Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.04 kedd, 19:56:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 899 900 901 902 903 904 905 [906] 907 908 909 910 911 912 913 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20112448 alkalommal)
0 Felhasználó és 43 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45250 Dátum: 2013.04.06 szombat, 20:33:09 »

Ezt olvasd át....
http://www.talkford.com/topic/155733-step-by-step-guide-on-how-to-change-your-central-console-from-prefacelift-to-facelift/
Azt írja, hogy a facelift előtt 2 test van, faceliftnél csak 1.

Így van. A fekete-narancsból kettő van a pre kapcsolón, az újon csak egy.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #45251 Dátum: 2013.04.06 szombat, 20:49:39 »

Így van. A fekete-narancsból kettő van a pre kapcsolón, az újon csak egy.
És akkor, hogy oldjam meg? help
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45252 Dátum: 2013.04.06 szombat, 20:53:55 »

És akkor, hogy oldjam meg? help

Most írta Zolee, hogy mindegyik nyomógomb.
A réginél 2 fekete-narancs van, ugye?
Mindegyiket próbáltad már külön-külön az új kapcsoló 6-os lábára?
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #45253 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:02:00 »

És akkor, hogy oldjam meg? help

A régin 2 test van (fekete-narancs) azt kösd össze.
A maradék kettőt pedig próbálgasd.....vagy elsőre jó lesz vagy csak másodikra.  nyes
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #45254 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:10:30 »

A régin 2 test van (fekete-narancs) azt kösd össze.
A maradék kettőt pedig próbálgasd.....vagy elsőre jó lesz vagy csak másodikra.  nyes
Ha a két testet (fekete-narancs) összekötöm akkor nekiál villogni, és nem reagál a kapcsolóra.
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #45255 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:20:15 »

Ha a két testet (fekete-narancs) összekötöm akkor nekiál villogni, és nem reagál a kapcsolóra.

Akkor TIS-ben kellene nézni kapcs. rajzot.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
lalahun
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 600



E-mail
« Új hozzászólás #45256 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:23:36 »

Akkor TIS-ben kellene nézni kapcs. rajzot.
Már nézem. Wink
Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #45257 Dátum: 2013.04.06 szombat, 21:34:17 »

Már nézem. Wink

Remélem jó lesz.
Majd számolj be a megoldásról, mert én is cserélni akarom lassan a középkonzolt.  vigyor3
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #45258 Dátum: 2013.04.06 szombat, 22:15:35 »

Logikus, de azt nem akarom cipelni az autóban, szerintem be se fér a pótkerék alá.
Szerintem már a linkelttel is gyorsabb lesz az emelés, mint a gyárival.

Azért érdekes, hogy néhány emelés után megadta magát a gyári. Már nem merek vele emelni semmiképpen.

Én bontóban vettem egy ford galaxy emelőt 2000-ért. Azt biztos, hogy bírni fogja. Az nem is trapéz, hanem az egykaros "bicska". Ez az MKIII emelő valóban egy rakás sz.r.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #45259 Dátum: 2013.04.06 szombat, 23:12:29 »

Én bontóban vettem egy ford galaxy emelőt 2000-ért. Azt biztos, hogy bírni fogja. Az nem is trapéz, hanem az egykaros "bicska". Ez az MKIII emelő valóban egy rakás sz.r.
hát az.nekem sem bírta a fekbetet cserét.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45260 Dátum: 2013.04.06 szombat, 23:27:04 »

Sziasztok!

Trend kocsiban úgy látom, hogy nincs a lábtér világításnak foglalat berakva. A kábelezést hogy tudom ellenőrizni, hol kell keresnem? Foglalat milyen kell bele? Ez valami speckó cucc vagy általános darab, mezei autósboltban is beszerezhető?

üdv.
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #45261 Dátum: 2013.04.06 szombat, 23:45:15 »

Sziasztok!

Trend kocsiban úgy látom, hogy nincs a lábtér világításnak foglalat berakva. A kábelezést hogy tudom ellenőrizni, hol kell keresnem? Foglalat milyen kell bele? Ez valami speckó cucc vagy általános darab, mezei autósboltban is beszerezhető?

