudom atvenni a verdat 8( Addig is adtak egy Fiestat, hogy ne menjek el annyira rossz szajizzel. Ez szinten pozitiv a kereskedo reszerol. Suru elnezes kozepette elkoszontek, miutan atadtak a fiesta kulcsat. Haza jottem, es most nagyon szomoru vagyok, mert vasarnap vittem volna szuleimhez megmutatni az uj verdamat 8( Most meg itt ez a xar fiesta 8(
Egyebkent tudtam, hogy ez lesz. Olyan szep lett volna, hogy minden siman menjen, elmegyunk verdaert, papirok rendben, atvesszuk, hetvegen meg lemegyek bemutatni a kicsiket. Mindenki boldog... Szep alom 8(
Mind1
Jah, egyebkent egesz rendesen csopogott a viz. Fura, mert a vizsgan atment szo nelkul. Ezen a kereskedo arc is csodalkozott. Csak utolag az alapotfelmeresen bukott el a dolog.
Jah, most azon rinyalok, hogy esetleg total viz nelkul vittek el vizsgazni a verdat es az maradando nyomokat vesett a motorba 8(  
Igy hangrol meg lehet allapitani, hogyha viz nelkul ment huzamosabb ideig a verda ? Kereskedo azt mondja, hogy volt benne viz, csak nem a max. jelig volt es mikor feltoltottek max. jelig, akkor kezdett csopogni, szal elvileg volt benne viz, igaz nem a max. jelig.
Most mit tegyek ? Jo lenne valami jotanacs. Arra gondoltam, hogy esetleg ki vernek beloluk valami papirt, amin garanciat vallalnak a motorra, ha esetleg a kis viz hiany miatt tonkre menne.
Azt nem ertem, hogy a vizsgan ez miert nem derult ki ? Lehet akkor meg tenyelg rendben volt ? Es csak szerencsem volt azzal, hogy eppen most repedt meg jobban ? A szerencse alatt azt ertem, hogy nem nekem kell fizetni a szerelesi/anyag dijjat. Tehat lesz egy vadi uj termosztathazam. Csak haaa, meg mindig nincs nalam a verda 8((((( bruhuhuuuu 8(
Szerintem, ha megfőzik a motort, akkor az elég fura dolgokat művel. Ha szépen jár, nem melegszik nagyon, nem csörög, akkor valszeg semmi gond. Meg mondjuk nem fúj ki a fejnél. Ha meg utólag kiderül, mégis baj van, akkor tudod igazolni, hogy már előtte is gond volt. Azt nem mondom, hogy rendesek ott, de azért elemi becsület van bennük. Meg talán jobb a helyzet, hogy nem az Eltűnünk Kft-től veszed, ez a cég még 2 év múlva is ott lesz, és ha kell, házon belül megjavítják. Én meg merném venni.
 
Az az egy-két nam meg csak eltelik valahogy...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1117 Dátum: 2005.05.27 péntek, 19:45:00 »

Hi !
 
Angel,
 
Nah igen, ok nem igen tudnanak eltunni Cool Egyebkent tenyleg korrektek voltak, mar azert is, mert erre a par napra adtak autot es ingyen megcsinaljak a termosztat hazat. Csak hat bosszanto a dolog nah 8(
Hetfon ugyis kiderul a motor dolog, mert mar nem eloszor probaltam a verdat, es mar tudom milyen a hangja. Fincsi Cool
Nuih, de most hogy itt eza kis vakarek Fiesta,bratyommal jol leteszteltuk Cool Osszehasonlitottuk az uj swiftjevel, es haat. Fiestaban a hatso ulesnel nagyobb a hely, illetve a csomagtarto is joval nagyobb. Elol viszont a swift nyert helyugyileg. Joval nagyobb a labter, mint a Fiestaban. Picit szelesebb a swift belul is, kivul is. A fiesta is szep, a swift is jol nez ki. A swift motorja 1.3 letere nagyon jol huuuz. Fiestae szinten 1.3 de eleg gyengus, marmint swifthez kepest. Motor hangja picit hangosabb a fiestanak,mint a swiftnek. Hat kb. ennyi Jah, meg a swift muszerfal anyaga picit jobbminosegunek tunik, illetve swiftben CDs cucc van, fiestaban meg kazis. Ofcoz ezt csak erdekessegkeppen irtam le, mert remelem hetfotol mar nem fiestaval kell jarkalnom, igy gyorsan osszehasonlitottuk, korbejartuk stb.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1118 Dátum: 2005.05.27 péntek, 19:47:00 »

jah, meg fiesta futomuve picit kemenyebb. Egyebkent egesz jo kis auto, ofcoz nagyobb motorral.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1119 Dátum: 2005.05.27 péntek, 23:26:00 »

zacci!
 