üdv.
ugyan az mint a helyzetjelző.
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #45262 Dátum: 2013.04.06 szombat, 23:51:22 »

Logikus, de azt nem akarom cipelni az autóban, szerintem be se fér a pótkerék alá.
Szerintem már a linkelttel is gyorsabb lesz az emelés, mint a gyárival.

Azért érdekes, hogy néhány emelés után megadta magát a gyári. Már nem merek vele emelni semmiképpen.
Az a belinkelt piros sem lesz a legjobb, mert leesik róla az autó. Szerezz inkább egy gyárit ami jó még. Sajnos műanyag menetesek (amit fel nem foghatok) szóval vészhelyzetet leszámítva semmire nem valók. Nekem is kroki van.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45263 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 10:34:14 »

Sziasztok!

Olcsó kulcsházat  ( szár nélkül ) keresek,van valakinek?

Köszi!

Mintha itt lenne kicipénzé: www.dx.com

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45264 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 10:35:32 »

ebay...10e alatt van szivattyú, de szerintem csöveket is lehet találni.....de nem kerestem.
Meg csöveket gyártanak Dunakeszin-in is...

Ha már szervó meg szivattyú, mi a véleményetek arról, hogy a szervószivattyút kihagyni a rendszerból, és tenni helyette egy valamilyen Peugeot-féle villanyosat?

 vigyor3

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45265 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 10:38:27 »

A mai nagy szerelésnek az emelő tönkremenetele vetett véget. Még jó nem emelt állapotban csuklott össze.
Ez jó lesz az autómhoz?
Ha igen, ennek a feje más, mint a gyárié. Hova kell ezt tenni?

Vegyél valakitől gyárit, aki bont autót. Biztos van fölösben.

Szereléshez meg vegyél egy rendeset, mondjuk ilyet:

http://www.ebay.de/itm/Rangierwagenheber-Wagenheber-mit-LED-2-25-Tonnen-/190804426458?pt=Hebehilfen_B%C3%B6cke&hash=item2c6cd47eda

LED világít a fejében, hogy lásd, hová teszed. Kifogásmentes, és még cimbi sportautója alá is be tudtunk nyúlni vele, pedig az elég laposka. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45266 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 10:38:59 »

Na megcsináltam a tesztet, de nem lettem okosabb!
Ajaj, nem tudom beszúrni a képet! mit csináljak?


Tedd fel valahová képmegosztóra, és a linket rakd be ide.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45267 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 10:42:05 »

Sziasztok!

Trend kocsiban úgy látom, hogy nincs a lábtér világításnak foglalat berakva. A kábelezést hogy tudom ellenőrizni, hol kell keresnem? Foglalat milyen kell bele? Ez valami speckó cucc vagy általános darab, mezei autósboltban is beszerezhető?

üdv.

Foglalatot vehetsz valakitől, aki bont, vagy www.dx.com, vagy autós bolt, eléggé átlag típus.

Bedrótozni legegyszerűbben úgy tudod, ha leviszed a villanyt a plafonvilágítástól (a gyári olyan helyen van, amihez marha nehéz hozzáférni).

És ha már úgyis ott teszel-veszel, mindjárt vigyél hátra egy pár madzagot a váltókonzol alatt is, és csinálj hátulra is lábtérvilágítást. taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45268 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 11:52:25 »

Foglalatot vehetsz valakitől, aki bont, vagy www.dx.com, vagy autós bolt, eléggé átlag típus.

Bedrótozni legegyszerűbben úgy tudod, ha leviszed a villanyt a plafonvilágítástól (a gyári olyan helyen van, amihez marha nehéz hozzáférni).

És ha már úgyis ott teszel-veszel, mindjárt vigyél hátra egy pár madzagot a váltókonzol alatt is, és csinálj hátulra is lábtérvilágítást. taps taps taps taps taps

AndyA

Az baj, hogy nehéz hozzáférni, azt hittem csak ki kell bányászni a végét és kész.

A hátsó is tervben van, már hamarosan lesz hozzá lámpám is ha minden igaz. A kartámla műanyag burkolatába gondoltam tenni, a hamutartó alá/mellé a két oldalára egyet-egyet. (külföldi fórumon láttam) Ha ennyi mindent rápakolunk a beltéri lámpára, akkor nem kell neki valami biztosíték módosítás, kábel átmérő növelés, stb.? Sőt hátsó szivargyújtó aljzatot is szeretnék a hamutartó fölé. Azt az első szivargyújtóra kell/lehet kötni?
Naplózva
fleto21
Vendég
« Új hozzászólás #45269 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 11:55:34 »

Szaisztok.olyan kérdésem lenne hogy a mondeo és a tdci felíratot mivel tudom visszaragasztani ugy hogy az a első mosásnál ne essen le. Huh??
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45270 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 11:56:14 »

Az baj, hogy nehéz hozzáférni, azt hittem csak ki kell bányászni a végét és kész.

A hátsó is tervben van, már hamarosan lesz hozzá lámpám is ha minden igaz. A kartámla műanyag burkolatába gondoltam tenni, a hamutartó alá/mellé a két oldalára egyet-egyet. (külföldi fórumon láttam) Ha ennyi mindent rápakolunk a beltéri lámpára, akkor nem kell neki valami biztosíték módosítás, kábel átmérő növelés, stb.? Sőt hátsó szivargyújtó aljzatot is szeretnék a hamutartó fölé. Azt az első szivargyújtóra kell/lehet kötni?

Ha LED-eket pakolsz, akkor nem kell.
Ha párhuzamosan kötöd a két szivargyújtót, akkor kell erősebb biztosíték. Persze ha mindkettőben egyszerre nagy fogyasztót dugsz...mondjuk ez kevésbé valószínű.
A gyári 15A-s, emlékeim szerint.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45271 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 11:56:55 »

Szaisztok.olyan kérdésem lenne hogy a mondeo és a tdci felíratot mivel tudom visszaragasztani ugy hogy az a első mosásnál ne essen le. Huh??

Megfelelő tisztítás és zsírtalanítás után 3M-es kétoldalas ragasztóval.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
fleto21
Vendég
« Új hozzászólás #45272 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 12:00:54 »

Megfelelő tisztítás és zsírtalanítás után 3M-es kétoldalas ragasztóval.
     köszi kiprobálom.
Naplózva
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45273 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 12:04:35 »

Ha LED-eket pakolsz, akkor nem kell.
Ha párhuzamosan kötöd a két szivargyújtót, akkor kell erősebb biztosíték. Persze ha mindkettőben egyszerre nagy fogyasztót dugsz...mondjuk ez kevésbé valószínű.
A gyári 15A-s, emlékeim szerint.

A rendes izzó helyett van ugyanolyan csatlakozású csak LED-es?

Mi számít nagy fogyasztónak? Hűtőtáska? Laptop?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45274 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 12:10:52 »

A rendes izzó helyett van ugyanolyan csatlakozású csak LED-es?

Mi számít nagy fogyasztónak? Hűtőtáska? Laptop?

Persze, szinte minden fogyasztónak van megfelelő LED-es helyettesítője azonos foglalattal.

A hűtőtáska elég nagy fogyasztó és egy laptop is.
Ha ezeket egyszerre használod, lehet 20A-ra kell cserélned a szivargyújtó biztosítékot.
Nézd meg, hogy mindegyik készüléknek mennyi a max. teljesítményfelvétele és annak megfelelően tegyél biztosítékot...... ha egyszerre akarod őket használni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #45275 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 12:43:17 »

Persze, szinte minden fogyasztónak van megfelelő LED-es helyettesítője azonos foglalattal.

A hűtőtáska elég nagy fogyasztó és egy laptop is.
Ha ezeket egyszerre használod, lehet 20A-ra kell cserélned a szivargyújtó biztosítékot.
Nézd meg, hogy mindegyik készüléknek mennyi a max. teljesítményfelvétele és annak megfelelően tegyél biztosítékot...... ha egyszerre akarod őket használni.

A biztosítékot nem az adott vezeték teherbírásához választják? Célszerű ezt felül írni?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45276 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 12:50:19 »


A biztosítékot nem az adott vezeték teherbírásához választják? Célszerű ezt felül írni?

Jogos.
A vezeték bizonyos mértékben túl van méretezve a biztosítékhoz. Kis módosítást el kell bírnia.....főleg ha nem állandóan nagy terhelésnek van kitéve.
Ha megnézel egy 30A-s biztosítékot, akkor a benne lévő olvadó szál kb. 1 mm^2 keresztmetszetű és mégis 30A-t enged át. A vezeték pedig vastagabb előtte is és utána is.