A könyvesre megy a vizsgáztató, elvileg nem viszik sehova az autót, max. beállnak a műhelybe. Egyébként a vizsga nem terjed ki a termosztátházra Smiley)
 
bye
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1120 Dátum: 2005.05.28 szombat, 09:23:00 »

Hi !
 
Erno,
 
thx,
Ok, de az csak feltunhet neki, hogy folyik a hutoviz !? Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1121 Dátum: 2005.05.28 szombat, 10:13:00 »

Nade ha tényleg nem folyt, mikor nem max.-ig volt, akkor nem láthatta...biztos csak azért töltötték fel, mert annyira fontos nekik a vevő elégedettsége (állapotfelmérés)Smiley)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1122 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 11:32:00 »

pablo,
 
jah, aztat mondta kereskedo, hogy holnap mehetek verdaert Cool)) Remelem legalabb annyira megbizhato lesz, mint az MKI-es verdam es legalabb annyira fogjuk szeretni Cool
 
Ha megtekintes utan nem szereltek ki belole semmit, akkor egy 2littyos Ghia lesz a kicsike Cool
Hali!
 
Meg van az új verda??
 
pablo
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1123 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 20:48:00 »

Hi !
 
A mai naptol enis kozetek tartozom Cool))
Atom khiraly a verda !!!!
Megyek ossze-vissza programozo a kicsiket Cool
6006-os mar megadta magat Cool 3-ik CDnel beadta a kulcsot Cool ajtok rohadnak 8( Ez ellen valamit tenni khell ! Mas bajom nincs Cool Ma meg a zsomszed utcaban levo okmanyirodaba is mondeovalmentem Cool)) Ez mar a betegseg jele ? Cool
 
Mondeo rulz !!!
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1124 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 20:50:00 »

Hi !
 
tud valaki valami hacket erre a CD betegsegre ? Nem szeretnem 5 percenkent kivenni a cuccost, hogy aztan darabokra szedjem...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1125 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:01:00 »

Hi !
 
tud valaki valami hacket erre a CD betegsegre ? Nem szeretnem 5 percenkent kivenni a cuccost, hogy aztan darabokra szedjem...
Itt olvastam, hogy vastag alapanyagra kell írni lassú sebességgel 2* vagy max 4* -es sebességgel. Ma elég meleg is volt, lehet azt nem bírja cdjátékos és várni kell amig lehűti a légkondi a kocsibelsőt.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1126 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:26:00 »

Hi !
 
Fusi Misi,
 
Kizart, hogy melege volt, mert eppen most pakoltam bele a CDket. De arra van valami mod, hogy a vekonyabb CDket is +egye ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1127 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:29:00 »

Hi !
 
Haaat gyerekek, nekem eza bizti ov progi nem megy 8(
 
Beultem. Ajto becsukva. Gyujtas raad 2-es ig.
Ellenorzo lampak vilagitanak, majd par db elalszik. Volt egy bizti ov+legzsak-os figura ami a gyjtas raadasakor rogton elkezdett vilagitani, aztan par sec utan elaludt. Vartam....
Nem tortent semmi....
Ovet be-ki,be-ki, be-ki.
lampa fel (2-es fokozatig.
aztan lekapcs.
bizti ov be-ki, be-ki, be-ki.
vartam 5sec
ov be-ki.
 
semmi reakcio. Se egy lampa, se egy csippanas.
 
Most akkor mivan ?
Besotetedett Cool))
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1128 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:36:00 »

Hi !
 