Szivargyújtó esetében inkább a maga a csatlakozó, aljzat teherbírásához igazítják, hogy ne melegedjen. Nem véletlenül van szinte müa. aljzat és teljesen fém is.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45277 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:30:51 »

Az baj, hogy nehéz hozzáférni, azt hittem csak ki kell bányászni a végét és kész.

A hátsó is tervben van, már hamarosan lesz hozzá lámpám is ha minden igaz. A kartámla műanyag burkolatába gondoltam tenni, a hamutartó alá/mellé a két oldalára egyet-egyet. (külföldi fórumon láttam) Ha ennyi mindent rápakolunk a beltéri lámpára, akkor nem kell neki valami biztosíték módosítás, kábel átmérő növelés, stb.? Sőt hátsó szivargyújtó aljzatot is szeretnék a hamutartó fölé. Azt az első szivargyújtóra kell/lehet kötni?

A 0,5 mm átmérőjű vezeték is elbír 3,5A-t tartós üzemben. A Mondeoban ennél vastagabbak vannak, és ha LED-re cserélsz, eleve lemegy a harmadára-negyedére a felvett áram.

A szivargyújtó az külön történet, azt az elsőről kell hátravinni, de közösen lesz max. 10A-ük összesen. Mondjuk telefontöltőnek, navinak így is bőven elég lesz.

Hátsó lábtérvilágítást én egyszerűen oldottam meg: 5050-es fehér LED-sorból raktam be 10 centit (3 LED), hogy a LED-eknél kifúrtam a műanyagot, és belülre egyszerűen beragasztottam. A műanyag itt elég vastag, kb. 3 mm, így a LED-hez képest "oldalra", azaz a hátul ülő szemébe, felfelé nem világít a lyuk belső oldalán lévő LED-sor, viszont vízszintesen, a lábtér felé egyenes kilátása van. A konzol leghátsó-alsó része pont alkalmas helyen van, pont jó helyre világít.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45278 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:31:29 »

Ha LED-eket pakolsz, akkor nem kell.
Ha párhuzamosan kötöd a két szivargyújtót, akkor kell erősebb biztosíték. Persze ha mindkettőben egyszerre nagy fogyasztót dugsz...mondjuk ez kevésbé valószínű.
A gyári 15A-s, emlékeim szerint.

Nem jó ötlet. A drót nem lesz vastagabb attól, hogy nagyobb biztosítékot teszel bele...

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45279 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:32:12 »

Sziasztok!

Ülés emelő motor kiszedése.

Kiütöttem a csapszeget, leesett a motor. Viszont a fórumon fellelhető leírás szerint hátul egy 5-ös imbusz csavart kell kitekerni és kész. Nekem úgy tűnik viszont, hogy az nem imbusz, hanem valami összezömített dolog (alatta alétét), ami nem bontható. Lehet az? Vagy van az imbuszfejben valami kipattintható fém védőkupak? Mindenesetre a feje egy teljesen lapos fémfelület most. Így nem tudom kiszedni az emelőcsigát, hogy megfogaskerekeztessem.

Valami ötlet?

üdv.


Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45280 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:34:06 »

A rendes izzó helyett van ugyanolyan csatlakozású csak LED-es?

Mi számít nagy fogyasztónak? Hűtőtáska? Laptop?

Azok nem. A hűtőtáska is teljesítménytől függően, de max. 5-6A körül vesz fel, laptop-töltő sem kér ennél többet még a modern masináknál sem, amik azért elég éhesek.

Ami csúcsra tudja járatni a szivargyújtót, az pl. egy hordozható merülőforraló, illetve a 220V-os invertekek, amikbe már lehet komolyabb 220-as cuccokat is dugni. No, ezekből nem jó egyszerre kettőt, sőt... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45281 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:38:28 »

A 0,5 mm átmérőjű vezeték is elbír 3,5A-t tartós üzemben. A Mondeoban ennél vastagabbak vannak, és ha LED-re cserélsz, eleve lemegy a harmadára-negyedére a felvett áram.