Haaat gyerekek, nekem eza bizti ov progi nem megy 8(
 
Beultem. Ajto becsukva. Gyujtas raad 2-es ig.
Ellenorzo lampak vilagitanak, majd par db elalszik. Volt egy bizti ov+legzsak-os figura ami a gyjtas raadasakor rogton elkezdett vilagitani, aztan par sec utan elaludt. Vartam....
Nem tortent semmi....
Ovet be-ki,be-ki, be-ki.
lampa fel (2-es fokozatig.
aztan lekapcs.
bizti ov be-ki, be-ki, be-ki.
vartam 5sec
ov be-ki.
 
semmi reakcio. Se egy lampa, se egy csippanas.
 
Most akkor mivan ?
Besotetedett Cool))
Szerintem miután ráadtad a gyújtást, várj 1-2 percig. Amit leírtál, jónak tűnik. A ki-be között hagyj egy másodpercet. Működnie kell.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1129 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:38:00 »

Hi !
 
Haaat gyerekek, nekem eza bizti ov progi nem megy 8(
 
Beultem. Ajto becsukva. Gyujtas raad 2-es ig.
Ellenorzo lampak vilagitanak, majd par db elalszik. Volt egy bizti ov+legzsak-os figura ami a gyjtas raadasakor rogton elkezdett vilagitani, aztan par sec utan elaludt. Vartam....
Nem tortent semmi....
Ovet be-ki,be-ki, be-ki.
lampa fel (2-es fokozatig.
aztan lekapcs.
bizti ov be-ki, be-ki, be-ki.
vartam 5sec
ov be-ki.
 
semmi reakcio. Se egy lampa, se egy csippanas.
 
Most akkor mivan ?
Besotetedett Cool))
Na, csak eltelt az a pár nap...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1130 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:56:00 »

Angel,
 
Egyebkent kell valami vizualis v. hang jelzest adnia, ha sikerrel jarok ? 2001.06havi a verda.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1131 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:56:00 »

Hi !
 
A mai naptol enis kozetek tartozom Cool))
Atom khiraly a verda !!!!
Megyek ossze-vissza programozo a kicsiket Cool
6006-os mar megadta magat Cool 3-ik CDnel beadta a kulcsot Cool ajtok rohadnak 8( Ez ellen valamit tenni khell ! Mas bajom nincs Cool Ma meg a zsomszed utcaban levo okmanyirodaba is mondeovalmentem Cool)) Ez mar a betegseg jele ? Cool
 
Mondeo rulz !!!
 
bye
zacci
Drakula a géphez zacci!
 
Ha már ennyiünknek rohad a zajtaja, mehetnénk együtt valami szervízbe, hátha nagyobb sikerrel járunk, nem??
 
pabl
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1132 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:56:00 »

Angel,
 
thx ! Holnap megproszalom meg 1x.
Eletem leghosszabb par napja volt Cool))
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1133 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 21:58:00 »

pablo,
 
thx ! Cool
 
mondasz valamit ! 1 usert meg csak-csak le tudnak ugatni, nade egy egesz tomeget... Cool
A kerdes csak az, hogy hova menjunk ? Szerintem a hazai legnagyobb importort kene megcelozni... Vaci uti Ford szerviz ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1134 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:05:00 »

 
angel,
 
Ofcoz a gyujtas raadas utan vartam legalabb 2 percet.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1135 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:15:00 »

pablo,
 
thx ! Cool
 
mondasz valamit ! 1 usert meg csak-csak le tudnak ugatni, nade egy egesz tomeget... Cool
A kerdes csak az, hogy hova menjunk ? Szerintem a hazai legnagyobb importort kene megcelozni... Vaci uti Ford szerviz ?
Hali!
 
Szerintem közvetlenül a Ford Motor Hungária Kft.-nek kellene írni, mivel ők a magyar képviselet vezérei. Mondják meg ők, mi a véleményük az egész rohadásról, aztán adjanak egy papírt, hogy bármely szervízben ingyér megjavítathatjuk. Vagy vmi ilyesmi.  
Megnézted már a www.ford.hu -t? Mekkora nagy arcok. Minőség, emg díjjak, meg minden lóf..... Ennyi erővel a mi porblémáinkat is megoldhatnák. Írjak nekik??
 
pablo
 
ui.: jó lenne, ha többen is jeleznék rozsdás dolgaikat
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1136 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:29:00 »

pablo,
 
" jó lenne, ha többen is jeleznék rozsdás dolgaikat"
 
Jah, meg rozsdasodik a grill sutom is ! Szerinted aztis megjaviccsak ? Cool
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1137 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:29:00 »

Hi !
 
Pablo,
 
Nyugodtan irj nekik, en csatlakozom a mozgalomhoz ! Cool Ezennel jelzem, hogy rohad az ajtom !
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1138 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:30:00 »

Most nezem, hogy nekem a muszerfalon nincs is semmifele biztonsagi ov figyelmezteto lampa ! Akkor most mire varjak ? Arra, hogy felvillanjon a nem letezo lampicsku ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1139 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:31:00 »

pablo,
 
Szerintem csinaljunk ilyen alairas gyujtest. Azutan megmutatjuk a Ford motor hungarianak, hogy nem egyedi esetrol van szo, hanem tomeges rohadasrol ! Cool
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1140 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:35:00 »

pablo,
 
Szerintem csinaljunk ilyen alairas gyujtest. Azutan megmutatjuk a Ford motor hungarianak, hogy nem egyedi esetrol van szo, hanem tomeges rohadasrol ! Cool
Fel tudok ajánlani pár rohadt almát és répát, dobálás céljából.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1141 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:35:00 »

pablo,
 
thx ! Cool
 
mondasz valamit ! 1 usert meg csak-csak le tudnak ugatni, nade egy egesz tomeget... Cool
A kerdes csak az, hogy hova menjunk ? Szerintem a hazai legnagyobb importort kene megcelozni... Vaci uti Ford szerviz ?
Asszem bimbammolt, de már nem emléxem. Viszont: ajtó becsukva, kézifék behúzva, fék nem nyomva, lámpa kikapcsolva. Így kell kezdeni. Ekkor rá a gyújtást, várni egy csomót (2-3 perc) majd 3x ki-be, a végén kinn maradjon. Ezután lámpa fel, le, majd megint 3x ki-be. Ez után 7 másodpercen belül elalszik az öv kijelzője (ha van), majd megint ki-be. Az az igazság, hogy nekem elsőre összejött, sokkal többet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki. Lehet, hogy túl gyorsan huzigálod ki/be. Holnap megyek be pestre, ha kell, segítek aki igényli. A Zsoel központizár-dolgát is sikerült összehozni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1142 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:36:00 »

Most nezem, hogy nekem a muszerfalon nincs is semmifele biztonsagi ov figyelmezteto lampa ! Akkor most mire varjak ? Arra, hogy felvillanjon a nem letezo lampicsku ?
Várj 3 percet. Csak kibírod...
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1143 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:47:00 »

Asszem bimbammolt, de már nem emléxem. Viszont: ajtó becsukva, kézifék behúzva, fék nem nyomva, lámpa kikapcsolva. Így kell kezdeni. Ekkor rá a gyújtást, várni egy csomót (2-3 perc) majd 3x ki-be, a végén kinn maradjon. Ezután lámpa fel, le, majd megint 3x ki-be. Ez után 7 másodpercen belül elalszik az öv kijelzője (ha van), majd megint ki-be. Az az igazság, hogy nekem elsőre összejött, sokkal többet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki. Lehet, hogy túl gyorsan huzigálod ki/be. Holnap megyek be pestre, ha kell, segítek aki igényli. A Zsoel központizár-dolgát is sikerült összehozni.
Igy igaz,pedig előtte ugyanugy csináltam mindent,ahogy Angellal a talin.Vagy mégsem?Zsoel.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1144 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 22:50:00 »

Ha szabad kérni írjuk meg hogy MKI 93 -aknak meg rohadnak az elektromos kábelei - pereg le a szigetelés. Vérlázító, hogy  besöpörték az év autója címet egy P126 minőségű kábelezéssel. Elrettentés képp fel tudom ajánlani a kiszedett injektorsor kábelkötegemet.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1145 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 23:05:00 »

Hi !
 