A szivargyújtó az külön történet, azt az elsőről kell hátravinni, de közösen lesz max. 10A-ük összesen. Mondjuk telefontöltőnek, navinak így is bőven elég lesz.

Hátsó lábtérvilágítást én egyszerűen oldottam meg: 5050-es fehér LED-sorból raktam be 10 centit (3 LED), hogy a LED-eknél kifúrtam a műanyagot, és belülre egyszerűen beragasztottam. A műanyag itt elég vastag, kb. 3 mm, így a LED-hez képest "oldalra", azaz a hátul ülő szemébe, felfelé nem világít a lyuk belső oldalán lévő LED-sor, viszont vízszintesen, a lábtér felé egyenes kilátása van. A konzol leghátsó-alsó része pont alkalmas helyen van, pont jó helyre világít.

AndyA


Tudsz mutatni képeket erről a ledes megoldásról?

én ilyet gondoltam: http://www.talkford.com/topic/58426-mk3-rear-footwell-lights/
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45282 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:38:38 »

Jogos.
A vezeték bizonyos mértékben túl van méretezve a biztosítékhoz. Kis módosítást el kell bírnia.....főleg ha nem állandóan nagy terhelésnek van kitéve.
Ha megnézel egy 30A-s biztosítékot, akkor a benne lévő olvadó szál kb. 1 mm^2 keresztmetszetű és mégis 30A-t enged át. A vezeték pedig vastagabb előtte is és utána is.

Szivargyújtó esetében inkább a maga a csatlakozó, aljzat teherbírásához igazítják, hogy ne melegedjen. Nem véletlenül van szinte müa. aljzat és teljesen fém is.

Viszont a 30A biztosíték olyan helyen van, ahol viszonylag jól szellőzik (tud hűlni!), nincs rajta szigetelés, és nincs mellette másik 30 hasonlóan terhelt és melegedő vezeték. Ezek is igencsak sokat számítanak...

Az aljzatnál sokkal inkább az a probléma, hogy a dugasz és az aljzat között az érintkezésen mekkora áram vihető át biztonsággal, hiszen a melegedés elsődleges forrása is ez. Ezzel a megoldással már a 4-5A is lehet problémás, a 10A pedig kb. a max. ami egyáltalán lehetséges. Nekem a 65W-os (azaz kb. 4-5A) Peltier-s hűtőtáska dugasza nyáron, amikor állandóan pörög, bizony olyan meleg egy Bécs-Bp után, hogy nem esik jól megfogni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45283 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:39:22 »

Nem jó ötlet. A drót nem lesz vastagabb attól, hogy nagyobb biztosítékot teszel bele...

AndyA

Komolyan? Már azt hittem.....  nyes
Nem is ezt írtam.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45284 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:40:05 »

Tudsz mutatni képeket erről a ledes megoldásról?

én ilyet gondoltam: http://www.talkford.com/topic/58426-mk3-rear-footwell-lights/

Mindjárt csinálok újat, mert szerintem a régi már elmúlt a kephost.com-ról, vagy másfél éve posztoltam.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45285 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:40:09 »

Viszont a 30A biztosíték olyan helyen van, ahol viszonylag jól szellőzik (tud hűlni!), nincs rajta szigetelés, és nincs mellette másik 30 hasonlóan terhelt és melegedő vezeték. Ezek is igencsak sokat számítanak...

Az aljzatnál sokkal inkább az a probléma, hogy a dugasz és az aljzat között az érintkezésen mekkora áram vihető át biztonsággal, hiszen a melegedés elsődleges forrása is ez. Ezzel a megoldással már a 4-5A is lehet problémás, a 10A pedig kb. a max. ami egyáltalán lehetséges. Nekem a 65W-os (azaz kb. 4-5A) Peltier-s hűtőtáska dugasza nyáron, amikor állandóan pörög, bizony olyan meleg egy Bécs-Bp után, hogy nem esik jól megfogni.

AndyA

Ne nekem......  wave
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45286 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:40:40 »

Azok nem. A hűtőtáska is teljesítménytől függően, de max. 5-6A körül vesz fel, laptop-töltő sem kér ennél többet még a modern masináknál sem, amik azért elég éhesek.