Haaat gyerekek, nekem eza bizti ov progi nem megy 8(
 
Beultem. Ajto becsukva. Gyujtas raad 2-es ig.
Ellenorzo lampak vilagitanak, majd par db elalszik. Volt egy bizti ov+legzsak-os figura ami a gyjtas raadasakor rogton elkezdett vilagitani, aztan par sec utan elaludt. Vartam....
Nem tortent semmi....
Ovet be-ki,be-ki, be-ki.
lampa fel (2-es fokozatig.
aztan lekapcs.
bizti ov be-ki, be-ki, be-ki.
vartam 5sec
ov be-ki.
 
semmi reakcio. Se egy lampa, se egy csippanas.
 
Most akkor mivan ?
Besotetedett Cool))
Három dolog lehetséges:
 
1. A TIS CD szerint 2001/10-től került beépítésre ez a funkicó a Mondeo-ba, így az ez előttieknél nem is működhet.
 
2. Szintén a TIS CD szerint WDS-sel "véglegesen" ki lehet kapcsolni a figyelmeztető hangot, így szintén hatástalan a művelet (egyébként én se tudtam megcsinálni, pedig 2001/12 havi a kocsi, sőt még a műszerfalat is kivettem, hogy hátha nincs benne/ki van égve a visszajelző, de benne van és LED, így ki sem éghet (elvileg)), egyébként WDS-sel vissza is lehet kapcsolni, így akár működhet is a dolog.
 
3. Valamit rosszul csinálsz (én is) és Angel-nek van igaza...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1146 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 23:09:00 »

pablo,
 
Szerintem csinaljunk ilyen alairas gyujtest. Azutan megmutatjuk a Ford motor hungarianak, hogy nem egyedi esetrol van szo, hanem tomeges rohadasrol ! Cool
O.K.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1147 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 23:12:00 »

Ha szabad kérni írjuk meg hogy MKI 93 -aknak meg rohadnak az elektromos kábelei - pereg le a szigetelés. Vérlázító, hogy  besöpörték az év autója címet egy P126 minőségű kábelezéssel. Elrettentés képp fel tudom ajánlani a kiszedett injektorsor kábelkötegemet.
Mi a fenének vettünk mindannyian Mondeo-t, ha rohad, meg lásd >> Fórum >> Hibák Shocked)
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1148 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 23:28:00 »

Mi a fenének vettünk mindannyian Mondeo-t, ha rohad, meg lásd >> Fórum >> Hibák Shocked)
 
pablo
Nana!!!
 
Azért ne általánosítsunk, se a Ford, se a Mondeo terén. Nekem ez a negyedik Fordom:
 
1. '83/10 1.6 Escort (11 évesen vettük, 17 évesen adtuk el): a 105.000 km alatt, amíg nálam volt egyszer kellet hengerfej pakolást cserélni, egyszer meg a váltóban lévő csapágyat a féltengely kihajtásnál,
 
2. '98/06 1.3 Escort (1.5 évesen vettük 60.000 km-rel, 4 évesen törtem totálkárosra): 65.000 km mentem vele és semmi gondja nem volt,
 
3. '97/01 1.8 TD Mondeo (5.5 évesen vettem 116.000 km-rel (óra szerint) 8 évesen adtam el): 110.000 km mentem vele, egyszer halt meg az előtöltés szabályzó, egyszer meg a turbó membrán (mindkettő a gázolajra vezethető vissza), egyéb gondja nem volt,
 
4. '01/12 2.0 TDCi (130 LE) Mondeo (óra szerint 121.000 km-rel vettem): az eddigi 22.000 km alatt SEMMI gond nem volt (nem rohad, nem rángat, nem villog az izzításjelzőm...).
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1149 Dátum: 2005.05.30 hétfő, 23:48:00 »

Hi !
 
Fusi Misi,
 
Kizart, hogy melege volt, mert eppen most pakoltam bele a CDket. De arra van valami mod, hogy a vekonyabb CDket is +egye ?
zacci,
 
keresd meg Zsoel -en keresztül János Mestert, Ő a nagy 6006 guru, biztos meggyógyítja a Tiedet is.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.036 másodperc alatt készült el 21 lekéréssel.