Ami csúcsra tudja járatni a szivargyújtót, az pl. egy hordozható merülőforraló, illetve a 220V-os invertekek, amikbe már lehet komolyabb 220-as cuccokat is dugni. No, ezekből nem jó egyszerre kettőt, sőt... Smiley

AndyA

Köszi, akkor azt hiszem nem lesz gond. Nem forralok és nem is inverterezünk. Max. töltők, esetleg szg.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45287 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:49:16 »

Tudsz mutatni képeket erről a ledes megoldásról?

én ilyet gondoltam: http://www.talkford.com/topic/58426-mk3-rear-footwell-lights/

Ez a hátsó lábtér:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_bp76vpi5dh.jpg

Bármilyen lámpás megoldásnál sokkal szolídabb, nappal szinte "elbújik", nem is látható - és nem utolsó sorban lerúgni sem lehet, mint egy utólag oda beépített lámpát. Smiley

És azonos elvek mentén készült a csomagtartó világítása is, ott is a plafonvilágításról levezetve a villanyt hozzá:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_dv2kdlh05q.jpg

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45288 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:51:14 »

Ne nekem......  wave

Nem neked, hanem a többieknek, hogy tudják, miről van szó. Az egy dolog, hogy te a saját autódban, saját autóddal mit csinálsz, de más inkább ne gyújtsa fel a sajátját, mert valamit félreértett abból, amit leírtál és túllövi a kanócot.  worship worship worship worship worship

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45289 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:54:15 »

Sziasztok!

Ülés emelő motor kiszedése.

Kiütöttem a csapszeget, leesett a motor. Viszont a fórumon fellelhető leírás szerint hátul egy 5-ös imbusz csavart kell kitekerni és kész. Nekem úgy tűnik viszont, hogy az nem imbusz, hanem valami összezömített dolog (alatta alétét), ami nem bontható. Lehet az? Vagy van az imbuszfejben valami kipattintható fém védőkupak? Mindenesetre a feje egy teljesen lapos fémfelület most. Így nem tudom kiszedni az emelőcsigát, hogy megfogaskerekeztessem.

Valami ötlet?

üdv.


Gyorsan lepörgött. Erre tudtok valami megoldást? Félig szét van dobva és nem tudom leszedni.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45290 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:56:19 »

Nem neked, hanem a többieknek, hogy tudják, miről van szó. Az egy dolog, hogy te a saját autódban, saját autóddal mit csinálsz, de más inkább ne gyújtsa fel a sajátját, mert valamit félreértett abból, amit leírtál és túllövi a kanócot.  worship worship worship worship worship

AndyA

"Az egy dolog, hogy te a saját autódban, saját autóddal mit csinálsz, de más inkább ne gyújtsa fel a sajátját, mert valamit félreértett abból, amit leírtál és túllövi a kanócot."

Ez azért kicsit túl van lihegve.....
Én a 15A helyett 20A-t javasoltam, ha egyszerre kívánja használni mindkét aljzatot, terheléssel.  Cool
HA ismétlem HA folyna is 20 A (de nem) akkor sem gyulladna fel, mert kiolvad.
Ennyi

Ez is félreérthető?  vigyor3  Annak, aki félre akarja.....  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
ntamas
Vendég
« Új hozzászólás #45291 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:57:43 »

Ez a hátsó lábtér:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_bp76vpi5dh.jpg

Bármilyen lámpás megoldásnál sokkal szolídabb, nappal szinte "elbújik", nem is látható - és nem utolsó sorban lerúgni sem lehet, mint egy utólag oda beépített lámpát. Smiley

És azonos elvek mentén készült a csomagtartó világítása is, ott is a plafonvilágításról levezetve a villanyt hozzá:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_dv2kdlh05q.jpg

AndyA

És akkor azt mondod, hogy ez a 3-3 led elég fényt ad? Az ott két szivargyújtó a box hátulján?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45292 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:58:33 »

Ez a hátsó lábtér:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_bp76vpi5dh.jpg

Bármilyen lámpás megoldásnál sokkal szolídabb, nappal szinte "elbújik", nem is látható - és nem utolsó sorban lerúgni sem lehet, mint egy utólag oda beépített lámpát. Smiley

És azonos elvek mentén készült a csomagtartó világítása is, ott is a plafonvilágításról levezetve a villanyt hozzá:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_dv2kdlh05q.jpg

AndyA

A csomagtartós LED csak egyenesen világít "ki a lyukból", nem?  Jut fény a csomagtartó aljára is?
Én a kapatartó alá tervezek ilyen csíkot felragasztani, hogy lefele világítson.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
kerdig
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 219


+36/30-5594080


E-mail
« Új hozzászólás #45293 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 15:59:20 »

Ez a hátsó lábtér:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_bp76vpi5dh.jpg

Bármilyen lámpás megoldásnál sokkal szolídabb, nappal szinte "elbújik", nem is látható - és nem utolsó sorban lerúgni sem lehet, mint egy utólag oda beépített lámpát. Smiley

És azonos elvek mentén készült a csomagtartó világítása is, ott is a plafonvilágításról levezetve a villanyt hozzá:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_4_7_dv2kdlh05q.jpg

AndyA
Ez pöpec lett.  worship Jó ötlet.
Naplózva

2012 2.0 TDCi 163LE PS kombi szintén színváltós szürke-barna-lila fénytől függően:)
Ex:2001-es 1,8l 125 Le B5Y Trend +, Aquamarine zöld időnként kék
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26989


E-mail
« Új hozzászólás #45294 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 16:05:45 »

És akkor azt mondod, hogy ez a 3-3 led elég fényt ad? Az ott két szivargyújtó a box hátulján?

Ezek 5050-es LED-ek, elég jók. Annyi fényt biztos adnak, mint egy 5W-os szofita, amit egy sima lámpabúrába be tudsz oda tenni. De nincs is szükség többre.

Az két kapcsoló, a hátsó ülések fűtéséhez. Majd kap rendes Mondeo kapcsolót, de egyelőre ez ment bele, mert ez készen volt bedrótozva az utólagos beépítőszettben, egyben.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Conor
Vendég
« Új hozzászólás #45295 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:23:46 »

Én a kapatartó alá tervezek ilyen csíkot felragasztani, hogy lefele világítson.

Kapatartó???! Ilyen extrát hol lehet kérni bele?  eplus2 hehe
Naplózva
coboy
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3902



E-mail
« Új hozzászólás #45296 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:28:22 »

Kapatartó???! Ilyen extrát hol lehet kérni bele?  eplus2 hehe
ez a tanyasi felszreltségben van  integet2
Naplózva

2.0 TDCI Ghia Four Door (B4Y) Executive MM6 ---LE limuzin Machine Silver
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #45297 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 18:30:40 »

így van..... ritka kivitel  nyes
Felülre kapa, alá csík.....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Fox66
Vendég
« Új hozzászólás #45298 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 19:36:27 »

Sziasztok!

Egy kérdés, hátha találkozott valaki már ilyesmivel.
MK3 sedan Mondeo mindkét első láb alatti padló kárpítja tiszta víz.
Nyilván valahonnan oda folyik a víz. De, hogy mindkét oldal egyszere.
Gumiszőnyeg alatt tucsog a plüss kárpit, látszik a víz átbukása, kiszivárgása a küszöböt takaró műanyag illetve gumitömítésnél.
KB 20 centire az eleje felől. Szimetrikus a másik oldallal.Viszem szervízbe, de valami ötlet?

Köszi, Sziasztok
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #45299 Dátum: 2013.04.07 vasárnap, 19:38:37 »

Sziasztok!

Egy kérdés, hátha találkozott valaki már ilyesmivel.
MK3 sedan Mondeo mindkét első láb alatti padló kárpítja tiszta víz.
Nyilván valahonnan oda folyik a víz. De, hogy mindkét oldal egyszere.
Gumiszőnyeg alatt tucsog a plüss kárpit, látszik a víz átbukása, kiszivárgása a küszöböt takaró műanyag illetve gumitömítésnél.
KB 20 centire az eleje felől. Szimetrikus a másik oldallal.Viszem szervízbe, de valami ötlet?

Köszi, Sziasztok
vagy a pollenszűrő takaró nincs rendesen a helyén, vagy az ajtó kifolyói vannak eldugulva és onnan folyik be a víz
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 899 900 901 902 903 904 905 [906] 907 908 909 910 911 912 913 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.129 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.